Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Petryx válasza Pubszon (#3300) üzenetére


Petryx
csendes tag

Próbáltam!

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3302) simi01


simi01
csendes tag

Sziasztok!!

Problémák a következő a rma jaimnem mennek duak c-be csak single módban!!
Konfig:gigabyte ga m56 s3
A 64 X2 4400
Geeforce 8600 gt
2X1gb PQI power ddr2 800 rm
bárhogy rakom őket a gép be sem bootol még a monitor sem kapcsol be!!m lehet a probléma?esetleg pont ezt a márkájú ramot nme szereti a lap?mert az ajénlott mem tipusok között nincs pqi??

(#3303) simi01


simi01
csendes tag

valaki esetleg??plz

(#3304) Pubszon válasza simi01 (#3303) üzenetére


Pubszon
veterán

Eggyessével megy mind a kettő külön?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3305) klambi


klambi
addikt

1 kérdés..1 ASUS A8N SLI Deluxban ugye nf4 a chipset...de kéne a 6600gt helyett új vidkari...de a vidkaris topikban 2600XT ajánlották mint inkább a 8600gts-t..a HD miatt
szóval akkor meiket inkább?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3306) Gorneck válasza klambi (#3305) üzenetére


Gorneck
titán

Miért ide?

Ha kell a HD akkor Ati.

Gorneck#1239

(#3307) StuFFy


StuFFy
tag

Sziasztok!

A következőkben szeretném a segítségeteket kérni. Előfordul, hogy a gép bekapcsolása után amikor a windows el kezd töltődni, akadozva teszi ezt, ilyen 0,5-1 fps el kb (látni mert a csík ami folyamatosan szokott kuszni akadozik), ilyenkor tudom hogy jön a baj. Kapok egy kék képernyőt néhány másodperc után, ami valamit magyaráz az ACPII ről, hogy szerezzek be új frissitést, illetve a windoz telepítésénél kapcsoljam be vagy ki az acpii modot. Ha legközelebb produkálja akkor megnézem komolyabban. A kék képernyő után nincs más mód mint resetelni, utána vagy ez újra, vagy bebootol a gép abszolut normálisan, bár a windoz megkérdi milyen modban akarom inditani, normál modban is minden rendben marad. A konfigom Gigabyte S3, 4400+, gef8600
A segítséget előre is köszi

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#3308) Andrewhouse válasza StuFFy (#3307) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát...

1.tápgység milyen márka??.......
2. Újrakéne tenni előszőr a Windows-t
3. Ez lehet akármilyn hiba..de mivel lévén azon hogy csak windows töltösénél kezd már lassú lenni az akármi lehet, elősőr tedd újra...és utána ha mindig rossakkor ki kell próbálni minden hardvert egyesével hogy melyik okozhatja a hibát.......

[ Szerkesztve ]

(#3309) klambi válasza Gorneck (#3306) üzenetére


klambi
addikt

hát nem tom most akarok majd 1 LCD-t venni... miben jó jobb a hd? :Y meg passzol az alaplaphoz majd?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3310) davidsonic


davidsonic
csendes tag

Sziasztok!

Hallottam olyanokat, hogy hiába van PCIE*16 slot az alaplapon, hiába támogatja, mégsem hajtja meg a VGA kártyát az alaplap. Nekem van egy ASRock 939DUALVSTA alaplapom (van rajta PCIE*16 slot), és az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy GeForce 8800GT kártyát, akkor vajon működni fog-e. Elképzelhető, hogy nem hajtja meg?

(#3311) klambi válasza davidsonic (#3310) üzenetére


klambi
addikt

hát érdekeset hallottál..
PCIexp. akkor belemey(márpedíg az) és el is fog indulni, amimiatt nem fogod tudni kihajtani a karit az a proci miatt esetleg...
mekkora procid van hozzá?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3312) #96302336 válasza davidsonic (#3310) üzenetére


#96302336
törölt tag

Működni fog benne. 100%. De kell alá egy erős CPU, hogy az erőegyensúly meglegyen, különben CPU limitált lesz a gép.

(#3313) klambi


klambi
addikt

DFI alaplapból meik a legjobb AM2-es most?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3314) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi!

Vettem egy AC freezer 64 pro-t és az lenne a gondom, hogy ahogy feltettem az srock alivexfire lapomra úgy vettem észre, h. meghajlította az alaplapot!

Nem tör le semmit de félek, hogy megtörik valami rajta megy fixen jól hűt de engem zavar, h. hajlítja a lapot :F

Várom a lehetőségeket!

Üdv.: Tommmmka

(#3315) davidsonic válasza klambi (#3311) üzenetére


davidsonic
csendes tag

A procim akkor szerintem elég gyenge lesz hozzá: 3700+ 64 biten (Vistával). Mit jelent az, hogy nem bírom kihajtani? Koknrét példa: erősen laggolni fog egy játék?

