Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Teasüti válasza Janos250 (#4249) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kajak elméláztam rajta hogy lehetne megszüntetni a karakterláncok ismétlődését, persze nem úgy, hogy szóismétlés nélkül fogalmazom meg a menüt. :C
Azért nem bontottam le minden egyes string-et szavakra, de 50-60 db menüelemnél nyertem idáig másfél kilobájtot optimalizációval. :K
(Egyébként ezt a mai világban nevetségesnek tartom, de bakker jól jön másfél KB így a rom végén. :D )

E helyett:
case 30: //LED max brightness
lcd.print(F("Max brightness:"));
lcd.setCursor(0, 1);
lcd.write(byte(2));
lcd.setCursor(2, 1);
lcd.print(Bmax);
break;
case 31: //LED min brightness
lcd.print(F("Min brightness:"));
lcd.setCursor(0, 1);
lcd.write(byte(2));
lcd.setCursor(2, 1);
lcd.print(Bmin);
break;

Ezzel és hasonlókkal:
void valami()
{
lcd.setCursor(0, 1);
lcd.write(byte(2));
lcd.setCursor(2, 1);
}

...

case 30: //LED max brightness
lcd.print(F("Max"));
goto case31;
break;
case 31: //LED min brightness
lcd.print(F("Min"));
case31:
lcd.print(F(" brightness:"));
valami();
if (case == 31) lcd.print(Bmin);
else lcd.print(Bmax);
break;

[ Szerkesztve ]

(#4252) Teasüti válasza Janos250 (#4250) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zseniális!
Főleg, ahogy felragasztja az alkatrészeket kétoldalú 3M adhesive sheet-tel. Gépészként ennél a résznél felnevettem. :DDD

(#4253) Janos250 válasza Teasüti (#4251) üzenetére


Janos250
őstag

Egy ilyen verzió?

void valami(String idezet, int B)
{
lcd.print(F(idezet));
lcd.setCursor(0, 1);
lcd.write(byte(2));
lcd.setCursor(2, 1);
lcd.print(B);
}

case 30:
valami("Max brightness:", Bmax);
break ;
case31:
valami("Min brightness:", Bmin);
break ;

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4254) Teasüti válasza Janos250 (#4253) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennyire nem sablonosak a menüelemek azért. Ez csak két kiragadott példa volt a kb 60 db-ból.
Na meg a példádban a "brightness" szó ugyanúgy kétszer lesz eltárolva a rom-ban. ;)
Szóval nekem ez olybá tűnik semmivel se foglal kevesebb tárhelyet, mint az én verzióm.
(Mondjuk arról nincs infóm az lcd.print() mennyi extra területet emészt fel, ha szavanként hívom meg.)
Én itt most tárhelyre igyekeztem optimalizálni. Legyen az rom vagy ram - ha nem használod az F makrót.

MÁS
Pillanatpákához lehet kapni U alakú lapos hegy helyett tűhegyet, ami a forrasztóállomásokon is van? Elutazom egy időre és viszek pár játékot unaloműzőnek, viszont odahaza csak pillanatforrasztó van és azzal elég nehéz felapplikálni egy tüskesort mondjuk egy Nano-ra.

[ Szerkesztve ]

(#4255) Janos250 válasza Teasüti (#4251) üzenetére


Janos250
őstag

"Egyébként ezt a mai világban nevetségesnek tartom, de bakker jól jön másfél KB így a rom végén"
Csak halkan kérdezem:
Nem kellene átállni ehelyett az öreg proci helyett valami korszerűbbre?
Mert ez a proci nem a "mai világ", hanem egy régebbi világ!
Ugyanilyen árért sokkal korszerűbbek is vannak!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4256) quint válasza Janos250 (#4255) üzenetére


quint
aktív tag

Valljuk be, bizonyos tervezési/kódolási módszerek mellett bármilyen vasat ki lehet hízni, itt is láttunk már olyan kódrészletet, aminek a méretét a billentyűzet kopása korlátozta :)

(#4257) artiny


artiny
őstag

Valaki tudna velemenyt mondani, hogy a ket szenzor kozott van e valami fele kulombség ?

