Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) djnice válasza kutga (#43649) üzenetére


djnice
veterán

Raspberry Pi 2 OpenElec-el vagy OSMC-vel.

(#43652) liszi70 válasza kutga (#43649) üzenetére


liszi70
nagyúr

"30k környékén.......... Főleg avi és alap mkv filmekhez, külső vinyóról illetve pendrive-ról, ha megy, akkor kábelen keresztül PC-ről."

Én erre ezt venném. Természetesen megy a PC-ről lejátszás is.

(#43650) Tibiajax

:D

[ Szerkesztve ]

(#43653) kutga válasza liszi70 (#43652) üzenetére


kutga
nagyúr

Ugyanezt néztem.

MOD
Tibiajax
Ahogy nézem azok nem állnak meg 30k-nál. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#43654) g@bo válasza kutga (#43653) üzenetére


g@bo
nagyúr

popcorn-nál a hardvert kell megfizetni, dupla áron! jó az a sigma. sw majd kialakul később... ;]

vten?

(#43655) Tibiajax válasza kutga (#43653) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

látod, gabó megmondja..

(#43656) g@bo válasza Tibiajax (#43655) üzenetére


g@bo
nagyúr

a wdtv live streaming lejátszót gond nélkül pörgettem 3 évig, 30k volt. /most 28 ahol még van/

ennyi. ennél drágább masinától az ember tökéletes terméket várna el,
pop 410 laza 104000 huf. :P

(#43657) Tibiajax válasza g@bo (#43656) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kiváló ár/érték arányú készülék, én személy szerint csak ajánlani tudom. főleg a high-end audio képességei okán

([link])

[ Szerkesztve ]

(#43658) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok uraim!
Nem tudok dönteni mit vegyek,most adtam el Dune smart d1-t.
Popcorn A-410 vs. Dune?
Olvastam mindkettő hibáiról nyűgjeiről,nekem személy szerint éve óta Dune-m volt nem rossz nem rossz,de lépni kellett más Sigma fejletebb tudás stb.stb.
Tehát segítséget szeretnék,melyiket a két játékos közül?
Köszönöm!

(#43659) robi-k válasza dodoroli (#43658) üzenetére


robi-k
őstag

Tehát segítséget szeretnék,melyiket a két játékos közül? - egyik sem. Az árukért már lehet venni jobb lejátszót vagy kész HTPC-t.

(#43660) Dorian válasza dodoroli (#43658) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kellett volna eladni a D1-et. mai napig a legstabilabb lejátszó, és a 3D-n kívül mindent tud.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43661) dodoroli válasza robi-k (#43659) üzenetére


dodoroli
tag

És adnál példát milyen jobb lejátszót tudnék venni ezen az áron?
Köszönöm!

(#43662) robi-k válasza dodoroli (#43661) üzenetére


robi-k
őstag

Milyen igényeid vannak (pl. full BD lejátszása menüvel vagy sem, DSD/SACD támogatás, stb)?
Ez a HTPC pl. sok évig elegendő lesz, 4K-ra is.
De az alin van még sok más érdekes ajánlat is.

(#43663) djnice


djnice
veterán

HiMedia Q5 3D 4K lejátszó: [link]
Android, de nagyon jókat írnak róla: [link]
Tesztre beszerzek majd egyet.

(#43664) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

[Popcorn Hour VTEN 4K] hálózati megosztási gondok

(#43665) BBéci válasza Dorian (#43660) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek! Eszemben nincs elcserélni bármire a jó kis Base 3.0 lejátszómat. Na jó, pár százezer forintra elcserélném és rögtön vennék egy ugyanilyet. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43666) Dragon27 válasza Dragon27 (#43664) üzenetére


Dragon27
senior tag

[link] megoldva
Blu-ray filmet szépen viszi,. igaz ha átkapcsolom Dolby TrueHD akkor akadozik és nincs hang remélem később kap egy frissítést VTEN

(#43667) Patice válasza Dragon27 (#43664) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rémlett valami....

#43551

#43554

Csak azt hittem, hogy neked válaszoltam meg, de nem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43668) g@bo válasza Dragon27 (#43666) üzenetére


g@bo
nagyúr

" akadozik és nincs hang remélem később kap egy frissítést VTEN "

66000 ruppóért akadjon is!!! ;] valahol azért szégyen....

