Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) klachaza válasza MaCS_70 (#8239) üzenetére


klachaza
csendes tag

55 fokot mutat a router teteje, 44-et a pendrive, amirōl nem nézek most semmit. Igazából csak kivezeti az alaplap hōjét, ami ha a burkolat alatt tudnám mérni, biztos több lenne 55- nél.

(#8252) MaCS_70 válasza klachaza (#8251) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így rendben van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8253) gahor72


gahor72
aktív tag

Esetleg nem fémházas pendrive? Műanyag nem vezeti annyira a hőt+a pen paneljének sem tesz jót a hő. (sütőzés)

[ Szerkesztve ]

(#8254) blakey válasza klachaza (#8251) üzenetére


blakey
titán

Ezt tartod melegnek? Nem kell ventilátor. a SoC 85°C körül van, felesleges mérni, ha 110°C-os lesz akkor aggódhatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8255) klachaza válasza blakey (#8254) üzenetére


klachaza
csendes tag

Ezt, mert a korábbi tp-linkek mindíg "hidegek" maradtak :-).
De ok. Megnyugodtam egy kicsit .

(#8256) klachaza válasza gahor72 (#8253) üzenetére


klachaza
csendes tag

Fém. Bekapcsolt Ventivel 31 fokra hūlik vissza.
Igazából az se érdekel ha csak 1 évig megy, nincs áruk. 128 gigás van most benne, a lánynak vannak mesék, meg nekünk néhány sorozat, film rajta. Amit letöltök rátolom.

[ Szerkesztve ]

(#8257) blakey válasza klachaza (#8255) üzenetére


blakey
titán

SoC függő, Mediatek alig melegszik, Broadcom melegszik. Ezek ilyenek

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8258) vargalex válasza MaCS_70 (#8250) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt nem biztos, hogy én fogom megírni neked. :)

Alex

(#8259) blakey válasza vargalex (#8245) üzenetére


blakey
titán

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8260) Bacusuz


Bacusuz
őstag

szerintetek miért nem látom a hálózati térképen a switchem?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8261) vargalex válasza Bacusuz (#8260) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom nem manage-elhető switch, így nincs saját IP címe.

Alex

(#8262) Bacusuz válasza vargalex (#8261) üzenetére


Bacusuz
őstag

Managelhető switchem van Cisco SG200-08 small business van fix ip beállítva rá
és volt mikor látta, és pl a nasnak is csak az egyik ip-t látja néha.
3.0.0.4.386_40558 fw

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8263) redbiro válasza blakey (#8205) üzenetére


redbiro
őstag

na vettem egy nagy levegőt és ráengedtem az ac88u-ra nvram törlés nélkül és a reboot után ugyanúgy nem tudtam elérni az admin felületet mint korábban a bétáknál. ami a szerencsém volt, hogy a net működött, nekem meg nem volt időm szórakozni vele, úgyhogy úgy hagytam ahogy van, majd 2 óra múlva ránéztem és láss csodát bejött az admin page és azóta is minden remekül megy. franc se érti.

más: erre az aimesh optimization-re rá merjek nyomni? :DDD

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#8264) mrmft válasza klachaza (#8256) üzenetére


mrmft
senior tag

Sanszos, hogy a pendrive a gond nem a router.
Egy kisebb SSD-vel rackben vagy 2,5" HDD-vel jobban jarnal valoszinuleg.

(#8265) blakey válasza redbiro (#8263) üzenetére


blakey
titán

Mivel nem éred el, IP-címmel vagy router.asus.com-ról? Használsz egyedi DNS-t? Fura ez a firmware dolog, utolsó 3 betánál nem volt jó AX92U-n a lan led, más midellek esetében egyéb problémákról írtak, szerencsére a stabil verziókkal nincs gond, eddig.
Egyébként én sem tettem gyári állapotba, de nálam nuncs gond, ha ugyanaz lenne nálam mint nálad akkor gyári állapotba tenném és mindent újból beállítanék.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8266) gahor72 válasza redbiro (#8263) üzenetére


gahor72
aktív tag

ac88u. aimesh opt?
vagy félre értettem. :P

(#8267) redbiro válasza gahor72 (#8266) üzenetére


redbiro
őstag

igen, erre gondolok. a main router az ac88u és egy node-dal működik a rendszer, ami egy ac68u.

