Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Gergosz2 válasza czupy84 (#5099) üzenetére


Gergosz2
veterán

??

Mega és due teljesen különböző. Az első AVR alapú a másik pediglen ARM alapú. Támogatottsága mindegyiknek ugyanolyan.

(#5100) leventekov

Mi a probléma a kóddal? Így nem sokat tudunk vele kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5102) zka67 válasza leventekov (#5100) üzenetére


zka67
őstag

Szia, van programkód gomb is :)

A hour*360 + helyett szerintem jobb lesz a 3600-zal próbálkoznod.

(#5103) Aryes válasza fpeter84 (#4578) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megérkezett az általad linkelt szenzor (9axis gyro+acc+compass), segítenél, hogy a linkelt lib-el hogy tudom beüzemelni?

(#5104) leventekov válasza Gergosz2 (#5101) üzenetére


leventekov
csendes újonc

Szeretnem ugy vezereni a ledPint hogy ha megnyomom a nyomogombot gyuljon fel. E ha megint megnyomom aludjon ki. Est ezt ugy hogy az idozitett kapcsolas legyen aktiv.

(#5105) Janos250 válasza Aryes (#5103) üzenetére


Janos250
őstag

Ez a mintaprogram majdnem működik:
http://stackoverflow.com/questions/36242308/arduino-sensor-10dof-mpu9255-cannot-fetch-magnetometer-data
Ha az egyik hozzászólásban szereplő kiegészítést, azaz, hogy utolsó sornak tedd be az:
I2CwriteByte(MAG_ADDRESS,0x0A,0x01);
sort, akkor a majdnem törölhető. Akkor már rendesen működik.
Persze, ha ugyanarra az IC-re gondolunk. Ne zavarjon meg, hogy
#define MPU9250_ADDRESS 0x68
van benne, attól még ugyezzel megy, ugyanúgy 0x68-on, azaz 0xD0, 0xD1-en.
Vannak a neten elbonyolított verziók is, amik biztosan többet tudnak, de én ezt találtam célnak leginkább megfelelőnek.
Ha a wire default SCL, SDA lábait használod a panelon (mellesleg rá van írva a panelra), más nem kell hozzá.
Az más kérdés, hogy én az "iránytű" részét nem igazán tudtam használni.
A giro szenzornál is, ha nem szögsebességet akarunk, hanem abszolút elfordulást, akkor integrálni kell, de nekem ez elég pontatlan.
Én a
#define GYRO_FULL_SCALE_250_DPS 0x00
és a
#define ACC_FULL_SCALE_2_G 0x00
állítottam be, hogy érzékenyebb legyen.

Ja, azt nem tudom, melyik a "linkelt lib". A wire az össze arduino panelhoz "benne van a rendszerben"

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5106) fpeter84 válasza Aryes (#5103) üzenetére


fpeter84
senior tag

tölsd le az RTIMULib csomagot, a libraries könyvtár tartalmát másold át az arduino-ban beállított lib könyvtárba, a többi pedig a példaprogramok. A lib-ben a RTIMULibDefs.h -t szerkeszd át, a 32-es sorral alapból a 9150 van kiválasztva - ezt kommenteld ki és aktiváld helyette valamelyik 9250-et - a címet most így nem tudom hogy a kettő közül melyik lehet, de látni fogod ha egyikkel olvassa, a másikkal pedig nem...

Először a magcal programon kell végigmenni és s-el lementeni a kalibrálási értékeket, utána lehet használni az arduimu-t

(#5107) Aryes válasza fpeter84 (#5106) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek! Na, biztos beletelik pár napba, míg fel tudom fogni, amiket írtatok. :DDD

Miért jobb használni a RTIMULib-et, mint ha a feletted javasolt módon használom a kütyüt?

