Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) pandamaci


pandamaci
tag

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy ASUS P5LD2-X/1333 alaplapot, bele pedig egy E2140-es procit.
E2160-assal már volt dolgom régebben, 1,8Ghz-ről símán felment 3,2-re gyári hűtővel. Gondoltam, hogy az E2140-essel sem lesz különben. Viszont nagy meglepetésemre, az alaplap BIOS-ában nem találok CPU Voltage és DRAM Voltage beállításokat, mi több, az alaplap könyvében, a BIOS screenshot-okon nem is szerepel a JumperFree Configuration menüpont, egy szó sincs róla benne.
Van még valakinek ilyen alaplapja? Sikerült benne bármennyit is tuningolni a procin? Hol lehet állítani a feszültségeket?
Az ASUS honlapján semmi új BIOS sincs feltüntetve a gyárin kívül. Vajon talál hozzá a sima, P5LD2-X alaplap BIOS-a?

(#3502) xtmod


xtmod
senior tag

sziasztok.

lenne egy problémám. kaptam átnézésre egy gépet. pIII celeron 900, 128mb ram, radeon9550 vga, acorp alaplap. stb. olyan gondja volt, hogy elsőre, a rendszerindításban eljutott, a win logoig, utána már addig sem. a végén, már a biosban lefagyott, nem odavaló karakterek, színes (piros9 négyzetek jelentek meg itt-ott. elég reménytelen volt. bármit csináltam vele, akárhogy állítgattam a biost, nem tudtam lelket lehelni bele. eszembe jutott, hogy egy ismerősöm nemrég fejlesztett és maradt pIII-as alaplapja, (kob 694x tfsx,toulatinos) rajta 1ghz-es celeronnal, 3x 128mb rammal, 400w-os táppal. nosza, szépen összaeraktam a kettőt. az utóbbi cuccokra, a táp kivételével, rátettem a 9550-es vga-t (majdnem új) a vinyót(kipróbáltam, a lányom gépében). bekapcsolom, nem megy, ugyanaz. ez nem lehet igaz! állítgatom, próbálkozom, nem megy! fogtam az egészet, átraktam az utóbbi gép házába, kicseréltem a tápot is. addig eljutottam, hogy a biosban már nem fagy le, be lehet állítani, elindul, eljut az eszközök kiírásáig, utána kiírja, hogy :
"verifiyng dmi pool data..." oszt itt annyi!! gyakorlatilag a végére, ez eredeti gépből nem maradt semmi, mert a vga helyett is beraktam, egy régebbit (r 9250) és az én egyik régebbi vinyómat. a gépben egy drót nem sok, annyi sem maradt az átnézésre hozottból, és az eredmény ugyanaz! az az igazság, hogy a floppyt pl. lecsekkolja rendben, de a vinyót meg sem próbálja elindítani! pedig jó! a végére, 5 óra szarakodás után, nem láttam a pipától, hagytam az egészet a fenébe. remélem van valakinek valami ötlete ,mert jelen pillanatban ott tartok, hogy legszívessebben kivágnám az egészet, persze nem tehetem, mert nem az enyém. :)

üdv.

(#3503) Andrewhouse válasza kircso13 (#3495) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Mindenképp Gigát válaszd!!!

(#3504) Andrewhouse válasza pandamaci (#3501) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát sajnos a ASUS P5LD2 nem is egy tuning alaplapnak készült......
Szóval azt el is felejtheted sajna...mert nem is lessz benne soha...

A tuning funkciók csak a p5b, p5k és premium alaplapoknál van.....

[ Szerkesztve ]

(#3505) Andrewhouse válasza MAC72 (#3498) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Tuti elszállt az a része, volt már egyeseknél a integrált háókártya vagy hangkártya nem működött..........Villámlás, túláram miatt.ha sűrűn előfordul ajánlok egy túl-fesz védőt, vagy akáűrmi ellen jó ......konnektort..kb 4000ft ból megvan és semmi baja nem lessz a gépednek......

