Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kérdezném, hogy van valakinek arra vonatkozó tapasztalata az Alzánál, hogy korábbi generációs alaplap vásárlása esetén, külön kérésre, végeznek-e BIOS frissítést? Egy 3600-os procit, meg egy Asus Rog Strix B450-F-es alaplapot rendelnék onnan, de mivel már kb. 8 éve csak inteles vonalat viszek, így nem nagyon tudom megoldani a BIOS frissítését.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#802) Cingáriusz válasza Alpi. (#800) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Tudnál esetleg pár adatot írni arra vonatkozóan, hogy milyen hűtővel hűtöd, és milyen hőfokokat produkál terhelésnél?

(#803) Alpi. válasza Cingáriusz (#802) üzenetére


Alpi.
addikt

Vízzel, vga-val egy körben. #799 -ben láthatóak a hőfokok. Ment a hwinfo Cinebench alatt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#804) Alpi.


Alpi.
addikt

3733 Cl14 elsőre boot, megy. Akkor ezt csomagolják, legyenek szívesek ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#805) Kvg válasza Alpi. (#804) üzenetére


Kvg
senior tag

Nem gyenge. Milyen a rám 100k volt?

(#806) MrTwister válasza Alpi. (#804) üzenetére


MrTwister
őstag

:C Grat. jó kis proci. :K
Milyen memóriáid vannak?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#807) weri válasza Alpi. (#799) üzenetére


weri
senior tag

Kevés! :DDD :Y

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#808) Alpi. válasza Kvg (#805) üzenetére


Alpi.
addikt

Bárcsak annyiért szemezgethetnék ! :B
3200C15-ös Tridentek.

Toltam egy egy szálas R20-ast. Hú, de lassú, aszittem' sose lesz vége ! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#809) Kvg válasza Alpi. (#808) üzenetére


Kvg
senior tag

Ok. :R Ezt márkát veszem én, is nem pont ezt, de jó tudni hogy képes középszerű nél jobb időzítéssel dolgozni ez normál árban lévő rám.

[ Szerkesztve ]

(#810) Lezl


Lezl
tag

Szerintem aki B450es lapok közüül nem akar a biosz frissítéssel vacakolni és nem ragaszkodik egy márkához mindenképp válasszon valami MSI lapot szerintem semmiben sem roszabb mint bármelyik másik márka és simán lehet frissíteni a bioszt én is ezt tettem és műkszik minden pöpecül. (proci mem nélkül is tud usbről biost frissíteni végtelenül egyszerűen, le kell tölteni a megfelő biost átnevezni a fájlt MSI.ROM-nak és bedugni a dedikált usb portba a pendrivet (fat32nek kell lennie) és megnyomni a bios gombot)

3600-as tapasztalataim: ami miatt nagyon aggódtam az a hőmérséklet és a fogyasztás, szerencsére a hőmérséklettel nincs baj még nem teszteltem agyon csak Overwatchot nyomtam de ott nem ment 51 fölé idleben meg 35, fogyasztás az idleben bizony 10 wattal több mint az Xeon 1241 v3 (=I7 4770) nél de Overwatchban már kevesebbet eszik mint a másik proci.

(#811) sittes79 válasza Alpi. (#800) üzenetére


sittes79
addikt

Milyen memoriakkal?

(#812) Mate válasza Lezl (#810) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez nem csak msi feature és nem minden msi-nél van így. Vannak lapok ami tudnak proci nélkül dedikált usb-ről biost flashelni. Asusnak, MSI-nek és biztos a többi gyártónak is vannak olyan lapjai, amik tudják ezt. Többnyire a drágábbak.

(#813) Lezl válasza Brownn (#783) üzenetére


Lezl
tag

Nekem ilyen ram (Corsair 3200 16os kit) van most a B450esben az égmegadott világon semmi gond sincs vele, user error volt az nála aki irta az árukeresőben

B450-es lapokról beszéltem ott 1 árva iszonyat drága Asus lapon kívül csak MSI lapok tudják, igazából ami reálisan szóbajöhet egy Ryzen 3. genhez mind tudja

MSI lapok közül én is a Tomahawk és a Mortal között vívódtam ami miatt győzött a Mortal Titanium hogy 2 M.2 portja van és több USBje (sata kevesebb, de ha a Tomahawkban használod az M2-t már el is vesztettél 2 satát)
3600 esetén de még 3700nál is a VRM különbség lényegtelen. Hangkártyám USB-s úgyhogy nálam a PCIE portok száma nem volt releváns, tényleg át kell gondolni mire van szükség

[ Szerkesztve ]

(#814) Pro!Petya válasza Alpi. (#800) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na végre valaki aki C6H-os lappal is teszteli!! :R
Hogy érzed van még benne vagy ez már valahol a max környékén járhat?
Valszeg én is beleugrom majd, de azért az allcore 4.3 a cél legalább ;] vagy CB15 single ~200pötty
Feszt mennyit kér be 4,2-re load alatt? Ramok?

