Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-03-11 00:46:52

LOGOUT.hu

Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) vargalex válasza quint (#5900) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól látom, egy nagy baj van az AS7-el: csak Windows alá létezik. Itt nálam már ki is esett...

Alex

(#5902) quint válasza vargalex (#5901) üzenetére


quint
aktív tag

Linuxhoz is van szép választék, meglepődnék, ha pont te nem találnál magadnak megfelelőt :)

(#5903) Vladi válasza Aryes (#5892) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyébként teljesen jogos a kritikád, sejtettem, hogy előbb-utóbb idegállapotba kerültök tőlem. :D

"mert nem tudsz C-ben programozni, vagy látni sem bírod az arduino IDE-t"
Igazság szerint semmilyen nyelven nem tudok programozni. Max shellben összefabrikálok egy működő szkriptet. Meg semmilyen mérnöki, műszaki vagy informatikai végzettségem nincsen. Ehhez képest kell megvalósítanom a projektet.

Nem akartam nagyon részletezni, mert nem biztos, hogy segítetek, ha üzleti célú a dolog. De akkor inkább leírom, hogy mit gondoltam eddig át:

Adott egy műanyag lap, ezt kellene perforálni. 3-3,5 mm vastag kell majd. Ennek méretei nem fixek, 10x20 cm-től 50x50-ig változnak. A másik nehezítő probléma, hogy nagyon kevés lóvé van rá. Nagyonmax 400.
Ezért azt gondoltam ki, hogy nagyon kicsi bélyeget készíttetek a szerszámkészítővel, meg egy felfüggesztést. Az aztal hozzá házi készítősű lenne, az embereim csak elboldogulnak vele. :DDD

Dolgozhatnánk állítható stellerekkel, de akkor az 1 lap kilyuggalása brutál idő lenne.

Ezért ugrott be, hogy megcsinálom cnc-sra. :Y Már nem is tudom hol láttam, vagy miről ugrott be.
Viszont én nem a szerszámot mozgatnám, mert túl nagy és nehéz hogy pontos legyek, hanem a munkadarabot!

Egyik tengelyre kapna egy Lead Screw-t (nemtom a magyar nevét.) ami mozgatná oda vissza a munkadarabot. Ennek párba menne egy másik, vagy csak sín, ezt még nem tudom. De a 2 szár szerintem jobb megoldás, csak akkor a vezérlőbe 2 motort kell kötni.

Mivel nem túl nehezek a munkadarabok, így szerintem nema 17 motorok elegek lennének.

A másik tengelyen meg kapna valahol középen 1 vezetőt. Vagy kész megoldás, vagy az is fabrikált.
A szerszámra meg menne egy pneumatikus munkahenger. Ezt egy relé kapcsolná, de ezt is tudja az ard vezérelni.

Tehát a léptetést kellene automatizálni, léptető motorral:
1 lépés előre - lyukasztás - 1 lépés előre - lyukasztás ..... egy lépés jobbra - lyukasztás -
stb. stb.

Így ha variálom a progarmot, más méretű munkadarobot is készíthetek.

Ennyi tömören. Már minden kacatot összevadásztam hozzá, csak ez az utolsó fekete folt.

Az arduinot találtam, mint vezérlő komponens. Vannak kész megoldások, de azok általában nagyon drágák.
Plusz licenc költség winre, plusz erősebb gépet igényel, plusz licent a szoftverre, pliusz drága vezérlő.

