Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) MPowerPH válasza schawo (#1900) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert nyaggatom itt az embereket, hogy toljanak par tesztet, mert tudom, hogy a tobbseg regi, 350, 370, 450, 470 -es lapokba raktak. Szvsz PH -s teszthez viszonyitva tisztan latszik az emlitett szazalekos elmaradas. A legregebbi chipsetben a legnagyobb, es felfele csokken.
Azt nem tudom egyedul, hogy ez kesobb javul e, esetleg megszunik, avagy allando marad. Tekintve, hogy az X570 -es lapok is eleg frissek voltak ahhoz, hogy egy-egy uj BIOS -al jelentos gyorsulast lehessen elerni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1902) sittes79 válasza Apucy01 (#1897) üzenetére


sittes79
addikt

+1 taichi mellett én is csak ajánlani tudom ,igaz még nem raktam össze a gépet, de jól néz ki a lap :)

igaz én előrendelői akcióban jó áron lecsaptam rá, de szerintem ennyiért is megéri ha hosszú távon gondolkozol...

(#1903) Jacek válasza MPowerPH (#1898) üzenetére


Jacek
veterán

Erre az 5-10%-ra valami teszt van?

(#1904) korren válasza MPowerPH (#1898) üzenetére


korren
aktív tag

3900X vs B350

Mutatsz te is egy linket kérlek a 10%-ról?

telóról nincs kedvem keresgélni

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#1905) Johni5 válasza Jacek (#1903) üzenetére


Johni5
őstag

Én olvastam róla teszteket,és vidit is.De ott a 370 nyert!!!

(#1906) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ez az fp64 raytracing elvileg húde restartolja a gépet ha instabilitás van :)

[ Szerkesztve ]

(#1907) Jacek válasza Johni5 (#1905) üzenetére


Jacek
veterán

Én is olvastam linkeltem is , 470-570 között jóformán semmi különbség.. de jó papa holtig tanul.

De most jelen pillanatban berágtam az AMD-re ezzel a 3900x nem kapható történettel, egy kattra vagyok a 9900K-tól..

[ Szerkesztve ]

(#1908) Glondar


Glondar
csendes tag

Üdv!

Egy ideje követem a topikot. Váltásban gondolkodom 4790K-ról 3700x-re.
Alaplapban van a legnagyobb problémám, olvasva a topicot, X570 körvonalazódik bennem.
Az lenne a kérdésem, hogy van X570-ben kerülendő lap? Esetleg kerülendő gyártó?
Jelenleg a 4790K alatt Maximus lapom van, nagyon elégedett vagyok vele, de olvastam az Asus bénázását a biosokkal. X570re is igaz ez, vagy csak régebbi chipsetre nem tudják összehozni a jó biost?

Köszi a segítséget!

(#1909) schawo válasza MPowerPH (#1901) üzenetére


schawo
titán

Tiéd a pálya, nézegesd: [link]

De amúgy meg ha fogalmad sincs, akkor mi a frásznak irkálsz zöldségeket? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1910) wwenigma válasza sfknasty (#1893) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2x8GB Patriot Viper 4 DDR4-3400MHz CL16 kit, PV416G340C6K . Elméletileg Hynix CJR, dícsérik is. [link] [link]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1911) FollowTheORI válasza MPowerPH (#1898) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez hülyeség... tesztek vannak már most amik az ellenkezőjét mutatják.
Semmi különbség (hibahatáron belüli kvázi) a régi és az új chipsetek közötti különbség.

Nyilván kivéve a PCIE 4.0-át intenzíven használó dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1912) FollowTheORI válasza Walter_White (#1884) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pont ezt akartam írni... valaki itt fentebb írta "sokat" számít... igazából gyakorlatilag meg semmit.

Igazi luxuskiadás és tök felesleges... mármint a 2-3x annyiba kerülő ram vétele. :)

Bőven elég a 3200 CL16 egy performance játékgépbe is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1913) Piszmaty76 válasza Glondar (#1908) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Szeretném hinni, hogy csak a régebbi alaplapokkal van a macera. Elméletben a friss alaplapokkal kellene hogy a legkompatibilisebb legyen a friss proci. Intelnél mindig ASUS-os voltam teljes megelégedettséggel (P5Q pro, Hero VIII), ZEN2-re váltásnál is az x570-es Hero a kiszemeltem tőlük...

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1914) Yany válasza Apucy01 (#1897) üzenetére


Yany
addikt

Asrock X570 Taichi, vagy MSI MEG X570 Ace. A többi lap mind rosszabb valamiben az adott árszinten.

