Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) adatfalo válasza Teasüti (#4047) üzenetére


adatfalo
senior tag

3D nyomtatós topic, aztán megkérsz valakit (ott vagyok én is)
Példák: 1 2 3 stb

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#4052) gyapo11 válasza Teasüti (#4047) üzenetére


gyapo11
őstag

Hogy méretezzek vezetéket analóg jel továbbításra?
Egy fotoellenállást szeretnék kihelyezni 5 méterre az MCU-tól.

Erre való az áram, pl. 4-20 mA. Ennél nem számít a vezeték ellenállása (hacsak nem extrém nagy), mert az adóoldalon addig emeled a feszültséget, amíg a vevő bemeneti ellenállásán+a vezeték ellenállásán kialakul a kívánt áram.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4053) Teasüti válasza gyapo11 (#4052) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az MCU-nak kéne meghajtani a saját 5V-járól. Ez így nem oké? :B

Többiek:
Köszönöm!

MÁS
Az ártalmas lehet, ha 5 méter ledszalag végére rakok egy MCU-t, ami a szalagról kapja a tápot? Beleértve a fesz. esést a szalagon. Úgy olvasom vígan mennek ezek az AVR-ek 5V alatt is.
Vagy kéne egy boost-buck konverter biztos, ami biztos?
(Ezek a konverterek amúgy hatásosak zajszűrőnek is? Arra gondolok, hogy ha a ledszalag elkezdi rángatni a tápot 5-10 amperrel, akkor ezzel párhuzamosan kötni egy MCU-t vajon mennyire üzembiztos?

Nem, nem kap dedikált tápot.)

[ Szerkesztve ]

(#4054) tvamos válasza Teasüti (#4053) üzenetére


tvamos
nagyúr

És mit akarsz a fotoellenállással? Ambient light sensor? Annak mindegy.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4055) Teasüti válasza tvamos (#4054) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pontosan.
De filózok azon is, hogy egy RF adó-vevő párossal kommunikálok egy 5 méter led szalag két vége között.
Lépcső világítást készítek PIR szenzorokkal. És a vezérlő MCU-nak kéne jelet továbbítani a másik végéről.
Egy PIR szenzor és egy fotoellenállás szerepel a tervben, mindkettőt vagy kihúzom 5 méteres vezetékkel, vagy kapnak egy második MCU-t jelfeldolgozásra.
Még az esztétikum is szerepet játszik, alu profil nélkül nem lehet elrejteni az extra vezetékeket.

[ Szerkesztve ]

(#4056) tvamos válasza Teasüti (#4055) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es a PIR szenzornak nem mindegy? Amit a riasztokhoz hasznalnak kabel teljesen megfelelo. Ha nagyon igenyes vagy, akkor legyen csavart erparas. Ha ket MCU kozott kell kommunikalni, az azert megbonyolitja a rendszert, minde elkeszites, mind debugolas szempontjabol, szoval azt csak a kihivas miatt, ebben az esetben.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4057) Teasüti válasza tvamos (#4056) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ühüm. Csavart érpáros jó ötlet! Azok a vezetékek elég esztétikusak tudnak lenni és könnyű telepíteni. :R
Az nagyon morbid lenne, ha egy vezetékkel tápolnám a szalagot a másik végéről is (brown-out ellen) és továbbítanám a jeleket is? :DDD
Igen, ahogy nézem az adatlapját ezeknek a kábeleknek. :D

[ Szerkesztve ]

(#4058) tvamos válasza Teasüti (#4057) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, ezt a LED szalagos dolgot nem értem. Nem dobnál egy vázlatot, hogy mire gondolsz?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4059) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Két kérdésem lenne:
- van-e tapasztalat arról, hogy hányszor lehet újraprogramozni egy uno-t (illetve nekem egy kínai klón van, de a proci az talán ugyanaz rajta)?
- használ valaki ultrahang szenzort? Akadt vele egy kis gondom. :) Általában jól érzékel (persze a plüssállatokat nem látja a gyerekszobában, mert nem jön róluk vissza hang :) ), viszont van egy szekrény, amit kb 30cm-ről úgy érzékel, mintha 8cm-re lenne. Teljesen értetlenül állok a jelenség előtt, mert nyilván vmi visszhang van a dolog mögött, de nem értem, hogy lehet, hogy előbb ér vissza a visszhang visszhangja, mint a kibocsátott jel... :W

(#4060) bardi


bardi
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a linken van egy gyakorlatilag arduino projekt, amit szeretnék megvalósítani. Viszont nekem egy ilyesmi elektronikám van. Mit kéne módosítanom, hogy ezzel is működjön? Analóg csatlakozó van elég rajta, ha jól látom a többihez is van minden, de nem tudom, hogy innen hogyan tovább.