(#3316) klambi válasza davidsonic (#3315) üzenetére


klambi
addikt

úú persze még a 4200+is lehet hogy csak tuningal is épp elég...
hát az azt jelenti hogy nem fogod tudni kihasználni maximáliasan a karit,van ez a procid, ezzel xxfps lesz veszel 1 nagyobatt azzal meg több lesz mert a proci jobban viszi a vidkarit!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3317) Lacitek


Lacitek
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nemrég vettem egy új gépet, a pontos adatok a profilomban.
Szóval nekiestem tuningolni a gépet, és érdekes tapasztalatokkal "gazdagodtam" : az Everest szerint az alaplap 53 fokos, míg a proci 100%-os terhelés mellett 32-33 fokos.
Kérdésem: nem baj, ha ilyen forró az alaplap? Különben meg volt egy BIOS update, a 0803-as verzióra. Vajon attól melegszik? Vagy ez a normális?
Másik kérdés, azt hiszem, ez is még ide tartozik: Proci szorzóját állítólag változtathatom. Át is állítottam, ki is írja a BIOS-ban, h mennyi az aktuális érték, viszont miután bebootol a gép, a CPU-Z azt írja, h a szorzó 13x-os, ami az alapot jelenti, pedig én megváltoztattam.
Miért nem marad annyin, amennyire beállítottam?
És az utolsó: ha a memória beállításokhoz nyúlok, akkor el sem indul a gép, míg nem csinálok egy CMOS reset-et. Ez volt a helyzet a régi BIOS-szal, az újjal még nem próbáltam. Tehát, ha egy értéket be tudtam állítani Windows-ban, azt az értéket már nem tudtam beállítani BIOS-ban, mert se kép, se hang.
Remélem, h érthető voltam.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

''Aki nem tud úszni, az ne másszon fára, mert elüti a villamos --> Térdig érő szélben nem lehet dzsemet kaszálni''

(#3318) davidsonic válasza klambi (#3316) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Értem. És szerinted ha ugyanezt a procit használom, akkor ugyanazokkal a játékbeállításokkal (AA, AF, textúra, ... stb) nagyobb fps értéket érnék el egy 8800GT, mint egy 8600GT-vel? (Függetlenül attól, hogy mennyire használom ki az adott videókártyát)

(#3319) klambi válasza davidsonic (#3318) üzenetére


klambi
addikt

a 8800GT erősebb, többet bírna nagyobb procival, ezzel a procival így marad benne még tartalék, nemtom hogy 8600 mennyit bírna de a 8800gt azt tuti nem tudja teljesen kihasználni az a proci(de ha nem tervezel mostanában procit vennni vagy gépet cserélni akkor jó a 8600gt-gts)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3320) davidsonic válasza klambi (#3319) üzenetére


davidsonic
csendes tag

Csak az a baj, hogy a 8600GT alig erősebb egy 7600GT-nél, na mindegy, ez már egy másik topic. Köszönöm az infókat az alaplappal kapcsolatban. Kellemes ünnepeket!

(#3321) t-rac


t-rac
senior tag

Üdv!
Melyiket vegyem szerintetek?
Gigabyte P35-DS3L
vagy
MSI P35 Neo Combo-T.
Egyárban vannak.

(#3322) sgergi válasza t-rac (#3321) üzenetére


sgergi
veterán

Egyértelműen Giga, az MSI mostanában sz.r.

(#3323) t-rac válasza sgergi (#3322) üzenetére


t-rac
senior tag

Az MSI csak a DDR2 és DDR3 foglalatok miatt kellene. Ha gigát veszek és később újítanék akkor a ddr3 ramok miatt új alaplapot kellene vennem.

(#3324) joi29 válasza sgergi (#3322) üzenetére


joi29
őstag

:(((

(#3325) sgergi válasza t-rac (#3323) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem mire neked ddr3-as ramod lesz, addigra már nem ezt a lapot fogod nyúzni. ;)

(#3326) sgergi válasza joi29 (#3324) üzenetére


sgergi
veterán

:F

(#3327) Perry-sama


Perry-sama
tag

Hali.
Szerintetek ez jó lap?
MSI s775 945GCM5-F V2 FSB 1333

és a videókártya?
MSI NX8600GT Twin Turbo nVidia 8600GT 256MB PCI-e

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#3328) Andrewhouse válasza Perry-sama (#3327) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Szerintem hanyagold az Msi-t inkább Giga
A vidkari még elmegy

[ Szerkesztve ]

(#3329) #65675776 válasza t-rac (#3323) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha mindenképpen combo lap kell, akkor GB P35C-DS3(R).

(#3330) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Adott egy gép: intel cel. 2.6ghz, 512ram, 40hdd, ati 9250, mercury alaplap. A probléma a következő: Ha bekapcsolom a gépet kijön a mercury felirat, de itt kb 1 percig áll, utána sípol egyet, de minden további nélkül bebootol és tökéletesen működik! Miért áll ennyi ideig a mercury feliratnál? Minden teljesen jól működik, az eszk. kezelőben is minden rendben, egyedül ez a baja hogy elég lassan kapcsol be!Volt már hasonló géppel dolgom, ott kb. 3 mp-ig állt, tehát ez az 1 perces semmit tevés nem normális dolog! Előre is köszi :R

(#3331) Perry-sama válasza Andrewhouse (#3328) üzenetére


Perry-sama
tag

A gigák jobbak akkor mint az msi-k? mert én pont fordítva hallottam. Nem, nem szükséges kombó lap casak egy olcsóbb kategóriás lapot szeretnék.

