Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16751) bubu18


bubu18
csendes tag

Sziasztok!
Került hozzám egy ASUS K50IN típusú laptop. Megkért a gazdája, hogy takarítsam ki a hűtését, mert eléggé melegszik. Ez rendben meg is történt, újra is pasztáztam.
Viszont jelentkezett most a következő hiba:
Terhelés alatt is rendesen működik a gép. Ha ilyenkor (eléggé melegen) indítom újra, akkor az asus logó után lekapcsol. (Többször is próbáltam.)
Ha várok pár percet vagy ha eleve hidegen kapcsolom be, akkor rendben bootol, bejön a Win, működik.
Valaki esetleg találkozott hasonló hibával? :U

[ Szerkesztve ]

(#16752) bubu18 válasza bubu18 (#16751) üzenetére


bubu18
csendes tag

Felhasználója nem említett ilyen gondot, viszont ő általában úgy használta, hogy egyszer bekapcsolta, majd ki... másnap meg újra be. Nem indítgatta újra. Szóval lehet nála ez a "hiba" ezért nem is jelentkezett.

Több tíz perces terhelés után a cpu feletti rézlap nagyon forró. (Everest 89°C-ot ír.) A ventillátor az alap 2200as fordulatról felpörgött 4600ra.
A kifújt levegő viszont csak langyos. Lehetséges, hogy az a hűtőcsővel lett valami? Érdemes megpróbálni kicserélni?

(#16753) bubu18 válasza bubu18 (#16752) üzenetére


bubu18
csendes tag

Elnézést a sok hozzászólásért. (Törölni/módosítani már nem tudom.)
A probléma megoldódott.
A hűtőfelület csupán 1/3részben ért az nvidia chipre. Kevés paszta is került rá (Azt gondoltam precízebb az illesztése. De az is lehet, hogy az évek és a magas hőmérséklet miatt kissé elvetemedett az anyag.)
Több pasztával már rendben lettek a hőfokok.

(#16754) Impressa válasza bubu18 (#16753) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Mázlid van, hogy kibírta a vas, és hamar lekapcsolt a hővédelem.. :D Egyébként, nem annyira vetemedős fajta anyagból készülnek. :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16755) tomp


tomp
félisten

Van egy K53SC laptop. Windows 7 és most 8-nál is előjön egy érdekes hiba. Gondol egyet a rendszer és a Rendszermegszakítások folyamat elkezdi terhelni a proci egyik magját 100%-on ezáltal a hűtés is zúgni kezd mint a bolond és a hang elkezd recsegni. Olykor nincs terhelés hanem a hűtés magától beindul. Egy rendszer újraindítás nem oldja meg a hibát, csak ha kikapcsolom a laptopot és vissza bekapcsolom.
Azon gondolkoztam, hogy a por okozhat e olyan zárlatot ami miatt a Windows Rendszermegszakítása hibát generál és a hűtés is megbolondul? A port azért gyanítom mert a PCH dióda alapjáraton 77fokos. Ha elkezdek egy processzor igényesebb dolgot rögtön felmegy 80fokra. Esetleg a túlmelegedés miatt a PCH generálhat hibát? :F

(#16756) Neo666Norby


Neo666Norby
csendes tag

Sziasztok! Egy rövid és tömör kérdésem lenne. Mit gondoltok erről a laptopról? http://www.radium.hu/home-laptop-template/asus-k56cb02asusk56cbi78g.html
Már hallottam olyan hülye kritikákat, hogy kifutó termék és ezért szar stb... :W
Nekem nagyon tetszik és mind külsőleg és felszereltségben is nagyon megfogott a gép.
A napokban vásárlásra is kerül és csak megerősítésként tettem fel ezt a kérdést.
Előre is köszönöm a hasznos válaszokat és információkat! :)

(#16757) kali válasza Neo666Norby (#16756) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem rossz széria az.

