Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) zka67 válasza DrojDtroll (#4844) üzenetére


zka67
őstag

Kétszerese a zajnak.

(#4852) DrojDtroll válasza zka67 (#4851) üzenetére


DrojDtroll
addikt

De a zaj merteke mindig valtozik. Mas amikor allo helyzetben van zaj es mas amikor ket ertek kozott ugral.

(#4853) zka67 válasza DrojDtroll (#4852) üzenetére


zka67
őstag

A legnagyobb zaj értékének a kétszeresére állítsd.
Mekkora a legnagyobb zajod? 4-5? Akkor állítsd 8-ra, ha 8-10 akkor 16-ra, csak nagyobb legyen mint a legnagyobb zajod.

Meglátod, jó lesz az :)

[ Szerkesztve ]

(#4854) industrial


industrial
tag

Üdv mindenkinek.

Van egy projektem amivel egészen jól haladok de programozási tudásom miatt megakadtam.
Van egy Fsr szenzor aminek a mért adatait szeretném bluetooton keresztül elküldeni telefonra, ahol aztán egy serial plotter rajzolja a grafikonokat meg menti az adatokat(ez a program meg van), illetve menti egy sd kártyára.

Külön külön szépen működnek a dolgok, de viszont a programozásban mindig elakadok.
Serial log to sd card, ezt valahogy nem tudom megoldani.
Hogy tudom össze kombózni a két kódot hogy működjön.
Keresésem eredményei sajnos külön külön működnek de eggyüt nem igazán.
Fsr kód, szépen működik
int FSR_Pin = A0; //analog pin 0

void setup(){
Serial.begin(9600);
}

void loop(){
int FSRReading = analogRead(FSR_Pin);

Serial.println(FSRReading);
delay(250); //just here to slow down the output for easier reading
}

#include <SoftwareSerial.h>
#include <LiquidCrystal.h>

byte myByte; // Storing the incoming data from serial port
int txPin = 7;
int rxPin =6;

lcd(12,11,5,4,3,2) //pin of lcd ****I know this is not the exact command
SoftwareSerial BlueToothConnect(txPin, rxPin);

pinMode(rxPin, INPUT);
pinMode(txPin, OUTPUT);

void setup(){
lcd.begin(16,2);
Serial.begin(9600); //Serial communication

}
void loop(){
if(Serial.available(){
lcd.clear();
while(Serial.available()>0){ //Until data is being found in Serial, turn on serial on Bluetooth
BlueToothConnect.begin(9600);
myByte = Serial.read(); //reading the myByte data
lcd.write(myByte); //showing data on LCD
Serial.write(myByte) ; //Showing data on serial monitor

txPin = digitalWrite(myByte); //writing myByte content on pin 7 (txPin)
BlueToothConnect.write(txPin); // BlueToothConnect.print(txPin); //displaying content of txPin to be view on Android display

}

(#4855) hermit


hermit
tag

Sziasztok,

a 3274-re senkinek nincs otlete?

Van akinel mukodik a watchdog megan vagy unon?

(#4856) Gergosz2 válasza industrial (#4854) üzenetére


Gergosz2
veterán

serial plotter rajzolja a grafikonokat meg menti az adatokat(ez a program meg van), illetve menti egy sd kártyára.

Ez mind telefonon van azt írtad, úgyhogy a sd log progi nem kell ide.

Nagyjából ez, ha tényleg csak felküldeni akarod:

#include <SoftwareSerial.h>

int txPin = 7;
int rxPin =6;

SoftwareSerial BlueToothConnect(txPin, rxPin);

int bt_on = 1; // Ide kösd State lábat
int FSR_Pin = A0;

void setup() {
pinMode(bt_on,INPUT);
Serial.begin(9600);
BlueToothConnect.begin(9600);
}

void loop(){
int FSRReading = analogRead(FSR_Pin);
bool ok=digitalRead(bt_on);
if (ok)
{
BlueToothConnect.println(FSRReading);
Serial.println("OK");
}
else
{
Serial.println("Nincs csatlakoztatva az BT vevő!");
}
delay(1000);
}

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4857) industrial válasza Gergosz2 (#4856) üzenetére


industrial
tag

Wow, ennyi lenne csak :A Köszönöm.
Kicsit elvesztem a külföldi fórumok útvesztőjében.
Sd log kellene mert közben ezeket az adatokat mentené le a kártyára, függetlenül hogy van e bluetooth csatlakozás vagy sem.

(#4858) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Most kezdem az arduinos pályafutásomat, de lenne pár kérdésem.

