Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Archttila válasza siva (#1246) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne gondolkodj! Gagyi bolt, gagyi garancia....

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1252) siva válasza syler123 (#1248) üzenetére


siva
aktív tag

:)

(#1253) stfreddy válasza Kvg (#1144) üzenetére

A ryzen 3xxx sorozat nem ilyen. Nézzétek utána redditen. Undervolt esetén csökken a teljesítmény is.

[ Szerkesztve ]

(#1254) jeni válasza siva (#1246) üzenetére


jeni
félisten

ennek viszont kegyetlenül beesett az ára!
tudom ez a TR4 rendszer-ezek szerint ez a vonal vakvágány lett.

[ Szerkesztve ]

(#1255) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#1256) wwenigma válasza jeni (#1254) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert lenne az? Van 2xxx Threadripper és a 3xxx-ek is jonnek majd 64/128 felállásban valoszinuleg Castle Peak neven.

Malibutomi: uhh de szép.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1257) KAMELOT válasza wwenigma (#1245) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos erősödni fog és még ott a kína vs usa. Ha ott gond lesz sokan kimennek onnét, így kb. 30% drágulni fognak ezek.

siva: 1 év garancia??? Bocs de bolond aki innen rendel. :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1258) Altair77 válasza wwenigma (#1239) üzenetére


Altair77
tag

Nekem ugyanez a ram nem megy csak 3000-en Strix x470F-Gamingben a R5 3600-os mellett :DD :N

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#1259) wwenigma válasza Altair77 (#1258) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elegen köpködték a kis Giga lapom ahhoz hogy megemberelje magát. :) Hivatalosan 3200ig tamogatja. :))

KAMELOT: ne legyen igazad mert besirok, 100 alá várom ha elül a roham....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1260) Yany


Yany
addikt

:( :( :(

X570 Aorus Master kiesett:
"I have the x570 Aorus Master....the Chipset Fan is high pitch and super annoying. Gigabytes x570 boards come with a little noise detection sensor and it is reading 55 to 62dB on the inside of my case and that is pretty much all from the chipset fan. The minute microcenter gets the Xtreme in stock, I am taking this board back...it is unbearable."
[link]

Röviden: idegesítő hangmagasság és hangerő. Köszi Gigabyte...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1261) KAMELOT válasza wwenigma (#1259) üzenetére


KAMELOT
titán

Mint már leírtam... Elmúlt 1 hét alatt 35€ lettek drágábbak a procik. Továbbá itt a német o. Ott is visszaesett a növekedés, ami erősítette a dolcsit. Eu gyengült.

Más: vártam ezt az amdt, de sajnos egyik oldalról sem fogott meg a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1262) abridabri


abridabri
veterán

X570 Chipset Overheating...!? (Investigation)
Aorus Pro es a Taichi ezek szerint halk chipset ventivel rendelkezik :K

[ Szerkesztve ]

(#1263) fudi2002


fudi2002
veterán

No, nemtom láttátok-e. Alza, 3900x
Szállítás alatt > 5 db
Várható 2019. 07. 23.
Végre :C

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1264) Palinko válasza fudi2002 (#1263) üzenetére


Palinko
tag

Nem tudom én eltököltem meg kalkuláltam vasárnapig akkor rendeltem be, tegnap kérdeztem mi a helyzet és júli 30 at mondtak. Nem tudom ez a mostani szállítmány érint-e engem de könnyen lehet nem mert sokan vannak előttem :(

(#1265) FollowTheORI válasza abridabri (#1262) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valszeg felhasználás/helyzet függő is... a fentebb linkelt topicban van ilyen is:

"I have the x570 Asrock Tiachi paired with the 3900x and it sits on my desk. I love the board but the fan wine is loud and annoying. Hopefully they make it adjustable with a bios update. I am on bios 1.4 and it doesn't allow you to adjust and the fan spins at over 6,000rpm all the time. Putting the cover on does help but it is audible and sometimes if it doesn't sit right I think it hits against the screws that hold it on so there is the bicycle playing card sound. Overall I am very happy with it ai just wish they would have spent a little more on putting a quality fan on the board."

:)

Szerintem hülyeség volt erőltetni ezt most az AMD részéről... bőven elég lett volna a prociban lévő x16 + x4 egy NVME SSD-hez, és a chipset marad a régi...
Na de mindegy, ők tudják.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1266) fudi2002 válasza FollowTheORI (#1265) üzenetére


fudi2002
veterán

"Szerintem hülyeség volt erőltetni ezt most az AMD részéről."
Erőltetni? Nem értelek. Még egy ősrégi b350-enben is mennek az új procik. Ki erőlteti valakire is, hogy vegye meg ezt a túlárazott alaplapszériát?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1267) venom8888 válasza fudi2002 (#1266) üzenetére


venom8888
őstag

De a max teljesitmenyel mukodnek a procik a regi lapban?

