Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Rege71, Dodi, köszi :R Megpróbálok körülnézni az autósboltokba itt a környéken.

(#5502) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Nos sziasztok!

Ahogy ígértem, csináltam képeket a sérülésekről. Egyetlen olyan karc ban amibe valamennyire belemegy a körmöm de az is határeset. Mivel metál fényezésről van szó ezért ott is a lakk réteg karcolódott meg, a szín részt nem érte karc.

1.Ez a legmélyebb tehát

2. Ez a tetőn található két pötty, szerintem vagy madárpiszok vagy fagyanta megmarhatta kicsit a lakkot:


illetve még ezt nevezhetném mélyebb karcnak, ebben egyáltalán nem akad meg a köröm, ha a kezem végighúzom rajta, akkor nem is érezni:

Természetesen tudom ,hogy innen ezt nehéz megítélni, illetve egyébként a képeken a karcok sokkal mélyebbnek tűnnek, de szerintetek, ha nagyon szorgalmasan polírozom kézzel megoldható a nem is teljes eltüntetés de kicsinyítés?

A mélyebb karba ha vékonyan felviszek átlátszó lakkot (van olyanom mint amit a nők használnak körömfestéshez kis ecset a kocsihoz vettem) majd utána visszapolírozom a felesleget sokat lehet rajta javítani? Természetesen előtte ki kell tisztítani a mélyedést mert látszik hogy van benne némi por stb.

A tetőn léhő bemaródással viszont tanácstalan vagyok.

Bocsi a hosszú lére eresztést!

Minden jót! :)

(#5503) #00809728 válasza Bacy85 (#5502) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

1 ill. 4 kép:

Probáld meg durva ill. közép szemcséjü polírral majd nézd meg a hatást.Vizzel és ovatosan.2-3* kb 1 pecig körkörös mozdulatokkal.Abból még gond nem lehet.Ha még utána sem tetszik akkor marad azt amit te jól leírtál...

A mélyebb karcba ha vékonyan felviszek átlátszó lakkot (van olyanom mint amit a nők használnak körömfestéshez kis ecset a kocsihoz vettem) majd utána visszapolírozom a felesleget sokat lehet rajta javítani? Természetesen előtte ki kell tisztítani a mélyedést mert látszik hogy van benne némi por stb.

2-3 kép:

Nos sok ilyennel találkoztam és sajna kicsit mattitható a látvány de sajnos nem fog eltünni.Madár ürülék megmarta a lakkot.Seregély tud csunya világot csinálni...Szöllö kicsit savas és azt a kommersz olcsó waxok nem bírják...

Haver 10km odébb lakik mint én leonja van mint nekem lakkozott a 2 autó.Ő olcsó waxra esküdött mindaddig amig egy komolyabb madárcsapat el nem verte neki.
2 tető újrafújás.Majd megtért és áttért a Zainora.

(#5504) Bacy85 válasza #00809728 (#5503) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Köszönöm a válaszodat.

Ezen a seregélyes dolgon amit írtál azért nevettem egy sort :D

Persze a hatásukon már nem :((

Valószínűleg az lesz amit írtál ,hoyg egy durvább és egy kevésbé durvával megpróbálkozom elsőre.

Viszont!

Milyent vegyek hozzá? Profi cuccra gondolsz mint a 3M csak kézzel használva egy mikroszálas ronggyal vizezve?

Egyébként mostanában elgondolkodtam,hogy a jövőben vennék egy már többször emlegetet Einhell vagy Expert gépet és a kérdésem az lenne ,hogy:

Ha veszek egy ilyen gépet ahogy írtad a rajta lévő alap fej nagyon nagy ( 180mm) Tehát kéne még rá vennem egy befogót és 2 db mondjuk 3m szivacsot közepes és fiinom valamint kimérve ha lehet úgy valahol kapni egy 3m (van egy minden egyben termékük majd utána nézek) és egy hologramm eltávolítót? Szerinted ha közel minimum fordulaton polírozok és vizezem, nem a tűző napon, bele merjek vágni?

