Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Radeon Settings 19.6.1 verzióban a Global Wattman-ban hol találom a target temperature-t (célhőmérsékletet)?
Csak annyit látok, hogy hány fokon hány %-kal pörgesse a ventiket. De nekem a target temp. kéne...

Köszönöm szépen előre is!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#42502) undercover


undercover
senior tag

Idén az 5600-as navira mennyi esély van? Vagy ne várjam inkább?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#42503) korcsi válasza default. (#42501) üzenetére


korcsi
veterán

Az újabb driverekben ilyen ventilátor vezérlés van már csak.

Illetve olyan, hogy minden lépcsőben a beállított hőmérséklet és fordulat lesz a cél, ha túllépi a hőmérséklet, megy a következő fokozatra.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#42504) Pécsi gyerek válasza undercover (#42502) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na erre én is kíváncsi vagyok :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42505) Televan74 válasza undercover (#42502) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ősszel bejelentik,akkor majd karácsonykor talán lehet is kapni.Ahogy az AMD -t ismerem.De ne legyen igazam és jöjjön minél előbb.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42506) Z10N válasza Raggie (#42500) üzenetére


Z10N
veterán

Nyilvan a Navi-t meg most fogjak. A korabbi Vega-rol, de foleg - a szinten 7nm-s - VII-rol volt atemelve elemzes (ami mellett meg ott van a kurv@ draga hbm2 is). A tobbivel egyetertek. Szerintuk orulnunk kene az uj $350-400-s kozepkategorianak. Amugy nem arat csokkentettek, hanem kenyszer korrigaltak, hogy ne legyenek nevetseg targya. Nem ugyanaz. Arcsokkentes peldaul az 570-nel volt $169-rol $129-ra onkentes modon a gyartas elorehaladtaval. Kivancsi leszek, hogy ebbol a "hűdejó" Navi-bol mennyit adnak majd el.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42507) default. válasza korcsi (#42503) üzenetére


default.
őstag

Á, szóval a target temp-et együtt állítom a venti fordulattal? Ha target temp-nek mondjuk 70°C-ot szeretnék beállítani, akkor az összes fokozatra azt kell beállítani (az adott játék wattman profiljában)? ...
Köszönöm szépen, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#42508) #22889600


#22889600
törölt tag

Ez igy biztatonak tunik, huvos lesz, ki tudja magat futni, a gyartok majd szepen rameretezik a hutest, varos nagyon az XT :K [link]

(#42509) Z10N


Z10N
veterán

Odaat mar szallingoznak a custom tesztek. Ideat is iparkodhatnanak az AIB-ok, mert a 95°C elegge szanalmas.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42510) ScomComputer válasza Z10N (#42509) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azt hittem először Molnár Kiki videója..de látom nem....
:DDD :R

(#42511) #82819712


#82819712
törölt tag

Lesz SAPPHIRE NITRO és SAPPHIRE PULSE Széria is a Radeon RX 5700-ben.
Írta a newsletter.

[ Szerkesztve ]

(#42512) Shkiz0 válasza #82819712 (#42511) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én inkább MSI-t várom.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42513) Z10N válasza Shkiz0 (#42512) üzenetére


Z10N
veterán

Latom Nalad mar lehet kapni. Mennyi jelentkezo van?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42514) Z10N


Z10N
veterán

Mas tema. Latom a wafer arazos tablazatot senki se firtatta. Amibol tisztan latszik, hogy se a 7nm, se a gddr6 nem novelhette meg a koltsegeket ennyire. A masik hangzatos vesszoparipa a csokkeno kereslet, mikozben a Polaris-bol irgalmatlan sokat eladtak a banyaszatnak koszonhetoen. Szoval sehogyse all ossze a kep. Az Nv az AMD toketlenkedese altal piacvezeto, ezert olyan arakat mond amilyet akar. Erre jon a "felnotas" AMD es szinten beall a sorba. Majd jon egy lineup frissites, hogy ne legyenek nevetseg targya kenyszer korrigalnak. Es igy is ketszer annyiba kerul, mint az elodje, amit le kellett volna valtania. Egyertelmuen kartelleznek a hatterben.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42515) Shkiz0 válasza Z10N (#42513) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2 nap 7 sima es 2 xt 🤭

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42516) #82819712 válasza Shkiz0 (#42515) üzenetére


#82819712
törölt tag

Pedig azt hittem Te ilyet akarsz :D

MSI Gaming X kártya az jó lesz de ez az új brend hogy MECH hát csak óvatosan Armor ritka gyenge volt, ettől se várok többet...

