Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) DrojDtroll válasza Aryes (#5700) üzenetére


DrojDtroll
addikt

l9110 dual h bridge-nél te adod meg a vcc-t azért működhet

(#5702) tvamos válasza DrojDtroll (#5701) üzenetére


tvamos
nagyúr

A VCC-t mindig te adod meg. Rákötsz valamit, és az annyi.

Pontosan mit kell rákötni a due-ra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5703) DrojDtroll válasza tvamos (#5702) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezen a modulon van egy 78m05, ami a bemeneti tápfeszültségből +5V-ot csinál. Ez be van kötve rajta a l298 Vss lábára. Szóval +5V-os jelnél fogja beadni a motornak a teljes bemeneti feszültséget.

(#5704) quint válasza DrojDtroll (#5703) üzenetére


quint
aktív tag

Nem akarlak piszkálni, de szerintem rosszul képzeled el a modul működését. Pár szóban DC motorhoz:

Táplálás (a modul jelöléseit használva):
GND: föld (közös pont aurduino és motor tápegység)
+12V: motor tápegység, nem szerencsés elnevezés, mert 35V-ig akármekkora lehet, de mégis van egy kicsi szerepe a "12V"-nak is:
+5V: ez tényleg +5V, de lehet kimenet és bemenet is ->
- ha legfeljebb 12V-os a motortáp, akkor a bal felső sarokban (a kék sorkapcsok között) lévő jumper a helyén maradhat -> ekkor az L298 számára a panelen lévő stabilizátor állítja elő a logikai +5V-ot, és ez az 5V megjelenik a hivatkozott csatlakozón is (felhasználható például az arduino direkt taplálására, de ekkor nem lehet az arduinonak más tápja, csak ez);
- ha 12V-nál nagyobb feszültségű a motortáp, akkor a jumpert el kell távolítani, és kívülről kell +5V-ot adni a modulnak a logikai rész működéséhez.

Vezérlés (az L298 1.5V alatt logikai L-nek, 2.5V felett logikai H-nak tekinti a bemenő jelet):
például az A motorhoz
ENA: tiltja (L) vagy engedélyezi (H) az A motort
a jumpert el kell távolítani, ha vezérelni akarod a sebességet! PWM jellel (lsd. később) a sebesség állítható.
IN1 és IN2 az üzemmódot állítja be:
L és L -> szabadonfutó (nem hajtott, nem fékezett);
L és H -> egyik irányba hajt;
H és L -> másik irányba hajt;
H és H -> befékez.

megjegyzés a PWM jelhez: A motor sebességét tudod vezérelni az ENA-ra adott PWM jellel. Ennél teljesen mindegy, hogy mekkora a logikai H szint (nálad picit 3.3V alatt, UNO esetében valamivel 5V alatt), illetve a multimétereddel mérhető átlagos analóg jelszint. Az számít, hogy a teljes ciklusidőből hány százaléknyi ideig magas a jelszint; ez és a motor tápfesz szorzata határozza meg, hogy ténylegesen mekkora feszültség kerül a motorra (AVG, a teljesítmény a négyzetével lesz arányos - RMS).

Ha te is így gondoltad/tudtad, akkor bocs' a litániáért...

[ Szerkesztve ]

(#5705) Janos250 válasza quint (#5704) üzenetére


Janos250
őstag

Egész jó összefoglaló. :)
A "H és H -> befékez" ugye csak a léptetőmotorra vonatkozik, a PWM vezérlés meg csak a sima DC motorra?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5706) DrojDtroll válasza quint (#5704) üzenetére


DrojDtroll
addikt

félreértelmeztem, köszönöm a felvilágosítást

(#5707) quint válasza Janos250 (#5705) üzenetére


quint
aktív tag

Csak DC motorra vonatkozik a leírás. Viszont nagyon jó, hogy kérdeztél, mert egy hibát elkövettem az #5704-ben :(
A szabadonfutó -> EN=0;
Fékezés (viszonylag gyors leállás, nehezebb elforgatás): IN1 = IN2 (tehát LL és HH esetén is, mert ilyenkor a vezérlőn keresztül a motor tekercse rövidre záródik, egy indukciós fék keletkezik).