'92 Honda VFR 750

(#4061) tvamos válasza Aryes (#4059) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, az, hogy a kinai ultrahangos tavolsagmerok megbizhatatlanok. Csereld ki egy infrasra, az sokkal jobb. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4062) Teasüti válasza tvamos (#4058) üzenetére


Teasüti
nagyúr

[link]
Két végén egy-egy PIR. Én ezt bonyolítom még egy-egy fényérzékelővel, rtc modullal, lcd kijelzővel és távirányítóval.

(#4063) Aryes válasza tvamos (#4061) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem az volt a gond. Rájöttem! Röhögni fogsz. :DDD
Annyira gyorsan polloztam a távolságot, hogy az előző körben kibocsátott jelet kapta vissza, korábban, mint azt, amit éppen a lekéréskor lőtt ki. :B
Beiktattam egy 3ms-os szünetet (~1méternek felel meg) két lekérdezés között, és megoldódott a gond. Működik, mint a kisangyal. :))
Nyilván az infra pontosabb, mert nem függ a levegő hőmérsékletétől, meg az anyag hangelnyelésétől, de gondolom annak meg a sötét felületek tudnak betenni.
Tegnap találtam itthon egy infravevőt, egy rossz légkondivezérlő panelből bányásztam ki. Kezd alakulni a kis robot. :C

(#4064) Janos250 válasza adatfalo (#4051) üzenetére


Janos250
őstag

Ez tetszik! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4065) Janos250 válasza Teasüti (#4062) üzenetére


Janos250
őstag

A fényérzékelő arra kell, hogy világosban ne világítson a led? Mert ezt a pir szenzorok gyakran tudják, és akkor nem kell fotoellenállás! Ha jól értem a fotoellenállás szerepét.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4066) bardi válasza bardi (#4060) üzenetére


bardi
aktív tag

A kódot, az eredeti teensy boardot, meg az enyémet elnézve elvileg csak a define pin részt kéne átírnom, mondjuk nem értek a programozáshoz.
"// Teensy pin definitions
#define LED_PIN 11
#define DATA_IN_PIN 17
#define MODE_PIN 18
#define CLOCK_PIN 19
#define X_AXIS_PIN 20
#define Y_AXIS_PIN 21"
Itt a 17-21-ig nálam elvileg lenne A0-A4, a 11-es pin meg talán a táp?

'92 Honda VFR 750

(#4067) tvamos válasza Teasüti (#4062) üzenetére


tvamos
nagyúr

Aha... Ez valami ws281x cuccos. Nem megtáplálnám több helyen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4068) Teasüti válasza Janos250 (#4065) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó ötlet!
Nem is gondoltam még erre.
Ellenben a poti a PIR szenszorokon elég pontatlan és elnagyolt beállítás, meg teljesen esélytelen éppen ugyanolyan fényerőre behangolni a kettőt. Illetve a funkciója is kérdéses volna így, ha különböző fényviszonyok vannak a lépcső alján és tetején.
Szóval jóval célravezetőbb egységesen vezérelni külön érzékelővel és digitálisan.

MÁS:
szeretném használni az RTC modul óráját az eltelt idő pontosabb követéséhez, mert a millis() ugye kihagy a megszakítások alatt és így nem lehet időt mérni. Sajnos ez a modul nem regisztrál a másodpercnél kisebb mértékegységet, így az oszcillátor kimenetét fogom használni megszakítás küldéséhez 1 hz-enként.
A kérdésem az volna, hogy az Atmel 328p képes regisztrálni a beérkező megszakítást úgy, hogy ideiglenesen ki vannak kapcsolva a megszakítások: noInterrupts()?

