Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:55

LOGOUT.hu

Android szakmai topic
Windows 8/10 gépen a készülék nem csatlakozik többé, mit tehetek?! ---> [link]
Az alábbi témák kitárgyalása kerülendő, mert nem ide tartozik!
Kérdésed a megfelelő topikba tedd fel:
"melyik alkalmazás, ami"
"milyen tokot vegyek"
"piros hátlap hol kapható"
"Melyik okostelefont vegyem?"

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Ennyit találtam róla csak

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14952) lacik25 válasza Drizzt01 (#14950) üzenetére


lacik25
tag

XP vagy tégla.
[link]
(S így legalább mindig kéznél lenne a legutolsó használható vindov.)
Az usbviewt nem használom, csak mások ajánlották, én a sárga jelnél jobb egér tulajdonságok - jobb szélső fül részletek - hardverazonosító és azt jobb egérrel kimásolom.
(persze csak sárga állapotban, kéknél nincs semmi gondolom.)

[ Szerkesztve ]

(#14953) Drizzt01 válasza lacik25 (#14952) üzenetére


Drizzt01
őstag

Megpróbálok feltenni egy xp-t

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14954) Drizzt01 válasza Drizzt01 (#14953) üzenetére


Drizzt01
őstag

Van itthon 4 xp lemez , egy sem megy fel . :O :W :W :W

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14955) Bozek válasza Drizzt01 (#14954) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg kilőni Win 8.1 alatt a DSE-t (Driver Signature Enforcement) és úgy telepítsd fel a drivereket.

Igaz, nekem más típusnál (Sony) és programnál (Flashtool) kellett, de utána tökéletesen működött minden.

(#14956) Drizzt01 válasza Bozek (#14955) üzenetére


Drizzt01
őstag

:R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14957) futizoli


futizoli
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára várok tanácsokat.
Adott egy telefon, amelyen nincs fájlkezelő, és ha még furcsán is hangzik internet elérés sincs a közelben semmilyen formában.
Táblagépről bluetooth-on keresztül küldök rá egy fájlkezelő apk.-t, át is megy, de az érkezéskor csak a "bluetooth megosztási előzmények" jelenik meg, ahonnan nem lehet telepíteni.
Pár órával ezelőtt még látható volt egy fogadott fájl sáv is, amire kattintva egyből felajánlotta a telepítés lehetőségét.
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene, hogy lehet ezt újra elővarázsolni...

(#14958) Bozek válasza futizoli (#14957) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bemész a Bluetooth beállításokhoz, rányomsz a három pöttyre a jobb alsó sarokban és ott elvileg kell lennie egy olyannak, hogy Beérkezett fájlok megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

(#14959) futizoli válasza Bozek (#14958) üzenetére


futizoli
tag

Köszönöm, de a helyzet változatlan.
A "beérkező fájlok megjelenítése"-re kattintva is csak a bluetooth megosztási előzmények letöltés/feltöltés oldala látszik.
Egyszerűen nem értem.

(#14960) Bozek válasza futizoli (#14959) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ott nem tudsz rákattintani az átküldött APK-ra? Ha nincs ott, akkor szerintem sikertelen volt a fájlátvitel, próbáld meg újra.

(#14961) futizoli válasza Bozek (#14960) üzenetére


futizoli
tag

Sajnos nem ez a probléma.
Távgyógyítást szeretnék egy hölgy telefonján végezni. Nála áll fenn az előbb leírt jelenség.
Nem értettem hogy létezik, hogy nála a fájl bluetooth-on keresztüli megérkezésekor egyből a "bluetooth megosztási előzmények" ugrik fel, semmi egyéb nem látható az értesítési sávban.
Nálam eddig alul szépen látszott a fájl átvitele, majd a megérkezéskor az értesítési sávban a beérkező vagy fogadott fájlok jelent meg, arra kattintva egyből felajánlotta a telepítést.
Pár órája viszont nálam is eltűnt. Már nálam is csak felül jelenik meg a "bluetooth megosztási előzmények".
Tehát nem az átvitellel van probléma, a fájl megérkezik rendben. Az előzményekben nem a valós apk-t látja, ide kattintva hibát ír ki.

(#14962) lacik25 válasza Drizzt01 (#14956) üzenetére


lacik25
tag

Odin on Windows 8.1: [link]
Installing an unsigned driver in Windows 8 (x64):
[link]
Amúgy 32 v 64 bites a 8.1-ed?
A Kies tesz fel magának usb-drivereket, lehet, hogy az Odin is, meg kéne próbálni ezt az omapot uninstallálni (rendszervisszaállítással a legideálisabb).
Kiesből 2 verzió is van, vigyázni kell [link], odint nem tudom.