(#42517) paprobert válasza Z10N (#42514) üzenetére


paprobert
senior tag

Érdekes volt látni azt a táblázatot.

Az ott a Samsung árszabását írja le?

Honnan van az infó?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#42518) Petykemano válasza Z10N (#42488) üzenetére


Petykemano
veterán

Csak hogy reagáljak

Ezeket a kérdéseket én már firtattam több poszton keresztül vitatkoztunk Lezsoval, hogy mennyivel nőhetett a lapka ára és hogy ha nőtt a wafer ára, akkor azzal minden költség és mindenkinek a marzsa egyenesen arányosan nőtt-e.

Igazából ami miatt a táblázatból szépen kiderül az az, hogy nem így skálázódik a navi és a vega se.

Az látszik a táblázatból, hogy
16nm: 26Mtr/mm2
10nm: 48Mtr/mm2
7nm: 83Mtrmm2

Ha ebből számolnánk, akkor a polaris kb $30 lehetett induláskor, pontosabban még ennél is olcsóbb lehetett a GF AMD-nek nyújtott árkedvezménye miatt.

Elég impozánsul néz ki, hogy a 16=>7 átmenet során 3.3 helyett dupla annyi tranyó elfér kétharmad akkora helyen. Azt gondolná az ember, hogy a 84mm2 (~20$)-ban a 6.9B tranzisztor az már elég sok.

Viszont míg 14/16nm-en hozták a névleges sűrűséget, addig sajnos se a vega, se a navi 7nm-en nem hozza ezt a sűrűséget. Előbbi 40, utóbbi 41Mtr/mm2 jön ki. Lezsoék ezt azzal magyarázták, hogy nagyon sok a rosszul skálázódó IO logika.

A navi 10B tranzisztorának nem szabadna többnek lennie, mint 130mm2 és nem kéne, hogy drágább legyen, mint $30. De mivel nem hozza azt a sűrűséget, ezért a táblázatban szereplő adathoz képest másfélszer annyi tranzisztor nem máfélszer, hanem a feleakkora sűrűség miatt háromszor akkora lapkából jön ki. Ez mondjuk legjobb esetben is $50-60-os waferárat jelent.

A bits'n'chips nemhivatalos álláspontja szerint ezek az árak valójában még csak a nettó árat jelenti vagyis erre rá kell számolni még a wafermegmunkáló árrését, ami a TSMC esetében ugyanők szerint 35%

Így számolva kijön $80-os waferköltség az AMD-nek.
Ezt adják tovább a Su-adónak nevezett megcélzott 45%-os margóval: $120

Erre kell rászámolni, mondjuk egy $40 PCB és $80 RAM költséget: $240
És mondjuk 20-30% árrést attól függően, hogy hol nézzük a kereskedelmi láncban. $290-310

És akkor minden, ami e fölött van, az valójában extraprofit. (kérdés: hol csapódik le?)

Ezekkel a számokkal nekem egy bajom van: nehezemre esik elhinnem, hogy az AiB gyártó egy kártya után ugyanakkora, vagy nagyobb összegű marzsot tesz zsebre, mint az AMD. Ez olyan, mintha az autógyártásban ott írnának jóvá nagyobb profitokat, ahol a legnagyobb már előre legyártott alkatrészekből összerakák a kész autót. De tudjuk, hogy ez nem így van.
Tehát vagy az van, hogy az AMD utáni marzs a 20-30%-nál jóbal kisebb

A legtöbben egyébként nem így számolnak, hanem úgy, mintha az AMD rakná össze az egész kártyát:
$80 lapka, $40 PCB, $80 RAM, erre jön az AMD 45%-os marzsa. Így a végén 10-15% kereskedelmi láncolati marzzsal számolva is több jön ki, de az a része reális, hogy az AMD teszi zsebre a legtöbbet. (Valószínűleg az nvidia Founder's Edition pont erről szól)