S akkor ott vagyok, hogy mackófejet is tudok vágni a fába, olyan pro. De nekem erre nincs szükségem! Az én gépem végtelenül primitív a cnc marókhoz képest pl.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5904) Aryes válasza Vladi (#5903) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na végre, hát ezzel kellett volna kezdeni. :)

Előbb javasolták a CNC shield alkalmazását, amihez van nyílt forráskódú CNC vezérlő program meg tervező. Miért adnád alább? Építs egy CNC gépet. És a szoftverrel sem kell foglalkoznod, mert készen kapsz mindent. Csak építened kell meg beállítani a programot.
Legalábbis ha nem értettem félre valamit, de majd az okosabbak kijavítanak. :B
Van egy cnc shield-em, játszani vettem, ha lesz időm építek vmi plottert vagy hasonlót én is. :)
Én meg amúgy zenész vagyok, sosem tanultam programozni, mégis csinálom. :P

[ Szerkesztve ]

(#5905) Vladi válasza Aryes (#5904) üzenetére


Vladi
nagyúr

Komplett cnc gépet azért nem építenék, az már atombomba a verébre. :D

Nagyjából összeállt már a kép, csak pár kérdés maradt:

- ha felteszem az arduinora a programot, akkor az elindul lefut és megáll? Vagy ez megoldható?

- a vezérlőre rá lehet dugni 2 motort? Valahol a neten olvastam. Mert akkor szinkronba kapnák az utasítást.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5906) Aryes válasza Vladi (#5905) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, nekem a két motor valahogy nem tetszik (de mondom, zenész vagyok! :DDD), mi van, ha azonos vezérlés ellenére valamiért elcsúsznak egymástól? Én biztos sínre tenném inkább.

Ha mindenképp egyszerűen szeretnéd, találj ki egy saját protokollt, egy leíró nyelvet, amit akár egy txt fájlba is írhatsz szövegszerkesztővel, és egy shell script átküldi a soros porton az arduinonak! Így nem a programot kellene mindig átírni (ami valljuk be, cseppet sem lenne elegáns megoldás).

[ Szerkesztve ]

(#5907) vargalex válasza quint (#5902) üzenetére


vargalex
félisten

Azt nem mondtam, hogy nincs más...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Alex

(#5908) Aryes válasza Vladi (#5905) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egyébként meg nem kell messzire menni ötletért, lopd el és kész. :DDD

"Nem akartam nagyon részletezni, mert nem biztos, hogy segítetek, ha üzleti célú a dolog."
Azért van különbség aközött, hogy egy szerszámot akarsz készíteni, amivel pénzkereső tevékenységet folytatnál, vagy elvállaltál egy projektet, pl cnc gépet akarsz eladni, amit velünk íratsz meg és sajátodként árulod. :)

[ Szerkesztve ]

(#5909) Vladi válasza Aryes (#5908) üzenetére


Vladi
nagyúr

Olvastam azt a cikket, csak azt nem írja le, ami érdekel. :DD

Most néztem egy cosmó példakódot, ezek alapján majd összetákolom. :R

Még a végén teszek rá egy joy-t is, akkor be tudom állítani a kezdőhelyet. :Y
Arduinon amúgy van elég csatlakozó 2 motornak, meg 1 relének egy joynak?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5910) Aryes válasza Vladi (#5909) üzenetére


Aryes
nagyúr

"cosmó példakód"
Jóhogynemmár Kiskegyed. :DDD

A sokat emlegetett cnc shield is egy alap uno vezérlőhöz készült, simán elég ki- és bemenete van egy ilyen projekthez. Plusz LCD kijelzőhöz, szenzorokhoz, kávéfőzőhöz stb...
Ha mégse lenne elég, az arduino mega 54 gpio tűvel rendelkezik, ebből 16 analóg, az elég 4 joystick-hez és 3 komplett cnc géphez... :Y

[ Szerkesztve ]

(#5911) quint válasza Vladi (#5903) üzenetére


quint
aktív tag

Most olvastam a probléma és a tervezett mechanika leírását. Ha tényleg ilyenre akarod csinálni, akkor nem érdemes túlbonyolítani az elektronikát és a vezérlést, mert az első kiszúrásnál úgyis megroggyan a tárgyasztal :DDD

(#5912) tvamos válasza quint (#5911) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért javasoltam neki a cnc shieldet. Csak össze kell dugni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5913) quint válasza tvamos (#5912) üzenetére


quint
aktív tag

Egy lyukasztáshoz mindegy, hogy mivel vezérli :DDD A klasszikus vezetőorsós-tárgyasztalos mechanikát a kiszúráshoz szükséges (műanyag fajtájától és a szerszám kialakításától és állapotától függő) akár tonna nagyságrendű erő azonnal meghajlítja v. összetöri.