És az utsó kérdésem:

A vizezést hogyan kell elképzelni kézi illetve gépi polírnál? Tudom ,hogy ezt nehéz leírni, de mondjuk van egy virágspricni és mondjuk egy elemre mennyi víz megy el kb?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat és mindenki segítségét :R :R :R

(#5505) Moric válasza Bacy85 (#5504) üzenetére


Moric
aktív tag

Én azt mondom ne akard tökéletesen eltüntetni. Sajnos nem fog menni. Halványítani fogsz tudni rajta. Bizonyos szerekkel majdnem teljesen láthatatlanná tudod tenni, de folyamatos törődést fog igényelni.

Én ezeket a hibákat vizessel megcsiszolnám. Először 1000-sel, majd 2000-2500-sel, utána polír. Viszont ha még nem csináltál ilyet csak is nagyon óvatosan!!! Könnyen csúnya vége lehet. A csiszolópapír még sok vízzel is harap rendesen.

A 4. képen lévő karcolást egy feltöltő anyagot is tartalmazó viasszal szépen el lehet fedni. Amíg az ki nem jön belőle észre sem veszed, hogy ott van. A Meguiars ScratchX ilyen otthoni felhasználásra van kitalálva. A Sonax Xtreme Polish 3 is hasonló szer.

(#5506) Varlaisaran válasza Moric (#5467) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Igen, az még a crash nyoma a kötényen lent:) Amugy csomagtértető, a motortértetővel hátul nincs semmi gond:D Lényeg, hogy mivel unatkozom, lehet géppel nekimegyek, ártani biztos nem árt meg.

Épp festékeket nézegettem minap, és mondtak valami olyat hogy egy meg többkomponensű, és egyik nem jó a másikra, vagymi. Ezt tudja valaki, hogyan van? A régit sem tudom, milyen lehetett, mmint a gyári.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#5507) johnny82


johnny82
őstag

Hali!
Kb mennyiért políroznak fel egy autót egy jó helyen, ahol tényleg hozzáértők dolgoznak? Szegeden tud valaki ilyet?

(#5508) Rege71 válasza Bacy85 (#5502) üzenetére


Rege71
csendes tag

Ezekre a mélyebb izolált karcokra és egyébb lakksérülésekre,ezek a jók:

(#5509) Charley76 válasza Rege71 (#5508) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!!

En is ezt a "Schleifpaste" használtam csak annyit szeretnék mondani hogy csak lassan a testel ezzel az anyaggal mert baromian durva szemcséjü.Ha összedörzsölöd két ujjal nagyon érzödik a szemcse nagysága.Ezzel a pasztával egy-kettö az alapozonál veszed észre magadat.Elöszö kézel csináltam és ahogy körkörösen poliroztam egy mikroszálas kendövel ugy nyomatta bele a karcokat.Kénytelen voltam venni egy polirgépet ezzel viszont tutti lett. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5510) Bacy85 válasza Charley76 (#5509) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Milyen gépet vettél? Hol és mennyiért ? :D

(#5511) Rege71 válasza Charley76 (#5509) üzenetére


Rege71
csendes tag

Szia! Érdemes a polírozó szert szivaccsal felvinni a lakkra,akkor nem karcol!

(#5512) Charley76 válasza Bacy85 (#5510) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!!

Hát én "Einhell" mármint eztett:
Ja és külföldön vettem hát ugy 16000 Ft.érték körül van.De viszont a tárcsát azt beszereztem egy profit mert nem lehet ezzel dolgozni vagyis egyáltalán nem jo semmire.

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5513) Rege71 válasza Rege71 (#5511) üzenetére


Rege71
csendes tag

Ez nagyon jó:

(#5514) Charley76 válasza Rege71 (#5511) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali!!!!