(#1268) fudi2002 válasza venom8888 (#1267) üzenetére


fudi2002
veterán

3900x erős vrm-es lap esetén igen. 3700x-ig ahogy néztem, még a "gyengébb" felépítésű alaplapokkal is simán teljes sebességet tudnak.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1269) FollowTheORI válasza fudi2002 (#1266) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván az X570 chipsetet a ventijével együtt... (erről van szó).

Egyébként csak akkor mennek a régiekben, ha van biosfrissítés, és tudsz frissíteni... különben jöhet a bootkit meg egyéb mókolás a boltokkal/szervizekkel. :)
(Ha újat vennél mindenből most egyszerre.)

(#1270) fudi2002

Bőven elég lett volna egy rev2 400 series lapkiadás, amin megy a PCIE4 garantáltan a procival... + rátenni a bios flashback funkciót is mindre, ahogy írod is... kb egy évvel ezelőtt meglépve ezt és felkészülve a mostani rajtra.

Amúgy meg vagy érted vagy nem, kár ragozni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1270) fudi2002 válasza FollowTheORI (#1269) üzenetére


fudi2002
veterán

Miért? A sok divatmajom megveszi a pcie4 miatt. Igaz, semmire nem tudják használni ezen részét, de megveszik. Mire elterjed a szabvány, már x670es chipnél fogunk járni... :)
De bevételi forrásnak addig tökjó. Viszont ami korrekt, hogy van alternatíva. Nézd meg az inteléket. z170-z270-z370-z390. A pofátlanság netovábbja... És ugye rebesgetik, hogy az új procihoz újra másik foglalat fog kelleni :)

Ui: Msit veszek, azt egy gombbal pendrive-al lehet frissíteni proci meg minden nélkül, csak áramot adva... :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1271) ziyan válasza Yany (#1260) üzenetére


ziyan
tag

Ezt BIOS frissítéssel orvosolták: [link]

(#1272) OgreImre válasza FollowTheORI (#1265) üzenetére


OgreImre
senior tag

Van már rá 1.60 BIOS, amiben ezt orvosolták.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1273) Leon77 válasza OgreImre (#1272) üzenetére


Leon77
őstag

Szerintem a nevesebb vizes boltok már faragják is a blokkot a chipsetre. A kis ventilátor számomra vicc kategória.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1274) ScomComputer válasza fudi2002 (#1263) üzenetére


ScomComputer
veterán

Majd az árát figyeld meg mire ideér...utána tapsikoljál.... :D :P

(#1275) fudi2002::
Hát kívánom neked tartsa, és legyen szerencséd... :K

[ Szerkesztve ]

(#1275) fudi2002 válasza ScomComputer (#1274) üzenetére


fudi2002
veterán

Előrendeltem, 178ért. Ha tartja az alza...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1276) vandorr


vandorr
csendes tag

aki ma elmegy alzába, kérem ossza meg tapasztalatát :)

(#1277) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok valaki használ 3000-es ryzent ugyan azzal a rammal ami a 2000-hez volt neki? Jobban lehet tuningolni a ramot az új pocikkal?

Csak az ASUS!

(#1278) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Halihó
Mennyire van tapasztalat magasan járó memória esetén az új rendszerrel? (3600+)
Nézegetem a külföldi teszteket, de legtöbb helyen 3000/3200-es ramokkal tesztelik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1279) weri válasza Hubba12 (#1277) üzenetére


weri
senior tag

Most hogy irtad meg neztem. XMP-t 3600-al sikeresen tudtam alkalmazni, 2 profilbol mind2. Az elso 1.2volton ugyan azokkal az ertekekkel, masik 1.35-on szinten. Utobbival hasznalva 3200-ra eddig fel tudtam tenni 3000-rol. A 2600-al viszont 1mhz-et se tudtam emelni, az xmp se mukodott es a command rate is csak 2-vel ment :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1280) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah ha minden jól megy holnap megjön a gépsas 3700x-el :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1281) Palinko válasza vandorr (#1276) üzenetére


Palinko
tag

Igazából a fontos infó az lenne, hogy hányan rendelték totál elő, hányat kapnak kedden és hanyadik vagy a listán. Sajna erre szerintem nem lesz konkrét válasz próbáltam megkérdezni de nem tudtak csak általánosságokat mondani.