A lényeg: az Asrock magasan a legfelszereltebb (elektronikai értelemben is) a €300-s árszinten, míg az Ace hasonló a Hero és Master lapokhoz (vagyis az Asrocknál komolyabb), de a másik két gyártónál a hűtése sokkal jobban összerakott, illetve a RAM QVL-je a legkomolyabb.

Árban ezeknél lentebb meg fölösleges az X570, akkor jobban jársz egy nagyon jól összerakott X470/B450 lappal.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1915) SECTORnooB válasza MPowerPH (#1898) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elég nagy butaság..... :(

(#1916) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Kinek meddig lehet az FCLK-t felhúzni? Megy valakinek 1900Mhz,vagy felette?

(#1917) OgreImre válasza Yany (#1914) üzenetére


OgreImre
senior tag

x570 Taichi lapnál nem tudják bedugni a vga miatt az USB-C header-t. Ha valakinek fontos lenne ház előlaphoz.
Mikor érkezik az Ace lapod?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1918) sfknasty válasza SECTORnooB (#1915) üzenetére


sfknasty
aktív tag

szerintem is.Én pont fordítva vettem észre.Nekem az x570 lap előbb megvolt,mint a 3600 proci.Addig a 2600 volt az X570-ben.Azt vettem észre,hogy a proci throtlingol a lapban és néha a hang s akadozott.Gondolom,mikor a proci throtlingolt.Bármit állítottam a biosban,semmi nem segített.Amint kicseréltem a rocit,a jelenség megszünt.Mindenesetre érdekes. :F

(#1919) SECTORnooB válasza sfknasty (#1918) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem hiszem, hogy a lap miatt... lehetnek szoftveres anomáliák, nekem addig voltak míg újra nem húztam a 200Ge után.

(#1920) krizsi94


krizsi94
csendes tag

Sziasztok!:)
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy szeretnék venni egy 3700x-et egy Asus B450-F Gaming alaplapba amit egy Be quiet Dark Rock Pro 4 hűtene, a kérdésem pedig az lenne hogy a hűtő normálisan felmegy a lapra vagy ezt is el kell forgatni ?

Válaszotokat előre is köszönöm!:)

(#1921) abridabri válasza wwenigma (#1910) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem az emlitett 2x8gb Viper 3400mhz kitem van ,de nalam B-Die :

Ettol fuggetlenul egy rakas sz.r . Meg 3500on se hajlando elindulni xmp idozitesekkel(16-18-18-36 /1,4V -ot adva sem) .
A legjobb amit elertem 3700mhz ,de ide mar 18-20-20-38 idozitest kellett beallitani neki ,es meg igyis volt kekhalal neha.
Ennyire antituning ramom meg soha nem volt, holott ez elvileg a legjobb B-die :W

(#1922) sfknasty válasza FollowTheORI (#1912) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Azt hiszem aki írta,az én voltam,de pont az lett volna a lényege,hogy felesleges nagy pénzeket kidobálni drága memóriára.a 3200cl16 ramomat egészen 4400 Mhz-ig húzom.Igaz 4266Mhz felett csak 2T-n stabil 18-23-23-23 időzítésekkel.Ugyanezzel az időzítéssel 4266Mhz 1T.Méréseim alapján Felesleges a 4400Mhz 2T,mert sebességben ott van,mint 4266 1T-n.Sokkal inkább számít most hogy milyen késleltetésű ramokat pakolsz be a gépbe.Nekem ezek a ramok 3666Mhz-ig mennek CL16-on. Utána CL18.Azt nemtudom,hogy miért van,de ha CL17-et szeretnék beállítani,akkor a rendszer autómatikusan CL18-ra állítja.Szóval 3666CL16 késleltetésben jobb nálam picit,mint a 4266 CL18. De 4266 CL18-on AIDA mérések alapján több pontot kapok és egyes játékok alatt több FPS-t,mint 3666,vagy 3000 CL16 alatt.Hangsúlyozom nem mindegyik játékra igaz.van ahol egyáltalán nem lehet különbséget mérni.

[ Szerkesztve ]

(#1923) sfknasty válasza SECTORnooB (#1919) üzenetére


sfknasty
aktív tag

teljesen szűz windows volt.Szerintem sem a lappal volt probléma.inkább a visszafelé kompatibilitás nincs normálisan megoldva.

(#1924) SECTORnooB válasza FollowTheORI (#1912) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Bőven, már nem annyira érzékeny a memória órajelre mint az előző generációban.