1. Van valami táblázat arról, hogy melyik arduino mire használható? Pl. Olvastam, hogy az uno-val nem lehet billentyűzet lenyomást emulálni.

2. Ha egy alkatrésznek a lábkiosztásáról nincs információm, akkor rossz bekötéssel tönkretehetem? Pl. Van egy kezdő szettem, amiben az infra vevőnek nincsenek jelölve a lábai.

3. Az arduino működését befolyásolja hogy usb2 vagy usb3 portot használok?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#4859) szabieable


szabieable
aktív tag

Valami hasonlót szeretnék építeni arduinoval... Két potival szeretném állítani a sinusgörbe hullámhosszát és amplitudóját, majd ezt megjeleníteni egy kijelzőn. Aki tapasztaltabb arduinos, tudna javasolni alkatrészeket? board+display a lényegi kombináció gondolom, a potméter nem egy nagy dolog.

(#4860) Gergosz2 válasza szabieable (#4859) üzenetére


Gergosz2
veterán

Pontosan azt akarod, hogy így nézzen ki? Katódsugárcsöves kijelzőben gondolkozol?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4861) razorbenke92 válasza icemad (#4858) üzenetére

Szia!

1, Ez nagyon szerteágazó dolog, egy táblázat igen kiterjedt lenne, ha mindent bele szeretnénk foglalni. Ha kezdő vagy, szerintem kezdd az alapoktól, arra bőven elég az Uno-Nano. Ha már észreveszed, hogy kevés, akkor már tudni fogod, hogy mit keress.
(Amiről pl írsz, az nem is inkább az arduino-tól függ, mintinkább a benne lévő soros-usb átalakítótól)

2, A legtöbb integrált alkatrész tönkremegy, ha például fordított polaritással kötöd be. Egy LED, IR fototranzisztor, stb lehet hogy kibírja.
A legtöbb elemnek nem lesz jelölve a lába. Ha szeretnél valamit vele kezdeni, keress rá a neten, és mintaprojektben meglátod, mit kell tenned.

3, Nem, nem befolyásolja. A már említett soros-usb átalakítók usb2.0 full speed kompatibilisek, de teljesen működőképesek már 1.1 alatt is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#4862) szabieable válasza Gergosz2 (#4860) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nincs pontos elképzelésem, kerek kijelzőt gondolom nehezebben fogok találni így marad a klasszikus téglalap formátum. A render miatt én valami TFT jellegű, nagyobb felbontásra gondoltam, hogy szép is legyen a görbe és ne pontmátrixon rajzolódjon. Bár a célnak lehet megfelelne a 2.8" 320x240es TFT panel is.

(#4863) DrojDtroll válasza szabieable (#4859) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ez valamilyen játékból screenshot?

(#4864) szabieable válasza DrojDtroll (#4863) üzenetére


szabieable
aktív tag

The Room Three iOS/Android (ha jól emlékszem a harmadik részben vannak ezek a kütyük)

(#4865) Gergosz2 válasza szabieable (#4862) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem gondold át pontosan, hogy mit akarsz. Sok felesleges kommentet spórolunk meg így.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4866) szabieable válasza Gergosz2 (#4865) üzenetére


szabieable
aktív tag

Egy szinuszgörbét megjeleníteni egy kijelzőn amit 2 poti tekerésével lehet állítani. Mindezt arduinon keresztül vezérelve, hogy bizonyos poti érték esetén oldjon pl egy elektromágnest. :) Az eredeti terv még mindig ennyi, ha jobban tetszik puzzle lenne belőle.

(#4867) fpeter84 válasza szabieable (#4866) üzenetére


fpeter84
senior tag

Akkor először a kijelző méretét/felbontását kell behatárolnod pontosan, mert van egy bizonyos határ ami fölé arduino/mikrokontrollerrel nem igazán lehet/célszerű menni - viszont pl egy raspberry-vel vagy egyéb kínai klónnal könnyen megoldható... Utóbbival akár TV-re is kötheted ha úgy tetszik...

(#4868) szabieable válasza fpeter84 (#4867) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nah ezt például nem tudtam, azért tettem fel a kérdést. Köszi az infót!