(#14963) Drizzt01 válasza lacik25 (#14962) üzenetére


Drizzt01
őstag

64-es .
Megpróbálom

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#14964) whiskeys


whiskeys
őstag

Sziasztok. sencor element 7 v3 gyári romot nem tud valaki hol találok? köszönöm szépen.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#14965) lacik25 válasza whiskeys (#14964) üzenetére


lacik25
tag

(#14966) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Ebben a videoban található mozgó boot képernyőt, és a háttérképet hogy tudnám behozni a telón? Főleg a boot képernyő tetszik nagyon! Xperia Z1 Comapctom van, de olyan ronda a boot képernyő, hogy mikor először bekapcsoltam a telefont, azt hittem elájulok :O
á

Remélem tudtok segíteni :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#14967) Keeperv85 válasza Satyricon (#14966) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A háttérképet még csak meg lehet oldani egyszerűen, mert csak megkeresed valahol, rárakod, kész... de a bootanimáció cseréjéhez már root jog kell.

Egyébként elérhető itt.

(#14968) Satyricon válasza Keeperv85 (#14967) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi!

ez garanciavesztéssel jár? :F

Szerk.:

Ha nem jár garanciavesztéssel, leírnád légyszi, mit kell tennem, hogy ez legyen a boot képernyő? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#14969) Keeperv85 válasza Satyricon (#14968) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ez csak abban az esetben, ha nem lehet visszafordítani a folyamatot. Ha zárt a bootloader jelenleg és nem lehet máshogy rootolni (nem vagyok tájékozott a Sony mobilok jelenlegi helyzetét illetően :B), akkor ugrik a gari. Ha teljesen ezt az állapotot vissza tudod tenni, tehát sem root nem lesz, sem a bootloadert nem kell nyitni, akkor természetesen marad a gari is, hisz nem fogják tudni, ha gariba kerül, hogy ilyen beavatkozás történt! :K

(#14970) Bozek válasza Keeperv85 (#14969) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Z1 Compact-hoz van root zárt bootloader-re is, csak a Z3 Compact-ra nem találtak még megoldást.

Egyébként ez a bootanimáció a régebbi ROM-ban van, szerintem a 4.3-asban. De lehet, hogy még a V-n találkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#14971) Werroka


Werroka
újonc

Sziasztok!

Két hónapja rendeltem egy Jiayu G3C-t a Hardveraprón. A telefon kb egy hónapja kicsúszott a zsebemből, kijelzővel lefelé csattant. Akkor a kijelző jobb széle, kb. 1,5 cm-es sávban feketés-lilás (olykor pixeles) árnyalatot vett fel fehér háttérnél, és a képernyőn lévő ikonok kb. beleégtek abban a sávban. Gyűrtem még egy darabig így, majd gondolt egyet, és az egész kijelzőn le-fel futó sávok jelentek meg (ikon-méretű szélességben ~elválasztva egymástól). Így fut a kijelző folyamatosan, ha nincs rajta a képernyőzár. Ha a képernyőzárat ráteszem, akkor nem csinálja abban a pár mp-ben, amíg el nem sötétedik a kép. A szervizes azt mondta, hogy ez szerinte nem a kijelző hibája. Akitől rendeltem még az esést követően azt mondta, nem csinálják meg Kínában garanciával. Szerintetek mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#14972) Keeperv85 válasza Werroka (#14971) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Egyértelmű kijelző csere, csak az nem egyértelmű, hogy a szalagkábel szakadt át "csak" vagy berepedt az LCD is. Szóval: kijelző >> kuka... :U

(#14973) Werroka válasza Keeperv85 (#14972) üzenetére


Werroka
újonc

Szia!

Az LCD-nek ránézésre semmi baja, karcmentes. Köszi..

(#14974) Keeperv85 válasza Werroka (#14973) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha látod közvetlen az LCD felszínét, az már rosszul kezdődik... amit látsz, az a karcálló üveglap, alatta a digitizer és kapacitív mátrix, csak az alatt van az lcd.... Teljesen mindegy amúgy, hogy ránézésre sértetlen vagy sem, mert nem ránézésre is 100%-os biztonsággal kijelenthető hogy sajnos az esést nem élte túl...