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3506) poffsoft válasza Karima (#3493) üzenetére


poffsoft
addikt

Fel ne vedd már!
Csak szúrkálódunk.... :)

[ Szerkesztve ]

(#3507) mmdms válasza RonciBonci (#3492) üzenetére


mmdms
addikt

most már a BIOS-ba se tok belemenni, ha beleteszem a 2*256-t. :(
na mindeggy...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3508) MAC72 válasza Andrewhouse (#3505) üzenetére


MAC72
tag

Kössz !
A sejtésem nekem is megvan, de hogy tudnék róla megbizonyosodni?
Négy USB van hátul, kettő pedig előlapi a házon.
Ebből a kettőből (az előlapiból ) az egyik felismeri az usb egeret, meg
rádugtam egy digit.fényképezőgépet, arról simán beolvashatóak a fényképek.
A többi nem hajlandó a kapcsolatra. Az áram eljut mindegyik portra.

(#3509) Jarod1 válasza MAC72 (#3508) üzenetére


Jarod1
addikt

Szóval méred a +5V-ot a két szélen a csatiján? akkor a vezérlése pukkanhatott el .
A szomszéd 1 zárlatos USB kábelt próbált rádugni( ez utóbb derült ki.)
sikerült is, Asus K8N -es alaplap megdöglött, el se indul.

(#3510) Andrewhouse válasza Jarod1 (#3509) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Igen sajnos zárlatos usb kábellel is lehet.ezért csakis....az eszközökhöz használt kábeleket használjuk azok jók zoktak lenni sokáig nekem legalábbis

(#3511) Jazz


Jazz
veterán

Help!

1. Abit P35 vs. Asus P5K, melyiket?
2. 240x15=3600Mhz-en járatott proci, 2:1=RAM : CPU, beállítás mellett hajtanám memókat így aszinkronban 960Mhz-en-->Lapban lenne egy 1066-os DDR2.
Ezeket gond nélkül hajtja gondolom mindegyik lap nem?

köszi!

free your mind

(#3512) sgergi válasza Jazz (#3511) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds3 :D , gond nélkül viszi ezeket az értékeket, és jobb az említett lapoknál.

(#3513) Muréna válasza Jazz (#3511) üzenetére


Muréna
őstag

Hali!

aláírásom ;)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3514) Jazz válasza Muréna (#3513) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi, látom egyoldalon álltok.:) Utánanéztem ennek a lapnak ha már ennyire favorizálva van:
1.:Nekem 240x15=3600Mhz, azaz 240 alap, 240x4=1066Mhz fsb van (konf. adataimnál). Tesztben írták ("PH! 12 P35 lap tesztje") ~500fsb-t tud. Ez most az alap fsb-re vonatkozik gondolom (azt messze nem használom ki)
2.:Most a polimer-alumínium szilárdelektrolitos kondenzátor-tól eltekintve miért érdemesebb ezt mint Abit-ot? Amióta eszemet tudom nekem csak az volt, és nagyon bejött. Miért érdemes váltanom? 1-2%-nyi sebességkülönbség miatt?

P35 DS3-ból van egy rakat. Mi a különbség? Melyiket? thx
- GA-P35C-DS3R , 24K HUF
- GA-P35-DS3R , 24K
- GA-P35-DS3P , 28K
- GA-P35T-DS3P , 32K

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3515) sgergi válasza Jazz (#3514) üzenetére


sgergi
veterán

1, Igen, az 500-nak a felét fogod kihasználni.
2, Ez a Giga lap nagyon jóra sikeresett, megbízható, erős lap, amit könnyen, nagy biztonsággal lehet tuningolni. A ramokra sem érzékeny. De az Abit lap sem rossz. Ha azt szereted, akkor vedd azt.