(#5914) Vladi válasza quint (#5913) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezt most nem egészen értem.
Normális fém asztala lesz, a szerszám alja-teteje meg szakember által összerakva.

Az én cuccomat az asztal lapjára tervezem "feltenni". Ott meg csak nem szúrja ki. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5915) tvamos válasza quint (#5913) üzenetére


tvamos
nagyúr

A mechanikai kialakításról nem volt eddig szó. Amúgy meg... Legfeljebb kicsit lassabban fog menni addig, amíg kitalálja, mire van pontosan szüksége.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5916) quint válasza Vladi (#5914) üzenetére


quint
aktív tag

Ha te nem aggódsz, akkor valószínűleg én értettem félre a leírást...
Abból indultam ki, hogy olyan tömegű/erősségű vezetőorsóid és tárgyasztalod van, amit Nema17 motorok tudnak mozgatni (tehát könnyű a szerkezet), és amik a max 50x50 cm-es lapok miatt X és Y irányban is 1000-1000 mm-t tudnak elmozdulni (de jó nagy a szerkezet). Egy ilyen cucc jó közelítéssel nulla nyomást tud elviselni, egyedül akkor működhet, ha megfelelő (nagyságú és időzítésű) ellenerővel semlegesítve van a szerszám nyomása. Ha így van, akkor gumibugyiból is lehet a tárgyasztal.

tvamos: dehogy nem volt szó, pont az van a #5903-ban, amire hivatkoztam

[ Szerkesztve ]

(#5917) Vladi válasza quint (#5916) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kezdtem érteni, mit mondasz. De nem, nincs tárgyasztal. Csak a munkadarab mozog. Ezt egy sima szögvas odébb tudja "tolni".

Van hasonló gépünk már, kettő is. Csak az teljesen más szemlélettel készült. Az egyiknek kicsi a bélyege, lyukkeresővel lehet a pontos helyet beállítani.

A másik böszme nagy bélyeggel készült. Annak brutális ereje van, hidraulikával működik. 1-es alu lemezt mint kés a vajon... :C

De ezeknél van 3 fix méret, tehát egy sima vas stellerhez kell a munkadarabot igazítani.

Ugyanakkor olyan stabil az asztal körülöttük, hogy puszta kézzel is foghatod a lemezt nyugodtan.

A 3. gép, ami most készül lényegében stelleres, csak azt a motor mozgatná.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5918) quint válasza Vladi (#5917) üzenetére


quint
aktív tag

Jaaa, szóval automatizált "Józsi tódd má' odébb vazze" :) Akkor elnézést, vissza mindent, így tényleg működhet.

(#5919) tvamos válasza Vladi (#5903) üzenetére


tvamos
nagyúr

A NEMA17-et elvileg szépen viszi is a DRV8825. A CNC shielden van is belőle 4, ha dupla orsó kell.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5920) Vladi válasza quint (#5918) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem pont, mert Laci, de egyébként igen. :C

(#5919) tvamos:

Dupla orsó... te ilyen szavakat tudsz? Te vagy az én emberem. :DD

cnc-s topik itt amúgy pörög?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5921) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mivel a DS1307 rtc egy idő után hajlamos elcsúszni, ezért arra gondoltam, hogy időnként (naponta? hetente?) szinkronizálnám wifin keresztül az órát. Erre mindenhol ESP8266-tal felszerelt wifi eszközöket dobott a net. Viszont most itt állok a bőség zavarában: milyet vegyek? Leginkább tapasztalat érdekelne. Egy routerhez csatlakozna, ami egy betonfal mögött van, viszont elég erős a jele így is. Fixen lenne rögzítve, de vezetékes módszer nem opció, nem akarok falat fúrni (meg nem is tudnék, mert mellette van egy 700 literes florárium).