Ja erre rájöttem én is de meguntam a szarakodást vele és inkább megvettem a fent láthatto polirozo gépet.Mostmár a gép megoldja a problémát. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5515) Rege71 válasza Charley76 (#5514) üzenetére


Rege71
csendes tag

Klaffa! Akkor ki tudod próbálni a Sonax ProfiLine termékeket!

(#5516) Bacy85 válasza Charley76 (#5512) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Pont ilyent szeretnék majd én is egyszer majd.....

Könnyű vele dolgozni? Milyen korongot vettél hozzá? 3M? :C

(#5517) Charley76 válasza Rege71 (#5515) üzenetére


Charley76
csendes tag

Már kiprobáltam majdnem mindegyiket.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5518) Charley76 válasza Bacy85 (#5516) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hát dolgozni könyü vele csak figyelni kell mindenre pl;éleknél ,sarkoknál........De ezeket már leirta Dodi mester is. A tárcsát pedig használtan kaptam egy havertöl.De ugy tudom hogy 3M. En legalábis Sonaxot akartam venni,mert ilyen szivacsom van.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5519) #00809728


#00809728
törölt tag

einhell polirozógép

Vaterán ill. praktikerben is már láttam 14.000ft körűl igaz sárgában...

(#5520) #00809728 válasza Bacy85 (#5516) üzenetére


#00809728
törölt tag

Korongot a praktikerben kapsz 1650ft/db
Szivacsot 3m sárga,kék,zöldet vegyél hozzá.

(#5521) Rege71


Rege71
csendes tag

Dögöiljek meg,a tavaszra én is veszek egy polírgépet(van már de gagyesz) és kipróbálom ezt a trutyit,jónak néz ki,1 lépcsős innovatív paszta:

(#5522) cyberspeed


cyberspeed
újonc

Sziasztok!

Néztem a Zaino termékeit. De a zaino.hu elég drága. Amcsi oldalon is, meg a http://www.zainoeurope.com/ on is 20-40%-al olcsóbbak a cuccok. A posta nekem ~15Ł-ra jött ki, ha nekiálltam a kosárba pakolni. Így ha valaki esetleg szeretne rendelni, összeállhatnánk, és szétdobhatnánk a postát. ZPC, meg Z5 tőlük(europe) postával(~5eft) 13800, a magyar oldalról meg 14200+ posta. Hmmm...

(#5523) Musztáng


Musztáng
tag

Tud nekem valaki segíteni, hogy hogyan kell visszapattintani a középső tükröt a gömbcsuklóra? Véletlen levertem és most nemtudom visszarakni. :(

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#5524) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Megkerdezem azt amit mar sokan megkerdeztek ezert elnezest kerek. Elolvastam majd nem hogy mindent, de sok mindent nem ertek a polirozas alatt.

Amim van:
Turtle Wax gepem [link] A kisebb van nekem. 3500RPM stb. Hozza egy szivacs es egy microszalas rongy.
Van egy Turtle folyekony Waxom es egy Meguiars NXT Tech Wax 2.0 -am.
Es egy feher Volvo. :)

Amit elszeretnek erni. Szep fenyes fenyezest aprobb karcokat eltuntetni (legtobb csak feluleti).
Mi kellene meg hogy elerjem a kivant eredmenyt?

A masik kerdesem az lenne, ha minden meg lesz a folyamathoz milyen lepesekben kezdjem el geppel polirozni az autot?

[ Szerkesztve ]

"Later Nerd!"

(#5525) Moric válasza Musztáng (#5523) üzenetére


Moric
aktív tag

Amennyire tudom, csak vissza kell pattintani, erősen kell nyomni. Arra vigyáz, hogy az üvegről a tartót ne törd le, ragasztva van.

(#5526) Moric válasza Dr.Burn (#5524) üzenetére


Moric
aktív tag

Tisztítsd le alaposan a fényezést, utána használhatod a Meguiars NXT Tech Wax-ot. Az elfedi az apró mosókarcokat.

