Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-15 23:23:49

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9264) dkess válasza Gubek-Einste (#9263) üzenetére


dkess
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok - hátha valami hasznos dolog lenne. Persze itt az is kérdéses lehet, hogy minden egyes csatlakozáshoz, avagy amikor az eszköz nem csatlakozott korábban soha, avagy pl. csak vezetékmentes érdekel avagy a vezetékes vagy mindkettőn keresztül történő csatlakozás ...

Én mondjuk arrafelé indulnék el, hogy a routeren beállítanék egy Syslog Server -re küldést (a rendszerlog -ok menüben):

Aztán fognék egy szimpatikus (akár ingyenes) Syslog Server -t - annyi van belőlük, mint csillag az égen - és feltenném NAS -ra/rPi -re/egyéb házi szerverre/"akármire" és ott is beállítanám a fogadást. Aztán állítanék trigger -t (kiváltó eseményt) és ehhez notification -t (értesítést - pl. e-mail küldés/push akármi). Ugye a kiváltó esemény az értesítéshez lenne az a bizonyos "új eszköz csatlakozik" című nóta.

Mondok egy hülye példát - Synology -nak van gyári alkalmazása erre, melyet be lehet állítani. Mondjuk ez csak adminisztrátoroknak küld értesítést, de mondjuk ez csak egy példa gyári alkalmazásra ...

Szerk.: Mondjuk az érdekes, hogy más routermárkáknál (igen, még TP-Link -nél is - mobilapp -ra is) erre lehet beállítani értesítést minden különösebb bűvészkedés nélkül. Asus -ra biztos nincs ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.