Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) PumpkinSeed válasza gzbotii (#6950) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor van valami értelmes dolog amit rá lehet varázsolni?:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6952) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy fontos kérdésem. Ma eladtam jiayu G2S tipusú telefonom és szó szerint ez történt; nálam kipróbáltuk a telefont benne volt a t-mobil és a Voda kártyám is tökéletesen működött. Kártya nélkül is próbáltuk úgy sem volt gond. A vevő elvitte majd felhívott hogy a telefon ezt írja ki;theprocess com.android.phone megállt . Mitől lehet ez egyáltalán mi ez? Elmondása alapján bele rakta a telenoros kártyáit és egy memo kártyát másik telefonból és rögtön ezt írta . Következő furcsaság: lett csinálva egy data/ factory reset elindult a telefon rendesen SIM nélkül majd telenoros SIM berak ugyanezt írja . Utánna t mobilos simmel megy rendesen újraindítás majd ugyanezt írja . Tanácstalan vagyok.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#6953) vilmaboy válasza rocks (#6947) üzenetére


vilmaboy
őstag

Meg kell szokni mint mindent, de amikor már nem kívánod a pokolba a telódat, akkor majd rájössz, hogy soha többet nem veszel csak androidost. :) Én is elfogult Nokiás voltam. Aztán jött a váltás és már soha többé nem kellene a noxija.

A telefonszámokat több féle módszerrel átviheted az új telódra. A legegyszerűbbek szerintem ezek közül, ha pl exportálod vcf-be a névjegyeid, majd a file-t importálod az androidoson. Vagy ha van gmail-es címed, akkor szinkronizálsz a címtárjával és onnét szeded le androidra... ugyanez igaz a windows-os címtárra is. onnét is tudod oda-vissza szinkronizálni.

Megy a beépített térkép is offline módban, de van ingyenes pl a Sygic ami szintén egy jó navigáció, plusz van a három betűs amit rá tudsz tölteni és hibátlanul fut offlineban. De erről itt természetesen nem beszélünk.

Küldök egy privit. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#6954) #27441408 válasza MurdR (#6909) üzenetére


#27441408
törölt tag

ahha köszi.

(#6955) vilmaboy


vilmaboy
őstag

uc browserhez jól gondolom, hogy nem létezik magyarítás? :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#6956) asuspc96


asuspc96
senior tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem hogy egy Samsung galaxy s3-ra van e valamilyen program ami nyomon követ ?
vagy akár ha valamelyik haverom viszi a telefont és én otthon gépről tudjam nézni ilyen van ?

Előre is köszi !! :R

(#6957) jonnyjoker01 válasza vilmaboy (#6955) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Jol gondolod, nem letezik magyaritas.

Üdv. Johnny

(#6958) gzbotii válasza PumpkinSeed (#6951) üzenetére


gzbotii
veterán

Kijelzovedo folia.
:P

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6959) Alone50 válasza vilmaboy (#6955) üzenetére


Alone50
csendes tag

Ha van időd és energiád:

Magyarítás

(#6960) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Hogyan állítsam be gmailen, hogy ne jöjjön e-mail? ill. ha itt betudom állítani, akkor gépre se jön meg az e-mail?

(#6961) Adamis válasza DeathBat666 (#6960) üzenetére


Adamis
őstag

Kapcsold ki a szinkronizációt, akkor semmi nem jön elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#6962) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Domino-s T-Mobile havidíjas csomagnál van lehetőség arra, hogy a 0.facebook.com oldalt díjmentesen lehessen használni. Tudnátok olyan programot ajánlani, amivel megakadályozhatom, hogy a mobil internet bekapcsolását követően bármilyen alkalmazás kommunikálhasson az Internettel?
Valami tűzfal alkalmazásra gondolok, ha van ilyen. Nem szeretném, hogy akár egy bájtnyi adatforgalom is történjen a készüléken (Google Play alkalmazások ellenőrzik pl hogy van-e újabb verzió). Csak a 0.facebook.com domain-t szeretném engedélyezni. Ha pl a böngésző véletlenül másik oldalra tévedne, akkor egyszerűen blokkolja a kommunikációt a program.
Remélem létezik erre egyszerű megoldás. Az is lényeges lenne, hogy ez az adott tűzfal alkalmazás kikapcsolható legyen, ha pl WiFi-n megy a hálózati kapcsolat, akkor már ne legyen semmilyen korlátozás értelemszerűen.

Köszönöm!

