Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) Devid_81 válasza #82819712 (#42648) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Volt nekik ettol feljebb 2000 es 2006-ban, de ettol fuggetlenul valoban egy szep kis fejlodes amin keresztul mentek az elmult 2-3 evben. :K
Ezt is koszonhetik a Zen sikerenek + a legjobb CEO amilyuk valaha lehetett az eletben, remeljuk sokaig veluk is marad Lisa.

...

(#42652) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Partner kártyák szeptemberbe jönnek?

(#42653) Szeszkazán válasza SECTORnooB (#42652) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Asus azt mondta igen, a Sapphire Aug közepét-végét mondott azt hiszem.

(#42654) Shkiz0 válasza Szeszkazán (#42653) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert ezzel ovatosan, idehaza legtobbszor legalabb 1-2 de van hogy akar 1 honapos csuszassal lesznek valojaban elerhetoek az uj dolgok.
Lasd pl ryzen, tul sok helyen az sincs meg, mint ahogy pl az uj Super NV karik sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42655) Szeszkazán válasza Shkiz0 (#42654) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Igen , ahogy nézem a marslakók szerezték be majdnem időbe, úgy gondolom ez esetbe is gyorsak lesznek remélhetőleg.

(#42656) solfilo válasza Szeszkazán (#42655) üzenetére


solfilo
veterán

Valamiért a cseh csatorna mindig gyorsabb és eleinte olcsóbb, mint a magyar (legalábbis új AMD-s cuccoknál ez tűnt fel), promókat is szokták adni, ellentétben a hazai webshopokkal. :F

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#42657) #82819712 válasza solfilo (#42656) üzenetére


#82819712
törölt tag

Pont most volt Radeon VII cikk kapcsán bevágva a szerződéses viszonteladók listája
Ott Cseheknél nézelődjetek picit.

(#42658) solfilo válasza #82819712 (#42657) üzenetére


solfilo
veterán

Elég megdöbbentő, hogy egy magyar partner sincs a listán. Bár nem meglepő, mert ha lenne, akkor promók is lennének, de az se nagyon szokott lenni.

solfilo

(#42659) Tyrel válasza #82819712 (#42657) üzenetére


Tyrel
őstag

Az Oázisé sem rossz ár és néhány napja van már náluk, gyorsan kitették ahhoz képest hogy hazai kisker... és róluk legalább tudjuk hogy normálisak, más kérdés hogy fogalmam sincs jár-e hozzá náluk is az XBox pass...

Turenkarn

(#42660) #82819712 válasza solfilo (#42658) üzenetére


#82819712
törölt tag

100%-ig egyetértek.
Gibbó OCUKban gondol egyet levesz 10.000 darabot mert mögötte állnak a nagytőkések, úgy lehet akciózni meg készletet lengetni, Ezzel egy majdnem kgst-s MO-ról nem lehet versenyezni. aminek nincs tengerpartja sem a kínai árunak.

(#42661) solfilo válasza #82819712 (#42660) üzenetére


solfilo
veterán

Cseheknek valahogy mégis sikerül, szintén ex KGST, tengerpart nélkül. :)
Redmi Note 7-em is tőlük van, hivatalos magyar csatornából nem tudtam akkor még hozzájutni, a szürkeimportost meg kerültem az egy év ki tudja milyen gari miatt.

solfilo

(#42662) Shkiz0 válasza solfilo (#42658) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt cafolom. Hoztam radeon VII-et es adta is hozza a nagyker a promo kodot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42663) solfilo válasza Shkiz0 (#42662) üzenetére


solfilo
veterán

Nem azt írtam, hogy sose adják, hanem hogy jellemzően nem. Mondjuk én nem tudom a nagyker mit csinál, csak a kiskert látom. Tavalyról rémlik, hogy rövid ideig adta ipon is a 2-3 játékot, de több promónál úgy rémlik, hogy nem adták.

Ryzen 5 3600X (3600-at is linkelnék, de iponnál nincs listázva épp)
Alza: 87k + Xbox Game Pass
ipon: 94k, nincs Xbox Game Pass

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#42664) Oliverda válasza #82819712 (#42648) üzenetére


Oliverda
félisten

Halkan jegyzem meg, hogy megint hülyeséget írtál:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42665) smc válasza Oliverda (#42664) üzenetére


smc
addikt

Halkan jegyzem meg, hogy lehet ezt kulturáltan is, ahogyan előtted már megtették.
Lásd: (#42651) Devid_81

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42666) #82819712 válasza Oliverda (#42664) üzenetére


#82819712
törölt tag

A szoba neve Radeon találgatós topic.
Az első GCN 1 termékét 2012. január 9-én indították útjának.
Joggal vetődik fel a kérdés hogy miért mutogatsz 1989 és 2009 közötti időkről dolgokat?
Amióta gyárt AMD GPU-t most a legsikeresebbek egy bizonyos szám szerint, szerintem ezt Te is értetted jól.
Voltak a Dínók. aztán Lisa Su, de nekünk az időszámítás az első GCN-el kezdődött. Én is szeretlek !