1
Adafruit DS1307 Real Time Clock Assembled Breakout Board

2
DS1307 Real Time Clock breakout board kit

Az egyik osszeszerelt a masik pedig nem? de a kodok es hasonlo ugyan ugy mukodne mindketton :U

[ Szerkesztve ]

(#4258) quint válasza artiny (#4257) üzenetére


quint
aktív tag

ebay -> DS3231 alapú órák ~1 dollárért, stabilabbak...

(#4259) Janos250 válasza artiny (#4257) üzenetére


Janos250
őstag

Hú, ezek elég drágák :-(
Én ilyet használtam:
http://www.ebay.com/itm/Arduino-I2C-IIC-RTC-DS1307-AT24C32-Real-Time-Clock-Module-For-SMD-AVR-ARM-UNO-R3-/262136732796?hash=item3d08911c7c:g:3lYAAOSwX~dWps7C
Nem volt vele gond.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4260) artiny válasza Janos250 (#4259) üzenetére


artiny
őstag

quint, Janos250: én is ezt mondom, nagyon drágák es most átszámolva a postával 16,50€ re jon ki,.... de a tanarom azt mondta hogy ilyet rendeljek adafruitossat :S (a diplomamunkamhoz kell majd)

[ Szerkesztve ]

(#4261) quint válasza artiny (#4260) üzenetére


quint
aktív tag

Kérj tőle:
- ellenérveket az 1 dolcsissal szemben;
- vagy 15.5 dolcsit :)

(#4262) fpeter84 válasza artiny (#4260) üzenetére


fpeter84
senior tag

Azért olyan drága az adafruit, sparkfun, stb, mert egyrészt erőforrásokat fektetnek (nyugati tarifával) a terméktámogatásba, másrészt baromira pénzéhesek :)

Nyugodtan vedd a töredék árú kínai breakout verziókat, ugyanolyan tökéletes lesz. Nekem most hozott a postás pont párat az emlegetett DS3231 csippesből - igen, ennyi az ára, szállítással együtt, csak elemet kell bele rakni :))

Ha szoftveres kompatibilitás miatt tényleg a DS1307 kell, akkor olyat is találsz bagóért, csak a DS3231 stabilabb, okosabb és nem csak 5V-ról üzemeltethető...

(#4263) bardi válasza artiny (#4257) üzenetére


bardi
aktív tag

Ilyen pl jó lenne egy automatizált roló felhúzó eszközre, ami mondjuk hétköznap a szükséges ébredésnél felhúzza a rolót, este meg leengedi? Persze kéne még hozzá valami motor, motorvezérlő, de amikor mikrokontrollert tanultam programozni, akkor ez merült fel bennem, mint értelmes ötlet. A mozgásérzékelős lámpa az előszobába nem lenne jó ötlet a macska miatt :D

'92 Honda VFR 750

(#4264) Teasüti válasza Janos250 (#4255) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már meg is jött az első arm alapú vasam, a Leaflet Mapple Mini amit te linkeltél. :R
Majd kipróbálom, ha unatkozok. De a meglévő projektet nem fogom átültetni arra. :N
Ez a Nano éppen elég erre a feladatra (rom 99%, ram 75%, GPIO D2-től D13-ig valamint A0-tól A2-ig foglalt, plusz az I2C és UART portok :)) ).

(#4262) fpeter84
Ez az RTC nem tud véletlenül 1 hz-nél gyorsabb megszakítást küldeni, de azért vmi épeszű osztással? Csak egy-két nagyságrenddel kéne gyorsabb frekvencia, amiket eddig láttam azok rendre 1 hz-es vagy 1 khz és a fölötti jelet küldenek csak.
Egy kerek 10 hz-el lennék boldog. :(

[ Szerkesztve ]

(#4265) Aryes válasza Teasüti (#4264) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugye jól gondolom, hogy ezt a maple mini-t nem az arduino ide-ben kell programozni, és nem is azon a nyelven? Mert leginkább ez tartott vissza, hogy ilyet rendeljek. :)

