Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) Pécsi gyerek válasza Devid_81 (#43500) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Megértelek :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#43502) Petykemano


Petykemano
veterán

Rx 5500

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#43503) Z10N válasza Petykemano (#43502) üzenetére


Z10N
veterán

Ilyen arakkal kell majd versenyeznie.

Meg a sz@r dollar arfolyam (305HUF!!) mellett is 25,6k.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43504) lezso6 válasza Z10N (#43503) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És belinkeled a legolcsóbb használtat, mint referencia? :D

A hardveraprón 35-40k alatt nem kapsz RX 480-at, ráadásul azok használtak, az RX 5500 meg új. Nem védeni akarom, csak azért maradjunk már a realitás talaján. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43505) Sonja válasza Petykemano (#43502) üzenetére


Sonja
veterán

Vajon ez Navi lesz, vagy Polaris marad?! :F Redditen ezt találgatják.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#43506) Z10N válasza lezso6 (#43504) üzenetére


Z10N
veterán

Miert mit kene belinkelnem, a legdragabbat?! :U Amugy nem a legolcsobb, hanem a median ottani ara. A kartya konkretan egy HIS volt.

Ez egy hasznalt pc-boltbol van dobozosan minden tartozekaval, ahol garanciat adnak a termekre. Valamelyiket csak kibontottak es b-stock.

Hogyan jott most ide az itthoni hvapros ara? Kulfoldi arat prezentaltam a majdani dollaros arhoz viszonyitva. Vga-t mar reg kulfoldrol erdemes venni, mert ott porgetik kifele oket, mig itthon ulnek rajtuk (es az arak is).

Az, hogy uj meg nem nagyon erdekel (a tudatlanok majd megveszik jo dragan). Csak egy realitas letezik: az ar/teljesitmeny...

Ui: De ok, legyen akkor $15-ral dragabb es $99 (a szokasos retail ara a belepokenk). Ennyiert sem fogsz kapni ilyen teljesitmenyt 8GB-tal.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43507) .Ishi. válasza Sonja (#43505) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

En Polarisra/rebrandre tippelek, mivel a Reddites leakek szerint RX560 + par szazalek a teljesitmenye jelenleg.

Sajnalnam, tenyleg, kicsit meg kene mar mozgani az also szegmenst is.

Szerk.: Mondom ezt ugy, hogy az RX560am mar ket eves, es az is egy rebrand.

Nem beszelve arrol, hogy a Zen 2 magos + Navi APUknak mar illene elerniuk egy RX560 szintu grafikus teljesitmenyt, ha mar az elozo generacio ugy-ahogy eleri az RX 550et.

[ Szerkesztve ]

(#43508) Z10N válasza Z10N (#43506) üzenetére


Z10N
veterán

Round 2. Csak, hogy lasd a "legolcsobbat" raktam be. Masik bolt, raadasul ez egy Rx580. Nyilvan mindenhol olyan hulyek, hogy ilyen olcson adjak...

PowerColor RX580 8GB $85 (25,9k).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43509) lezso6 válasza Z10N (#43506) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha objektíve össze akarjuk hasonlítani, akkor újat az újjal kell. Illetve használtat a használttal, de 5500-ből nincs használt, nemhogy új. Azt meg értem, neked mindegy, de sok más ember számára meg nem mindegy, hogy van-e gari vagy nincs. Meg amúgy ingyen szállítják ezt ide? Egyáltalán szállítanak? Vagy te Japánban élsz?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43510) távcsőves válasza Z10N (#43508) üzenetére


távcsőves
senior tag

Német használtpiacon is van 80 euro-ért msi gaming x rx480 8gb. Persze itt is vannak hiénák, 1050ti-t 120 euro-ért szeretné eladni.. :) Szóval, +1 a felvetésre.