(#42667) Envo_ válasza #82819712 (#42666) üzenetére


Envo_
aktív tag

De mivel ez a szám nem egyértelműen reprezentálja a GPU gyártási sikerét, mivel a cégnek nem ez a húzóereje, még csak nem is a legnagyobb része, joggal vetődik fel, hogy mi is az összefüggés?

(#42668) Cifu válasza #82819712 (#42666) üzenetére


Cifu
nagyúr

A szoba neve Radeon találgatós topic...
...
Voltak a Dínók. aztán Lisa Su, de nekünk az időszámítás az első GCN-el kezdődött.

Azért az érvelésed egy kicsit fals, mivel a Radeon nem a GCN-el kezdődött, hanem a Radeon 32MB SDR / 32 ill. 64 MB DDR érával, amikben Radeon R100 GPU volt. Még 2000-ben, amikor a céget ATi-nak hívták...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42669) gbors válasza #82819712 (#42666) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt a "nekünk"-öt szerintem tedd E/1-be...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42670) Pug válasza #82819712 (#42666) üzenetére


Pug
veterán

Nem mondom, Oli nem valami kedvesen jelezte az észrevételét, de attól még igaza van.

Benézted, ennyi.

Voltak a Dínók. aztán Lisa Su, de nekünk az időszámítás az első GCN-el kezdődött.

Ezt a badarságot meg tényleg tedd egyes szám első személybe.

És ezt mondom úgy, hogy nagyon nagy szó, hogy az AMD részvények az elmúlt 10 évben nem voltak ekkora csúcson. Az persze megint más kérdés, hogy ezt perpill inkább a CPU business-nek köszönhetik, mintsem a GPU üzletágnak.

[ Szerkesztve ]

(#42671) Jacek


Jacek
veterán

Nekem a Rage 128-al jelentette a kezdetet :D

(#42672) Petykemano válasza Oliverda (#42664) üzenetére


Petykemano
veterán

Tényleg muszáj ilyen kivagyi okoskodással offolni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42673) do3om válasza Jacek (#42671) üzenetére


do3om
addikt

Én egy nagyágyúval ugrottam az ATI VGA világába: ATI Rage Fury Maxx!
Végig nézegettem hazafelé hogy milyen brutális kari, aztán jött a ..... szokásos ATI immár AMD módi. Nem ment, nem támogatta, lassú...... szopórolerre felszállás.
Akkor még annyira a hadver-softver ismeretem is kezdetleges volt, internet az ...... hagyjuk.
Talán ha 1 hónapig bírtam aztán GF MX és minden szép és jó azonnal!

Azért hogy dicsérjem is, a képminőség azonnal látható volt hogy szebb, de egy V3 2000-ről váltva el is várható.
Egy dologra viszont nem emlékszem volt e Matrox G400-am vagy csak akartam venni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#42674) Oliverda válasza #82819712 (#42666) üzenetére


Oliverda
félisten

Olyan szép és jó volt itt minden amíg nem voltál itt pár hónapig és nem hánytad tele a topikot infantilis idétlenségekkel. :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42675) Petykemano válasza Oliverda (#42674) üzenetére


Petykemano
veterán

Tényleg muszáj kicsinyes személyeskedéssel teleoffolni a topicot?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42676) gbors válasza Petykemano (#42675) üzenetére


gbors
nagyúr

Muszájnak nem muszáj, de nincs egyedül ezzel a véleménnyel...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42677) Envo_ válasza gbors (#42676) üzenetére


Envo_
aktív tag

++

(#42678) Petykemano válasza gbors (#42676) üzenetére


Petykemano
veterán

Engem sokkal jobban zavar, hogy ahelyett, hogy a nemrég megjelent Arcturus/GFX908 infókról találgatnánk, ahelyett arról szól a diskurzus, hogy a nulla hozzáadott értékket hozó, mégis magas renoméval bíró általában az élő fába is rendszeresen belekötő tuskó stílusú fórumozó szerint egy másik dilettáns.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42679) #82819712


#82819712
törölt tag

Nem tudom miért akarják egyesek szétoffolni ezt a szobát.
Azt sem tudom miért fáj az bárkinek ha AMD sikercsúcson van.
Mindenesetre én folytatom ONban minden másra ott a topicgazda.
Kiraktak egy érdekes dolgot: Arcturus
Az arcturus egy 128 CU-s GPU a Vega családból, ami nem is Vega 20 és nem is RNDA.
Ezzel kapcsolatban szívesen veszem bizonyos szint felett a hozzászólásokat...hogy mi is lehet ez a MONSTER
érdekes koncepció

[ Szerkesztve ]

(#42680) Asbee válasza Petykemano (#42678) üzenetére


Asbee
veterán

Tényleg muszáj kicsinyes személyeskedéssel teleoffolni a topicot? ;)

(#42681) Petykemano válasza Asbee (#42680) üzenetére


Petykemano
veterán

Nahát, gondoltam, hogy Nekem majd valaki bátorkodik beszólni.

