Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) pixta78 válasza SunMount3r (#60248) üzenetére


pixta78
senior tag

Boccs, nem vagyok pedagógus! Ha egyszer nekifognál és gyakorlatban kipróbálnád, meglepődnél milyen 1szerű...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#60252) SunMount3r válasza Bashar (#60250) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez nem túl biztató... Mondjuk a video review-ök szerint meg az Android-ja is elég tűrhetőnek tűnik. Az AV kimenetet le tudnád csekkolni biztosan? Itt meg van jelölve, hogy melyik az.

Többiek: hát "beleolvastam" és, hát tényleg sokkal "egyszerűbbek" mint a fogpiszkálós megoldást. :D (Irony OFF) :) . Mondjuk legalább van rá valamilyen lehetőség.

Azért gondoltam a MECOOL M8S Pro+-ra, mert ha ezen meg van oldva a rendes Netflix és a Prime is, akkor feltételeztem, hogy talán az Android OS egyéb részei is jobbak lehetnek az átlagnál. Vagy szinte egykutya, mint a X96?

[ Szerkesztve ]

(#60253) blakey válasza SunMount3r (#60252) üzenetére


blakey
titán

A Mecool M8S Pro+ az egyik legjobb S905X box, Android TV OS is van rá, nem gyári de jó, Youtube 4K, Netflix, stb, Widevine L1, HDCP 1.x, szerintem egyelőre ennél jobbra nem nagyon van szükség, még a 100M-es LAN is elég. A Wifi-vel nincs gond, legalábbis ha jó a vétel.
Nem "egykutya" az X96-tal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60254) Bashar válasza blakey (#60253) üzenetére


Bashar
csendes tag

Úgy érted, ha feltelepíteném az Android TV OS-t akkor elképzelhető, hogy jobb lesz a Netflix és a Youtube mint a gyári szoftverrel?
Az én esetemben kizárnám a jel gyengeségét, mert próbáltam kábellel is a csatlakozni illetve a többi eszközön (PC, telefon,tv, tablet) ment, akár WIFI-n is gond nélkül.

(#60255) blakey válasza Bashar (#60254) üzenetére


blakey
titán

Sajnos azt nem tudom, nem használok Androidot, de akár jobb is lehet.
Az én esetemben kizárnám a jel gyengeségét, - nem számít a jel erőssége vagy gyengesége.
Freektabon nézz utána, hogy írnak-e valamit a Netflixszel kapcsolatban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60256) hunaqua


hunaqua
addikt

Mecool M8S Pro+
...egy jó doboz,de NEM tartalmaz optikai kimenetet !!!!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60257) blakey válasza hunaqua (#60256) üzenetére


blakey
titán

X96 jó doboz, de nem tud YT 4K-t, Netflix HD-t, stb, Szóval sokmindenre sokmindent lehet írni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60258) sugarforce válasza blakey (#60257) üzenetére


sugarforce
őstag

Persze, kinek mi a fontos, az alapjan tud valasztani.

(#60259) ww30


ww30
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert járatlan vagyok a témában. A cégben prezentációs előadások biztosításához ki kell építenem egy olyan rendszert, amely alapelképzelés szerint a következőkből áll:
- Egy darab asztali médialejátszó (DVD lejátszó / Blu-ray lejátszó / egyéb), ami nem baj ha írni is tud, nemcsak olvasni.
- Öt darab LCD tévé a nagy előadó különböző pontjain, nagyjából már adott a pontos típusa, de még nincs betonba vésve. Csatlakozói: "HDMI, Scart, PC, PC audió (Jack) bemenet, USB csatlakozó" (ezt szöveghűen másoltam a termék adatlapról)

A cél, hogy a lejátszóba rakott DVD-re írt prezentáció mind az öt tévén egyidejűleg levetítődjön, szép képpel és jó hanggal, jelveszteség nélkül. Nem baj, ha a lejátszó megbirkózik az avi-kkal is, illetve a legelterjedtebb médiaformátumokkal.