(#43669) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A VTEN kapcsán csak azon aggódom kicsit, hogy nem szerepel a Sigma Designs oldalán az SMP8757. Talán egy turbózott 56-os, vagy egyszerűsített 58-as? :F Nehogy firmware szempontból mostohagyerek legyen emiatt! Mondjuk miközben böngészem az oldalt a poszt írása közben az a400 és a410 chipset-e sem szerepel sehol...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43670) djnice


djnice
veterán

Kis áttekintő táblázat pár 3D képes lejátszóról:
[link]

Jó hír hogy már a Raspberry Pi 2-n is megy Kodi-val a 3D MVC lejátszás, igaz ISO-ból még nem csak MKV-ból, de az ISO is várható.

(#43671) M@trixfan válasza djnice (#43670) üzenetére


M@trixfan
addikt

A 23.976-ra vonatkozó képességek nem valami acélosak a táblázatban, pedig elég erős szempont.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43672) djnice válasza M@trixfan (#43671) üzenetére


djnice
veterán

Hát igen, a gyártók ezt nem tartják fontosnak sajnos. A Pi2-vel szerencsére nincs ilyen gond.

(#43673) envagyok válasza djnice (#43672) üzenetére


envagyok
veterán

Hogy lehet dts-hd-t Multichannel pcm-ben kinyomni?
Nekem akkor sima DTS jön csak.
Amúgy tökéletes lejátszó nincsen, pl. Pi-n dolby hd pcm-ben csak alacsony mintavételezéssel megy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43674) BBéci válasza envagyok (#43673) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem mindegyik lejátszó tudja megoldani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43675) envagyok válasza BBéci (#43674) üzenetére


envagyok
veterán

De a 43670-ben lévő kép szerint igen

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#43676) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Akinek Popcorn hour a 400 vagy a 410 van eSata-n csatlakoztatott külső BD vagy dvd olvasót hogyan kezeli a lemezeket írottakat persze?

(#43677) Dragon27 válasza g@bo (#43668) üzenetére


Dragon27
senior tag

Tudtam hogy a VTEN nem szereti Dolby TrueHD ha ebben hagyom igen akadozik :DDD 4k viszont simán viszi :)

Audió,videó beállításokat nagyon nem piszkáltam,. mit érdemes átállítani?

Audió: én itt mindent (PCM,DTS,AC3....) továbbküldésre tettem ... :F

Videó: Videokimenet: automatikus // itt érdemes átállítani 1080i vagy p 24hz,50hz,60hz
Képfrekvencia-váltás: kikapcsolva vagy NTSC/PAL/24p
Kép mérete:teljes képernyő vagy eredeti méret
Színtér: sRGB(16-235) most ezen van

Ez az első médialejátszóm még nemigazán tudom mit érdemes átállítani ...

(#43678) djnice válasza envagyok (#43673) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld ki az utolsó 15.0 test build-et: [link]

(#43679) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

aki esetleg gondolkodik komolyabb tápegységen a lejátszó mögé, most itt egy alkalom
:)

(#43680) g@bo válasza Tibiajax (#43679) üzenetére


g@bo
nagyúr

ki hirdeti vajon??? :U

egyébként, ez hazai heftelés, tehát itt forrasztgatták bele a megfelelő-csatit, v gyárilag ilyen. /?/

(#43681) Dorian válasza Tibiajax (#43679) üzenetére


Dorian
félisten

Topikban hirdetni tilos. De ha már megtetted, akkor beszéljünk róla.

Ez gyakorlatilag egy használtan 3-4 ezer F-ért kapható X-Box táp, amire tettek egy másik csatit.

A tuning tápnak csak akkor van értelme, ha a Dune belső tápáramköreihez is hozzá nyúlunk.

Erről egy fórumtársunk véleményét idézem:

"A külső tápegység által előállított +12V feszültség rákerül a nyákra, ahol többszörös feszültség átalakításra kerül DC/DC áramkörökkel (a DC/DC inverter IC-k működésüket tekintve kapcsolóüzemű tápegységek).
A DC/DC inverterek után kapott +12V, +5V és +3,3V feszültségek táplálják a lejátszó áramköreit (médiaprocesszor, memória, merevlemez, stb.).

