Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Zoja™ válasza Janos250 (#5636) üzenetére


Zoja™
őstag

Na 3 hét kb és kiderül, most rendeltem egyet. :)

(#5652) DiVaD válasza Aryes (#5649) üzenetére


DiVaD
senior tag

Köszönöm a válaszod, mivel a PCB tervezéshez egyáltalán nem értek, szerintem maradok az előre legyártott kijelzőknél. :R

(#5653) Aryes válasza DiVaD (#5652) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit kell ezen tervezni? A linkelt képet lézernyomtatóval kinyomtatod vasalható papírra, rávasalod egy darab nyáklemezre és kimaratod (valakivel, aki csinált már ilyet). :DDD

(#5654) AiRLAC válasza Aryes (#5653) üzenetére


AiRLAC
addikt

lézernyomtatóval kinyomtatod vasalható papírra

Ezzel óvatosan, lézerbe való vasalhatós papír kell hozzá, én már cseréltem fixálóhengert lézernyomtatóban mert egy tintáshoz való vasalható papír ráégett :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5655) Aryes válasza AiRLAC (#5654) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem ezzel nem volt gondom, mert el voltam kényeztetve oly módon, hogy egy erre (is) szakosodott fénymásoló műhelyben végezték a dolgot, odaadtam a fájlt egy pendrive-on, meg egy nyáklemezt, ő kinyomtatta, és rá is vasalta. Nekem csak maratni kellett otthon. És még így is csak vagy 5x-re sikerült. :DDD

(#5656) Janos250 válasza DiVaD (#5652) üzenetére


Janos250
őstag

Mivel a kész, panelra felrakott kijelző postával együtt 600 Ft alatti összegért bejön Kínából, a panelgyártás élvezetnek jó, órabérnek kevés. :)

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5657) Aryes válasza Janos250 (#5656) üzenetére


Aryes
nagyúr

Viszont egy természetvédő beállítottságú ember számára a recycling okozta öröm: megfizethetetlen. Minden másra ott az AliExpress. :DDD

(#5658) haxiboy


haxiboy
veterán


Sziasztok! Kaptunk egy ilyet egy projekt keretében, ezzel szeretnénk valahogyan kommunikálni. Elviekben képes GPRS internet kapcsolatra, szöveget szeretnénk küldeni eközött és egy szerver között.

Gyártó : Tell Software Hungária kft.

Valaki találkozott már ilyennel? ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5659) tibi-d válasza haxiboy (#5658) üzenetére


tibi-d
tag

Szia!
Ez egy vezetékes telefonvonal szimulátor egység. Arra való, hogy ha eltünik a vezetékről a feszültség (elvágják a zsinórt), akkor azt helyettesíti a telefon számára és átkapcsol GSM kommunikációra, úgy, hogy a telefon ebből semmit nem vesz észre. Tehát csak egy átjátszó szerepét tölti be. Minden jelet amit a telefon felől kap, azt továbbküldi. Általában biztonsági rendszerek Contact ID kódjainak továbbítására szokták használni. Ezeket a kódokat tudja értelmezni, és ha kell SMS üzenetet is tud küldeni. Szerintem bonyolult számítógépes kódok küldését nem szabad elvárni a masinától, hacsak nem "faxmodemes" nyelvre le lett fordítva.

(#5660) haxiboy válasza tibi-d (#5659) üzenetére


haxiboy
veterán

:R Köszönöm a segítséget :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5661) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Van kettő szoftverem, aminek megvan a forráskódja C-ben. Illetve van kettő arduinoba töltendő program is.
Lehet belőlük egyet készíteni? A szoftverére gondolok, hogy egy képernyőn legyen a kettő, az egyikből el is hagyható a nagyja.

Köszönöm a segítséget!

(#5662) Gergosz2 válasza Tomika86 (#5661) üzenetére


Gergosz2
veterán

ctrl+c ctrl+v?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5663) quint válasza Gergosz2 (#5662) üzenetére


quint
aktív tag

- Születési helye?
- Degec.
:DDD

(#5664) Gergosz2 válasza quint (#5663) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lehet én értettem félre, de első értelmezésre nekem ez tűnik a megoldásnak.

