Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16251) nussa5 válasza sombrio (#16250) üzenetére


nussa5
aktív tag

Én hiszek az Aida-nak, akkor megvan milyen modulokkal szerelték. Hynix modult talán még könnyebb beszerezni, esetleg itt ph-n is.

De az 1600-as ramok. Tehát DDR3 1600Mhz-es modulok.

[ Szerkesztve ]

(#16252) sombrio válasza nussa5 (#16251) üzenetére


sombrio
tag

Most olvasgattam utánna, hogy mindenki inkább azt mondja, hogy az aida64 jobb.
Hiszek neki én is, de viszont akkorse 1600Mhz nem? Vagy akkor ez 1600?
"Hynix DDR3-1600 (800Mhz)" Hogy értelmezzem?

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta. !

(#16253) gabber01


gabber01
addikt

Asus N55SF-nél (i5 2430M) mik a normális CPU hőfokok? Terhelés alatt nekem 98-100 fokra is felmegy. Ez nagyon soknak tűnik, plusz 100 foknál elvileg bevág a thermal throttling is. Core Temp-el néztem. CM E1 hűtőpad került most alá, de ahogy néztem, sokat nem számít. Energiagazdálkodásnál ha a max teljesítményt leveszem 99%-ra, akkor olyan 90 foknál megáll viszont.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16254) kali válasza sombrio (#16252) üzenetére


kali
legenda

nincs azza semmi probléma, ha a tesztelős programok a felét - sarkítok, mert nem ennyire egyszerű, de ez a látszati lényeg -, látod, tehát 1600-as esetén 800 megahertz.

(#16255) nussa5 válasza gabber01 (#16253) üzenetére


nussa5
aktív tag

Mit értesz terhelés alatt? Ez milyen programot(okat) jelent? Ha ezek az értékek böngészés alatt vannak, az bizony elég magas hőmérséklet. Lehet eljött az ideje egy alapos portalanításnak, pasztázásnak.

(#16256) sombrio válasza kali (#16254) üzenetére


sombrio
tag

Köszöntem a választ!

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta. !

(#16257) gabor85


gabor85
őstag

Tiszteletem!

Tudnátok arra válaszolni, hogy mi célt szolgál a 24GB-os SSD egy Asus S56CM-ben?
Windows-t telepíteni nem érdemes rá, ha a 750GB-os merevlemezre telepítek akkor meg nincs értelme a 24GB-os SSD-nek. Telepítőben Disk1 és Disk2-őt lát. Akkor igazából csak akkor van értelme ha cache-ként használja a gép az SSD-t.

Ki hogy csinálná?

(#16258) gabber01 válasza nussa5 (#16255) üzenetére


gabber01
addikt

A böngészés mióta jelent terhelést? :D
Intenzív játékokra értettem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16259) nussa5 válasza gabber01 (#16258) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ilyenkor mennyire melegszik fel a gpu? A venti veszettül pörög? 4600f/p?

(#16260) kali válasza gabber01 (#16258) üzenetére


kali
legenda

néztél már húzós flash...stb oldalak? mert akkor bizony felugrik a proci terhelése! :)

(#16261) gabber01 válasza nussa5 (#16259) üzenetére


gabber01
addikt

Első hsz-emben írtam: "Terhelés alatt nekem 98-100 fokra is felmegy." Ez a CPU. GPU 85-88fok környékén tanyázik. Új korában is kb. ennyi volt. Igaz, akkor hűtőpad nélkül.

kali: Tudom :D. De azért nem pörgeti maxon egy olyan oldal sem.

Mondjuk régebben sokkal erősebben fújta ki a levegőt oldalt. Asszem muszáj lesz megtisztítanom. De ahogy nézem, nem lesz egyszerű mutatvány szétszedni. :S

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16262) nussa5 válasza gabber01 (#16261) üzenetére


nussa5
aktív tag

Kiszáradt a gyári paszta szerintem. Sajnos a gyári paszták nem valami jó minőségűek.

(#16263) #46129152


#46129152
törölt tag

Ha bekapcsolom a laptopot, csak az ASUS felirat jön elő,de nem megy tovább.Ha nyomok F2-t bekapcsolás után akkor meg a kép, de nem tudok a biosba belépni, Tud valaki segíteni? Köszi

(#16264) nussa5 válasza #46129152 (#16263) üzenetére


nussa5
aktív tag

Szereld ki a merevlemezt és nézd meg úgy, be tudsz-e lépni a biosba.