[ Szerkesztve ]

(#43511) Z10N válasza lezso6 (#43509) üzenetére


Z10N
veterán

Az objektivitas az, amikor kartyat hasonlitasz kartyahoz. PONT. Minden mas mellebeszeles es irrevelans. Amugy nem csak nekem mindegy, hanem meg nagyon sokaknak. Foleg ilyen "szep uj vga arak" mellett.
Erdekes, az fel sem tunt szamodra, hogy a 480-8G ugyan annyiba kerul, mint az 580-8G, pedig az elobbi ref huteses, a masik meg mar custom.

De azert dobaloztal a HV apros arakkal...

Attol lesz uj, hogy dobozos? Ezek is dobozosak, minden tartozekkal.

Attol uj, hogy frissen jott a gyarbol? Persze ha valaki szagolgatni akarja annak ez tenyezo. Attol, hogy elsonek veszed kezbe? A gyarban egy tucat dolgozo megfogdossa, meg utana a szallitas soran. Meg ez egyebkent is valami bekepzelt fetis. Egyebkent semmit sem jelent.

Megfeleloen kell hasznalni oket es akkor evekig/evtizedekig mukodnek a "hasznalt" kartyak, egyebkent hamarabb elevulnek.

Friss technologiat kapsz? Ezen a szinten ugy se tudja magat kiporogni. Hacsak nem valami groundbreaking jon Eyefinity, Freesync, etc., de nem volt ilyesmi bejelentve.

Kevesebb zaj es fogysztas? Akkor vegyel APU-t.

Szoval semmi ertelme a tularazott "ujdonsagoknak", ami csak azert jon, hogy legyen. Foleg, ha rebrand lesz a vegen...

"de sok más ember számára meg nem mindegy, hogy van-e gari vagy nincs."
Latom write only modban vagy es csak egyet hajtogatsz. Ezek boltbol vannak, dobozosak es garanciasak szamlaval/blokkal egyutt. A gtx1650-t (ami $125 volt, newegg-n legolcsobb $150) peldaul emliti a videon, hogy lehet hibas es visszaviszi majd garanciaztatni.

Az ujnak csak az RX5700-nal lett volna ertelme, mert elorelepes lett volna. Az RX5600, ha rossz aron jon (mar pedig ezek utan nagyon homoritania kene), akkor megint semmi ertelme. Az RX5800-nal majd lehet puffogtatni ezt az uj/hasznalt dolgot. De akkor meg figyeld meg jonnek majd a zoldek, hogy ilyen-olyan kartyat mar kapsz ennyiert.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43512) lezso6 válasza Z10N (#43511) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hiába írod le nagy betűkkel, hogy PONT, attól még nem lesz igazad.

Az új termékhez japán használt termékeket hasonlítasz, aminek megnézném, hogy miképp érvényesíted a garanciáját itthon. Már ha egyáltalán szállítanak ide. Vagy te kimész japánba repülővel és elhozod, mert ott 10k-val olcsóbb a használt VGA? :D Gondold már át mit beszélsz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy hülye aki itthon tankol, az USA-ban sokkal olcsóbb.

Egyébként nincs semmi bajom a külföldi vásárlással, nekem egy csomó cuccom onnan van, mert ott volt olcsóbb (szállítással együtt) vagy csak ott volt kapható.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43513) GeryFlash válasza .Ishi. (#43507) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Nem beszelve arrol, hogy a Zen 2 magos + Navi APUknak mar illene elerniuk egy RX560 szintu grafikus teljesitmenyt, ha mar az elozo generacio ugy-ahogy eleri az RX 550et."

Ja ettől nem kell félni, úgy tűnik a hőslovag AMD 2020-ban is lehúz egy újabb bőrt a remekül sikerült VEGA-Rról, Navira APU-ban várhatsz 2021-ig ha minden igaz.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43514) Z10N válasza lezso6 (#43512) üzenetére


Z10N
veterán

Miert, csak az igaz amit te irsz?! Egyik ervemre se reagaltal.

Kartyat kartyahoz hasonlitok. Ki mondta, hogy Japanban akarom megvenni? Egyszeruen ott keszult a video. Egyebkent ott helyben tesztelnem. Raadasul Japan ilyen tekintetbol eleg draga szokott lenni. De hasznaltan meg is jo arak vannak. Es hamar az eleg draga Tokyo-ban ilyen hasznalt arak vannak, akkor mashol ez nem kirivo eset.