Mennyire erős az ESP-01S + ESP1 adapter PCB antennája? Vagy inkább a külső antennás változat az ajánlott?

(#5922) quint válasza Vladi (#5920) üzenetére


quint
aktív tag

(#5923) quint válasza ngabor2 (#5921) üzenetére


quint
aktív tag

Nálam a NodeMCU-k (ESP-12E) 10-12 dB-el alacsonyabb jelszintet mutatnak, mint a mellettük lévő M6600-as noti.

(#5924) Gergosz2 válasza ngabor2 (#5921) üzenetére


Gergosz2
veterán

én ds3231-et használok. Gyakorlatilag alig késik, két év alatt úgy rémlik max 2sec-et szedett össze. Kellemes jószág a kínai breakout board, mert I2C EEPROM is van rajta ami akármire is jól jöhet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5925) ngabor2 válasza Gergosz2 (#5924) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nekem is i2c-n keresztül megy, de ha megvakulok se bírom leolvasni a chip számát. Ez elég szépen gyűjtögeti a késést. Mondjuk még mindig nem annyira, mint egy kapcsolóóra, ami hetente 5 percet szed össze.

Egyelőre csak szinkronizálásra használnám a wifit, de ki tudja, lehet, hogy majd logolnám, esetleg képeket küldenék, bár az nem biztos, hogy Arduinoval erőltetném :D

(#5926) Bazs87 válasza ngabor2 (#5925) üzenetére


Bazs87
tag

miért nem számolod egyszerűen rtc nélkül a vezérlőn az időt, van erre a tavir tanfolyamon egy gyönyörű példa is. Akkor ki tudnád spórolni az rtc-t és ki/be kapcsoláskor meg mondjuk óránként frissítenéd az értékeket NTP szerint.
Persze ha a ciklusidőd 1 sec feletti, akkor más a téma, de waittime és while ciklusok nélkül odáig eljutni nem kis feladat.
Volt szó anno itt a többszálúságról, edge-kkel lehetne számoltatni felfelé és minden gond letudva. Ettől még lehetne jó ciklusidőd is és nem befolyásolna semmit.

Nekem eddig csak gondom volt az RTC-kkel, csúszkálnak ide-oda az értékeik irreális mértékben. (fél év-fél óra:D)

programoztechnikailag sem nagy kunszt, persze kérdés mi a távlati cél. Egy esp memóriáját telerakni ... nekem még a nanoét sem sikerült soha :)

(#5927) zka67


zka67
őstag

Sziasztok, egy jótanács az RTC-khez: ne vegyetek kínai szrokat, mind mind mind hulladék. Itthon se olyan drága egy RTC, de az legalább nem a gyártósor selejtjéből van. A DS1307 is kalibrálható elég pontosra, két 5pf-s kondi kell a kvarc és a GND közé, így az enyém évente 30mp-en belül van. Ez nem igaz a kínai hulladékokra, azok képesek napi 5-10 percet is sietni vagy késni, akinek szerencséje van, annak "csak" napi fél percet.

(#5928) Bazs87 válasza zka67 (#5927) üzenetére


Bazs87
tag

nem kukacoskodni szeretnék, de attól tartok az otthon vásárolható eszközök nagyja is ugyanonnan származik.
amazon/ebay/ali/....
neked kikkel vannak pozitív tapasztalataid? inkább venném meg én is 1x kicsit drágábban, mint 2x a sz@rt :)

(#5929) zka67 válasza Bazs87 (#5928) üzenetére


zka67
őstag

TME, Lomex, ezeknél biztosan nem kapsz kínai hulladékot. Egy RTC-t meg nem olyan nagy kunszt összerakni egy próbanyákon.