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#815) S_x96x_S válasza Lezl (#810) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>aki B450es lapok .... mindenképp válasszon valami MSI lapot szerintem

pár hét és itt vannak az MSI B450 ... MAX -os alaplapok is.

elméletileg - megnövelt BIOS eeprom-al ; és alap Ryzen3000-es proci támogatással.

pl.

B450-TOMAHAWK-MAX
"Military style with extended heatsink design for better thermal solution, plus DDR4 Boost, Core Boost, Turbo M.2 and USB 3.2 Gen2 connector"

- Supports 1st, 2nd and 3rd Gen AMD Ryzen™ / Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics and 2nd Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics / Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics Desktop Processors for Socket AM4
- Supports DDR4 Memory, up to 4133(OC) MHz
- Extended Heatsink Design: MSI extended PWM heatsink and enhanced circuit design ensures even high-end processors to run in full speed.
- Lightning Fast Game experience: 1x TURBO M.2, AMD Turbo USB 3.2 GEN2, Store MI technology
- ...

https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX/Overview

Mottó: "A verseny jó!"

(#816) SECTORnooB válasza Alpi. (#800) üzenetére


SECTORnooB
addikt

:C

(#817) hokuszpk válasza S_x96x_S (#815) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mondjuk ezzel a lendulettel mindjart picit attervezhettek volna a huzalozast is, hogy a pcie4 -et is ra lehessen irni a dobozra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#818) Jacek válasza hokuszpk (#817) üzenetére


Jacek
veterán

Azt most is rá lehetne de akkor végképp ki venne 570-et 40% felárral? :)

Más MSI-nél van qvl-ben simán 4400-on menő ram emberi áron, persze nem huszért de 70-80 :) De 4400-en ketyeg azonnal(értelme 99%-ban semmi.

[ Szerkesztve ]

(#819) abridabri


abridabri
veterán

Ugy nez ki a 3800x nem eri meg az extra arat a 3700x -hez kepest.
My 3800X arrived today, first quick bench
Ranezesre addig boostol(PBO) mint a 3700x .

(#820) Kvg válasza Jacek (#818) üzenetére


Kvg
senior tag

Főleg űgy nincs értelme, hogy 200Mhz ként nő eggyel a CL.

(#821) Jacek válasza abridabri (#819) üzenetére


Jacek
veterán

3700x felmegy allcore 4.2-re? De oriási különbség nem lesz az biztos.

(#822) Jacek válasza Kvg (#820) üzenetére


Jacek
veterán

Igen, nem véletlenül mondják hogy most a 3733/3600 ami elég mint a zen+-nál a 3200.

kisördög: na de valamire el kell locsolni a pénzt :D

[ Szerkesztve ]

(#823) abridabri válasza Jacek (#821) üzenetére


abridabri
veterán

Vizhutese van a sracnak, egy 3700x is 4,2 allcore-ra siman felmegy vizzel PBO-n. Leghutessel / jatekvizzel mar nem biztos.

(#824) sittes79


sittes79
addikt

Hoppá lehet marad az intel :)

Lehal a Ryzen 3000-es CPU-val és NVIDIA GPU-val szerelt PC-d

Én nem idegelem magam...

(#825) hokuszpk válasza Brownn (#783) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lehet nem feltetlen megy 3200 -on, de ha valamit nem nyir ki, akkor az a bios.
a bootlop azert van, mert nem stabil a memoria. de ezen tobbnyire lehet segiteni apro soc feszemelessel vagy epp a memoria feszultseg enyhe korrigalasaval.
a Ryzen elso szeriaja a Corsair 3000 CL15 -ot nemszerette, de azert 2800 -at abbol is kitudtam preselni, a 3200 -ast tobben hasznaljak gond nelkul 2933 vagy 3066 -os frekin.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#826) Jacek válasza sittes79 (#824) üzenetére


Jacek
veterán

Ne is :)

(#827) hokuszpk válasza sittes79 (#824) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Én nem idegelem magam..."

en sem, nincs NV zsugam, es mivel nekem inkabb computera kell a GPU, a Radeon VII -t nezgetem, mielott beszantjak.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#828) Habugi válasza sittes79 (#824) üzenetére


Habugi
addikt

Próbálnak hisztit csinálni belőle, pedig a valóságban állítólag semmi extra, annyi a megoldás hogy kézzel Gen3-ra kell állítani a BIOS-okban azt a slotot, amiben a VGA van, legyen az NV vagy Radeon.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#829) Jacek válasza Habugi (#828) üzenetére


Jacek
veterán

Hade nem érted intelnél nem kell át állítani semmit :D

(#830) turistakolbi válasza Alpi. (#799) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

52 watt vs 145 :D

Nem halloom a fanboyokat. KAZÁÁÁN :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#831) Feriboy2 válasza szente (#797) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

a Terms and Conditions-re mentem és ott pedig fel van sorolva Magyarország is

(#832) syler123


syler123
veterán

Használja valaki gyári ventivel a ryzen 3600-at? Mennyire hangos? Az a baj, hogy ha minden igaz felszerelhető a Be Quiet Pure rock procihűtőm am4-re, annak ellenére hogy nem adnak hozzá am4-hez való felfogatót, csak nem hátra nyomná a levegőt, hanem felfelé, így a vga meleg levegője menne keresztül a procin, nem a hideg levegő, amit elöl benyomnak a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#833) sittes79 válasza syler123 (#832) üzenetére


sittes79
addikt

Na még ez is, nekem is pure rock van, de akkor ez leves, vennem kell egy noctuat.

