Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16701) Sanya válasza Cicero (#16700) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez egyáltalán nem igaz, nem szabad hetente kisütni az aksikat. van benne elektronika, az majd megoldja.

a litium aksikat meg egyenesen TILOS kisütni, mert kisütéskor elromlik. (nem romolhat, hanem romlik. ez ellen van elektronika, de nem mindig véd.)

illetőleg ha sokszor meríted le teljesen, akkor max 100 töltési ciklust bír. és maxra töltve sem tudod elérni a korábbi maximális kapacitást.

szóval senki se süssön ki akkumulátort, senki se hagyja a telefonját első alkalommal 12 óráig a töltőn és senki se formázza le az akkumulátorát, mert ezek tévhitek, tönkreteszik az aksikat!

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16702) pvt.peter válasza Cicero (#16700) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát tlképpen szinte mindig úgy használtam, hogy hálózatról és akksi pedig mindig bent.
Egyszer aztán elkezdett narancssárga-zöld színnel felváltva villogni.
Most azt csináltam, hogy eszközkezelőben eltávolítottam ezt:
"Microsoft ACPI szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep"
Majd kikapcsolás és kivettem akksit, majd újra be és bekapcsolás.
Azóta azt jelzi, hogy folyamatosan 100% -on van az akksi, akkor is ha lehúzom a hálózatról.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#16703) Impressa válasza pvt.peter (#16702) üzenetére


Impressa
őstag

A kapacitás csökkenés oka, az akkumulátorban lévő elektrolit folyamatosan oxidálja (korrodálja) a katód felületét ( kalibrációtól függetlenül ), ami tovább rontja (csökkenti) az élettartamát. Szóval igazából bármit tehetsz nem tudod ezt a kémiai folyamatot leállítani, max csökkenteni.Időnkét szükség van az akkumulátor kalibrálására, ezáltal "kalibrálod" újra a szoftvert is, így adva pontosabb infót az akku töltöttségi szintjéről.
Nem törvényszerű, de körülbelül 1,5 - 3 év között van az akkumulátorok élettartama. ( de ez sok mindentől függ )

[ Módosította: radi8tor ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16704) pvt.peter válasza Impressa (#16703) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hejj, és akkor most mit csináljak vele?
Dobjam ki? Nem is lehet mostmár visszaállítani a normális állapotába?
Nem lenne olyan nagy gond az sem, ha kevesebbet bírna ki, csak normálisan mutassa a töltöttségi szintet illetve reagáljon a hálózatról való lehúzásra.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#16705) Cicero válasza Sanya (#16701) üzenetére


Cicero
őstag

te a mélykisütésre gondolsz, azt szabályozza az elektronika; a kisütés az egyszerűen szólva használat. én úgy tudom, hogy Li-ion, Li-Po akksikat ha huzamosabb ideig nem használják érdemes időnként meríteni, és a tapasztalat is így mutatja; nem egyszer volt, hogy levedlett telefonjaimat, laptopokat próbáltam újra használni, és egytől egyig halott illetve erősen csökkent kapacitásúvá váltak az akkumulátorok az állás miatt (2-3 hónap).
azt nem tudom - és ha valaki tud valamit róla megoszthatná -, hogy szabványban van-e az akkumulátorok vezérlése, de régebben halottam, hogy általában nem kerüli meg az elektonika az akkumulátort, ha adapterről megy a gép, ugyanúgy fogyasztja az akksit, amit a másik végén betölt az adapter újra. tehát ha hosszabb ideig használjuk adapterről érdemes - ha van rá mód -, kivenni az akksit a gépből.

egy szóval sem írtam akksi formázásról, nem tudom, hogy kerül ez ide.

pvt.peter: ezt engedélyezd újra, illetve ha törölted akkor új hardver hozzáadása varázsló, vagy valami ilyesmi windows alatt..

[ Szerkesztve ]

(#16706) Impressa válasza pvt.peter (#16704) üzenetére


Impressa
őstag

BatteryCare nevű programot ajánlanám neked, azzal elég jól le lehet ellenőrizni az akku töltöttségi szintjét. Én is ezt használom ( tesztelgetem )

"Microsoft ACPI szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep" ezt azért jó lenne visszaraknod a biztonság kedvéért, hogy lássa a win az eszközkezelőben.
Az akkut viszont nem kell kivenned a gépből.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16707) pvt.peter válasza Impressa (#16706) üzenetére


pvt.peter
őstag

hát ezzel nem mentem olyan sokra, viszont az eszközkelező automatikusan visszaállította a az eltávolított komponenst, most már helyesen mutatja az akksi állapotot

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#16708) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nálam van telepítésre egy ASUS Transformer TX300CA Hibrid notebook.
A gyári win8-at már legyalultam, mert sok dolog nem stimmelt vele, most 64bites win8 van rajta. Van egy eszköz, amit nem sikerül helyreraknom, és ismeretlenként kezeli.