(#6963) cappa72 válasza cascada (#6962) üzenetére


cappa72
nagyúr

[link], ilyesmire gondoltal?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6964) Jacak válasza rocks (#6947) üzenetére


Jacak
senior tag

Üdv.Könnyen meg fogod szokni. :) Symbiről váltanál?

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6965) jonnyjoker01 válasza Alone50 (#6959) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez is egy megoldás :DD

Üdv. Johnny

(#6966) vilmaboy válasza Alone50 (#6959) üzenetére


vilmaboy
őstag

még a végén leszek olyan perverz és megcsinálom :DD

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#6967) jonnyjoker01 válasza vilmaboy (#6966) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ha fizetsz megcsinálom helyetted :DDD

Üdv. Johnny

(#6968) vilmaboy válasza jonnyjoker01 (#6967) üzenetére


vilmaboy
őstag

:R :R :R isten vagy :R :R :R gondolom az ajánlatot nem akarom hallani :))

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#6969) MurdR válasza cascada (#6962) üzenetére


MurdR
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz. DroidWall. Én is ezt használom.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6970) cascada válasza cappa72 (#6963) üzenetére


cascada
senior tag

Ilyenre gondoltam :K
Látom a kép alapján, hogy be lehet jelölni programonkként mi mehet a 3G-n. De pl. a Chrome-on belüli szűrést is be tudok vele állítani? Tehát, hogy bármilyen oldalt nézek meg, azt blokkolja 3G-n a 0.facebook.com domain kivételével?

(#6971) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikba postoltam az elobb, rakerdezek itt is, talan inkabb ide valo:

Mennyire szokvanys/normalis az alabbi viselkedes?

Android 4.0.4
Play-rol frissitenek 2 alkalmazast (FB es Chrome, kb 30MB es 16MB).

110MB ures hely volt a telon, lementi, de telepiteni mar nem tudja egyiket sem, mondvan nincs eleg hely.
Atpakoltam par appot SD kartyara, lett 376MB helyem, a frissites utan ebbol maradt 318MB. Pedig csak frissites volt. :F
Az mar csak a hab a tortan, hogy a sikeres letoltes es sikertelen telepites utan, ha ujra meg akarom probalni, akkor ujra lementi az appot... :W

Hova tunik el a kozel 60 mb, 2 osszesen is csak 40MB-os program frissitese soran?
Van valami temp szeru tarolo amit ki lehet uriteni?
Az adott Android/Play vagy telefon fuggo a dolog?

Koszi elore is.
Udv.

[ Szerkesztve ]

(#6972) isizakhi03


isizakhi03
tag

hali. lehetséges rossz topikba írok ezért elnézést kérek.

van egy huawei ascend y200 telefonom és az android rendszert szeretném újratelepíteni rajta, mivel nem jön be semmi. mikor bekapcsolom tölt tölt, de semmi.

hogyan tudom újrarakni rá az android rendszert? egyébként 2.36 van rajta, a gyenge hardver miatt.

köszi

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#6973) jubilleum


jubilleum
senior tag

Üdv!

Egy desireöt szeretnék rootolni, de ma leválasztás nélkül húztam ki a gépből, és azóta csak unknown deviceként ismeri fel a win7.
Valami ötlet? :)
Köszi,

(#6974) Bee75


Bee75
csendes tag

Sziasztok,remélem jó topikban kérek segítséget :)
Volna egy Motrola Atrix hd teló. A térerőm elég gyatra volt (ugrált 3g és edge között folyamatosan),próbáltam valamit tenni ellene. Sima kapcsoló widgetek nem segítettek semmit. Az xda-n írták,hogy melyik progival lehet átállítani a telót,hogy csak wcdma-n ill csak gsm-en lógjon. Letöltöttem ,beállítottam,majd nem tudom hogyan,de sikerült átállítanom a "radio band"-et usa-ra :O Így most a sim kártyát felismeri,de nem talál semmilyen hálózatot a teló.
Tudna-e valaki segíteni,hogy ezt miként tudnám módosítani?
Ha a gyári firmware-t visszaflash-elem,akkor "megjavulhat"-e?
Előre is köszönöm a segítséget

(#6975) mycso válasza jubilleum (#6973) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, másik USB port (esetleg másik kábel).
Vagy driverek gyalulása, majd restart után újra telepítése.

Én amióta számítógépet használok 1X éve sosem használtam ezt a leválasztás/usb cucc biztonságos eltávolítása dolgot. Rádugom a gépre, megcsinálom amit akarok, majd lehúzom és nem volt még problémám.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6976) Adamis válasza Bee75 (#6974) üzenetére


Adamis
őstag

A program beállításaiban nincs valahol egy olyan opció, hogy visszaálljon EU-ra? Ha más nem, akkor gyári visszaállítás megoldás lehet, de hátha van valami megoldás rá...