Pedig sokat segítene ha tudnánk hogy 300 előrendelés van de csak 100 proci jön akkor 100 ember tudja magáról hogy neki tuti lesz én meg aki később rendelte tudná hogy várnia kell még. Vagy ha pl 103. vagyok a listán tudnám hogy könnyen befuthat mert 3 ember lehet lemondja addig. Viszont ilyen adatokat úgy néz ki nem adnak ki pedig jó lenne, ha máshol írják mennyit adtak el a héten, itt is mondhatnának valamit. Örülnék neki ha tudnék tervezni mert a többi komponenst úgy rendelném mert nekem 1 nap alatt fel kell szednem mindent mivel csak így megoldható az esetemben.

A héten pl 77 ügyfél vásárolta meg a 3700-at ma 11, ami azért sokkal mainstreamebb és nagyon jó ár érték arányú cucc. 3900-ból biztos kevesebbet adnak el szóval remélem tudtak annyit kapni hogy jusson mindenkinek meg még raktárra is :)

A 3600 fogy csak igazán több százat adtak már el 244-et a héten az X-ból a simából meg a héten 38-at.

(#1282) dkess válasza Feriboy2 (#1233) üzenetére


dkess
őstag

Tulajdonképpen az Infinity fabric DDR4 3600 MHz (1800) -ig megy szinkronban a memóriával. E fölött már felezés van - így a 3733 MHz -nél is már. Ugyanakkor AMD szerint a DDR4 3733 MHz (1866) az ideális ZEN2 esetében a késleltetések szempontjából. Amennyiben szeretnénk ekkor is 1:1 járatni a Infinite fabric órajelét a memóriával (ez lenne az ideális), akkor azt BIOS -ban állítani kell. Ez OC -nak számít az Infinite Fabric szemszögéből.

"Basically, up to DDR4 3600 (including DDR4 3600) the motherboard sets the Infinity Fabric Clock (fClk), the memory controller clock- IMC - (uClk) and the memory clock (mClk) at 1:1. Starting with DDR4 3733, the ratio is automatically set to 1:2, which has an impact on performance. Of course, you can manually set the IMC at 1:1 or 1:2 in BIOS, and you can also set the fClk (Inifnity Fabric Clock) manually, in steps of 33MHz.

If you are lucky, you will get a CPU that can do more than 1800 MHz fClk, if you are really lucky, you can even get 2000MHz."

[link]

(#1283) Mr.Csizmás válasza Palinko (#1281) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alzánál a "várható" dátum mindig az adott beszállítói kvótára vonatkozik, azaz 99%-ban meg is lesz, maradék 1%-nál a beszállító csúszik meg. nekem előfordult már 3 nap csúszás, és 1 nap sietés is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1284) Ribi válasza dkess (#1282) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itt egy elég alapos teszt erről.
Már itt is tesztelte valaki, hogy 3800-on még nincs váltás ha manuálisan beállítod.
A felett viszont úgy tűnik szeret váltani.

[ Szerkesztve ]

(#1285) Jacek válasza Ribi (#1284) üzenetére


Jacek
veterán

3 órával ezelőtt vettem ki a kosárból egy brutál ramot, ahogy nézem jól tettem teljesen felesleges:)
Föleg hogy SniperX-em van csak 3400-es, 3466-on cl14 eddig is ment a x470-ben. Elég lesz ez továbbra is.

(#1286) Hubba12 válasza weri (#1279) üzenetére


Hubba12
senior tag

Oké köszönöm:)

Csak az ASUS!

(#1287) fudi2002 válasza Ribi (#1284) üzenetére


fudi2002
veterán

A teszt viszont Agesa 1.0.0.2 ha jól láttam vmelyik shot-on. 1.0.0.3nál voltak változások, több előnyt hoz a magas frekis memória. Debauer csatorna asszem, youtube.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1288) dkess válasza Ribi (#1284) üzenetére


dkess
őstag

Nem. Az állítás úgy pontos, hogy 3600 felett mindenképpen az Infinity fabric (fClk) órajel és a memória kontroller és memória (uClk és mClk) órajel 1:1 szinkronban van (az fClk -t állítjuk a többihez), ha azt manuálisan beállítjuk a BIOS -ban.

A linkelt teszt mindössze azt hangsúlyozza, hogy 3733 és 3800 esetén a további memória késleltetéseket is érdemes szorosra venni, hogy valódi teljesítménytöbbletet érjenek el. Ezen kettő memória sebesség (és ehhez manuálisan állított fClk -val) esetén ezt jelölték is a diagramon a "TWEAKED" szövegrésszel.

Az előbbieknek megfelelően pont most próbálva b450+3700X+hynix patriot 3733 cl17 konfigon:

- 3733 -on felezte a Infinite Fabric órajelet,
- 3600 -on 1:1 -ben járt minden.

Azaz 3733 esetén már a BIOS -ban manuálisan a Infinite Fabric órajelet (fClk) hozzá kell (érdemes) állítani a memória kontroller és memória órajelhez (uClk és mClk).

