Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Leon77 válasza SECTORnooB (#399) üzenetére


Leon77
őstag

Azt láttam, hogy menni fog vele.... na mindegy, lehet később lesz majd valakinek ilyen kombója, mint amit én szeretnék.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#402) -vitya- válasza SECTORnooB (#399) üzenetére


-vitya-
őstag

jaja, az ő alaplapjában a 3900x OCval, de a 3950x is alapból még jó lesz, a táblázat alapján. De hiszek ennek a táblázatnak :)

-=Витя=-

(#403) SECTORnooB válasza Leon77 (#401) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sztem,ha lesz is ilyen, ő meg rád fog várni... :DDD
Ha venni akarsz, akkor sztem felesleges várni,ha csak nem akarod olcsóbban megkapni.

(#404) Beast007 válasza joysefke (#394) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ez szerintem nem rossz 280as aio-val nálam 2600@4,1Ghz 1,32V jelenleg 54- 62 fok. Persze játék függő.

(#405) Yany


Yany
addikt

Skacok, chipset nélküli miniITX alaplapról van valakinek infója? Tudjuk, hogy a CPU rendelkezik egy teljes értékű vezérlővel, szóval minden technikai feltétel adott hozzá, csak hírben (és keresőben sem) nem találkoztam még ilyennel. Pedig csoda kompakt kis NAS-t tudnék építeni egy ilyen masinával. Még a mini ITX-nél is kisebb lehetne simán. Se PCIe, se semmi nem kéne bele, csak egy APU, egy kis RAM, meg SATA és/vagy m.2 csatik.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#406) Prof


Prof
addikt

Érdekes, hogy egy Intel fanboyt se látok sírni, hogy az Intel féle Boost technológia az lótúró az AMD Ryzen féléhez képest.

(#407) SECTORnooB válasza Prof (#406) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mert semmi sem számít, csak az,hogy 720p-ben vagy alatta még mindig az Intel a gyorsabb :)

(#408) Prof


Prof
addikt

A 3600 a legrosszabb "selejt" CPU a kukából, még szép hogy melegszik :W

Nem véletlen hozzák a normál procikat nem letiltott magos, teljes értékű procikat később drágábban (3800x, 3950x) így éri meg, plusz a gyártókapacitás is véges.

(#409) SECTORnooB válasza Prof (#408) üzenetére


SECTORnooB
addikt

2600 is "selejt" volt anno akkor a 2600-nak is jobban kellett volna melegednie? :U

(#410) Prof válasza SECTORnooB (#407) üzenetére


Prof
addikt

Ne viccelj már ha 240p Tetrisben nem lesz meg a 830 fps csak 823, akkor az legalább 20 korbácsütés és a gamer közösségben a suliban kitagadnak, már a múltkor is a coolkids csapatból kitagadtak mert nem volt meg első nap a legújabb rágott almás tepsifon :O ...
Sok AMD fanboy arra megy rá, hogy az ember szocális életét tönkretegye :W

(#411) solfilo


solfilo
veterán

Techspot is tesztelte már a Ryzen 5 3600-at.

(#412) SECTORnooB: :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#412) SECTORnooB válasza solfilo (#411) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kérem az újra mérést nekem más jött ki!! :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#413) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Várható olyan , hogy pl most a polcon lévő CPU-k "első szállítmányosok", de pl a most gyártásban lévők már 2.-3.-ba esnek bele, valamelyest javítva? Megeshet ilyen? Ha igen mennyi lehet az átfutás?

Csak azért kérdezem, mert minden CPU képen amit láttam egy rakat szám van, amik közül az első három leválasztott... AZ mikor, és miért ugorhat? Van erre forrás, hogy mik azok a számok?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#414) Prof válasza SECTORnooB (#409) üzenetére


Prof
addikt

Ha nem egy kiforrott 12nm-es gyártástechnológiával lett volna gyártva, amiben sokkal jobb volt a kihozatal /selejtarány akkor igen.
Amúgy meg kismillió oka lehet, pasztázás, cooler, BIOS feszültségszabályozási hiba stb. Az se mindegy hol méri a hőmérsékletet, hol vannak az aktív magok, milyen a hőelosztás a bordán stb.
Első 7nm-es CPU-juk lehet újongani de én tuti ha akarnék új procit megvárnám a Zen2+-t.

Mennyire bestbuy procik lehetnének ezek később ha mint anno a phenomot, lehetne mag letiltást feloldani, egy sokkal jobb kihozatalú kiforrott 7nm-es gyártástechnológiával.