(#16758) Atesz 666 válasza Neo666Norby (#16756) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem attól,hogy valami kifutó termék attól még nem lehet szar,pláne ,hogy lassan már havonta jönnek ki új cuccok..
-Én is egy tavalyi ASUS X75V modellt vettem pontosan azért mert így olcsóbban jutottam hozzá illetve nekem pont megfelelő a tudása és a design-ja is,de ezt az Asus bármelyik modelljéről el lehet mondani....
-Szerintem ha neked mindenben megfelel akkor nyugodtan vedd meg...nem fogod meg bánni...

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#16759) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

Jelenleg van egy Asus K53SV laposom. Billentyűzet problémákkal küzkodök. "c" , 'í" és vissza fele nyil teljesen behalt, néha "r" se megy rendesen. Tudtok mondani valami boltot ahol lehetne új billentyű "tálcát" venni? Vagy van valami módja h kipucoljam? Feszegetni nem mertem még a billentyűket, nem hiszem, hogy olyan megoldással vannak rögzitve mint az asztali billentyűknél. Mit gondoltok?

(#16760) albi31 válasza beholder00 (#16759) üzenetére


albi31
senior tag

elég gyengusz a mechanikájuk..ha nem vagy rutinos,ne próbálkozz vele...

(#16761) albi31 válasza Neo666Norby (#16756) üzenetére


albi31
senior tag

egy idő után minden termék kifutó... :) a kifutóba az a jó,hogy addig is tesztelődik a usereknél,így könnyen utána tudsz olvasni,hogy van-e valami gyerekbetegségük...és akkor kerülendő..ha nem,akkor meg szabad venni,és logikus is,hogy így olcsóbban megtudod venni,mármint abban van logika,hogy megvárod míg kifutó lesz...

(#16751) bubu18 : ventilátort is szétszedted?(mert ott gyűlik össze a porcica)

[ Szerkesztve ]

(#16762) Neo666Norby


Neo666Norby
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat és a megerősítéseket, én is így gondolom, hogy a kifutó termék azért jó mert olcsóbban meg tudod kapni :)
Már csak egy olyan személyes és bizalmas kérdésem lenne, hogy valaki be tudná ezt szerezni nekem nagyker áron??? Van ismeretségem két részről is, az egyiknél már nem lehet rendelni, mert kifutó termék... agyfaszt kaptam kb :D A másiknál meg csak 3 márkát lehet rendelni nagyker áron és persze, hogy nincs benne az Asus.
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna nekem ebben segíteni, akár privát üzeneteket is várok minél hamarabb (veresnorby@gmail.com)
További szép napot nektek, csáó! :)

(#16763) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen laptopunk (ASUS K50IJ-SX036L)és az lenne a kérdésem,hogy mikor a család Skype-ol, akkor a webkamera képe fordítva jelenik meg...ez szoftveres,vagy hardveres probléma? Vagy mi? :U :(((

(#16764) Kicsirics77 válasza polgi803 (#16763) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem nem jó kamera drivert tettetek fel
próbáld meg az asus support oldaláról a camera suyin drivert
de előtte szedd le azt ami fent van és egy restart sem árt.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16765) polgi803 válasza Kicsirics77 (#16764) üzenetére


polgi803
őstag

Megpróbálom! Köszönöm a segítséget! :R

(#16766) tomp


tomp
félisten

Érdemes frissíteni a BIOS-t? Ami most a laptopon van az a 208-as verzió. Tavaly decemberben kiadták a 221-es verziót. Sehol sem találok leírást, hogy milyen bugfixek lennének benne.

(#16767) Vilhelmino11


Vilhelmino11
csendes tag

Sziasztok. Van nekem egy ASUS X51R típusú laptopom. Szeretném egy kicsit megtuningolni, kicserélni benne a procit. Tudnátok nekem mondani egy oldalt, ahol megtalálom a kompatibilis procik típusát? Tisztában vagyok azzal, hogy attól, hogy jó a socket típus nem biztos, hogy beveszi az alaplap, de sajnos sehol nem találok megfelelő leírást. Előre is köszi.

