Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Dragon3000 válasza Alpi. (#949) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak furcsa, hogy az egyik előny elviekben a késleltetés csökkentése volt, erre semmivel sem lett jobb, akkor legalább ne kommunikálták volna ezt. A ram írás, akkor is furcsa remélhetőleg egy bios frissítés orvosolja.

(#952) Albigator válasza Alpi. (#949) üzenetére


Albigator
őstag

És még a latency is sokkal jobb itt pedig kisebb az órajel is.
Valami tesztet néztem már korábban is akkor is csak csodálkoztam ezen. Pedig tényleg ez a szitu.

(#953) Alpi. válasza Dragon3000 (#951) üzenetére


Alpi.
addikt

Az infinity fabric késleltetését javították és a cache sebességeket. Az írás irányában feleződött a sávszél, azt nem fogja tudni egy bios megoldani.
Összességében nagyon elégedett vagyok a 3000-essel ! Kifejezetten nagy javulást látok mindenhol. Fps-ek mindenhol egyértelműen nőttek, sokkal jobb a vga kihajtás. Amelyik benchmark méri, a cpu renderelési ideje majdhogynem feleződött az előző generációhoz képest !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#954) Yany válasza Dragon3000 (#951) üzenetére


Yany
addikt

Lehet, hogy az AMD az effektív, cache-eléssel együtti átlag latency-ről beszélt, amikor javulást emlegetett, és ugye alaposan megnövelték a cache-t. De majd egy szaki megmondja.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#955) Alpi. válasza Alpi. (#953) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem utolsó sorban duplázták az L3 méretét. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#956) fudi2002 válasza fudi2002 (#950) üzenetére


fudi2002
veterán

Meg is van.

Ja meg a válasz is a kérdésemre:
We checked with AMD regarding the roughly half-speed memory write performance from our Ryzen 7 3700X in AIDA64. According to the response, this is to be expected given the application of one CCD for the eight-core Zen 2 part, as opposed to two CCD and therefore two links to the memory controller in the IO die for the 12-core chip.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#957) Kvg válasza Alpi. (#946) üzenetére


Kvg
senior tag

Ennyi mindent fel teszel ide, köszönjük széprn. Én és a többi kolléga kíváncsiak lennénk a teljes konfigra.
Ki töltenék az konfig adatlapodat. Adó és tb azonosító nem kell.
Ugye nem nagy kérés?

(#958) Alpi. válasza Kvg (#957) üzenetére


Alpi.
addikt

Nincs mit igazán ! Örülök, ha hasznos infókkal szolgálhatok. Nekem ezek a napok most úgyis a tesztelgetéssel telnek. :)

[itt a konfig]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#959) Kvg válasza Alpi. (#958) üzenetére


Kvg
senior tag

:F Ok, de sokan megnéznék az Intelt kettéhúggyozó gépet a PH adatlapodon. Semmi időzítés meg ilyenek , márka termék név opcionálisan Gviga mega Hz bájt. :)
Ö perc lenne. :)
Erős ramjaid vannak.

[ Szerkesztve ]

(#960) Alpi. válasza Alpi. (#958) üzenetére


Alpi.
addikt

Xfr-el ekecselek. Értem is meg nem is. :DDD
Az biztos, hogy alapbol rettentő magas feszt ad. Jelenleg azt nézem, hogy -0,875mV-os offset mellett is simán életképes egy +100mhz-es max boost. 1 szálon 4275-4300 -ig emeli az órajelet, full terhelésnél olyan 4,1 / 6 mag-al lavírozik a tdp limit környékén.
[R5-3600_Alpi_desktop]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#961) vandorr válasza Alpi. (#958) üzenetére


vandorr
csendes tag

jééézusom:

Microsoft Windows Vista (6.0) Business Edition 64-bit :Y

[ Szerkesztve ]

(#962) Alpi. válasza vandorr (#961) üzenetére


Alpi.
addikt

Azt pont nem jól írja. :D Win10 valójában. Nemtom' azt honnan szedte.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#963) Dragon3000 válasza Alpi. (#953) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak ez az írás felezés majd a jövőre érkező zen2-es apuknál nem lesz gáz?

(#964) Kvg válasza Alpi. (#960) üzenetére


Kvg
senior tag

Gyári +100mV offset. Igen a Vega 56/64 is így kezdte, de később driverben fogyamatosan nmalizálták a dolgot.

