Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) darthdenes


darthdenes
tag

Üdv.
Jelenleg wd streaming live media palyert használok. Kérdezném van e ennél jobb képminőségű kadencia helyes lejátszó egy full hd-s Lg oled A7hez?
1080p mkv illetve Bd25 próbálnám etetni.
Elavultnak tekintendő e a szerkezet? Meghaladta a kor képminőségben ?
Mi lenne az ajánlott típus ? 4k Hdr nem érdekel.
Köszi.

(#60702) Valkűr válasza dh66e (#60643) üzenetére


Valkűr
őstag

Az enyémbe akkor most milyen youtube van, mert van benne és működik. Dune HD Solo light

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60703) dh66e válasza Valkűr (#60702) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen színű az ikonja a menüben?

(#60704) robi-k


robi-k
őstag

Dune HD Pro 4K belső fotók:


Bár a Pro 4K külsőleg nagyon hasonlít a Zidoo x9s lejátszóhoz, de a nyákok nem egyeznek, tehát mégsem ugyan arról a lejátszóról van szó:

(#60705) dh66e válasza robi-k (#60704) üzenetére


dh66e
veterán

Most akartam Dune topikba feltenni... :D
A Dune-hd.hu infói szerint a gyártó is más lesz.

(#60706) Csabroncka válasza robi-k (#60704) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem az zidoo X20 pro készülékről beszélünk?

Attól még, az is lehet hogy anyák ugyan az, de a felhasznált chip és egyéb tök más - de majd megmondjátok :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#60707) dh66e válasza Csabroncka (#60706) üzenetére


dh66e
veterán

Nem,a Dune Pro 4k-ról. Annak a tippek szerint a zidoo x9s volt a parija.
A zidoo X20 "ellenfele" majd a Dune Pro 4k Ultra lesz.
Viszont úgy néz ki hogy más lesz annak is a felépítése meg a gyártója is.Mármint a Dune-é.

(#60708) Csabroncka válasza dh66e (#60707) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt áruljátok el nekem, miért volt jó szakítani a jól bevált linux OS-el :F most ettől olcsóbb lett/lesz a készülék? - mert jobb biztosan nem!

"in medias res"

(#60709) djnice válasza Csabroncka (#60708) üzenetére


djnice
veterán

Realteknél csak androidhoz vannak driverek és SDK is. Amlogic-nál használhattak volna linuxot, ott a kész és hibátlan kernel (LE, OSMC), de mégsem tették.

(#60710) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Főleg azért kérdezem, mert látjátok részben "bajban vagyok, hogy mi legyen" - mert HTPC-t egy kicsit feleslegesnek tartom, ugyanakkor a 102-höz képest nem nagyon szeretnék visszalépni hangban és képminőségben. Jó, hogy felröppennek ilyen dolgok, mert mostanában egyáltalán nem voltam ezzel képben, hogy DUNE fronton mi várható, de ha a kép és hang rendben lesz akkor biztosan megvan a lejátszóm.

"in medias res"

(#60711) djnice válasza Csabroncka (#60710) üzenetére


djnice
veterán

Full HD-ra és 4K-ra az S905X hibátlan képet ad, az SD felskálázása viszont kicsit gyengébb.
A Zidoo-nál a clipping jelen van, Dune-nél még nem tudni, írtam az oroszoknak hogy teszteljék le. Elvileg nem SoC hiba, mert a Zappiti-nél jó a kép.

(#60712) Csabroncka válasza djnice (#60711) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R világos

"in medias res"

(#60713) djnice válasza djnice (#60711) üzenetére


djnice
veterán

A Dune is clippingel, bár nem tudom mit magyaráz a TV beállításaival az orosz :D
[link]

(#60714) junkpod válasza robi-k (#60704) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kellemes meglepetés ez a hír. Kíváncsi vagyok mi sül ki a legvégén...

Box's don't touch!

(#60715) zsoca929


zsoca929
aktív tag

Sziasztok!