"megnézném, hogy miképp érvényesíted a garanciáját itthon."
Arra a garnciara gondolsz, amin akar tobb hete is ulnek itthon, majd visszakuldik hibasan esetleg mokolva, amikor szeriahibas? Persze a postakoltseget fizetned kell. Nemreg nemet gyarto studio termeket kellett volna garanciaztatnom, de nem csereltek es nem is javitottak kulonbozo "gazdasagi" okok miatt. Pedig a studio cuccok nem ket fillerbe kerulnek. A masik a postazas onkoltsege lett volna, ami a nehez studio cuccoknal eleg magasra szokott rugni. Ennel meg az RMA is jobb, amit visszafele fizetnek altalaban. Pedig ezt itthon vettem, mert a Thomann sz@rozott anno a nemet afaval es szallitassal (a ceg kozben megszunt aki forgalmazta). De a kerdesedre valaszolva elkuldenem az eu-s kozpontjukba. Vegso esetben rma.

"Már ha egyáltalán szállítanak ide. Vagy te kimész japánba repülővel és elhozod, mert ott 10k-val olcsóbb a használt VGA?"
Hiaba rohogsz. De latom mar kezdesz kibuvokat keresni, ha mar a garancia megletebe nem tudtal belekotni - ami tipikus - kozben meg egy ervre sem valaszoltal erdemben. Nyilvan kornyezo orszagbol vennem EU-n belul (DE, AT, NL, UK) a posta miatt, ami meg igy is olcsobb, mint az itthoni arak nagyon sok esetben. Ha meg piszok olcso akkor bevallalom Kinabol ingyen postaval, mint sokan masok.

"Gondolkodj mar". Ilyet nyilvan ismerossel hozatnek, mint sokan masok, pl. US-bol, ha megis JP-bol hozatnam. Amit mar szamtalanszor csinaltunk studio cuccokkal, pedig azok tartjak az arukat rendesen, sot meg dragulnak is sok esetben idovel.

" Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy hülye aki itthon tankol, az USA-ban sokkal olcsóbb."
Melle lottel. Benzint nem lehet venni hasznaltan. Ezek nem egyszer hasznaltos eszkozok. Szoval gyenge probalkozas volt.

"Egyébként nincs semmi bajom a külföldi vásárlással, nekem egy csomó cuccom onnan van, mert ott volt olcsóbb (szállítással együtt) vagy csak ott volt kapható."
Akkor miert ketszinuskodsz?! Te is hasznaltat veszel az uj helyett, mert az ar/ertek aranya jobb.

Ui: De mar nagyon eltertunk a topiktol. Hagyjuk szerintem, ha nem tudsz erveket hozni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43515) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Látom pörög a topic. :DD
Valami új információ az Rx 5600-ról?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#43516) Yutani válasza Z10N (#43514) üzenetére


Yutani
nagyúr

Írhatsz bármit és érvelhetsz bárhogy, az AMD nem a használt piac után árazza az új termékeit. Ahogy az Nvidia sem.

#tarcsad

(#43517) Devid_81 válasza Pécsi gyerek (#43515) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aha, lesz, de meg nem tudjuk mikor :K :DDD ;]

...

(#43518) Televan74 válasza Devid_81 (#43517) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 7nm -es gyártás csapdájába esett.Lehet hogy 3-6 hónapot is csúszhat! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43519) Pkc83 válasza Televan74 (#43518) üzenetére


Pkc83
őstag

Lehet még nem jöttek rá , hogy ezen a csikszélességen hogyan
lehet lassabb kártyát csinálni! :DD

(#43520) lezso6 válasza Z10N (#43514) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Használt japán példát hoztál, ez a bajom, ezt kéne felfognod.

