Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50951) Piszmaty76


Piszmaty76
aktív tag

Ed, Edd and Eddy... :D

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#50952) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Nálunk a Ginga Nagareboshi Gin, avagy Ezüst Nyíl volt a nagymenő, VHS-en néztem mindig nagyanyáméknál, fater meg éppen pár hónapja nézte újra. :DDD

(#50953) myckey válasza Piszmaty76 (#50951) üzenetére


myckey
veterán

G I Joe ....Mézga, Popeye, No, megállj csak!

elkanyarodtam az animektől :D

Anime:
Hokuto no Ken
Yu Yu Hakusho: A szellemfiú
Chôjikû Yôsai Macross
Tsubasa
Gundam....
Cpt Harlock

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50954) Farkassacred válasza Piszmaty76 (#50951) üzenetére


Farkassacred
őstag

Arról a csatornáról csak azt meg a Chowder-t néztem, mert minden időmet elvette a fox kids.. :C Imádtam őket egyébként, gyökérség mindkettő, de mégis jók.
A többi sorozat nekem ott, olyan furcsa volt a fox kids színes világa után.

[ Szerkesztve ]

(#50955) F34R


F34R
nagyúr

(#50956) sztanozs válasza F34R (#50955) üzenetére


sztanozs
veterán

Lost Universe?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50957) Farkassacred válasza F34R (#50955) üzenetére


Farkassacred
őstag

A csaj és a jellegzetes szinkronhangja az megvan még, de a sorozat történetéről fogalmam se volt akkor se. :DD

(#50958) KISDUCK válasza Yézi (#50952) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha már régi anime akkor [link] , bár már nem tudom hol ment, talán az m1/m2-ön vagy a dunán, de a főszereplőn és a nevén kívül már semmire sem emlékszem.

(#50959) myckey válasza KISDUCK (#50958) üzenetére


myckey
veterán

Kimba...
jah, jaja ! megvolt !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50960) Yézi válasza KISDUCK (#50958) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Óóó igen, ezt sem mostanában láttam utoljára, de emlékszem még rá. :))
F34R: Anno még talán a TV2 vagy RTL-en is ment, ha jól rémlik, bár lehet már az Animax-on néztem. Nálam mondjuk az Animax jelentette a nagy áttörést, Bleach-et imádtam, de ott volt még a Naruto, Conan, Inuyasha, Yu Yu Hakusho. Ja, és A kertvárosi gettó, az is erősen megmaradt. :DDD

(#50961) emiki6 válasza KISDUCK (#50948) üzenetére


emiki6
veterán

Ha nagyon nosztalgiázni akartok, akkor a retroshock visszaemlékezése kiváló erre.
Gyerekkorunk meséi [1] [2]
Anime mondjuk csak elvétve van benne.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#50962) myckey válasza emiki6 (#50961) üzenetére


myckey
veterán

hehe, ez jópofa !
de én a mai napig elvagyok ezekkel. sok esetben a "nosztalgia" , jelentősen nagyobb értéket, jobb minőséget képvisel -számomra- , mint a manapság populáris akármi is...

Kösz a válogatást :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50963) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Behoztam a Black Clover lemaradásom. Manga az még megy?

(#50964) Maxxy10 válasza Maxxy10 (#50963) üzenetére


Maxxy10
addikt

270

(#50965) F34R válasza Maxxy10 (#50963) üzenetére


F34R
nagyúr

Megy persze, en is szerettem annak ellenere hogy azert nem egy siker shounennek indult.
Most lesz valami Movie is.

(#50966) Maxxy10 válasza F34R (#50965) üzenetére


Maxxy10
addikt

Márciusban érkezik

(#50967) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Na le is ment az a 70 fejezet. El is felejtettem mennyire szeretek mangàt olvasni. Utóbbi időben csak manhwa-t olvastam.
Van valami jó kis shounen manga amit tudtok ajánlani?