(#415) joysefke válasza SECTORnooB (#412) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szép.

Mit csináltál másképp mint a teszterek, tunningoltad, RAM-mal játszottál vagy csak bepattintottad és ennyit dobott a gép? Esetleg futásonként 2-3%-os a szórás?

Ez az eredményed 1.5%-kal jobb mint a Techspot-os és majd 3%-kal, mint a CB 3600-as CB R20 tesztje...

Értem, hogy nem sok az a 1.5-2-3%, de hogy Te nem kaptál különb CPU-t, alaplapot, RAM-ot mint ők, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#416) Kvg válasza ledgeri (#413) üzenetére


Kvg
senior tag

Sok proci már le van gyártva, te melyiket küldenék tesztelni a médiának? Akkor mivel is lesz jobb átlagban később?

(#417) SECTORnooB válasza joysefke (#415) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ez mind mérési hibahatár kábé, CB15-ben kaptam már 202-őt is egyszálon.
Egyszer ennyit dob máskor meg mást.
Minden alap 3200Mhz-s kittel.
Mivel még az Asus nem tudott egy normális BIOS-t lerakni az asztalra, így nem tudom normálisan letesztelni sem. Az MSI sem igyekszik kijavítani az Afterburneres hibákat,pl,hogy nem jeleníti meg azokat amelyeket kijelöltél vagy nullát mutat.A kitett "tesztjeim" olyan kivettem a dobozból és ennyit futott kategória.
Prof: Nem hiszem,hogy a paszta lenne a probléma,mert forrasztott

(#418) S_x96x_S válasza ledgeri (#413) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Csak azért kérdezem, mert minden CPU képen amit láttam egy rakat szám van,
>amik közül az első három leválasztott... AZ mikor, és miért ugorhat?
>Van erre forrás, hogy mik azok a számok

gyártási hét.
A "1921" - 1919 - 21.heti gyártás.
A "1922" - 1919 - 22.heti gyártás.

elképzelhető, hogy a későbbiek már jobbak lesznek.
De ez a TSMC-től is függ.

sacra talán a 40.hét már jobb lehet.

bővebben:
legalábbis régebben így volt.
"UA [2digits-YEAR][2digits-WEEK] [3letters-Assembly and Diffusion]"
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6scnlg/ryzen_reading_your_production_batch_number/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#419) Leon77 válasza Prof (#414) üzenetére


Leon77
őstag

Erről a selejt dologról dobjal már légyszíves egy linket. Érdekelne.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#420) S_x96x_S válasza Prof (#414) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>egy sokkal jobb kihozatalú kiforrott 7nm-es gyártástechnológiával.

annyira azért nem olyan rossz a kihozatal.

- összehasonlítva az Intel 10nm-rel
- és https://prohardver.hu/hir/tsmc_7_nm_kihozatal_vartnal_jobban_javul.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#421) Dragon3000 válasza Kvg (#383) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy jobb lesz a 7nm úgy a cpu-k is lehetnek jobbak, kisebb feszültséggel tudhatja ugyanazt a frekvenciát vagy 100 esetleg 200Mhz-cel magasabb frekvencia érhető el....

(#422) schawo válasza S_x96x_S (#418) üzenetére


schawo
titán

jó régi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#423) Altair77


Altair77
tag

Már bocsánat de a melegedést mivel nézték a stock cooler-el ? Mert azzal nyilván melegedni fog az a szerencsétlen 3600.Nálam 35 fok idle és 45 fok Wildlands alatt, 4.2Ghz-en boostol 1.3vcore-al.
Épített víz van rajta de szerintem egy normálisabb léghűtéssel is hozható.

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#424) DzsedalY válasza solfilo (#411) üzenetére


DzsedalY
tag

A játéktesztek nagyon érdekesek, nem hoz annyi pluszt egy 2600-hoz képest, hogy megérje váltani, pedig az IPC javulás miatt jobb eredményeket vártam...

(#425) Kvg válasza DzsedalY (#424) üzenetére


Kvg
senior tag

2600 ról nem, de csicska 5775 ről igen pedig ez i7 "HT volt"

[ Szerkesztve ]

(#426) HookR válasza Yany (#405) üzenetére


HookR
addikt

Ragaszkodsz a Mini-ITX mérethez? Mert elvileg hamarosan kapható lesz az A300M-STX Mini-STX formátumú alaplap külön is, de barebone-ként ASRock DeskMini A300 néven már most is megveheted.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#427) Floyd80 válasza Altair77 (#423) üzenetére


Floyd80
addikt

A computerbase-n Noctua NH-U14S N, a lengyel tesztben NH-D14.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#428) Altair77 válasza Floyd80 (#427) üzenetére


Altair77
tag

Hmm érdekes,megnézem majd prime95-el mit mutat.