(#5661) Tomika86

Nakérem. Akkor neked most van kettő C kódod, amit Ardunio IDE-ben tudsz szerkeszteni, gyakorlatilag ezek .ino-ra végződnek. És ha minden igaz akkor van két már lefordított állományod, amik pedig .hex-re végződnek?

Ha tényleg ez a felállás akkor én nem nagyon állnék neki összefűzni a négyet , mert kb. ez a lehetetlen kategória. A a négyből működő egyet csak úgy tudnál csinálni, ha mindegyiknek meglenne a .ino forrása, és mindegyikből kimazsoláznád amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5665) Aryes válasza Gergosz2 (#5664) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a leírás alapján inkább arra tippelek, hogy van két tetszőleges egyéb platformra írt C program és két .ino arduino sketch.

(#5666) vargalex válasza Aryes (#5665) üzenetére


vargalex
félisten

De magára a kérdésre tényleg nincs jobb válasz...

Alex

(#5667) Tomika86 válasza Gergosz2 (#5664) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Nem teljesen így van. Van kettő Arduino .ino fájlom amit össze kellene fűzni.

Illetve van kettő programom C-ben írva, forráskóddal amit Visual Studioban lehet szerkeszteni(az egyik .exe-ben is futtatható már, egy oszcilloszkóp ami 4 analóg bemenetet rajzol), ezt a kettőt is össze kellene rakni 1 programmá.

(#5668) vargalex válasza Tomika86 (#5667) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem korrekt választ kaptál. A programok ismeretének hiányában senki nem mondja meg, hogy hogyan tudod összegyúrni őket.

Alex

(#5669) Tomika86 válasza vargalex (#5668) üzenetére


Tomika86
senior tag

Bocsi, a válasz nem erről szólt hanem 4ből 1be és HEX fájlokkal.

Délután feltöltöm a csomagokat.

Az egyik program 4 analóg csatornát rajzol oszcilloszkópként. A másik program 4 analóg bemenetet ábrázol értékkel és függőleges oszlopokkal.
Ezt szeretném 1 programba rakni(.exe programba)

[ Szerkesztve ]

(#5670) quint válasza Gergosz2 (#5664) üzenetére


quint
aktív tag

Bocs', azt hittem, hogy szarkasztikus megjegyzésnek szántad. Majdnem azt is hozzáírtam, hogy ne feledkezzünk meg a "ctrl-x"-ről sem, ha el akarjuk kerülni az 1GB-os "Hello World"-öt :DDD

(#5671) Aryes válasza Tomika86 (#5667) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor én nyertem. :)
Ha jól sejtem a két C program lenne a gui a két arduino .ino programhoz.
Így már kicsit világosabb a helyzet.

(#5672) Tomika86 válasza Aryes (#5671) üzenetére


Tomika86
senior tag

Így van. Délután feltöltöm valahova. Nem ingyen szeretném, ha megtudná oldani valaki

(#5673) Tomika86


Tomika86
senior tag

Na akkor most leírom mit szeretnék pontosan.
Van ez a program: [link]
Ami annyit csinál hogy 4 analóg bemenetet kirajzol. Van exe fájl is.

Van ez : [link]
Ez pedig 4 analóg bemenet mutat így: [link]

Annyit szeretnék hogy egy alkalmazásom legyen amin egy kisebb részen legyen az első programrész, ahol oszlopszerűen mutatja+értéket ír (átlagolni nem kell, középérték nem kell), ugyanezen alkalmazáson pedig legyen egy rész ahol a 4 bemenet egy ábrán jelenjen meg(hogy lehessen összehasonlítani), meg 4 külön pici ablak ahol egyenként van a 4 bemenet. Érték ide nem kell.
Valahogy így gondoltam: [link]
Motorkerékpár fojtószelep szinkronizálása lenne 4db analóg bemeneten.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5674) haxiboy válasza Tomika86 (#5673) üzenetére


haxiboy
veterán

Az egyik Windows Formban a másik XAML, előbbibe bele tudok nyúlni utóbbival még nem találkoztam a gyakorlatban, bár elvileg ez is C#.
A legegyszerűbb módszer szerintem hogy a két formot 1 az 1-ben átemelni, majd egy harmadik formban (ami alapból indul meghívja a másik kettőt önmagán belül).