(#4266) gyapo11 válasza bardi (#4263) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha 1 m magasan vízszintesen helyezed el a pir szenzort, akkor már nem fog a macskára reagálni, de emberre igen ha legalább 1 m magas. De persze a magassággal lehet játszani. Másrészt más szenzorokat is bevethetsz, pl. az egérfogós projectemben említett visszaveréses infrakaput, akár többet is, pl. láb és fejmagasságban, és csak akkor kapcsolod a lámpát, ha mindkét helyen érzékel. Csak nincs akkora macskád, ami képes egyszerre 1 m távolságban levő szenzorokat indítani. ;]
Meg van ultrahangos is, azzal még nem játszottam, lehet, hogy nem szereti a macska.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4267) bardi válasza gyapo11 (#4266) üzenetére


bardi
aktív tag

Erre nem is gondoltam, így már megfontolandó, ha végre bele tudom vetni magam ebbe.

'92 Honda VFR 750

(#4268) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sima DC motor esetén hogyan lehetne legegyszerűbben megoldani a polaritás megfordítását? Vásznat akarok velük mozgatni, tehát mindkét irányba kellene forogniuk.

(#4269) tvamos válasza krisztianAMG (#4268) üzenetére


tvamos
nagyúr

Veszel egy motor drive shield-et. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4270) Pubszon válasza krisztianAMG (#4268) üzenetére


Pubszon
veterán

Motor driver, vagy 2 relé.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4271) Aryes válasza Pubszon (#4270) üzenetére


Aryes
nagyúr

2 relé biztosan nem elég.

(#4272) quint válasza Aryes (#4271) üzenetére


quint
aktív tag

1. relé: ki-be -> 1 áramkörös sima érintkezővel
2. relé: polaritásváltás -> 2 áramkörös morze-érintkezős.

(#4273) Janos250 válasza Aryes (#4265) üzenetére


Janos250
őstag

Nem teljesen jól gondolod.
Eredetileg saját rendszere volt, de mióta az arduinot portolták rá, azóta gyakorlatilag mindenki arduino rendszer alatt programozza. Az eredeti keretrendszer fejlesztésével le is álltak. ARM proci, célszerűen C++ alatt programozod, de részeket rakhatsz bele C-ben, vagy assemblyben is. Pl. kényelmesen előállítható vele hardver szinten az akár 10 Hz-es megszakítás is, amit Teasüti szeretne.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4274) Aryes válasza quint (#4272) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha csak úgy nem. :)

Offtopik: Valakinek nincs ötlete véletlenül, hogy lehetne vmi ijesztő fény vagy hanghatást eszközölni arduinoval? Olyanra gondoltam, mint pl. egy felfújt lufit egy szervora szerelt gombostűvel kippukkantani, csak itt a játéknak határt szab a rendelkezésre álló véges számú lufi. :)
Van itthon egy régi vakus fényképezőgép, a vakut lehetne rajta működtetni, de mivel? Relével?

(#4275) Janos250 válasza krisztianAMG (#4268) üzenetére


Janos250
őstag

Ezt nevezik úgy, hogy H bridge. A H betű négy sarkára jön a táp, a vízszintes részre a motor. A csúcsok mellett van egy-egy (összesen négy) FET, amit kapcsolgatsz, így a motoron hol erre, hol arra folyik az áram. Négy relével is megoldható ugyanez.
Pl.:
http://www.ebay.com/itm/L9110S-H-bridge-Stepper-Motor-Dual-DC-motor-Driver-Controller-Board-for-Arduino-/262136733719?hash=item3d08912017:g:cAgAAOSwx-9W1Pro
vagy
http://www.ebay.com/itm/Stepper-Motor-Drive-Controller-Board-Module-L298N-Dual-H-Bridge-DC-For-Arduino-/201732551359?hash=item2ef83272bf:g:JKMAAOSwkEVXGHe6

