Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) penene válasza Nagytoll (#18998) üzenetére


penene
őstag

Én is most bontottam ki. Ez tényleg nagy aztak. :Y :C

(#19002) duvi válasza Locutus (#18997) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, autó beállításokkal 1.49-ig is felugrott a feszültség és 86,6 fokig a max hőmérsékletem. Ezért álltam neki a manuális beállításnak, ami most a fenti eredményeket produkálja. Mivel eddig csak az XMP profilt használtam, két napig olvastam a topikot, majd az itt szerzett infók és segítség alapján lőttem be a procit, ami így számomra tökéletes lett :K

(#19003) Qtya123 válasza R3laX (#18972) üzenetére


Qtya123
őstag

Én pont most mértem Prime95 Small FFT alatt VRM hőfokot, letesztelve, hogy kifelé fújással, vagy befelé szívással hatékonyabb a ház tetején lévő venti.

Ugyanúgy 3600X, mint neked, de nincs annyira meghajtva. Az alaplapom B450-a pro max, ami a Tomahawk kistesója. Ugyanazok a komponensek, de kicsit kisebb VRM és chipset hűtőbordák.

58 fokra állt be: [kép]
A te processzorodnak az értékeivel kicsit magasabb is lett volna. Amúgy kíváncsi vagyok mit mutatna ez az alaplap az általad használt Meshify C házban. Neked full telibe kapja szemből is a levegőt.
Nekem Enthoo luxe házam van, csak a ház alsó felébe lehet front ventiket tenni. Mire odaér a VRM-hez elfárad. :D

Amúgy a konklúzió az volt, hogy a felső venti befelé fújásával volt jobb eredmény. Ha kifelé szívott, akkor 62 fok volt a VRM.

[ Szerkesztve ]

(#19004) Kupszi


Kupszi
aktív tag

A mostani AMD vs Intel nagyharc nagyon emlékeztet az Athlon XP korszakra, de csak azért mert ott is az intel nagyonmagas órajellel ment neki a jóval alacsonyabban ketyegő AMDnek holott aki játszott ott nem volt nagy különbség.
A Barton korszak egy szép idők záloga nálam, de most teljesen úgy érzem a Ryzen 3xxx szériától kezdve, megint erőre kapott.
Csak látván hogy az Intel a 10xxx szériát 5Ghz felett küldi csatába, mégha 10/20 magon csak 4.9Ghz is az AMD azért jóval alacsonyabb órajelen próbálja ugyanazt elérni.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#19005) Kaci84 válasza devast (#18967) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem értem már miről is beszélünk. Én is pont azt mondtam, hogy a legtöbben 60Hz monitoron vannak, de mégis várják a 4000-res szériát és már most időtálló lapban gondolkodnak. Oké legyen, de ez az út anyagilag nem a legjobb.
CCX-ek közötti késleltetés nettoba már nem jár teljesítményvesztéssel, mert a CPU erejét már ez alapján lőjük be. Amúgy is sokat javul, mert a Ramok is gyorsulnak. A Win is ludas, mert ki lehetne osztani a feladatokat úgy, hogy ne kelljen annyi felesleges oda-vissza utat megtenni. A 8 szálat mozgató gaameknél előnybe van a 8 magos a 6-al szemben. Persze továbbra is szerintem.

Mindegy tessék megnézni a tesztjeimet, folyamatosan veszek új hardvert és bővítem. Sajnos engem még nem támogatnak és nem kell hazudnom :D