blakey: ip címmel próbáltam, hogy tuti legyen. a bejelentkező ablak ilyenkor feljön, beírom a belépési adatokat és utána csak teker. de mondom, végül órák múlva ránéztem és ment, és a hardver használat sem volt magas, nem pörgeti a procit vagy ilyesmi. szóval passz.

it never gets easier, you just go faster

(#8268) gahor72 válasza redbiro (#8267) üzenetére


gahor72
aktív tag

Én ősszel adtam el az enyémet, az akkor nem tudott aimesh. Most nézem, h pár napos a firm amivel betették a feature-t. Korrekt támogatása van és az 1 jó router.
Üdv

(#8269) redbiro válasza gahor72 (#8268) üzenetére


redbiro
őstag

én egy fél éve vettem használtan, akkor már benne volt az aimesh.
az új firmben csak az aimesh 2.0-ra váltás van.

it never gets easier, you just go faster

(#8270) rErEaT válasza szaboi6512 (#8229) üzenetére


rErEaT
senior tag

AC65P-re felmegy a Merlin? OpenWRThez képest mi a különbség ? :)

(#8271) rErEaT válasza Galahed (#8234) üzenetére


rErEaT
senior tag

én Intruder2k5 verzióját használom, hibátlanul működik ;)

(#8272) Intruder2k5 válasza rErEaT (#8270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az eredeti Merlin, az egy fork. OpenWrt teljesen más, ez a Merlin fork a gyári fw-n alapul, de kapott néhány extra funkciót.

(#8273) Gubek-Einste válasza rErEaT (#8270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak OpenWRT van mint CFW az AC65P-re.

Tévedtem!

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8275) rErEaT válasza Intruder2k5 (#8272) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ah értem, lehet ránézek, hogyan kell felrakni azt tudja valaki? :)

Kíváncsi vagyok rá milyen aztán ha nem tetszik max várok egy kicsit még az Stabil OpenWRT-re ha jól tudom a 20asban már Stabil ágon is supportolja a AC65P-t nem?

[ Szerkesztve ]

(#8276) Intruder2k5 válasza rErEaT (#8275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Recovery módban egész biztos feltehető, nem hiszem, hogy a gyári fw elfogadja frissítésként. OpenWrt-t nem követem.

(#8277) gahor72 válasza redbiro (#8269) üzenetére


gahor72
aktív tag

Most jut eszembe, hogy Merlin el használtam. Lehet, h abban nem volt benne akkor? Bár az "csak" a gyári fw kibővített változata. Az aimesh hiánya miatt cseréltem le ax92u - ra. Na most már mindegy.
Más: valamelyik router gyártónak az eszébe juthatna, h legalább 2.5m hosszú legyen az adapteren a kábel, hamár minél magasabbra javasolják elhelyezni.

(#8278) blakey válasza gahor72 (#8277) üzenetére


blakey
titán

Van amelyik routerhez elég hosszú jár. kábel, AC57U-hoz pl. rövidet adtak, AX92U-hoz meg nagyon hosszút, nem mértem le de minimum 2m.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8279) rErEaT válasza blakey (#8278) üzenetére


rErEaT
senior tag

szerencsére van konkrétan mellett egy konnektor meg a telekomos ONT is szóval egyik kábelből sem kellett hosszabb :D

(#8280) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Asus rt-ax86u-t nézegetem. Van vele valakinek tapasztalata?

(#8281) Alex91 válasza blakey (#8278) üzenetére


Alex91
félisten

En meg rovidet kaptam az AX92U-hoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8282) blakey válasza Alex91 (#8281) üzenetére


blakey
titán

:F
Melyiket, nem olyat kaptál, mint amit egyes laptopokhoz is ad az Asus? Még tépőtáras rögzítés is van hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8283) Giovanny válasza lasse001 (#8280) üzenetére


Giovanny
őstag

Jelenleg nálam van egy 86U, pár hónapja használam,eddig semmi gond nincs vele.

Zero Defect.No Compromise !