Na lám, Thomannból én is rendeltem igen nagy értékekben stúdió monitort, hangszert. Ott a gari egyszerűbben megy. De azok új cuccok Németoszágból basszus, nem használt Japánból. Két külön kategória. Ha valami német webshopból mutattál volna olcsón új radeont, akkor egy szót sem szóltam volna.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43521) Pkc83 válasza lezso6 (#43520) üzenetére


Pkc83
őstag

Itt
jó áron vannak és lehet Magyarba is rendelni! :K

(#43522) Pécsi gyerek válasza Pkc83 (#43521) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ezek a jó árak? :U A mostani euró árfolyamon?
Ennyiért megkapom Magyarország on is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#43523) Shkiz0 válasza Pécsi gyerek (#43522) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Innen csak azokat érdemes rendelni, ami itthon nincs.
Red Devil, Nitro stb, de az is lesz annyi (forint gyengülés ide vagy oda) amennyiért kapsz itthon is.
Anno én is majdnem elcsábultam, és rendeltem cégre egy Red Devilt (megadod az adószámod stb, és rögtön nettóba látod az árakat) de aztán jött idehaza Gaming X ami közel olyan jó, így inkább ez lett végül.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43524) Z10N válasza Yutani (#43516) üzenetére


Z10N
veterán

Semmi gond nincs ezzel. Akinek van esze meg majd nem veszi meg az ujat. Ez mar a zold oldalon is lathato volt. Inkabb vettek 1080Ti-t jo aron.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43525) Pkc83 válasza Pécsi gyerek (#43522) üzenetére


Pkc83
őstag

Most nem ezt elismerem de érdemes figyelni mert a Red Devil például 3 hete még
"csak" alig 400 Euro felett volt! Ha ehhez picit erősödik a Forint is
akkor már elég lényeges az árkülönbség!

(#43526) Z10N válasza lezso6 (#43520) üzenetére


Z10N
veterán

Semmit sem kell felfognom. Prezentaltam egy arat. Barmelyik orszagot irhattam volna, ha ez a bajod. Sokadjara irom le, hogy dobozos bolti garanciasak. A gari lehet egyszerubben megy, de a szamlazasnal meg mindenfajta jarulekot raterheltek (regen volt, lehet mar nem igy mukodik), de a Thomann csak garanciaztatas reven volt pelda, ne keverd ide. Studio cuccot szinte csak hasznaltat veszek, mert horribilis ara van nemelyiknek ujonnan (de meg hasznaltan is akar). Viszont az a baj, hogy a regiekbol - amelyik jo szeria - (peldaul monitor fal) nagyon keveset adnak el hasznaltan is (Genelec, Adam, ATC). Ezert az ujak kozul kell nezni hasonlot, ennyi. Kenytelen vagy megvenni. De a pc piac roskadozik a sok hw-tol. Nemetorszagban is biztos van ilyen hasznalt bolt, bar a nemetek dragak alapbol, de ki lehet fogni. Inkabb Hollandia es Anglia, de akkor sem ujat kapsz. Egyebkent meg a legtobbje makulatlan, mert csak kibontva volt. Magyarorszagon nem nagyon szokas b-stockot kirakni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43527) lezso6 válasza Z10N (#43526) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Semmit sem kell felfognom."

Ja ok, így már értem miért értetlenkedsz meg beszélsz el mellettem ebben a hozzászólásodban is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43528) Z10N válasza lezso6 (#43527) üzenetére


Z10N
veterán

Miert, szerinted az "attól még nem lesz igazad" kijelentesed utan, miert kene barmit is validnak velnem a mondandodbol, ha eleve ignoralod az enyem. Az ertetlenkedest nem en csinalom, mivel a legtobbjere te nem valaszoltal. Hol beszelek el mellette?! Valaszoltam rajuk, ellenben veled.