(#14975) beg válasza Werroka (#14973) üzenetére


beg
veterán

Hallgass a kollégára.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14976) lacik25 válasza Werroka (#14971) üzenetére


lacik25
tag

Ha az "akkor nem csinálja abban a pár mp-ben, amíg el nem sötétedik a kép" azt takarja, hogy semmilyen hiba nincs (se futó sávok, se árnyalatok nincsenek s az ikonok sincsenek beleégve), tehát pár másodpercre "parancsra" mindig megjavul, az szerintem az lcd vezérlése körüli anomáliára utal.
Mivel gőzöm nincs a belső működéséről (a külsőről se sok), reményt legalábbis látok arra, hogy ne kelljen lcd-t cserélni.
Egy ki-be szerelést mindenképpen meg kéne próbálni (+ egy másik, akár kishibással tesztelni - nem egyszerű szerezni, de talán egy szervizben segítenek pár percre kipróbálni egy náluk levő hibással).
Recoveryben is jó lenne tudni, mit mutat.
kis info: [link] + a thread tovább.

(#14977) ksanc válasza lacik25 (#14976) üzenetére


ksanc
őstag

kicsúszott a zsebemből, kijelzővel lefelé csattant.

Innentől szerintem nincs miről beszélni. Azt ugye senki sem gondolja, hogy szoftveres hibája lett. Akkor lehet próbálkozni kézrátétellel vagy ráolvasással is... Persze semmi sem lehetetlen, végül is az univerzum is csak egy dolog, ami néha megtörténik :)

Ahogy írod te is, mindenképpen szét kell szedni, működés közben megnyomkodni az lcd-t és a szalagkábelt, mindjárt kiderül az igazság. A repedést vagy repedéseket csak így lehet biztosan kiszúrni.
Viszont a magyarországi szervizek nem hemzsegnek a dzsijau telóktól és ha el is vállalják (nem fogják), akkor annyiért, hogy már érdemes új telót venni.
Szóval elő a hajszárítót, csavarhúzót kalapácsot és hagy' szóljon.

(#14978) Werroka


Werroka
újonc

Ennyire értek a telefonokhoz :D Ezért fordultam hozzátok :)
Abban a pár mp-ben mindig úgy zárja le, hogy tünetmentessé válik. A tünetek pontosítva: világos ikonoknál, háttérnél fut, sötétnél kevésbé vagy nem csinálja. Érintésre ugyanúgy reagál, mint előtte.
Köszi az infót.

(#14979) whiskeys válasza lacik25 (#14965) üzenetére


whiskeys
őstag

Köszi, szedem, de 5 óra mire lejön. Nagyon rossz helyre töltötték fel....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#14980) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Esetleg erre valami ötlet?

(#14981) Satyricon válasza Bozek (#14970) üzenetére


Satyricon
addikt

Ex barátnőm Xperia M-jén is ilyen animáció volt. Már akkor megtetszett! Nem tudom milyen Androidot használt, talán Jelly Bean lehetett... Reménykedtem benne, hogy az Z1C-n is ilyen lesz... Hát sajna nem... :(

Mindegy... Marad ez... :F

Köszi azért srácok

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#14982) lacik25 válasza ksanc (#14977) üzenetére


lacik25
tag

Akkor én egy senki vagyok, mert első gondolatom 'természetesen' egy full SPFT rom volt (ahogy én is vagy 15 ubootot kipróbáltam, hátha a lesett telóm sötét képernyőjére fényt hoz, mielőtt kicseréltem). Ha mégiscsak vezérlési gond, akkor elvileg lehet szoftveres is. (A lehetetlent mindig meg kell próbálni, mivel a gépeknek - meg növényeknek, köveknek - is van lelkük; bizonyítsd be az ellenkezőjét...)
LCD-t meg nem gyártanak minden telótípushoz külön (ahogy a notiknál, tv-knél sem), csereszabatost kéne találni egy szerviz raktárában (csak egy sima próba-rádugásra, hogy kizárható legyen egy esetleges alaplaphiba az új lcd megrendelése előtt.

(#14983) Keeperv85 válasza lacik25 (#14982) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem szoftveres. :K Vagy csak ki van csúszva az LCD szalagkábele, vagy kiszakadt a helyéről és éppen csak tartja magát. Ilyet szoftver nem tesz, mivel az egyszerűen bináris: vagy működik vagy nem.

(#14984) ksanc válasza lacik25 (#14982) üzenetére


ksanc
őstag

Sok sikert!

(#14985) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Van egy Sony Xperia Arc S telefonom,és az vele a bajom hogy veszett lassú...
Csináltam rajta resetet nem segített.
Most megnéztem a belső tárhelyt és azt írja összes 520Mb elérhető 41Mb... :Y
Gondolom ez miatt lehet lassú,de miért csak 520Mb az összes tárhely?:F

Tudna valaki segíteni hogy mit csináljak vele mert ez így hasznavehetetlen.. :(
Ui.:Azért írtam ide mert gondoltam itt hamarabb jön válasz a topikja elég kihalt..

