Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Mate válasza kleinguru (#1795) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt ma írták? Meglévő rendelésed van, vagy most rendeltél volna?

(#1802) Puma K válasza Puma K (#1752) üzenetére


Puma K
veterán

Hallló itt víziló :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1803) Timer válasza Puma K (#1752) üzenetére


Timer
veterán

Lap függő, és lapon belül is UEFI verzió függő, hogy mi és hány megahertzen megy. Nálam az előző deszkámnál volt olyan, hogy ugyanaz a kit 2933-on volt stabil, egy frissítéssel arrébb már csak 2600-on, végül meg 2800-on. Tököm se érti, mitől függ mindez, szerintem ezen a szinten is megy a gányolás meg a taknyolás, aztán a vége meg egy rohadt nagy random függvény.

[ Szerkesztve ]

(#1804) Puma K válasza Timer (#1803) üzenetére


Puma K
veterán

Hát ez "jól" hangzik :D

Ez mind AMD vonalon volt AM4-en belül és melyik chipsettel?
(csak mert nem látom az adatlapodon a konfigodat)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1805) MPowerPH válasza kleinguru (#1795) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az jo... Ha eddig tart nekik ez, akkor a 3950X -ek megjelenese utan is varhato keszlethiany, es akar tobb mint 1 honapos varakozasi ido. :(

Don't Tread On Me

(#1806) Puma K válasza MPowerPH (#1805) üzenetére


Puma K
veterán

Ezért is és a BIOS frissítéseknek is hagyok időt a 3900X-nek őszig-télig...

Addig már úton van a RAM, és az alaplap is körvonalazódik... de az nagyon X470-nek néz ki jelen állás szerint.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1807) wwenigma válasza Timer (#1748) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most rakom be a gépbe a 3700x-et ami 116k volt, mérek egyet majd. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1808) Timer válasza Puma K (#1804) üzenetére


Timer
veterán

B350.

@wwenigma: kíváncsi vagyok! ;)

(#1809) MPowerPH válasza wwenigma (#1807) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is. A B450 -es lap miatt foleg.

Don't Tread On Me

(#1810) Alpi. válasza KAMELOT (#1793) üzenetére


Alpi.
addikt

[Ez itt nagyon off.]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1811) kleinguru válasza Mate (#1801) üzenetére


kleinguru
addikt

Meglévő a rendelés és mai az infó.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1812) Puma K válasza Timer (#1808) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi az infókat!

Akkor ez izgi lesz ezekkel a memóriákkal és ezzel vagy azzal az alaplappal a majd később vásárolandó 3900X mellé :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1813) Mate válasza kleinguru (#1811) üzenetére


Mate
nagyúr

Ennek nagyon nem örülök. Nekem 2 hetet ígértek. 1 hete.

(#1814) Alpi. válasza Puma K (#1812) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezzel vedd, ha rám hallgatsz, ne azzal. :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1815) Shkiz0 válasza MPowerPH (#1805) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én már írtam, hogy elvileg a héten én látok érkező szállítmányt :)
Az más kérdés, hogy meg is fog e jönni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1816) warcat


warcat
veterán

Hát sajnos az aug 22. egybevág az EU AMD-s rep? től származó infóval aki 2-3 hetet mondott a komolyabb EU készletre 3900xből (ha alza biztonságosra vette a dolgot, hogy ne verjék nekik az asztalt 17.-e környékén)

@Shkiz0: és hogy jut-e belőle kiskerben megvehető, vagy mindnek gazdája lesz már hamarabb :)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1817) Shkiz0 válasza warcat (#1816) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs gazdája, mert nem vettem még fel senkitől sem előrendelést, ugyanis mint mondtam, máskor is volt már, hogy írva volt érkező darabszám, aztán nem jött időre.
Így meg ígérni senkinek nem akarok semmit, mivel darabszámot pontosan nem tudok, illetve a kiírt ár sem biztos. Úgy meg hogy nem tudok fix árat, nehéz előre bárkinek is bármit mondani.
Annyit mondhatok, hogy 26.-ra van írva a többi 3xxx procival együtt.
Hét végén, vagy jövő hét elején már okosabbak leszünk. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1818) Palinko


Palinko
tag

Áh itt nagyon laza, 3900X szombat este berendelve, ma nyit a bolt mondják majd küldik, pár perce jött az sms, hogy feladták, holnap délelőtt itt lesz. Csak az a szépséghiba, hogy egy ház, meg egy hűtő van mellé :D itt az ideje a többi alkatrészt beszerezni mert így kevés lesz :D Az is meglesz a héten, jövő héten ha minden igaz, de a procit muszáj volt leütnöm mert itt nálunk is igen csak viszik, nálatok meg ahogy nézem még mindig nincs.