A problémám, hogy egy másodpercenként kiíratok vmit a monitorra, viszont a led szalag frissítéséhez ki kell kapcsolni a megszakításokat, ami miatt pontatlan adatot írok ki.
Az elképzelés az volna, hogy az RTC adja az 1 hz-es jelet és amint érzékeli a loop(), hogy be van állítva ez a flag, úgy írná az adatot a serial monitorra.

[ Szerkesztve ]

(#4069) Teasüti válasza Teasüti (#4068) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom kell-e konfigurálni regiszter szinten az AVR-t a beérkező jel megjegyzésére kikapcsolt megszakítások mellett, hogy aztán bekapcsolás után rögtön kezdje meg az ISR-t, vagy alapból így működik...
De gyakorlati jelentősége úgy tűnik nem nagyon van. Ha éppen rosszkor is jön be a megszakítás, akkor is csak 10-30 ms-et csúszik az időzítés a következő jelig.
Ez jelentősen jobb eredmény, mint az AVR saját számlálójának felfüggesztése miatti csúszás.
Azért kíváncsi lennék rá beállít-e interrupt flag-et ilyenkor, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#4070) peter1998 válasza Janos250 (#4028) üzenetére


peter1998
tag

Köszönöm.Sikerült megcsinálni.

(#4071) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Most kezdek ismerkedni az ilyen kis Arduino projektekkel, vagy is egyenlőre még csak az ESP8266-os (NodeMCU) boardos dolgokkal. :U
Arduino IDE progit beállítgattam, hogy fel tudjam programozni ezeket a kis lapokat, feltettem a szükséges library-ket szóval ez a része megvan. Viszont az egyik egyszerűbb kis projektnél elakadtam.
Van ez az ESP82266 Weather Station projekt, ahol hozzá van kapcsolva egy DHT22 hő páramérő. Nem egy bonyolult dolog, összeraktam, működik is, de nem az a kód ami a feljebbi linken van, hanem ami a githubon van. Viszont ebben nincs benne a DHT22 hő és páramérő, tehát az indoor rész.
A probléma, ha a korábbi kódot akarom feltölteni, akkor verify után hibát ír. Az írják, hogy a kijelző driver változott 2.x.x után. Más kódot kellene használni. Erről itt írnak.
Viszont hiába teszem vissza a régebbi drivert, akkor sem jó a kód.
Erre a sorra ír hibát:
bool (*frames[])(SSD1306 *display, SSD1306UiState* state, int x, int y) = { drawFrame1, drawFrame2, drawFrame3, drawFrame4, drawFrame5, drawFrame6 };
Valahogy drawFrame részt nem tudja értelmezni.

Az újabb kódba nem tudom beletenni, hogy legyen egy új menüpont, mert más a séma mint a korábbinál.
Sajnos nem vagyok programozó és bár nagyjából képben vagyok dolgokkal és az első kódban érthető hogy van a menüpontok logikája, az újabb kódban nem értem.

Mit kellene változtatnom a Weather Station projektnél az Arduiono IDE-ben, hogy menjen a régi kód? Vagy esetleg az újabb kódba, hogy tudom betenni a régi logikája alapján az új indoor menüpontot? :F

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#4072) Pubszon


Pubszon
veterán

Rendeltem ilyen Attiny85 modult.
A VIN-re adhatok nyugodtan 15V-ot?
A 7805 tud többet is, tehát elméletileg nem gond, de a gyakorlatba?
Egy kapcsoló, egy poti, egy MOSFET és egy LED lenne a kimeneteire kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4073) FireKeeper válasza Pubszon (#4072) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

fene tudja, nekem kínai Nano-n durrant már el feszstabom tizen-egypár volttól (igaz, azon nem 7805 volt hanem 1117)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4074) Janos250 válasza Pubszon (#4072) üzenetére


Janos250
őstag

Én 9-nél többet nem szoktam a panelokra adni, de így is süt a fesz. stab. IC. Én közbeiktatnék egy DC/DC konvertert 7 V-ra beállítva, az párszáz Ft.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4075) Pubszon válasza Janos250 (#4074) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Már akkor inkább veszek egy nagyobb 7805-öt (vagy keresek itthon), aztán én csinálom meg az 5V-ot és úgy táplálom meg, mint ha az USB-ről kapná, így kihagyva a ráépített stab. IC-t.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4076) quint válasza Pubszon (#4075) üzenetére


quint
aktív tag

Valószínűleg elég, ha a 7805-re ráragasztasz egy pici memóriahűtőt, kábé (15-5)V * 100mA = 1 wattot kell eldisszipálnia...