(#1925) wwenigma válasza abridabri (#1921) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem Hynix H5AN8G8NCJR-TFC

Egyebkent nem latom a magas freki elonyet a korabbi Aida memtesteken, hol kellene kijonnie? :F

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1926) pendre54 válasza wwenigma (#1910) üzenetére


pendre54
addikt

Az biztos, hogy dicsérik, aminek meg is van a következménye, erről írtam egy másik topikba pár napja. [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1927) MPowerPH válasza korren (#1904) üzenetére


MPowerPH
félisten

Topikbol nezz mar ra a linkelt eredmenyekre. Hiaba probalsz kotekedni, nem fog menni.

SECTORnooB: Mielott butawagozol, erdemes lenne olvasni is a topikot, nem csak nezni. Butasag az, hogy nem latod az itteni friss userek altal linkelt meresek mekkora mertekben elternek attol, amit a teszteken lehetett latni. Szerencsere itt nem lehet mellebeszelni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1928) SECTORnooB válasza MPowerPH (#1927) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ajánlom kicsit túrkálj még, úgy tisztább képet fogsz kapni.. BIOS - tól és szoftverkörnyezettől is függ, tehát nem mondanám azt, hogy 10%,nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#1929) MPowerPH válasza SECTORnooB (#1928) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nana, ez mar ferdites. Azt irom, amit latok, ezert kertem a teszteket. Nem en linkeltem, nem en csinaltam, hanem az itteni userek. Es ha figyelmesen olvasol, lathatod, hogy irtam, BIOS fuggo is lehet. De per pill hibahataron kivul hoznak kevesebb pontot.

Itteni userektol mutass ellenpeldat! Jo lesz, ha mar lesz egy par X570 -es tulaj is, mert akkor meg realisabb lesz a kep.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1930) fudi2002 válasza MPowerPH (#1929) üzenetére


fudi2002
veterán

Ne támadásnak vedd lécci, hol láttál ilyet? Pár%ot láttam eddig mindenhol.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1931) SECTORnooB válasza MPowerPH (#1929) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Pl CB15-öt futtatok SC pontban átlag 198-at kapok ha fut a Razer Synapse, 202-őt, ha nem. Annyi minden eltér a kollégáknál is szoftveresen, hogy biztosan nem állítanék 10% pluszt az X570 javára....

[ Szerkesztve ]

(#1932) Albigator válasza sfknasty (#1871) üzenetére


Albigator
őstag

Tudom h nem kell 4000 MHz-es RAM-ot venni ahhoz h annyin is menjen. De egy 3200as memória azért nem biztos h tud azon a sebességen ketyegni. Walter White is linkelt valamit (nem tudtam még megnézni) ami tényleg azt mutatja h nem érdemes túlparázni a dolgot. Amúgy meg ha az átlagot nézzük, úgysem az a jellemző h az emberek a RAM-okat tunigolnak. Általában csak az XMP profil beálltása amit legalább megcsinálnak.
Nekem is közép kategóriás VGA-m van és amikkel én játszom a 3000-3400 között nem mértem szinte semmi különbséget ugyanzon időzítés mellett. Pedig ez még csak Zen+ ami érzékenyebb a memóriákra. De elhiszem neked h van pár játék amiben fontos lehet a magas RAM freki.
Amiket itt láttam a topikban aida képeket hát nem vagyok "elájulva" (írást nem is nézem) csak az órajel nagy általában de az olvasás/másolás se nagy szám. Nekem Cl16 3400 van hasonló eredményem.

[ Szerkesztve ]

(#1933) MPowerPH válasza fudi2002 (#1930) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nezd meg wwenigma mereset. Az B450. De volt egy regebbi, B370 -es talan?! Az is 3700X -el.

Don't Tread On Me

(#1934) fudi2002 válasza MPowerPH (#1933) üzenetére


fudi2002
veterán

De mit látsz rajta ami arra utal, hogy lassabb mint az x570?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1935) MPowerPH válasza fudi2002 (#1934) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nezd meg a kapott pontszamot, es vessed ossze a tesztoldalak mereseivel, amik X570 -el teszteltek a procit.

De erre iranyult a kerdesem is. Vajon ez a kulonbseg csokkenni fog az uj bios -okkal, vagy noni? Mert az X570 is annyira uj meg, hogy a megjeleneskor meg rendes bios sem volt. Azokban nagyobb potencialt latok a jovore nezve is, mint a regi lapokban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1936) FollowTheORI válasza OgreImre (#1917) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lol és tényleg... blama. :D

Érdekes a 470-en jól van, mert el van forgatva. Brrr... :C

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1937) fudi2002 válasza MPowerPH (#1935) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem már halott a kettőt hasonlítani. Win verzió? Milyen progi fut? Melyik agesa bios mindkettőnél. Ahol fair hasonlítás volt, ott pár % volt a difi..

