Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) tvamos válasza Aryes (#5800) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kezemmel. ;]

Szerintem a régi nyomtatós megoldás talán életképesebb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5802) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Sziasztok, szeretnék elkezdeni foglalkozni az arduinoval. Tanulmányozni stb.
Elektróztam régebben minimális szinten de a hétköznapokban programozó vagyok :D és a C nyelvet is ismerem. Hol érdemes szerintetek rendelnem starter pack féleséget? Aliexpressről vagy akár eredetit. Várom az ötleteket.
Szép estét :R

(#5803) Aryes válasza BTminishop (#5802) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én az Aliról rendeltem gyakorlatilag mindent, és mindent külön, amire szükségem volt, célirányosan. Lehet egyszerűbb lett volna, ha egy starter pack-et rendelek, de a legtöbb elég drága volt, ami a vám miatt sem mindegy. :)

(#5804) tvamos válasza BTminishop (#5802) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én a Banggoodról rendeltem egyet, volt hozzá frankó doboz, meg minden. (De nem igazán érdekli a célszemélyt.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5805) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!
Készíteni szeretnék egy NTP szerveren keresztül kommunikáló ledes asztali órát.
összeállítás:
- NodeMCU Lua ESP8266 ESP-12 WeMos D1
-Red 1.2' 4 Digit 7 Seven Segment LED Display Clock IIC time for_Arduino uno r3
-SYB-170 White bread board
Ebben kérnék segítséget!
Próbálkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#5806) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Rákerestem a topicban, de átfutva a találatokat nem jutottam eredményre. Arduino (vagyis ESP8266, de kb lényegtelen)-kompatibilis
infra ADÓval
találkozott már valaki? Vevőt találok rengeteget, de adót nem. Klíma távvezérlését kéne megoldani neten, és elvileg minden adott, csak infra adót nem sikerült még találnom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5807) Aryes válasza CHIPman (#5806) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mert az infra egyelőre még adómentes. :DDD
Egy sima IR led kell hozzá, meg az IRremote library. Légkondival nem lesz egyszerű dolgod, valaki nemrég írta is, hogy nem boldogul, elég összetett kódokat használ.

(#5808) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Bocsi nem olvasok vissza biztos sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban, de teljesen kezdőként melyiket kit-et ajnálanátok megvásárlásra arduinoból? (forrás: ali, ebay stb.) Igazság szerint én ezt néztem ki (ismerősök azt mondták édemesebb megvenni a megát ha egyszer veszek) [link]

(#5809) Rolly


Rolly
veterán

Valakinek sikerült már redőny távirányítót másolni és vezérelni? Van egy RF433, de a lehallgatás és a másolás elvileg megy de a visszajátszott kóddal nem tudom vezérelni a redőnyt... :( szeretném külső-belső hőmérséklet és napsugárzás alapján automatizálni a redőny vezérlését ...

(#5810) Janos250 válasza mate1396 (#5808) üzenetére


Janos250
őstag

Ízlése válogatja, ki melyiket kedveli.
Az általad linkelt fő baja szerintem, hogy túl van az ÁFA határon (ami 22 Euro), ezért megfogják a vámon. Ki kell érte fizetni az ÁFÁ-t, a vámkezelési díjat, plusz egy csomó idő, macera. Ezért tartom jobbnak "darabokban" rendelni.
A ez pl. még vám határ alatt van akkor is, ha dobozzal együtt rendeled. Hogy milyen processzorú lap (UNO, MEGA, stb.) az egyéni döntés kérdése. Az UNO a legáltalánosabb, annál többet tud a MEGA. Mégtöbbet egyéb lapok.
Pl. én az STM32 alapú lapokat szoktam javasolni, de ez ízlés kérdése.
http://www.ebay.com/itm/STM32-STM32F103RC8T6-ARM-Cortesx-M3-Leaflabs-Leaf-Maple-Mini-Module-for-Arduino-/262878977587?hash=item3d34cede33:g:Ze4AAOSwXYtYuSrr
Vagy valamelyik ESP8266 alapút, pl. WEMOS D1 R2-t, ha nem akarsz egyszerre sok lábat, de meg akarod tanulni a WiFit.
Arra figyelj, hogy a "régebbiek" (UNO, MEGA) 5V-osak, az "újabbak" 3.3 V-osak, és ez a szenzorok illesztésénél lényeges lehet.