Szóval én a magam részéről az első verzióval mennék tovább, de úgy, hogy az AiB marzsa kisebb, az AMD-é nagyobb. De a lényegen nem változtat: hogy nagyjából okés marzsok mellett is a kártya keresledelmi nettó árának ki kellene jönnie $300-ból. $300 és a $349/399 árak közötti különbözetet valószínűleg az AMD nyeli le most

Aztán ha a cégek engednek a marzsokból, eljuthatunk a $300-os árig.

ÓÓ bocsika bocsika!! Ezt csak most számoltam utána. A táblázatban a 18.26os lapka ár a Wafer price / Net die per wafer hányadosból jön ki. PEdig van ott még egy halom hibás lapka is. Ha azt is figyelembe vesszük, akkor $14 jönne ki, aminek a háromszorosa máris csak $50. Tehát valóban valahol $50 és $60 között kell legyen a lapka ár egyáltalán nem feltétlenül $60.
(Nemrég jelentették be, hogy a 7nm-en yield már 5%-os, ezek a számok 75%-ot tükröznek)

Tehát ha tovább javul a kihozatal (mondjuk 680 használható lapka) és picit olcsósodik a wafer (mondjuk $9000, mert üresen állnak a gyártósorok a Huawei és apple visszamondások miatt, amit pár hónapja jelentettek be), akkor 1-2 negyedéven belül esetleg tényleg elérheti a $13-14 árat. (Itt most a táblázatban szereplő adatokkal számoltam, aminek háromszorosa a 250mm2 navi) , akkor egy navi lapkára kijöhet $50

50+35% = 68
68+45% ~= 100
100+40+80 = 220
220 + 20% = 264

Kis szerencsével, ha a piacon megmarad az alkatrészek túlkínálata és nem indul be a bányászat, akkor szerintem 2, max 3 negyedév múlva lehet ez még $249 és $299 is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42519) Petykemano


Petykemano
veterán

Vega20 die shot
Vega20 die + HBM shot

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42520) Z10N válasza paprobert (#42517) üzenetére


Z10N
veterán

TSMC. Tegnapi hir a PH-rol.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42521) Z10N válasza Petykemano (#42518) üzenetére


Z10N
veterán

Azt tudom, hogy Te bele szoktal melyedni. Lehet atfutottam akkor valamelyik off sessionbe. Oszinten megmondom mar nem szamolgattam, mert belefaradtam. Csak azt latom, hogy jelentos felar van a kartyakon.

Amit a vegen emlitesz $249/299 lenne a realis ertuk. Azaz tovabbra is van rajtuk $100 (azon kivul, hogy kenyszer csokkentettek), ami kegyetlen sok ebben a kategoriaban. Tisztan latszik, hogy bealltak az Nv moge.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42522) Petykemano válasza Z10N (#42521) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, igen, ez a $249/299 ez még mindig olyan ár, hogy a wafer megmunkálónak, a tervezőnek és a a kártya készítőjének és az értékesítési láncnak is még mindig tisztességes marzsa van rajta.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42523) awexco válasza Petykemano (#42519) üzenetére


awexco
őstag

Kérdés ebből mi lesz ? Meg mikor .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42524) Yutani válasza Z10N (#42521) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hadd keressen már egy kis pénzt az AMD is, ne sajnáljátok tőle... :DDD

#tarcsad

(#42525) gbors válasza Petykemano (#42522) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem akarok most mélyen belemászni a számokba, de a 249-en lévő tisztességes haszonba beleszámolod, hogy a teljes értékesítési lánc logisztikával együtt elvisz 100-120 USD-t? A maradékon azért túlzottan sokat senki nem keres sztem...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42526) Z10N válasza Yutani (#42524) üzenetére


Z10N
veterán

Azzal nincs gond, mivel ezekkel az arakkal is keresne. Itt a hangsuly az ujonnan bevezetett kategoria arrol van szo. Illetve egyetlen lapkaval eleg nehez hasznot termelni, ha az nincs megfeleloen arazva, hiaba sweetspot.

