Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) MegalodonS válasza Balinov (#3700) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nekem is ugy tunik!Akkor lessz majd biztos a dolog ha tobben visszajeleznek hogy minden ok!

(#3702) Balinov


Balinov
félisten

ertem. Mindenesetre koszi az infot, tovabbitottam az Úrnak!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3703) Bondi válasza Balinov (#3702) üzenetére


Bondi
csendes tag

tovabbitottam az Úrnak!

:Y

Csak nem a Fény Fiát tisztelhetjük gyarló köreinkben? :DD

(#3704) Balinov válasza Bondi (#3703) üzenetére


Balinov
félisten

Jajugyanmar...ne viccelj! :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3705) Tapsi


Tapsi
addikt

Nnah srácok, ha minden igaz Január-február környékén megyek Írországba, Carlow-ba fél évre tanulni. Ez Dublintól kb. 50km, ha esetleg valaki arra él, akkor majd segíthetne felfedezni a környéket:)

(#3706) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hello,

Csak erdeklodni jottem ide, tapasztalatokat halani!
Egy idore minden keppen ki szeretnek menni angliaba, valoszinuleg dolgoznom is kellene.
Ha munkarol van szo, akkor roktol elojon az NI number beszerzese, ami elvileg nem egyszeru.
Mit tudtok tanacsolni, hogyan alljak neki?
En arra gondoltam, hogy kimegyek 1-2 honapra au pair -nek es azalatt megprobalom beszerezni az Ni numbert is, de hat ez se tudom, hogy mukodik.... :S
egyeltalan felvenenek e au pair -nek ?!?!? nem tudom

nem tudom, ezen van a hangsuly!
Tudtok tanacsot adni nekem? Tudtok tanacsot adni hogyan aljak neki az angliai eletemnek ? :D

Elore is koszi a valaszokat!

Forest

[ Szerkesztve ]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#3707) Bondi válasza Forest_roby (#3706) üzenetére


Bondi
csendes tag

Helló!

Hogyan álljál neki - először is gyűjtsél információt. :U A dolgok hivatalos oldalának nem nehéz utánanézni. Vki biztos visszatér rá, én most per pill. lusta vagyok. :D
(Mondjuk, azt nem tudom, hogy au-pairként kaphatsz-e NI-számot, hiszen ez nem számít teljes munkaidős melónak.)

Hogy felvennének-e au-pairnek? Hány éves vagy stb...? Amúgy egy jó tanács: ne állj úgy hozzá nyíltan, hogy „egy-két hónapra kimegyek au-pairnek". Ha találsz közvetítőt, mondd nekik, hogy egy év. Aztán ha már itt vagy egy biztos helyen, úgyis könnyebb szétnézni munkaügyben, és lelépni, ha úgy adódik.

(#3708) Bondi


Bondi
csendes tag

Az USA lassan ránkdől, gyerekek. Kezdhetünk csomagolni. x_x
Hogy hova menjünk, azt nem tudom, mert otthon meg a forinttal művelik ugyanezt...

(#3709) Boxer001 válasza Bondi (#3708) üzenetére


Boxer001
veterán

Hurrá... :U Csinálhatnának már valamit ezek a szerencsétlenek.

(#3710) Flow válasza Forest_roby (#3706) üzenetére


Flow
senior tag

Au pair-ek általában nincsenek bejelentve, legalábbis én így tapasztaltam. Persze ha egy közvetítő cég szervezi neked a munkát, az más tészta. National Insurance number nélkül is van amúgy élet. Ha rendes a munkáltatód, ő csináltat neked ideiglenest, és lesz időd nyugodtan elintézni magadnak a rendeset.

Ilyen munkakörbe inkább lányokat szoktak alkalmazni, de ez természetesen nem zárja ki azt, hogy fiúk is vállaljanak ilyen jellegű munkát. Angolul mennyire tudsz? Korod, végzettséged? vagy mégis, hogy mondjuk meg, mekkora eséllyel indulsz neki a kalandnak, ha semmit nem árultál el magadról? :F

Hogy akarsz egyáltalán kezdeni? csak biztosra mész ki, vagy bevállalod?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#3711) Flow válasza Toness (#3672) üzenetére


Flow
senior tag

CSő! NEm tudom, mennyit kerestél, de hátha érdekel: Van olyan formula, amellyel emergency taxback jár. Ez annyit jelent, hogy év közben fizetted az adót, de nem éred el a minimumot (mert abbahagyod a munkát Angliában, végülis erről nyilatkozol), vagy esetleg túlfizetés áll fenn adót illetően, akkor ezt a formot kitöltve kaphatsz adóvisszatérítést április körül. Nekem és a barátnőmnek is sikerült!

Üdv: Flow

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#3712) Bondi válasza Boxer001 (#3709) üzenetére


Bondi
csendes tag

Hahó! Mi van veletek? Összejött minden? Írhatnál nekünk egy kis összefoglalót.