Ha esetleg eredetiben, vagy hazai vásárlásban gondolkodsz, a gatyád rámegy, és gyakorlatilag nem kapsz jobb minőséget.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5811) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

valaki használt már valamilyen ujjlenyomat-olvasót? egy projekt-ötletem lenne, amihez kéne, de csak ilyet találtam, ennél pedig valami kisebb kéne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5812) Aryes válasza FireKeeper (#5811) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez kisebb.
Nekem is van egy projekt ötletem, pár napja kerestem én is ujjlenyomatolvasót, akkor találtam. Elég drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#5813) Zoja™


Zoja™
őstag

Uraim, van mód arra, hogy egy arduinot digitális hangerőszabályzásra használjunk?

Találtam itthon 2 régi hangfalat, van egy 2x12W-os erősítő modulom is, gondoltam összeházasítom a cuccokat egy aktív PC-s hangfallá, de ha megoldható, akkor nyomógombokkal szeretném a hangerőt szabályozni. Természetesen a DAC-tól jövő jelet szeretném szabályozni, ami ha emlékeim nem csalnak, akkor 75mV környéki feszültséget jelent, gondolom ezt még elbírja az arduino.
Keresgéltem a neten, de nem találtam nekem megfelelő dolgot, vagy csak rossz helyen keresgéltem.
A méret miatt elsősorban egy attiny85-ös lapkára gondoltam, van is itthon egy ilyen:

Tudom, hogy egy potméterrel jóval egyszerűbb lenne, de az élet szép, megbonyolítanám egy kicsit. :D

(#5814) Aryes válasza Zoja™ (#5813) üzenetére


Aryes
nagyúr

Potméter + szervó. :DDD Én biztosan így csinálnám.

(#5815) Zoja™ válasza Aryes (#5814) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor már mindegy lenne, ha egy motoros potmétert kötnék rá egy motorvezérlőre. Csak akkor többe kerülne a leves, mint a hús.

(#5816) quint válasza Zoja™ (#5813) üzenetére


quint
aktív tag

Ha PC-s hangfal, akkor készen is vagy, mert a billentyűzeteden nagy valószínűséggel ott vannak a "volume up" és "volume down" gombok :DDD

De picit komolyabban... Az Arduinot nem szabad beleraknod az analóg jel útjába, mert abból csak egy határ kaksi lesz. Pár dollárért kaphatók cél IC-k, azoknak a vezérléséhez lehet az Aurduinot használni. Megoldási lehetőség rengeteg van.

(#5817) tibi-d válasza Zoja™ (#5815) üzenetére


tibi-d
tag

Harminc évvel ezelőtt, mikor a saját erősítőmet építettem, én is mertem nagyot álmodni, de én infravörös távirányításúra építettem. Természetesen a Quad405 végfokra épült. A távirányító egy videoton TV adó-vevő egység volt, az előerősítő TDA1028, TDA1029, TDA1524 triumvirátusra épült. Ebben az időben földi halandó csak álmodhatott a microvezérlőkről. Ma biztos egy WI-FI, Kékfog, mobil kompatibilis erősítőt készítenék. A végerősítőt hagynám meg. A Quad 405 továbbfejlesztett változatát építemén meg. Amatőr utánépítésre szerintem még nem találtak jobbat.
Egy kis kedvcsináló: http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=h6twlJTfnj .
A hangfrekvenciás jel feldolgozásához sokkal erősebb vezérlőre van szükség, minimum RPi3 és barátaira. Az audiofilek ezt is szentségtörésnek vennék. Szerintem a legegyszerűbb, és a legjobb a jó öreg sztereó potméter, még ha manuálisan kell is vezérelni.

(#5818) Zoja™ válasza quint (#5816) üzenetére


Zoja™
őstag

Köszi, ez lesz majd a nyerő, valami hasonlót kerestem, csak rossz kereső szavakkal. :R

(#5819) Zoja™ válasza tibi-d (#5817) üzenetére


Zoja™
őstag

Igazából már szemezgettem a Quad-dal, de még nem volt ,,bátorságom" neki kezdeni.
A cél egyébként nem az volt, hogy DAC-ként használjam az arduinot, csak tekergetős potméter helyett nyomógombos megoldás érdekelt.
Erre a kis erősítőre viszont tényleg a régi megoldás marad, a későbbiekben ha lesz lelki erőm egy komolyabb erőlködőt össze rakni, azt biztos komoly tervezés és sok kérdés fogja megelőzni úgy, hogy a végeredmény szinte minden igényt kielégítsen.