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#3332) Qru válasza dave93 (#3330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bios-ban állítgattál vmi mostanság? Haveromnál csinált egy régi ECS lap ilyet. Bakapcsolta állt pár percig aztán bootolt meg menet stabilan a gép. Viszont pár hét múlva meghalt az alaplap, a kondik felpúposodtak. Nézd meg a tiéden milyen állapotban vannak a kondik, lehet a tiéd is a halálán van...

#nincsbennetarcsi

(#3333) Qru válasza Perry-sama (#3331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuningra mindenképpen jobb a Giga ha ez számít. Amúgy az MSI-k sem rosszak ha alap gépnek kell (no tuning).

#nincsbennetarcsi

(#3334) dave93 válasza Qru (#3332) üzenetére


dave93
őstag

Ez a gép már régóta csinálja ezt, csak gondoltam most megkérdem hátha valakinek van valami ötlete. :) Bioshoz nem nyúltam, kondikat megnézem, de ha púposak akkor mit tegyek? És ha nem púposak? :D Köszi :R

(#3335) Andrewhouse válasza Perry-sama (#3331) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Nemtom hol hallodtad de a Giga fél millió évezreddel előrébb van! Kétlegnagyobb alaplap gyártó Giga, Asus....a többi elhanyagolható

[ Szerkesztve ]

(#3336) Andrewhouse válasza dave93 (#3334) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Esetleg púposak ki lehet őket cserélni...persze ha van ismerősőd vagyakármi..amúgy nem érdemes vele foglakozni...érdemesebb egy új lapot venni.....Esetleg Bios frissítést meg lehet próbálni....Ha az után sem javul meg..akkor...ki kell próbálni az egyes hardver elemket..persze ha Windowsba jól mükszik a dolog...akkor a lap lessz a ludas!

[ Szerkesztve ]

(#3337) Hege1234


Hege1234
addikt

hali lenne egy problémám mikor öszeraktam egy gépet asus p5p800 se
ezt írta ki

CMOS system wrong
Chassis intruded
fatal error system halted

már 2 napja ezzel szenvedek próbálgattam elemkiszedést a jumpert átrakni, kivenni de semmi

lécci segítsetek

(#3338) dave93 válasza Andrewhouse (#3336) üzenetére


dave93
őstag

Köszi akkor megnézem! Holnap kipróbálom a tőled vásárolt 400wattos chieftec tápot! :) Boldog karácsonyt neked is, meg mindenkinek! :R

(#3339) Perry-sama válasza Andrewhouse (#3335) üzenetére


Perry-sama
tag

Kösz, ezt nem tudtam. Az asust azt igen, de nme gondoltam volna a gigára. na akkor nézek vmi értelmes giga lapot

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#3340) cuko#


cuko#
tag

Sziasztok!
Van egy (számomra legalábbis) igazán érdekes problémám: a ds3p alaplapomban nem működik a vadi új bill (a4tech: link) 2-W-S-X gombjai, más bill megy a gépen, a bill is megy más gépen: ez hogy lehet? :U (mindenesetre vicces ^^)

(#3341) klambi válasza klambi (#3313) üzenetére


klambi
addikt

DFI? (#3313)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3342) Andrewhouse válasza cuko# (#3340) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Mindenképp bios frissítést ajánlok, sokszor szokott lenni biosban ilyen javítás.....támogatás terén!

(#3343) Qru válasza dave93 (#3334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha púpos akkor gyüjtesz új alaplapra. Ha nem akkor tovább keresni a hiba okát. :)

#nincsbennetarcsi

(#3344) lacafaca


lacafaca
őstag

tudnátok ajánlani egy jó m-atx deszkaát kór2 alá?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#3345) Qru válasza klambi (#3341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez.

#nincsbennetarcsi

(#3346) fero02 válasza Qru (#3345) üzenetére


fero02
veterán

Semmi, benéztem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3347) lacafaca válasza fero02 (#3346) üzenetére


lacafaca
őstag

de nem is nekem írta :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#3348) StuFFy válasza Andrewhouse (#3308) üzenetére


StuFFy
tag

A táp Deer, sztem elég ide. Windozt nem tenném újra, mer elég kevésszer van ez, és nincs sok kedvem szorakozni a telepítéssel. Reméltem mondtok vmi olyan hogy ezt kapcsoljam be vagy ki, és elmúlik, de hát ha marad akkor sincs semmi baj.
Köszi a helpet.

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#3349) Sas madár


Sas madár
őstag

SZÉP,BÉKÉS KARÁCSONYT MINDENKINEK.!!

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3350) klambi válasza Qru (#3345) üzenetére


klambi
addikt

ez jó!!
csak nics olyan ami Nvidás, mert ha jól néztem akkor ez crossfire-es?! vagy hülyeséget néztem? :Y :R
(és ez az új chipset es intel ez mennyi?képecskéje)

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.