A lejátszó és a tévék közti legnagyobb távolság körülbelül 10 méter.

Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy pontosan milyen típusú lejátszóval, pontosan milyen összekötéssel, milyen kábelcsatlakoztatásokkal, milyen esetleges kábel továbbosztásokkal lehetne ezt az egészet kivitelezni, vagy milyen egyéb más megoldásról lehetne szó? Még kezdő vagyok ebben, kérem lássatok el tanáccsal. Köszönöm szépen.

(#60260) Jamespapa


Jamespapa
csendes tag

Sziasztok!

Olyan DVD lejátszót keresek, ami képes TV felvételt tárolni vagy egyszerűen saját vagy külső HDD-re lementeni a felvett TV adást. Magyarul a régi VHS kazis, digitális alternatívája. Mit ajánlotok?(Lehetőleg Set top boxxal összeköthető legyen)

(#60261) junkpod válasza ww30 (#60259) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én a helyedben megbíznak egy erre szakosodott céget, ebből így nem sok jó fog kisülni.
Munkára kell, pénzt akartok vele keresni, fizessenek meg egy szakembert.

Box's don't touch!

(#60262) Szomj4s válasza blakey (#60167) üzenetére


Szomj4s
tag

Köszönöm, most néztem, hogy az infuse támogatja a plex szervert, így már abszolút nyerő :)

(#60263) blakey válasza Szomj4s (#60262) üzenetére


blakey
titán

A MrMC is támogatja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60264) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Olyan médialejátszót keresek ami tudja, hogy hálózaton való lejátszás, távirányítós, és kiválthatná a T-s box-ot. Mivel majd lejár a T-nél a hűség ezért megválok tőlük és szeretném ha feltudnák venni műsorokat, sorozatot. Ezért jó lenne ha usb-n vinyóra felvenném majd megnézés után törölném. Jó lenne ha előre beprogramozható lenne és felvenné az adott csatornáról amit szeretnék.
Van ilyen lejátszó, ha igen milyen típus, mennyiért?

Köszi

(#60265) havri1 válasza Komi28 (#60264) üzenetére


havri1
félisten

És min fognád az adásokat? Milyen platformon?
Én még nem láttam olyan boxot, ami tuneres.

[ Szerkesztve ]

havri

(#60266) hunaqua válasza blakey (#60257) üzenetére


hunaqua
addikt

Azért kell eldönteni mindenkinek,hogy melyik a fontos.Az sokaknak nagyon nagy hiányosság,hogy nincs optikai kimenet.Tehát említsük akkor meg azt is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60267) blakey válasza havri1 (#60265) üzenetére


blakey
titán

Pedig van néhány. Mecool KI Pro, KII Pro, az új Dune-k között is lesz tuneres.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60268) blakey válasza hunaqua (#60266) üzenetére


blakey
titán

Sokmindent megemlithetnénk. Típusra mindenki rá tud keresni és eldönti, hogy megfelel számára vagy sem. Azért elég nagy érvágás egy 4K-s box esetén, hogy pl. nem tud Youtube 4k-t. De tényleg mindenki eltudja dönteni, hogy mire van szüksége, minden eszközről valami apróságot lespóroltak. Nálam pl. egyik eszköz úgy van csatlakoztatva, hogy HDMI-n megy a TV-be majd onnan optikain megy a hang az erősítőbe, van DD és DTS, nyilván az ARC is megoldás lehetne, de így oldottam meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60269) havri1 válasza blakey (#60267) üzenetére


havri1
félisten

Hm, nem rossz. Csak kérdés, hogy dekódolja majd az adást. Gondolom nem ingyenesen nézhetőeket szeretne majd felvenni.