(#5820) zka67 válasza Zoja™ (#5813) üzenetére


zka67
őstag

Szia, én csináltam már magamnak, igaz nem arduionval, hanem más mikrokontrollerrel, de a lényeg látszik:
távirányítós hangerő- és hangszínszabályzó

A lényeg az LM1036-os IC ami analóg jelekkel vezérelhető.

[ Szerkesztve ]

(#5821) quint válasza Zoja™ (#5819) üzenetére


quint
aktív tag

Ha nem valami egészen ütős (boltban milliós nagyságrendű) audiofil láncot akarsz összerakni, akkor ma már nincs értelme diszkrét alkatrészekből végfokot építeni. Vegyél például valami Tripath TK2050 (vagy hasonló) modult, ráraksz egy tápegységet, és fillérekért kész a boldogság: néhányszor százezres hangfalat bőven ki tud szolgálni.

(#5822) huniross


huniross
tag

Sim900a-hoz itthon működő firmware-t nem tud linkelni valaki? Amiket találtam nem jók. Köszi

(#5823) Zoja™ válasza zka67 (#5820) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez elég komoly kapcsolás, el is mentettem, köszönöm szépen. :R

quint: Igazából az építés öröme miatt ejtett gondolkodóba az egész. Tisztában vagyok vele, hogy készen olcsóbban meg lehet oldani az egészet, de abban nincs meg az az érzés, hogy igenis én raktam nulláról össze. :D

[ Szerkesztve ]

(#5824) #43680768


#43680768
törölt tag

Sziasztok, van valakinek valamilyen ötlete, hogy Arduino-val hogy tudok szabályozható áramkorlátozót (nem feszültség) építeni 0,5-6A között. Feszültségszabályzót arduino alapon MOSFET-tel már csinátlam. Csak most szeretnék egy olyat, ahol a szoftverből tudom korlátozni az áramot is.

(#5825) Aryes válasza #43680768 (#5824) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megkérdezhetem milyen célra?

(#5826) tibi-d válasza #43680768 (#5824) üzenetére


tibi-d
tag

Az "áramot is" kifejezésből arra következtetek, hogy egy tápegységnek a feszültségét, és áramkorlátját is arduinoval szeretnéd állítani. Ez azért bonyolult feladat, mert az arduino PWM jelet állít elő a test és a tápja között. Ebből szűrés után lehet "analóg" jelet előállítani. A probléma a referenciaponttal van. A fezsültségszabályzónak a referenciapontja a test, az áramszabályzó referenciapontja a mindenkori kimeneti fezsültség. Ezt illeszteni az arduinóhoz csak galvanikus leválasztás után lehetséges. Más a helyzet, ha csak áramgenerátort akarsz építeni, mert akkor az arduinó referenciapontját lehet kötni a kimenetre, vagy a szabályzó a test felől szabályoz "negatív szabályzás".

(#5827) #43680768 válasza Aryes (#5825) üzenetére


#43680768
törölt tag

Persze, intelligens akkumlátor töltőt akarok építeni, ami a következő paraméterekkel dolgozik
Manuális és automatikus beállítással elterjedtebb akkumulátor tipusokat tudja tölteni.
"Zselés" 4-20A, mindenféle "ólom" 10-74A-ig, "egyéb" akkumulátor profil
Mindegyiknek más a töltő profilja elméletben fejben már összeraktam hozzá mindent.
Figyelni kell az akkumulátor feszültséget, hőmérsékletét (itt a változás a lényeg) és még pár dolgot. Ez alapján szabályozni kell a töltőfeszültséget és áramot.
Amikor kész a töltés váltson át csepptöltésre. Legyen benne szulfid oldás, döglött akkumlátoron töltés "beindítás"
Az ötlett onnét jött, hogy szükségem van egy olyan töltőre amivel az autóm és a mocim akksiját ha kell tudom tölteni. Illetve a családban fellelhető minden egyéb akkumlátort. Főleg a mociknál vannak érdekes példányok, ami nem két forint :(
Na és persze az sem árt, ha szabályozott kimenetett tudok biztosítani a akksis fúromhoz is. áramkorláttal mivel átalakítottam az akksikat lI-ionra. (egyenlőre laptop táppal és fesz és áramkorlátozó áramkörrel töltöm)
Nem értek hozzá csak hobbi projekt.