(#16265) #46129152 válasza nussa5 (#16264) üzenetére


#46129152
törölt tag

Úgy betudok lépni,viszont ha visszarakom,akkor megint nem. Formázzam le a merevlemezt,és úgy rakjam vissza? Vagy? :-)

(#16266) gabber01 válasza #46129152 (#16265) üzenetére


gabber01
addikt

Vagy valószínűleg halott a vezérlője, ergo kuka. :(

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16267) nussa5 válasza gabber01 (#16266) üzenetére


nussa5
aktív tag

:K

(#16268) #46129152 válasza gabber01 (#16266) üzenetére


#46129152
törölt tag

Már a merevlemez kuka?

(#16269) #46129152 válasza gabber01 (#16266) üzenetére


#46129152
törölt tag

Van egy külső merevlemezem,azt beleraktam azzal elindult. Viszont az eredeti merevlemez külsőként elindul,de csak 15 gb-ot látni a 160-ból. A Sentinel az látja mind, viszont nem használható!

(#16270) gabber01 válasza #46129152 (#16269) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem 99,9%, hogy sajnos halott az a merevlemez. Sentinel megpróbálhatsz pár tesztet lefuttatni, hátha okosabbak leszünk. Felület tesztnél viszont vigyázz, elveszik minden adat a teszt során. Bár, valószínűleg már így is elveszett minden.
Külső merevlemezként nem nagyon nézi meg az oprendszer már hogy mi van a meghajtóval, az egy dolog, hogy ki tudta olvasni, hogy mivel van dolga, de használni így sem tudja, és mivel a BIOS teszteken nem jutott már túl, biztos hogy komoly gond van vele.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#16271) #46129152 válasza gabber01 (#16270) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ami adat volt rajt,az nem számt, de külső merevlemezként csak a 14 gb használható,amit lát a másik gép . Kijelzi mind a 160-at de semmi.Most lementem a másik merevlemezről az adatokat,belerakom,leformázom,aztán meglátom engedi-e a telepítést. Asztali gépnek használom( asus F3Tc ) a zsanérok miatt is, de úgynézki egy asztali gépet kell vennem itthonra. Megyek körülnézek az aprón.
Köszi mindenkinek a segítséget!

(#16272) Magany


Magany
tag

Sziasztok, megint en. Van ez a laptop ASUS X53BY-SX212, a gond az vele hogy bekapcsolom es kikapcsol vissza. Felugrik a kikapcsolas elotti ablak, szoval leallitas+leallitas kenyszeritese es ki is kapcsol.....Aztan masodjara mar bekapcsol......nem allando hiba, csak neha jelentkezik...Valami otlet miert csinalja?

[ Szerkesztve ]

(#16273) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok! Asus a8h laptophoz keresek szerelési segédletet, akár pdf formában is. Eléggé ripityom szegényke, ezért át kell ültetni egy másik kaszniba. Szeretek legózni, de azért könnyebb lenne. Sajnos amiket a google dobott, azokkal tele lett a nod karanténja.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#16274) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Az a kérdésem hogy Asus X54C-be keresek wifi kártyát honnan tudok ilyet beszerezni illetve van-e olyan ami tud esetleg 5Ghz-en is üzemelni?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#16275) Microft


Microft
csendes tag

Sziasztok

Laptop vásárlás előtt állok,egy Asus K53SD-SX809D notebook szeretnék venni és az a kérdésem,hogy csak eredeti windowst lehet csak rakni rá?
Mert azt a hírt kaptam,hogy a nem hívatalos windows telepitőt kifagyasztja.

(#16276) alfa20 válasza gabber01 (#16253) üzenetére


alfa20
senior tag

Nekem i7-el van szerelve, nyugalomban 57C°, terhelve 98C°,
Azért egy takarítás nem ártana, ahogy nekem se :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#16277) nussa5 válasza Microft (#16275) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ha érintetlen windows telepítőd van, amibe senki nem piszkált bele, nincs mitől tartanod.

(#16278) nussa5 válasza Barohawk (#16274) üzenetére


nussa5
aktív tag

Légyszi az eszközkezelőnél nézd meg mi a száma a bluetooth kártyának és a hálózati kártyáknál a wireless kártyának. Amíg nem tudom pontosan csak tippelem, hogy valami ilyesmire lenne szükséged.