(#1819) warcat válasza Shkiz0 (#1817) üzenetére


warcat
veterán

Ez mondjuk jogos aggodalom, amit én összeszedtem reddit és egyéb fórumok alapján, AMD eleve nem szállította le az előrendelt/igényelt darabszámokat 3900Xből (100 darab helyett 10-20 és hasonlók) így eleve nem csillapult a kezdeti hirtelen igény sem, nem csoda, ha nincs sehol mostanra.

EA: It's in the crate!

(#1820) balage06 válasza Feriboy2 (#1788) üzenetére


balage06
tag

PBO off, stock beállításokon, még agresszívabb PWM fan görbével is egy stress test alatt simán a 70-es tartomány tetejére ugrik és ha huzamosabb ideig futtatom, benéz 80 fölé is (Core Temp 1.14 alapján a peak esetenként volt 90 körül is).

(#1821) MPowerPH válasza warcat (#1819) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez sem veletlen. Szerintem nagyon durvan megy a binneles, es keves az olyan chip, amit 3900X -nek eltudnak adni. Azert van par szempont, aminek itt mar meg kell feleljen, es ami a kisebb modellekben meg nem meghatarozo, ha esetleg nem olyan jok az ertekei.

Don't Tread On Me

(#1822) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Na, eldőlt a Ryzen projektem sorsa. 30-ért kifogtam egy új 2600-ost, most azzal elvagyok egy ideig, és majd pár hónap múlva leakasztok egy 3600-ost használtan 45-50körül. Egyszerűen nem éri meg a mostani 75ezres bolti árat, bármennyire is jó proci. Az helyzet, hogy a 30ezres 2600-hoz képest még a 45-50-et sem érné meg, mert közel sem gyorsabb 50-60%-al.

[ Szerkesztve ]

(#1823) SECTORnooB válasza Cingáriusz (#1822) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szó-szó kevés magot használó alkalmazásokban egyértelműen jól érezhető az előrelépés, nem hiszem, hogy belátható időn belül lesz érdemi ár csökkenés a használt piacon meg majd úgy kell vadászni rá.
De mindenre elég a 2600-is így irracionális döntés a cseréje.

(#1824) Cingáriusz válasza SECTORnooB (#1823) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Mire mindenki bevásárol és a készletmennyiség is normalizálódik, elkezd esni szépen az ára. Én arra tippelek, hogy november-decemberre már 60 alatt lesz boltban, és 50 alatt használtan, HA egyáltalán valaki el akarja majd adni, mert kétlem, hogy csalódna benne bárki. Egymagos teljesítmény sajnos nem ér meg nekem ekkora felárat.

(#1825) jokeph válasza Cingáriusz (#1824) üzenetére


jokeph
nagyúr

meg is bírom várni. :)

Nekem érdemes váltanom, kell az egymagos teljesítmény és a min 6 mag is (online multi stream esport game). ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1826) R3laX válasza Cingáriusz (#1824) üzenetére


R3laX
addikt

Sztem az elég korai. Zen+-nak is kellett majdnem 1 év, +Zen2 a nagy áreséshez. Karácsonyra meg végképp nem számítanék -20.000Ft-os áresésre :) .

(#1827) SECTORnooB válasza R3laX (#1826) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Így van, még márciusban is alig alig pár ezret süllyedt a Zen+.
Csak a készlet kisöprést követően estek az árak drasztikusan,plusz vegyük mellé azt,hogy a Zen2 már 100%-ban versenyképes termék az Intel ellen,így már nem csak alternatíva.

(#1828) Cingáriusz válasza SECTORnooB (#1827) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Pont ezért is számítok áresésre, mert végre beindulhat az árverseny az AMD és az Intel között, ami nekünk, fogyasztóknak jó. Most már az Intel végre felkötheti a gyatyáját, mert nem csak az árazással tud alávágni az AMD, hanem bizony a termékek is nagyon jók.

(#1829) palfitom válasza R3laX (#1826) üzenetére


palfitom
félisten

Így van, év végéig én sem számítok nagy ár-esésre...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#1830) Floyd80


Floyd80
addikt

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1831) SECTORnooB válasza Cingáriusz (#1828) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ezért nem fog árat csökkenteni... 68 ezerért ad a 8700-al ekvivalens teljesítményt, majd árat csökkent nem? :P
Árverseny meg nincs... az AMD a legrosszabb esetben is,kb ugyan azt adja olcsóbban,vagy többet de inkább többet (kompatibilitás stb..)

