Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16601) patesz


patesz
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy Asus K73SV-TY325D notebook-om Windows 7 ultimate-tel.
Meguntam és gondoltam hogy felrakom a Windows 8-at csak az a baj hogy sehol nem találok hozzá win 8 x64 bites drivereket.
Szerintetek a Windows 7 Ultimate x64 driverekkel működhet a dolog? Vagy esetleg abban tudna valaki segíteni honnét tudnék win 8 driveket letölteni? Persze ha egyáltalán leteznek.. Próbált már valaki hasonlót?
Addig nem akarok nekiesni amíg nembiztos hogy összehozhatók.
Előre is köszönöm!

(#16602) huncutka1029 válasza patesz (#16601) üzenetére


huncutka1029
addikt

Én is használok wi 7 x 86 /64 bites drivereket, nagyon kevés van, ami nem kompatibilis a win 8-cal.
Nyugodtan, letöltheted őket, ami win 7 en működik, az megy a win 8 alatt is. Ezt elég jól összehozták microsofték. ;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16603) patesz válasza huncutka1029 (#16602) üzenetére


patesz
csendes tag

Köszönöm a választ! Ha a többség biztosan működni fog akkor nyugodtan vágok bele :)

(#16604) laszlo168


laszlo168
senior tag

Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#16605) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Hülye kérdés, hátha valaki már belefutott :

Haver Asus EEE PC 1008HA-ban cserélt kijelzőkábelt (teljesen szakadt volt). A cserekábelt ebayről rendeltem neki, elvileg 1008HA-hoz való. A kijelző most egyik oldalon fekete, másikon fehér.
...kábelhiba okozhatja, vagy a kijelzőn hibás a képfeldolgozó áramkör?

Mutogatni való hater díszpinty

(#16606) Impressa válasza robmoon (#16600) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Pendrive nélkül is ezt csinálja? próbáld meg akkuról, ha eddig adaterről tesztelted. Hibajelzést nem dob ki a gép? ( narancssárgán villog a a LED ) esetleg SSD nélkül is tesztelhetnéd.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16607) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Asus X53S LCD-t keresek de nem tudom melyik kell bele pontosan. Ebay én többféle pinmerettel rendelkezőt találtam. Szedjem szét és akkor meglátom?
Előre is köszi!

(#16608) Micsurin


Micsurin
nagyúr

http://www.laptop.hu/termek/asus-k55vj-sx131d-brown-fd

Ő alkalmas játékra nem? ezt már feltetem kérdésként de nem kaptam rá választ :(((
persze nem max meg very high-no de egy jó erős médiumon vinne szinte mindent nem? :F
pl: gta4: igen/nem
dirt2-3:igen/nem
ac3-?4? :igen/nem (assassins creed)
sw:force unshlead:igen/nem
mw3:igen/nem
bf3:igen/nem

Meg néha napján egy egy hd film :U
pls válaszoljatok :))

persze a ram fel lesz bővítve benne 8gb-re

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16609) alfa20 válasza Micsurin (#16608) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia

A videó kártyáról ITT vannak játék teszt eredmények, szerintem el lehet vele azért játszadozni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#16610) Micsurin válasza alfa20 (#16609) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm :)
Tudom itt igazából az én szemszögemben nem vga limites lenne a dolog hanem a proci elég e stb :)
mert ha csak mediumon megy stabil 35 fps el nekem az elég , meg nem lagol , az bőven jó :)
tehát a proci ok?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16611) sombrio válasza Micsurin (#16610) üzenetére


sombrio
tag

Szerintem is okés, de persze nem fullon minden.
Próbàlkozz, de a leirtak közül szinte mindegyikkel tudsz valamit kezdeni. :)
A ram bővitése jo ötlet!

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta. !

(#16612) Micsurin válasza sombrio (#16611) üzenetére


Micsurin
nagyúr

köszi neked is :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16613) pilota


pilota
tag

Hali segitség kéne egy x52f féle asus alaplaphoz.Olyan gondja van nemindul el a szervizben azt mondták a rokonnak,hogy alaplap de igy meghalni minden elölyel nélkül még ilyent nemláttam.Kérdésem a következö én inditó chip problémára gondolok ellehet máshogyis inditani a lapit a gomb használata nélkülis?