(#16279) privacy99 válasza Microft (#16275) üzenetére


privacy99
senior tag

Hülyeséget hallottál, ilyen nem létezik. Azt teszel fel rá amit akarsz. :K

(#16280) Kicsirics77 válasza privacy99 (#16279) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kávésbögrét?:DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16281) kali válasza privacy99 (#16279) üzenetére


kali
legenda

ebben a formában, ez így nem teljesen igaz!
jobban nem megyek bele, mert egyrészt tiltott a warez a fórumon, másrészt itt mindenki legális oprendszert...stb használ. :)

(#16282) laszlo168 válasza Microft (#16275) üzenetére


laszlo168
senior tag

Olyan nincs hogy, nem hivatalos, minden windows hivatalos, vagy azzá tehető.

(#16283) privacy99 válasza kali (#16281) üzenetére


privacy99
senior tag

Nem úgy értem, természetesen eredetit kell rá rakni, ha nem akarsz bosszúságokat(én kaptam az egyetemtől eredeti 64bites magyar nyelvűt), de ha megpróbálsz törtet rárakni, nem fog ellenkezni a csupasz gép..

[ Szerkesztve ]

(#16284) kali válasza privacy99 (#16283) üzenetére


kali
legenda

pedig ellenkezik bizony, van olyan buherált telepítő, ami sok asus típusra felmegy, de az említettre - illetve még néhány másikra - nem, a kulcsszó; bios!
hoztak hozzám ilyen hibával adott notit, volt legális kulcs, de buherált telepítőt szereztek be - ezt persze nem tudták -, ami nem ment fel, pedig utána legalizálni szerették volna.
kipróbáltuk adott telepítőt, sok más munkaállomásra felment, lehetett is aktiválni legális kulcs birtokában, de ha kulcs nélkül akarta valaki telepíteni, mint oem buheráltat, akkor az nem ment, megtaláltuk az okát is, nem minden bios egyforma adott szempontból.
a lényeg, hogy van olyan buherált telepítő, amit nem lehet adott szériával megetetni, semmilyen módon!

(#16285) privacy99 válasza kali (#16284) üzenetére


privacy99
senior tag

Tehát előfordul, de nem mindegyikkel, értem :)

(#16286) tomp


tomp
félisten

A K53SC modellben milyen HDMI port van? Ki lehet rajta küldeni 4K-s videót? Most vettem észre, hogy viszi hardveres gyorsítással.

(#16287) Barohawk válasza nussa5 (#16278) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Atheros AR9002WB-1NG Wireless

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#16288) nussa5 válasza Barohawk (#16287) üzenetére


nussa5
aktív tag

Nagyszerű, mert amit előzőleg linkeltem pont jó lesz bele.

(#16289) Barohawk válasza nussa5 (#16288) üzenetére


Barohawk
aktív tag

segítségedet köszönöm

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#16290) zsolt361


zsolt361
tag

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Notebook vásárláson töröm a fejem, jelenleg 2 versenyzőre szűkült a lista. Ezek közül az egyik egy ASUS K55VJ típusú. Nagyon tetszik viszont az megijesztett, hogy az ASUS honlapján csak és kizárólag Windows 8-hoz van driver.

Az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére fel lehet-e rá telepíteni egy Windows 7-et a hardwer gyártók drivereivel vagy egyéb megoldással?

És ha már írok, akkor megkérdezném, hogy akinek ilyen van annak mik a tapasztalatai a géppel kapcsolatban ?

Előre is köszi a segítséget:
Zsolt

"Your mind, your body, your spirit must all connect to get the best results."

(#16291) privacy99 válasza zsolt361 (#16290) üzenetére


privacy99
senior tag

Szia!

Nekem ilyen van 1 hónapja. WIN8-hoz tervezett gép(már csak a start gombon lévő minta miatt is), de szerintem WIN7-el sem lesz gond. Az ASUS-os dolgokat(amiknek sok értelme amúgy sincs) nem tudod feltenni gondolom, de a videókarinak úgyis sajátja van a gyártó webhelyéről, meg úgy mindennek. Leszedsz egy Driver Genius féle dolgot, és az majd feltesz neked mindent.

Tapasztalatok:

Csak jó. Gyors, szép, minőségi, praktikus. Elég vékony gép ami nagyon tetszik, a fém csuklótámasz tényleg mindig hideg, hűtése abszolút rendben van a tesztjeim szerint. A csukás/nyitás is nagyon jó, nem kell két kézzel nyitni, mert ha csak a képernyőt fogod akkor sem emelkedik meg a gép, ez nekem nagy pozitívum. Masszív érzése van, jó az összeszerelés minősége és jó minőségű/selymes műanyagokból van. A gép teteje(csukott állapotban) jó minőségű, bordázott felületű. Az akksi nagyon sokáig bírja(nem 4 óra, inkább 5 - 5,5). Írhatnék még 100 mondatot, én mindenképpen ajánlom.