havri

(#60270) blakey válasza havri1 (#60269) üzenetére


blakey
titán

USB-s kártyaolvasót is lehet használni, szerintem majd írnak a tulajok, eleg sokan használnak ilyet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60271) Beni2360 válasza Komi28 (#60264) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha megszünik a T előfizud akkor nem lesz mit nézned, a kábelen nem fog semmi sem jönni. Marad a Mindig TV adása antennával. Azok a dekóderek meg tudnak felvenni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60272) blakey válasza Beni2360 (#60271) üzenetére


blakey
titán

Gondolom azért mondja le, mert egy másik szolgáltatót választ, mivel szüksége van egy tuneres boxra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60273) Komi28 válasza havri1 (#60269) üzenetére


Komi28
senior tag

Természetesen lesz másik szolgáltató és arról szeretném felvenni. Akkor valami tuneres cucc kell hozzá. Abból milyenek vannak ami jó lenne nekem? Tudnátok típust mondani?

(#60274) djnice válasza Komi28 (#60273) üzenetére


djnice
veterán

Attól függ melyik szolgáltatónál kötsz ki.

(#60275) Komi28 válasza djnice (#60274) üzenetére


Komi28
senior tag

Valószínüleg Digi lesz.
Erősen gondolkodom, hogy hagyom a fenébe a felvételeket. Azt majd megoldom máshogy :)
Viszont akkor csak lejátszó kellene. Távirányítós, hálózaton (Nas-ról) lejátszható, usb-ről is lejátszon és lehet tv okosítós is (Pana G20 tv).
Köszi

(#60276) Beni2360 válasza Komi28 (#60275) üzenetére


Beni2360
félisten

Na milyen egyszerű lett volna az első hsz-ben leírni mindent T-hom kilép, digi belép. És máris mindenre jönne válasz. Digi nincs kódolva így a fenetebb irt média lejátszó amin van DVB-C vételi lehetőség adott. Hogy tud-e rögzíteni azt a tulajok majd mondják.
Bármelyik DVB-C itthoni dekóder is jó mert azok biztos tudnak rögzíteni és még usb-n keresztül lejátszani bizonyos határokon belül. Erről nem is olyan régen olvastam itt is.
A legtöbb mai TV tud rögzíteni és vissza nézhető de csak azon a TV-n a felvett anyag.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60277) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy DuneHD Smart D1 médialejátszóm van hosszú évek óta amivel elégedett vagyok. Az új UHD Sony tv-mhez szeretnék egy 4K képes hálózati funkciókkal is rendelkező, gyors és lehetőleg minden formátumot kezelő lejátszót venni. 3D képesség és lejátszás egyáltalán nem érdekel.
Mivel elégedett voltam a Dune-el, így most is ennek a 4K-s utódját kezdtem nézegetni, de a topicot olvasgatva nem kimondottan ajánljátok a technikai lemaradása miatt.
Utána nyitottam az androidos boxok felé, név szerint a Himedia Q5/Q10pro lett a kiszemelt.
Többen írtátok hogy ennél a boxnál is jobb lehet a Minix Neo U1.
Nekem alapvetően 1080p és 2160p lejátszáshoz kéne a box hálózaton keresztüli lejátszáshoz ami egy NAS-ról van etetve. Videós szempontból leginkább mkv, mts, m2ts, mp4, (flv) anyagokkal és hangsávból AC3, DD és DTS leginkább amit használok. Audioból MP3 és FLAC, de ezeket is nyilván mindegyik lejátszó kezeli.
Az elképzelésem az lenne, hogy nemsokára veszek egy házimozi erősítőt amibe bedugnám HDMI-vel a médiaboxot, majd az erősítőből menne a jel a TV-be szintén HDMI-n. Az erősítő 4k képes ki és bemenetekkel rendelkezne.
Olvastam hogy a 23,976 lejátszás is megoldott a Minix lejátszóval talán a saját androidján keresztül is.
Kérdésem az lenne, hogy a fent említett alapvető filmnézési szokásokhoz egy Minix neo u9-h jó választás lenne-e (az időtállóság végett)? Illetve, hogy a külön megvásárolható Neo a3 távirányítóra megérné-e beruházni, jelentősen megkönnyíti-e a kezelését?
Nincs semmi extra igényem, csak stabil legyen a rendszere, ne fagyjon, ne induljon újra és a 4k filmeket élvezhető kép és hangminőségben tudjam megnézni.
Ezeknek az elvárásoknak megfelelne a Minix (esetleg a Himedia is)?
Köszi szépen!

