Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Aryes válasza Pubszon (#5398) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az int előjeles értéket tárol, kivéve az unsigned int.

(#5402) Aryes válasza Pubszon (#5400) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem az a baj, hogy mindent $D-vel iratsz ki?

Format Parameter Output
$D uint16_t Decimal representation
$T double Decimal representation with 3 digits after decimal sign ([-]d.ddd)
$H uint16_t Hexadecimal value of lsb (from 00 to ff)
$L long Decimal representation
$S const char* Copy null terminated string from main memory
$F PGM_P Copy null terminated string from program space
$E byte* Copy null terminated string from EEPROM space
$$ none '$'

[ Szerkesztve ]

(#5403) Pubszon válasza Aryes (#5401) üzenetére


Pubszon
veterán

Tudom, írtam is, de nem csak nem egész hanem negatívat is hibásan mutatja a weboldalon.

"Jelenleg integerként van tárolva, de ugye ez csak egész számot tárol, ami végül is nem nagy gond, de ha hideg lesz akkor negatívot nem fog tudni mutatni."

(#5402) aryes: Több mint valószínű, hogy az a gond, csak nem tudom mit kellene helyette írni? Próbáltam 2 másikkal is, H meg F talán, de azzal sem jó.
Úgy próbáltam, hogy integerbe tároltam -100-at és értéknek 64536-ot ad vissza a weben.
Próbáljam ki T-vel?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5404) Aryes válasza Pubszon (#5403) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tárold long vagy double értékként és úgy is irasd ki.

Milyen lehetőségek vannak még?
Pont arra válaszoltál, amiben leírtam. Én se tudtam, megkerestem guglival, ezt dobta ki.

[ Szerkesztve ]

(#5405) Pubszon válasza Aryes (#5404) üzenetére


Pubszon
veterán

Igaz csak egész szám, de legalább a negatív már működik a long-al. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5406) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

NodeMCU-val próbálkozok relét kapcsolni. Majdnem működik ez a felállás, csak én kijelző nélkül csinálom. A weben kiírja hogyha kapcsolgatom applikációból, de a board-on nem kapcsol a kimenet. A relé a boardról megy (Vin, GND). a kódban:

const int output1 = 14;
const int output2 = 12;
const int output3 = 13;
const int output4 = 15;

Most akármelyiket kapcsolom a 4 közül, D0-tól D4-ig LOW, D5-D8 High. De nem változik semelyik a kapcsolgatásra... Valami GND probléma lehet? Nincs sehol ellenállás.

Bocsi kezdő vagyok... :D

[ Szerkesztve ]

(#5407) szabifotos válasza szabifotos (#5406) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nem szóltam semmit. Működik!! Beiktattam egy tranzisztort a kimenet és a relé köz :)

[ Szerkesztve ]

(#5408) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nem tudjátok mi jöhet ebbe a helybe az Robot-on?

(#5409) Fimre77


Fimre77
csendes újonc

Sziasztok!

Egy házi projektmunkához kell egy Arduino Nano felhasználásával pc perifériát készíteni. Az eszköznek vezeték nélkülinek kell lenni és beépített aksival kell rendelkeznie.

Arra gondoltam a már kapható "lég-egér" mintájára csinálok egy házi változatot sokkal kisebb méretben. Ehhez szertnék felhasználni egy arduino Nano-t és egy MPU-6050, 3 tengelyes giroszkóp modult. Az aksi és a töltés része már el van intézve, de mivel nem rég kezdtük el tanulni az arduino programozást ezért szertnék tőletek segítséget kérni ( persze fel fogom tüntetni a projkten hogy segítséget kértem ).

Válszokat és a segítséget előre is köszi! :) :) :)

(#5410) peter1998 válasza Fimre77 (#5409) üzenetére


peter1998
tag

Itt már készített valaki egeret arduinoval. [link]. Írtad hogy vezetéknélkülinek kell lennie, én arra bluetooth modult használnék.[link] Melyik iskolában tanítanak arduino programozást ?

[ Szerkesztve ]

(#5411) Fimre77


Fimre77
csendes újonc

Hello, először s köszi a linket, :) Kecskeméten Mátyás király suliban van robotika és számítás technikai szakkör annak a keretein beül tanuljuk.