A DC/DC invertereknek nagyon-nagyon közömbös, hogy kapcsolóüzemű táp vagy lineáris táp állítja elő nekik a bejövő tápfeszültséget. Sajnos a popiban és a duneben is (ezek kapcsolási rajzát ismerem) nagyon "olcsójános" DC/DC invertereket alkalmaznak, amik bőségesen generálnak felharmonikusokat. És ezen nem fog javítani semmilyen "tuning" táp.
Amúgy megjegyzem, hogy ezt ki is próbáltam, a Dune BD Prime 3.0 lejátszómhoz építettem 4 csatornás toroid trafós lineáris tápegységet, de nem hozott észrevehető javulást.

VLS tápbeépítésénél a srácok hozzányúltak az alaplap tápáramköréhez is, megbontva a tápáramköröket és zavarszűrőzve a DC/DC áramköröket is"

Hivox is egyetért a fentiekkel: "...sajnos nagyobbrészt igaza van, bár abban nincs, hogy semmit sem számít, de nem annyit, mint amennyit elvárnánk."

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43682) Tibiajax válasza Dorian (#43681) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nézd, nem fogom dícsérgetni, sem tovább reklámozni, sem vitázgatni itt róla. én megvettem, bevált, most továbblépek. gondoltam, mivel itt a topicban is azért sokan gondolkodtak ilyenen belököm, h én most továbbadnám és olcsóbban, mint a boltban. ennyi. szakmai megfontolás vezérel kizárólag
:) akit érdekel, majd megkeres.

(#43683) c4


c4
őstag

Ez is tetszetős darabnak látszik:

És még a HD hangokat is támogatja a speckó szerint.

(#43684) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Helló!

Érdeklődnék, hogy milyen 3D-s lejátszót ajánlanátok, ami minőségi képet biztosít, akadás mentesen játszik le és mondjuk úgy, hogy "belépőszintű ára van". Ez utóbbit úgy értem, hogy mondjuk a legolcsóbb, de mégis fain... :U

Hálózat nem kell, csak tudjon Pendrive-ról, külső HDD-ről mindent ami manapság kell, beleértve a 3D-s tartalmakat. Ja és UHD-se kell bele...

(Az se lenne rossz, ha tudna a TV-ről rögzíteni, de ez már csak plusz...)

Bár egyelőre csak puhatolózok, de később se lesz valami nagy keret rá, szeretnék minél olcsóbban kijönni, de a képminőségre azért igényes vagyok.

A válaszokat koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#43685) djnice válasza SunMount3r (#43684) üzenetére


djnice
veterán

Raspberry Pi 2, házzal, táppal, sd kártyával, távirányítóval 20k körül megáll.
3D MVC csak mkv-ból megy, de készül az ISO támogatás is.
TV felvételen mit értesz? Mert USB-s tunert tudsz hozzá csatlakoztatni, így arról tud felvenni.

(#43686) SunMount3r válasza djnice (#43685) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most olvasgatok/nézegetek utána, láttam egy 2013-as videót amiben gondja volt az USB-s HDD felismerésével, meg ugye ehhez kell még 1 aktív USB Hub is (kb. +5K), mert nem hiszem, hogy a saját portjain le tudná adni a kakaót. Ha jól vettem ki, nem kell rá más csak ez az XBMC, ez kb. olyan tudásban mint a MPHC?
A 3D-s ISO támogatásnak jobban örülnék mondjuk, meg ha a magas bitrátáju videókkal is megbirkózna akadás nélkül... Lenne még pár kérdésem: A hangot csak sztereóban nyomja? És a képminőség terén mi a helyzet (fontos faktor nálam), szeretném, ha sima, folyamatos lenne a lejátszás és a képminőség is szép lenne mellette.
De kösz a tippet és a választ, rajta tartom a szemem!