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#4276) Teasüti válasza Aryes (#4265) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig határozottan ez a szándékom vele.
Én meg épp azt akartam kérdezni, hogy csak úgy ismerkedés szinten milyen másik fejlesztőkörnyezetet volna célszerű tanulmányozni így az Arudino IDE mellett? Arm procikhoz valót. Előny volna, ha 1:1-ben át lehetne ültetni a forráskódot egyik fordítóból a másikba, akár copy&paste a két ablak között. Ez így lehetséges, vagy elölről kell kezdenem az egész mikrovezérlősdit onnantól, hogy "hello world"? :Y
Na meg nagy kérdés, hogy a különböző keretrendszerekhez eltérő függvénykönyvtárak használatosak, vagy továbbra is használhatom az eddig bevált Arduino közösségből merített könyvtárakat?

[ Szerkesztve ]

(#4277) mArZsi válasza Aryes (#4271) üzenetére


mArZsi
tag

Elég két relé, pont most volt egy centrálzár projektem, melynél hasonlóan polaritás váltás kell.
Két NO közös, arra megy a +. NC is közös, arra megy a -. A COM-okra meg megy a motor.

[ Szerkesztve ]

(#4278) Aryes válasza mArZsi (#4277) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez tulajdonképpen két dolgot bizonyít:
- nem ismerem a reléket, én relénként egy-egy sima kapcsolóban gondolkodtam
- jelen esetben egy relében valójában két kapcsoló van, vagyis összesen 4.
:)

(#4279) krisztianAMG válasza Janos250 (#4275) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Hatalmas köszönet! :R

(#4280) gyapo11 válasza Aryes (#4274) üzenetére


gyapo11
őstag

Acetilén vagy PB-ágyú. Mezőgazgaságban használják az eső/jégeső befolyásolására, nagy hőlabdákat lövöldöznek vele az ég felé, de szól is akkorát, mint egy valódi ágyú. Csak kell egy palack gáz, meg elektromosan vezérelhető szelep, és persze egy szikra a gyújtáshoz. Fölfelé nyitott edénybe kell ereszteni a levegőnél nehezebb gázt, hogy keveredjen a levegővel, tehát kis átmérőn nagy sebességgel, és adott mennyiség (amit a szelep nyitásának idejével lehet beállítani) után mehet a szikra. Tkp. a házakat is lebontani képes gázrobbanás kicsiben, ha elég kicsi, akkor csak pukkan. Gyújtásra jármű gyújtótrafója tökéletes.
A gáz-levegő arányt nem tudom, benzinnél 1:14 ha jól emlékszem, 1 egységnyi benzinhez 14 egységnyi levegő súlyban mérve, de van egy tartomány, amin belül robbanásképes az elegy, a túl tömény és a túl híg gáz sem tud robbanni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4281) Aryes válasza gyapo11 (#4280) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen! De én egy gyerekjátékot tervezek csinálni, amit szobában játszanánk, ahhoz kicsit overkill lenne, úgy is mondhatnám: ágyúval verébre. :) Valami rugós vagy sűrített levegős dologra gondoltam. Nagyon szeretik a Bumm! című műsort a tv-ben, azt akarom háziasítani, de mondjuk egy led kigyulladása rossz vezeték elvágása esetén nem volna elég hatásos...

(#4282) tvamos válasza Teasüti (#4276) üzenetére


tvamos
nagyúr

IAR EVB jó kipróbálni.

(#4281) aryes válasza gyapo11 (#4280) üzenetér
Sajnos a vakut nem tudom, hogyan lehet felvillantani, de egy 10W LED mondjuk elég lehet, nem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4283) gyapo11 válasza Aryes (#4281) üzenetére


gyapo11
őstag

Ja, ennyire kicsi legyen? Akkor piezo hangszóró, amit riasztókban használnak, az egészen kicsi, 2-3 cm átmérőjű. Legutóbb bringára szerelhető verziót láttam. 9 V-os elemmel megy, de elég hangos. Csendes szobai környezetben biztos felriadnak rá.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4284) gyapo11 válasza tvamos (#4282) üzenetére