Médialejátszót keresek 4k,fhd lejátszáshoz, főleg remux-ok, vagy mkv filmekhez. Néha persze lenne 720p, vagy sd tartalom is, de az ritkábban..
A minőségi kép, feliratok megfelelősége a szempont kb, no meg az ár. 20-30e ft között nézelődtem.
Használtan találtam Zidoo X9, Zidoo H6 Pro és Himedia Q5 Pro-t.
Újként pedig Zidoo X9S-t találtam jó áron, de a fenti keretnél drágábban.
Nem mondom,hogy nem fér bele, de ha lehet, költséghatékonyan oldanám meg a dolgot.
Elvileg mind 2giga ram és 4 magos cpu-val, 8/16 giga belsővel repesztenek, így a teljesítményükre talán nem lehet panasz. Ti mit ajánlanátok ezek közül, vagy ha nem ezek közül ,akkor ebben a keretben mi a best buy.
Nem fontos az új szag, használt, hibátlannal is megelégszem mint látszik, mivel azokkal sincs rossz tapasztalatom.
Köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#60720) Osynho válasza djnice (#60717) üzenetére


Osynho
addikt

Beelink M18-am van, fém házas. Naponta érzem a felém sugárzó prémium érzetet. Szerintem a képe is jobb, mintha műanyagban lenne. :K

(#60721) Beni2360 válasza zsoca929 (#60715) üzenetére


Beni2360
félisten

Használtan találtam Zidoo X9 - azt nem szabad megvenni csak az S utó taggal.
Újként pedig Zidoo X9S-t- ezt itt vették sokan Olaszból. Pár nap alatt itt van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60723) dh66e válasza djnice (#60713) üzenetére


dh66e
veterán

Azt ecseteli hogy (ő is megszívta a képminőséget amikor tesztelt) a tv-n minden képjavító funkciót ki kell kapcsolni.

(#60725) sugarforce válasza Osynho (#60720) üzenetére


sugarforce
őstag

De kozel nincs olyan minosege, mintha szenszalas edzett thermonuklearis rizsszaggatobol lenne ;]

(#60726) dh66e válasza Csabroncka (#60708) üzenetére


dh66e
veterán

Olcsóbbak is lettek a készülékek, a Sigma chip is jóval drágább volt mint a kínai chippek és a gyártás is drágább volt.A Linux a legjobb rendszer médialejátszásra.
A kinai chippekkel elvileg kész megoldásokat kapott a Dune,de az igazi Dune fanoknak ez kevés lesz.Megy is a morgolódás rendesen az oroszoknál.
Biztos lesz Sigma chip még a jövőben,de ez a 4k kifogott rajtuk valami oknál fogva.....szóval a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#60727) robi-k válasza dh66e (#60726) üzenetére


robi-k
őstag

Nem lesz új 4K/8K-s Sigma chip, nincs pénz a fejlesztésre.
Szvsz jelenleg a legjobb médialejátszó/BD chipeket a Mediatek gyártja, de hát ez egy nagy óriás cég, van mit a tejbe aprítania.

(#60728) dh66e válasza robi-k (#60727) üzenetére


dh66e
veterán

Ne mááár azt olvastam hogy nem állnak jól de hát egy évtizedig csak piacvezetők voltak vagy mi.
Kár érte. :(

(#60729) DoItYourself válasza dh66e (#60726) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem minden kínai, ami annak látszik. :)
Realtek: Tajvan
Mediatek: Tajvan
Allwinner: Kína
Rockchip: Kína
Amlogic: USA

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#60731) dh66e válasza DoItYourself (#60729) üzenetére


dh66e
veterán

Persze jogos.