(#16614) Oliv3r


Oliv3r
csendes tag

Hali!
Vettem egy Asus R503A típusú notebookot. Alapból Win8-al, de pendriveról akarom felrakni a win7-et. Na most a Bios-ban nem tudok boot eszközt választani illetve prioritást állítani, mert hogy nincsenek ilyen lehetőségek. Csak az alap boot eszköz van nem érzékel pendriveot sehogy sem. Más gépen már csináltam ilyet gond nélkül.

(#16615) pilota válasza Oliv3r (#16614) üzenetére


pilota
tag

Hali elinditod a számitogépet és nyomkodod az f-8 at akkor bejön egy ugynevezet boot ablak ahonnan már eltudod inditani.igaz nekem win-8 am van és semmi pénzért nemtérnék át win-7re gyorsab nemfagyle mint a win7 és töb mindent támogat.

[ Szerkesztve ]

(#16616) huncutka1029 válasza pilota (#16615) üzenetére


huncutka1029
addikt

???? win 7 lefagy?

Évek óta használom, sosem volt vele gondom, az egyik legjobb win szoft!
Szeintem a win 8 nem való notira, és asztali gépre, sőt ha olvasod, kifejezetten táblagépekre fejlesztették.
Élő csempék, nem érintő képernyőre, egérrel húzgáld a kijelzőt, és dobáld az ablakot.. :(

Mi az a több minden amit támogat, és win 7 alatt nem megy légyszi oszdd már meg velem?
Asus x55u -n használok win 8 at, de semmi olyat nem találtam rajta ami mem ment win 7 alatt.

előre is köszi
:R

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16617) alfa20 válasza huncutka1029 (#16616) üzenetére


alfa20
senior tag

Én találtam :) NFS World ismeretlen hibával kilép W8-alol játék közben, egy op. restart után már ok, W7-nél nincs ilyen. Ooo, bocs ez nem is a W8 mellett szólt :D

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#16618) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki hogy a ASUS K53SD-SX868D notebookba van e msata csatlakozó (msata ssd-nek)? Vagy marad az optikai meghajtó helyére szerelés.

...

(#16619) Impressa válasza Notalab (#16618) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nincs benne. Az ODD helyére rakd a HDD-t, a SDD mehet a HDD helyére. Az optikai meghajtónak SATA1-es csatolója van, míg a merevlemeznek SATA3-as.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16620) laszlo168 válasza huncutka1029 (#16616) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az utorrentel elboldogúl már a win 8 ?

(#16621) HofiZoli válasza laszlo168 (#16620) üzenetére


HofiZoli
senior tag

már? eddig is elboldogult..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#16622) pilota válasza huncutka1029 (#16616) üzenetére


pilota
tag

nekem win7 egy évig volt havonta 3 4 kékhalált produkált nekem.

(#16623) pilota válasza huncutka1029 (#16616) üzenetére


pilota
tag

nekem a csempék jol müködnek testre szabható idáig ilyen még nemvolt.Direx 12-öt támogat és 3d videokártyákatis joban kezeli.Keveseb memoria és proci használat 40-50% kevesebet eszik nekem miota win 8-at használok ja konfigurácio.

asusp8 Z77-Vlx2 alaplap
8gb memoria
i7proci 3900mhz
samsung 1t winyo
samsung 500 gb winyo
2gb asus 2gb videokari
Mindez mostmár 5honapja minden gond nélkül win 8 alatt

(#16624) pilota válasza laszlo168 (#16620) üzenetére


pilota
tag

minden fut már rajta profesional van fent.

(#16625) pilota


pilota
tag

De ujra felteszem a pár napja feltett 16613-as kérdésemet van egy asus x52f Tipusu laptop win-7tel :)
Gond egyszerü egyik este még ment, regel bekapcsolásnál már nemcsinát semit szerviz azt mondja alaplap hiba.Na de akinek már nem az első gépe van az tudja,hogy alaplap nemhal meg igy van elölyele.Kérdésem valahogy máshogy elehet inditani,hogy elindul-e.Nekem aztali gépnél volt inditó chip hiba ot áthidaltam a chipet akkor elindult a gép de it minden öszevan zsufolva nem járható megtalálni a chipet.