(#50968) Hintalow


Hintalow
senior tag

Uh, hát nekem sem ma kezdődött...
Az elsők amit láttam, még kb 90-91 körül lehettek, amikor elkezdtek a lakótelepen bejönni a külföldi műholdas csatornák, és rajta a Robotech (ami ugye a Super Dimension Fortress Macross amerikanizálva) Saber Rider and the Star Sheriffs, Captain Future, Ulysses 31, meg Attack no 1 :D
aztán 94-95 körül valamelyik német adón (rtl2 talán) ráakadtam a Fushigi no Umi no Nadia-ra, és kész, ott minden elveszett, teljesen rávadultam, annyira más volt mint az addigi, nagyrészt amerikai rajzfilmek :Y
A 90-es években (főleg a második felében) azért már valamennyi infó azért eljutott hozzám hogy milyen animék létezhetnek még (576 kbyte manga mánia rovatból, meg külföldről kapott magazinokból) de csak vágyakoztam az ott látott Bubblegum Crisis, Cyber city odeo, Ghost in the Shell és társaira, mert akkoriban nem lehetett ilyenekhez hozzájutni.
Emlékszem mekkora flesh volt amikor megjelent a zenecsatornákon a Wamude Project a King of my Castle-el és a You're the Reason-al, az volt még egy teljes leolvadás, hogy milyen élethű mechákat csinálnak ezekben, teljesen más, mint bármi amit addig láttam.
Aztán 99 körül már hozzá lehetett jutni ehhez-ahhoz, többnyire vinyó cserélgetés útján (netünk még sehol) és onnantól nem volt megállás :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#50969) coco2


coco2
őstag

A Bleach kapcsán emlegettetek valami "arc" dolgot. Rákérdezhetek, hogy abban a kontextusban mit akart az jelenteni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50970) oriic válasza coco2 (#50969) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy adott sztori szálhoz tartozó kvázi szezon.

Live-Die-Respawn

(#50971) myckey válasza oriic (#50970) üzenetére


myckey
veterán

[What Is An Arc In Anime and Manga? The Term Explained
Tudományosan fantasztikusan megmagyarázva.

Egyébként meg egy összefüggő részt neveznek el "arc" nak. Mintha egy különálló egység volna a sorozaton belül, de kapcsolódik a többihez, felépítik egymást, ez a fő íve az adott epizódoknak.

Nem neked Ori, de mindegy :DDD

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50972) coco2 válasza myckey (#50971) üzenetére


coco2
őstag

Szóval ha jól értettem az "arc"-ot simán elfelejtettétek lefordítani. Így már okés, köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50973) F34R válasza coco2 (#50972) üzenetére


F34R
nagyúr

Storyhoz kotheto megkulonboztetes... pl ha mellekszalat akarnak egy uj evadban felvezetni, akkor csak siman Arc-t irnak moge. De akar lehetne Chapter is kb ugyanaz.

(#50974) emiki6 válasza coco2 (#50972) üzenetére


emiki6
veterán

Jaja, poén, hogy magyarul is értelmes és tök mást jelent. :D De azért általában a kontextusból kiderül melyik arcról van szó.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#50975) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Közben ugye indult a Boku No hero academia új szezonja is, le is ment három rész. Nem tökölnek most úgy tűnik, remélem hullanak majd mint a legyek mindkét oldalon. ;]

Live-Die-Respawn

(#50976) Maxxy10 válasza oriic (#50975) üzenetére


Maxxy10
addikt

Pont most kezdtem el behozni a lemaradásom. Vagy 3 évad :DDD

(#50977) myckey válasza oriic (#50975) üzenetére


myckey
veterán

A sulis kihívás után fejeztem be, vagy az volt az utolsó ? :D

Jó kis sorozat :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50978) myckey válasza coco2 (#50972) üzenetére


myckey
veterán

Egyébként rohadtul nem kell vele foglalkozni, hogy mi itt "ARCoskodunk" ...
nincs ennek jelentősége, semmi komoly.
Ellenben direkt írom így, meg a többiek is sztm... nem felejtjük el fordítani. :N :D

Más -ON:

Igaz is!
Holnap jön új Bleach ! Pár kép van belőle....Ep. kettőből.

Utoljára a DB Super kapcsán voltam úgy, hogy követtem a megjelenést, percre pontosan. Néztem japánul, ahogy megvolt az Air Time.... aztán vágtam a centit, az angol feliratosért.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50979) Michell válasza Sordoran (#50945) üzenetére


Michell
tag

Az animéket én csak vénségemre, másból kifogyva nézem pár éve.
Naruto,Yu Yu Hakusho, Slayers, Bleach, ...
Ezeket a gyerekeim nézték még TV-n, de már ők is bőven kinőtték.
(A 90-es évek meg teljesen kimaradt nálam.)

A mostani szezonban így a "nagy folytatások", shounen-ek nem nekem készültek.
Nekem a Koukyuu no Karasu ami felkeltette a figyelmemet, illetve a Bocchi szeppuku jelenete ami igazán tetszett ( meg persze nézem a Spy folytatását).