(#965) D1Rect


D1Rect
félisten

Ryzen 9 3900x-hez kellene alaplapot, ramot és ssdt választanom.
Van valaki aki megoldotta már ezt a questet, vagy keljek útra az interneten?

[ Szerkesztve ]

(#966) korren válasza D1Rect (#965) üzenetére


korren
aktív tag

Már ne haragudj, de ha csak annyi van meg a sztoriból, hogy 3900X, akkor mire fogsz használni egy 12 mag / 24 szálas CPU-t???

-I like the misery. -I like this world!

(#967) Sirandrish válasza korren (#966) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is azt terveztem venni, de aztán megnéztem a teszteket, és játékba (amire én használnám) szinte nulla előnye van a 3700x-hez képest.
Viszont minden másban, tömörítés, vágás, renderelés, meg a franc tudja mi még(ben) óriási előnye van a 8 magos CPU-kkal szemben, szóval ha játékon kívül mást is csinálna, akkor megérheti.
Ha videóznék vagy valami fent említett dolgot csinálnék gyakran, akkor én is azt választottam volna.

Szóval ha tippelnem kéne akkor valami ilyesmiről lehet szó, de majd elmondja ő :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#968) Gróf... válasza D1Rect (#965) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ugyan nem oldottam még meg, de itt tartok:
MSI X570 Ace (Pusztán esztétika és a foglalatok kiosztása volt a mérvadó!)
Valamilyen tizenkettő-egytucat 3200c16-os ram (Rohadtul nem lehet eligazodni a sok bölcsesség között. A Régi iskola a: méjnsztrím! Minden pluszba vásárolt frekvencia, vagy időzítés kidobott pénz!)
EsEsdÉ-vel megvárom amíg kijönnek a PCIe4-esek a nagyoktól is!
A vízhűtésről épp most tettem le! (bár ezt nem kérdezted!)
Nálam még a táp is függőben van; Akarok-e új 7-800 wattos kétszer 8 tűs tápcsatlakozós 70 pengőset, vagy jó lesz nekem a meglévő 650RM (Egy dugóval)
Ha ez rajtad segített, akkor egészségedre, ha nem, akkor elnézést, hogy belekotyogtam. :U

Kérdés az: Mikorra akarod "megoldani"? Szerintem ősznél előbb itt nem lesz tiszta a kép!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#969) fudi2002 válasza korren (#966) üzenetére


fudi2002
veterán

Már ne haragudj, de miért fontos az neked a kérdés függvényében?

(#965) D1Rect
Én B450 MSI Tomahawkot rendeltem hozzá, illetve Crucial Ballistix AT 16Gb memót.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#970) viperabácsi válasza D1Rect (#965) üzenetére


viperabácsi
addikt

Itt a lista milyen chip milyen procihoz jó

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#971) Whysperer


Whysperer
addikt

Gyerekek. Ma akció van az IPON-on . a 3600 drágább mint a 3600x. vegyétek jó vétel. GG IPON

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#972) norti válasza Whysperer (#971) üzenetére


norti
addikt

Iponon mindig is beszerzési forrástól függ az ár, nem kell ezen meglepődni.

(#973) Sirandrish válasza Whysperer (#971) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jó reggelt kívánok :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#974) Whysperer válasza Sirandrish (#973) üzenetére


Whysperer
addikt

Napi 200-300 HSZ. nincsen berakbva a Te Hsz-id figyelése 8)) LOL

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#975) Sirandrish válasza Whysperer (#974) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szomorú :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#976) kireka válasza Alpi. (#960) üzenetére


kireka
tag

Akkor a -0.875 offset nem elírás? Nálam -0.125 ön elhasal. Vigyázz mert egy tesztelő már megsütötte a prociját, egy rutin tuning során. Nem akarta mondani az alaplap típusát:D

Más, felhúztam a 2400as ramokat 3600ra, de olyan horror idle fogyasztásom lett (közel 60W), hogy visszaraktam 2400ra és alulfeszelt Soc ra és csak az időzítéseken feszítettem. Így 35-40W és 1-2 ponttal kevesebb CB R15.