A sima p35-ds3 teljesen jó, a többin van inteles raid, vagy támogatja a ddr3 modulokat, meg más pluszokat is ad.

(#3516) Jazz válasza sgergi (#3515) üzenetére


Jazz
veterán

Itt az összehasonlítás a gyártó honlapján:[link]
Most GA-P35-DS3R(rev. 2.0) vs. GA-P35C-DS3R(rev. 2.0) között vacillálok.

Nem értem. Ami különbséget láttam az csak annyi, hogy "C"-n van még +2*DDR3 foglalat. Cserébe ugyan annyi (pontosabban olcsóbb 200ft-al) :F :F

free your mind

(#3517) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali emberek!!

Tegnap kisérletezgettem a ramjaimmal és megin elojott az a helyzet, hogy olyan eredményt állitottam be amit nem birt m nem toltott be a winfos, utánna pedig már be sem kapcsolt a gép, és most megint nem tudom bekapcsolni! Meg sem mukkan! Ha kiveszem a ramokat nem is csipog az alaplap!! CMOS cleart is csináltam de semmi változás!!
Valami otlet??? :R

(#3518) Kicsirics77 válasza Hoffer (#3517) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja ötlet az van
minek megjavítani ami jó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3519) Hoffer válasza Kicsirics77 (#3518) üzenetére


Hoffer
őstag

Ez is egy jó ötlet de sajna ez most nem segit!!! :)

(#3520) Hoffer válasza Hoffer (#3519) üzenetére


Hoffer
őstag

Nah emberek beszarok!!! Ahogy kivettem az alaplapot megint és osszekotottem mindent az ágyamon, kifogástalanul mukodik minden!!! :((( Akkor ennek mi lehet az oka, h ha bent van a gépházban a lap nem megy:???? :F

(#3521) Andrewhouse válasza Hoffer (#3520) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Lehet hozzá köze, lehet véletlen feszítésnek volt kitéve előfodulhat.....

(#3522) hossszú válasza Hoffer (#3520) üzenetére


hossszú
őstag

Nalam ilyen hibat okozott a zarlatos tap

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3523) Hoffer válasza hossszú (#3522) üzenetére


Hoffer
őstag

De hogy tudnám mengézni, hogy zárlatos e??? És ha pl be van kábelharisnyázma akkor van rá gari még??? Amugy énis csak a tápra gyanakszom!!! :(((

(#3524) hossszú válasza Hoffer (#3523) üzenetére


hossszú
őstag

Szedd ki a tapot a gephazbol minden mas dolgot hagyjal benne es ugy probald meg.A lenyeg ne legyen femes kontaktus a tap es a gephaz kozott

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3525) Hoffer válasza hossszú (#3524) üzenetére


Hoffer
őstag

Igen most igy probáltam mert kivetttem az ágyamra!! Most akkor visszateszem és ha nem megy akkor zárlatos???
De az meg mitol akkor??

(#3526) hossszú válasza Hoffer (#3525) üzenetére


hossszú
őstag

Na ezt nehez megmondani, az enyem is egyik naprol a masikra lett zarlatos

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3527) Hoffer válasza hossszú (#3526) üzenetére


Hoffer
őstag

Nah beszereltem mindent és nem megy!!! Szal sztem akkor tényleg a táp lehet a hibás... kiprobáltam ugyis hogy csak az alaplapi csatik vannak bedugva meg a HDD és akkor sem indul el!! Nem tom miért van!! Lehet csak a táp hozzáér a házhoz és akkor eljut a laphoz vagy nem tudom!! De amikor meg az ágyamon volt minden oké volt!!!

(#3528) xtmod válasza xtmod (#3502) üzenetére


xtmod
senior tag

hali.

még annyit hozzátennék, hogy szerintük akkor kezdődött a probléma, amikor beletették, az új 9550-es karit. viszont azóta más az alaplap is, és 3 kártyával is kipróbáltam (9550_8xagp, 9250_8x, és nvidia mx440_8xagp. a lapok 4x-es agp-sek, a kártyák viszont mennek 4 és 8x-osban is, úgyhogy elméletileg, ez nem okozhat gondot.