Az arduinos programok egyesítésében viszont nem tudok segíteni örülök ha 3 nap alatt sikerül beüzemelnem egy LCD kijelzőt :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5675) Tomika86 válasza haxiboy (#5674) üzenetére


Tomika86
senior tag

Ezt nem tudom mit jelent. De minkettőt megtudtam én nyitni visual basicban

(#5676) quint


quint
aktív tag

Végre megjött az ESP32 :) Arduino környezet simán felment hozzá, de sajnos a támogatása még rettenetesen messze van az ESP8266-hoz képest... Mivel otthon mindegyik routeren be van állítva a MAC-szűrés, ezért rögtön adott volt, hogy a "hello world" helyett mivel kell kipróbálni :DDD
#include <WiFi.h>

uint8_t MAC_array[6];
char AP_char[18];
char STA_char[18];

void setup() {
Serial.begin(115200);
Serial.println();
WiFi.mode(WIFI_STA);
WiFi.disconnect();
delay(100);
Serial.println("Setup done");

WiFi.macAddress(MAC_array);
for (int i = 0; i < sizeof(MAC_array); ++i){
sprintf(STA_char,"%s%02x:",STA_char,MAC_array[i]);
}
Serial.print(STA_char); Serial.println(" STA MAC");

WiFi.softAPmacAddress(MAC_array);
for (int i = 0; i < sizeof(MAC_array); ++i){
sprintf(AP_char,"%s%02x:",AP_char,MAC_array[i]);
}
Serial.print(AP_char); Serial.println(" AP MAC");
Serial.println();
}

void loop() {
}

(#5677) Janos250 válasza quint (#5676) üzenetére


Janos250
őstag

"sajnos a támogatása még rettenetesen messze van az ESP8266-hoz képest"
Én is nagyon vártam az ősszel, aztán félre is tettem, várva a jobb támogatást.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5678) quint válasza Janos250 (#5677) üzenetére


quint
aktív tag

Ezzel azt mondod, hogy ősz óta nem nagyon változott a helyzet? Brrr, nem jó hír... Pedig rendes potenciál lenne ebben a kis töksiben :)

(#5679) tvamos válasza quint (#5678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg kene probalni mas feluleten programozni, nem Arduinon, hatha azzal mukodik rendesen. Van sok [link]
Pl. A micropython lehet, hogy megy faszan.
En nem tudom, mert nincs ilyen ESP32-m...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5680) Aryes


Aryes
nagyúr

ESP8266-nál van valami korlátozás a kiküldött weblap méretét illetően? Ha pl szeretnék egy nagy gui-t, ami jquery-t használ.

(#5681) Gergosz2 válasza Aryes (#5680) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem nincs. Ha SD-re kiteszed akkor meg pláne.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5682) Aryes válasza Gergosz2 (#5681) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak egy pucér ESP8266 és majd később egy wemos d1 mini áll majd rendelkezésemre. Nem a kód mérete miatt aggódom, hanem a string, amit átadok, lehet-e tetszőleges méretű.
A másik: vannak az esp-n base64 vagy hasonló függvények? Bináris adatot szeretnék küldeni oda-vissza a böngésző és az esp között.

(#5683) quint válasza tvamos (#5679) üzenetére


quint
aktív tag

Igazából kábé lövésem sincs a Pythonhoz - terjedelmi korlátok miatt nem akarom felsorolni, hogy még mi mindenhez nincs :)
A másik ok is hülyeség: szeretem érezni a vasat, amire talán a legjobb egy C/CPP környezet (tudom, kapcsoljak át az Espressif IDF-re).
A harmadik a legszubjektívebb: pár hete kezdtem használni az Atmel Studio + Visual Micro környezetet ESP8266-hoz; már-már megszerettem, szóval reménykedek, hogy a VM-be is beemelik az ESP32 támogatását.
Szóval úgy döntöttem, hogy még az ESP8266-on is nagyon-nagyon bőven van mit tanulnom, azt nyomom tovább, időközben pedig megnézem, hogy mi az, ami megy a 32-n is...