(#16768) Impressa válasza Vilhelmino11 (#16767) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ebben a topikban foglalkoznak a notik tuningolásával. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16769) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Van egy Asus k56cb laptopom amivel folyton csak a baj van..
Pár hónapja vettem már 1x cserélték, az volt a baja, hogy a hang recsegett és sistergett néma állapotba is.
Most cserélték ki nem rég egy másikra ami ugyan úgy szar, aksiról nincs hangja a gépnek egyáltalán, space-t nem lehet normálisan lenyomni és a wifit is eldobja mindig (másik laptopról nem dobja).
Van valakinek ilyen panasza még erre a típusra?

[ Szerkesztve ]

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#16770) Marwell válasza Vilhelmino11 (#16767) üzenetére


Marwell
csendes tag

Üdv nekem gyanus hogy a gyártó honlapján a cpu support listben megtalálod a kérdésedre a választ .

(#16771) Magany válasza kali (#16757) üzenetére


Magany
tag

Udvozletem Kali ur, megint egy nem ide illo kerdes.Operacios rendster win7 virusirto essentials, bongeszo firefox. Problema, alandoan ki fagy a firefox plane a facebookon. Irja hogy a firefox nem valaszol es nemtudom mit tegyek vele. Valaki azt mondta a laptopom a gyenge asus x53b 1,65 dual core. Azt mondjak keves meg bongeszni is, valami tanacs? Meg annyi hogy Nodkam volt de az utobi idoben alandoan risztas volt+ a cim le van tiltva.

(#16772) Kicsirics77 válasza Magany (#16771) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ennél gyengébb laptopoal lehet tolni bármit a böngészésben.Ott valami más gond lesz,kiegészitőre tippelnék.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16773) Magany válasza Kicsirics77 (#16772) üzenetére


Magany
tag

Udv, konkretan mire gondolsz?

(#16774) Kicsirics77 válasza Magany (#16773) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Konkrétan egy normàlis viruskeresőre meg arra hogy a firefox kiegészitőket szedd le vagy tiltsd le,s gyengébbnél meg arra utaltam,hogy x51-rl laptoppal semmi gond nincs a firefoxal prdig abban csak celeron m540 van gyárilag 1 gb rammal.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16775) Magany válasza Kicsirics77 (#16774) üzenetére


Magany
tag

Es meik a normalis viruskereso szerinted?

(#16776) Kicsirics77 válasza Magany (#16775) üzenetére


Kicsirics77
veterán

én nem mondok konkrét példát mert mindenkinek más
de a win beépítettje véleményem szerint nem az
de erről is eltérőek a vélemények
évekig nod32-őt használtam és nem volt ilyen gondom sohasem

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16777) Magany válasza Kicsirics77 (#16776) üzenetére


Magany
tag

Gondolon a legalis NOD kara gondolsz, mert eddig nekem kaloz volt. Sot legutobb a netrol szedtem le..... Csak hat az az erdekes hogy ismerosomnel a win7+NODka+firefox tokeletesen mukodik nalam meg alandoan gondok vannak plane mostansag a boneszovel, alandoan kifagy (nem valaszol). En mint lelkes ujonc mit tudok tenni ellne? Mert mar volt szakembernel is a gep, mar volt ujra instalalva szamtalanszor es mindig jelentkezik ez a problema..... Esetleg valtsak at chromera?

(#16778) Sanya válasza Magany (#16777) üzenetére


Sanya
nagyúr

válts chrome-ra. de leeht hardverhiba is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16779) albi31 válasza Magany (#16777) üzenetére


albi31
senior tag

5hónapja chrome-k,előtte csak fire,és elegem lett belőle,annyi hülyeséget csinált...másrészről,én nekem jó a microsoft saját ingyenes terméke.

(#16780) patesz


patesz
csendes tag

Üdv mindenki!