üdv.

(#3529) Hoffer


Hoffer
őstag

Nah emberek most így gépezem:[link]
És így most minden működik!! Nem tudom mi lehet a baj ha visszaszerelem a gépbe!!

(#3530) Notes


Notes
senior tag

Hi,

Párom vett magának egy FS Amilo Pa2510-es notit. Vista van rajta, amihez pl. nincs LaserJet1010-es driver, ami viszont feltétlenül szükséges lenne a munkájához. Gondolom még lesz pár ilyen cucc amihez (még..?) nincs Vista driver. Ezért inkább szeretnék feltenni a notira egy XP SP2-t, de nem tudom, hogy az "AMD M690V + SB600" nevezetű chipset-hez hol találok XP-s chipset drivert? AMD oldalon nem sikerült felllelnem. Aki ismerős AMD-s chipsetek, illetve notebook telepítés témában kérem segítsen.

Köszi!

Romanes eunt domus!

(#3531) qtrica válasza Notes (#3530) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
Itt talán megtalálod amit keresel. :K

Yoda Jr.

(#3532) MAC72 válasza Jarod1 (#3509) üzenetére


MAC72
tag

Szia !
Kössz, hogy foglalkozol a problémámmal !
Kérdésedre válaszolva igen, minden csatlakozón mérhető a feszültség.
Mindegyik 10,2V . Ha eszközt dugok beléjük, mindegyik világít, már ugye amelyiknek kell.
A hatból egy csatlakozó, az említett előlapi felismeri a dig. fényképezőt és az usb egeret.
De a webkamerát, vagy a pendrive-ot egyik sem.
Várom a további tanácsokat ! :R

(#3533) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
igazából nem ttudom mien fórumba kellene ez, de talán itt jó lessz.
az a gondom, hogy néha néha kékhalállal fagyok ki, és valami nvtcp.sys-re hivatkozik.
kereső rulez, és megtaláltam, ez valami driver féleség. valaki nem tudja esetleg ez minek a drivere? és miért dob kékhalállal?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3534) mmdms válasza mmdms (#3533) üzenetére


mmdms
addikt

közbe probléma megoldva... :))

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3535) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kérdés: mi a f@szt lehet akkor csinálni, ha a kampós rendszerű chipsethűtésnél kiesett a kampót tartó hurok az alaplapból? :U

(#3536) FehérHolló válasza KrAt (#3535) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bepasztázni annyira, hogy a paszta tartsa. ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#3537) FehérHolló válasza MAC72 (#3532) üzenetére


FehérHolló
veterán

USB-n 10.2V baromi sok.

Skynet is real. It's called Google.

(#3538) #56573440 válasza KrAt (#3535) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha már nem garis akkor lehet egy kis FSB ragasztó + hűtőzsír keveréket betenni, és egy könyvel a tetején hagyni száradni. régi vga+p2-es hűtéssel simán megoldható volt és egészen stabillá vált.

(#3539) fero02 válasza #56573440 (#3538) üzenetére


fero02
veterán

Ha a ragasztóra gondolsz, akkor az FBS ;) :))

(#3540) fero02 válasza KrAt (#3535) üzenetére


fero02
veterán

Ha megvan a fülecske, akkor egy pákával nyugodtan forraszd vissza.