(#8284) Alex91 válasza blakey (#8282) üzenetére


Alex91
félisten

De, olyat. De nekem is rovidnek tunt, ha jol emlekszem... Vagy keverem :),

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8285) blakey válasza Alex91 (#8284) üzenetére


blakey
titán

Ami rövidnek számít az kb. 1,2m hosszú, olyat adtak az AC57U-hoz. Az AX92U-hoz minimum 2m-est adtak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8286) Alex91 válasza blakey (#8285) üzenetére


Alex91
félisten

Na, megneztem, ez inkabb 1,2 m, mint 2m... :). Ugyhogy jol emlekeztem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8287) blakey válasza Alex91 (#8286) üzenetére


blakey
titán

Fura, 1m magasan van a, router, a kábel hosszának a fele felcsévélve és tépőzárral összefogva, nálam tuti megvan a 2m.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8288) lasse001 válasza Giovanny (#8283) üzenetére


lasse001
senior tag

Szerintem hétfőn benevezek egyre. Egy ac 66 ot fog váltani. Ha annyi gondom lesz vele mint az elödjével akkor 1 rossz szavam sem lesz.

(#8289) vargalex válasza rErEaT (#8275) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs még 20-as OpenWrt. Sőt, még 20-as branch sincs... De várhatóan a következő stabilban már benne lesz az RT-AC65P is, nem csak a snapshot-ban.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8290) gahor72 válasza blakey (#8287) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hát az enyim igen rövid... :D
Próbálok vmi toldót szerkeszteni rá,de a csatlakozó nem a leg gyakoribb méret.
Elmentem egy híradástechnikai boltba,mondom az embernek ,h mi a bajom.
Erre ő: vágja el a csatlakozó felett azt' toldja be.
Mire én: ez egy vadiúj router adaptere,még nem szeretném szétb@szni...
Keresek majd egy normális boltot.Addig meg lóg a szekrény melett a nappaliban,mert nem bírom a kábelcsatornában elvinni,messze a konnektor.

(#8291) blakey válasza gahor72 (#8290) üzenetére


blakey
titán

Sajnos, igen, van amelyikhez rövidet adnak, készíts magadnak egy megfelelő hosszabbítót. olcsón megúszod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8292) rErEaT válasza vargalex (#8289) üzenetére


rErEaT
senior tag

igen erre gondoltam, hogy majd talán abban ha lesz bele forgatják :D

(#8293) poolbig válasza szaboi6512 (#8229) üzenetére


poolbig
aktív tag

Gondolom a 85P-re való firmware jó 65p-re is a linked alapján.
Illetve az a kérdés még, hogy simán a gyári firmware frissítéssel (GUI-ból) fel lehet tolni a routerre?

[ Szerkesztve ]

(#8294) Intruder2k5 válasza poolbig (#8293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen.

(#8295) woodworm válasza poolbig (#8293) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus recovery tool fog kelleni a felrakáshoz vagy valamilyen tftp kliens.

(#8296) poolbig válasza woodworm (#8295) üzenetére


poolbig
aktív tag

Az Asus hivatalos oldaláról letölthető ASUS Firmware Restoration version 2.1.0.2 utility? Feltolom vele, mintha hibás firmware frissítés után újra szeretném rakni a routert?

(#8297) Intruder2k5 válasza poolbig (#8296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. És persze utána egy reset nem árthat.

[ Szerkesztve ]

(#8298) zborde


zborde
újonc

Sziasztok!
Egy rx56u-val kapcsolatban lenne egy kérdésem:
Létezik hozzá olyan alkalmazás (vagy mobil app) amivel a routeren megoldható a fájl mozgatás/másolás?
Tulajdonképpen a routeren futó filemanager megoldás érdekelene.
(Esetleg konzol módban egy mc.)
Az ok: a 2 usb portra raknék fel egy-egy merevlemezt és ezek között szeretnék fájlokat másolni. (Gyorsabb, mint ha hálózaton keresztül kellene csinálnom.)
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#8299) lasse001 válasza Giovanny (#8283) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Érdeklődnék. Talán tudsz rá válaszolni. Mivel egyenlőre nincs szükségem 2 gigás net re elég az 1 giga. De a rt-ax86-on van egy 2,5 g port az esetleg használható 5. kimenő port-ként? Vagy az csak akkor használható ha 2 gigás net van a routerre kötve.

(#8300) Giovanny válasza lasse001 (#8299) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia, nem vagyok ebbe nagy szakértő, de most kipróbáltam egy gépet a 2.5G portra kötni a másikat egy lan1 és működik mind kettő gép.

Zero Defect.No Compromise !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.