(#60278) mbernie


mbernie
csendes tag

sziasztok!

médialejátszót szeretnék vásárolni. természetesen játszon le mindent, és legyen jó képminősége. :) aktív 3d tévéhez -Sony 55w809c- szeretném használni. ezen kívül nem hátrány ha androidos, és lehet vele torrentezni (bár ez gondolom manapság alap).
a kiszemeltem a zidoo x9s lenne, de a topicot olvasva elbizonytalanodtam,mert a hozzászólások alapján a képminősége nem a legjobb.
van ennek a lejétszónak most alternatívája, ha a szempont az aktív fullhd 3d is?
nagyjából 50e forintot tudnék rá költeni, külföldi rendelés sem kizáró ok.

előre is köszönöm a véleményeket.

üdv,

(#60279) Beni2360 válasza mbernie (#60278) üzenetére


Beni2360
félisten

Háhy zidoo x9s tulaj írta mostanában, hogy nem jó a képminősége? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60280) divan válasza Komi28 (#60275) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem a Mecool K1 Pro tudja azt amit szeretnél. Ha időközben nem váltasz UPC-re, mert náluk nem. Mpeg2 tömörítésű TS fájt rögzít.
És tudja a "Távirányítós, hálózaton (Nas-ról) lejátszható, usb-ről is lejátszon és lehet tv okosítós is" dolgot is.

(#60281) mbernie válasza Beni2360 (#60279) üzenetére


mbernie
csendes tag

nem mostanában írták, nagyjából egy éve, és az sem biztos, hogy x9s tulajok voltak. :) csak gondoltam ez nem nagyon tud változni, vagy firmwareben javítottak?

(#60282) Beni2360 válasza mbernie (#60281) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát vagy 5 frissítés jött egy év alatt, gyere át és olvass, kérdezz. Sorba vásárolnak és jönnek az oldalra.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60283) blakey válasza mbernie (#60281) üzenetére


blakey
titán

Vannak hibái a Zidoonak, de ha nincs mihez hasonltanod akkor nem biztos, hogy észreveszed, mondjuk ha tudod, hogy mit kell keresni akkor látni fogod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60284) Beni2360 válasza blakey (#60283) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok akkor ajánld a minix neo u1 vagy a u9-t.
Hasonlítási alapom meg van Amlogic 1db 1/8, 1db 2/8, 1db, 3/16 és a jó öreg RPI2+B. Mind + LE-vel is spékelve. Mit keressek?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60285) blakey válasza Beni2360 (#60284) üzenetére


blakey
titán

Miért tenném? :F Mivel nem tudod, hogy mit keress ezért ne is tedd, addig jó amig nem látod a hibákat, korábban, jó néhány hónappal ezelőtt volt téma, de más külföldi fórumokon is téma illetve most elővették a Dune kapcsán mivel ua. lesznek és mindent újra elemeznek, banding, gyenge skálázás, apró színhiba, ha csak a képet nézzük.
Apple TV-t jobbnak tartom képminőségben, de az hálózati lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60286) Beni2360 válasza blakey (#60285) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen én is olvastam mindet.
De ne feledjük, hogy mit, mivel, és min nézünk!
Vagyis mit kellene, mivel, és min nézni ha meg volna az a bizonyos háttér.
Én is csodálkoztam a projektornál egy film jelenetnél volt egy kő erkély és amikor jobbról balra pásztázott a kamera hullámzott az erkély teteje. :DD De azért evvel együtt nagyon jó film volt és együtt lehet élni vele.
De lehet, hogy csak a klíma fújta el a vásznat. :O
Ui: gyenge skálázás - na ez nálam nem jöhet szóba, mivel 720p-nél kisebbet nem nézek már meg. Volt olyan 1080p film ami hm, 5 perc után töröltem nem bírtam a szemcséket elviselni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60287) dh66e válasza Beni2360 (#60286) üzenetére


dh66e
veterán

Kár volt,az a film eleve szemcsésre volt megcsinálva. ;]

