Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) MurdR válasza ReSeTer (#6796) üzenetére


MurdR
veterán

Mert annak ellenére hogy 1csillagozzák, mindenki azt használja :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6802) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Gyári 4.1.2 alatt letiltható egyes alkalmazások futása/netelérése? Vagy ehhez root kell?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6803) LonGleY válasza St3ven (#6802) üzenetére


LonGleY
veterán

Root kell. Anélkül max teljesen tudod tiltani, ha engedi az alkalmazáskezelőből.

(#6804) gzbotii


gzbotii
veterán

Altalanos, telefon HW foglakozo topic van? Acer S500 Cloudmobile aktiv topic nincs :B

A kerdes, hatha itt tud valaki valaszolni: a kijelzo es az erintopanel kozti resz rohamosan telik meg porral. Hol mehet be? USB csati vagy a kijelzo es a keszulekhaz melleti illesztesi hiba?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6805) St3ven válasza LonGleY (#6803) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, nagy nehezen megtaláltam. :R

Abból lehet gond, ha letiltom a Google Playt, a Google Térképeket és a Google Szolgáltatásokat? Egyiket sem akarom használni, azokat az appokat, amelyeket rendszeresen használni tervezek, már feltelepítettem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6806) D.Orion


D.Orion
veterán

No megcsináltam végre ezt a Link2SD-s cuccot. Azonban van némi probléma. Mégpedig az, hogy nem működik. :(

Telefon: SE Live with Walkman WT19i
Android: 2.3.4, gyári nincs semmilyen módosítás

Végigcsináltam mindent úgy ahogy kell, ahogy ITT leírják. 1GB-os méretet adtam meg.
A leírás szerint minden oké, de mégsem.

Letöltöttem a programot elindítom, megkérdezi, hogy mi a fájl formátum. Megadom neki, hogy ext2, majd kiírja, hogy:

A Link2SD nem tud root hozzáférést szerezni.
Ha van root hozzáférése, kérjük nyomjon az "Engedélyez"-re a Superuser kérdésénél.
Rendben.

No azt ezzel én mit csináljak? :F

(#6807) Keeperv85 válasza D.Orion (#6806) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"S-OFF vagy unlocked és rootolt legyen a teló!"

Neked az utolsó feltétel nem teljesül...

(#6808) D.Orion válasza Keeperv85 (#6807) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezek szerint én vagyok a hülye, de itt korábban azt a választ kaptam, hogy gyári telefonnal is működik ez a program.

Ha ez mégse működik, akkor mit kell tennem? Bocs, de jelenleg csak felhasználó vagyok, és nem hozzáértő android tulaj. :B

colomb2: Oks, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6809) Rimuru válasza D.Orion (#6808) üzenetére


Rimuru
veterán

Rootolni kell a telefont, menj át a topicjába ott biztos megtalálsz minden információt.

Vigyázat, csalok!

(#6810) LonGleY válasza St3ven (#6805) üzenetére


LonGleY
veterán

A Google-szolgáltatások kell egy pár dologhoz (most nem ugrik be), a térkép tiltható, a Play pedig kell a programfrissítésekhez (mert miért ne frissítenél?), és amúgy sem hiszem, hogy az letiltható lenne root nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#6811) utgyuru válasza Adamis (#6800) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Hét második felében elvileg ide is ér az új akksi. Ez a pár nap belefér még? GPS miatt örülnék azért ha nálam lenne...

(#6812) #33253120


#33253120
törölt tag

Hi.
Van két eszközöm. Egy Samsung Galaxy S Advance, és egy HP Slate 7.
A két vas között hogyan lehet tallózásra alkalmas megosztást beállítani?

(#6813) Adamis válasza utgyuru (#6811) üzenetére


Adamis
őstag

Szerinted ha bekapcsolod a GPS-t, meddig fog élni a teló ilyen akksival? 2 percig? :U Az egyik legjobban merítő erőforrás a GPS működés közben... ;) Szerintem örülj, hogy anélkül elmegy pár napot. De így kibírja. Csak ki ne pukkanjon, akkor vigyázz! Érdemes nézni a hőmérsékletet... :U

(#6814) Keeperv85 válasza Adamis (#6813) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az egyik legjobban merítő erőforrás a GPS működés közben... ;)"

Nem tudom miből gondolod, de a megállapítás téves. A GPS jóformán semmit sem fogyaszt, viszont aktív használat mellett számos nagyfogyasztó periféria bekapcsolása is szükséges. Többek közt az LCD panel ugye kell, másképp bajosan nézed a térképet....:K

(#6815) Adamis válasza Keeperv85 (#6814) üzenetére


Adamis
őstag

Hát, ha használom a GPS-t, akkor sokkal jobban meríti a telót, mint ha mondjuk neteznék. Pedig akkor is megy a kijelző, meg a wifi. Navi közben hihetetlen módon merül a telefon, ezért írtam. Aktív használatra értettem, lehet, hogy elbeszéltünk egymás mellett... :U

(#6816) Logeeen válasza Adamis (#6815) üzenetére


Logeeen
senior tag

Aktív használat mellett is a kijelző a legtöbb energiafogyasztó egység.
A netezésnél pedig, ahogy én megállapítottam a mobilnet 2x annyit fogyaszt mint a wifi... :(

#Xiaomi 13T#

(#6817) Keeperv85 válasza Adamis (#6815) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Aktív használat: mész és navigálsz, tölti a térképet a háttértárról, megy az lcd, folyamatosan kommentál stb.
Passzív használat: van kint egy widgeted, ami óránként lekéri hol vagy...