(#5708) DrojDtroll válasza quint (#5707) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nekünk dc motorhoz kell

(#5709) tvamos válasza DrojDtroll (#5708) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, akkor mostmar tudsz mindent. Siman ra lehet kotni a 3.3V-os kimenetet a kis motorvezerlod bemenetere.

(#5704) quint válasza DrojDtroll (#5703) üzenetére
Nagyon szep leiras. nekem nincs turelemem az ilyen reszeletes kifejtesekhez.
:C

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5710) quint válasza tvamos (#5709) üzenetére


quint
aktív tag

Asszonyaink olajcsere-periódusát az Úr azért találta ki, hogy legyen időnk felebarátaink problémáira is :D

(#5711) Aryes válasza quint (#5710) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#5712) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Egy etetőhajó tervein gondolkodva ugrott be nekem az NRF24L01 rádiós komm modul. Ismerősöm lefújogta, mert az elvi 100 méteres hatótávot kevesli.
Nincsen valamilyen egyéb ötletetek rá, aminek nagyobb a hatótávolsága?

(#5713) Aryes válasza Bazs87 (#5712) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most ismerkedem az esp-vel és olvastam egy cikket (most nem találom), hogy nyílt terepen az elvi 100m-es hatósugarú wifivel 1km-es hatótávot is el lehet érni (valami európai farmer csinált egy öntözőrendszert vele).
Márpedig a hajók jellemzően nem magas házak vagy vasbeton falak közt szoktak közlekedni. :)

(#5714) Gergosz2 válasza DrojDtroll (#5708) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én még annyit tennék, hozzá, hogy L289-at elfelejthetnéd. Baromi régi IC elég nagy droppal. Személy szerint csak léptetőmotoros cuccoknál használnám, mert ott úgyis baromi rossz a hatásfok, nem oszt/szoroz egy másik IC.

De fordulatszám szabályozott üzemben DC vagy egyéb gépeknél azért nem árt ha kicsit értelmesebb IC-t választ az ember.

(#5712) Bazs87

Kapni 2dB-es antennálval szerelt példányt is. [link] Ezek jók, nem egy videót láttam, hogy RC cuccokhoz ezt használják. Én szeretem ezt az IC-t, nekem bejött. 250kbs-en, max levelen bőven 100 felett lesz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5715) Bazs87 válasza Aryes (#5713) üzenetére


Bazs87
tag

akkor elvileg a 2.4GHz miatt kb mindegy melyiket használom? (persze antennás kivitel előnyösebb nr-nél)
A wifi mégiscsak "felhasználóbarátabb", mégiscsak affelé mennék. Vajon van esp fizikai antennás verzióban is, vagy lehet rá kötni?

(#5716) Gergosz2 válasza Bazs87 (#5715) üzenetére


Gergosz2
veterán

Wemos D1 mini prora lehet külső antennát tenni. De szerintem eléggé overkill lenne, ha csak egy nyitó/záró parancsot akarsz átvinni.

Én egy NRF24L01+ Arduino pro mini @ 8mhz kombóval próbálkoznék. Low power és a szintillesztéssel sem kell foglalkozni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5717) Bazs87 válasza Gergosz2 (#5716) üzenetére


Bazs87
tag

ha lenne rendes hálózat némi perverzióval lehetne direktben a telefonról vezérelni, nem kellene mindkét oldalon arduino, elég lenne csak az 1-iken. Emiatt gondolkodtatott el az ötlet.
Hosszabb távon az lenne a terv, hogy gps v vmilyen kicsit komolyabb lowcost pozícionálással visszatérjen az etetőhelyre automatikusan stb. De mivel min 0,5 m-es pontosság kellne, így elgondolkodtató merre tovább. Kód lenne benne valószínűleg bőven.

Arduino fronton eddig mindig nanoban gondolkodtam, megnézem az általad tanácsolt minit is mindenképp.
Talán a legfőbb érv arduino mellett az 5V tápfesz (szinte mindenem van otthon ehhez).