(#4869) fpeter84 válasza szabieable (#4868) üzenetére


fpeter84
senior tag

Az ebay tele van arduinohoz kész kijelzőkkel, ha pár kulcsszóval nekiindulsz meglátod mi a kínálat méretben és felbontásban. Viszont minél nagyobb a felbontás, annál nagyobb probléma lesz megfelelő framerate-et tartani az animációdban - részben ezért jutott eszembe a raspberry és klónjai mint alternatíva. Szóval kb mekkora méretben képzeled el a kütyüt? Ha hozzáveszed a tapasztalataidat telefonokkal/tabletekkel, akkor azt is meg tudod saccolni, hogy mekkora felbontásban szeretnéd mindezt látni, hogy ne legyen nagyon pixeles...

A pixelesség ellen persze lehet küzdeni valamiféle anti-aliasing algoritmussal, de akkor ahhoz kellően túlméretes erőforrás is kell, mert akkor már nem úszod meg a helyi framebuffer memóriát... 320x240 16 bites színmélységgel már 150KB, 480x240@16b az 225KB, 640x480@16b módhoz már 600KB memória kellene csak a képnek, ami uC világban már elég combos eszközt jelent...

[ Szerkesztve ]

(#4870) icemad válasza razorbenke92 (#4861) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszodat. Jelenleg még csak minta projekteken gyakorlok. És úgy néz ki hogy sikerült megölnöm egy ir vevőt. :DDD Szerintem valami könnyebbel kezdem. Talán ledekkel valami egyszerűbbet... És elkezdtem olvasni a fórumot az elejétől. Remek ötleteket kaptam így,de nem tudom mikorra végzek vele.

[ Szerkesztve ]

(#4871) szabieable válasza fpeter84 (#4869) üzenetére


szabieable
aktív tag

Lehet akkor egy ilyennel járok a legjobban [link], nah majd munka után kicsit jobban beleásom magam a Nextion világába

(#4872) icemad válasza szabieable (#4871) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy ilyen barkácsmegoldást találtam, talán segít egy kicsit : [link]
De az Instructables honlapján rengeteg találatot ad az arduino oscilloscope keresésre.

[ Szerkesztve ]

(#4873) szaszyka válasza Janos250 (#4835) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Szoftver alatt a letöltött DHT könyvtárat érted, vagy maga a program, amit az arduinon futtatok? Érdmees lenne többfajta könyvtárral próbálkozni? Bocsánat a láma kérdésért, de egyáltalán nem értek a programozáshoz. A program most csak annyi, hogy olvassa bea mért eredményt, ésaz jelenjen meg a serial monitoron.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4874) DrojDtroll válasza szaszyka (#4873) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Soros porton kell beküldenem az ardunionak 4-5 változót. (mindegyik szám).

Milyen megoldással tudom ezt megtenni úgy hogy a legkevésbé terhelem a kontrollert?

Folyamatosan küldeném az összes adatok a due-nek, és csak akkor olvasná amikor szüksége van rá.

(#4875) szaszyka válasza DrojDtroll (#4874) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia
Szerintem ezt nem nekem akartad cimezni :D fogalmam sincs, egyáltalán nem tudok programozni sajnos:(

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#4876) DrojDtroll válasza szaszyka (#4875) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem neked ment bocsi :N

(#4877) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Van vkinek vmi elképzelése, meg lehet-e valósítani ezt DIY uC alapokon?
Szóval kell egy über szupi giro, ami több ezer hz-en működik. :Y (Vagy csak nagyot akartak mondani...)
Majd kell vmi erős és ultra kompakt szervó, ami tekeri a kormányt, de kézzel is mozgatható inaktív állapotban különösebb ellenállás nélkül. :F
Elérhető ilyen technika földi halandó számára? :D
Ha erre van vmi épkézláb alkatrész lista, még lehet átépítek egy motort. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4878) tvamos válasza DrojDtroll (#4874) üzenetére


tvamos
nagyúr

Terminal emulátor? Másik arduino?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4879) Gergosz2 válasza DrojDtroll (#4874) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem lenne egyszerűbb ha csak akkor küldöd neki amikor a Due kéri?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4880) Teasüti válasza Gergosz2 (#4879) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Így nem kell foglalkozni a megtelt pufferrel sem.

(#4881) DrojDtroll válasza tvamos (#4878) üzenetére


DrojDtroll
addikt

terminál

Gergosz2
Akkor csak akkor küldöm majd.

(#4882) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Uhm srácok!
Mikre kell odafigyelni a programban, ha STM32-re írom?
Arduino IDE-ben vagyok, most élesztettem fel a Maple Mini-met, a Blink példa már lefordult rá (több mint 2 KB ram-mal és 11% rom-mal, amit egyáltalán nem tudok hova tenni).
Gondoltam ráeresztem az eddigi munkámat és élből fordítási hibát kaptam "Exit status 1"-el.
Ilyenkor mi van?
Van benne vmi parancs, ami csak Uno-n/Nano-n értelmezhető?
Miket kell átírnom úgy általában?