(#5684) quint válasza Aryes (#5682) üzenetére


quint
aktív tag

Szerepel a base64 osztály az esp arduinos magjában. A client.print() esetén mintha olvastam volna valami (1000-2000 byte-os) korlátról, de már nem emlékszem... WebSocket megoldást viszont találsz.

(#5685) Janos250 válasza quint (#5678) üzenetére


Janos250
őstag

De, változott azért.
Pl- már van normális Technical Reference, mert régebben azt se találtam.
Én mostanában időhiány miatt nem szedtem elő újra, de hamarosan sort kerítek rá.
Nekem egyébként nagyon szimpatikus. Rengeteg minden van benne.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5686) Janos250 válasza Aryes (#5682) üzenetére


Janos250
őstag

Én - többek között - azért szeretem az ESP és az STM Arduinoját, "mert nem Arduino". Ez így elég hülyén hangzik, pedig így van: A proci gyártója által hozzáadott compiler leírását kell megnézni, mik a korlátai. Az IDE az Arduino - a maga előnyeivel és hátrányaival - de a "gyári" compilert használja, így hiába nincs leírva az Arduinonál sokminden, mégis, ami benne van a C++ fordítóban, azt tudja. Nekem okozott már mindkettő kellemes meglepetéseket. Más kérdés, hogy a leírt anyagok, gyakran félrevezetők. Pl. egy magyar lap is - amelynek egyébként dicsérendők a dolgai - pl. Arduino utasításnak nevezi pl. a pinmode-ot, pedig az egy - processzor típusonként különbözően - előre definiált függvény. Azok az osztályok, amitől "Arduino" lesz, meg vannak előre írva a különböző procikra, illetve néhány dolog meg van csinálva. Pl. a Serial példányosítva van, így mi már simán használhatjuk pl. a Serial.begin-t példányosítás nélkül, stb.

A base64.h és base64.cpp pl. itt van (nálam):
C:\Arduino\arduino-1.6.10\portable\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.3.0-rc2\cores\esp8266

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5687) tvamos válasza Janos250 (#5686) üzenetére


tvamos
nagyúr

a "gyári" compilert használja
En ugy tudom, persze lehet, hogy rosszul, hogy nincs ST kompiler, csak library gyujtemeny, es a GCC-t hasznalja. De nem vagyok benne tutira biztos.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5688) Aryes válasza Janos250 (#5686) üzenetére


Aryes
nagyúr

"A proci gyártója által hozzáadott compiler leírását kell megnézni"
Ehhez tudnál adni linket?

Más: tegnap megjött a d1 minim. :) Még nem volt időm belemerülni, csak pár netről leszedett példát fordítottam rá, de feltűnt, hogy az arduinohoz képest vagy tízszer nagyobb a kód, amit feltölt. Ez miért van? Vagy a program maga ugyanolyan kicsi, csak a wifi drivert is minden alkalommal újrafordítja és feltölti vele együtt?

(#5689) Janos250 válasza tvamos (#5687) üzenetére


Janos250
őstag

Én is így tudom, de időnként kezdők is járnak erre, akiknek nem biztos, hogy mond valamit a GCC, ezért írtam inkább gyárit idézőjelben.
Egyébként nem vagyok részleteiben járatos ebben a témában, pl. nem tudom, hogy az ESPhez használt xtensa-lx106-elf-gcc (packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2\bin)
mennyi specialitást tartalmaz. Fordítani is csak egyszer próbáltam win parancssorból, de olyan sok és hosszú path kellett volna a könyvtárak miatt, hogy w beintett. Aki jártasabb ebben, írja le lsz!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5690) Aryes


Aryes
nagyúr

Még egy kérdés: mivel most látok esp-t először közelről, furcsa, hogy milyen lassan küldi ki a weblapot! Egy alap ledkapcsolgató sketch-et próbáltam, és annak ellenére, hogy a led gombnyomásra rögtön reagál, de a válaszként küldött weblapra legalább 5-10 mp-et várni kell, hogy megjelenjen. Ennél is furcsább, hogy ez csak desktopon, mozilla böngészőben van így, telefonon Chrome-ban meg azonnal megjelenik.