Ezenkivul penzt a Ryzen-nel kell most keresniuk es fognak is boven. A Radeon-nal mindshare-t kene szerezni, akar veszteseggel is. Erre kivaloan alkalmas lett volna az uj RDNA marketinggel. Friss lappal indulas jo aron. Majd raertek volna az RDNA2-nel felzarkozni az NV moge arban, amikor mar lesz bennuk RT, meg HBM3 (?).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#42527) Petykemano válasza awexco (#42523) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez szerintem attól függ, akarnak -e a cégek versenyezni
A) a nagyobb eladási példányszámért a kurrens eladott készlettel (jobb árak mellett többen dönthetnek a csere mellett márkahűségtől függetlenül)
B) valamivel nagyobb piaci részesedésért

Megjegyzések:
1) a) nyilván elsősorban a piacvezető nvidiára vonatkozik, hiszen az nvidia már kevés piaci részesedést tudna nyerni, egy árengedés miatt nagyobbrészt korábbi vásárlóik váásárolnának újra.
míg b) elsősorban amdre vonatkozik, aki elvileg nagyobbára nyerhetne korábbi nvidia vásárlók meggyőzéséből.
2) úgy tűnik, hogy a piac nagy része rugalmatlan, tehát elképesztően jó ajánlattal sem tudna lényeges nagyságú piaci részesedést szerezni
3) az AMD oldaláról érthető és racionális üzletpolitika, hogy a gyors megtérülés reményében elsőre Azokat fejik meg, akik sorban állnának a termékért.
4) azért is indokolt lehet nem túl jó áron adni a kártyákat, nehogy újabb mining boom kezdődjön. Ha egyszerre sokan veszik meg bányászási célból, az nagyot dobhat az árfolyamokon ami újabb eladásokat generál, a hiánycikké válásból a kereskedelmi lánc gazdagszik a tervező helyett, viszont utóbbi renoméja romlik a mostaninál is drágább bolti árak miatt.

Fogalmazzunk úgy,.hogy reménykedjünk benne,.hogy idén is lesznek szuper ryzen+radeon árukapcsolások a black friday alkalmával.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42528) Petykemano válasza gbors (#42525) üzenetére


Petykemano
veterán

Örülnék, ha belemennél a számokba, mert érdekel.
Ez a $100-120 hogy jön ki? Százalékos, vagy fix? Mik a számok egy $139-os rx 570 esetén? Vagy egy $99-os proci esetén? Azt akkor az utolsó centig lenyeli a kereskedelmi lánc és logisztika?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42529) gbors válasza Petykemano (#42528) üzenetére


gbors
nagyúr

Fizikai terjesztés esetében (szinte minden iparágban) jó ökölszabály, hogy a disztribúciós lánc a teljes vételár 40-50%-át elviszi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42530) awexco válasza gbors (#42529) üzenetére


awexco
őstag

Ez nettó hülyeség .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42531) gbors válasza awexco (#42530) üzenetére


gbors
nagyúr

Komolyan? :) Akkor légy oly jó, és oszd meg velünk a saját tapasztalataidat.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42532) #82819712 válasza gbors (#42531) üzenetére


#82819712
törölt tag

Azt állítod hogy egy mondjuk 300 ezer forint értékű kártyának 150 ezer forint onnan hogy áll egy raktárba bedobozolva eljutnia hozzám ha megnyomok egy BUY gombot pl az AMD oldalon úgy hogy én fizetem a hajózást mert az postaköltség ??? :(

Na mindegy egy Edge UP post azt mondja nem jön Augusztusban Asus Navi custom kártya csak majd később.