(#5718) tvamos válasza Bazs87 (#5712) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nagy range kell, akkor probald meg akkor GSM modemmel, az menne az egesz orszag teruleten, ugyis, ha te Miskolcon vagy, az etetohajo meg a Tisza tavon.

Amugy a wifi-nek eleg nagy az overhead-je, egy jol belott, kulso antennas NRF24L01 modullal szerintem egyszerubb jo eredmenyt elerni, mint wifi-vel. Itt van pl. ez, ok kapasbol ra merik irni az 1100m-t. [link] Ha jo kinai modon, csak a nagyade igaz, akkor is 2750m. Vagy itt ez a jopofa projekt: [link] Viccesek ezek a video-k is: [link] [link]
Egy szo mint szaz, en taviranyitani egy kulso antennas NRF24L01 modult hasznalnek.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5719) Bazs87 válasza tvamos (#5718) üzenetére


Bazs87
tag

overhead alatt mit értesz pontosan? Elnézést, de nincs mélyreható ismereteim wireless komm és hw fejlesztés területén.
Köszönöm a tanácsod!
Erre fogok elindulni

(#5720) Janos250 válasza quint (#5707) üzenetére


Janos250
őstag

Tényleg, erre nem is gondoltam, hogy úgy lehet a motort fékezni, hogy leterhelt generátornak kötjük. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5721) quint válasza Gergosz2 (#5714) üzenetére


quint
aktív tag

Max igaz, hogy az L298 bázisú megoldások leginkább akkor jók, ha csak az van a fiókban :) Ámbár akkor is nagyon el lehet tévedni, ha az ember például egy 6 voltos motort például 5 voltos tápegységről akar járatni, és csak csodálkozik, hogy mitől olyan gyenge a motor -> mert max kitöltésnél is csak kábé 3.5 volt jut a motorra...

Picikhez (12V 1.2A) jelenleg egy nagyon jó motorvezérlőt ismerek, a TB6612FNG-t. Pici, aranyos, gyors (100 kHz-es PWM-hez is jó), alacsony a vesztesége (0.6 ohmos csatorna ellenállás). Esetleg ismersz valami mást is ebben a teljesítmény- és árkategóriában?

(#5722) tvamos válasza Bazs87 (#5719) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az, hogy egy rakas adatot at kell kuldeni a wifi-n, ami szamodra nem hasznos informacio. Az nRF-en meg kuldesz 10 byte-ot csomagonkent, oszt jovan. (Ennyire azert ez sem egyertelmu, de majdnem.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5723) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

A másik téma pedig valamilyen pozícionálás lenne. Gondolkodtam GPS-en, de ott ugye pozíciókorrekció nélkül főleg hobby tartományban a fél méteres pontosság nem reális.

Olyasmire gondoltam, hogy első etetés alkalmával otthagynék egy bólyát, ami a vízen lebeg és benne valamilyen wireless - lehetőleg passzív - egységet.
A hajón lévő egység pedig a válaszidőből számolná a távolságot. (jobb esetben 2 a hajó elején és hátulján is, így egyszerűbben bemérhető a kívánt irány, persze az elmélet szép, de a gyakorlat valszeg mást mutat a mérési hibák miatt)

Ti csináltatok már ilyesmit? Egyáltalán hobbyeszközökkel van erre lehetőség?

Milyen HW-t ajánlanátok ehhez?

(#5724) Janos250 válasza Bazs87 (#5723) üzenetére


Janos250
őstag

"A hajón lévő egység pedig a válaszidőből számolná a távolságot"
Na, ez nem fog menni amatőr módszerekkel. Hasonlóan dolgozik a GPS.
A geodéziai GPS-ek pontosak, de annak még az antennája is többszáz $. Egy geodéziai GPS néhány millió Ft.
Lehet persze faragni a mindenféle rárakódó díjakból, hogy olcsóbb legyen, de akkor is elég drága lesz.
Továbbá, ha nem vagy földmérőként (drágán) regisztrálva, a korrekciós adatokat se kapod meg, hiába fizetnél (próbáltam)
Meg lehet csinálni GPS-sel, hiszen a földmérők is megcsinálják, de az nagyon pénzízű lesz!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5725) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