Ennél többet szeretnél, políroznod kell, annak fázisait többször végigtárgyaltuk.

Az általad linkelt géppel én biztos nem kezdenék el polírozni.

(#5527) Dr.Burn válasza Moric (#5526) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ha a geppel nem polirozok csak waxolok az ugy rendben van? Gondolom azert sokkal jobb, mint kezzel atdolgozni, nem?

Ha polirozni szeretnek es veszek egy komolyabb gepet akkor a Meguiars karc eltavolitoja hasznalhato erre? Vagy esetleg erdemesebb valami komolyabb cuccot beszerezni?

"Later Nerd!"

(#5528) Rege71 válasza Dr.Burn (#5527) üzenetére


Rege71
csendes tag

Szia! A Meguiars cuccok tutira jók lesznek! Most mennyibe kerülnek és hol veszed őket?

(#5529) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok!

Hó letakarításához milyen fényezés kímélő eszközt ajánlotok? Vettem osanban egy kefés cuccot azzal gondoltam, egész puha a sörtéje. Más esetleg?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5530) Charley76 válasza tomcsi23 (#5529) üzenetére


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!

En a vastagját a honak leseprem egy puha kefével anélkül hogy a fényezéshez érjek,a többi meg majd leolvad. Elöször nekiálltam nagy cseddel-lobbal a letolni a havat rola és mikor kitavaszodot lemostam hát akkor szakat majdnem le a pofám mikor meglátam milyen karcos lett. Na én azota nem takaritom a havat le rola csak a nagyát. :K

[ Szerkesztve ]

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5531) Rege71 válasza Charley76 (#5530) üzenetére


Rege71
csendes tag

Én is pont emigyen cselekedem! :DDD A maradék meg leolvad a garázsban! :C

(#5532) tomcsi23 válasza Charley76 (#5530) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, az ilyen karcoktól parázok én is, ezért mindenképp óvatosan, és csak a nagyját.
Volt idő, amikor csak lőrés, aztán át a közeli spricces mosóba. Csak ez a mínuszokban meggondolandó (egyszer hátulról kellett beszállnom. :DDD).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5533) Moric válasza Dr.Burn (#5527) üzenetére


Moric
aktív tag

Komolyabban szeretnél vele foglalkozni, érdemesebb specifikus anyagokkal dolgozni, nem ilyen mindent az egybe anyagokkal. A Meguiar's-nak van mindenre speciális szere, néha a bőség zavara miatt nehéz is választani.

(#5534) Moric válasza tomcsi23 (#5532) üzenetére


Moric
aktív tag

Én picit melegítem a kocsit, így megolvad a hó alulról. Vízfilmen már könnyen csúszik és nem is karcol.

(#5535) tomcsi23 válasza Moric (#5534) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ezt melegítheted. A motortető nagy része egy óra után se lesz olyan meleg, hogy megolvadjon rajta a hó, szigetelés powa. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5536) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!!

Csak azt szeretném mondani hogy inkább a verda teteirol távolitsátok el a havat mert én beszoptam tavaly télen,nem takaritottam le a tetejét a verdának benyomtam a melegitést és ahogy felmelegedett a teteje a ho egy fékezésnél elöre csuszott és majdnem nekitaknyoltam az elöttem halado verdának. :K