(#5930) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy kínai CC2541-es HM10 klónt. Elsőre sikerült kommunikálni vele, de most már csak villog a piros LED rajta és nem találom meg telefonnal (iOS: BLE-IO és Serial programokkal próbáltam). :(
Kuka vagy csak béna vagyok? :U

(#5931) Janos250 válasza zka67 (#5927) üzenetére


Janos250
őstag

Miből gondolod, hogy az itthon 2-10-szeres áron megvásárolt nem ugyanaz a kínai? Ki gyárt itthon panelt? Amit az itthoni kereskedők mondanak az árujukról, az néha nagyobb hazugság, mint amit a kis kínaiak hazudnak. Pl. itt a prohardveren árul valamelyik társunk WiFi-hez 16 (!) dbi-s botantennát :) Persze hogy ugyanaz a kínai, mint amit negyedéért megvehetsz az ebayen :) A kínai RTC-ben nem ugyanaz a gyártmányú alkatrész van, mint az itthon árultban? Ha meg pontosítani kell, akkor úgyis tökmindegy. Persze attól még vehet bárki itthon is cuccokat, ha úgy dönt. Való igaz, hogy a kínai egy lutri, vagy azt tudja, ami rá van írva, vagy nem. Én is vettem már 100 nF néven 60 nanosat, digitális analizátor néven valami egész mást 3 ezerért, amíg rá nem akadtam a tényleg jó 1800 Ft-osra.

[ Szerkesztve ]

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5932) Janos250 válasza DiVaD (#5930) üzenetére


Janos250
őstag

Így próbáltad?
https://www.instructables.com/id/How-to-Use-Bluetooth-40-HM10/

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5933) DiVaD válasza Janos250 (#5932) üzenetére


DiVaD
senior tag

Még nem sajnos, mert nincsen FTDI kábelem. :( De akkor szerintem beszerzek egyet. :B Milyet ajánlotok ezek közül? :U

(#5934) Janos250 válasza DiVaD (#5933) üzenetére


Janos250
őstag

Én ilyeneket használok:
http://www.ebay.com/itm/FT232RL-3-3V-5-5V-FTDI-USB-to-TTL-Serial-Adapter-Module-for-Arduino-Mini-Port-/332199607660?hash=item4d58a3bd6c:g:LHgAAOSw42dZBG8H
Állítható 5V-ra és 3.3V-ra egyaránt. Ebay-en 410 Ft, itthon UGYANEZT 2000-2500 Ft-ért árulják.
Kb. 10 közül 1-2 év alatt egy dobta fel a bakancsot: Gyakran hibázott ESP-re töltésnél. Nem kerestem az okát, kidobtam. Én ezt a típust tudom ajánlani mindenkinek.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5935) Aryes válasza DiVaD (#5930) üzenetére


Aryes
nagyúr

Minek az ftdi? Mivel próbáltad ki eddig?
Telefonról próbáltad törölni a párosítást és újra párosítani? Próbálkozás közben nem állítottál rajta valamit AT paranccsal?

(#5936) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Már a második BME280 szívat meg. 2 külön eladó, de a hiba ugyan az. Bekötöm I2C-be, és onnantól nincs I2C kommunikáció. Van egy címkereső kis programocsak, ami annyit csinál, hogy végigkeresi, hogy milyen című eszközök vannak a rendszerben. Ha csak az rtc van benn, akkor 2 másodperc és megtalálja. Ha benne van a BME280, akkor a keresés el se indul (kicsit belenyúltam a programba, minden címet kiír, amit keres). Minkettő ugyan úgy hibás nem lehet, gondolom egy forrasztást meg kibír.

(#5937) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok..

Van egy arduino uno másolatom, amire ha ráadok 12V-ot meghal. Már a másodikat nyírtam így ki..
Rá van kötve egy midi shiled, arra egy gombsor a saját portján és egy kijelző i2c porton.
Először úgy tűnik minden ok, aztán elsötétül a kijelző és vége....
Ja és USB portról tápláva semmi gond... Szépen működik egészen addig amíg rá nem kötöm a 12V-ot. onnantól sehogy nem megy.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5938) Janos250 válasza ngabor2 (#5936) üzenetére