Hardverazonosítók:
ACPI\VEN_ATK&DEV_4001
ACPI\ATK4001
*ATK4001

A gyártó oldaláról az összes driver feltelepítve, köztük ez is (ATKACPI driver and hotkey-related utilities Version V1.0.0027), de az ismeretlen eszköz nem tűnik el reboot után sem. Mit csinálok rosszul vajon?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16709) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni; van nálam egy Asus UX32-es notebook amire Windows8-at rakott fel a gazdája, de most a Windows7-et szeretném visszaállítani a helyreállító partícióról. Viszont megy a UEFI, tehát hiába nyomkodom az F9-et nem akar boot-olni a helyreállító partícióról, hanem azonnal "berántja" a win8-as boot-ot. Ha kiveszem a HDD-t és berakok egy olyat amin Win7 van, akkor meg nem indul el a gép, hanem belép a BIOS-ba. A BIOS-ban viszont nincsen secure boot illetve fast boot opció sehol :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16710) Sanya válasza KillHates (#16709) üzenetére


Sanya
nagyúr

valószínűleg törölték a helyreállító partíciót, ami semmire sem jó igazából.

Első lépésként keress egy windows 7 telepítő image-t, lehetőleg eredetit az msdnaa oldalról. majd keress egy legalább 4 gigás pendriveot és a [link] segítségével rakd fel a pendrive-ra.
Majd kapcsold ki a gépet és a következő bekapcsolásnál lépj be a biosba. ott állítsd be, hogy a pendriveról induljon, és telepítsd fel, úgy, hogy letörlöd a windows 8-at.

ezután boldogan nyiss fel egy hideg sört ebben a nagymelegben :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16711) KillHates válasza Sanya (#16710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennél sokkal nagyobb, mondhatni orbitális szopáson vagyok túl :W:O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16712) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy ASUS X80L. A zsanérja valószínűleg el van törve,mert ha kihajtom, akkor "lifeg". Mennyibe kerülne ennek a javítása?
A hűtő újrapasztázása, tisztítása (2008as gép, még nem volt pasztázva, 55-65 fokos, a GMCH -intel gma x 3100- játék közben 74 fokos) hogyan történik???

Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!

(#16713) eastone1


eastone1
senior tag

Asus F5SL notebook-om alkatrészeit eladom.

(#16714) Impressa válasza eastone1 (#16713) üzenetére


Impressa
őstag

Megy. Pü.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16715) csabiee


csabiee
csendes tag

Üdv!
Valakinek van tapasztalata az Asus K56CB notebookról?

Köszi :)

(#16716) Carlos_A


Carlos_A
tag

sziasztok, asus x401 -ről vélemények? megéri az árát? mennyire számít jó gépnek azért az árért? lánynak lenne, csak net+filmre

(#16717) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

EeePC 1015 BX netbook (még mindig) a gépem. 320GB-os WD HDD van benne, 2 GB RAM, Win7 Enterprise oprendszer van rajta. És gyakran hallom, hogy "elindul" a vinyó, mintha felpörögne álló helyzetből, kb 0,5-1 percenként (igazából nem mértem meg, lehet hogy sűrűbben, lehet, hogy ritkábban). Van is hozzá speciális hanghatás, ezt most nem tudom bemutatni :)
Szóval amikor így felpörög, akkor megakad az aktuális folyamat 2-3 mp-re, amit éppen csinálok a gépen. Azaz pl ha pdf-et görgetek, weblapot görgetek, vagy excel táblázatban görgetek, vagy lépkedekek a cellák között stb. Egyre jobban idegesít, hogy ilyenkor akasztja a folyamatot.

Lehet ezen javítani, vagy kiküszöbölni ezt a jelenséget?
Az asztali gépemet már nagyon rég használtam, de ott mintha nem volt ilyen akadás, pedig az már 11 éves gép. És amikor még volt céges laptopom (HP) ott sem emlékszem ilyen akadásra.

Amúgy videó vagy zenelejátszást nem akasztja meg. Gondolom, mert ott olyankor folyamatosan mozgásban van a vinyó, nem kell felpörgetnie.