Minden véleményt meghallgatnék de örülnék ha valaki hozzáértő esetleg tudna javasolni valami megoldást a problémámra.
A gondom a következő lenne: A laptopom játék és neten nézett videók közben van hogy 5 perc, van hogy 30 perc, de van hogy csak 1 óra egyszerűen "kilövi" magát. Nem találok rá jobb szót. Újraindul váratlanul kékhalál nélkül. Viszont van olyan is, de az nagyon ritkán hogy újraindulás helyett becsíkozódik a képernyő és én vagyok kénytelen bekapcsoló gomb hosszan nyomásával újraindításra.
Építész vagyok és sokat használom az Archicad-et és az Artlantis látványterv készítő programot. Ez esetekben a probléma nem jelentkezik. Most volt hogy 46 és fél órán keresztül rendereltem egy képet. A legnagyobb teljesítményre volt állítva a gép.
Többszöri újratelepítés, más driverek, más oprendszer esetén is jelentkezik.
A csíkozódás miatt gondolnék a videókártyára de akkor máskor miért nem? Egyszerűen nem tudok rájönni mi okozhatja a gondot? Valaki találkozott már hasonlóval, vagy tud valamit javasolni?

Konfiguráció:
Asus K73SV-TY325D - Jelenleg Win 8 x64
Intel HD Graphics + NVidia GeForce GT 540M - 1 Gb
Intel Core i5 2410M - 2,4 Ghz-3 Ghz
2 x 4Gb RAM

(#16781) albi31 válasza patesz (#16780) üzenetére


albi31
senior tag

..és gondolom a csíkozódás a képernyőn(egész kijelzőt beterítő csíkozódás?) az Nvidia használata mellett van...ha igen,akkor teszt az Intel-l,ha ott nem csinálja,akkor sajnos VGA hiba!

(#16782) Sanya válasza patesz (#16780) üzenetére


Sanya
nagyúr

sajnos ez vga hibára utal szerintem is. ha még garanciális, érdemes visszaküldeni gariztatni, ha nem, akkor egy újragolyózás segíthet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16783) patesz


patesz
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat. Igen, valóban egész képernyős a csíkozódás. Akkor kipróbálom úgy hogy az Intelt állítom be mindenre alapértelmezettnek.

Ezt elég ha az Nvidia paneljén beállítom vagy valamit a BIOS-ban is kell állítgatni?
Amúgy ez valami specifikus Nvidia probléma lenne?
Jah és akkor a tervezős, látványtervezős programok esetén miért nem jelentkezik a dolog? Ott is ez van használatban.

Amúgy épp a garancia végén járok. Azt nem tudjátok kb hogyha elküldöm mennyi ideig "vigyázna" rá az ASUS? kb 1 hónap? Csak azért kérdezem mert nekem munkaeszköz és jelenleg nem lenne mivel pótolnom addig.

Köszönöm!

(#16784) mate_x


mate_x
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus X54C-SX127D típusú laptopom(Intel Pentium B960 processzor, 8 GB RAM). A laptophoz mellékelt DVD-ken a driverek mellett különféle segédprogramok találhatóak. Ezek működnek is nagyjából rendesen, amíg a windows telepítése közben létrehozott rendszergazdai jogosultságú felhasználói fiókkal üzemeltetem. Viszont olvastam róla a microsoft honlapján, hogy ajánlott általános jogú felhasználóként használni a számítógépet, mivel így a rosszindulatú programok nem férhetnek hozzá rendszergazdai jogosultsághoz. Ezért létrehoztam egy általános jogú felhasználói fiókot, de itt nem működik megfelelően például a power4gear hybrid nevű segédprogram, ami egy energiagazdálkodó segédprogram.
Erről itt van két kép, amikor működik: , amikor nem működik általános jogú felhasználóként:
Most nem tudok dönteni, hogy használjam rendszergazda jogokkal a számítógépet, vagy inkább töröljem le a power4gear-t és használjam a windowsba beépített energiagazdálkodó eszközt és így általános jogú felhasználóként használhatnám. Egyáltalán mitől jobb a power4gear, mint a windows beépített programja? Előre is köszönöm!