(#5412) Aryes válasza Fimre77 (#5411) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! A gyro szenzorhoz egy nagyon jó lib: [link]
És egy oldal, ahol leírják, mit kell vele csinálni: [link]
Nemrég láttam egy projektet, ahol kesztyűre volt szerelve a gyro egy Leonardo-val (talán a nano-val is meg lehet csinálni), és a Leonardo úgy volt programozva, hogy a pc külön driver meg host program nélkül felismerte usb keyboardként. Nem tudom ezt bluetooth-on keresztül is meg lehet-e oldani.

[ Szerkesztve ]

(#5413) Fimre77


Fimre77
csendes újonc

Kösz majd megnézem

(#5414) Bazs87 válasza Pubszon (#5400) üzenetére


Bazs87
tag

Szia!

A DHT11 datasheetje (mérési tartománya 0-50 fok, +/-2 fok hiba) [link]

DHT22 datasheetje (mérési tartomány -40-80 fok, +/-0,2 fok) [link]

Elvileg tudnia kell negatívban is mérnie. Én nem futottam bele eddig ebbe a hibába DHT11-el, igaz én nem is tárolom, hanem mindig direktben hívom meg. (vagy direkt meghívás után tcp-vel küldöm, de mivel ott megint konvertálás van megint kiszűrtem akaratlanul is a hibát)
a libben vajon milyen változóként tárolja?

bocsi, kicsit késve reagáltam...

[ Szerkesztve ]

(#5415) Pubszon válasza Bazs87 (#5414) üzenetére


Pubszon
veterán

Tárolással nincs gond, serialon vagy LCD-n kiírja rendesen, csak weben van gond. De már a negatívat kiírja, csak a nem egészet nem. De az nem is fontos annyira.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5416) Bazs87 válasza Pubszon (#5415) üzenetére


Bazs87
tag

én szoktam vele kicsit trükközni. Fogom és tizedes értéknél levágom, majd inttel dolgozom tovább, amit felszorzok 10-zel. (24,5 fok = 245)
Ezután egyrészt kevesebbet foglal, másrészt kiíratásnál egy egész/rész függvénnyel gyorsan ki tudom íratni és nincs bonyodalom. Ezt már valamelyik webszerveren megcsináltam és működött is.
Ezt a kicsit csavart megoldást kipróbáltad már?

Amúgy nem teljesen értem, hogy hol a gond és mit ír ki meg mit nem rendesen. Egy példán keresztül tudnád ezt személtetni?

(#5417) Pubszon válasza Bazs87 (#5416) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt a módszert ismerem, tuti működne is, de annyira nem lényeg az a pár tized.
Még annyit lehet megcsinálok, hogy hozzáadok 0.5-öt, így kerekít rendesen, mert ugye most például a 10.9-et 10-re kerekíti.
Egyébként beraktam a kódot korábban. Szerintem ez a könyvtár nem tud mit kezdeni a nem egész számokkal.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5418) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mit lehet tenni, hogy egy 20x4-es lcd-n helyesen jelenjenek meg a kiírandó számok/betűk?

Soros terminálon jól jelenik meg, de az lcd-n csak az első karakterek. Korábban ugyan erre a cuccra írtam egy "időjárás-állomást", abból lett az lcd-s rész átmásolva. Ott annak idején működött, most nem akar.

Szerintem szokásos módon egy apróság, amit nem veszek észre. Arduino Nano v3

#include <DHT.h>
#include <Wire.h>
#include <RTClib.h>
#include <LiquidCrystal_I2C.h>
LiquidCrystal_I2C lcd(0x20,20,4); // set the LCD address to 0x20 for a 16 chars and 2 line display

#define DHTPIN 2 // what digital pin we're connected to

RTC_DS1307 rtc;
#define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302), AM2321
DHT dht(DHTPIN, DHTTYPE);
int p3, p4;

void setup() {
Serial.begin(9600);
Serial.println("DHTxx test!");
lcd.init();
lcd.backlight();
dht.begin();
rtc.begin();
}