Belevagnek az arduinozasba.
Segitseget szeretnek kerni, hogy az altalam kiszemelt 3 kutyu kompatibili-e egymassal,
illetve hogy ha ezeket beszerzem akkor tudok mar kezdeni valamit veluk?
Alaplap
Starter kit
Wifi modul

Elore is koszonom :R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#5726) DrojDtroll válasza JohnnyX (#5725) üzenetére


DrojDtroll
addikt

először találj ki egy egyszerű mini projektet

ha ez megvan mi segítünk megmondani, hogy mi kellene hozzá

(#5727) Janos250 válasza JohnnyX (#5725) üzenetére


Janos250
őstag

Az én véleményem:
1. alaplap : az is jó , de ha WiFi-t is akarsz próbálni, akkor inkább valamelyik nodemcu, vagy Wemos, pl.
http://www.ebay.com/itm/NodeMcu-Lua-CH340G-ESP8266-WIFI-Internet-Development-Board-Module-/262136737901?hash=item3d0891306d:g:j-MAAOSwmLlX4h~8

2. az a készlet annyit megér, és jó is lesz.

3. a WiFi lap helyett vagy az elsőként említett panel, vagy ha ügyesen forrasztasz, akkor:
ESP12E

Majd még a későbbiek folyamán szükséged lesz egy marék csatlakozó vezetékre (egyebek mellett):
pl
mégpedig 3 félére: male-male, female-female, male-female.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5728) Janos250 válasza Bazs87 (#5723) üzenetére


Janos250
őstag

Még annyi, hogy a leghasznosabb infokat a drónos topicokban kaphatod. Sajnos amiket bemutatnak, az elvétve megy, mert olyan együttállása kell a "csillagoknak", ami Eu-ban igen ritkán teljesül. Pl min. 7 hold min 38 db jelerősséggel, és megfelelő szögekben, ami naponta néhányszor negyedóráig teljesül. Nekem eddig kétszer sikerült kb. 10-10 perces ilyen időszakot kifognom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5729) Tankblock válasza JohnnyX (#5725) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Wifi modul nem 5V toleráns, szintillesztő nélkül mágikus felhő lesz.

5V to 3V3 logic level Converter kell [link]

Keress/találj ki egy projectet, csináld meg.
Törekedj az egyszerűségre főleg az elején, hogy érsd meg az alapelveket, protokollokat, esetleg a HW rejtelmeit/regisztereket.

Utána mehet a wifi is, és ha mégis jön a füst akkor se add fel, abból is lehet tanulni, főleg abból :DDD

Eddig a mérleg -3 Nano -> most várom a Diódákat hozzá, hogy megjavítsam....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#5730) Aryes válasza Tankblock (#5729) üzenetére


Aryes
nagyúr

Annyit hadd tegyek hozzá, hogy egy csomó utánaolvasás után kijelenthetem, hogy az esp8266 lábai 5v toleránsak (a gyár egyik tervezőmérnöke mondta ezt, úgyhogy hiszek neki). A tápfeszültség természetesen csak 3v3 lehet a beépített flash miatt.
Nem védődióda van a bemeneteken, hanem snap back védelem.

(#5731) Tankblock válasza Aryes (#5730) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Értem én, abba gondoltam bele, hogy 1 vezeték félre és a tápra is 5V megy, aztán jön a mágikus füst...
Jobb a békesség. Főleg az esp-01 moduloknál, ha belekavarodsz melyik láb melyik.