Mondtam hagyjuk, mert mar eleg off. De hazigazdakent is nyomod tovabb. Akkor vegyetek az tularazott ujat es begessetek melle. Legalabb tobb marad es lehet valogatni...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43529) Petykemano válasza Televan74 (#43518) üzenetére


Petykemano
veterán

Akkor megérte kapkodni a mesa driverrel

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#43530) Petykemano


Petykemano
veterán

"Derived from GF’s existing 12nm Leading Performance (12LP) platform, GF’s new 12LP+ provides either a 20% increase in performance or a 40% reduction in power requirements over the base 12LP platform, plus a 15% improvement in logic area scaling. A key feature is a high-speed, low-power 0.5V SRAM bit cell that supports the fast, power-efficient shuttling of data between processors and memory"

[link]

Ebből kérnék egy Vega56-t

Egyébként ez már majdhogynem eléri a 7nm-t. Azon kívül persze hogy az biztosan tényleg sokkalta sűrűbb.
De most egy Navi10-t nem lett volna érdemesebb ezen gyártani?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#43531) lezso6 válasza Z10N (#43528) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már nem először írom, hogy nekem semmi bajom nincs a külföldi vásárlással, ezt csak te projektálod a hozzászólásaimba. A konkrét japán példáddal volt gond, de te ezt nem akarod felfogni, ezért általánosítasz, így nem az ellen érvelsz, amit írtam. Ezt nevezik szalmabáb-érvelésnek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43532) hokuszpk válasza Petykemano (#43530) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd kapsz az arcodba egy Polarist
Radeon RX 595 neven, 1.7 Ghz frekivel
esetleg RX 590 Super :DD

mondjuk egy Ryzen 2800X -et is el tudnek kepzelni azoknak a B350 tulajoknak, akiknek nem jott biosfrissites a lapjukhoz. ugy 4.5 - 4.6 Ghz max turboval.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43533) Petykemano válasza hokuszpk (#43532) üzenetére


Petykemano
veterán

De most komolyan.
A vega még az eredeti 14nm-en készült. Ahhoz képest a 12nm magasabb frekvenciák felé sokkal nyitottabbnak bizonyult a polaris tapasztalatai alapján.
Az +15% volt - igaz magasabb fogyasztással.
Ahhoz ne 20, hanem csak 10%-ot adjunk hozzá ebből és vonjunk 20%-ot a fogyasztásból elfelezve a process nyújtotta előnyöket és egyben kb visszaállítva az eredeti Vega 56 fogyasztást. Mégis +25% teljesítményt eléri. $250-300-ért ez se lenne rossz ajánlat. Ez elérné sztem a rx 5700 szintjét - elvileg akár olcsóbban. Vagy ha korlátozzák a frekvenciát, beleférne 120-150W-ba és csomót Lehetne spórolni a pcbn és a hűtésen.

Mit tud ehhez képest nyújtani a 7nm?
Én tökre nem bánnám, ha az alsó réteget ilyenekkel töltenék föl. Jöhet akár polaris is. Rx 590 teljesítmény, 120W TDP Mocskosul olcsó 12LP+ gyártástechnológián, mocskosul olcsó GDDR5-tel.

Mit fog tudni nyújtani ehhez képest a 7nm navi14? Azt, hogy a lapka kisebb. Attól olcsó lesz? Nem. A GDDR6-tól olcsóbb lesz? Nem. Kevesebbet fog fogyasztani? Hááát...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#43534) Yutani válasza Petykemano (#43533) üzenetére


Yutani
nagyúr

A nép nem akar újabb Polaris. Ugyanakkor egyet tudok veled érteni.

#tarcsad

(#43535) hokuszpk válasza Petykemano (#43533) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a tervezesi koltsegeket se felejtsuk ki. szvsz olcson es gyorsan meg tudnak oldani a portolast.
es igazabol en is lajkolnam a vegat, nekem perpill openclre kell, abban meg ugytunik jobb, mint a navi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43536) gbors válasza Yutani (#43534) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor úgy kell becsomagolni, hogy a nép ne vegye észre ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43537) .Ishi. válasza GeryFlash (#43513) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Tényleg? Nem úgy volt, hogy a 4000-es APU széria már Navival jön?

(#43538) hokuszpk válasza .Ishi. (#43537) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtokmind1 ?
amig nincs ddr5 memoriasavszellimites lesz az is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43539) Yutani válasza gbors (#43536) üzenetére


Yutani
nagyúr

Aki csak a csomagolást nézi, az az RX 4x0 és RX 5x0 rokonságát sem látja. :DDD

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.