void loop() {
DateTime t = rtc.now();
Serial.print(t.dayOfTheWeek(), DEC);
Serial.print("/");
Serial.print(t.hour(), DEC);
Serial.print(":");
Serial.print(t.minute(), DEC);
Serial.print(":");
Serial.println(t.second(), DEC);
if ((t.dayOfTheWeek()>0 && t.dayOfTheWeek()<6 && ((t.hour()==7 && t.minute()>29) || (t.hour()>7 && t.hour()<21))) ||
((t.dayOfTheWeek()==0 || t.dayOfTheWeek()==6) && t.hour()>8 && t.hour()<21)) {
p4 = 1;
digitalWrite(4, LOW);
}
else {
p4 = 0;
digitalWrite(4, HIGH);
}
float h = dht.readHumidity();
float temp = dht.readTemperature();
Serial.print(h);
Serial.println('%');
if (h < 80) {digitalWrite(3, LOW); p3 = 1; }
if (h > 92) {digitalWrite(3, HIGH); p3 = 0; }
lcd.clear();
lcd.setCursor(0, 0);
lcd.print (t.dayOfTheWeek(), DEC);
lcd.print(" ");
lcd.print(t.year(), DEC);
lcd.print('/');
lcd.print(t.month(), DEC);
lcd.print('/');
lcd.print(t.day(), DEC);
lcd.print(" ");
lcd.print(t.hour(), DEC);
lcd.print(':');
lcd.print(t.minute(), DEC);
lcd.setCursor(0, 1);
lcd.print("Humidity: ");
lcd.print(h);
lcd.print("%");
lcd.setCursor(0,2);
lcd.print("Temp: ");
lcd.print(temp);
lcd.print(" deg C");
lcd.setCursor(0,3);
lcd.print("Light: ");
lcd.print(p4);
lcd.print("Mist: ");
lcd.print(p3);
delay(5000);

}

(#5419) Pubszon válasza ngabor2 (#5418) üzenetére


Pubszon
veterán

Képet vagy videót tudnál mutatni, hogy mi is a pontos probléma?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5420) vargalex válasza ngabor2 (#5418) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem használtam még LCD-t (pedig vagy egy 16x2-esem), de több ilyen lib-et is találtam. Nem írtad meg, hogy pontosan melyiket használod. Nekem ez a sor mindenképpen fura:

LiquidCrystal_I2C lcd(0x20,20,4); // set the LCD address to 0x20 for a 16 chars and 2 line display

Ha igaz a comment, akkor így egy 16x2-es LCD-t inicializálsz.

Szerk.: Bocs, most látom, hogy az csak az I2C address-e, a felbontás a 2. és 3. paraméter.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5421) ngabor2 válasza Pubszon (#5419) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Így néz ki:

Így kellene:

1 2017/3/27 17:49
Humidity: 39,10%
Temp: 23 deg C
Light: 1 Mist: 1

(#5422) Pubszon válasza ngabor2 (#5421) üzenetére


Pubszon
veterán

Legfelülre nekem ez van:
LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);

A setupba pedig:
lcd.begin(20, 4);

Próbáld ki, nekem ez egy működő projektből van.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5423) vargalex válasza ngabor2 (#5421) üzenetére


vargalex
félisten

Itt pontosan erről a problémáról írnak.
Itt pedig a 2. hozzászólásban írják, hogy a lib write() függvényének visszatérési értékét vizsgálja az új verzió, az okoz gondot. Nézd meg, hogy a lib-nek van-e új verziója, vagy javítsd a fent linkelt módon, esetleg használj más lib-et.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#5424) ngabor2 válasza vargalex (#5423) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi a linket, remélem bejön. Közben én is megtaláltam, ma már nem tudom kipróbálni, de holnap megírom, hogy hogyan sikerült.

Pubszon: köszi, annak idején kipróbáltam vagy 3-4 LiquidCrystal_I2C libet, 1.0.x alatt csak ezzel sikerült életre kelteni. Most 1.8.1 alatt újra kell kezdeni a keresést, remélhetőleg a korábbi fórumban ajánlott az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5425) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, próbált már valaki Bluetooth 4.0 tag-eket beolvasni arduinoval? Ha igen, milyen modult használt hozzá?

A HM-10 BLE Bluetooth 4.0 modul jó lehet hozzá?

(#5426) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Véletlen fordított polaritással sikerült az örök vadászmezőkre küldenem a HC-06 bluetooth modulom, így most hama-hama szükségem volna egyre. Tudnátok forrást javasolni, ahonnan gyorsan és nem arany árban lehetne szerezni ? Neten rákeresve bőven az eBay -es ár duplájáért találtam szállítással, talán tudtok kedvezőbbet :-) Köszi.