Janos250
őstag

Mikor én próbáltam az enyémet, a címkereső simán megtalálta és működött is.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5939) Janos250 válasza Honkydoo (#5937) üzenetére


Janos250
őstag

A rajta lévő fesz szab csak elvileg bír el terhelés mellett 12V-os feszültséget.
Forraszd ki a kinyiffant szabályzót, és adj rá kinnről 5 V-ot. Vagy ha még sikerül életet lehelni bele, akkor legfeljebb 9 V-ot adj rá, bár ha terhelés van rajta, attól is nagyon melegszik. Jó volna hozzá mondjuk 7V-os táp, de olyat nem lehet kapni. Ezért én a panelokat külső DC/DC konverter panellal hajtom. Így gyakorlatilag bármely DC táp jó hozzá.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5940) Honkydoo válasza Janos250 (#5939) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!

Fura, hogy ilyen könnyen megdöglik.. :F
Ha eredetit veszek az jobban bírja a strapát? Mert már korábban is elgondolkodtam rajta de az ocsóság nyert.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5941) Janos250 válasza Honkydoo (#5940) üzenetére


Janos250
őstag

Nem! Állítólag az is megdöglik, ha jelentősebb terhelés van rajta. Használd 9 V-tal!
Vagy kevesebbel!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5942) Aryes válasza Janos250 (#5939) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt olvastam valahol (talán ebben a topikban?), hogy úgy bírja a 12 voltot, hogy ha kicsit is túlmegy a tápfesz, kinyiffan.

ngabor2: az i2c felhúzó ellenállás értéke jól van megválasztva?

(#5943) Janos250 válasza Aryes (#5942) üzenetére


Janos250
őstag

Az a baj, hogy ha rákötünk ezt-azt, akkor nő az áramfelvétel, tehát az elmelegítendő hő. A feszültséget bírná az IC, de már 9V-nál is megégeti a kezed, ha ráteszed. Régebben gondolkodtam rajta, hogy kellene rá tenni egy hűtőbordával ellátott háromlábú jószágot (7805), de mivel áttértem külső tápra, ez lekerült a napirendről.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5944) Aryes válasza Janos250 (#5943) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én 9V tápfeszről is megsütöttem az egyik​ lapomon... :(((

(#5945) ngabor2 válasza Aryes (#5942) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ehhez nem (sem) értek. Direkt olyat választottam, amit csak be kell forrasztani, bedugni a 4 csatlakozót és kész. Az óramodul, ami hasonlóan készült, az megy rendesen, tehát az i2c oldaláról nincs hiba. Nem tudom, hogy hova és milyen ellenállást kellene betenni.

(#5946) Aryes válasza ngabor2 (#5945) üzenetére


Aryes
nagyúr

A beépített felhúzó ellenállás szerintem kevés a két érzékelőnek, úgy látom a nyákon nincs, neked kéne rátenni, az értékét nem tudom, talán 4,7k elég a kettőhöz. A másik szenzor, amiből megy kettő egymás mellett, lehet tartalmaz saját felhúzó ellenállást.

(#5947) Janos250 válasza ngabor2 (#5936) üzenetére


Janos250
őstag

Bocs, ha hülye kérdés, de ugye nem véletlenül 5V-ról hajtottad?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#5948) DiVaD válasza Aryes (#5935) üzenetére


DiVaD
senior tag

Azért gondoltam FTDI-re, mert a fenti leírásban azzal próbálták. A telefonnal nem volt "külön" párosítva csak 2db BLE programmal próbálgattam, tehát a telefon BT beállításoknál nem volt jelen, mint párosított eszköz, de az elején felismerte most meg nem találják. :U

(#5949) Aryes válasza Janos250 (#5947) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én úgy látom 5V toleráns.

DiVaD: úgy értettem, mire használod? Mivel tesztelted? Tudsz egy linket adni, hogy pontosan mit rendeltél?

[ Szerkesztve ]

(#5950) ngabor2 válasza Aryes (#5949) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Amúgy ezt rendeltem, úgy tűnik, 10k-s ellenállások vannak rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.