[ Szerkesztve ]

(#5108) fpeter84 válasza Aryes (#5107) üzenetére


fpeter84
senior tag

Azért mert a linkelt stackoverflow-s szösszenet tesztelésen kívül nem sokra jó - csak a magnetometert olvassa ki, cirka annyi mintha nem is a 9DOF MPU9250-et vetted volna csak egy alap HMC5883L-t. Önmagában nem sokra mész ezekkel a mért adatokkal mert nincsen viszonyítási pontod a térben (ehhez kell az acc) valamint nincsen korrekció az elmozdulásra és elforgásra (acc+gyro).

Ha tökéletesen vízszintesen tartanád a modult és nem mozdítod/forgatod akkor elég lenne, de ahogy elmozdul ahhoz már mind a 9 adat kell hogy értelmes irányadatot kapj bonyolult matekozással - de ezt elvégezi a library

(#5109) Aryes válasza fpeter84 (#5108) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sejtettem. :DDD
És vmi példaprogramot tudsz, ahol láthatom, hogy hogy használják az egészet?

(#5110) Janos250 válasza Aryes (#5109) üzenetére


Janos250
őstag

https://www.youtube.com/results?search_query=MPU6050

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5111) Janos250 válasza fpeter84 (#5108) üzenetére


Janos250
őstag

Na, az én fejemben már kavar van:
MPU6050, 10DOF MPU6050, MPU 9265, ICstaion MPU 6050 modul, stb.
Most akkor hogy is van ez?
És forumtársunknak konkrétan melyik van?
Nekem az MPU 9265
Légnyomásmérő melyikben van, melyikben nincs?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5112) Aryes válasza Janos250 (#5111) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem konkrétan ez: MPU-9250

Ha már így szóba jött, lenne két kérdésem:
1. ugye elég az első négy tűt beforrasztani (vcc, gnd, scl, sda)?
2. A leírás szerint "Power supply :3-5v (internal low dropout regulator)", jól értem, hogy simán ráköthetem az 5V-os Mega board-ra szintillesztés nélkül? (Bocs, de ez állandó problémám, majd belejövök :) )

(#5113) Janos250 válasza Aryes (#5112) üzenetére


Janos250
őstag

Na, az enyém ránézésre tök ugyanez, de MPU92/65 van ráírva. Van benne 3 x 3 tengelyes gyorsulás, szögsebesség és mágnesség szenzor. Légnyomásmérő nincs, az úton van, amiben légnyomásmérő is van.
Igen, elég a felső 4 tűt bekötnöd. Én 3.3 -al hajtom, fene tudja, mit bír. Azt az ötlábú sánta pókot nem tudtam kideríteni, hogy az egy fesz. szab., vagy mi a csuda. Bár nem is nagyon foglakoztatott az ügy.

Az általam linkelt program valóban csak ennek a 3 szenzornak az értékeit írja ki. Egy utasítással beolvassa a gyorsulás (azaz térbeli helyzet) + szögsebesség értékeket, egy másikkal a megnetometert. Abba tényleg nem gondoltam bele, hogy ezeknek nem külön-külön, hanem komplexen van értelme ha mozog a panel, mert pl. a gyorsulásmérő által érzékelt adat természetesen függ a szögsebességtől is, stb. Én szeretem pontosan tudni, hogy egy IC-nek konkrétan milyen adatot küldök ki, és mit válaszol rá. Ebben a primitív mintapéldában ez teljesült, láttam, mit kell írni az I2C buszra, és milyen választ kapunk. Majd én is megnézem azt a komplexebb programot is, mert tényleges használathoz valóban az kell.

Tudja valaki, hogy mi a különbség a 9250, 9265 között?

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5114) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Moppy-val próbálkozott már valaki?

