Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42717) Simid válasza Petykemano (#42716) üzenetére


Simid
senior tag

A Navi 10 esetében vagy úgynézed, hogy 20 WGP van 2 SM-ra osztva és akkor az 5700-nél 2WGP-t tiltanak vagy 4 CU blokkal számolsz és akkor 4 CU-t tiltanak. Ha jól értelmezem Abu elemzését a WGP csak az LDS közös, ezt leszámítva félbe lehet vágni és csak egy CU-t tiltani. Emiatt inkább a második esetre szavaznék és akkor a blokkokat nézve a tiltás szimmetrikus.
Az 5700 tényleg kérdéses, de ezt leszámítva szerintem nem láttunk olyat, hogy aszimmetrikusan tiltják a CU-kat. Olyan meg, hogy alapból úgy is tervezzék biztos nem lesz.
Szóval persze ki lehet magyarázni az 56CU-t csak ez már a találgatásra alapozott találgatás kimagyarázása. :D

Maradjunk annyiban, hogy ha már valaki vaktában találgat, akkor mégiscsak a 3SM, 6 CU blokk, 60/72CU, 96ROP és arányosan nagyobb mem. sávszél (azért nem írok 384bit-es GDDR5-t mert itt már van létjogosultsága szerintem a HBM-nek.) a legkézenfekvőbb tipp. Persze csak szerintem! :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.