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#429) Lezl válasza Altair77 (#428) üzenetére


Lezl
tag

Idle Fogyasztást tudsz valahogy nézni?
És te milyen alaplapban használod?

(#430) Yany válasza HookR (#426) üzenetére


Yany
addikt

Köszi, éppen valami ilyesmire gondoltam, csak chipset nélkül.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#431) ledgeri válasza Kvg (#416) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Első gépem (saját választású, és összeszerelésű) amin ülök, és akkor mikor választottam nem tudtam semmit a gépekről (Egy hónapos utánajárás még nem market ismeret) Mostanra már tudom, hogy mikre érdemes figyelni, de attól még ez az első launch, amit nagyon nagy vásárlási potenciállal követek, de a fenti infó nincs meg.... Azért kérdezem...

(#418) S_x96x_S Köszi, nézegetem! Igazából az újaknál az első sor tűnt fel, arra gondoltam, de a több infó jobb!

(#420) S_x96x_S Akkor alap kérdésemmel, és linkeddel egyetemben: A kihozatal-javulás módosít-e bármit az első napos, és spekulatív utcsó napos polcon elérhető proci között, nagyobbat, mint a szilikon lottó?

Inkább egyben: arra lennék kíváncsi, hogy X modell név alatt futó processzoroknál a konkrét gyártás változik-e, változhat-e nagyobb mértékű teljesítmény növekedést nyújtva, nagyobbat mint pl a nulla napos Bios, és a pl első hónap+-os Bios különbsége?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#432) Prof válasza SECTORnooB (#417) üzenetére


Prof
addikt

Ne szívass mióta forrasztják gyárilag a hűtőbordára a procit :Y Lemaradtam valamiről?
Az Artic Silver XX az az ami egy versenyautón a gumikeverék, lehet a legjobb hűtő rajta ha szar a hőátvezetés a bordára akkor adtál a szarnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

(#433) fauv


fauv
őstag

Tesztek szerint ha 3600-ban gondolkodom, alapjáraton nézzek hozzá komolyabb hűtőt is?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#434) SECTORnooB válasza Prof (#432) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Félre értettelek :DD

(#435) Prof válasza DzsedalY (#424) üzenetére


Prof
addikt

Játékra a közép és felső kategóriás CPUk már jó ideje overkill kategória.
(feltéve hogy nem mesterséges CPU teszt jellegű, alacsony felbontású életszerűtlen beállításokat használ vki)
Ha nincs 2080Ti-d akkor kb. minden forint CPU-ra játékra kb. pénzkidobás az utóbbi generációkat nézve, pláne ha nincs mellette megfelelően gyors RAM / rajta jófajta cooler+paszta. Máskérdés, hogyha 8/16-os Ryzen alapú konzolokra megy majd a fejlesztés és azon játékok PC portjai jönnek, azok majd hogy mennek. Addigra lesz már talán Zen2+, 3 is míg kiderül.
Jobb IPC nem elég, ha nagy az órajelkülönbség, plusz meg a cache sebessége /mérete befolyásolhat sokat.

[ Szerkesztve ]

(#436) SECTORnooB válasza fauv (#433) üzenetére


SECTORnooB
addikt

1 óra BFV után lowon 1080p-ben, pár fokkal melegebb mint a 2600X-em volt húzva...ja meg nyár is van..
Full vállalható a történet...az,hogy most a gyári kúúlerrel mit hoz az meg egy másik történet.

[ Szerkesztve ]

(#437) fauv válasza SECTORnooB (#436) üzenetére


fauv
őstag

Gyári hűtővel?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#438) Altair77 válasza Lezl (#429) üzenetére


Altair77
tag

Asus Rog Strix x470-ben csücsül 5007 Bios-al.Hát nem tudom mennyire reális a 6-7 watt amit az Ai Suite ír. :DDD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#439) SECTORnooB válasza fauv (#437) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Brocken 3-al hűtöm, ahogy az adatlapom is állítja :))
Kis Stealth hűtő meg nem tehet róla,hogy a 3600 mellé csomagolták.
Anno az 1400 meg az 1200 mellé maga volt a tökéletesség,de már nem azok az idők járnak.

