Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Alpi. válasza subaruwrc (#1220) üzenetére


Alpi.
addikt

:C Godlike ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1302) KAMELOT válasza Shkiz0 (#1278) üzenetére


KAMELOT
titán

Topikban többen írták 3733mhz megy jól.

Sati: a picivel gyorsabb ramot meg sem érzed.

Jacek: mitől függ melyik nv-t veszed? Milyen felbontásra kell?

Hubba: van patriot viper 4400mhz. Másik oldalon nincs gond. Vagy esetleg T-force ramok amik rohadt jól tuningolhatók.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1303) KAMELOT válasza subaruwrc (#1220) üzenetére


KAMELOT
titán

Most ezt nem értem
4ghz...4000mhz ram.... 3150 pont
4.2ghz...4133mhz ram... 7500 pont????

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1304) Alpi. válasza KAMELOT (#1303) üzenetére


Alpi.
addikt

Ennyit számít a ram setup egy másik benchmarkban. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1305) KAMELOT válasza Alpi. (#1304) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja most nézem az egy másik bench. Akkor semmi.
Ezzel a setuppal stabilan is megy? Mert írja, hogy lefagyott.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1306) Jacek válasza KAMELOT (#1302) üzenetére


Jacek
veterán

Ha keveset gyorsul a 2080s 5% előzetesen ennyit mondanak, akkor 2070s mert pl megcibálva előzi a sima 2080-at és ahoz képest olcsó, szigoruan ahoz képest :) Ti akkor ha berágok:)
VR a felbontás, ezért kell a powa nagyon, moncsihoz nem vennék semmit:)

[ Szerkesztve ]

(#1307) Kinsiinoo válasza Sirandrish (#1280) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Számomra ma érkezett meg a 3700X (pár más alkatrésszel) :DD , sajnos ma már nem tudom összerakni :(

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#1308) ledgeri válasza Kinsiinoo (#1307) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szép álmokat :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1309) balage06 válasza vandorr (#1276) üzenetére


balage06
tag

A bolttal vagy a termékkel kapcsolatban? :) Én először jártam ott, nekem nagyon bejön, hogy szinte automatizált az átvétel, automatánál fizetsz/beírod az online fizetéskor kapott PIN-t, a kapott bizonylat sorszáma alapján pedig pár perc múlva adják is ki a rendelést. Kb. 10 percet töltöttem ott, aminek a nagy része a keresgélés volt, hogy mi merre. :)

És őszintén szólva kissé ideges voltam, mert életemben először raktunk össze AMD konfigot, de minden zökkenőmentesen ment, már az új gépről írok. :DD Elsőre csak a DOCP profillal bénáztam, viszont végül azt is sikerült beállítani.

(#1310) Yany


Yany
addikt

Skacok, köszi az elmúlt hetekben nyújtott segítséget, a Ryzen 3900X+MSI X570 Ace+D15+Meshify C rendszerem úton van felém... :R :R :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1311) Palinko válasza Yany (#1310) üzenetére


Palinko
tag

Az nagyon frankó lesz! Érdekes én is a sima D15-öt választottam nem az AM4 specifikust. A proci külföldről van?

(#1312) Yany válasza Palinko (#1311) üzenetére


Yany
addikt

:K Németország

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1313) Martin2004 válasza solfilo (#1162) üzenetére


Martin2004
tag

Mi az, hogy! Nagyon is! :) Ezekhez képest...

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1314) zzola válasza Whysperer (#1160) üzenetére


zzola
félisten

Több helyen megnéztem, UK, DE sem olcsóbb, szóval. Jó-jó nem olcsó, de ez már a prémium kategória teteje biza...

(#1315) jeni válasza Yany (#1310) üzenetére


jeni
félisten

kari mi lesz? :U

(#1316) KAMELOT válasza Martin2004 (#1313) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennyit ez a lap tuti nem ér. Max 300€

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1317) SECTORnooB válasza KAMELOT (#1316) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Vagy sajnos annyit se...

(#1318) Yany válasza jeni (#1315) üzenetére


Yany
addikt

Egyelőre marad a Sapphire Nitro+ Vega 64. Az 5700XT ezzel a hűtéssel egy vicc. A customokról meg még semmit nem tudni, csak hogy jönnek.