gyapo11
őstag

A vakut is elég könnyű vezérelni. Ha régi vaku, akkor 200-300 V van a gyújtókábelen, ezt tirisztorral lehet rövidrezárni. Egy kondit süt ki, és így a tirisztor is kinyit, jöhet a következő villanás.
Ha újabb vaku, akkor 5-10 V-os a gyújtófeszültsége, ezt egy tranzisztorral vagy fettel is el lehet sütni, pár mA az áram.
Most nézem ez nem önálló vaku, hanem gépbe épített. Erre nem tudok módszert kívülről indítani. Exponálni kell a géppel. Ha van távkioldó menet az exponáló gombon, akkor a távkioldót már lehet működtetni egy kis motorral meg menettel, ha van hely, akkor autóba való ajtózár motorral. Kb. 3-5 N erő kell egy pillanatra. Ha elektronikusan távvezérelhető a gép, akkor még egyszerűbb, az valószínűleg nem több mint 5 V, le kell húzni testre egy kimenetet. Végső esetben a fényképezőgépen is meg lehet nyomni az exponáló gombot, de azt már nehezebb úgy megoldani, hogy a vaku fénye is látsszon, és a befogó szerkezet meg az egyéb kellékek ne takarják el. Esetleg lehet próbálkozni plexirúdból hajlítani fényvezetőt, és akkor be lehet építeni az egészet egy dobozba.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4285) Aryes válasza gyapo11 (#4284) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen! Egy régi fixfókuszos filmes gépről van szó, minden kézzel tekerős rajta, csak a vaku elektromos rajta, egy ceruzaelemről megy. Szerintem rácsavarozok egy szervót, ami megnyomja az exponáló gombot, mert az van itthon, tirisztor viszont nincs. :)

(#4286) gyapo11 válasza Aryes (#4285) üzenetére


gyapo11
őstag

És mi lesz az ismétléssel? Kézzel fölhúzod? Mert ha csak a vaku elektromos, akkor a felhúzás is kézi.
Pedig a vaku nyilván feltöltődik az elvillanás után, tehát ha megtalálnád a kisütési pontot a gépen belül, valószínűleg az exponáláskor záródó mechanikus érintkező lehet, akkor azt az arduinoval zárva (relé, tirisztor, triak) újra és újra elvillanthatnád exponálás nélkül.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4287) Aryes válasza gyapo11 (#4286) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem gond kézzel felhúzni, legalább kattan is. Csak olyat nem akartam, ami elfogy, mint pl ha lufit pukkantgatnék.
Az a piezós ötlet jár még a fejemben, amit írtál, de azzal csak vmi éles, magas hangot lehet kiadni, mint a sziréna, nem? Vmi hangos pukkanást kéne még előidézni, de semmi használható ötletem nincs rá.

(#4288) quint válasza Aryes (#4287) üzenetére


quint
aktív tag

Veszel az ócskásnál néhány száz forintért egy kibontott >20 centis hangszórót (inkább 4 ohmos, esetleg 8 is lehet). Kell még egy 5 voltos morze-érintkezős relé, egy 100-470 ohmos ellenállás (töltőáram korlátozására) és egy 470-2200 mikro közötti elkó. Az érintkező közös pontja megy a kondi + ra, a kondi negatív földre. A nyugalmi állapotban zárt érintkező R-re, R másik fele az arduino +5 V-ra. Az érintkező nyugalmi állapotban nyitott fele a hangszóróra, hangszóró másik fele földre. Arduinoval kapcsolod be a relét (1-2 másodpercre). Az első alkalommal legyen a gyerkőcökön pelcsi :DDD

(#4289) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Látom kreativitásban nem szenved hiányt a társaság, LOOL!! :C