Nálatok nincs ilyen?
Minek köszönhető ez a jelenség? Egyre jobban idegesít és hátráltat! Légyszi segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#16718) KillHates válasza Rodzser Mór (#16717) üzenetére


KillHates
nagyúr

Swap-el a virtuális memória :( Engem is az őrületbe kerget. Több ramot bele lehet tenni a gépbe?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16719) Impressa válasza KillHates (#16718) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
A BX-ből az AMD szériás, ami integrált RAM-mal szerelt, ha erre gondolsz, de még az is upgradelhető, csak azt már te tudod megcsinálni. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16720) PLackó16


PLackó16
csendes tag

Helló!
Asus X301A notebook vásárlásán gondolkozom
[link] és az lenne a kérdésem, hogy hogyan derithetném ki, hogy milyen tipusú benne a 320 GB-os winchester?
Az 500 GB-al felszerelt változatokban Hitachi TravelStar Z5K500-asok vannak, aminek a tesztjei rémes eredményeket produkálnak, ezért is nézegetem inkább a 320-as modelleket. Lehet hogy ugyan úgy hitachi, csak a kisebbik modell? (Annak jóval jobb eredményei vannak)
Felhívtam az asus technikai supportot, ahol azt mondta tipusonként is minden fajta van bennük, változó, amit én nehezen hiszek el.

Köszi!

(#16721) Cicero válasza Rodzser Mór (#16717) üzenetére


Cicero
őstag

Hálózatra dugva is produkálja ezt a jelenséget?
Energiagazdálkodásnál nézd meg, nincs-e beállítva, hogy x idő után kapcsoljon ki a HDD.
2GB ram elég kéne legyen. Ez nem swap lesz - már a jelenség természetéből adódóan sem.

(#16722) Rodzser Mór válasza Cicero (#16721) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Mármint a hálózati feszültségre 230V gondolsz? Igen, ha be van dugva, akkor is csinálja. (általában így használom)

A jelen beállítás szerint:

Merevlemezez kikapcsolása:
/Adja meg milyen hosszú tétlenség után kapcsoljon ki a merevlemez/
- Működés telepről: 10 perc
- Működés hálózatról: 20 perc

Megpróbálom a hálózat esetén 60 percre állítva, mi változik...

(#16723) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Átállítva 60percre is akasztja a görgetést (is).

Olyan hangot ad kb, mint egy lendkerekes autó: VVVÜÜÜÜÜÜMMMM. Persze szolidabban, simábban, halkabban, de azért jól hallhatóan.

Nem lehet, hogy valami Win7-es indexelő szarság miatt van? Vagy esetleg a WesterDigital HDD-nek valami hülyesége?
Hogy tudnám megtalálni, hogy pontosan mi okozza? Másik HDD-vel nem tudom kipróbálni, ezt bele kell kalkulálni.

Légyszi segítsetek! Pdf olvasás közben egyre jobban idegesít. :W Meg egyébként is, nem hiszem, hogy az élettartamra jó hatással van.

[ Szerkesztve ]

(#16724) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Találtam egy írást
http://prohardver.hu/hir/western_digital_caviar_green_hdd_hiba.html

Mi akkor a baj?

Az, hogy például asztali gépben használt lemezeknél nem túl fontos az a pár tized Watt.
Viszont a fej állandó csapkodása feltételezhetően nem tesz jót az élettartamnak. A gyártó által garantált 300 ezres ciklust egyáltalán nem lehetetlen elérni akár fél év alatt.

Hogy miért? Mert egyrészt nagyon hamar parkoló állásba kerül a fej (0 – 8 másodperc nem ritka érték), másrészt amint oda kerül, egyből vissza is rántja a lemez fölé a fejet. Abban az esetben is, ha nincs adatforgalom.
Tehát 4 másodperces értéknél, 1 óra üresjárat alatt összeszedhet 900 darabot. Ez nem jó.

Plusz probléma, hogy ilyenkor a rendszer hajlamos megfagyni pár pillanatig.

Melyik lemez csinálja? Az enyém nincs is a listában!

Nem tudjuk. Jó eséllyel a 3.5"-os példányokból csak a Western Digital által gyártottakból némelyik, főként a Green széria.

2.5"-nál (az túlnyomórészt notebookos felhasználás miatt) viszont minden gyártónál elterjedt. Változtatni egyedül a Western Digital lemezeinél van lehetőség.

Bocs, hogy beraktma ide az idézetet a cikkhez kapcsolódó fórumból, a vastagítást már én csináltam annál a mondatnál.