Megjött az esp32 öm... Eddig tetszetős. Mondjuk a Framework kívül egy blinking LED lett csak használva. Ennyi időm volt Elsőre ment minden ( nem úgymint anno az esp8266 al :DDD )

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#5732) Pubszon


Pubszon
veterán

Ezzel a DS1307-es modullal mi a tapasztalat?
Könnyű használni? Tölti az akkut? Mennyire pontos?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5733) stopperos válasza Pubszon (#5732) üzenetére


stopperos
senior tag

Én ezt olvastam el.
Raspberry mellé vettem ds3231-et.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#5734) Pubszon válasza stopperos (#5733) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is olvastam már utána, de első sorban személyes tapasztalat érdekelne. :)
Már rendeltem 2-t.
Egy DS1302 modulom van itthon, de nem az igazi, több másodpercet siet vagy késik egy nap alatt. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5735) Bazs87 válasza Pubszon (#5734) üzenetére


Bazs87
tag

én is próbálkoztam már ezzel, illetve a 1302-vel is. Hiába csúfolják nagyobb pontosságúnak, ugyanúgy sikerült összehoznom vele fél év alatt kb 40 percet folyamatos táp alatt.

Inkább ntp, vagy [link]

az ntp-t eddig csak plcn és win alatt próbálgattam, a másikat is csak tervezem, de biztosan stabilabb mint egy rtc.

(#5736) tvamos válasza Bazs87 (#5735) üzenetére


tvamos
nagyúr

nekem nem volt tul stabil a DCF77. Vegul en GPS vevot raktam, az erdekes modon jobban szuperalt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5737) Aryes válasza Bazs87 (#5735) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet mondjuk egy filléres, de pontosan járó kvarcórát felhasználni úgy, hogy kivezetni valahonnan a másodpercenként villogó kettőspont jelét és azt számolni megszakítással? :)

(#5738) tvamos válasza Aryes (#5737) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kameraval. :))

Amugy az orakvarcot be lehet kalibralni trimmer kondival, nem egy nagy dolog.

Nekem van 2 DS3231-es breakout panel, azok eleg jol jarnak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5739) Aryes válasza tvamos (#5738) üzenetére


Aryes
nagyúr

:)

Más: rendeltem egy pro micro board-ot, ma kaptam meg (nem sparkfun, hanem kínai utánzat). 5V/16MHz szerepelt a leírásban az adatlapon, de a rajta lévő jumper nincs összeforrasztva, ami - ha jól értelmezem a gugli által kidobott leírásokat - azt jelenti, hogy 3V3/8MHz módban van. Tud vki segíteni, hogy most akkor mi is van? Nem akarom brickelni.
Az arduino mappában lévő arduino micro driver települt hozzá, a boards listában csak a sparkfun pro micro-nál lehet választani az 5V/16MHz és a 3V3/8MHz processzort, az arduino micro-nál nem.

(#5740) Janos250 válasza Aryes (#5739) üzenetére


Janos250
őstag

Tudtommal csak a sebesség a lényeg. Azt viszont tudod állítani.
Ha 3.3-on megy, akkor a kisebb órajelet kell beállítani. A nagyobbat csak 5V-on bírja.
Tudomásom szerint az IC 3.3-on és 5V-on egyaránt működik.
Azért biztos nem vagyok ezekben, mert a kicsi kínaiak fene tudja, mikor mit okoskodnak.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5741) Zoja™


Zoja™
őstag

Uraim, megjött a Wemos D1-em, amivel ma tudtam kicsit játszani.
Egy relé kapcsolgatásával kezdtem az ismerkedést, de valamiért fordítva működik.

Alapból bekapcsolt helyzetből indul, ON-ra kikapcsol, OFF-ra pedig be. :DDD

Itt a kód, ha vetnétek rá egy pillantást, hogy mi a hiba azt nagyon megköszönném. :R

// Import required libraries
#include <ESP8266WiFi.h>
#include <ESP8266Ping.h>
#include "Timer.h"
#include <aREST.h>
#include <aREST_UI.h>

// Create aREST instance
aREST_UI rest = aREST_UI();

// WiFi parameters
const char* ssid = "*********"; //Change the stars with your SSID
const char* password = "********"; //Change the stars with your password

Timer t;
IPAddress ip(192,168,0,109); //The static IP you'd like your lamp to get from the router
IPAddress gateway(192,168,0,1);
IPAddress subnet(255,255,255,0);