(#4077) FireKeeper válasza quint (#4076) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem hiszem hogy az megoldaná a gondot, nekem mikor legutóbb próbáltam egy pillanat alatt füstölt el, mikor rádugtam a tápod, a hűtőborda olyan esetben segíthet, amikor folyamatos terhelésen melegszik túl.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4078) quint válasza FireKeeper (#4077) üzenetére


quint
aktív tag

Tizenpár voltos bemenettől a 1117-nek sem szabadna eldurrania (elvileg 20 volt az absz.max.). A kábé nulla hőkapacitású tokozás miatt a hőmegfutás iszonyú gyors is lehet. De mindegy, annyi tuti, hogy 10 voltos dU mellett még TO220-as tokozású 7805-nél is figyelnék a hűtésre...

(#4079) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Próbált már vki smart card-ot olvasni arduinoval?
Más: lehetséges, hogy pár nap alatt elértem a lap (kínai uno klón) határait? Rákötöttem:
- ir vevőt (light ir receiver lib)
- ultrahang szenzort
- és két motort pwm-mel.
Valami valamivel összeakad, úgy vettem észre, hogy az infra és az UH szenzor megszakításai néha akadályozzák egymást. Hogy tudom ezeket kiküszöbölni?

(#4080) Janos250 válasza Aryes (#4079) üzenetére


Janos250
őstag

" Hogy tudom ezeket kiküszöbölni?"
Korszerűbb processzor talán. De akkor nem biztos, hogy passzol a megírt kód. :((
Ez a hátránya az Arduino szerű projecteknek, hogy mindenki ír hozzá valamit, amik önmagukban jól működnek, de együtt kevésbé, elsősorban a megszakítások összeakadása miatt.
Ezért szoktam azt mondani, hogy bizony gyakran bele kell nézni a library forráskódjába.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4081) Janos250 válasza Pubszon (#4075) üzenetére


Janos250
őstag

Vagy egy USB töltőről táplálod meg. Az úgyis kerül a háznál.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4082) Aryes válasza Janos250 (#4080) üzenetére


Aryes
nagyúr

Néztem én a forráskódot, de tele van Klingon tájszavakkal. :DDD
Korábban linkeltem egy oldalt, ahol megemlítették, hogy pl a pwm frekvenciájának a módosítása hatással van a delay, millis stb függvényekre, meg gondolom a pulsein-re is, amit a szonár használ. Át is tettem másik portra, ahol elvileg nem okoz gondot, de az infra, ami szintén vmelyik timert használja, pl nem tudom mit csinál, mert pár perc után leáll és nem veszi a jelet. Reset után újra működik. Mitől? Jó lenne vmi oldal, ahol hasonló problémákkal foglalkoznak, de eddig nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#4083) Pubszon


Pubszon
veterán

Külön 5v-os táp kizárt, de egy step down az jó lehet.
Abból mi a legjobb kisebb?
A méret számít, kis helyre kell beszorítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4084) krisztianAMG válasza Pubszon (#4083) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Bocs, mobilról vagyok:
http://m.ebay.com/itm/10pcs-Mini-360-DC-DC-4-75V-23V-to-1V-17V-Buck-Converter-Step-Down-Power-supply-/191773734744?hash=item2ca69af758%3Ag%3A9McAAOSwJkJWiMJ9&_trkparms=pageci%253A1d42e126-adca-11e6-8054-005056a06bb4%257Cparentrq%253A7909ab9d1580a78875b0bb67fff5fa06%257Ciid%253A1

Ilyet használok több helyen (venti, rövid LED szalag, stb.), Tökéletes.

(#4085) robohw válasza Aryes (#4079) üzenetére


robohw
aktív tag

Az UH szenzornak időre van szüksége a méréshez.
Az UNO (328P) eredendően 2 kB memóriával bír. Ebbe kerül a futtatandó kód és a stack (verem) is. Az egyik alul, a másik felül és ha a kettő összeér, akkor ..

Lehetséges az UNO-t 20 Mhz-en is futtatni, ehhez ki kell cserélni a kristályt. Erről leírást (magyar nyelven) találsz a neten.