A GPS magában nem fogyaszt sokat, de a hozzá kapcsolható feladatok között számos olyan lehet, ami igen. Beleértve a választott navigációs alkalmazást is. Főleg ha esetleg nem is hivatalosan tesztelt verzió...

(#6818) St3ven válasza LonGleY (#6810) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz, az utóbbi kettőt le is tiltom majd.

Frissítésekkel nem akarok bajlódni, ha valami jól megy, minek piszkáljam, évek óta ez a mottóm Androidon. Nagyobb újítás esetén előbb kipróbálom a régi telómon, aztán ha nem rontották el teljesen az adott appot - ami igen gyakori, és csak rendszeres backuppal orvosolható, amivel megint csak bajlódni kell, vagy éppen egy újabb appot tartani ennek ütemezésére -, legfeljebb BT-n átküldöm az újra. Így nem futkorászik a Play a háttérben, és nem is mászik fel a netre a sokszor teljesen felesleges frissítés-keresgélés érdekében, miközben nem is meríti az adatkapcsolat az akksit. Kicsit összeszedetlenül, egyszuszra ennyi, én ezért nem frissítgetek.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#6819) utgyuru válasza Adamis (#6813) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Az a fura, héten is GPS-eztem, és nem merült jobban, mint a szokásos. Csak mobilnettel tapasztaltam.

(#6820) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy ilyen "softwinerevb" nevű tabletem. Hogyan tudom ezt újratelepíteni vagy hogy is hívják ezt androidéknál?! :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6821) Adamis válasza PumpkinSeed (#6820) üzenetére


Adamis
őstag

Beállítások -> Biztonsági mentés és visszaállítás -> Gyári adatok visszaállítása. Erre gondolsz?

(#6822) PumpkinSeed válasza Adamis (#6821) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Úgy tudom van valami ROM újratelepítései is nem?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#6823) LonGleY válasza St3ven (#6818) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy rakás program van, ami már csak a saját protokolljának frissítése miatt is kénytelen a kliensen csavarni egyet (chatprogramok, felhő-cuccok stb.). Miért működnének rosszabbul frissítés után, mint előtt? Az általános tendencia, hogy nem visszafele fejlődnek a programok. Kivétel mindig akadhat, de nem jellemző. Ha mégis előfordul valamivel, legfeljebb befixálod egy előző verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#6824) tomcsa44


tomcsa44
tag

Üdv mindenkinek.

Van egy HTC Wildfire S telefonom. Alapértelmezetten hét asztala van. Ezt szeretném leredukálni minél kevesebbre. Lehet? Mert a háttérképemet nagyon szétvagdalja. Nem szeretném rootolni a készüléket, sem "launcserezni" és egy asztalt használok benne.

A beállításokat többször is átnéztem, de nem találtam erről semmi lényegeset.

Köszönöm szépen!

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#6825) air válasza tomcsa44 (#6824) üzenetére


air
nagyúr

Pedig ez löncser függő. Ha a gyári nem tudja, akkor fel kell tenned egy Novát, Apexet stb..

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#6826) gzbotii válasza air (#6825) üzenetére


gzbotii
veterán

Apexnek legalabb 4.0 kell nem?
Wildfire S meg 2.3

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6827) Adamis válasza gzbotii (#6826) üzenetére


Adamis
őstag

Akkor Holo Launcher, vagy Go, vagy ADW, vagy LauncherPro ( ;] )

(#6828) Jacak válasza St3ven (#6818) üzenetére


Jacak
senior tag

Sajna,ezt én is nemritkán tapasztalom... Úgy tűnik,van az a hozzáállás fejlesztői szinten,h. ha vmi megbízhatóan műxik,el kell b...ni...

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6829) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, lenne 1 kérdésem.

a számítógépnél ugye azt mondják kell hagyni pár gb-ot szabadon a rendszernek stb... na mármost, ha az androidos telómon kb már csak 80 mb van szabadon az elég neki? kb mekkora terület az amit szabadon hagyjak a rendszenek ?

remélem érthetően kérdeztem, köszi a válaszokat :)

(#6830) #27441408


#27441408
törölt tag

Nem offolni akarok de eszembe jutott egy kérdés még, Firefoxal tolom a netet az Xperia Ray-en, viszont 1 kicsit megdolgoztatja a rendszert, ezzel ártok a készüléknek, vagy ehhez is úgy kell hozzá állni mint 1 pc-hez, hogy nem baj ha 1 -1 program kicsit melóztatja?

ide is köszi a választ :)

bocsi ha amatőr a kérdés nem értek hozzá,

[ Szerkesztve ]

(#6831) jonnyjoker01 válasza #27441408 (#6830) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem árt a készüléknek. :U :DDD

Üdv. Johnny

(#6832) #27441408 válasza jonnyjoker01 (#6831) üzenetére


#27441408
törölt tag

jóvanna , szeretnék rá vigyázni és ha lehet nem kinyírni... ;]

(#6833) feelurself válasza Keeperv85 (#6817) üzenetére


feelurself
aktív tag

A GPS magában nem fogyaszt sokat
ezt az allitast mivel tudod alatamasztani?