(#5115) Aryes válasza fpeter84 (#5106) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na, eljutottam vége oda, hogy ki tudtam próbálni a gyro-t. A feletted javasolt Stackoverflow-os példával működik, küldi az adatokat, de végigcsináltam, amit te javasoltál, és teljes kudarc... A magcal programot lefuttattam, nyomtam neki s-t, ki is írta, hogy mentette az eepromba, de utána a másik programmal azt írja, hogy nincs kalibrációs adat mentve. Beleírtam a kiolvasást a kalibráló programba is, rögtön azután, hogy kiírja, sikeres mentés, de már rögtön utána sem bírja kiolvasni... Nem tudom, hol lehet a hiba. :W
Legalább azt tudnám, hogy kell értelmezni/használni a kapott adatokat. A mag sensor meg lehet nem is működik rendesen, mert hiába forgatom, alig változnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#5116) Janos250 válasza Aryes (#5115) üzenetére


Janos250
őstag

Pedig azt várom, hogy leírjátok a tapasztalatokat, mert ha lesz időm, én is ki akarom próbálni. A mag szenzor nekem is alig változik, úgy tűnik, ez normális.
Értelmezés:
A panelon fel vannak rajzolva a tengelyek. Ha pl élére állítod, akkor a nehézségi erő egyik tengely irányában 0 másik tengely irányában maximális. Próbálgasd, és rájössz, mi micsoda. A számértékek önmagukban semmit nem érnek, valóban kalibráció kellene. A szögsebesség meg minden tengely irányába 0 (kicsi), ha áll, amíg forgatod, addig meg valamennyi. Itt se ér semmit az érték maga kalibráció nélkül. Az iránytűvel nem boldogultam. Való igaz, hogy mozgás esetén csak a gyorsulás és a szögsebesség együttese adhat jó eredményt, valahogy kiszámolva belőlük a jó értéket. Ha megtalálod a leírását, milyen képletekkel számolni, oszd meg lsz. Belegondoltam, de nem tűnik olyan egyszerűnek a képleteket levezetni.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5117) Aryes válasza Janos250 (#5116) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az acc sensor működése világos. A mag is. De nem tudom, a gyro mit küld. A lekérdezés pillanatában mért pillanatnyi szögsebességet? Vagy vmi átlagot?
Ezen az oldalon találtam képletet, de magát az oldalt még nem volt időm végigolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#5118) Janos250 válasza Aryes (#5117) üzenetére


Janos250
őstag

"lekérdezés pillanatában mért pillanatnyi szögsebességet ? "
Igen. 3 irányban.
Kösz a linket, majd átbogarászom.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5119) Aryes válasza Janos250 (#5118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na Ezzel sikerült működésre bírni! :)
Két számot át kellett benne írni, mert nem futott le:
(102 sor)
if (c == 0x71) // WHO_AM_I should always be 0x71
erre:
if (c == 0x73) // WHO_AM_I should always be 0x71

és (169 sor)
if (d != 0x48)
erre:
if (d != 0xff)

(#5120) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Sziasztok, mivel kicsit sem értek hozzá, ezért keresek valakit aki segítene nekem egy kisebb projekt megvalósításában. Van egy régi 3-as coupe bmw-m, aminek a hátsó pillangó ablakait csak "bután" lehet vezérelni egy 3 állású nyomógomb segítségével. (Ameddig nyomom a gombott adott iránynak megfelelő polaritással kap áramot a motor) Erre szeretnék készítettni egy olyan áramkört, ami figyeli az áramerősséget (működés közben 0,3-0,5 A-t vesz fel a motor 12V-on) és automatikusan végállásig (pl 0,8 A) megfelelő polarítással működteti a szerkezetet. Ha nagyon csicsázni szeretném, akkor esetleg a programba azt is bele lehetne írni, hogy ha működés közben mégegyszer rányomok a gombra akkor adott pozícióban álljon meg az ablak. Akit érdekel a dolog írjon egy privátot, természetesen nem ingyen szeretném ezt kérni senkitől.
Köszi :))