Köszi!

szerk: aha, ok.
Túl sok mindenbe beleköt a fordító, főleg különböző függvény könyvtárakba. De például egy lookup táblázatba is és fogalmam sincs mi azzal a baja, h uint8_t whatever[] = {}. :F Declared as a different kind of symbol? Mivaaaan?
Hát azt hiszem jegelem ezt a témát az éppen futó projektekre.
Az az érzésem, hogy elölről kell kezdenem a tanulást, ha majd át akarok erre térni. :(

[ Szerkesztve ]

(#4883) tvamos válasza Teasüti (#4882) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem arra figyelj oda, hogy ne a frameworkkel csinald, hanem tanuld meg "rendesen" programozni. De ez csak az en maganvelemenyem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4884) Teasüti válasza tvamos (#4883) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még mindig fogalmam sincs merre felé induljak. Nem szoktam hozzá, hogy 8-10 alternatíva közül kell választani. És igazán azt se tudom mi alapján válasszak.
Fizetősök és a korlátozott működésű demók szóba se jöhetnek.
És az se volna baj, ha natív Windows program lenne, esetleg egy Java futtatókörnyezet még belefér, hisz az szinte amúgy is fent van a legtöbb gépen.
Olyan kéne, amit annyira egyszerű használni, mint az Arduino IDE-t. Vagy ha ennyire nem is, de kezdő barát.
Nem szeretnék olyan komoly fejlesztő környezetet sem, ami vetekszik komplexitásban egy CAD-del, mert hetek mennének el csak a felület megtanulására. Felesleges időpazarlás diy hobbi vonalon. És bele is törne a bicskám. Solidworks se ment autodidakta módon tanár nélkül...
Szóval ötletem sincs mit használjak e helyett.

(#4885) tvamos válasza Teasüti (#4884) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, hogy semmi debug nincs, es nem is latszik, hogy lenne valami, igy meg az egesz fejlesztes... eleg foscsi. Van valami ingyenes, meg nem hasznaltam, mert nekem a ceges gepre nem lehetett installalni, de volt egy napos kurzus az ST-nel hozza.
(Amugy nem ertem, mi a baj a kondkorlatossal, eleg komplex cuccokat lehet benne irni, nem fog a blink 11% flash-t megenni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4886) Teasüti válasza tvamos (#4885) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(Mert mennyi is a kódkorlát? A 32 KB-os romot már kinőttem, csak szólok.)

(#4887) Janos250 válasza Teasüti (#4882) üzenetére


Janos250
őstag

Egy másik magánvélemény:
Amit az UNO szoftverből csinál, azok egy részét az STM32 már hardverből tudja, ezért más rá számos könyvtár.
A szokásos funkciók megvannak, csak legfeljebb más a nevük. A spécik meg jócskán különbözhetnek.
Elvileg meg lehet azt csinálni, hogy a hiányolt könyvtárat beteszed a munka könyvtáradba (.h is), de ez gyakran járhatatlan, mert:
1. Ha az UNO-ra írt könyvtár kihasználja az UNO specialitásait, akkor ennek annyi.
Pl. az Adafruit_NeoPixel (gyanítom) az életben nem fog STM32-n menni, mert ha belenézel az Adafruit_NeoPixel.cpp-be, egy halom assembly részletet találsz benne.

2. Gyakran annyira többszörös mélységűek a könyvtárak, hogy belezöldül az ember.

(Azt ugye tartod, hogy amíg a LEGELSŐ hibát nem javítod, addig a többivel nem foglalkozol, mert lehet, hogy az első okozza!)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4888) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Megint lenne egy amatőr kérdésem.
Uno-val szeretném figyelni egy lámpa állapotát. (be vagy ki van kapcsolva.) A lámpa 12v-ról vagy 230v-ról üzemelne. Hogy lehetne a legegyszerűbben megoldani? A lényeg az lenne, hogy ha a lámpa feszültség alá kerül (világít), akkor azt az uno érzékelje, és változtasson egy változót nulláról egyre.

(#4889) tvamos válasza Teasüti (#4886) üzenetére


tvamos
nagyúr

Arduinon? Persze hogy!...

Amugy az SW4STM32-re gondoltam. Ugy tudom, hogy nem limites.