Üdv.Pcg01.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#14986) lacik25 válasza Keeperv85 (#14983) üzenetére


lacik25
tag

Harmadik eset: hibásan működik (így lesz binárisból triviális...).

(#14987) lacik25 válasza ksanc (#14984) üzenetére


lacik25
tag

Köszönöm, továbbítom Werroka sorstársamnak, most neki van szüksége erre a buzdításra!

(#14988) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok. Azt tudja valaki, hogy ezekkel a tok-billentyuzetekkel amiket tablethoz lehet venni azokkal lehet valahogy ekezetet irni?

(#14989) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Hali!

Másik kérdésem ha az előző nem nagyon tartozik ide,de ez igen.

Erre van valami megoldás?

Samsung Galaxy S10+

(#14990) #79335424 válasza raziel01 (#14988) üzenetére


#79335424
törölt tag

External Keyboard Helper
Tutorial linket találsz a Playes ismertetőjében.

(#14991) raziel01 válasza #79335424 (#14990) üzenetére


raziel01
veterán

Köszönöm. :R

(#14992) lacik25 válasza pcgamer01 (#14989) üzenetére


lacik25
tag

Csak tipp: [link]

(#14993) PolyakP


PolyakP
újonc

Üdv,

nekem olyan problémám lenne TWRP v2.6.3.0 van a telón. De sajnos nem csináltam biztonsági mentést és mindent töröltem róla. Meg lehet valahogy oldani hogy rá tudjam rakni a cyanogen modot? Rákötöm gépre és nem tudom rámásolni. A segítségeket előre is köszönöm.

LG Optimus 4x HD

(#14994) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Mivel a GPS javító topic nagyon lassan pörög, ide írok.

Egy kérdés.

Ez működhet telefonnal? [link]

32csatornás 152Bm érzékenység, ezek alapján elég pontos lehet.
De működhet bluetooth-on telóval? Mivel messze van csak posta játszik. :F

Köszönöm.

(#14995) ksanc válasza jaja1981 (#14994) üzenetére


ksanc
őstag

Üdv!

Mármint mit értesz lassún? Hogy nem 5 perccel ezelőtti az utolsó hozzászólás?
AZ a topik ennek a témája, nem ez.

Ennyiért már kapsz valami ismertebb cuccot is, ez kitudjamilyen kínai cucc, szinte semmi sincs róla. A gyártó honlapján már a kategória sem létezik.
Egyébként ha a telód támogatja, akkor kell mennie.
De inkább az eladót kérdezd...

[ Szerkesztve ]

(#14996) #79335424 válasza jaja1981 (#14994) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, a választ nem tudom, de már napok óta érlelődik bennem egy topik igény, ami ezzel is kapcsolatos.
Szerintetek lenne értelme egy "Androidos perifériák" topiknak? Egér, bill, kihangosító, modem, stb., kifejezetten Android szempontból. Azt boncolgatnánk, hogy melyik kiegészítő, mivel kompatibilis és hogyan bírható működésre.

(#14997) Oldman2 válasza #79335424 (#14996) üzenetére


Oldman2
veterán

Hajrá!

Most épp milyen perifériával kínlódsz?
:-)

(#14998) Werroka


Werroka
újonc

Köszönöm mindenkinek az infót, támogatást. Majd megírom, mi lett az eredmény. :)

[ Szerkesztve ]

(#14999) #79335424 válasza Oldman2 (#14997) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs semmi ilyen jellegű, aktuális problémám. De ez a billentyűzet kérdés is előjött már egy párszor, meg a bt. GPS vevő is egy érthető felvetés. Ugyanakkor, egyik topikhoz sem passzolnak igazán, nincs róluk összegyűjtött, kereshető infó. Sosem felejtem el az Almás boltos eladó arckifejezéseit, amikor kérdeztem, hogy mielőtt megveszem, kipróbálhatnám -e az Apple bt. billentyűzetet ....és elővettem az SGS2 -t. Az első az "á, azzal nem fog működni" -hez tartozó arckifejezés volt, a következő meg a döbbent csodálkozásé. Pedig, ha ugyanazon a módon kommunikálnak, akkor mitől ne működnének együtt?

(#15000) jaja1981 válasza ksanc (#14995) üzenetére


jaja1981
addikt

És tudtok valamit ajánlani? Elég sokat használom a GPS-t és fontos lenne a pontossága.

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android szakmai topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.