(#16626) Dell XPS válasza pilota (#16625) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Rosszul tudod, számtalan eset van, hogy minden előjel nélkül másnap reggel (vagy legközelebb) már nem kapcsol be a laptop. Természetesen nem minden esetben ilyen rejtélyes, de nem mindenki monitorozza állandóan és figyeli hozzáértő módon a notebook-ját. Szóval létezik ilyen sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#16627) Impressa válasza pilota (#16625) üzenetére


Impressa
őstag

Hogyaviharbane csinálna ilyet. :) A legtöbb lapos így szokott elhalálozni, minden előjel nélkül.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16628) pilota válasza Impressa (#16627) üzenetére


pilota
tag

Az nemjó jel na ezértis vagyok asztali gép párti ot ha gondvan kinyitom belenézek esetek 90%ban megis találom a hibát.Kérdésem elkezdtem kiszedni a cucokat hátha azok közöt van a hiba de alaplapot hogyan tudom lapinál letesztelni.?

Pár éve halomásból halottam egy programról amit felteszünk egy müködö gépre és a hálokártyán öszekötjük a rosz gépel és megmondja mi hiba.Valaki tud ilyesmit?

(#16629) sombrio válasza pilota (#16625) üzenetére


sombrio
tag

Sajnos a régi laposomnál volt ilyen. :) Minden elöjel nélkül nem akart elindulni.
Csak alaplap csere után. Sajnos laptopoknál van ilyen.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta. !

(#16630) Impressa válasza pilota (#16628) üzenetére


Impressa
őstag

Igazából sehogy. Bár létezik teszter, mint az asztali gépeknél, kidob egy kódot. :)
Minden egyes próbálkozással csökkented annak az esélyét, hogy az alaplapod javítható legyen.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16631) feri91


feri91
csendes tag

Sziasztok! Van egy ASUS K53SC típusú notebookom jelenleg Win8 64bit van rajta.
Olyan gondom van vele, hogy nem tölti az akkumulátort. Kikapcsolt állapotában otthagytam 3 órára de ugyanúgy sárgán világított a led. Bekapcsolva azt jelzi, hogy "csatlakoztatva, töltődik", de nem változik semmit a töltöttség állapota. Okozhatja ezt, esetleg a Win8, vagy miért nem akarja tölteni mostanában?

(#16632) huncutka1029 válasza feri91 (#16631) üzenetére


huncutka1029
addikt

Talán mert haldoklik az akkumulátorod, vagy a töltő nem eredeti, és nem ad elég teljesítményt, vagy ezer más oka is lehet.
Ha még garis, akkor vidd szervízbe, ha nem garis akkor is nézesd meg a töltőt és a csatlakozót, meg az akksit.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16633) huncutka1029 válasza pilota (#16622) üzenetére


huncutka1029
addikt

lehet, hogy azért, mert nem hivatalosan megvásárolt eredeti szoftver volt?

Az enyém eredeti, és nincs vele gáz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16634) kali válasza huncutka1029 (#16633) üzenetére


kali
legenda

jogos, a buherált verzió szokott kéket produkálni, esetleges hibás illesztés, tört alkalamzások, amik a kelleténél jobban nyúlnak bele a rendszer lelkébe, vagy hardveres hiba, a win 7 esetén alapban nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#16635) Impressa válasza feri91 (#16631) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Tehát a géped rendesen megy adapterről? Mennyi idős a géped? Eddig semmi a megszokottól eltérő változást nem tapasztaltál a akku merülésével kapcsolatban. Lehet töltésvezérlő problémád van.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16636) feri91 válasza Impressa (#16635) üzenetére


feri91
csendes tag

Év végéig garanciás, tehát még nincs két éves. Minden eredeti a töltő és az akku is. A Win8 is hivatalos(2 évig használhatom) MSDNA-ról szedtem le. Adapterről simán működik.
Eddig minden rendben volt, csak arra lettem figyelmes, hogy nem tölti fel, mindig amikor használom(kb. 2 hetente) egyre kevesebbet jelez az akku töltöttségén.