Nagyon kivancsi lennek, hogy mi az, ami nem fer bele 32k-ba... de latom a munkahelyen, ami nekem 4k-ba befer, az a programozoknak meg a 8-ba sem. Csak az csudaszep.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4890) tvamos válasza icemad (#4888) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem egy optocsatolo lesz a te baratod!
Nezd, itt elmondjak az okossagot, es nem valami osszeollozott marhasag az internetrol, hanem egy gyarto irja le, mi hogy van: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4891) icemad válasza tvamos (#4890) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes megoldás, de ennek még nagyon utána kell olvasnom, mert ez alapján nem világos a dolog...

(#4892) tvamos válasza icemad (#4891) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig piszok egyszeru. Van benne egy LED, (vagy ketto antipatalel,) amit egy ellenallason keresztul rakotsz parhuzamosan a lampadra. A kimenete meg egy fototranzisztor, amit egy felhuzo ellenallassal rakotsz az arduino bemenetere. A LED, meg a fototranzisztor kozott galvanikus elvalasztas van, igy nem fog megrazni.
En H11AA1-et hasznalok, mert nekem abbol van egy osszemarekkal itthon. Namost azt nem tudom, hogy nalatok, az elektronikai boltban milyet arulnak. Ez pl. remelhetoleg eredeti.
Itt egy tuti kapcsolas, en is igy csinalnam.
Namost az egesznek az a problematikaja, hogy ez egy 100Hz-es frekvenciaju, kozel negyszogjelet fog eloallitani, (valamekkora duty cycle-lal,) azt mondjuk software-bol siman ki lehet szurni.

Az erdekes megoldasok nem itt kezdodnek!.. Ez egy sima alapkapcsolas.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4893) tvamos válasza icemad (#4891) üzenetére


tvamos
nagyúr

Veszel ilyet, es kozvetlen az izzo fenyet tudod erzekelni. Csak meg kell oldani, hogy kulso fenyforras, (nap,) ne tudjon belevilagitani. Ez is lehet jo megoldas.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4894) Pulsar


Pulsar
veterán

használt már valaki ilyen IR alapon működő optikai tűz érzékelőt? Mennyire megbízható ez?
Igazából a bojlerbe építeném be, mert gyakran elalszik az őrláng, és rossz érint, mikor nincs melegvíz :D
Gondoltam, ezzel érzékelem a lángot, és ha nincs, történik majd valami (pl küld egy mailt, vagy ilyesmi)

(#4895) Janos250 válasza Pulsar (#4894) üzenetére


Janos250
őstag

Off topic válasz:
Inkább fújd (vagy fújasd) ki a szöszt abból a csőből, ami az őrlánghoz vezeti a gázt. De vigyázz, nehogy azt a szerelőt hívd, aki teleszórja minden évben Pestet az olcsó (3000 Ft) reklámjával, mert ez a trükkje: mond, vagy csatlakozó meglazítással csinál valami (fiktív) hibát, és ha nem fizetsz neki sokat azonnal a "hiba elhárításáért", akkor bejelenti a "hibát" a gázműveknél, akik vizsgálat nélkül kikapcsolják a gázt, és visszakapcsolni már csak akkor lehet, ha a jelenlegi szabványoknak megfelel, magyarul mindent le kell cserélni, (bojlert, csöveket, kémény bélelést, stb.), mert már a néhány éve beszerelt cuccok se felelnek meg a mai szabványnak! Én fizettem :(( Persze számlát nem adott. Az ilyet persze nem buktatja le a NAV !

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4896) Pulsar válasza Janos250 (#4895) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerencsére normális a gázszerelőnk, évek óta ő jár ki. Sajnos a hibát nem lehet megszüntetni, es annyira nem is szűrű (3 habonta egyszer) csak engem ez is bosszant :)
Sajnálom hogy Te igy jartal... férgek :(

[ Szerkesztve ]

(#4897) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok!
Van egy windows áruházas arduino IDE-m és ma próbáltam volna használni, de a kód fordítása és feltöltése szinte lehetetlen. Nézem 10.-én frissül. Nálatok is ennyire rossz? Esetleg honnan tudnék leszedni egy régebbi ide-t? Melyik verziót ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#4898) DrojDtroll válasza Pikachu24 (#4897) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mióta áruházas az ide?

(#4899) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

linux alól próbálgatott már valaki kommunikálni az arduinoval?

(#4900) tvamos válasza DrojDtroll (#4899) üzenetére


tvamos
nagyúr

Régen azzal nyomtam, nem volt semmi gond. Ment minden frankón.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.