(#5121) Gergosz2 válasza MobilosFeca (#5120) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hazudnék ha teljesen érteném mit akarsz, de annyi látszik nekem belőle, hogy ehhez teljesen felesleges bármiféle mikroprocesszort beletenni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5122) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Hygrometer teszt:
Wide range of Hygrometers:
DHT22, AM2302, AM2320, AM2321, SHT71, HTU21D, Si7021, BME280

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#5123) MobilosFeca válasza Gergosz2 (#5121) üzenetére


MobilosFeca
tag

Szia, az ablak motorja a kapcsolóról kapja a feszt 2 vezetéken, polarítás váltással megy a nyitás-zárás, a kapcsolót ezentúl csak egy "jelforrásnak," használnám ami egy elektronikát indít el és adott áramerősségig adna feszt a motornak. Lényeg az, hogy ne kelljen nyomva tartani a gombot, amíg nyit-zár az ablak, és véletlenül se lehessen elfüstölni a motort, merthogy jelenlegi "gyári" állapotban addig kap feszt amíg nyomom a gombot. Ha van egyszerű megoldásod mindenféle mikroprocesszor nélkül, akkor hallgatlak. :)

(#5124) leventekov


leventekov
csendes újonc

Segitsegeteket szeretnem kerni.
Arduino Uno
Ds1307 Orajel
Egy vezerles ugy hogy megadott idobe kapcsolja a x labat 5 voltra es egy nomogomb lenyomasaval ugyan ezt a labat kapcsolja. Ujboli lenyoas a gomb az 5 volt megszunik.
Ha valaki tudna segitteni.

[ Szerkesztve ]

(#5125) Aryes válasza MobilosFeca (#5123) üzenetére


Aryes
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy vannak erre filléres, analóg, out-of-the-box megoldások, akár más típusokhoz (pl az én Suzukim is tudja ezt), menj be egy autós boltba és kérdezz utána.

(#5126) JóGéza válasza MobilosFeca (#5120) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Nem arduino, hanem PIC: Ablakemelő modul.

(#5127) MasterMark


MasterMark
titán

ESP-re lua scripttel foglalkozik valaki? :R

Switch Tax

(#5128) Janos250 válasza MobilosFeca (#5123) üzenetére


Janos250
őstag

Pénzért melót nem vállalok, de ötlet szintjén azért beledumálok. :)
Áramerősség érzékelő pl.:
http://www.ebay.com/itm/New-3A-Range-Current-Sensor-Module-MAX471-Module-MAX471-BOARD-For-arduino-D-/112043334563?hash=item1a164d9ba3:g:uFEAAOSwzJ5XdRnW
Ami a motor forgási irányát (áram irányát) fordítja, az H-híd, H bridge. Pl.:
http://www.ebay.com/itm/L9110S-H-bridge-Stepper-Motor-Dual-DC-Motor-Driver-Controller-Module-For-Arduino-/262644854173?hash=item3d26da6d9d:g:d4UAAOSwOyJX6egK
bár ezt még hozzáértőtől is meg kellene kérdezni milyen típus legyen

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5129) Janos250 válasza JóGéza (#5126) üzenetére


Janos250
őstag

Megcsinálta relékkel gyalog a hidat :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5130) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Milyen szimulátort tudnátok ajánlani, amivel tesztelni lehetne az Arduinohoz írt programokat? Egyrészt maga az Arduino hardver is hiányzik még, másrészt az életben nem próbáltam még saját készítésű programokat használni, úgyhogy célszerűbbnek látom a virtuális tesztelést első körben.
Van egy projekt amit szeretnék majd valamilyen arduinos rendszerrel megoldani, ahol bemenetként 6db kapcsolót, 1 analóg szenzort (nyomásmérő szenzor, vízhez), kimenetként 2db relét és pár LED -et kéne majd kezelni illetve valahogy egy időzítést megoldani (minden nap, x ideig működjenek bizonyos funkciók). Nyilván nem fog összejönni egyik napról a másikra, de majd egyszer csak elkészül... Ehhez melyik arduino hardvert javasolnátok?