(#5427) Aryes válasza JozsBiker (#5426) üzenetére


Aryes
nagyúr

Van kettőm Debrecenben, amit nem használok, gyere el érte. :)

(#5428) JozsBiker válasza Aryes (#5427) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Köszi de Egerből nyomulok, így nem lenne túl rentábilis :-)

(#5429) Aryes válasza JozsBiker (#5428) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudom, de gondoltam hátha van egy debreceni ismerősöd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5430) tvamos válasza JozsBiker (#5426) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem van 3 is... ;]
Ha ide se akarsz jönni, van a Vaterán is, ahogy látom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5431) Janos250 válasza tvamos (#5430) üzenetére


Janos250
őstag

Igen, a Vaterán. DEBRECENBEN :)

Mellesleg egy kérdés BT szakértőkhöz:
Aki tudja, írja már le legyen szíves, mi a különbség a különböző BT modulok között, mit mire érdemes megvenni? Én eddig mindent WiFi-vel oldottam meg, de ki kéne már próbálni a BT-t is.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5432) Aryes válasza Janos250 (#5431) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát a hc-06 állati egyszerű, out-of-the-box működik, de csak slave-ként. Telefonnal és pc-vel is mintha usb-vel lenne összekötve, serial portként viselkedik, elvileg még flash-elni is lehet vele, de nekem nem sikerült, és nem kínlódtam vele.
Ha master is kell, akkor hc-05, azt most várom, hogy jöjjön. :)

(#5433) Janos250 válasza Aryes (#5432) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz! Nézegettem őket, de a HC-ből is van még néhány fajta, meg a HM-ből is, pl. HM-10 is gyakori. Sehol nem találok valami összehasonlító táblázatot.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5434) tvamos válasza Janos250 (#5431) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nem nagyon valtak be ezek a kinai modulok. Kicsi a hatotav, nagyon erzekeny a zajra, (pl kis villanymotorok,) folyton eldobalja a kapcsolatot, es nem csatlakozik vissza. :( Amugy a HC-06 jo lenne.
Ennek mondjuk ellentmod, hogy a multkor kaptam egy 4.0-as modult az ST-tol, az jo, csak most nem talalom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5435) JozsBiker válasza Aryes (#5432) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ha már így szóba került a HC-06. Miért áll 2 lapból vajjon ? Az "alaplapot" backplane -nek nevezik az eBay -en. Viszont a backplane -re rá van forrasztva az IC -ket hordozó áramköri lap, tehát még az sem lehet, hogy adott esetben cserélgesse az ember. És IC áramköri lapot nem is látom hogy lehetne külön kapni. Szóval nem értem.

(#5436) Janos250 válasza JozsBiker (#5435) üzenetére


Janos250
őstag

"Miért áll 2 lapból"
Azért, hogy én bambán megvegyem csak az alaplapot, és aztán bámuljak, hogy ez meg mi a fene! :)
Egyébként van külön a kis panel is.
http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-HC-05-Host-Master-Slave-HC05-2-4GHZ-Serial-Module-For-GPS-Receiver-MCU-/281495296992?hash=item418a6d5be0:g:oDUAAOSwYshUY2mi
http://www.ebay.com/itm/152317514427?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Viszont, hogy a HC, vagy a HM sorozat a jobb, és mi a különbség, azt továbbra sem tudom.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5437) tvamos válasza JozsBiker (#5435) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt meg lehet venni simán magát a modult is, de ott az élére kell forrasztgatni vezetéket, vagy saját PCB-t kell készíteni, azért adják azt az alaplapot hozzá.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5438) tvamos válasza Janos250 (#5436) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit én tudok, HM-10: Bluetooth LE 4.0 modul, kedvesebb áramot vesz fel, de az nem ment a regi laptopommal, kellett vanni egy USB-BT4 sticket. A HC-06 Bluetooth 2.0 with EDR, ez több áramot vesz fel. Ha jól olvasom a doksit, akkor van ennek a BT LE-nem valami aktív standby módja, vagy mi a szösz, hogy kapcsolatban marad a host-tal, de mégis alig vesz fel áramot. A 2-es modult ki kell kapcsolni.
Ha jól olvasom, az eredeti HM-10 CC2540, vagy CC2541, akkor nagyon rossz nem lehet, használtam már a csipet, csak mi nem bt-re, mert ott ugye fizetni kell royalty fee-t, azt meg nem szeretjük.
Jut eszembe, van, amit node-nál, host-nsk is lehet beállítani, van, amit csak egyiknek, de most még nem mondom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5439) razorbenke92 válasza JozsBiker (#5435) üzenetére

Mint már írták lehet venni külön is a lényeg pedig:

Az RF termékek esetén (legyen az BT, Wifi, RC) marginális a nyákterv. Ahhoz, hogy ezeken a magas frekvenciákon zajmentes adás-vétel legyen, olyan dolgokra kell odafigyelni, amik egyébként nem ilyen érzékenyek:

- Elemeket összekötő huzal vastagsága, szélessége, hossza
- Huzalozás egymástól való távolsága
- Passzív elemek egymástól való távolsága

Ezért, ha valamikor céleszközt terveznek, kevésbé bevett szokás a rádiofrekvenciás procikat lepakolni a nyáktervre. Ehelyett inkább a moduloknak a footprintjét teszik le, és azt úgy forrasztják be (sok példát sorolhatnék, most pont egy ilyennel dolgozom link)

A backplane inkább már a fejlesztőknek készült, hogy anélkül tudják használni a modulokat, hogy mindenféle trükközéssel lábakat kelljen rájuk varázsolni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5440) tvamos válasza razorbenke92 (#5439) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezért, ha valamikor céleszközt terveznek, kevésbé bevett szokás a rádiofrekvenciás procikat lepakolni a nyáktervre. Ehelyett inkább a moduloknak a footprintjét teszik le, és azt úgy forrasztják be

Ez attól függ, milyen mennyiség lesz a gyártás. Mi a Munkahelyen nem modulokat használunk, mert 100 ezres darabszámnál nem éri meg, ott már érdemes megfizetni a költségeket, ami kifejlesztés, meg a hivatalos tesztelés, jóváhagyás. (Csináltam már.)

marginális a nyákterv

Gondolom úgy érted, hogy nem marginális, tehát nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5441) razorbenke92 válasza tvamos (#5440) üzenetére

kevésbé bevett szokás
Pont miattatok írtam így, és nem úgy, hogy egyáltalán nem szokás. Egyébként szerintem nem csak darabszámtól függ, hanem kivitelezéstől, annak igényességétől, kategóriájától is. Sok olyan kütyüm van, amit valószínűleg szintén többszázezres darabszámban dobtak piacra, és mégis így oldották meg :)

marginális
Yup, a kardinális szót akartam használni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5442) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Rendeltem egy ilyet, mert azt írták a vélemények között, hogy jól működik 1 db ceruzaelemről is. (Ezt még nem tudtam tesztelni). Viszont a leírás sehogy sem stimmel, mert egyrészt azt írják, hogy állítható kimenet, de egy árva potit sem találok a lapon. Másrészt 3-6V bemeneti feszt kér, de akkor hogy működhet 1,5V elemről? És végül: 1A kimeneti áramot ígérnek, de a fentiek alapján én már ezt sem hiszem el. :DDD Mi történik, ha megpróbálom 1A-rel megterhelni? Elfüstöl?

(#5444) Janos250 válasza Fimre77 (#5443) üzenetére


Janos250
őstag

No such file or directory
#include "I2Cdev.h"

Nem találja az I2Cdev.h fájlt valami miatt.
Legegyszerűbb, ha megkeresed magad az I2Cdev.h (és persze a I2Cdev.cpp-t is) fájlt, és bemásolod a saját programod mellé.
Kipróbálnám, bár elvileg nem ez a baja, hogy az idézőjel helyett <>-t írva is ugyanazt adja-e.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5445) Aryes válasza Fimre77 (#5443) üzenetére


Aryes
nagyúr

A legegyszerűbb az lenne, ha megkeresnéd a neked írt első hozzászólásomat és letöltenéd onnan a két lib-et, ami neked kell. ;)

(#5446) vargalex válasza Janos250 (#5444) üzenetére


vargalex
félisten

Idézőjeles verzióban a te forrásod mellett kell lenni az include-oltnak, míg <> között a lib-eknél.

Alex

(#5447) Janos250 válasza vargalex (#5446) üzenetére


Janos250
őstag

Elvileg igen, de valahonnan úgy rémlik, hogy az arduino akkor is keresgél, ha idézőjeles. De ez csak rémlik, nem vennék rá mérget.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5448) tvamos válasza Fimre77 (#5443) üzenetére


tvamos
nagyúr

Segit ez neked?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5449) Aryes válasza tvamos (#5448) üzenetére


Aryes
nagyúr

Itt van mindkét hiányzó lib. Már akkor linkeltem, amikor beírta, mit szeretne építeni. :)

(#5450) tvamos válasza Aryes (#5449) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk kifejezetten az i2cdevlib.h file-t alig lehet ott megtalalni. Valojaban egyaltalan nem is vilagos, honnan kell szedni azt a lib-et.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.