(#834) Sirandrish válasza sittes79 (#833) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én azt vettem, remélem faja lesz :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#835) vandorr válasza sittes79 (#833) üzenetére


vandorr
csendes tag

Én is Noctuat vettem. Tulajdonképp már minden meg van rendelve, csak a processzorra kell várni, míg elérhető lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#836) Sirandrish válasza vandorr (#835) üzenetére


Sirandrish
legenda

Melyik Noctuat választottad?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#837) vandorr válasza Sirandrish (#836) üzenetére


vandorr
csendes tag

(#838) #00137984


#00137984
törölt tag

[link] Érdekes fejleményeket olvastam a Ryzen 3000-es szériával kapcsolatban. Destiny 2 játékra majd érkezik a patch, de most a külső monitorozó programokra akadnak ki a ZEN 2 magok alacsony űresjárati feszültség értékei. AIDA64 és a HWMonitor biztosan érintett, de a CPU-Z állitólag már nem... A gondot a procinak 0.2 másodpercenként küldött jelek okozzák, amivel a magok űresjárati állapotát akadályozzák. Szerintem ezt az AMD mikrokódban érdemes lenne módositani, mert ilyesféle jeleket az OS-ben akár a lapozófájl és a hardverek driverei is okozhatnak. Win10-ben a Ryzen prociknak külön energiagazdálkodási menüpontja van, de ezekszerint ez nem oldja meg ezt a problémát.

(#839) Sirandrish válasza vandorr (#837) üzenetére


Sirandrish
legenda

És neked befért alá a ram, vagy te is valami trükköt alkalmaztál? Ha igen akkor melyiket? Eltolt venti, vagy csak egy venti középre?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#840) Kvg válasza vandorr (#835) üzenetére


Kvg
senior tag

Proci várok én is, pedig a bolt úgy hirdette raktáron. Jól megcsapoltuk a nagy ker készletet. :)

(#841) Dragon3000 válasza syler123 (#832) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha ugyanaz a gyári hűtése, mint a 2600-nak, akkor vagy hűt és hangos vagy halk és szart sem ér, persze ezeket mind alapon, attól, hogy a vga felől szívja még megnézném hátha nem gond, ha a házadban felülre is lehet szerelni ventilátort, akkor egyből ki is tudja fújni a házból a meleget.

(#842) Lezl


Lezl
tag

Én amit észrevettem hogy sose járnak a magok 3. 8 ghz alatt full idle esetén se ezt is valami ilyesmi okozhat a vajh, nem is tudtam hogy van külön ryzen profil a winben hahazaérek megnézem.
Emiatt az idle fogyasztás nagyon magas, de legalább nagy melegedés nincs.
A 3600hoz adott venti nemigazán jó ha épp nincs más pár napig megteszi de allandóra nem használnám

[ Szerkesztve ]

(#843) Naturalist válasza pmol (#778) üzenetére


Naturalist
tag

A biztonság kedvéért megkérdem, ugye a videókariba dugtad a monitorod? A Ryzen 3600-ban nincs grafikus vezérlő, az alaplapi csatlakozókon nem kapsz képet.

(#844) SECTORnooB válasza Lezl (#842) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nálam egészen lemegy 1.8Ghz ig.
Milyen settingel nyomod?

(#845) Lezl válasza SECTORnooB (#844) üzenetére


Lezl
tag

Minden automatikus winben se állítottam semmit de minden frissítés fent van és friss driverek

(#846) syler123 válasza Dragon3000 (#841) üzenetére


syler123
veterán

Akkor az úgy nem lesz jó, akkor lehet megpróbálom a Pure Rock-al, van fent is venti a házamon, ami kinyomja a meleg levegőt, a VGA-m sem a forró fejú fajta, kicsit alul is van feszelve. Mondjuk én abban nem vagyok biztos hogy menni fog AM4 felszerelőkészlet nélkül, de páran a fórumon azt állítják, megmondom őszintén már nagyon régen raktam fel a gépre, de azt tudom hogy nincs a dobozában AM4 felszerelő, csak AM3.

(#847) SECTORnooB válasza Lezl (#845) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Milyen lapot használsz?

(#848) vandorr válasza Sirandrish (#839) üzenetére


vandorr
csendes tag

Még semmi sincs kéznél, minden csak megrendelve státuszban, a beszerzési körút még várat magára :) majd jövőhéten.

(#849) apa111 válasza Kvg (#840) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Ha be tartod amit / Zsébernardo / fórum társ linkelt,akkor le fog menni 1800 mhz -g is.

(#850) Sirandrish válasza vandorr (#848) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jah értem :)
Okés :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.