// The port to listen for incoming TCP connections
#define LISTEN_PORT 80

// Create an instance of the server
WiFiServer server(LISTEN_PORT);

// Variables to be exposed to the API

int ledControl(String command);

void checkwithPing()
{
Serial.print("Pinging ip ");
Serial.println(gateway);

if(Ping.ping(gateway)) {
Serial.println("Success!!");
Serial.println(Ping.averageTime());
} else {
Serial.println("Error :(");
ESP.reset();
}
}

//SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP --
//SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP -- SETUP --

void setup()
{
// Start Serial
Serial.begin(115200);

// Set the title
rest.title("8/61 ");

// Create button to control pin 5
rest.button(5);

// Function to be exposed
rest.function("led", ledControl);

// Give name and ID to device
rest.set_id("1");
rest.set_name("esp8266");

// Connect to WiFi
WiFi.begin(ssid, password);
WiFi.config(ip, gateway, subnet);
while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
delay(500);
Serial.print(".");
}
Serial.println("");
Serial.println("WiFi connected");

// Start the server
server.begin();
Serial.println("Server started");

// Print the IP address
Serial.println(WiFi.localIP());

t.every(10000, checkwithPing); //Check if connected every 10 seconds
}

void loop()
{
t.update();
// Handle REST calls
WiFiClient client = server.available();
if (!client) {
return;
}
while (!client.available()) {
delay(1);
}
rest.handle(client);
}

int ledControl(String command) {
// Print command
Serial.println(command);

// Get state from command
int state = command.toInt();

digitalWrite(5, state);
return 1;
}

[ Szerkesztve ]

(#5742) Pubszon válasza Bazs87 (#5735) üzenetére


Pubszon
veterán

Csak azt nem értem, hogy egy 20 éves Casio karóra 10 év alatt tédev egy másodpercet, akkor ezt hogy a fenébe nem tudják megcsinálni? :F :W
Mindegy, kettő úton van, megpróbálom megcsinálni, hogy könnyen tudjam beállítani és korrigálni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5743) vargalex válasza Zoja™ (#5741) üzenetére


vargalex
félisten

Jó lenne tudni, hogy mit küld neki a kérésben.
Egyébként megkérdezhetem, hogy pontosan milyen relét használsz?

Alex

(#5744) Aryes válasza Janos250 (#5740) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak az a baj, hogy a gyári adatlapja szerint 3V3, mivel a j1 jumper nincs rövidre zárva!, a kvarc felirata szerint viszont 16MHz, és ha rossz verzióra fordítok és úgy flash-elem, tégla lesz belőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#5745) tvamos válasza Aryes (#5744) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miért lenne tégla?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5746) Aryes válasza tvamos (#5745) üzenetére


Aryes
nagyúr

Például itt is írják, meg több egyéb helyen is.
"The most common source of Pro Micro “bricking” is uploading code to it with an incorrectly set board (e.g. programming a 16MHz/5V Pro Micro with the board set to 8MHz/3.3V). "

[ Szerkesztve ]

(#5747) Gergosz2 válasza Zoja™ (#5741) üzenetére


Gergosz2
veterán

Relén NO vagy NC lábára tetted amit szeretnél kapcsolgatni?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5748) tvamos válasza Aryes (#5746) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez csak soft brick. Ha citrizel, kerdezd az eladót. Esetleg mérhetsz feszültséget a procin... Ha jól emlékszem a 3.3V 16MHz nem szokásos páros.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5749) Zoja™ válasza vargalex (#5743) üzenetére


Zoja™
őstag

A programozáshoz analfabéta vagyok, úgyhogy egy kicsit bővebben kifejtenéd, hogy mit értesz kérés alatt? :D
Ezt a relét használom:

5V low level trigger One 1 Channel Relay Module interface Board Shield

(#5750) Zoja™ válasza Gergosz2 (#5747) üzenetére


Zoja™
őstag

Egyelőre semmit nem raktam rá, van rajta vissza jelző LED, hogy mikor van behúzva. Ahogy a Wemos-t bekapcsolom, azonnal behúz a relé és a visszajelző LED is világít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.