(#16637) adam0078


adam0078
csendes tag

Üdv.

Adott egy ASUS X51R tipusú gép,ami nem bootol be,de még a BIOS-ig sem jutok el vele.Be kapcsolni bekapcsol,de onnantól kezdve hogy felpörög a ventillátor, nem csinál semmit,csak a fekete képernyő van.Ramokat megnéztem egy másik gépben ott tökéletesen működik.Nekem már semmi ötletem sincs. Lehet esetleg,hogy lemerül az alaplapon az elem és az a hiba? A válaszokat előre is megköszönöm.

Üdv.: Ádám

(#16638) Kicsirics77 válasza adam0078 (#16637) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemhiszem mivel nekem x51 rl van és még nem volt elem cserélve benne
volt már ujrapasztázva a proci meg a vga chip?
esetleg lehet amiatt nem kapcsol be hogy túlmelegszik és letilt egyből.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16639) adam0078 válasza Kicsirics77 (#16638) üzenetére


adam0078
csendes tag

Újrapasztázva tudtommal nem volt. És szerintem nem is melegszik túl,mert ha hagyom hogy menjen csak úgy a fekete képernyővel, akkor egy idő után rákapcsol a ventillátor.

(#16640) Kicsirics77 válasza adam0078 (#16639) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az hogy szerinted nem melegszik túl az még nem is jelenti azt hogy tényleg nem melegszik túl,de ha szerinted jó akkor én elhiszem neked :DDD
minden esetre egy alapos takarítás egy bios reset és egy ujrapasztázás sosem árt
közben meg nézd meg az elemet is hogy tuti nem merült-e le

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16641) Dell XPS válasza adam0078 (#16639) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Külső monitoron ellenőrizted a megjelenítést? Egy memória modullal nézted slot-onként?

Üdv, Dell XPS

(#16642) adam0078 válasza Dell XPS (#16641) üzenetére


adam0078
csendes tag

Szia,külső monitoron most sajnos nem tudom megpróbálni. :( És igen egy RAM modult megnéztem mindkettő slotban.

[ Szerkesztve ]

(#16643) adam0078 válasza Kicsirics77 (#16640) üzenetére


adam0078
csendes tag

BIOS resetben tudnál segíteni? Mert mindenhol nézelődtem,de sehol nem találtam semmilyen érdemleges információt.

(#16644) Kicsirics77 válasza adam0078 (#16643) üzenetére


Kicsirics77
veterán

le kell szedni a hátulját hozzá
és az elemet lecsatlakoztatni vagy ha megfordítod akkor az alján kéne lenni egy apro lyuknak az a reset kapcsoló nyílás
táp nélkül kivett akkuval 30 sec kb elég kéne legyen amig nyomni kell

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16645) adam0078 válasza Kicsirics77 (#16644) üzenetére


adam0078
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Megpróbálom.

U.i.: Megpróbáltam először a táp nélküli megoldást,de az sajnos nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#16646) adam0078


adam0078
csendes tag

Hát a BIOS reset nem segített. De most észre vettem,hogy mikor bekapcsolom folyamatosan ég a ZZ állapotjelző LED. Lehet hogy "sleep" módba tette magát, és azért nem kapcsol be?

(#16647) Kicsirics77 válasza adam0078 (#16646) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem is ég folyamatosan
ha villog akkor van sleep-ben

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16648) adam0078 válasza Kicsirics77 (#16647) üzenetére


adam0078
csendes tag

Akkor már tényleg fogalmam sincs,hogy miért nem kapcsol be... :(

(#16649) Dell XPS válasza Dell XPS (#16641) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben, akkor ha van rá lehetőséged nézd meg, mert így nehéz tovább lépni. Lehet LCD elektronika is, ha úgy érzed, hogy a GPU körül nem lehet gond..

Üdv, Dell XPS

(#16650) adam0078


adam0078
csendes tag

Időközben megnéztem külső monitorral is, és ott is csak fekete képernyő van... :O Már eléggé idegesítő hogy nem tudom működésre bírni,mert addig anyukám nem tudja használni... :W Esetleg valakinek még valamilyen ötlet? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.