Ui.: Én most bővítettem 8GB RAM-ra, nagyon egyszerű volt.

És még valami, a hangszórói a gép alján vannak, és laptophoz képest brutálisan jól szólnak! Altec Lansing hangszórók, szóval el is várom :)

[ Szerkesztve ]

(#16292) rimic73


rimic73
csendes tag

Jó reggelt, sziasztok!
Érdeklődnék, hogy 120 ezerért milyen notebook-ot ajánlanátok? Nekem 5 évig volt egy ASUS-om ami hibátlanül működött, és maradnék a márka mellett.

(#16293) laszlo168 válasza rimic73 (#16292) üzenetére


laszlo168
senior tag

Milyet szeretnél?
Igaz még korán van. de azért ird le :)

[ Szerkesztve ]

(#16294) rimic73 válasza laszlo168 (#16293) üzenetére


rimic73
csendes tag

Szia ne haragudj, később leírom de most el kell szaladnom! Bocsi!

(#16295) zsolt361 válasza privacy99 (#16291) üzenetére


zsolt361
tag

Köszönöm a válaszodat. A tapasztalatok nagyon hasznosak voltak, ezek alapján még jobban tetszik a picike. :)

Viszont ez a driver mizéria nem hagy nyugodni. Eddig egy régi Toshibám volt, ami viszont képes volt arra, hogy csak a Toshiba honlapján lévő driverekkel futott a hw. gyártókéval nem. Emiatt is Félek tőle. Valaki esetleg tudna konkrétumot ezzel kapcsolatban ?

"Your mind, your body, your spirit must all connect to get the best results."

(#16296) kali válasza privacy99 (#16291) üzenetére


kali
legenda

szia,

erre azért nem teljesen lehet alapozni, mert bár az asus specifikus alkalmazásokból - amik például a funkcionális billentyűk működéséhez kellenek...stb - van adott szériához is win7 kompatibilis verzió, viszont a vga - megfelelő - illesztése nyűgös lehet, mert abból a gyártói általában nem is megy fel alapban, csak némi moddolás árán, és nem is biztos, hogy mindenhez lesz, az oprendszer által alapban adott illesztés pedig sokszor nem ad teljes funkcionalitást, hogy egy konkrét példát említsek; a wifi modult illesztette a win 7, az eszközkezelő szerint okés ia volt, de nem jelentkezett fel semmilyen - amúgy jól működő - wifi hálózatra, csak miután megkapta az asus által adott illesztést.
nem mondom, hogy biztosan problémák lesznek adott szériával win 7 alatt, mert nem próbáltam még ezt a szériát win 7 alatt, de sajnos nem is zárom ki látatlanban a hibalehetőségeket!

(#16297) nussa5 válasza zsolt361 (#16295) üzenetére


nussa5
aktív tag

Szia!
Nem kell előre félned a driverek telepítésétől, mert több lehetőség közül választhatsz. Vagy a géphez kapott cd-ről telepíted fel a drivereket, vagy letöltöd a K55VM windows 7-es driverlemezét és arról telepíted a drivereket. Akármelyiket is választod sajnos nem tudod az automatikus telepítést ezközölni, hanem egyesével neked kell indítani a telepítéseket a mappákból. A K55VM cd-ről tudod telepíteni az Asus windows 7-es ATK Utulity-t és a többi szükséges progikat is.

(#16298) rimic73 válasza laszlo168 (#16293) üzenetére


rimic73
csendes tag

Vagyok, bocs! 2 magos procival kellene és 500GB memóriával legalább. Sokat használom külföldön a mobil internetet, jó lenne ha gyorsan töltené be az oldalakat. Filmet és zenéket nézek rajta, és a tányéros tévét :-) UPS-t használom még, laptopon keresztül néztem. Így hirtelen ennyi lenne.

(#16299) rimic73 válasza laszlo168 (#16293) üzenetére


rimic73
csendes tag

Ja és LED kijelzővel legyen.

(#16300) zsolt361 válasza nussa5 (#16297) üzenetére


zsolt361
tag

Na ez jól hangzik, nagyon is. Egyébként ez kipróbált megoldás már ? Mert ahogy néztem a videochip eltérő a két modellben. Viszont ha ez tényleg járható út akkor azt hiszem meglesz a győztesem. :)

A manuális telepítés nem zavarna, szinte sose csinálok semmilyen automatikus telepítést, szeretem tudni mi települ a gépemre, és kigyomlálni a felesleges dolgokat. :)

"Your mind, your body, your spirit must all connect to get the best results."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.