Le van még írva, hogyan lehet megnézni a parkoltatás és felpörgetés számát.
Hát megnéztem,
Start/stop count: 41821
Load/unload cycle count: 493669
Durva, a gépem 13 hónapos. Faxa, ha 300.000-et garantál a gyártó! :Y

Az WDidle progi meg ahogy olvasom nem biztos, hogy sikeresen javít rajta és nem lesz másban rosszabb.
22-es csapdája. :F

[ Szerkesztve ]

(#16725) Cicero válasza Rodzser Mór (#16724) üzenetére


Cicero
őstag

Csak az elejét olvastam, próbáld meg kikapcsolni, esetleg telepíts egy merevlemez diagnosztikai szoftvert - HDD sentinel pl. - és nézd meg mit ír rá - nem mintha azzal bármivel is többre mennél.
Vagy vegyél egy új merevlemezt a gépbe, ami nem támogatja ezt a bullshit funkciót.

Véleményem szerint ez megint csak egy plusz megálmodott, és a lehető legborzasztóbban implementált, egy oldalról támogatott ficsőr, csak hogy hosszabb legyen a specifikációs listája a HDD-nek. A WD szerintem az egyik legjobb a merevlemez gyártók között.

(#16726) Impressa válasza Rodzser Mór (#16724) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Sentinellel be tud állítani, hogy ez a jelenség megszűnjön, ha még aktuális a dolog. Ez az energiagazdálkodás miatt van. Egyiket a winben tudod állítani, a másikat ( ez a merevlemez saját energiagazdálkodása ) a Sentinellel tudod. A win kilőve, mert ott nem tapasztaltál változást.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16727) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy K50IE notim, és szeretném megtudni hogy van-e rá még garancia (S/N számom van). Létezik valami warranty check oldal az Asusnál (mert én nem találtam)? Vagy mindenképp számla, garijegy kell az ervényesitéshez....

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#16728) bari88 válasza neil_mullen (#16727) üzenetére


bari88
csendes tag

Nekem most van szervizben a laptop és kérték a számla és a jótállás fénymásolatát,így ellenőrizve hogy garanciális e még:) amúgy 2 év garit adnak az asus laptopokra.Mikor vetted?

(#16729) neil_mullen válasza bari88 (#16728) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

használtan vettem, tartozékok nélkül... ezért keresek valami warranty check oldalt

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#16730) sombrio


sombrio
tag

Sziasztok!

Van egy Asus K55Vm tipusu laposom, nagyon jó gép.
De mostanába mgvan gárgyulva az egérpadom...
Mindenhol azt irjí, hogy a legfrisebb szoftver telepitve van. Megfelelően müködik.
DE mégsem müködik megfelelően. Nagyon zavaró, összevissza ugrál megvan örülve, néha meg teljesen hibátlanul müködik.
Driver probléma lenne?

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta. !

(#16731) KisBundi


KisBundi
őstag

Szaisztok! Egy K72DR laptopba belemegy egy Phenom x3 N850 processzor? A Processor Support szerint csak Phenom X3 N830 megy bele. :F Ez a maximum? :F

(#16732) bari88 válasza neil_mullen (#16729) üzenetére


bari88
csendes tag

hát akitől vetted attól kéne megkérdezned hogy van e még rajta gari,de ha kiderülne hogy gari van rajta és javításra szorul akkor is kellenének a papírok hozzá:D

(#16733) Sanya válasza KisBundi (#16731) üzenetére


Sanya
nagyúr

persze, hogy nem :)
Ha a support azt mondja, hogy belemegy egy Phenom II N830, akkor hivatalosan bele kellene mennie egy Phenom II 850-nek is, de szerintem belemenne egy Phenom II X4 N970 is, ami azért 4 magos. Nagyobbat, x940 BE-t nem tennék bele, mert az már 45 W-os, szétfűtené a laptopot.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Phenom_microprocessors

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16734) #68216320


#68216320
törölt tag

Asus K53SV laptopra vettem Win8-at. Viszont a gyártó oldalán nincs ATK driver win8-ra. Ha más, win8-as ATK-t töltök le, akkor a fényerőt nem tudom állítani. Valami ötlet esetleg?

(#16735) Sanya válasza #68216320 (#16734) üzenetére


Sanya
nagyúr

tedd fel a win7-es atk drivert. menni fog.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16736) #68216320 válasza Sanya (#16735) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem tudok vele hangerőt állítani. Az összes többi verzióval viszont azt tudok, de fényerőt nem.

Up: Nem tudom mit csinált a többi ATK, de most működik a Win7-es is.