(#6977) jubilleum válasza mycso (#6975) üzenetére


jubilleum
senior tag

oké, ez gond megoldva.
Most itt akadtam el:
A revolutionary beragad a waiting for device-nál. tehát rögtön az első sornál.

(#6978) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok

Van egy Allview Alldro 3 Speed duo tabletem, 4.1.1 androiddal.
Az lenne a problemam, hogy ha filmet akarok lejatszani az MX Player Pro-val akkor szepen fut barmilyen formatum, de en at szeretnem tenni hardveres gyorsitasra es amikor atteszem akkor, periodikusan, kb 2 masodpercenkent egy sziszeges hallhato ami lehetetlenne teszi a filmezest pedig mkv formtumnal a kepminoseg is jobb lesz es foleg a hang is, csak az a periodikus sziszeges nem tunik el. Probaltam mar mindenfele lejatszot, codecket, semmi nem segitett.
Valami otletetek van, hogyan lehetne eltuntetni azt a sziszegest?

(#6979) vilmaboy válasza bedohazi (#6978) üzenetére


vilmaboy
őstag

próbáld meg a Nagy Táblagépes Topikban. Hátha gyorsabban kapsz választ.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#6980) anrab válasza bedohazi (#6978) üzenetére


anrab
addikt

ha egyszer szépen fut csak úgy MX Player Pro-val, akkor minek akarod piszkálni?

(#6981) Jacak válasza cascada (#6962) üzenetére


Jacak
senior tag

Én nem tudok olyan tűzfalprogiról,ami csak 1 domain-t engedélyez,a többit nem... :/

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6982) kovisoft válasza bedohazi (#6978) üzenetére


kovisoft
őstag

Úgy tudom, MX-ben külön lehet állítani a SW/HW audiót. Ha más megoldás nincs, akkor a videót átkapcsolod HW-re, az audiót hagyod SW-n.

(#6983) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám hogy CWM-ból hiába telepítem a gapps csomagot a rendszerben bekapcsolás után nem jelenik meg.
Android 4.1.2 -ról van szó és természetesen a megfelelő gapps csomagot próbálom hozzá telepíteni.
Már próbáltam lite verziót is felrakni de az sem látszik.
Valakinek valami ötlet esetleg?

(#6984) gzbotii válasza bedohazi (#6978) üzenetére


gzbotii
veterán

Es megis miert akarod atrakni HW gyorsitasra? Note es S500 gyomrat megfekszi egy simma XviD film HW gyorsitason...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6985) bedohazi válasza gzbotii (#6984) üzenetére


bedohazi
aktív tag

mert a fulhallgatoban sokkal jobb a hangzas, kb olyan kulonbseg lesz amikor atteszem mint egy laptop es egy 2.1 kozott, es a kep is szebb lesz picivel.

(#6986) vgyuri válasza Tityahome (#6983) üzenetére


vgyuri
őstag

Launcher-ben próbáld meg frissíteni az ikonokat, lehet hogy automatán nem veszi észre a telepítést. Én a YourZgapps-ot használom, fontos hogy JB-re 4.1.2 és 4.2.2 is van. CWM telepítés után a /system/app/Phonesky.apk felkerül a telefonra? Ez pl. a Google Play alkalmazás.

(#6987) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok!
2.3.6.-os android esetén be lehet-e állítani hívástiltást, hogy bizonyos számok ne tudjanak hívni, smst küldeni, 4.1.2 Galaxy S2 esetén megtaláltam ott egyszerű, csak a régi rendszer esetében nem találom, már ha van egyáltalán..nagyon fontos lenne, köszi a választ!

(#6988) air válasza Sandormaster (#6987) üzenetére


air
nagyúr

3rd party call blockerrel biztosan, de a legtöbbnek root jog kell.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6989) cascada válasza Jacak (#6981) üzenetére


cascada
senior tag

Esetleg valami egyéb szűrő alkalmazás, ami nem tűzfal névre hallgat? :)

Köszönöm az eddigi információkat mindenkinek!

(#6990) Sandormaster válasza air (#6988) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Köszi, eszembe se jutott, hogy erre program is van, megpróbálom, köszi!