Ui másik topikból ismerlek látásból, úgyis x570et fogsz venni :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1938) schawo válasza MPowerPH (#1929) üzenetére


schawo
titán

Te állítottál valami ordító baromságot, akkor bizonyítsd te, hogy így van, linkelj, screenshotolj, állíts össze egy védhető állítást.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1939) sfknasty válasza Albigator (#1932) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Ha ezt elolvasod és értelmezed,akkor választ kapsz arra,hogy mi miért van.[link]

(#1940) MPowerPH válasza schawo (#1938) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lapozz vissza itt, es nyisd meg a PH -s tesztet. Nem vagyok a slaved. Ha nem megy onalloan, akkor masok biztos segitenek.

fudi2002: Egy uj win verzioval csak javulna a teljesitmeny. De nem emlekszem, hogy nagyobb frissites csomag telepitve lett volna a megjelent tesztek ota. Sot, az en cpu -m ugyan azt a teljesitmenyt hozza default, ami a ph tesztben is szerepel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1941) fudi2002 válasza MPowerPH (#1940) üzenetére


fudi2002
veterán

Srácok ne csináljátok már. Úgyfest topiktársak leszünk jó darabig. Legalább a személyeskedést ne. :N

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1942) schawo válasza MPowerPH (#1940) üzenetére


schawo
titán

linkeltem neked. Ha nem megy sehogy, akkor masok biztos segitenek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1943) MPowerPH válasza schawo (#1942) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem vagyok otthon, de ha lesz idom, linkelek.

Don't Tread On Me

(#1944) abridabri


abridabri
veterán

Nem lehet osszehasonlitani 2 topiclako CB pontszamait , mivel a CB szamokat a RAM orajele /idozitesei , infinity fabric orajel is befolyasoljak pl.
Ha alaplap -alaplap kozotti sebesseg kulonbseget keresunk; akkor pontosan ugyanazzal a konfiggal kell megnezni. Ezert jo ,hogy a nagy review oldalak ezt megtettek helyettunk, igy lathato hogy gyakorlatilag nincs teljesitmeny veszteseg egy x570 vs B450(vagy barmilyen mas chipset) kozott sem.
Szerintem el lehet engedni ezt a kerdest :B

(#1945) Jacek válasza MPowerPH (#1943) üzenetére


Jacek
veterán

(#1946) GL820


GL820
tag

Üdv Mindenkinek!

Gépfejlesztés előtt állok, és a 3700x-et néztem ki, valamilyen olcsóbb x570-es alaplappal. A fórumot olvasgatva feltűnt, hogy bizonyos ramokat nem kedvelnek az amd-s rendszerek. Nekem most intel van, korábban is az volt, és nem volt a rammal problémám sose. Viszont most a zen2 jobban tetszik, szóval inkább azt szeretnék.
A lényeg: Nem szeretnék belefutni semmilyen memória problémába, tudnátok olyan ramot ajánlani, amivel biztos nincs gond? 2x16 gb kellene. Az áltamam kinézett alaplap qvl listáját nézegettem / msi x570-a pro/, és szép hosszú is, de az eddig általam kinézett ramok nem szerepelnek benne. Vagy anélkül is működhet?
Elnézést a tudatlanságomért, de az utolsó amd amim volt egy x2-4600+ volt, és azóta eltelt némi idő.

(#1947) FollowTheORI válasza GL820 (#1946) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem létező probléma ma már. Vedd azt ami tetszik és neked megfelelő áron van. 3200 CL16 vagy jobb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1948) MPowerPH válasza abridabri (#1944) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekes, az Intel topikban eddig mindenkinek hibahataron belul hozzak a procik az eredmenyeket, ramorajeltol fuggetlenul. Ezek megegyeznek a tesztekben mert pontokkal.(ezeket a teszteket fel eve csinaltak)

Tehat ha a tesztekben latott kozel 5000 pont helyett azt latom, hogy 4600, akkor az nalam azt jelenti, hogy valami nem jo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1949) weri


weri
senior tag

Az FCLK-t a RAM effektiv orajelenek a felere kell beloni igaz ? 3200-nal 1600-ra. (R5 3600)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1950) wwenigma válasza MPowerPH (#1948) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Annyi lehet benne hogy ha egy normalisabb hutest rateszek akkor több pöttyöt ad de pl. Guru3D tesztben is kozeli eredmenyek jottek ki az enyemhez. [link]

Én / Guru3D
4732 / 4760
498 / 482 (!)

Kérdés hogy milyen biossal teszteltek.

weri: nem kell bantani.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.