[ Szerkesztve ]

(#1832) Cingáriusz válasza SECTORnooB (#1831) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Meglátjuk. ;)

(#1833) Alpi.


Alpi.
addikt

3600/3600X-eket érdemes figyelni a listán ! :))
Nem számítok én sem nagy áresésre illetve dömpingre a használtpiacon. Nem életszerű, hogy valaki ebbe csalódjon szvsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1834) wwenigma válasza Timer (#1808) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nah ez érdekes volt. :D Gyors tapasztalatok.
CPU hőmérsékletet 70°C-ig engedi fel a gyári hűtővel, ott fogja meg rovidebb terhelésnél eloszor majd aztan belenyalogat a 85-86°C-ba.
Patriot Viper 4 memóriát (PV416G340C6K) alapból felrakta 3600-ra és jelentek meg uj opciók XMP profilnál. 3400-ra visszaallitottam AUTO-ra azaz amit tud a ram, na akkor nem indult Win10. :P

Linkekben kis 5 perces AIDA stabilitas teszt alatti adatok képekben.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

2600

3700x

A kulonbség csak a 3400 16-18-18-36 1T és a 3600 18-18-18-36 1T-ben van. A ram XMP profiljaiból válogatta ki.

CPU-Z ezt dobta [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1835) SECTORnooB válasza Alpi. (#1833) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Főleg,ha arra is gondolunk,hogy ha az új ára csökken vele együtt a használt piaci értéke is...így mindig is meglesz az a 20-25ezres difi...

(#1836) Floyd80 válasza Cingáriusz (#1822) üzenetére


Floyd80
addikt

Többe kerül egy 4770 is. :) A K-t 45-ért vitték el áprilisban vagy mikor. Ha vártam volna, akkor most +6 ezeért lett volna 3600-om, 68 volt az új Alza ár, 62 volt a 2600X, de hát minek várni, rengeteg stresszelt járt amúgy is a platformváltás.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1837) abridabri


abridabri
veterán

Ryzen 9 3900X, SMT ON vs. SMT OFF, 36 Game Benchmark
Na vegre ,erre a tesztre vartam :C
Azt hittem 12 /12 jobb lesz jatekra mint 12/24 , tevedtem :U

[ Szerkesztve ]

(#1838) Yany válasza abridabri (#1837) üzenetére


Yany
addikt

Is. A végén elég szépen látszik, hogy van, ami javul, van ami romlik, ráadásul elég széles skálán mozognak, sok múlik az engine-en.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1839) Timer válasza wwenigma (#1834) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a részletes beszámolót! Az a 85 fok azért nagyon meredeken hangzik, gyári ajánlás így vagy úgy. Ha valaki 3600-at futtatna egy B450 lapban rajtam kívül itt a topikban, számoljon már be a hőmérsékletekről! Én speciel úgy éreztem, rosszul pasztáztam, olyan szinten ugrált 15 fokokat is a hőmérséklet PBO-val, igaz, ez az 1600X-nél is így volt.

(#1840) MPowerPH válasza Timer (#1839) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyari hutovel.... :) Ebbol ne vonjal le semmilyen kovetkeztetest. Ha azt a hutot raraknam a 9900K -ra, akkor mar bootnal throttlingolna.

wwenigma: Szerintem a cpu-z bench nem szereti az AMD -ket. :N Nem a legjobb modja a tesztelesnek. R20? :B Azt mondjak, az most AMD -nek huz inkabb, Intel nem is ajanlja a hasznalatat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1841) JNSK válasza Timer (#1839) üzenetére


JNSK
aktív tag

Nekem egy asus tuf b450m gaming plusban van. A gyari hutovel 80 c fole is mint de csak pillanatokig. Vettem ra egy CM Hyper 212-t azzal eddig 72C volt a legtobb amit mertem. Kicsit allitottam a ventik sebessegen azert, de eleg halk igy is :)

[ Szerkesztve ]

(#1843) wwenigma válasza MPowerPH (#1840) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Most csinálom akkor, nekem inkább a real life számít de megnézzük. Retek lassú az egyszalas teszt, multicore-ban újraindítás után úgy hogy nem futott semmi 4732-t dobott.

Singlecore tesztben szépen látszik hogy az egyik CCX-ben ugrálnak a szálak. és nem random a 8 mag között.