Köszönöm

(#5131) MobilosFeca válasza Aryes (#5125) üzenetére


MobilosFeca
tag

Sajnos nem igazán, one touch power window modul-ra rákeresve ebayen sem találsz sokmindent, ami van az is drága és nem is megfelelő. Mindenkinek nagyon köszönöm, aki eddig segített, és látszik hogy bizony egy Arduinoval (anyagárban) olcsón megoldható lenne a dolog. Ráírok Attilára ha jól értem, akkor nekem az ő elektronikája tökéletes lenne, ha nem, akkor még mindíg keresek valakit, aki hajlandó nekem ezt összehozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5132) Janos250 válasza nzozz (#5130) üzenetére


Janos250
őstag

Éppen az előbb mondta egy kollégám, hogy ő is elkezd arduinozni, és ezen az oldalon kezdi:
https://circuits.io/
"Easiest way to learn Arduino programming"

Soha nem használtam, fogalmam sincs, jó-e.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5133) quint válasza nzozz (#5130) üzenetére


quint
aktív tag

Az UnoArduSim egész aranyos. A képen látható IO eszközöket használhatod.

(#5134) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

vettem egy NodeMCU V3 wifi boardot. Most kezdek ismerkedni ezzel az egész arduinos dologgal. Wifin relé kapcsolása lenne a cél, és mivel még kezdő vagyok ezért vettem ezt a kész modult.

Valamiért nem akar mukodni. Rátettem egy firmwaret. (nodemcu_float_0.9.6-dev_20150704) és ESPTool-lal próbálkozom.

A fájl feltöltés megy rendesen, de pl. ha megnyitom a portot akkor: Timeout reached. Command aborted.
Ha megnyomom a reset gombot akkor: "Got answer! Communication with MCU established.
AutoDetect firmware...
Can't autodetect firmware, because proper answer not received (may be unknown firmware).
Please, reset module or continue."

Eszerint próbálkoztam, fel is ment a két file, de nem akar csatlakozni a wifire :( Mit nem csinálok jól?

[ Szerkesztve ]

(#5135) MasterMark válasza szabifotos (#5134) üzenetére


MasterMark
titán

Baud rate?

Switch Tax

(#5136) Janos250 válasza szabifotos (#5134) üzenetére


Janos250
őstag

Akik itt vagyunk, többnyire arduino rendszerben használjuk a NodeMCU-t.
https://www.arduino.cc/en/Main/Software
https://github.com/esp8266/Arduino
Ebben könnyebben segítünk, ha elakadsz.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5137) szabifotos válasza MasterMark (#5135) üzenetére


szabifotos
senior tag

9600, a modulra is az van írva, hogy ezt használjam.

Arduino IDE-ben próbálgattam feltölteni pl. az AdvencedWebServer nevűt: LINK
Blink vázlat feltöltésekor szintén: LINK

Nem tetszik neki a FW? :O

(#5138) MasterMark válasza szabifotos (#5137) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz jo, 115200 probalj.

Switch Tax

(#5139) Janos250 válasza szabifotos (#5137) üzenetére


Janos250
őstag

Na, kezdjük az elején:
Arduino rendszert letöltöd. Ha az istallálós verziót töltöd le, akkor installálod, ha nem akkor csinálsz a könyvtárban egy portable mappát, az első indítás előtt.
Elindítod az arduinot.
A Tools menü board eleménél kiválasztod a listából a NodeMCU-t. Valószínűleg az 1.0 a jó a panelodhoz, de lehet, hogy a 0.9
Flash size 4M (3M SPIFF), CPU frek. 80 , upload speed 115200, de ezeket beállítja.
A win device managerében megnézed, melyik porton van (kihúzod, bedugod, melyik tűnik el/jelenik meg) Portnak ezt adod meg.
File menü example részében kiválasztasz valami mintaprogramot.
Sketch menü upload elemével lefordítod, és feltöltöd.
Na, mi történik?