Megtennéd, hogy ugyanezzel a lendülettel beszólsz például Oliverdának is, aki egyébként máskülönben felváltva olt le másokat az általa hülyeségnek vélt tartalom és az offolás végett.

De nem mered, mi?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42682) szmörlock007 válasza Petykemano (#42681) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Oli azóta trollkodik, hogy elment az oldaltól, nem kell vele foglalkozni ;)

[ Szerkesztve ]

(#42683) gbors válasza Petykemano (#42678) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem vagyunk egyformák :) Off off.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42684) awexco válasza szmörlock007 (#42682) üzenetére


awexco
őstag

Offolós nv trollokat ki kéne vágni innen ....
...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42685) awexco válasza #82819712 (#42679) üzenetére


awexco
őstag

Ez így nagyon nem kerek . Kétlem , hogy top kártya gcn-ből jönne . Max valami cél kártya lehet egyedi igényeknek . Megrendelésre .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42686) Cathulhu válasza #82819712 (#42679) üzenetére


Cathulhu
addikt

Radeon™ Pro Vega II Duo?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42687) Asbee válasza Petykemano (#42681) üzenetére


Asbee
veterán

Te valami gyermekvilágban élsz, hogy nem merem? Miért szólnék be neki, mikor igaza van szerintem. Nyers fogalmazás, de teljesen jogos. Egyébként mit is szóltam be neked? Csak vicces és írónikus volt, hogy játszod a hős igazságosztót, majd magad írsz személyeskedős kommentet. Ami ellen felemeled a hangod ugyanazt teszed. Lám, lám....

Voltak a Dínók. aztán Lisa Su, de nekünk az időszámítás az első GCN-el kezdődött. Én is szeretlek !

Ehhez hasonló agymenések után, bőven jogos egy hülyeség jelző...

Téma befejezve.

Csúnya buta Oliverda, hát hogy képzeled ezt. Fú most beszóltam. Örülsz?

[ Szerkesztve ]

(#42688) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Lassan az oviban érzem magam.Fejezzétek be, köszönöm!!!

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42689) hokuszpk válasza #82819712 (#42679) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

" mi is lehet ez a MONSTER"

celszerszam a banyaszoknak. :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#42690) Petykemano válasza hokuszpk (#42689) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem valószínű, de mellékágon lehet alkalmas arra is. Ezt nem tudom.

Abu azt Mondta, ez nem gpu, aztán korrigálta, hogy nem igazán gpu.

Abu a Vega érkezésekor azt Mondta, a nagy újítás, hogy 30+ CU is mehet egy SE-be. Röhögtünk, hogy aztnmg minek, amikor 9-11 az ideális.

Az eddigiek alapján általános célterület lehet az AI, vagyis instinct. Az egyik LLVM módosítasban van egy olyan komment, hogy "MI-100"
Géming cloud nem valószínű, önmagában.
Viszont dedikált raytracing co-gpu még lehet.
És ugyanúgy compute powaként le lehet pakolni a rome vagy a xilinx termékei mellé.

Abu tájékoztatása alapján következtetve ez nem az Apple dual gpuja

Kérdés, hogy monolitikus, vagy chiplet-e.

Vajon, ha tényleg csak a CU számot duplázód, mennyivel nőhet a terület? 100mm2?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42691) Jacek


Jacek
veterán

Ez a szakmai topic része vagy eltévedtem és a homokozó a sarokrol?

(#42692) Yutani válasza Jacek (#42691) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szakmai homokozó.

#tarcsad

(#42693) #82819712 válasza Petykemano (#42690) üzenetére


#82819712
törölt tag

:R Ezt köszönöm hogy összefoglaltad mert máshol indult róla egy beszélgetés, én nagyon hálás lettem volna ha az itt indul, ha egy EPYCre hajazó chipletes 4es tagoltságú grafikus chippeket tartalmazó történet lesz akkor arról csak szuperlatívuszokban lehet majd beszélni, de a Stadiás peremhálózatokba szánt egyedi gyártású eszközt miért is zártuk ki ???
Ha AI cucc akkor kezdődik valami új őrület...
Van PH-n egyféle decentralizáltság ami gondolom a cikkek felfuttatása miatt van.
A cifu-duck páros AMD személyzeti kérdéseiről szóló vita is szenzációs volt, nagy sajnálatomra nem itt indult...
Kitettem az 5700-hoz való Bykski vízesblokkról képeket a megfelelő fórumba akit érdekel megnézheti.