(#19006) hokuszpk válasza duvi (#18993) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

rajtavagyok.
tegnap egyebkent a vegere kimaxoltuk a homersekletplafont, a hwinfo szerint elerte a 95 fokot a tctl/tdie. De ott meg is allt.
most allcore 4Ghz 1.25V ==> 76 fokos a teteje, a 4Ghz eleg lesz, a feszt meg viszem lejebb.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19007) R3laX válasza Qtya123 (#19003) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, én pont ezért cseréltem a Phanteks P400 TG házam, mert csak alul és felül kapott levegőt egy kis lyukon. Aztán rá majdnem 1 évvel később kiadtak hozzá egy mesh előlapot, amit 8000-ért meg tudsz venni :N . Most egyben ezzel az előlappal P400A néven fut, és a legjobban szellőző házak között van. Mondjuk asszem ott nincs porszűrő, csak a kis lyukak. Meshify jobban védve van egy szivaccsal, de nehezebben takarítható. Kefés végű porszívóval szoktam tisztítani, az egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#19008) Qtya123 válasza R3laX (#19007) üzenetére


Qtya123
őstag

Biztos vagyok benne, hogyha mesh lenne a ház, az még jelentene nekem pár fokot. Nemrég igen erőteljesen beszéltem rá magam a Phanteks P600S házra, de egyelőre elengedtem a dolgot. Még kihúzom egy darabig az Enthoo Luxe-al, nem indokolják a hőfokok a cserét. Főleg, hogy játékok alatt nem is 58 fokon fut, hanem 4x-en.

Ráadásul jönni fog a Phanteks Enthoo Pro II ház, aminek elöl 4 darab 140mm-es ventinek lesz hely: [kép]
Disznó egy ház lesz szerintem. :) Szóval kivárok még. A Meshify C jól szellőző ház, de nagyon passzentos nekem.

[ Szerkesztve ]

(#19009) R3laX válasza Qtya123 (#19008) üzenetére


R3laX
addikt

Nem jó a linked, de megnéztem máshol. Hm, jól néz ki ez az Enthoo Pro II. Meshify-vel én még egész jól jártam. 28-ért vettem még. Most rendeltem meg 890Ft-ért hozzá az utolsó sötétkék mesh előlapot. Ma jött meg egy piknikpokróccal :D. Jól néz ki. Ha neked kicsi a Meshify C, akkor ott az S2, de a Phanteks is király :K.

(#19010) R3laX


R3laX
addikt

(#18980) arnoldito
Kipróbáltam ezt az EDC1-et én is, autofesszel.
Nem is rossz,


PBO


AllCore 4.4

(#19011) Albigator válasza jokeph (#18898) üzenetére


Albigator
őstag

Hát sajna ez van, az a progi igazából úgyis Intelhez készült.

Amúgy én azért szerettem az IBT-t mert a procit is gyentelte és közben a RAM-ot is teszteltem vele (GFlops is növekedett a jobb memória beállításoktól). Viszont HT, akarom mondani SMT nélkül sokkal több pontot dobott a 2600X-el is.

(#19012) Kaci84


Kaci84
őstag

Na feltöltöttem a kis tesztecskémet. 9700k v 3800x
Semmi extra 10 játék saját benchével 1080p-ben 2080Ti-vel.

Elvileg mindent megtudtok a videóból amit kell, ha kérdés van vagy valamit legközelebb máshogy csináljak, jöhet.
(Reklám helye: Ha tettszik nektek vagy csináljak legközelebb is, akér közkívánatra is, felíratkozással sokat segítesz, így talán a Ryzen 10 tesztvideómra mér be tudom kapcsolni a bevételszerzést. :))

(#19013) arnoldito válasza R3laX (#19010) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nálam is nagyon hasonló. Leheletnyit gyengébb a procim, vagy a x370 chipkészlet miatt van, de szinte mérési hiba is lehetne. :)
PBO+EDC1



Kaci84: Lehetne olyan összehasonlítás, ahol PBO megy, nem fix fesszel, hanem mondjuk full auton. Átlag user úgysem fog állítani sok mindent, max PBO: ON-t kapcsolni és szia. Maradhatott volna az SMT is, hisz kb a CS:GO (ezer éves motorok) és társai amik profitálnak belőle. Mert én pl 3800X-t nem úgy használtam, hanem PBO és EDC1 beállítás(magyarul TDP limit kitolva) és GTA V alatt 4450-4475Mhz hasított.