(#3714) Bondi


Bondi
csendes tag

Még egy másik kedves történet innen a szigetvilágból (szintén idézem):

Az egyik tipikus átverési módszer:

Kocsiból vagy utcán műszaki cikket ajánlanak áron alul (pl. laptopot,fényképezőgépet...), a gyanútlan vevő kap az ajánlaton, kezd örülni, hogy rövidesen megköti az év üzletét, meg is mutatják neki a készüléket, tetszik neki, megegyeznek az árban is, külön élmény, hogy még sikerült szépen alkudni is. Aztán az áru berekerül egy táskába, és fizetés után egy masik, ugyanolyan kinézetű táska kerül átadásra, amiben lehet,hogy 2 kg cukor van éppen, de lehet, hogy ásványvíz nehezékként. Aztan gyorsan elhúzzák a csíkot.
Több ember vett már így több száz fontért pár kg cukrot.

Ne dőlj be ennek a trükknek!

(Teszem hozzá, aki ismeri az otthoni vándorcigány árusok módszereit (lásd „arany"gyűrű stb.), az biztos nem fog bedőlni. Amiért idemásoltam, az az, hogy tényleg van itt is ilyen, engem is próbáltak már hasonló módon átverni itt Birminghamben.)

(#3715) redXIII


redXIII
senior tag

na bakker,vasárnap megyek londonba.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3716) Boxer001 válasza Bondi (#3712) üzenetére


Boxer001
veterán

Szia!
Tudnék bőven írni, de viszonylag rövid leszek. Írni akarok logoutot, csak mostanság nincs energiám, megyünk haza Karácsonyra, majd otthon írok.
Szóval elvagyunk, dolgozunk, nekem elég sokat nem volt melóm, amióta kint vagyunk. Most páromék munkahelyén vagyok én is, aztán januártól kitalálja a főnök, hogy igényt tart-e rám továbbra is. Hónapokig laktunk egy elég putris környéken, de már végre elhúztuk a csíkot, 2. hónapja egy jó kis lakásban lakunk. Összességében vegyesek az érzések, félig bejött, félig nem. Itt is érződik a válság, nagyon "jókor" jöttünk ki...bár otthon meg még rosszabb. Jövőt tekintve nem tudom, hogy mi lesz, de biztos nem maradunk hosszú évekig, annyira nem jön be, sajnos. Elég sok idegeskedésen túl vagyunk már, nem mondom, hogy megbántam a kijövetelt, de nem is vagyok nagyon elragadtatva.
Bővebben majd kicsit később.

(#3717) redXIII


redXIII
senior tag

hali.valaki nem tudna segiteni londoni melóban??

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3718) kraftxld válasza redXIII (#3717) üzenetére


kraftxld
nagyúr

hmm.. szétnézni gumtree-n seek-en, reed-en, járni a várost, nézni hol van szükség munkásembörre :)

Pl angol hogy megy? Milyen szakmád van?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3719) SzalaiG válasza Boxer001 (#3716) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kár. Pedig úgy drukkoltam nektek. :(((

Azért írj majd még!

(#3720) Boxer001 válasza SzalaiG (#3719) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszi! :)
Még azért nincs veszve semmi, remélem januártól felvesz Icu főnöke. Ha nem, akkor lehet húzunk haza tavasszal, nem biztos, hogy lesz türelmem...
1 hét és végre megyünk haza 3.5 hétre, ilyenkor már Zürichben várakozunk.
Otthon majd írok blogot, legalább is szeretnék.

(#3721) SzalaiG válasza Boxer001 (#3720) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Kérlek majd küld át priviben a linket!

Kitartás! Örökké nem eshet! :)

(#3722) redXIII válasza kraftxld (#3718) üzenetére


redXIII
senior tag

köszi.fingom sincs hogy mi ez.de megpróbálom.bakker ahová kiközvetitett a magyar cég,2 fontot ad szobánként.ma csináltam ötöt.... fasza lessz kinn.ne hidjetek senkinek,gyeretk ki magatoktól....

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3723) kraftxld válasza redXIII (#3722) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is magamtól mentem, igaz nem UK-ba :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3724) MegalodonS válasza redXIII (#3722) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szia!Ne haragudj de nem tudnad kulturaltabb szavakkal kifejezni magadat??Tudod ez egy nagyon kulturalt topic nagyon rendes emberekkel.Mar az elso hozasszolasod stilusa sem tetszett!!

(#3725) Boxer001


Boxer001
veterán

Nagy itt a pörgés....
Itthon vagyunk, szombaton érkeztünk. :)

(#3726) Balinov válasza Boxer001 (#3725) üzenetére


Balinov
félisten

akkor sikerult a Zurich-i kiteros hazateres! Jolvan, kicsit izgultam miattatok. Ferihegyen nagy szopas volt vagy az csak az indulokat erinti?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3727) Boxer001 válasza Balinov (#3726) üzenetére


Boxer001
veterán

Hi!
Hát "hallod" izgultunk a sztrájk kezdete óta, indulás előtti napok ezzel teltek, aztán Birmingham, reptér: jegy megkap, kapun át, sima érkezés Zürichbe, ott várakozás, kiírták a gépünket halál pontosan, és még előbb is indultunk pár perccel, tökéletes megérkezés, csak a csomagjainkra vártunk picit többet, mint kellett volna, nagy tömeg se volt.
Teljesen feleslegesen idegeskedtünk. :)

(#3728) Balinov válasza Boxer001 (#3727) üzenetére


Balinov
félisten

Hala az egnek, akkor sima volt. Tegnap neztem este a Hiradot,hat eleg jo kis tumultust mutattak..ahoz kepest, mint amikor mi alltunk ott a 2B-n tomegnyomor volt..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3729) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Latom nem unatkoztatok hazafele :))

(#3730) SzalaiG válasza Boxer001 (#3725) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kicsit bővebben? :U

(#3731) Boxer001 válasza SzalaiG (#3730) üzenetére


Boxer001
veterán

Írni kéne egy logoutot... :U
A font újra a béka feneke alatt...marha jó. Nehéz az élet.