(#5828) #43680768 válasza tibi-d (#5826) üzenetére


#43680768
törölt tag

Igen ilyesmi, csak nem találtam olyan leírást amivel egy amatőr is elboldogul. Nekem ebből annyi világos, hogy az áramkorlátozást arduino nélkül egy ellenállás értékének a változtatásával tudom szabályozni, nem nevet :)
Leválasztást megoldom.

(#5829) #43680768 válasza BTminishop (#5802) üzenetére


#43680768
törölt tag

Simán is össze tudod válogatni, ha rászánod az időt az ALI-ról, annyi előnye is van, ha te válogatod össze, hogy egyúttal amikor utána olvasol meg is ismered a cuccokat.
[link]
Amire szükséged lesz az nagyon sok 10k ellenállás, és arduino szenzorokhoz való kábelek, illetve ne elégedj meg egy breadboarddal és feltételezem olyan kezdő vagy mint én akkor egy nagyobbon könnyebb dolgozni.
[link]
Most is kettő ilyen van egymás mellé rakva és a kettőn összedugdosva az aktuális projekt, mint referencia.
[link]

(#5830) tibi-d válasza #43680768 (#5828) üzenetére


tibi-d
tag

Találtam egy elgondolkodtató megoldást, érdemes ötletet meríteni belőle.
https://programmingelectronics.com/arduino-controlled-battery-charger/
A segédtápokat mindenképpen lecserélném kapcsolóütemü kivitelre, mert 30V-ból 5-12V-ot így előállítani nagyon veszteséges, és az IC-k erősen melegednének. A hall elemes áramérzékelés nagyon ötletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#5831) gyapo11 válasza tibi-d (#5826) üzenetére


gyapo11
őstag

mert az arduino PWM jelet állít elő a test és a tápja között. Ebből szűrés után lehet "analóg" jelet előállítani.

Lehet olyat is, hogy van egy bináris számláló, aminek a kimenetein egy ellenállás létra. A számlálót táplálja (és amikor kell reseteli) az arduino, a kimeneten meg lépked fölfelé az analóg feszültség. 8 bites számláló 256 szintet tud, de két 8 bites már 65536-ot. Ha a lépkedést nem akarjuk ráengedni a vezérelt eszközre, akkor kell még egy tároló is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#5832) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Wifi modulbol melyiket ajánlanátok?
Arra gondoltam, hogy a 8266 lehet nekem az ideális választás, hiszen soros bemenete van,a mit könnyedén tudok vezérelni egy arduinoval akár, viszont van benne tárhely és önállóan tud futtatni kódot, így pl a riasztórendszeremhez tudom kapcsolni és független elemként is tud üzemelni az online ki\be-kapcsoláshoz.

(#5833) Gergosz2 válasza brickm (#5832) üzenetére


Gergosz2
veterán

Wemos D2 mini Pro.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5834) vargalex válasza Gergosz2 (#5833) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom D1 mini Pro-ra gondoltál. De nem biztos, hogy megéri a felárat, hacsak nem kell a 16 MB Flash (4 MB van a simában), illetve a külső antenna csatlakozó.

Alex

(#5835) #43680768 válasza gyapo11 (#5831) üzenetére


#43680768
törölt tag

Végül is egy megán van elég kimenet :)
Azért köszönöm ez is egy megoldás és ha nem lesz más ez lesz.

(#5836) #43680768 válasza tibi-d (#5830) üzenetére


#43680768
törölt tag

Igen ezt néztem, de nem értettem, hogy csinált áramkorlátozást.

(#5837) quint


quint
aktív tag

Ma megjelent az ESP32 könyv frissítése.

(#5838) tibi-d válasza #43680768 (#5836) üzenetére


tibi-d
tag

A programot átnézve valóban nincs áramszabályzás benne, csak áram kijelzés. Ezt a funkciót meg kell írni. Ez a program elég nehezen olvasható, mert ömlesztve vannak benne a funkciók. Szét lehetne választani az egyes funkciókat.

(#5839) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!

Amatőrként szeretnék összeállítani egy órát.
Jó lenne ha interneten keresztül frissítené az időt.
A kijelzője :[link]
Mi kellene még hozzá?
Kaphatok itt esetleg segítséget,támogatást?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5840) Gergosz2 válasza A214 (#5839) üzenetére


Gergosz2
veterán

Fentebb is említett ESP8266. Itt a fórumon elég sokan a Wemos D1 mini pro-t favorizáljuk ami nagyjából 6 dollárt kóstál.