Amúgy a konfig, ami az aláírásomban lévőt fogja váltani:
- Ryzen 9 3900X
- MSI MEG X570 Ace
- 32GB G.SKill Trident Z 3600 CL17 dual kit
- LG G Pro Wireless
- Enermax Platimax 1700 (rajtam maradt, nem azért mert kell ekkora :) )
- Fractal Design Meshify C White TG
- Noctua NH-D15 + egy kis Grizzly Kryonaut
- SSD: ha nyerek az MSI akción, akkor WD 1TB, ha nem, akkor valószínűleg egy 970 Evo Plus-t tolok bele.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1319) OgreImre válasza Yany (#1318) üzenetére


OgreImre
senior tag

Szép konfig, gratula!
És majd jön még hozzá a promóciós COOLER MASTER ML240R, ha beregisztrálod.
Én is ezzel a lappal szemezek, nagyon várjuk a tapasztalatokat.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1320) Palinko


Palinko
tag

Kész vicc egyébként, hogy az Alzánál a 3900X ahogy tegnap ki lett véve a kedden érkezik a szállítmány raktárra státuszból nem került oda vissza szóval bizonytalan minden mint a franc, közben ide Szerbiába megérkeztek és 5 üzletnél is láttam hogy 2-3 nap alatt kiszállítják tehát van nekik raktáron! Legolcsóbb is drágább mint az Alza de csak 4 ezer ft-al kb, szóval nem tudom most egyelőre beszerzem a többi alkatrészt és végül eldöntöm mi legyen a procival örülök hogy több lehetőség van.

A viccet azért írom mert itt Szerbiában gondolom nem lesz olyan csúcstermék amit annyira elkapkodnának mert elég komoly az ára ugye, de ők meg tudták oldani hogy legyen, nem értem a magyarországi nagykerek stb miért nem tudták úgy rendelni hogy folyamatos legyen az ellátás hogy minden héten pár darab azért beesne, nem úgy hogy a kezdeti tételek elfogyása után 2 héttel is itt állunk és nézünk egymásra :D

(#1321) Mr.Csizmás válasza Palinko (#1320) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kérdés: alzánál beraktad rendelésbe, amikor még konkrét dátum volt? :U mert ha nem, akkor szépen lecsúsztál saját elhatározásból arról a beszállítói adagról, ergo felesleges a felháborodásod emiatt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1322) KAMELOT válasza Yany (#1318) üzenetére


KAMELOT
titán

Ehhez az alaplahoz ajándék jár egy wd 500 m2 ssd. :)

Mr. csizmás: ha nem rakta be akkor nem iratkozott fel a szállítmányra. Így majd csak a következőnél kaphatja meg. Ami ilyen, hogy várni kell pontosan tájékoztatnak téged.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1323) Mate válasza Palinko (#1320) üzenetére


Mate
nagyúr

2 napja írta Alza, hogy 14 napon belül várható.

(#1324) Mr.Csizmás válasza Mate (#1323) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tegnap délután(ig) a 3900X-re 07.23-at írt szállítási dátumnak, gondolom ott befoglalták az összeset már az előrendelők.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1325) Yany válasza KAMELOT (#1322) üzenetére


Yany
addikt

Nem jár hozzá. Azért kapod, ha írsz egy részletes beszámolót róla. A CM ML240-es viszont alapból jár. Azon túladok. Megnéztem pár tesztet és eszméletlen hangos egy D15-höz képest, miközben a VRM-eket ugye akkor nem hűti semmi.