(#3732) MegalodonS válasza Boxer001 (#3731) üzenetére


MegalodonS
őstag

A font az mar az eurot surolja, nem tul jo de azert a forintnal meg azert joval erosebb.
Tenyleg irj egy logoutot,szivesen olvasnank :)

(#3733) Boxer001 válasza MegalodonS (#3732) üzenetére


Boxer001
veterán

Hát aki kint akar élni, annak mindegy... :U Gyűjtögetés szempontjából nagyon gáz.
Bele kellene kezdeni, csak lusta vagyok.

(#3734) Balinov válasza Boxer001 (#3733) üzenetére


Balinov
félisten

hat,azt tudjuk.... :DDD :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3735) Manitou válasza Boxer001 (#3733) üzenetére


Manitou
addikt

Szánalmas vagy :U :( ;] :D
Mindig csak a kifogások :( :D

[ Szerkesztve ]

(#3736) Boxer001


Boxer001
veterán

Nagyon betámadtatok. :U :D Valami velősebbet akartam írni, de lehet, hogy inkább rövidebb lesz akkor. Sikertörténetet könnyebben ír meg az ember... :U

(#3737) redXIII válasza MegalodonS (#3724) üzenetére


redXIII
senior tag

szólj akkor 1 modinak,és kitörli neked innen a nem rendes embereket...

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#3738) SzalaiG válasza Boxer001 (#3736) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak kíváncsiak vagyunk. ;]

(#3739) Boxer001 válasza SzalaiG (#3738) üzenetére


Boxer001
veterán

Már csak az a kérdésem magamnak, hogy írjak egy több részből álló velősebbet, vagy egy kicsit sűrítettet, de egyben. :P :D (nem mintha bármelyikhez is lenne kedvem :DD)
Jó nagy itt a pangás...bár még mindig jobb, mint a másik (íres) topic, ahol szétoffolják a topicot, és csak elaltatják a népet...igaz, Balinov?
;] (na jó, ez lokál...csak vicceltem :) )
Amióta itthon vagyunk...hát mit mondjak, elkeserítő az ország helyzete, nagy kár érte. :U

[ Szerkesztve ]

(#3740) Balinov válasza Boxer001 (#3739) üzenetére


Balinov
félisten

most me? van szakmai is, offolas is, lokalozas, moderalas...mi kell meg? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3741) Boxer001 válasza Balinov (#3740) üzenetére


Boxer001
veterán

Már ne haragudj, de kibaszott unalmasak vagytok. :DDD

(#3742) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#3739) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem azért mert genetikailag alkalmatlan vagy az életre, neked semmi se jó. se kint se itthon. ha mész vissza akkor lesz alkalmad egy szép Ugrás!ra:DDD szerintem használd ki:DDD
:P
ja és ne szidd az íres totyikot kötsg ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3743) Boxer001 válasza BÁ Nutrition (#3742) üzenetére


Boxer001
veterán

Hol legyen az ugrás igazmondó juhász? :D Magyarból Svájcba tartó járatból v. Svájcból Angliába menet? :D A másodiknál frankó, mert hegyvidék. :K :D
Már nincs is közöd az írekhez. :P (neked a legjobb :D)

(#3744) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#3743) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem strassbourg felett, ott a helyed a tesvéreidnél:DDD :P

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3745) Boxer001 válasza BÁ Nutrition (#3744) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem esik útba szerintem, de azért ADKA. :F :D

(#3746) Bondi


Bondi
csendes tag

Ha sokat beszélsz a spórolásról, még a Tel-Aviv fölötti kiugrást is megkapod. :D

Pénzügyeknél maradva, az árfolyam tényleg kész röhej (mit árfolyam? árcsermely!), százezreket bukik miatta az ember......... (Ugrok én is.)

(#3747) Boxer001 válasza Bondi (#3746) üzenetére


Boxer001
veterán

Nagyon remélem, hogy jövőre pozitív irányban fog változni ez a helyzet, mert különben tényleg nagy bukta. :W

(#3748) MegalodonS válasza Bondi (#3746) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szerintem itt mar csak az euro bevezetes segithet, soha nem lessz mar 400 Ft a font :( :O :( :O :( :O

(#3749) Boxer001 válasza MegalodonS (#3748) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha így haladunk, akkor 300 se. :( :W

(#3750) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#3749) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mert most mennyi a font? (forintban)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.