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5537) tomcsi23 válasza Charley76 (#5536) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem csak ezért. Tegnap szépen telibe kaptam egy jó nagy megfagyott hótáblát, ami a szemből jövő szuzukis tetejéről repült felém. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5538) cyberspeed


cyberspeed
újonc

Akit érdekel Zaino termék, az ezt sztem ne hagyja ki:
"As we are now in the Christmas Season, we wanted to offer all of our customers a Christmas gift from Zaino Europe. We could not stretch to giving you all a bottle of Z-8 on the special day so we have done the next best thing!
From now until Christmas Day we have a FREE DELIVERY offer running!
For UK Mainland Customers when you spend over £15.00 with us your cart will automatically offer you Free Delivery.
For European Customers and Customers who are not UK Mainland based when you spend over £25.00 your cart will also offer you Free Delivery."
http://www.zainoeurope.com
Szóval 25 font(ma ~8500ft, hála pár kormánybejelentésnek :( ) felett ingyenes ide a kiszállítás karácsonyig!
Pár példa mai árfolyammal(~336):
ZPC ~4e ; Z5Pro ~6e ; Z8 ~6700 ; Z18 agyag ~5e ; ZFX kötésgyorsító ~6700.

(#5539) Rege71 válasza cyberspeed (#5538) üzenetére


Rege71
csendes tag

Szasztok! De nagy a csend! Jók ezek az árak,de nekem most mindenem van ami kell! Ma lekentem a verdát Z-CS-vel,csilli-villi lett és 15 perc alatt végeztem úgy,hogy mindenét lekenten,fantörpikus!!!! :C Tényleg Dodi,neked miért nem jött be a Z-CS?

(#5540) Bacy85


Bacy85
csendes tag

Sziasztok!

Polírozógéphez hol lehet kapni tárcsát amire a szivacsot rá kell tenni?
Többb méretben kéne (ártól függ kb 3 db)

Milyen néven keressem? Mennyibe kerűlnek ált. ?

Amúgy itt a fórumon ki ír a http://www.autodetailer.hu/ fórumon is? :D :D

(#5541) #00809728 válasza Bacy85 (#5540) üzenetére


#00809728
törölt tag

polírozó talp.....Sok féle létezik....Praktikerben is már láttam 3félét.
2 egyforma méret de a szivacsuk más volt.
3 az meg nagy volt max kamionra... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5542) Bacy85 válasza #00809728 (#5541) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Értem

ÉS milyen árban vannak ? Vagy mire érdemes figyelni vételkor?

Ezekre direkt az van ráírva hogy polírozó talp? CSak azért kérdezlek ki ennyire, mert hátha itt is van a "barkácsbolt szerűségben" és akkor hogyan kérdezzem meg + hogy nehogy valami csiszolókorong talpat sózzanak rám ....

ÜDV!!!!

(#5543) #00809728 válasza Bacy85 (#5542) üzenetére


#00809728
törölt tag

Kb 2400ft és a praktikerben.Google kerestem de semmi.
Érdemes a menetre figyelni,hogy passzoljon a gépre.

(#5544) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na látszik hogy tél van,nagy a csend,senki sem kezeli a verdát! :P :))

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#5545) zsolt1129 válasza Charley76 (#5544) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az biztos. Ilyen gányi időbe, betettem a garázsba,én így védekezek a sózás ellen :DDD .

(#5546) Rege71 válasza Charley76 (#5544) üzenetére


Rege71
csendes tag

Szasztok! Én mán lezajjinóztam és minden nap használom! Remélem a Zainó jól véd a sótól! Ma leveretem a garázs elött és átfújom Z-6-al!

(#5547) Rege71 válasza Rege71 (#5546) üzenetére


Rege71
csendes tag

Na végeztem,qrvacíplett! Állat ez a ZAINO!!!!!! :R

(#5548) Moric válasza Rege71 (#5547) üzenetére


Moric
aktív tag

Jó is a fűtött garázs!

Az enyémnek még ép látszik a színe. Jöhetne már egy eső. :)

(#5549) Rege71 válasza Moric (#5548) üzenetére


Rege71
csendes tag

Jójisaz! :K

(#5550) Charley76


Charley76
csendes tag

Hali!!!!!!!!!

En azt hiszem holnap hajnalban felkelek és lemosom a verdát és le is waxolom mert lehet hogy nem lesz jó idö már erre ebben az évben.Ja meg hogy ne várjam a Jézuskát koszos verdával. ;) :DD

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.