Van még pár lightos időtöltő, de szvsz semmi kiemelkedő. A keményebb témákat meg kerülöm, de ahogy olvasom nem vagyok egyedül azzal, hogy: "... nem akar még a képernyőről is nyomorúságot nézni."

(#50980) myckey válasza Michell (#50979) üzenetére


myckey
veterán

Mit jelent az , hogy kinövöd őket ?

Kicsit az egész hsz, lekezelő... ;]

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50981) sztanozs válasza myckey (#50980) üzenetére


sztanozs
veterán

Én is azt hittem, hogy kinövöm, aztán mégse...

Persze ebben az is benne van, hogy mostanában inkább csak nosztalgiázom, az új dolgok ritkán kötnek le.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50982) Sordoran válasza myckey (#50980) üzenetére


Sordoran
addikt

Szerintem nem volt benne semmi lekezelő, a kinővés pedig nem feltétlen úgy értendő, hogy aki még mindig anime-t néz az gyerek. :P
Minden gyerek szívesen néz meséket, aztán tinédzser korukban már közösség hatására cikinek számít és leszoknak róla, vagy tagadják (kivétel mindig akad). Az anime ugye elcsúsztatva lehet ugyanez. Ahogy a videójáték is főleg a pasiknál még sokáig kitarthat, de sok csaj szemében gáz, és elhagyják ezt a hobbijukat a párválasztás miatt. Kivétel persze mindig van, de akik megfelelési kényszerrel a társadalmi elvárások hatására, vagy szimplán egyéni ízlésük változása miatt elhagyják ezen időtöltésüket, azok hogy kevésbé legyen ciki mondhatják rá hogy kinőtték. :DDD

ui.: Ezen felül ugye mivel az anime-kben nagyon sok műfaj képviselteti magát, itt is lehet változás az ízlésben. Nekem se fekszenek már a shounenek, és a harem anime-k is önismétlőek, unalmasak, az ecchi pedig nem hoz lázba. ;]

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50983) myckey válasza sztanozs (#50981) üzenetére


myckey
veterán

Én a mai napig ugyanúgy szeretem Andersent, mint gyerekként.
Ami a japán rajzfilmekre jellemző, a túltolt érzelmi világ stb....ezeket a jellemvonásokat nem növöm ki. Ami közel áll az ember érzelmi világához, azt sztm nem lehet kinőni.
Én örülök neki, ha megmarad a lelkesedés, és a szenvedély, és át tudom érezni, bele tudom élni magam...Remek relaxáció ez a testnek és az elmének. Ráadásul a japánoknál nagyon emberközeli, hétköznapi témák is előfordulnak, ki vannak hangsúlyozva...legyen szó sorozatról, egész estét alkotásról. Védjegyük. Komoly mondanivalóval bírnak, a felnőttek számára is, vagyis sokszor inkább csak nekik.

No, le van ejtve ! ;] Elkanyarodtunk

#50982 Sordoran
Úgy legyen !
Nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50984) sztanozs válasza Sordoran (#50982) üzenetére


sztanozs
veterán

Érdekes módon ami mostanában megfogott (manhwa) az isekai és regression - fura módon korábban nem láttam ilyeneket mangában és animében (na jó, isekaiból ott volt az escaflowne, de más most nem nagyon ugrik be).

mod: na jó - isekaiból ott volt még a THHE, meg a now and then, here and there - de el kellett teljen 1-2 perc mire ezek eszembe jutottak...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50985) Michell válasza myckey (#50980) üzenetére


Michell
tag

Ad 1. Jelenleg én kedvelem az animéket, kikapcsolnak.
Ad.2. Azt írtam "kinőtték" a gyerekeimről írtam. Ténymegállapítás, most már alig néznek ilyeneket.
Igazából nem értem miért kell mindent támadásként vagy védekezésképp "értékelni.
Amikor azzal kezdtem, hogy én nemrég kezdtem rendszeresen animét nézni.

(#50986) myckey válasza Michell (#50985) üzenetére


myckey
veterán

OK ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50987) Michell válasza myckey (#50983) üzenetére


Michell
tag

"ugyanúgy szeretem , mint gyerekként"
Én pld. Jókaival vagyok így, de most már nem olvasom, egyszerűen ami érdekelt azt már rég, adott esetben többször elolvastam.
Az egyéb "kikapcsolódásból" kifogyva sem leértékelése sem az animéknek, sem a teljes nyugati média és kult világnak, csak amire igazán kiváncsi voltam az már "elfogyott".