(#3541) Hoffer válasza fero02 (#3540) üzenetére


Hoffer
őstag

Csak ki ne forrassza véletlen a chipsetet :D

(#3542) #56573440 válasza fero02 (#3539) üzenetére


#56573440
törölt tag

:R tényleg. gondoltam közben mindenre psb re is, de az megint más tészta volt, de tényleg fbs hála

[ Szerkesztve ]

(#3543) fero02 válasza Hoffer (#3541) üzenetére


fero02
veterán

Csak nem tán! :))

blackrulz: nm ;)

[ Szerkesztve ]

(#3544) MAC72 válasza FehérHolló (#3537) üzenetére


MAC72
tag

Bocsánat ! :D
Siettemben váltóáramnak mértem a feszültséget. :W
Tisztességes 5V jön mindegyiken. Nekem is furcsa volt, mert tudtommal 5V kell az
USB portnak, de hát villám után mit lehet tudni. Elég amatőr hiba, de simán ráfogom
a másnaposságomra. :)

(#3545) Jazz válasza Jazz (#3516) üzenetére


Jazz
veterán

Up! #3511-14-16. köszi

free your mind

(#3546) Notes válasza qtrica (#3531) üzenetére


Notes
senior tag

Köszi, de sajna igazi megoldá ott sem született. Nem hiszem el, hogy AMD nem adott ki chipset drivert az AMD M690V + SB600 nevezetű chipset-hez... :F

Romanes eunt domus!

(#3547) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy mostanában elég gyakran megfagy a gépem. Nemtom mitől lehet...és mindig váltakozó időközönként csinálja. Megfagy...áll minden, aztán úgy 1 perc múlva beindul 3-4 másodpercre. Aztán megint lefagy...és ezt csinálná addig ,amíg nem resetelem. Ez a problémám úgy 2 hete jelentkezett. Ha valamit tudtok, akkor segítsetek légyszi.

(#3548) zolinagy


zolinagy
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni a problémámon!
Van egy Abit Ab9 alaplapom és van még 2 db 1gb kingmax 1066os ramom benne.
És az a nagy gond hogy sajátgépbe látja a 2gb-ot, de a tesztelőbe (everest) az már csak 1-et lát, más tesztelő meg 3gb-ot.
Ez mitől van?
Jah és a memória időzítése is megváltozott!
Pls help!

(#3549) qtrica válasza Notes (#3546) üzenetére


qtrica
aktív tag

These operating systems have NOT been tested or released for this component!
Fujitsu Siemens Computers therefore, doesn´t support any functionality, for any Operating System! Using any of the drivers listed, is at your own risk!

Fujitsu Siemens Computers explicitly points out that the following drivers, freely downloadable, are not Drivers and Utilities from Fujitsu Siemens Computers. The components have not been tested or released by FSC on these operating systems. Therefore FSC does not offer any support services, or diagnosis and assistance in cases of malfunction.

Disclaimer:
Due to the many hardware and software components involved, the possibility of system crashes, data loss or other negative consequences for your system cannot be ruled out. FSC does not assume liability beyond obligatory law. Installation and usage of these drivers are entirely at the users own

Fujitsu Siemens Computers GmbH

Ezt irja a a FS letöltésnél.

Yoda Jr.

(#3550) taifun


taifun
csendes tag

Sziasztok,

szükségem lenne egy kis segítségre.
A konfig: Asus M2R32-MVP alaplap + Athlon64 X2 4200+ + 2db elixir 800MHz 1GB + 320GB Samsung SATAII HDD.
Új gép, bekapcsolás után HDD nélkül bebootol, semmi gond. Ha rá van kötve a HDD, akkor megáll gondolkozni, és kiír vmi ilyet: Capable but command failed. Bios-ban kikapcsoltam a SMART-ot, semmi változás, majd egy kis idő múlva átálítottam native módról legacy-ra a sata vezérlőt és megjavult minden. Kérdésem: ez normális??? Legelső bekapcsoláskor kírt vmit DOS alatt a gép, hogy helyezzen be egy floppy-t, cd-t vagy usb eszközt (BIOS checksum error?!nem vagyok biztos benne, de vmi ilyesmi). Vmit nagyon akart csinálni a gép, de nem emléxem, hogy mit, sajna.

Minden ötletet és segítséget várok, amit előre is köszönök!!

Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.