Timer: nem olyan vészes mint hangzik, és stock cooler. Egy jó vízzel megkinalva szebben domboritana. ;)

Fogyasztás uresjaratban ugyanaz mint 2600-zal, teljes rendszerem monitorral 120-125W, proci terhelve 190-195W köze ugrik fel.

CPUz legujabbat is felraktam: [link]

Egyebkent amiota atdolgoztak a CPU-Z -t kb 1 eve talan azota szebbet domboritanak az intelek benne mint elotte... :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1844) MPowerPH válasza wwenigma (#1843) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem mindenkinek. Koszi egyebkent, erre voltam kivancsi. Itt azert mar jobb a helyzet, de meg mindig van elmaradas az uj chipsettel szuletett eredmenyekhez kepest. Gondolod, ezt kesobb BIOS frissitessel kompenzaljak? A lap elvi felepitese nem igen valtozott.

Bennem par hettel ezelott tudatosult, hogy mar ennek is van beepitett benchmark -ja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1845) sfknasty


sfknasty
aktív tag

én ryzen 3600-ra váltottam MSI X570 Gaming Edge lappal.4.2Ghz-en AIO-val hűtve nekem is felszökik 80-85 fokra stressz teszt alatt.Cinebench r15 alatt a max pont az 1675 volt.De ami a leginkább érdekes az a memória.
G Skil Trident Z F4-3200C16D-16 GTZR (hynix AFR) egészen 4333MHZ-ig elment CL18-as időzítéssel stabilan1.5v-on! tovább nem feszegettem a határait,mert nem merek sem a SOC-nak sem a memóriának több feszültséget adni.Szerintem nagyon jó egy 3200-as ramtól,hogy ennyi potenciál van még benne :C

[ Szerkesztve ]

(#1846) SECTORnooB válasza sfknasty (#1845) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szép eredmény,kicsit érdekes a processzor hőfok, nálam is 4.2Ghz allcore,de 58 foknál (BFV) megáll dupla ventis Broki 3 mellett/ alatt.

(#1847) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Találkozott valaki olyan problémával, hogy az MSI alaplap nem látja a bios-t? M-flash-el szeretném frissíteni a bios-t, de a lap sehogy sem látja. Próbáltam több különböző méretű pendriveot, FAT32-re formázva, különböző programokkal, de sehogy sem jó.

(#1848) Timer


Timer
veterán

Köszi a hőfokokat! Engem már 75 foknál az agyf@sz kerülget, rossz beidegződés lehet, amióta elfüstöltem egy 4790K-t... :)

Én is játszottam ma a konfiggal picit. Elkezdtem az offsetet feljebb tolni, és nézegettem a CB15 pontokat. Mivel minden PBO és tuning kikapcsolva maradt, arra voltam kíváncsi, hogy 3.-9re fixálva mi az a vcore, ami még nem fűti túl, de kihozza a maximumot. Mivel a manual vcore beállítás továbbra sem megy (sóhaj), így marad az offset. Nos, picivel több offsetet kellett adnom neki, most terheletlenül 1.155V jellemzően, terhelve 1.177, ritkán 1.188, és így érte el a CB15-ben az 1482 pontot. Amikor minden turbó aktív volt, és másfél voltot is rádobott a rendszerre, akkor volt 1535 pont az AIO alatt. Gyári hűtővel nem teszteltem, arról nincs infóm. Az idle hőfok így 43 fok, AIDA stresszteszt alatt 1 óra után 64-65 fok között ingadozik. Egyelőre ennyi elég. Érdekes, hogy ha bezárom az AIDA-t, a cinebench 10-15 ponttal többet ad ugyanazon beállítások mellett. Az AIsuite3 bezárásával semmi nem változik. 32 GB RAM mellett nem hiszem, hogy a memória terhelés miatt lenne pontvesztés, igaz lehet az AMD-s közlemény, hogy ezek a monitorozó cuccok visszafogják a processzort valamelyest.

Más. Azzal, hogy leszedtem a hwinfo programot, a jelek szerint megoldódott a szenzor értékek eldobásának problémája. Lekopogom, tegnap óta egyszer sem jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

(#1849) sfknasty válasza SECTORnooB (#1846) üzenetére


sfknasty
aktív tag

játék alatt max 65-70 fok-ig megy fel a hőmérséklet.Aida stressz teszt megizzasztja rendesen.2600-ról váltottam és az egyértelműen látszik,hogy valamivel több hőt termel a Zen 2,mint a Zen+.

(#1850) SECTORnooB válasza sfknasty (#1849) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nálam 2600X kb ugyan ennyit termelt,ha nem kevesebbet.
Milyen hűtőt használsz pontosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.