Szerk:
Most látom, a lapot beállítottad, valóban nem 9600-on szoktuk feltölteni, bár elvileg azon is kéne mennie.
Ha úgyse megy, én kipróbálnám a Nodemcu 0.9-el

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5140) szabifotos válasza Janos250 (#5139) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sikerült!!! Be is jött a "hello from esp8266" a webes oldalon.

A 0.9 kellett neki. Valamiért én is a "valószínüleg az 1.0 a jó" gondolatmeneten voltam és nem próbáltam a másikat. Köszönöm a segítséget. Még biztosan jövök majd, ha elakadok a továbbiakban :) :R

[ Szerkesztve ]

(#5141) Janos250 válasza szabifotos (#5140) üzenetére


Janos250
őstag

:)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5142) gyapo11 válasza nzozz (#5130) üzenetére


gyapo11
őstag

A Virtronicsnak is van egy szimulátora, fizetős, de korlátozásokkal ki lehet próbálni ingyen.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5143) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki csinált már saját vezérlőt mechanikus billentyűzethez?

(#5144) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom. Adott egy függvény:y=36.74+4.73*x-0.0489*x^2-0.00038*x^3+0.000012*x^4
x megy 0-65-ig. f(65)=247 lenne. De az arduino valahogy sehogy sem akar 150 fölé menni.
Így lett beírva a programba: y = 36.66+4.73*x-0.0489*(x*x)-0.00038*(x*x*x)+0.000012*(x*x*x*x);
Az x és y az int-es, de próbáltam float-al és double-el is.

(#5145) Gergosz2 válasza gyenesmartin (#5144) üzenetére


Gergosz2
veterán

mutasd a kódot pls.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5146) tvamos válasza gyenesmartin (#5144) üzenetére


tvamos
nagyúr

int-tel nem lehet jó, 65^4 több, mint 17 millió. Az x-et lebegőpontosra kell venni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5147) Janos250 válasza gyenesmartin (#5144) üzenetére


Janos250
őstag

Elsőként horner, aztán lehet gondolkodni a továbbiakon, ha nem jó.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5148) gyenesmartin válasza Gergosz2 (#5145) üzenetére


gyenesmartin
őstag

int positive = 3;
int negative = 2;
int xA = 5;
int xB = 6;
int x = 0;
int buttonPin = 4;
int led = 13;
int xALast = LOW;
int n = LOW;
int servo = 9;
double y;

void setup() {
pinMode (xA, INPUT);
pinMode (xB, INPUT);
pinMode (buttonPin, INPUT);
pinMode(led, OUTPUT);
pinMode(positive, OUTPUT);
pinMode( negative, OUTPUT);
digitalWrite( positive, HIGH);
digitalWrite( negative, LOW);
pinMode(servo, OUTPUT);

Serial.begin (9600);
}

void loop() {
n = digitalRead(xA);
if ((xALast == LOW) && (n == HIGH)) {
if (digitalRead(xB) == LOW) {
if (x > 0)
x--;
} else {
if (x < 65)
x++;
}
Serial.println (x); //y=36.74+4.73*x-0.0489*x^2-0.00038*x^3+0.000012*x^4
y = 36.66+4.73*x-0.0489*(x*x)-0.00038*(x*x*x)+0.000012*(x*x*x*x);
Serial.println (y);
}
xALast = n;
analogWrite(servo, y);
}

Igaz. int-el tényleg nem jó. Double-l meg float-al már igen.

[ Szerkesztve ]

(#5149) tvamos válasza gyenesmartin (#5148) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hiába double az y, az x int, és ezért az x*x*x*x-et int-ben fogja számolni. Legyen inkább az x is double!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5150) gyenesmartin válasza tvamos (#5149) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én hibáztam azt hittem, hogy az y-t elég floatba tenni, de ezek szerint nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.