(#16785) Sanya válasza mate_x (#16784) üzenetére


Sanya
nagyúr

s ha rendszergazdai jogokkal indítod el a power4gear nevű programot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16786) DonElvis válasza Malanrion (#15986) üzenetére


DonElvis
tag

Szia,

Nekem is ASUS K50 IN-em van 2009 óta, eddíg nem is volt vele gond, de mostanság elkezdett melegedni.
A hűtő portalanítása után nem sokat javúlt VGA hőmérséklete 2-3 fokkal lett hűvösebb mint tisztítás előtt (kb 85-87 fok). Mivel már nem garis, kivágtam az alsó borítólemezt a hűtőventi fölött. Láss csodát, most 15 fokkal alacsonyabb a VGA hőmérséklet.

Az a gáz, hogy nem érzed hogy melegedne, mert a venti max 2700-at pörög így nem érzed olyan forrónak a kilépő levegőt. Ha leszedsz valamiylen progit (fan speed) amivel mérni tutod a VGA hőmérsékletet, akkor ne csodálkozz, ha az magasabb lesz mint 90 fok. A műanyag burkolat is jó hőszigetelő, nem érzed hogy mi fortyog bent.

A kivágásra heggesztek valamilyen hangszórórácsot az esztétikum kedvéért, de lehet hogy mókányolok rajta még valamit (aktív VGA hűtő). Nagyon megkedveltem ezt a gépet, rengeteget kibírt mellettem, pedig kétszer köreutazta velem a földet.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#16787) ch13


ch13
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek ASUS K56CB laptopja? Mit tudna róla mondani, ami még érdekelne, hogy meddig bírja aksiról.

(#16788) Rodzser Mór válasza Impressa (#16746) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Feltelepítettem egy próbaverziót, benne van ez a leállítás akadályozása funkció, beírtam a csillagot.

Az a kérdésem, hogy miután leOKéztam, de kilépek a programból, akkor ez a beállítás érvényben marad?

(#16789) albi31 válasza DonElvis (#16786) üzenetére


albi31
senior tag

az egy Intel-s gép,a CPU-nak 50C körül kellene lennie a GPU-nak meg picivel felette,azt nem jól takarítottad ki,szinte biztos(hőátadó paszta,és GAP-pad ami kell oda)...a ventilátort is szétszedted?

(#16790) Impressa válasza Rodzser Mór (#16788) üzenetére


Impressa
őstag

Érvényben marad, a beállítás mindaddig, míg fut a program a háttérben. Mivel a Sentinel program fogja folyamatosan ébren tartani a HDD-t. ( mindig ő fogja kiadni a parancsot a vinyónak ).
Szóval, ha kilépsz a programból, érvényét veszíti a beállításod. A registry-ben nem tudom hol lehet ezt beállítani, ha belehet, mert a win 7 topikban sem írták még le, ennek a lehetőségét.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#16791) DonElvis válasza albi31 (#16789) üzenetére


DonElvis
tag

Nem szedtem szét a ventit csak kifújtam, de mivel úgyis újra akarom pasztázni, mindenképpen szét fogom. A gap pad is értelmesnek tűnik, mert tényleg fedén van rajta a hőcső. Ráadásúl valami fehér bigyó van a hőcső és a GPU hőleadó felülete között, soha nem láttam még ilyet.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#16792) DonElvis válasza albi31 (#16789) üzenetére


DonElvis
tag

Juteszembe a fehér bigyóról: A hőcső, és a GPU felett található számokkal ellátott lemezke között milyen kapcsolat van? Ahogy néztem, azok fémesen vannak összekötve. Forrasztva, heggesztve? Gondolom a gap pad a GPU és a számozott lemezke közé kellene.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#16793) mate_x válasza Sanya (#16785) üzenetére


mate_x
csendes tag

Az a baj, hogy a minialkalmazás attól még nem lesz jó, és a gyorsbillentyűkkel sem lehet váltani az energiafelhasználási módok között.