(#6991) Tityahome válasza vgyuri (#6986) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Minden file bekerül a System/app mappába mert látom hogy ott vannak.
Tudom hogy külön van gapps 4.1.2-re és 4.1.1-re...ezt figyelembe is vettem. Látom is hogy elvégzi a telepítést meg bekapcsolás után az android rendszer frissítését és mégsem jelennek meg az ikonok.
Ezt a launcher frissítést még megpróbálom ha haza érek.

(#6992) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
a kérdésem még mindig áll:
"elpartícionálódott" mt6577t telefon eredeti flash-felosztását vissza tudom-e hozni az sp flashtool format whole flash parancsával és egy gyári rom-al? Ugye bár a droidtools létrehoz egy pmt végű scatter fájlt is, ebből gyanítom, hogy ez a gond.
Nem találok erről szóló leírást, egyik kolléga írta valamelyik topicban, hogy ez segített neki, de többet nem tudok az esetről. Egy kis tutorialt szeretnék kérni valaki témában járatos emberkétől, hogyan tudnám az eredeti állapotot imei és egyéb azonosító elvesztése nélkül visszaállítani, mert nem szeretnék téglát vagy mp3 lejátszót gyártani a telefonból.
Előre is köszönöm.

.

(#6993) Jacak válasza cascada (#6989) üzenetére


Jacak
senior tag

Nem tudok domain-szűrőről... :/

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6994) jubilleum


jubilleum
senior tag

Üdv!

Elméletileg létezik egy módszer, hogy egy sd kártyát belső memóriaként lásson a telefon. Mi lenne ez? Van erről valami jó leírás? HTC desire cm10.1 nagyon kevés ami van.

(#6995) KisTücsök válasza jubilleum (#6994) üzenetére


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Van olyan program androidra, amelyik lejátszik .cbr kiterjesztésű fájlokat? Képregény amúgy.

Köszönöm!

Remélem jó helyre írtam.

(#6996) KisTücsök válasza KisTücsök (#6995) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na, találtam. Comic Viewer, ha érdekel valakit.

(#6997) Keeperv85 válasza 426os (#6992) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Tedd vissza a romot simán, csak a preloader-t és a dsp_blt- hagyd békén. Majd a helyére teszi a partíciókat is, mert a scatter elvileg jó, ha gyári a rom.

(#6998) 426os válasza Keeperv85 (#6997) üzenetére


426os
őstag

A probléma az, hogy ha ilyen módon felrakom a gyári romot (többet is próbáltam) utána nem tudom átpartícionálni. Mind az mt657x repartition apk-val, mind a cwm-ből telepíthető scripttel az lesz a végeredmény, hogy a Lenovo logonál megáll a telefon és nem megy tovább. Korábban (mikor megjött felraktam a legújabb gyári szoftvert) át tudtam partícionálni ugyanazzal a rommal, ugyanazon módszerrel, de most már nem működik a dolog, csak egyetlen ázsiai rommal. Szeretnék felrakni egy európai romot, hogy arra tisztán telepíthessem a nem gyári legújabb 4.2.2-es romot. Illetve a "tiszta lappal" indulást azért is szeretném, hogy hátha megoldja az akku kijelzés problémákat.

(Nem frissíti az akku státuszt, ergó feltöltöm 100%-ra és képes lemerülni pár nap alatt 3500 mAh alá is az akksi miközben 100%-ot mutat. Ha újraindítom, akkor az éppen aktuális töltöttséget mutatja korrekten, de utána megint beragad. Néha csinál olyat, hogy a használattal arányosan csökken a %, de ilyenkor is 3 nap alatt kb 20-30% csökkenést mutat, miközben csontra lemerül az akksi. Töltéskor rendesen időarányosan (3-4 óra 1A töltő, 3500-as akksi) feltölt 4350-60mAh-ig, úgy, hogy nem emelkedik a %, majd hirtelen pár perc alatt felszalad 100-ra. Kikapcsolt állapotban nagyjából korrekten mutatja a töltési folyamatot.)

Ja igen, még mindig Lenovo p770.

.

(#6999) jonnyjoker01 válasza jubilleum (#6994) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Link2sd + ext partíció.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#7000) Keeperv85 válasza 426os (#6998) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Szeretnék felrakni egy európai romot, hogy arra tisztán telepíthessem a nem gyári legújabb 4.2.2-es romot."

Itt valami nekem nem kerek... Miért akarsz előbb egy eu romot, hogy aztán azt is lecseréld? Miért nem rakod rá egyből az említett 4.2.2-est és kész?

Az akkukijelzés igen jó esélyjel kernel hiba, de lehet rossz a töltésvezérlő elektronika a telóban, így nem tudja rendesen kiolvasni működés közben...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.