(#50988) myckey válasza Michell (#50987) üzenetére


myckey
veterán

Én inkább érzelmi oldalról közelítem meg, és nálam nem befolyásolja a dolgokat a megtekintések száma.
Én nem tudok betelni, bizonyos dolgokkal. Továbbra is, számomra olyan hatással bírnak, ami miatt érdemes beléjük energiát/időt fektetni.
Időről időre, de előkerülnek, dolgok. ;] :K Ehhez ragaszkodom is.
Remélem soha nem halnak ki belőlem azok az érzések, amiket akármikis generálnak. Marad a gyermeki rajongás, bármiről legyen szó. Lelkesedés, őszinteség, tisztaság.
Aztán szarok én bele a világba, meg a korba, kinekmitetcccikbe, trendibe és cikibe stb....
Mindenkinél az intelligencia, vagy annak hiánya.
De már előbb is mondottam, elkanyarodtunk/tam. tam. :D

Ad. 776976785687
Most inkább támadjuk meg egymást :DDD :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50989) F34R


F34R
nagyúr

En meg mindent megnezek. :DDD szeretem a jo shounent, pedig mar igencsak seinen korban vagyok :C genre-ben meg nem valogatok...

(#50990) myckey válasza F34R (#50989) üzenetére


myckey
veterán

Én a jó shounákat :D Mindet megnézem, és nem tudom megunni :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50991) Farkassacred válasza F34R (#50989) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én is mindenevő vagyok/lennék, de a mostani szezonok szándékosan megakarnak utáltatni velem egy műfajt.. szánt szándékkal. ;]
Hát mondanom se kell, hogy egyetlen "középkori" fantasy sem esett át most se a küszöbön.. :DDD

(#50992) consono válasza myckey (#50990) üzenetére


consono
nagyúr

:D

"In God we trust. All others must bring data"

(#50993) myckey válasza Farkassacred (#50991) üzenetére


myckey
veterán

[Berserk |1997| Complete |HD| - ENG & JAP

Hatalmas ! :C ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50994) emiki6 válasza myckey (#50988) üzenetére


emiki6
veterán

Az én véleményem, hogy a mesék nem a gyermeki lélekre hatnak, hanem az emberi lélekre, nem lehet belőlük kinőni.

Többen kritizálják a shounen főhősöket, mert túl "tiszták", túl idealisták, akikkel nem lehet azonosulni, de nem is ez a céljuk, hanem hogy példaértékűek legyenek, akár irreális módon.
Pont a retroshock gyerekkorunk sorozatai (ami szintén jó kis nosztalgiázós összeállítás :D) utószava hívta fel a figyelmemet arra, hogy miért is fogott meg az animék világa: szeretem az "őskliséket", az archetipikus karaktereket és történeteket, mert az emberi lélekre hatnak, varázslatosak.

Egy jó mese pont annyira élvezetes egy gyerek számára, mint egy felnőttnek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#50995) maross válasza myckey (#50993) üzenetére


maross
veterán

jo oreg berserk, meg is neztem gyorsan az elso ket reszt, még mindig epic :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50996) myckey válasza emiki6 (#50994) üzenetére


myckey
veterán

Akkor most oke vagy oke ?
Talán megértjük egymást. :K
:D

#50995 maross
Úgy úgy, bár ebből a mozis feldolgozást néztem meg többször, sorozatosat nem mindig néztem végig

Aztán belekezdtem az újba is "új"....mostanság jött ki, elmúlt években.
Na azt nem fejeztem be.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50997) WayneGace válasza myckey (#50993) üzenetére


WayneGace
őstag

Én nemrég kezdtem el újra megnézni. Sokadjára. Még mindig nagyon jó és hatással van rám. Ahogy haladok előre, azzal párhuzamosan egyre inkább nem várom a végét, mert tudom mi fog történni. Hiába sok az állókép, amik egyébként szépek, vagy bizonyos jelenetek elnagyoltak, még mindig az egyik legjobb sorozat, legalább is számomra mindenképp.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#50998) coco2 válasza emiki6 (#50994) üzenetére


coco2
őstag

A linkeden 1:21:00-nál az a macsek melyik filmből volt?

Bocsi az off-ért :) De jó lenne tudni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#50999) Sordoran válasza coco2 (#50998) üzenetére


Sordoran
addikt

Ott van az ugyanebben a videóban: [link] ;)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#51000) bandiras2


bandiras2
senior tag

Hát ez az új gundam tényleg új utakat keres.
A zene az fenomenális, a cselekményt még nem tudom hova megy hosszú távon, de már sikerült a reverse hárem vonalat fullba tolni.
PIXIV-en és egyéb helyeken már rá is szálltak a Tmára a művészek. ;]

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.