(#16794) Sanya válasza mate_x (#16793) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor maradj rendszergazda, és hagyd bekapcsolva az UAC-t, ami mindig nyígni fog, ha valami rendszergazdai jogot kér. Tehát, ha az UAC be van kapcsolva, akkor olyan, mintha sima mezei userként használnád a gépet, és interakció szükséges, tehát OK-zni, ha valaminek rendszergazdai jogot akarsz adni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16795) mate_x válasza Sanya (#16794) üzenetére


mate_x
csendes tag

Ez lesz a legjobb szerintem is :) . Azt valahogy nem lehet beállítani, hogy ha kijön a rendszergazdai jogokat engedélyező UAC-os ablak, akkor kérjen rendszergazdai jelszót is? Lehet kicsit paranoiás vagyok, de egy rossz indulatú program is engedélyezheti ezt magának, de ha jelszó is kell, akkor azt már nem tudná magától kitalálni :) .

(#16796) Sanya válasza mate_x (#16795) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem engedélyezi magának, nyugi :)

de ha mégis kéred, akkor itt van :)

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16797) mate_x válasza Sanya (#16796) üzenetére


mate_x
csendes tag

Köszi :R

(#16798) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egyik ismerősömnek van egy Asus Eee pc x101-es netbookja. Win7-et használt rajta ami egyik napról másikra megadta magát.
Buherált win7 ment rajta mivel a 8GB-os ssd-vel szerelt gépe van.
Próbáltuk újratelepíteni. Sikerül a telepítésben odáig eljutni, hogy kiválasztom a nyelvet. Bejön az a rész, hogy Win7 és alatta négyzet->Telepítés. Rákattintok kiírja, hogy a telepítő indul de utána nem történik semmi.
Megy a kis karika nem fagy le a gép mert a ledek jeleznek, de nem megy tovább a telepítő.

Mi lehet a gond? Tudom, hogy nem win7-re találták ki a gépet de a gazdája ezzel használta eddig.

Ez alaján van beállítva a BIOS:

Az X101 alapból a merevlemezt tekinti boot forrásnak, gyorsított üzemmódban indítja róla az Asus For MeeGo-t. Ezeket a beállításokat kell módosítanunk.
Csatlakoztassuk a kikapcsolt X101-eshez a pen drive-ot, majd kapcsoljuk be a gépet.
Az X101-es indulásakor az Fn/F2 billentyűkombinációval lehet belépni a bios-ba.
A függőleges menüsoron válasszuk a Boot menüpontot (nyil, enter).
Lépjünk be a Boot Device Priority-be (enter).
Lépjünk be a 1st Boot Device-ba (enter).
Válasszuk ki az USB-t amit nagy valószínűséggel így fog jelezni: Removable Dev. és hagyjuk jóvá (nyil, enter).
Majd lépjünk ki (ESC).
Lépjünk be a Boot Settings Configuration-be (nyíl, enter).
Lépjünk be a Quiet Boot-ba (enter).
Válasszuk ki és hagyjuk jóvá a disabled opciót (nyíl, enter).
Majd lépjünk ki (Fn/F10).
Megjelenek egy párbeszéd panel, engedélyezzük a változásokat (Ok).
Folytatódik a számítógép indulása.
Lépjünk be a boot menübe (ESC).
Majd válasszuk ki a pendrive-ot -Removable Dev. (nyíl, enter).
Ezután elindul a telepítő.

THX a válaszokat.
Ha netán rossz helyre írtam volna akkor kérlek linkeljétek be a helyes topicot.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16799) Abri


Abri
aktív tag

hy all
Asus K72jr laptopban akksi csere történt, kínából rendeltem
Ha teljesen feltöltött egy idő után sárgán villog a zöld telep gomb, de ha kiveszem az akksit és visszateszem, akkor zöld marad, egy idő után megint sárgán villog
mi lehet a probléma??

(#16800) Impressa válasza Abri (#16799) üzenetére


Impressa
őstag

Hi!
Ha csak akkuról használod, akkor is ezt a a jelenséget produkálja?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.