(#440) S_x96x_S válasza ledgeri (#431) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> hogy X modell név alatt futó processzoroknál a konkrét gyártás változik-e,
> változhat-e nagyobb mértékű teljesítmény növekedést nyújtva,
> nagyobbat mint pl a nulla napos Bios, és a pl első hónap+-os Bios különbsége?

bármi megtörténhet a mai világban, és senki se jövőbelátó. ;)
ha tudsz várni, akkor várj - ha nem, akkor vegyél olyat, amit pillanatnyilag a legjobbnak tartasz.

Mindig mindenen lehet reszelni , javítani, és nagy valószínűséggel a 2020Feb-ban gyártott ZEN2-es chipletek jobbak lesznek, mert negyedévente azért finomítgatni szokták a gyártást - legalább a kihozatal miatt is.
ha jobb a kihozatal akkor az átlagos freq is jobb.
A 7nm+ - pedig még jobb lesz.

másrészről az INTEL prociknál már teljesítmény csökkentésnél tartunk,
a sok security meg microcode patch miatt. szóval tényleg minden megtörténhet.
Akár jobb - akár rosszabb is lehet ;

Mottó: "A verseny jó!"

(#441) Jacek


Jacek
veterán

3800X-ről valami infó? Mért van eltitkolva? :) Azt várom eléggé..

(#442) c41r0^


c41r0^
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok a ZEN2 audio alkalmazások alatti teljesítményére, ha látott már valaki valahol, ne habozzon belinkelni :)

Ahol a real-time latency is számít (ASIO driverben minél kisebb buffer size), ott eddig Intel dominancia volt (magas órajel, erős egy magos performancia miatt). Bár virtuális hangszerek használata esetén (VST), és 128-256 ASIO buffer size esetében már a Threadripper az élen volt, így számítok rá, hogy a ZEN2 csak még jobb lesz ebben és a low-latency alkalmazásoknál is lesz előnye.

Eddigi releváns tesztek.

Lassan időszerű váltanom a 3770k@4.3 GHz HT ON (4c/8t) CPU-mról, vszínűleg 3900X vagy 3950X-re ad, ha már mérséklődnek az árak, bár simán lehet, hogy az UAD Apollo Twin USB (USB 3.0) ASIO drivere visszafogja az alacsony késleltetést bármely bikább gépen is. Jelenleg pl. 80% DAW-beli CPU load esetén (Ableton Live) egy zenei projektben 512 sample közben nincs audio artifaktom, szóval még ez elég jónak is számít. 256-nál már azért van, mondjuk ez nyilván DAW függő is (melyik zenei sáv melyik magot használja, hogyan osztja szét, Live ebből a szempontból nem túl hatékony, ha egy mag meg van terhelve 80-90%-ra, az "magával rántja" a DAW full CPU loadot).

Aztán lehet, hogy csak egy ZEN2v2 lesz belőle :)

(#443) Altair77 válasza SECTORnooB (#439) üzenetére


Altair77
tag

Hmm azért még ma is egy nagyon jó kis cooler.Én még az első generációsat használtam,imádtam. :)

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#444) SECTORnooB válasza Jacek (#441) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szerintem nem kell érte a plusz pénzeket kiadni.
Mindegyiknek ugyan ott a vége.

(#445) Jacek válasza SECTORnooB (#444) üzenetére


Jacek
veterán

Tesztet néznék azért mert manual tunningot kizánám már felesleges, viszont ez nyolc maggal 105tdp-ből gazdálkodik, tehát lehet hogy megéri a felárat, persze lehet hogy nem.
Racionálisan minek váltanék 2700X-ről.

(#446) Kvg válasza SECTORnooB (#439) üzenetére


Kvg
senior tag

Hűtő helyett adhanának egy PC game serialt, azzal mindenki jobban járna. :D

[ Szerkesztve ]

(#447) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Tudom nem egészen ide tartozik, de nincs még saját topikjuk az új deszkáknak. Használ itt valaki X570-et? Érdekelne, hogy a lapon lévő kis berregő mennyire hangos vagy esetleg ki lehet kapcsolni/leszabályozni szoftveresen? B350-et le szeretném cserélni, de egyre inkább egy jobb X470 felé hajlok több dolog miatt is.

(#448) SECTORnooB válasza Jacek (#445) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Jogos, én is csak passióból vettem. :DDD

(#449) SECTORnooB válasza Kvg (#446) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Adtak is.....

(#450) Kvg válasza SECTORnooB (#449) üzenetére


Kvg
senior tag

Én csak konzol hozzáférést láttam.
F

Link?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.