Természetesen beszámolok. A nem túl forgalmas youtube csatornámat valószínűleg megkínálom egy kis videós beszámolóval is. Legalábbis ha sikerül így 8 évnyi "pihi" után értelmesen összerakni újra egy gépet. Mondjuk a bringázást se felejti el az ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1326) Palinko válasza Mr.Csizmás (#1321) üzenetére


Palinko
tag

Vasárnap adtam le az előrendelést, hétfőn kérdeztem mailben Július 30 at mondtak, tegnap egyik fórumtársunk mondta hogy wow már 23-ára várnak procikat és tényleg úgy is volt a honlapon, azóta meg újra rendeléseket vesznek fel. Szóval igen előtte már kosárban volt és most nem tudom mi a pontos helyzet. Mert ha keddre megjönne csütörtökre kiszállítanák a vidéki címre, és elutaznék akkor Szegedre érte de túl szép hogy igaz legyen hogy minden komponenst egyszerre vehetem fel :D

[ Szerkesztve ]

(#1327) Mr.Csizmás válasza Palinko (#1326) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez esetben az a mérvadó, ami a fiókban van a rendelési szám alatti sorban a dátum :K

bedobtam egy próba rendelést, dátumot se kaptam rá :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1328) warcat


warcat
veterán

Őszintén szólva ha US amazonon már napok óta nincs 3900x akkor nem csoda,hogy errefelé is problémás a beszerzése :)

EA: It's in the crate!

(#1329) hokuszpk válasza Yany (#1325) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

te nyirtad ki az osszes nevrokonod ? :DD ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1330) Yany válasza hokuszpk (#1329) üzenetére


Yany
addikt

Nem vagyok én ilyen vérszomjas. :D

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1331) Palinko válasza Mr.Csizmás (#1327) üzenetére


Palinko
tag

Köszönöm a segítséget tényleg értelmesebb válaszokat adsz mint az ügyfélszolgálatuk :D

Sajnos nekem nincs semmilyen dátum, a rendelésén kívül ami 14-e. A státusza "Előrendelve" állapotban van. Ügyfélszolgálat ma is csak annyit mondott hogy 2 héten belül, ami nem sok mivel én a konkrét 23-ai dátumra kérdeztem rá ami tegnap felbukkant pár órára. Tudom, türelem :) csak nehéz így hogy jövő héten minden más megjön csak pont ez hiányzik.

Az igaz hogy amazonon is kifogytak belőle, de pont ezért érthetetlen hogy leszállítottak egy x mennyiséget amit szétkapkodtak 2-3 nap alatt és ennyi? Fura nekem hogy hónapok alatt csak ennyit sikerült legyártaniuk. Persze most 1-2 hét nem a világ de mindenki tesztelgetné már vigyorogva az is biztos.

(#1332) Mr.Csizmás válasza Palinko (#1331) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:O

a jelek szerint akkor a tied más beszállítótól van foglalva, mint a 23-as dátumú adag.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1333) Palinko válasza Mr.Csizmás (#1332) üzenetére


Palinko
tag

Köszönöm szépen! Ez nekem fontos információ és ennyit nem tudott az ügyfélszolgálatos megmondani 3 mailváltás után sem az elmúlt napokban :D Pedig nem gáz, gondoltam hogy annyian vannak előttem nem biztos jut nekem ha kapnak akár pár száz procit is. Akkor majd még megálmodom hogy érdemes-e erre várnom vagy megoldom helyben akiknél van raktáron.

(#1334) KAMELOT válasza Yany (#1325) üzenetére


KAMELOT
titán

Honnét rendelted az alaplapot?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1335) Yany válasza KAMELOT (#1334) üzenetére


Yany
addikt

CyberPort.de, de az amazonon is van 25-étől megint, innen elvileg Mo-ra is kiszállítják.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1336) KAMELOT válasza Yany (#1335) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor azért. Alzan ingyen jár az ssd. Az a hűtés meg nincs hozzá. Itt nem kell semmit kitölteni. 387€

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1337) Yany válasza KAMELOT (#1336) üzenetére


Yany
addikt

Lehet ám, hogy az Alza infója pontatlan, mert ez egy gyártói akció és az MSI oldalán azt írják, hogy ha beregeled a termékedet, akkor kapod a coolert (nem a bolt fogja adni), illetve ha írsz egy részletes reviewt és azt beküldöd nekik, akkor a WD SSD-t is odatolják neked. Ehhez a boltnak elvileg semmi köze, max annyi, hogy megszabott boltok egyikére kell írni a review-t. Mo-n asszem iPon és Aqua a lehetőség.