A 16 Mhz-hez képest 20 %-kal nő a műveletvégzési sebesség.

[ Szerkesztve ]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4086) robohw válasza Aryes (#4079) üzenetére


robohw
aktív tag

Vagy lecserélném egy Cortex M0-ra:

KL25Z128VLK4--Cortex-M0+ MCU with:
- 128KB flash, 16KB SRAM
- Up to 48MHz operation
- USB full-speed controller
OpenSDA--sophisticated USB debug interface
Tri-color LED
Capacitive touch "slider"
Freescale MMA8451Q accelerometer
Flexible power supply options
- Power from either on-board USB connector
- Coin cell battery holder (optional population option)

https://www.hestore.hu/prod_10032123.html

[ Szerkesztve ]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4087) robohw


robohw
aktív tag

Arduino kontrollerének "overclock"-ja:

[link]

Részlet az oldalról:

"Furcsálltam, hogy senki nem használja ki az Atmega mikrovezérlőkben rejlő többlet sebességet, és mindenki továbbra is 16 MHz-en használja a chipet, mint a régi 168-asok maximális sebessége.

Én elkezdtem használni, el is készítettem egy panelt, amire egy 20MHz-es oszcillátort forrasztottam fel. Működött is a dolog szépen, azt tapasztaltam, hogy még 3.3V-on is ment 20MHz-cel."

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4088) Aryes válasza robohw (#4085) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 2kb ramba csak a változók kerülnek tudtommal, a kód nem. Viszont köszi a tippet, a ram elfogyás nem jutott eszembe, lehet ezt futás közben ellenőrizni valahogy?

(#4089) robohw válasza Aryes (#4088) üzenetére


robohw
aktív tag

Lehet, hogy van erre valami, de én nem tudok róla. Kiszámolni viszont ki lehet a ram fogyasztást.

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4090) robohw válasza Aryes (#4088) üzenetére


robohw
aktív tag

itt van:

[link]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4091) Aryes válasza robohw (#4089) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megnéztem, futás közben bármikor lekérem, mindig 1570byte szabad ramot ír. Mondjuk amíg teszteltem, nem is állt le hibával...
Kipróbálom a másik IR libbel, az stabilabbnak tűnik, viszont úgy 10% ponttal nagyobb tőle a program.

(#4092) Pulsar


Pulsar
veterán

sziasztok,

vannak ezek a 433mhz-es trasmitter recever parok. Ezek mennyire ütik egymást? Tudok kettőt használni egymás mellett, vagy mind egy frekvenciára frekvenciára van beállítva?

(#4093) Janos250 válasza robohw (#4086) üzenetére


Janos250
őstag

"Vagy lecserélném egy Cortex M0-ra"
Cortex M0 5 ezerért? Na, ne! :Y
Akkor már Cortex M3 kevesebb, mint 1(!) ezerért! :)

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy aki több mindent használ, az célszerű, ha továbblép egy korszerűbb processzorra. A megírt arduino programok változtatás nélkül futnak azon is, ha nincs bennük valami spéci dolog. Viszont van egy halom plusz lehetőség!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4094) Aryes válasza Janos250 (#4093) üzenetére


Aryes
nagyúr

Linket tudsz adni? Még nem hallottam erről a lapról (meg még mi mindenről), de jó hogy itt ennyit tanulok. :)
Különben az is megoldás lenne a problémáimra, ha találnék egy jobb módot a távirányításra, mint az IR, de ez gyakorlatilag ingyen volt, és rögtön kéznél is, talált alkatrészekből. Annyi cuccot úgysem fogok ráaggatni az uno-ra, talán még két szervót meg pár mikrokapcsolót... De amúgy a gyereknek vettem. :DDD