(#60288) Komi28 válasza divan (#60280) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, jónak tűnik(elmentettem), de valószínüleg nem fogok felvenni , majd megoldom ezt a részt :)
Marad egy jó lejátszó kiválasztása. :)

(#60289) Beni2360 válasza dh66e (#60287) üzenetére


Beni2360
félisten

Nagyon régi film volt VHS-ből és alacsony bitrátával.
Még TV is pocsék volt a kép, nem hogy projektoron. ;]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#60290) SunMount3r válasza blakey (#60285) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

banding, gyenge skálázás, apró színhiba, ha csak a képet nézzük.-> Nem pont arról szólt az a teszt, hogy a Zidoo-nak jobb a képe, mint az Oppo-nak?

Apropó: ATV 4K-ról van már ilyen teszt?

(#60289) Beni2360: Nagyon régi film volt VHS-ből és alacsony bitrátával.-> Az nem kifogás! Egy jó lejátszó ilyenkor hibátlan 4K BD iso remaster szinten javítja fel a képet, úgy, hogy még a HDR-t is rávarázsolja... :D

[ Szerkesztve ]

(#60291) djnice válasza SunMount3r (#60290) üzenetére


djnice
veterán

A HiSilicon volt az Oppo-val összehasonlítva, a Realtek 1295 a Sigma-val volt egy tesztben, annál rosszabb. De nemsokára lesz nálam egy X8, majd letesztelem újra banding, chroma upscaling és sd upscaling tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#60292) SunMount3r válasza djnice (#60291) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, összekevertem :U ... Hát igen, a jó kis HiSilicon... :D

(#60293) dh66e válasza Beni2360 (#60289) üzenetére


dh66e
veterán

Na jó azért ez így elég fontos infó lett volna... :((

(#60294) mbernie válasza blakey (#60283) üzenetére


mbernie
csendes tag

összehasonlítási alapnak csak egy 3 éves mxq s85 (s805, 1/8gb) van. ez a hardver már sokszor kevés. egyébként a képével elégedett vagyok. ráadásul tegnap kipróbáltam 3d videoval és nagy meglepetésemre szépen vitte. half sbs video volt, ahogy utána olvasgattam csak a framepacked 3d videokat nem tudja lejátszani, csak nem tudom, hogy az élményben jelent.e annyi pluszt amennyibe kerül az x9s. tudom nézzem meg.. :)
most úgy látom az általam írt árkategóriában nincs kompromisszummentes full 3d lejátszó.

(#60295) blakey válasza mbernie (#60294) üzenetére


blakey
titán

Legalább LibreELEC-kel használod? Ha nem akkor próbáld ki, ahhoz a hardver elég. Kompromisszummentes lejátszó egyáltalán nincs, ha építesz egy HTPC-t akkor az idő és a pénz a kompromisszum, de mindenre igaz. Ha megvan az S805-d akkor használd LibreELEC-kel és mellé vehetsz egy másik eszközt amit kipróbálhatsz, meglátod, hogy milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60296) rudeee


rudeee
őstag

Üdv!
Tegnapi kérdésemre esetleg van valami javaslat?
[link]
Köszi!

(#60297) SunMount3r válasza rudeee (#60296) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Q5 Pro/Q10 Pro ezeknek az igényeknek megfelel, de persze ez sem tökéletes. A kontráiról a HiMedia Topic összefoglalóban olvashatsz.

Ha a Minix-et választod akkor, igen ajánlott hozzá az A3 légegér. Nekem az A2 Lite van és nagyon jó minőség. De én CSAK a Minix Box-okhoz ajánlom, mert a Power gombja csak azokkal működik.