Addig is valami hasonlóan olcsó, de minőségi alternatíva? :F

[ Szerkesztve ]

(#43687) djnice válasza SunMount3r (#43686) üzenetére


djnice
veterán

A 2013-as videón még biztos nem volt a RPi 2-es mert az nemrég jelent meg, valószínű az 1-est láttad.
Aktív hub csak akkor kellhet ha külső táp nélküli HDD-t dugsz rá, de ha elég nagy teljesítményű a tápod (2.5-3 A), akkor menni fog anélkül is. OpenElec kell rá amiben már a 15-ös Kodi van. A hangot tudja bitstreamben is, a HD hangokat pedig dekódolja multi PCM-é. A képminőség a realteknél jobb, hasonló mint a Sigma (majd teszek fel tesztképeket). A felskálázás jó és most már a deinterlacing is (MMAL).
Alternatíva ami ISO-t is játszik és kadenciahelyes is a Mede8er MED600X3D, de az ára a duplája ennek.

(#43688) SunMount3r válasza djnice (#43687) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt olvasom, hogy tud ISO-t is kezelni a Kodi, akkor még csak a 3D ISO-t nem?
Meg azt is írják, hogy kezel pár passzív 3D formátumot, csak az a gond, hogy most nem vágom, hogy ez arra vonatkozik amit a "köznyelvben" is "aktív" meg "passzív" 3D-nek hívunk, vagy ehhez semmi köze? :F
És: hardveres DXVA (H.264) gondolom nincs benne?

A hangot tudja bitstreamben is, a HD hangokat pedig dekódolja multi PCM-é.

-Aha... Jó, most, hogy utána olvastam kicsit miről van szó, annyit megértettem, hogy a PCM a legjobb fromátum, de ennek a dekódolásnak nincsenek hátrányai? És pl. köthetek rá mezei 2.0-as hangfalakat épp úgy, mint 5.1-eseket, vagy ezekhez még egy erősítő is kell? (A kimeneteket nem vágom még annyira, meg úgy a házi mozit cakk-pakk. :U )

Ez a Mede8er már nem rossz, csak lenne egy 10-essel olcsóbb... Bár ebben is csak Realtek chip van.

Köszi a választ és kíváncsi lennék arra a képminőség összehasonlításra is! :)

[ Szerkesztve ]

(#43689) djnice válasza SunMount3r (#43688) üzenetére


djnice
veterán

A Kodi kezel ISO-t, de 3D ISO-t még nem (2D-ben játsza le) és 3D MVC mkv-t is még csak Raspberry Pi-nél.
Az SBS, Half OU mkv az más, ott nem Full HD a képtartalom hanem a fele, azért szokták esetleg passzív 3D-nek hívni mert ott eleve felezett a függőleges felbontás a 3D képmegjelenítésnél.
A hangot HDMI-n tudja kiadni bitstream vagy dekódolt formában (2.0 vagy multi channel) vagy az analóg sztereó hangkimeneten. Erősítő értelemszerűen kell a hangfalakhoz vagy a TV-n hallgatod.
Hardverből tudja a H.264-et, a VC1-et és az mpeg2-t, az utóbbi kettőhöz licenszet kell vásárolni (kb 1500 Ft).

[ Szerkesztve ]

(#43690) SunMount3r válasza djnice (#43689) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ha a hangnak van 1 sztereó analóg, meg egy HDMI akkor ezzel nem lehet 5.1-es hangot kicsiholni, ha jól értem? Mert ugye a HDMI megy a TV-be, ott meg csak sztereó van szintén.

(#43691) Dorian válasza SunMount3r (#43690) üzenetére


Dorian
félisten

Kell egy házimozi erősítő, amibe a HDMI-t dugod (meg ami a hangfalakat erősíti), az leválasztja a hangot, a képet meg tovább küldi egy HDMI kábelen a TV-be.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43692) SunMount3r válasza Dorian (#43691) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kell egy házimozi erősítő

Egen, ettől tartottam, hogy csak komplikálódik ez, anyagilag is...

És még ehhez a Mede8er MED600X3D-hez is kell külön erősítő, hogy 5.1-es hangot kapjak? (Előre félek a választól...)

Köszi!

(#43693) Dorian válasza SunMount3r (#43692) üzenetére


Dorian
félisten

Erősítő már csak ahhoz is kell, hogy a hangfalakból hang jöjjön ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43694) SunMount3r válasza Dorian (#43693) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó én abból indultam ki, hogy vannak ezek a PC-s hangfalak, amiknek van ugye egy adaptere. Ilyeneket se mókolhatok rá erősítő nélkül?

Lehet kicsit noob-osak a kérdések, de sok dolog úgy tűnik máshogy működik, mint azt eddig gondoltam volna...