[ Szerkesztve ]

(#42533) dudu5130 válasza #82819712 (#42532) üzenetére


dudu5130
őstag

Sapphire jöjjön, a többi nem érdekes :DDD

(#42534) gbors válasza #82819712 (#42532) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, ez a kiskerben vett cuccra igaz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42535) Cifu válasza gbors (#42531) üzenetére


Cifu
nagyúr

Számítógépes játékok esetén a vételár nagyjából 25-30%-át viszi például el a disztribúció fizikai kiadásnál. Ezért lőtte be a Steam is 70%-ra a játékok árának royalty-ját (royalty: a tartalom készítőjének részesedése a teljes bevételből), mert nem árulhat(tta) olcsóbban, mint a fizikai boltok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42536) Simid válasza Petykemano (#42518) üzenetére


Simid
senior tag

Nekem furcsának tűnik a chip ár számításod. Ezzel a yielddel egy ~250mmˇ2 lapka kb 45%-os kihozatallal gyártható. Tehát egy waferből 100-110 db használható lapka jön ki. Így az egy lapkára jutó költség az inkább $90 körül van. Ha erre még jön a TSMC árrése, aztán az AMD-é, akkkor bővel $150 felett vagyunk.

(#42537) Petykemano válasza Simid (#42536) üzenetére


Petykemano
veterán

Lehet, hogy én nem értelek.

De előtvettem egy wafer calcaulatort
H: 15
W: 17
wafer size: 300mm
defect density: 0.065

Így jönne ki
a fab yield: 85%
Ami 189 jó, 33 hibás, 16 részleges lapkát jelent
Ha azt mondom, hogy csak 200-at tudnak felhasználni, és azzal osztom a $10000-t, akkor kijön az $50. DE ha csak a jókat sázmolom, akkor is 53%

DE tételezzük fel, hogy a 85% yield a 8x10-es zen2 lapkákra volt érvényes. Arra 0.2 defect densitiy-vel jön ki a 85%.

0.2-es defect density a 15x17-es lapkára 61%-os yieldet jelentene
Az 136 jó, 86 hibás és 16 részleges lapkát jelentene.
Ha a hibásak felét fel tudják használni (136+43 ~= 180), akkor $55-re jön ki. Ha csak a jókat számolom, akkor $73

De akkor meg az hogy stimmel, hogy a 7nm hibaaránya elérte a 16nm-ét?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#42538) Simid válasza Petykemano (#42537) üzenetére


Simid
senior tag

Felesleges a kalkulátor. Ott van a táblázatban, hogy 721 lapkából 546 hibátlan. Ezzel ~83mm-en ~76% a yield. Ez alapján egy 250mm-esnél 44%. Egy waferből pedig kevesebb mint 240 Navi10 lapka jön ki, amiből ilyen yield mellett 105 lesz hibátlan. A 4 letiletott CU a 5700 esetében szerintem nem fogja nagyon megdobni ezt a számot.

(#42539) gbors válasza Cifu (#42535) üzenetére


gbors
nagyúr

Pont szoftverek kapcsán mondtak olyanokat kisebb cégek (még a 10-es évek elején), hogy azért jó a Steam, mert kézzelfoghatóan jobb üzlet volt az akkor meg nem nevezett, de azóta tudjuk, hogy 30%-os sarc, mint amit egy bolti értékesítésnél fizetnének. És persze, hogy nem árulta olcsóbban, de közben a kiadóknak vonzóbb volt, a Steam meg orbitálisat kaszált a 30%-kal.
Nem tudom, honnan jön a 25-30%, ha konkrét tapasztalat, akkor annyi kérdés merül fel, hogy minden benne van-e, ami a kiadó ajtaján való kilépéstől a kisker bolt polcra kerülésig felmerül?

Két másik iparági példa:
- CD nagykeres ismerősöm világosított fel anno, hogy jó, ha a kiadónak több, mint 50% jut a 4000 FT-os CD árából. Azon akkor én is nagyokat pislogtam.
- Saját munkatapasztalat, hogy az újságlogisztikában még ennél is magasabb a költség, nem is kevéssel. Az újságok esetén persze az alacsonyabb termékár + napi drop kombinációja ezt alaposan megnyomja, de ugyanúgy igazak voltak a számok a heti és a havi lapokra is.