(#4290) Teasüti válasza tvamos (#4282) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm! :R
Viszont nem látok árakat. Mennyiért adnak egy darab örök licencet egy gépre magánszemélynek?
Na meg ugye én ezt hobbiból csinálom, szóval ha kijön vmi olyan összeg, ami már közelít egy eredeti Arduino Starter Kit árához, akkor csak mosolyogni fogok rajta. :D
Meg olyan szoftver kéne, ami nincs szétdarabolva a támogatott hardvereket illetően.
Egy mindenest szeretnék: Atmel AVR, AVR32 és ARM támogatás all-in-one, ami szóba jöhet így nekem a nem túl távoli jövőben. :R

[ Szerkesztve ]

(#4291) Aryes válasza quint (#4288) üzenetére


Aryes
nagyúr


Na ilyesmire gondoltam, köszi szépen! :DDD
Kérdés, hogy hány ilyen pukkanást bír el egy csóró hangszóró.

[ Szerkesztve ]

(#4292) quint válasza Aryes (#4291) üzenetére


quint
aktív tag

Rengeteget, egy 20 centis ekkora tápról gerjesztgetve az örökkévalóságig elmegy. A "pukk" energiáját a tápfesz és a kondi nagyságával tudod befolyásolni.

[ Szerkesztve ]

(#4293) quint válasza Aryes (#4291) üzenetére


quint
aktív tag

Egy picit számoltam:
E = 1/2 * C * U * U miatt 10 ezer mikro Farad és 12 voltos táp mellett is csak 0,8 Ws lesz a tárolt energia. Ez még szabadon álló gumimembránosra (= nincs visszatérítő erő) is ráengedhető, akkor sem szakad le a lengőcséve. Szóval az 5 volt csak egy erősebb bébipuki lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#4294) Aryes válasza quint (#4293) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mindig irigy voltam azokra, akik ilyesmit ki tudtak számolni. :)
Viszont tovább gondoltam: ha elég nagy a membrán kilengése, apró dolgok ráhelyezésével (pl hungarocell gyöngyök) már elég látványossá lehetne tenni egy ilyen "bébipukit". :DDD

(#4295) quint válasza Aryes (#4294) üzenetére


quint
aktív tag

Igazából egy jelentősebb kitérése lesz, a többi már csak erősen csillapított lecsengés. A hangszóró típusától függ, hogy mekkora a megengedhető max egyirányú löket. Ha nem ismered, akkor 20 centisnél nem mennék 1 cm löket fölé. De (más meghajtással) már ennyivel is lehet csinálni durrogó, pingpong labdával dekázgató gépezetet :)

[ Szerkesztve ]

(#4296) tvamos válasza Teasüti (#4290) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van ott code size limites verzió ingyen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4297) gyapo11 válasza quint (#4288) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha már van hangszóró a projectben, akkor mehet a hanglejátszós szülinapi képeslap elektronika, amire a happy birthday to you-t szokták felvenni, föl lehet venni 10 másodperces giga robbanás hangot, és egy kontaktus zárásával akárhányszor lejátssza. Van neki saját kis hangszórócskája, oda lehet csatlakoztatni vagy a hangszórót, vagy egy erősítő modult.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#4298) tibi-d


tibi-d
tag

Sziasztok!
Belefutottam egy olyan problémába, amit korábban minden gond nélkül tudtam alkalmazni.(Igaz akkor 20X4-es LCD-t használtam.) Egy 3.2"-os TFT-vel kísérletezek (UTFT könyvtárak). Konkrétan a funkcióhívásokra dob hibát a fordító.

if (x==y) Menu();

void Menu ()
{
}

Erre írja ki az if-el kezdődő sorra, hogy 'Menu' was not declared in this scope".

Ez most az 1.6.13-as IDE hibája lehet?

(#4299) Gergosz2 válasza tibi-d (#4298) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem, ezt teljesen jogosan írja ki.

Így nézne ki helyesen:

void Menu (); // ez a függvény prototípusa, innentől a fordító tudja, hogy ez létezik

if (x==y) Menu();

void Menu () // Itt meg megírod magát a függvényt.
{
}

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4300) Aryes válasza gyapo11 (#4297) üzenetére


Aryes
nagyúr

"hanglejátszós szülinapi képeslap elektronika"
Erről tudsz bővebb információt adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.