Részletek: [link]

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1338) OgreImre válasza KAMELOT (#1336) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én nem látom Alzán az MSI-t :F , pedig jó lenne ha lenne.
A Hero-hoz jár 512 NVMe SSD.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1339) Beast007


Beast007
aktív tag

Tegnap kicseréltem a procit a lapomban egy 3600-ra , viszont a win-t se akarja betölteni m.2-es ssdről.
Lehet az ssd nem tetszik neki, bár a 2600-al már egy ideje ezt használtam.
A jelenleg elérhető legfrissebb bios egy trágyadomb nem tudok normálisan navigálni se nem hogy értékeket átállítani..
Visszaraktam a 2600-at és láss csodát betöltött a rendszer.
Eddig nem akar összejönni a váltás...

(#1340) SECTORnooB válasza Beast007 (#1339) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én meg mondtam, a jó öreg Asus... Írtam a supportnak, kielégítő választ nem kaptam:"Sajnos egyelőre erről pontos információnk nincs" Mikor anno megkérdeztem tőlük, hogy melyik BIOS verzió nyújt teljes értékű támogatást a Zen2-re válasz :"Sajnos egyelőre erről pontos információnk nincs"
Inkompetencia tetten érhető...

[ Szerkesztve ]

(#1341) venom8888 válasza SECTORnooB (#1340) üzenetére


venom8888
őstag

:D

(#1342) Walter_White válasza SECTORnooB (#1340) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Most nagyon vacilálok 3700x-en és a sima 3600-on, legfőképp játék - minimális render, adobe.
Ha kevés úgy is tudnék feljebb lépni bőven, 2200g helyett menne 1080Ti mellé - 1440p-be. Mennyire vagy megelégedve a 3600 teljesítményével?

(#1343) Beast007 válasza SECTORnooB (#1340) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ez elég szomorú, inkább nem minősítem az asust...
De így felmerül a kérdés , hogy megtartsam e az új procit bízva abban, hogy mostanában kiadnak egy jobb biost a lapomhoz vagy engedjem el és valamennyi bukóval eladjam inkább. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1344) Yany


Yany
addikt

Úgy néz ki, hogy a hűtés mérhető különbséget okoz a Ryzenek teljesítményében: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1345) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah végre hozzám is befutott a 3700x :K
Most boldogság van :D

De lenne egyból is egy kérdésem....
Biosba beléptem (talán életemben harmadszor), és a ramnál állítottam ezt az XMP profilt. 3333mhz-t kiválasztottam (a ramom olyan), és géphasználat közbe gyakorlatilag megfagy a rendszer. Írok pl és egyszer csak megáll...gondolkodik 5-10 secig, elfeketedik a kép, majd vissza. És ez mondjuk 30-50 secenként. Most visszaállítottam automatara, és hibátlan, tehát gondolom hogy az xmp profillal lehetett baja. Én rontottam el valamit, vagy mi lehet a gáz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1346) solfilo válasza Sirandrish (#1345) üzenetére


solfilo
veterán

Lehet van több XMP profija is van a RAM-odnak, kezdd az alacsonyabb frekissel. Meg lehet kell még néhány újabb bios, hogy úgy menjen, ahogy kell.

solfilo

(#1347) SECTORnooB válasza Walter_White (#1342) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagyon megvagyok, full auton használom, mert minden manual beállításra hátast dob a rendszer.
Köszi Asus...
Biztosan javítják lesz új BIOS, ki kell várni.

(#1348) Thrawn válasza SECTORnooB (#1340) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a BIOS még nincs kész, de már majdnem elkezdték összerakni ;]
Ma levették a honlapjukról az Ai Suite 3 legújabb verzióját is, amit egyébként sem lehetett letölteni (Error 404), de legalább már nincs kiírva, hogy van :D
Az UAD Realtek driver legalább jó lett.

A BIOS problémádra: próbáltad a gépet teljesen áramtalanítva CMOS-resetelni? Másoknál megoldotta a menüben szaggatást, stb.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1349) Sirandrish válasza solfilo (#1346) üzenetére


Sirandrish
legenda

megnézem majd, köszi :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1350) SECTORnooB válasza Thrawn (#1348) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az volt a második lépés, most jönne a 3. a satubafogós kalapáccsal ütögetős reset.De azt hiszem pont ezt a technológiát kéreti mellőzni a gyártó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.