(#1289) Archttila válasza Jacek (#1285) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En is ugy terveztem, hogy meglepem magam egy komolyabb kit-tel de vegul letettem rola. 3333cl15 errol nincs ertelme valtani, pontosabban nincs ertelme bukoval eladni, es egy valag penzt rafizetni a csak picivel gyorsabb ramra.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1290) Ribi válasza fudi2002 (#1287) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én tőle nem láttam 3600 feletti órajeleket.

dkess: Félig meddig ugyan azt írod, de félig nem.
Hivatalosan 3600-ig 1:1 a szorzó, 3600 felett OC.
Az alaplapon pedig nem az órajelet kell állítani a memóriához, hanem a szorzót állítod, hogy 1:1 vagy 1:2 legyen.

(#1291) fudi2002: És van teszt az az új 1003-al?
Igazából sokkal később lesz hasznos az órajel mintsem azt érdemes legyen megfizetni. Innentől kezdve egyelőre lényegtelen 1:1 felett hajtani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1291) fudi2002 válasza Ribi (#1290) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem is azért. Elkalandoztam, bocsi :) Csak a tesztben azt látni (meg az előző tesztekben is amik a memó sebességre alapoztak), hogy full értelmetlen a gyors memória. 1.0.0.3-nál írták, hogy ez változott. (persze nem pénz arányosan nőtt, de nem 2 fps különbség)

1
2

3 itten alkalmazásteszt

Ui: viszont a késleltetésnek lesz, 3600-3700 és ami a csövön kifér :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1292) dkess válasza Ribi (#1290) üzenetére


dkess
őstag

BIOS függő lehet a dolog, de mind a kettő ugyanazt a jó megoldást adja (vagy az IMC -t állítod 1:1 vagy az fClk -t pontosan a kívánt értékre) - a lényeg, hogy 3600 felett mindenképpen kell állítani. Azaz már 3733 és 3800 (esetleg stb.) esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#1293) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szépen felment a 3600-os ára 75-re. Most éri meg használt 2600-ost venni. Láttam már itt 31K-ért is. Aligha éri meg az a +35-40ezret a 3600-os.

(#1294) Ribi válasza dkess (#1292) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja, hogy másról beszélünk.
Most már értem.
Csak mint írta, érdemes az összes órajelet együtt mozgatni vagy szar lesz a késleltetés.
Én ezt alapnak vettem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1295) zzola válasza Cingáriusz (#1293) üzenetére


zzola
félisten

Eddig is ennyi volt kb. Egész héten nem volt elérhető, csak Gianni-nál, de már ott is 70k volt az ára...

(#1296) dkess válasza Ribi (#1294) üzenetére


dkess
őstag

Igen, pontosan - ennek az állítgatósdinak pont az lenne a célja, hogy együtt mozogjanak az órajelek.

Ezt én is alapnak veszem. Persze DD4 4666 vagy 5000 MHz -nél ez már nemigen fog menni ... :)

(#1297) Palinko válasza Mr.Csizmás (#1283) üzenetére


Palinko
tag

Én arra gondoltam hogy mivel ilyen új a termék lehet hogy nem tudnak a legnagyobb chipből annyit kapni amennyit rendeltek. Szóval nem gondolom hogy az oldal személyesen nekem írja ki a beszállítói ígéretet hogy az én rendelésemre már vonatkozik. Kapnak amennyit kapnak és próbálnak minél több vevőt kiszolgálni nem?

Egyébként vicces de azóta már le is került az a dátum épp most néztem és a régi szöveg van hogy kérés esetén megrendelik :D Hát sok figyelés lesz az már biztos :D Vagy lehet mások is írtak rájuk és inkább leveszik azt majd akit kell értesítenek hogy megvan a procija.

(#1298) Jacek


Jacek
veterán

Áááá már szeretném ezt a Zen2-őt :) de hihetetlen nem a lapra+procira várok azt már megvan benne a kosárban, rohadt NV-re hogy végre lássam hogy 2070s vagy 2080s vagy Ti(erre kicsi az esély) :D

(#1299) Alpi. válasza kireka (#976) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem, annyi nálam. :) Egyébként azóta is megy gond nélkül ezzel a setup-pal 24/7-ben.

Arra az ominózus (nemtomanevét) semmit sem tudunk a prociról, minden auton volt, de az llc-t állítgattuk esetről van szó ? Mert ha igen, azt hagyjuk is ! Vicc kategoriát sem éri el, inkább siralmas. :N

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1300) Alpi. válasza Feriboy2 (#1233) üzenetére


Alpi.
addikt

#946 megy az szépen 3733 felett is 1:1-be, nem szentírás az a 3733.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.