[ Szerkesztve ]

(#60298) blakey válasza rudeee (#60296) üzenetére


blakey
titán

A3-ról olyan infókat olvastam, hogy "bug"-os, az A2 Lite mellette sokkal jobbnak bizonyult. Azóta nem olvastam, hogy változott-e vagy sem. Neo U1+A2 Lite kiváló páros, gondolom az U9-cel is hasonlóan működne. Egy ideje nem olvasom az Androidos dolgokat így nem tudom, hogy mennyire jó vagy rossz Android alatt, LibreELEC-kel sem túl jó, de szerintem már megéri megvenni mivel S912-re is jönnek a fejlesztések, hátha jó, egyébként bizonyos szempontból a lejátszás már most is jobb, mint Android alatt, S912 esetén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#60299) mbernie válasza blakey (#60295) üzenetére


mbernie
csendes tag

természetesen nem. :) de ki fogom próbálni, ha a gyerekek hagynak egy kis időt. :)
és ha bejön akkor nem biztos hogy veszek másikat..ha nem akkor x9s.

köszönöm az infót.

(#60300) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

Sziasztok!

Panasonic TX-58EX780E mellé keresek egy mediaplayert.
Eddigi szimpatikus: Minix U9-H

Szempontok:
4K HDR - ne okozzon gondot
Amit le kell játszania: NAS-ról (samba share), jellemzően .mkv-t (+ .srt-t) sorozatok, filmek, kb ennyi.
Vezérlés - egy távirányítóval legyen minden megoldható.
Lehessen rendesen "tekerni" a filmeket. - Ne gondolkozzon 5 percet, csak mert 20 percet előre akarok ugrani egy filmben. Menu se akadozzon, legyen lassú, ha nem nagy kérés.
Beépitett/építhető HDD, játékok - nem szempont
LibreELEC - nyeeee... a routeremen openwrt van, ha ez mond valakinek valamit, de annak idején egy LG G2-re nem sikerült felimádkoznom a MIUI-t..... Azóta sem próbálkoztam ilyesmivel, ha lehet elkerülném... Dobozból kivesz összedug néz.
Szívesen építek PC-t, powershell is jó barátom (linux terminal kevésbé), openwrt sem fájt, de amikor filmet szeretnék nézni, akkor filmet szeretnék nézni, nem android kernelt fordítani...

Androiddal kapcsolatos fenntartások:
Stabilitás? Ne fagyjon, ne lépkedjen ki a film közepén, mert éppen úgy álltak a csillagok, stb.
Amikor nem nézem kikapcsolom, nem kell 500óra uptimeot rezzenéstelen arccal elviselnie, cserébe a stabilitás gondokat egyáltalán nem tolerálom.

Ár - nem fájna, ha 100k alatt maradna, de alapvetően inkább jó, problémamentes legyen mint olcsó.

Amit eddig használtam: életem első és egyetlen mediaplayere, A.C. Ryan Playon! HD2 Mini
Tökéletes kis eszköz, mindent megcsinál(t) amire szükségem volt, de mostanában már az 1080p-s filmek is be-beszaggatnak időnként, ezért is kell mennie. Nameg mert mondanom sem kell, fogalma sincs mi az a 4K.

Bármilyen javaslatra nyitott vagyok.
Építsek inkább HTPC-t? Teljesen ismeretlen terep, de ha az a kompromisszum-mentesebb megoldás ám legyen. Csak ne végtelen piszmogás, rádiós egér+bill legyen az eredmény, sokkal inkább összerak beconfigol, elfelejt, néz.
HTPC-t vezérlést meg lehet úszni egy távirányítóval? Kikapcs, bekapcs is. (Tudom, ezekkel inkább menjek a HTPC topicba, de hátha valakinek van tapasztalata)

Előre is köszönöm a javaslatokat / meglátásokat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.