(#4095) Janos250 válasza Aryes (#4094) üzenetére


Janos250
őstag

Hoppá, lemaradt a link.
STM32F103C8T6 Cortex-M3 "sárga jumperes" most kb ezer Ft, de én vettem már 800 alatt is:
http://www.ebay.com/itm/Useful-STM32F103C8T6-Cortex-M3-ARM-STM32-Minimum-System-Development-Board-Module-/391573807550?hash=item5b2b9e21be:g:pMkAAOSwmLlX6MQC
Van, aki a leaflabot kedveli inkább:STM32F103RCBT6 ARM Cortex-M3 leaflabs
http://www.ebay.com/itm/STM32F103RCBT6-ARM-Cortex-M3-leaflabs-Leaf-maple-mini-module-for-arduino-STM32-M-/152115041250?hash=item236ac353e2:g:Ln4AAOSwmtJXUlJw
És FT232RL USB-serial (5v/3.3V) konverter:
http://www.ebay.com/itm/FTDI-FT232RL-USB-to-TTL-Serial-Converter-Adapter-Module-5V-3-3V-For-Arduino-KG-/172370053398?var=&hash=item28220e4916:m:m8UO3VfixxK6PKIWoLJQJLA

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4096) Janos250 válasza Aryes (#4094) üzenetére


Janos250
őstag

Távirányításra nekem mániám a WiFi.
Valamilyen olcsó ESP8266 board. pl:
http://www.ebay.com/itm/ESP8266-ESP-12E-Serial-Port-Wireless-WIFI-Module-IO-Adapter-Plate-Expansion-/252240079584?hash=item3abaae2ae0:g:MRAAAOSwL7VWjTKM
vagy ez kényelmesebb:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Version-NodeMcu-Lua-ESP8266-CP2102-WIFI-Internet-Development-Board-Arduino-/201492149523?hash=item2ee9de3513:g:7oYAAOSwr7ZW3qee
Vagy ez:
http://www.ebay.com/itm/OTA-WeMos-D1-CH340-WiFi-Development-Board-ESP8266-ESP-12E-For-Arduino-UNO-R3-IDE-/272260523056?hash=item3f63fde430:g:8-MAAOSwnNBXTpNk

Ezeket mindet használtam/om, megelégedéssel. 72 Mhz, sok memória, stb.
WEB szervernek programozom, és távirányítóként az éppen kéznél levő mobiltelefon szolgál, amin mint WEB lapot nyitom meg.
Már megjelent az ESP32 is, de annak az ára még a csillagos egekben van, pedig az nagyon sok mindent tud egyetlen IC-be belepasszírozva. WiFi, BT, halom protocol, stb. Nekem egy már megérkezett (3 eFt), de a panel nem jött még meg hozzá, viszont az 50 mil-es lábakat amatőr körülmények között macerás forrasztani. Ha komplett panelt akar vásárolni az emberfia, az még az irreálisan magas 10 eFt körül van, de lesz az jóval olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4097) robohw válasza Janos250 (#4093) üzenetére


robohw
aktív tag

"Cortex M0 5 ezerért? Na, ne!
Akkor már Cortex M3 kevesebb, mint 1(!) ezerért!"

Nem feltétlenül ötezerért. Létezik M0 ezer forint környéki áron is. Az M3-mal meg még nem is jár jobban, legalábbis ebben a viszonylatban.

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4098) robohw válasza Pulsar (#4092) üzenetére


robohw
aktív tag

Veszel 433 Mhz-est is meg 866 Mhz-est is. Azok biztosan nem ütik egymást.
Egyébként, ha kettőnél is több kell, akkor az adatátviteli protokollal kell kikerülni a collision-okat (csomag ütközéseket)
.

My own programming language: http://www.robomax.online

(#4099) Pulsar válasza robohw (#4098) üzenetére


Pulsar
veterán

Én is erre gondoltam, hogy az adatcsomagokat cimzem (küldenék pl 3 bytet az első kettő a cimzés a harmadik meg maga az adat), de akkor kell valami feldolgozó egység is a másik oldalra. Na ezen még töprengek, köszönöm :R

(#4100) Aryes válasza Janos250 (#4095) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha már veszek új board-ot, csak vmi komolyat, az inkább az M0 lehet. Kiderült, hogy timer-ből van túl kevés, az is csoda, hogy most megy az IR meg a tone együtt (mert zenél is ám a kisrobot :DDD), kipróbáltam azt az IR lib-et, ami az IDE-vel együtt jön, és kiderült, hogy ugyanazt a megszakítást használják. Nem is tudom, hogy volt olyan mázlim, hogy a light IR lib rögtön elsőre együtt tud működni a tone és a többi pwm vezérléses dolgommal. :)

Pulsar: ez nem úgy működik, mint az RC modellezésnél, hogy versenyeken a kristályt cserélgetik, ha ütközés van?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.