Szóval összességében engem nagyon meglepne, hogy ha a lentebb említett 300e FT-os VGA-ból mondjuk az MSI-nél 180e-nél több landolna.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42540) Raymond válasza Cifu (#42535) üzenetére


Raymond
félisten

A Steam elott a fizikai boltoknal sokkal tobb ment el, ezert volt jo uzlet a Steam 30%-a. Ezen kivul ha egy fejleszto vagy fejleszto csapat akart valamit kiadni akkor vegkepp problemas volt a dolog mert ahhoz elengedhetetlen volt egy kiado ugyanis a boltokba maskepp nem kerultel be igy fizethettek a kiadonak es a boltnak is aztan jo ha maradt 10-20% a brutto bevetelbol. Most meg ha ugy gondoljak hogy a jatekot tudjak maguk promotalni vagy van olcsobb megoldas mint egy nagy kiado durva szazalekai akkor mehetnek direkt a Steam-re.

(#42539) gbors

"Szóval összességében engem nagyon meglepne, hogy ha a lentebb említett 300e FT-os VGA-ból mondjuk az MSI-nél 180e-nél több landolna."

A hardver marzsok azert sokkal kisebbek mint a szoftver/jatekok, ott se az elado se a disztributor messze nem visz el annyit, ezert nem veheted a jatekok/szoftver/media marzsokat alapul.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42541) gbors válasza Raymond (#42540) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, vannak iparági különbségek, ezért is írtam 40-50%-ot. A 300e FT-os MSRP-jű VGA-ból akkor jut 180e a gyártónak, ha pl. a nagyker markup 20% és a kisker 10%. Ennél számottevően alacsonyabb lenne? El nem tudom képzelni, sztem a nagyker még több is...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42542) Raymond válasza gbors (#42541) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy en tudom ennel alacsonyabbak, majd valaki aki aktualisan is ott van a tuznel beirhat valami realis iranyszamokat :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42543) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A custom 5700-k mikor jönnek van valami infó,vagy pontos dátum,azt tudom,hogy augusztusban,de az hosszú hónap... :)

(#42544) Raymond válasza ScomComputer (#42543) üzenetére


Raymond
félisten

Azt mondjak kozepetol ugyhogy en inkabb a vegere szamitanak. Ma vagy tegnap olvastam azt is hogy az Asus azt mondta szeptembernel hamarabb Strix nem lesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42545) -Solt- válasza gbors (#42541) üzenetére


-Solt-
veterán

Kiskereskedők 3-5%-s haszonkulccsal dolgoznak vga-k esetén. Ez természetesen az optimális állapot, amikor az adott termékből van bőven.

www.smart-bus.hu

(#42546) Shkiz0 válasza Raymond (#42544) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Annyira nem is nagy kar 😂
Nem eleg, hogy a Vega eseten sem remekeltek hutes teren dragak is voltak.
Most az arban megint el vannak tevedve, a sima 5700 kerul naluk annyiba mint a szinten 3 ev garos msi xt...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42547) Raymond válasza Shkiz0 (#42546) üzenetére


Raymond
félisten

Klasszikus Strix arazas :D A 2070S-nel is neztem hogy a Strix ara kozel annyi mint a legolcsobb sima 2080-asok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42548) awexco válasza -Solt- (#42545) üzenetére


awexco
őstag

Nagyker se több ... kérdés a gyártónál mennyi marad ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42549) gbors válasza -Solt- (#42545) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezt egy webshop meg tudja csinálni, de egy bolt, aki raktárkészletet tart?

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42550) fasyrt válasza awexco (#42530) üzenetére


fasyrt
őstag

Man hat geschätzt, dass die Kosten der internationalen Logistik 25 bis 35 Prozent des Verkaufspreises eines Gutes ausmachen (Wood et al. 2002, S.4).
Forras: Schieck, 2008, S.71

"A nemzetközi logisztika becsült költsegaranya 25-35%-a az eladasi arnak."

Es akkor erre jön meg a nagyker, kisker arrese, plusz a szallitas, biztositas (ugye, csak leesik neha a teherautorol...) AMD-nagyker-kisker között. Szoval amit a kollega mondott, joval közelebb all a valosaghoz mint a Te hozzaszolasod. :B

Sz.: nem emlitettem: az importvam a procikra EU-ban 0%.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.