(#977) vandorr válasza D1Rect (#965) üzenetére


vandorr
csendes tag

Én végül egy Samsung 970 Evo Plus mellett döntöttem.
https://ipon.hu/shop/termek/samsung-1tb-970-evo-plus-m2-pcie-m2-2280-mzv7s1t0bw-basic-garancia/1708679 (nem konkrétan ezt)

Az én leendő b450-es alaplapomon két m.2 slot van, abból csak az egyik tudja az x4-et, de az 22110-s slot. Viszont ebbe is belemegy a 2280 (a hossza más, de több csavar hely van ilyenkor). Ez ne riasszon el senkit :)

[ Szerkesztve ]

(#978) Leon77 válasza Gróf... (#968) üzenetére


Leon77
őstag

Amúgy ssd-ben nem tudom, kinek, hova kell még gyorsulás (kivéve azt a pár júzert aki nagyon specifikus programokat használ). A hétköznapi felhasználásban eddig sem volt észrevehető hatása egy sami 970-evonak sem egy átlag satás barátjához képest. Lehet találni összehasonlításokat. Win 1 sec-el gyprsabban tölt be. Battlefield V map szintén.... ezek gyakorlatilag elhanyagolható előnyük és ehhez képest szerintem a pci4-es formula meg bolha lesz. persze a tesztekben biztosan nagyon jól fog mutatni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#979) Ueda válasza Leon77 (#978) üzenetére


Ueda
senior tag

Kazettás magnót kellene rákötni ? :DDD

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#980) Leon77 válasza Ueda (#979) üzenetére


Leon77
őstag

Nem, arra céloztam, hogy a jelenlegi m2-es ssd-k és a majd megjelenő újak között nem lesz sebességben érezhető különbség. És így úgy gondolom, hogy a jelenlegi palettából is nyugodtan lehet választani, hétköznapi felhasználásra pláne.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#981) ziyan válasza Gróf... (#968) üzenetére


ziyan
tag

Én is hasonló cipőben járok, 3900X mellé keresem a megfelelő alaplapot. De azok a fránya ventik és aprócska hűtőbordák... :O tartok tőle, hogy ez a jövő, hiszen így olcsóbb a gyártóknak, mint normális passzív hűtéssel.

Asus ROG Crosshair VIII Hero a kiszemelt, de még várok a véleményekre, ha nem megy félpasszív módban, akkor le is teszek róla. Itthonról dolgozom, ezért is kell a 3900X, de a munkám jelentős része alacsony terhelésen történik, nem hiányzik egy venti hangja mellé. A mostani konfigomban alacsony terhelésnél összesen 3 db venti forog, mindegyik 500 RPM alatt (két házhűtő, egy CPU hűtő), még a tápom is félpasszív (RM750i, ~400W-ig), gyakorlatilag hangtalan a gép.

Vízhűtés helyett én a Dark Rock Pro 4-emet viszem tovább, ez az egyik legcsendesebb hűtő ami jelenleg kapható (vízhűtéseket is beleértve) :)

[ Szerkesztve ]

(#982) Jacek válasza ziyan (#981) üzenetére


Jacek
veterán

És annyira szükséged van a PciE4.0-ra? Mert sebesség előnyöd nem lesz a x570-ből.
Hero VIII vs Hero VII 60e a kölönbség egy vicc :)
De pl. egy Tachinál is 50e a plusz, nem akarok a zsebedben turkálni ha van pénz lovéra :D

(#983) jeni válasza ziyan (#981) üzenetére


jeni
félisten

Asrock lapot vegyél inkább az alapból fullosabb és olcsóbb jóval!
ASRock X470 TAICHI ULTIMATE
kisebb
ASROCK X470 Taichi

még nem olcsó
ASROCK X570 Taichi

(#984) Puma K válasza D1Rect (#965) üzenetére


Puma K
veterán

Az alaplapok közül, hogy mit érdemes választani az említett procihoz azt itt tudod megnézni: AM4 Vcore VRM Ratings

A fentiektől függetlenül jelenleg:

- az Asus balf@szkodik a BIOS-okkal... adott BIOS-al nem veszi be a kézzel beállított értékeket
- az MSI foglalkozik a régebbi alaplapjaival is: MSI MAX: több CPU-t és funkciót tudnak támogatni-megtartani a nagyobb tárhelyű BIOS-nak köszönhetően

RAM-ból azt írja-mondja az AMD hogy 3733Mhz CL17 a tuti király. A 3600MHz CL16 az ajánlott:

De ha valami 3200MHz-es CL16-os RAM-ot pattintasz be akkor sem kell harakirit elkövetni:

AMD Zen 2 Memory Performance Scaling with Ryzen 9 3900X

SSD-ből meg bármelyik jelenlegi NVMe-t tudó mehet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#985) Yany válasza D1Rect (#965) üzenetére


Yany
addikt

Úgy általánosságban egy 3900X-hez a legméltóbb(??) párosítás egy Corsair MP600, vagy Gigabyte Aorus SSD, alaplapból az MSI X570 Ace, vagy a Giga X570 Master, vagy az Asus X570 Crosshair Hero, vagy az Asrock X570 Taichi. Ramot úgy nézem, hogy a GSkill 3600-asaiból most a legésszerűbb választani.

Amit itt összeírtam ez a teteje az ésszerű kiadásoknak. Ennél fentebb már extrém módon megnőnek a költségek, de SSD-ből is inkább a Samsung 970 Evo Plus-t venném inkább. Az is *va gyors, épp csak nem PCIe 4.0-s. Who cares.

Sok sikert a nézzelődéshez. ;)

---

szerk.

Egyelőre az én gépem így néz ki gondolatban, csak előbb el kell adnom az aláírában lévő inteles munkaállomásomat:

- Alaplap: MSI X570 Ace, a Gigabyte Mastert venném, vagy az Xtreme-et, de míg előbbi mindig pörgeti a ventit, utóbbi ESZEMENT áron megy, pedig az az egyetlen(!) alaplap, amit tényleg szívesen vennék.
- SSD: Samsung 970 Evo Plus 1TB
- GSkill Sniper 2x16 GB 3600 DDR4
- CPU: 3900X, nem kérdés. :DDD
- Ház: Meshify C fehér (egyszerűen gyonyörű és picike)
- Venti: Noctua D15
- VGA: :F

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#986) tipuka válasza Alpi. (#804) üzenetére


tipuka
addikt

az szép :D

(#987) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi mindenkinek.

Költség igaziból szinte mindegy, több gigás kép és videó fájlokat kell berántani a háttértárról, ha már van lehetőség gyorsabb ssd-re, akkor jobb.

Majd otthonról megnézem miket ajánlottatok.
Ram-ból legalább 64 giga kéne.

(#988) ziyan válasza Jacek (#982) üzenetére


ziyan
tag

A nagyobb bajom az X470-nel az, hogy két M.2 SSD-vel a PCIe 3.0 slot (a videokártyának) már csak x8 módban megy, és azért a 3.0 x8 nem túl jövőálló :) X570-nél nincs ilyen probléma, a chipset és a processzor is egy-egy teljes értékű PCIe 4.0 x4 interfészt biztosít, így mehet két M.2 meghajtó, és a videokártya is teljes sebességgel (4.0 x16). Javítsatok ki, ha tévedek :D

A jövőben lehet, hogy be fogok ruházni egy olcsó de nagy másodlagos M.2 SSD-re, de ettől függetlenül még egyszer át kell gondolnom, megéri-e az X570 a venti miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#989) Walter_White válasza ziyan (#988) üzenetére


Walter_White
senior tag

X470-Taichim van, és volt 2db M.2 NVME is a lapomban, az egyik 3.0x4-en ment az elsődleges, a másodlagos m.2 meg 2.0x4
VGA 16x-os :)

Sőt jelenleg 2200g-s proci van benne amivel a VGA csak 3.0x8-on tud menni, 1080ti-vel, de elöbb fogy el a Proci mint maga a sávszél a PCI-E-ből :D

Én ezt a Taichi lapot bátran ajánlom mindenkinek aki 3xxx-es konfigot tervez. Minden van rajta ami teljesítmény szempontjából kellhet egy 3xxx alá - és az ára sem vészes- ha azt nézzük hogy 12 magos procit is vígan kiszolgál, sőt még ha lesz Bios hozzá 3950x-et is

(#990) Jacek válasza ziyan (#988) üzenetére


Jacek
veterán

Természetesen az egyéni igényekhez igazodni kell :)

Arany középutnak árban MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WiFi de az Asrock Tachi x570 ez itt svédben 88 otthon van 95-ért, ennek az elödje sem rossz és a VRM sem az alap 4 vagy 4'2 hanem 5'2 jó cucc volt x470-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#991) Jacek válasza Walter_White (#989) üzenetére


Jacek
veterán

Most szerintem a x470 Tachi ár/teljesítményű lap a felső katban.