A linkelt led mátrixhoz úgy rémlik van library is, így gyakorlatilag egy NTP szerverrel való csevegés után már tudni is fogod az időt ami egyszerűen kiirathatsz rá.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5841) A214 válasza Gergosz2 (#5840) üzenetére


A214
aktív tag

OKÉ,akkor veszek egy ilyet [link]

vagy WeMos D1 mini PRO

Valami hasonlót szeretnék [link]

[ Szerkesztve ]

(#5842) A214


A214
aktív tag

Tehát ha meglesz a WeMos D1 mini PRO és csatlakoztatom usb keresztül első körben mit kell csinálni?
Firmware frissítés?
Aztán, hogy tudom rábírni hogy az Arduino 1.8.2 kommunikáljon vele?
Ennyi lenne csak?[link]
Esetleg segédlet van valahol?

[ Szerkesztve ]

(#5843) Gergosz2 válasza A214 (#5841) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem ilyen van : [link]

Nem kell semmi firmware-t frissítened, csak leszedni az Arduino Core az ESP8266-hoz. Itt van hozzá minden: [link]

Szerk: Ja most látom, a videó is ezt mutogatja.

Szerk2: Emitt meg a linkelt led mátrixhoz jó lib.-ek: [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5844) A214 válasza Gergosz2 (#5843) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, felraktam azt a csomagot a videó szerint .Te is azt linkelted.
Most már megjelentek a programon belül a 8266 lapok.
Mást erről az oldalról nem kell mokolni?
Kérdés ha rádugom majd a win7 felismeri ,nem kell drivert telepíteni?
Akkor mára ennyi majd rendelem a cuccokat.
Amit linkeltél D1 ez külső antennás?
:R :R :R

(#5845) Gergosz2 válasza A214 (#5844) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lehet rá tenni, csak egy ellenállást kell átforrasztani. De semmi driver vagy hasonló nem kell.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5846) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Életem legelső címezhető ledjét szeretném életre kelteni ,de sajnos megakadtam.
Kérlek segítsetek nekem ,laikus vagyok, és semmiféle segédanyagot nem találtam.

Ezekkel rendelkezem:

5V 2A táp
1m (60led) szalag
arduino
sound detector

először is, a táp negatív és pozitív ágait csatlakoztattam minden eszközhöz.
-negatív ág:
GND (sound detector)
GND (arduino)
GND (szalag)
(az nem tudom h probléma e hogy a táp nem teljesen 5,0 V-ot ad le hanem 5,2V-ot, de lehet csak a multiméterem jelzi ki hibásan.

-pozitív ág:
+5V (sound detector
VIN (arduino)
+5V (szalag)

ezután az arduino egyi kanalóg csatornáját hozzákötöttem a sound detectorhoz
arduino: A0
sound detector: OUT

aztán a digitális csatornáját az arduinonak a szalaghoz
szalag: DO
arduino: D6

mindezek után bedugtama tápot minden megkapja a feszt. és mini usb-n keresztül csatlakoztattam a gépemhez. feltettem az arduino IDE-t beállítottam a megfelelő portot, bemásoltam netről egy kódot, rámentem a feltöltésre, elvileg sikeresen feltöltötte. az arduino indikátorled villog, meg világít de a ledből még semmi fény nem szűrődött ki. Mi lehet a baj, mi lehet a hiba? Kérlek segítsetek!

(#5847) lappy válasza ZTE_luky (#5846) üzenetére


lappy
őstag

A kódból látni kellene hogy melyik lábra van beálltíva a bemenet és a kimenet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#5848) vargalex válasza Gergosz2 (#5840) üzenetére


vargalex
félisten

Egyszer már kérdeztem, de nem jött válasz. A sima d1 mini $2.50 körül beszerezhető.

Alex

(#5849) Gergosz2 válasza vargalex (#5848) üzenetére


Gergosz2
veterán

így van, de én a pro-t szoktam venni. Szerintem senkit sem vág földhöz az a -3 dollár és legalább lesz antenna csati ha kell. Sokat szívtam anno a nodemcu nyák antennájával, azért is tértem át erre. Sőt ezen még az is jobb.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5850) zka67 válasza ZTE_luky (#5846) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ha a szalagon a Din bemenetre kötnéd az arduino kimenetet, valószínűleg sokkal több fény jönne ki a ledekből :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.