(#6834) vgyuri válasza #27441408 (#6829) üzenetére


vgyuri
őstag

Azt olvastam, hogy 20 mbyte szabad hely alatt lehetnek gondok, pl. nem jönnek meg az sms-ek.

(#6835) #27441408 válasza vgyuri (#6834) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, akkor gondol 80-90 mb bőven elég neki szabadon.

(#6836) Keeperv85 válasza feelurself (#6833) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak ismerem annyira a GPS hardvert, hogy tudjam mennyi aktív alkatrészre van szüksége, így fel tudom becsülni mennyit fogyaszt.

(#6837) Jacak válasza #27441408 (#6829) üzenetére


Jacak
senior tag

Nálam jelen pillanatban csak 63.84 MB szabad hely van,úgy 180 körüli saját telepített app-pal,és ez még nem gond.Ha lecuppan úgy 20-25-re,úgyis pampogni szokott a tel... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#6838) #27441408 válasza Jacak (#6837) üzenetére


#27441408
törölt tag

ok köszi :)

(#6839) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, belehet azt állítani hogy ha a böngészőben le akarok játszani egy youtube-os videót akkor ne nyissa meg az app-ot?

Ha 3g-t használok nem tudok facebook appon keresztül üzenetet küldeni mert 30 percig küldi míg a böngészős facebookon keresztül 1mp alatt elmegy... Ugyan ez a helyzet youtube esetében , túl lassú a 3g(egyébként azt írja h H+ vagy valami ilyesmi de ehhez én nem értek) szóval gondoltam a böngészőből menni fog...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#6840) #27441408 válasza Jacak (#6837) üzenetére


#27441408
törölt tag

Androidos fx-re tettem rá oda is kieg-eket és ezek is fogyasztják a helyet leginkább ezért kérdeztem.

MÁS: törölgettem appokat helymegtakarítás céljábol, szanáltam ami már nem kell, véletlen kitöröltem a google playt, és sima webáruház lett. hogyan csinálhatom vissza google play-re?

(android 2.3) ,

(#6841) zalman90


zalman90
őstag

jó estét

olyan kérdésem lenne , hogy lehet hogy az OTG kábellel ugye működik a pendrájv, egér , billentyűzet , stb.. , mikor ezek mind 5v al működnek , de a telefon akksija 3.6 illetve 3.7v általában.. :F

ha rossz helyre tettem fel a kérdést sorry :B ezt találtam leg alkalmasabbnak a kérdésemre

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6842) cappa72 válasza zalman90 (#6841) üzenetére


cappa72
nagyúr

DC/DC átalakító a kulcs.

Pl. van olyan "emergeny charger" (vásztöktő), ami 2 ceruzaelemmel megy. Ott is ilyen elektronika van benne.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6843) zalman90 válasza cappa72 (#6842) üzenetére


zalman90
őstag

ó így már értem köszönöm

és akkor mi történik ha 1 másik telefont dugok rá ? vagy esetleg 1 usb-s fali telefon töltőt :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6844) cappa72 válasza zalman90 (#6843) üzenetére


cappa72
nagyúr

és akkor mi történik ha 1 másik telefont dugok rá ?
Elkezdi tölteni a másik telefont, és akár csatlakoztatható is, mint külső usb tárhely (mintha sztgép/tablet) lenne a telefonod.

vagy esetleg 1 usb-s fali telefon töltőt?
Azt hogyan csatlakoztatnád?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6845) zalman90 válasza cappa72 (#6844) üzenetére


zalman90
őstag

egy ilyent

egy usb-usb kábellel

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6846) cappa72 válasza zalman90 (#6845) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez nem fali töltő, hanem egy hálózati AC/DC átalakító.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6847) zalman90 válasza cappa72 (#6846) üzenetére


zalman90
őstag

és ha rádugom mi történik ? :B :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6848) cappa72 válasza zalman90 (#6847) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha otg-ről kötöd rá, akkor akár pukk is. De fogalmazhatok úgy is, hogy nem tudom.
Egyébként mi értelme lenne egy 5Vkimetetet összeköti 5V kimenettel?
Ez olyan, kan-kan kábel kérdés.
Tökfölösleges és veszélyes is lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6849) zalman90 válasza cappa72 (#6848) üzenetére


zalman90
őstag

értelme semmi , csak kíváncsi voltam , köszönöm a válaszokat :R

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#6850) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Időnként feljön az hogy az SU bináris elavult.
Nyomok egy frissítést de mit sem ér.
Ez miért lehet?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.