[ Szerkesztve ]

(#992) ziyan válasza Walter_White (#989) üzenetére


ziyan
tag

Utánanéztem, úgy tűnik az X470 Taichi-nél úgy osztották el a lane-eket, hogy vagy a harmadik PCIe slot működik, vagy a második M.2 slot (2.0 x4 módban).
Asus-éknál viszont mindig működik a harmadik PCIe slot, és a második M.2 slot is 3.0 x4 módban megy, cserébe viszont a videokártya csak 3.0 x8 módot kap: [link]

Bonyolódik a téma, de legalább lehet dönteni az igényeknek megfelelően :)

[ Szerkesztve ]

(#993) Puma K válasza D1Rect (#987) üzenetére


Puma K
veterán

Ha mindegy, akkor:

Alaplap:

MSI Meg ACE

Asus Crosshair VIII Hero

Memória:

G.SKILL Sniper X 64GB (4x16GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16Q-64GSXFB _vagy_ F4-3000C16Q-64GSXKB

G.SKILL 64GB (4x16GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16Q-64GVRB

G.SKILL 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16Q-64GVK

G.SKILL Trident Z 64GB (4x16GB) DDR4 3466MHz F4-3466C16Q-64GTZKK

De a RAM vásárlásánál nézz utána a kompatibilitásnak!

Elvileg most már eljutott az AMD is arra a szintre mint az Intel már jó pár éve... hogy bármilyen hulladék RAM-ot beledobsz az alaplapba akkor gond nélkül mennek együtt. De azért biztos ami ziher...

A PCI-E x4-es sebességű új SSD-k meg később jelennek meg. 1-2 hét múlva.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#994) Jacek


Jacek
veterán

Én is cseszem itt az agyam a Zen2-vel.. milyen jó is lenne a 3900X SMT offal :) De olyan szépen megy a 2700x SMT off 4.25-on allcore hogy semmi értelmét nem látom :) Persze gyorsabb emg minden de az IPC nővekedésen kivül minek..

(#995) Puma K válasza Jacek (#994) üzenetére


Puma K
veterán

Meglennék bőven a mostani 4790K-val 4,7GHz@1,25v-on, de pl egy AC: Odyssey-ben 100%-on jár mindegyik szál... fut-megy ahogy kell és a framerate is szép egyenletes, de az érkező konzolok függvényében inkább tartalékolnék egy kis erőt a 3900X-el... mondjuk jobban örülnék egy olyan verziónak a Ryzen 9-ből ami nem 105W-os TDP-vel rendelkezik...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#996) Hubba12 válasza Jacek (#994) üzenetére


Hubba12
senior tag

Én is pont ezen agyalok hogy a 2700x-et cserélni nem tudom megéri e. Én is 4.3 all core használom(smt on).
Bár láttam egy fényképet itt hogy pl AC Origins-ben feleződött a cpu késleltetés. Az pont egy olyan játék ahol a 2700x nem tudja ki hajtani a 2080ti-t.

Csak az ASUS!

(#997) SECTORnooB válasza Puma K (#995) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Erre találták ki a manuális beállítást.

(#998) Malibutomi válasza Puma K (#995) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hasonlo cipoben jarok, 4770k-t cserelnek (majd). De azt hiszem nekem eleg lesz a 8/16 Ryzen is.

(#999) syler123


syler123
veterán

Ahol vettem volna a procit, ott árat emeltek. Szerintetek mekkroa az esély, hogy 1 hónapon belül 60eFt környékére esik a Ryzen 3600? Kb az lenne a reális ára.
A készlethiány miatt annyi az ára amennyi?

Sirandrish: most 70 az alzánál, annyit szerintem nem ér. Még ha 8 magos lenne... Időtállóság is kérdéses. Lehet inkább a 3700x-et kellene vennem.

[ Szerkesztve ]

(#1000) Sirandrish válasza syler123 (#999) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha jól tudom pl az Alzánál 68K körül, míg az Iponnál 72K-ról indult.
Kb ezek az árak várhatóak szerintem egy jó darabig. Ilyen várólistával felesleges is lenne az árcsökkentés.
Meg hát gyakorlatilag egy hete jelent meg a cucc...kétlem hogy pár hónapon belül 15%ot esne az ára..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.