[ Szerkesztve ]

(#42694) Petykemano válasza #82819712 (#42693) üzenetére


Petykemano
veterán

"Stadiás peremhálózatokba szánt egyedi gyártású eszközt miért is zártuk ki ???"

Abu elmondása szerint az RDNA/Navi a gaming fókusz. A Stadiába meg elsősorban géming hardver kell. De
1) Ez nem zárja ki egy nagyobb RDNA/Navi létrejöttét, amit a Stadiába kerül majd (pl Navi20 ?)
2) Ez nem zárja ki ugyanennek az Arcturusnak/GFX908-nak (már ha ez ugyanaz) Google peremhálózatokba kerülését AI vagy általános compute gyorsító célokból.

Én tökre elképzelhetőnek tartom, hogy az AMD valami olyan raytracinget készít, ami vagy CPU-n fut (zen3 SMT4) vagy CPU-n és valami compute gyorsítón (mint amilyennek ez az Arcturus tűnik)
Mondjuk képzeld el azt, hogy van egy 32 magos Rome/Milan (64/128T), amin van még egy ilyen Arcturus gyorsító is és ezek már IF-en keresztül lényegében HSA-ban dolgozhatnak valamin és PCIe Slotokban meg van még 2 dual GPU-s vega/navi kártya.
És a raytracing a CPU+"IGP" részen fut.

Persze részemről ez csupán hajmeresztő találgatás. A compute lapka lehet küön kártyán is is

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42695) b. válasza Petykemano (#42694) üzenetére


b.
félisten

Vagy felhős szolgáltatásban és annak kiszolgálására lesz hardveres RT egyenlőre.Arra szánt celhardver is lehet, de stream szolgaltatasra is elkepzelheto lehet.
Nem feltétlenül Google, lehet ez Sony, /playstation/Xbox.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42696) Petykemano válasza b. (#42695) üzenetére


Petykemano
veterán

Erre gondoltam.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42697) Abu85 válasza Petykemano (#42694) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Stadia az speciális igény, mert ott nem az kell, hogy egy GPU egy játékot futtasson jól, hanem az, hogy többet, ráadásul külön felhasználói szinteken. Ehhez olyan hardver kell, amely képes hardveresen virtualizálni az egész lapkát, és eközben olyan parancsmotorok, amelyek ki is tudják szolgálni a felosztást. Nyugodtan ki lehet ezt próbálni otthon. Futtassatok egy GPGPU-s programot (mondjuk valami bányászt) és mellé indítsatok el egy játékot. Nem felezve lesz a teljesítmény, hanem konkrétan összeomlik. A felezéshez virtualizálni kell.

Maga a GCN3+ és az RDNA egyébként úgy van felkészítve, hogy képes legyen megfelelően kezelni azt, ha két külön felhasználó, külön-külön GPGPU-s alkalmazást futtat, és nem is omlik tőle össze a teljesítmény, de ehhez kell a megfelelő OS is. A GeForce-ok egy kicsit bonyolultabbak, azoknak ez a probléma nagy falat, így oda mindenképpen egy szoftveres virtualizálás kell.

A sugárkövetésnek semmi köze az Arcturushoz. Azért jelent meg másféle sugárkövetés az AMD patentjeiben, mert a Microsoft új rendszere nagyobb programozhatóságot követel meg, tehát nem lesz elég egy szimpla fixfunkciós hardver hozzá, amilyen elég a mostani DXR-nek. Ezzel kedvezőbben lehet gyorsabb implementációkat írni, és nincsenek olyan korlátok sem, hogy csak háromszöget kezel, stb. Az ilyen rendszer viszont másfajta hardvert igényel, mint ami most van az egyes GPU-kban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42698) Petykemano


Petykemano
veterán

Találgatás. Kérlek, ha allergiás vagy a találgatásra, ezen a ponton ne olvass túl
__________________________________________________________________

Coreteks: RX 5800XT

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42699) lezso6 válasza Petykemano (#42698) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A coreteks csatorna beszédstílusáról nekem mindig ez jut eszembe. Már csak a csámcsogás meg szürcsögés hiányzik, egyfajta perverz technews ASMR. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42700) #82819712 válasza lezso6 (#42699) üzenetére


#82819712
törölt tag

De tudod ez miért van mert az emberek szeretik ha már a hangsúlyról felismernek valakit.
Akinek van stílusa azt vakon 100 méterről,
Adored TV kiejtése, Koduri "Háj GémorZ"-a belénk égett.
Ő meg kitalálta a szóvéghangsúlyos bemondó stílust, olyan mielőtt hazamegyünk még nyomunk egy vízállásjelentést stílusban..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.