Szóval: kiküldi a kódolt "hangot" a lejátszó, ehhez pedig kell egy erősítő ami ismeri a formátumot és dekódolni tudja. Ezután megy csak a hangfalakba... Tehát a hangfalak önmagukban nem tudnak semmit kezdeni a jellel... Jól noob-oltam ki? Vagy nem... A sztereo RCA kimenetnél is így van?

[ Szerkesztve ]

(#43695) SunMount3r válasza SunMount3r (#43694) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már bocs, de erre most miért nem érkezik válasz? (Persze nem kötelező, az is lehet, hogy nem tudja eddig senki?!)

(#43696) devil-k válasza SunMount3r (#43695) üzenetére


devil-k
nagyúr

Házimozit szeretnél vagy mókolni? Nem mindegy a kettő, az utóbbival nen foglalkozik a többség, nem véletlen.

Erősítő + hangdobozok + lejátszó + megjelenítő.... stb.

Így néz ki a dolog.

- mozi bolondéria -

(#43697) Dragon27 válasza SunMount3r (#43694) üzenetére


Dragon27
senior tag

1.Ha a médialejátszón van analóg kimenet akkor mehet akár erre is: [Creative A60] de ebbe is van erősítő/ magában a hangfal semmit se ér erősítő nélkül.
2. Digitális kimenet:digitális audio kimenet Optikai, Coaxial ,HDMI ezekhez a kimenetekhez csatlakozik az erősítő ami szétválassza a digitális jelet.. Vannak PC-s hangfalak(beépített erősítővel) amin van Optikai vagy digitális Coaxial bemenet pl. Logitech Z906 ezek persze drágák,. Mivel a médialejátszó lényege a tökéletesebb élmény elérése hang és kép terén ezért nem igazán jó ötlet PC-s hangfalakon gondolkozni.
Házimozis erősítők a régebbieken Optikai, Coaxial bemenetek vannak de a mostani gépeken már jobban HDMI van. A médialejátszó kiküldi a hangot ez lehet Optikai, digitál Coaxial ,HDMI keresztül ezt a jelet házimozis erősítő feldolgozza és felerősíti amit kiküld a hangfalakba (hang doboznak) HDMI esetén a videojelet továbbküldi a TV-nek

(#43698) SunMount3r válasza Dragon27 (#43697) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A sztereó RCA kimenetre nem lehet valamilyen átalakítóval (RCA->mother jack ???) rácsatlakoztatni egy sima jack dugós PC-s hangfalat? Vagy azon is kódolt jel megy ki? :F

Azt hinné az ember, hogy egy 45K-s médialejátszótól már elvárhatnánk, hogy legyen benne erősítő is és közvetlen lehessen rá legalább sztereó hangfalakat kötni. Jó lenne egy ilyen all-in-one cucc, jelenleg annyira nem vagyok kihegyezve a hangokra (pontosabban nincs rá akkora keret), hogy élne nálam ez a "majd az erősítőt is gondosan kiválasztjuk mellé" effektus. Laikusként azt gondolná az ember, hogy, hogy ha már media player a neve akkor, akkor az már cakk-pakk. De úgy látszik tévhitben éltem ezzel kapcsolatban.

Akkor jön a következő kérdés: milyen erősítőt ajánlanátok, ami passzol mondjuk ehhez a Mede8er-hez, tehát belépőszintű, de azért tud mindent ami kell?

Köszi! :)

(#43699) devil-k válasza SunMount3r (#43698) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Azt hinné az ember, hogy egy 45K-s médialejátszótól már elvárhatnánk, hogy legyen benne erősítő is és közvetlen lehessen rá legalább sztereó hangfalakat kötni."

Háttal ülsz a moziban. :N

- mozi bolondéria -

(#43700) SunMount3r válasza devil-k (#43699) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért? Szerintem jogos elvárás. Szeretem az egybe dolgokat, legalább lenne ilyen alternatíva, aztán ha bővül a keret akkor ráér az ember gondolkozni egy plusz erősítőn.

Amúgy rájöttem a megoldásra: a TV sztereó jack kimenetére olyan PC-s hangfalat kötök, amilyet akarok. :) Ha nem lenne elég a beépített. Jó lenne egy 5.1-essel is eljátszani ue.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.