[ Szerkesztve ]

(#16737) atees


atees
őstag

Sziasztok! Van egy asus f5sr laptopom benne egy ati hd3470 videókártya, ezt vajon lehet benne cserélni? Egyáltalán cserélhető laptopba a videókártya?
Köszönöm!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#16738) Kicsirics77 válasza atees (#16737) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ebben a tipusban házilag nem cserélhető
de szerintem máshogyan sem,fixen az alaplapra van forrasztva

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16739) atees válasza Kicsirics77 (#16738) üzenetére


atees
őstag

Ok! Koszi az infot!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#16740) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Asus K70 IO-ba melyik a legerősebb P socketes processzor amit bele lehetne tenni?
Főleg melegedés/hűtés szempontjából!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#16741) KillHates válasza atomanti19 (#16740) üzenetére


KillHates
nagyúr

P9700-at raknék bele, ha szabad a vásár, mert azt tuti lehűti (lévén, hogy 25W-os) és viszont brutál a teljesítménye. Viszont ha a processzorra két hőcső megy és kétfázisos a VRM-je, akkor hadd szóljon: Q9000 vagy Q9100 (fillérekért van itt a PH-n)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16742) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Kérdésem csak részben kapcsolódik ide ,de sajna nem találtam megfelelő topikot erre a kérdésre.

Kérdésem:

-Vett mostanában valaki UPS-sel kézbesített cuccot ,dolgoznak ők hétvégén is..?

-Mert tegnap vettem egy Asus WT450-es egeret az Asus Shop-ban és szeretném tudni kb mikor kapom kézhez a cuccot..?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#16743) KillHates válasza Atesz 666 (#16742) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mivel Szlovákiából jön, ezért olyan kedd magasságában fogod kézhez kapni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16744) Rodzser Mór válasza Cicero (#16725) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

A HDD Sentinellel kaptam meg a vinyó azon értékeit.
Gondoltam másik HDD/SSD vásárlásán, ez meg kiszerlve menne hordozható üzemmódba. De nem akarok rá most költeni. Csak remélni tudom, hogy nem lesz baja a vinyónak.

(#16745) Rodzser Mór válasza Impressa (#16726) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. Még nem mélyedtem el a HD Sentinelben, de nem találtam eddig, hogy hol lehet állítani ami ide vonatkozik. Tudsz ehhez segítséget adni (link vagy bárimi)? HD Sentinel Professional v2.10 nem regisztrált verzió van a gépemen.
Már átlépte a Load/unload Cycle count az 500500-at.

[ Szerkesztve ]

(#16746) Impressa válasza Rodzser Mór (#16745) üzenetére


Impressa
őstag

Persze: beállítások --> lemezfigyelés

Itt a legalsó sorban tudod eszközölni ezt a beállítást ó.
Ha mindegyik lemezre vonatkozzon, akkor egy csillagot írsz be, ha csak az adatvinyóra, akkor annak a lemeznek a sorozatszámát kell beírnod. Van még egy beállítási lehetőség a Sentinelben, de az már csak reggelt verziónál működik. Ha tudsz váltani újabb verzióra az jó lenne, mert abban már sokkal több lemez van támogatva.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16747) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdvözlet.
Adott egy Asus EEE 1015BX noti, sajnos már halálra idegesítettem magam rajta.
A probléma a következő lenne :
Oprendszer : Win7 x86
Van egy "Unknown Device" a csatlakoztatott usb eszközök között, feltehetőleg a kártyaolvasó lesz az mert az az egyetlen amit nem sikerült működésre bírnom.
A neten természetesen nem találtam meg csak a Win8 as drivert, ez nem akarja meghajtani, a visszafelé kompatibilítás kizárva. :DDD
Próbáltam felrakni az Asus auto updatelős programját, egy aranyos kékhalál fogadott már a telepítéskor, gratulálok nekik, (más nem okozott gondot minden lehetséges okot kizártam)
Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16748) dobosipeti


dobosipeti
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, és ezt a gépet nézegettem, mi róla a véleményetek, és ennyiért megéri-e?
http://euronics.eq.hu/Termek/asus-x550cc-xo107d-intel-2117u-8-gb-1-tb-gt-720-15-6-dos-ezust-p120884.html
Előre is köszi!

(#16749) Rodzser Mór válasza Impressa (#16746) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszönöm.
Sajnos pont ez a sor hiányzik a gépemen lévő verzióból. Ápgrédelnem kéne...

(#16750) Rodzser Mór válasza haxiboy (#16747) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nekem is ilyen gépem van - ami nem noti, inkább neti :D Nálam is volt ez a hiba. Sajnos nem emlékszem, hogyan bírtam működésre. De azt tudom, hogy ASUS honlapjáról letölött drivrrel. Talán a "KBFilter_WIN7" nevű progammal.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.