(#5691) Janos250 válasza Aryes (#5688) üzenetére


Janos250
őstag

Hát, így hirtelenjében nem. Én a prociknál (pl. packages\esp8266\hardware\esp8266\2.3.0-rc2\cores\esp8266) szoktam megnézni, egyébként meg a C++ -t használom gond nélkül. Mint Tvamos írta, itt is GCC a fordító, tehát csak a könyvtárakat kell megnézni, miket használ pluszban. Egyébként meg használd nyugodtan, ami a C++ -ban benne van, nekem nem volt még vele gondom.
Részletesebben csak akkor érdemes belemászni, ha hobbiból pl. assembly programrészletet akarsz rá írni. Akkor is ott vannak a kész .h , .c és .cpp programok, pl az esp8266\hardware\esp8266\2.3.0-rc2\cores\esp8266\esp8266_peri.h . Van ugyan pl. "Xtensa_ISA_Reference Manual", "Xtensa LX Microprocessor - Overview Handbook", de én csak beletekintettem, nem volt még rá szükségem. Eddig csupán ezt használtam:

#define PIN_OUT *(volatile uint32_t *)0x60000300
#define PIN_DIR *(volatile uint32_t *)0x6000030C
#define PIN_13 *(volatile uint32_t *)0x6000035C

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5692) Janos250 válasza Aryes (#5690) üzenetére


Janos250
őstag

Ott valami gond van. Vagy csak az automatikus frissítésre hagyatkozol?
Milyen frissítést használtál?
Én így szoktam kezdeni, ez 5 másodperces automatikus frissítés jelent, nálam ez elég.

String s = "<html>\r\n";
s += "<!DOCTYPE HTML>\r\n";
s += "<head>\r\n";
s += "<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"5 url=http://192.168.4.1\">\r\n";

Én ezért azt a módszert alkalmazom, hogy adatot kliensből küldők, mert az akkor meg el, amikor én akarom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5693) Aryes válasza Janos250 (#5692) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, félreérted, a response érkezik lassan a böngészőbe a gombnyomástól számítva. Csak tölt és tölt, mintha várna még valamit, miközben az oldal már átjött...
De most kipróbáltam egy másik példát, ami meg jól működik.
Meg kell még ezt tanulnom, na. :)

(#5694) Aryes


Aryes
nagyúr

Az meg tudjátok nekem mondani, hogy hogy csinálja a d1 mini (meg persze az uno is, meg az összes arduino lap), hogy program feltöltésnél nem kell rajta semmit kézzel átkapcsolni, hogy download módba kerüljenek? Hogy van ez usb-n keresztül vezérelve?

(#5695) Janos250 válasza Aryes (#5694) üzenetére


Janos250
őstag

Így:

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5696) Aryes válasza Janos250 (#5695) üzenetére


Aryes
nagyúr

Közben utánaolvastam, mi is az a soros port. Eddig azt hittem, hogy csak az rx/tx lábakból áll, közben meg ott egy csomó vezérlő vonal, amiről nem tudtam... :)

(#5697) Tankblock válasza Aryes (#5688) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

[link] a fő ok szerintem, mert 32 bit es az AVR 328 meg 8 bites [link].

Release the Beast....

(#5698) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

7.4 és 0 V között szeretnék feszültséget adni egy motornak az DUE 3.3V-os pwm jelével. Hogyan lehet ezt megvalósítani?

(#5699) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

kicsit moddolni kell egy l298N vezérlő modult, de megoldva.

Másik kérdés. A due 3.3V-on működik. Az i2c meg 5V-os. Elég egy bidirectional szintillesztő több i2c-s szenzor használatához?

(#5700) Aryes válasza DrojDtroll (#5699) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pár oldallal ezelőtt beszéltünk erről és arra jutottunk, hogy az i2c open drain-t használ és elég egy felhúzó ellenállás a 3v3-ra. Ha elég a külső eszköznek a 3v3 mint magas jelszint.
Nekem l9110 dual h bridge-em van, annak elég 2,5V jelszint, moddolás nélkül menne a due-val.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.