(#60733) blakey válasza dgyuri0123 (#60698) üzenetére


blakey
titán

A LibreELEC elég új dolog és a Kodi köré "építettek" egy egyszerű rendszert, elég sok idő kellett hozzá, hogy bekerüljön ez-az, szóval nem kell azon pörögni, hogy a 10 évvel ezelőtti lejátszó tudta, mert igen, valóban tudta, de sokminden mást meg nem. LE nálam ilyen, ha már 10 bitről van szó:

Semmi mókolás, minden megy alapból egy Mecool M8S Pro+-on.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60734) dgyuri0123 válasza blakey (#60733) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Így már döfi... :) Ez melyik verzió? Egy X96-on is menne?

Úgy kéne, mint egy falat kenyér...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#60735) djnice válasza dgyuri0123 (#60734) üzenetére


djnice
veterán

Minden S905X-en megy (kivéve az Eminent-et). Most ebay-en van 8K alatt X96.

[ Szerkesztve ]

(#60736) dgyuri0123 válasza djnice (#60735) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K.

De melyik LE ez ? Vagy annyi a történet, hogy frissítéskor felmegy ez és onnan kezdve lesz 10 bitem?
Nagyon el vagyok veszve a rengeteg variáns között... és minél többet olvasok, annál jobban el vagyok veszve.

Nem az Eminentre gondolok a frissítéssel kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#60737) blakey válasza dgyuri0123 (#60734) üzenetére


blakey
titán

Egy február 23-ai fejlesztői verzió, LE 8.90.4 utáni, szerintem ez a legjobb a Leia verziók közül, mást nem is használok LE-ből amig nem jó ki valamilyen stabil. A másik amit használok az OSMC, ott még be kell írni ssh-n a parancssort és után ott is 10 bit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60738) dgyuri0123 válasza blakey (#60737) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy dolgot továbbra sem értek. Hogy lesz ilyen verzióm? Ergo, ha van mondjuk egy 8.2.x verzió egy X96 boxon, az hogyan és mire frissülhet? Vagy sehogy nem frissül, mert nekem kell letölteni és kiírni kártyára?

Most alkudok egy 2/16-os X96 boxra és szeretném tudni, mire megyek vele az én gyenge informatikai tudásommal. Elvileg "lesz rajta" LE is, de nem tudom melyik...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#60739) blakey válasza dgyuri0123 (#60738) üzenetére


blakey
titán

Mondjuk úgy, hogy valaki felteszi neked, mivel a fejlesztői verziók néha csak néhány napig érhetőek el. A "hivatalos" verziók automatikusan frissülnek ha be van kapcsolva a frissítés. Én kikapcsolom a frissítést és ha valami jót olvasók az újabbról akkor letöltőm és bemásolom az Update mappába, újraindítom és frissül.

Amlogic topik összefoglalójában sokminden megtalálható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60740) dgyuri0123 válasza blakey (#60739) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Rendeltem egy X96-ot... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#60741) divan válasza dgyuri0123 (#60740) üzenetére


divan
senior tag

W-set, vagy X-eset?

(#60742) dgyuri0123 válasza divan (#60741) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

X.

"csak a zene van"

(#60745) junkpod válasza dh66e (#60726) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne már. Már te is kinaizol? Mond már meg mitől kínai csip az amlogic? Szerinted minek a rövidítése az "am" a nevében?

Box's don't touch!

(#60746) dh66e válasza junkpod (#60745) üzenetére


dh66e
veterán

Nyugalom. :)

(#60747) junkpod válasza dh66e (#60746) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért lásd be, hogy nem volt várható ez tőled...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#60748) dh66e válasza junkpod (#60747) üzenetére


dh66e
veterán

10 Miatyánk elég lesz? :O

[ Szerkesztve ]

(#60749) junkpod válasza dh66e (#60748) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akár 5 is. 😉

Box's don't touch!

(#60750) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Félek, hogy hülyeséget kérdezek, de fontos volna tudnom, hogy a PS3 Media Servert elég-e elindítani ahhoz, hogy a wifivel csatlakozott WD TV Play-jel lássák egymást, és a lejátszó lejátssza a gépről a filmet? Beállítottam a megosztott mappát. Mi a menete? Sehogy nem akar összejönni, régebben működött valahogy.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.