[ Szerkesztve ]

(#19014) devast válasza Kaci84 (#19012) üzenetére


devast
addikt

Csinálj még1 slide-ot smt: on -al, hisz kb mindenki úgy használja...

(#19015) R3laX válasza arnoldito (#19013) üzenetére


R3laX
addikt

Jaja, tök ugyanaz. Egyébként nekem is csak auto fesszel éri el a gyári 4400-at, akkor viszont van hogy 4475-re is feldobja :).

(#19016) wwenigma válasza duvi (#18975) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Neki 100%-os terhelesen jart a proci, nagyon nagy valoszinuseggel AVX-es project futott, az dob rajta. Nem erdemes ilyeneket hasonlitgatni...

mod: neztem masodik képed, ugy mar szebb viszont akkor szinre lep a hutes es a haz kialakitasa meg az alacsonyabb fesz ugye és az igy eldobott kevesebb szálas extra teljesítmény ami viszont normál felhasznalasnal jön jól. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19017) arnoldito válasza R3laX (#19015) üzenetére


arnoldito
senior tag

Jaja, szintén zenész. :)

(#19018) Albigator válasza Kaci84 (#19012) üzenetére


Albigator
őstag

Vicces, hogy 3600X-el és 2070-el majdnem ugyanott vagyok Far Cry 5-ben, mint 3800X+ 2080Ti-al:

94 MIN (+0%), 129 AVG FPS (+7-8%)

CPU 4.25-4.325 GHz - CL16 3400MHz

95 MIN, 119 AVG FPS

CPU 4.25-4.325 GHz - CL16 3600MHz

93 MIN, 120 AVG FPS

Engem igazából csak ez a 2 érték foglalkoztat (MIN, AVG) a MAX FPS-nek nem sok haszna van.
Többi gamenél már jóval nagyobb a különbség persze. Viszont WQHD-n ahol játszok is jelenleg, már kevesebb. Meg persze azt is tudom a videofelvétel készítéssel is pár FPS "megy a kukába". :D

(#19019) Albigator válasza arnoldito (#19017) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam az összes mag nem is boostol fel 4.4 GHz-ig...
(Korábban írtam)

(#19020) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Processzort felhúztam 4ghz-re offsetet is beraktam c-state kontollt is bekapcsoltam.
Az órajel,feszülség mégis maradt fix!
Valaki tudja miért?

(#19021) arnoldito válasza Albigator (#19019) üzenetére


arnoldito
senior tag

Próbáltad azt a beállítást amit R3laX kollégának posztoltam. Lefotóztam és beraktam pár hsz.-l korábban. Tudja a lapod a PBO-t azért? CPU feszt hagyd auton hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19022) Albigator válasza arnoldito (#19021) üzenetére


Albigator
őstag

Ezt ugye?

Képzeld kíváncsiságból kipróbáltam... Mondjuk nem nagyon értem még ez hogy működik (TDC, EDC, PPT stb), de nálam nagyon nem jött be.

CPU-Z-t néztem, mutli coreban volt egy nagyon kicsi növekedés de single-ben ilyen 200 pont körül kaptam, amitől leesett az állam. :Y Megmértem mégegyszer, hátha valami hiba de nem, ugyanannyit kaptam kb. :F

Mert amúgy 530pont körül jártam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#19023) RECSKA válasza Kaci84 (#19012) üzenetére


RECSKA
veterán

nagyon jo. Ellenben nincs kedved merni egy smt onnal is?
Irok privit.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#19024) arnoldito válasza Albigator (#19022) üzenetére


arnoldito
senior tag

Igen ez az, de azért kapsz annyit single core pontot, mert a Global C-state enableden van! Azt tedd offra(disabled) és megjavul. ;) Arról is tettem fel képet. [link] Ez az EDC1 setup igazából nem más, mint kiengedi kicsit a TDP keretet.

[ Szerkesztve ]

(#19025) Bib válasza arnoldito (#19024) üzenetére


Bib
őstag

Meg a scalar 10x megküldi rendesen :) Ki tudja meddig bírja így...

(#19026) arnoldito válasza Bib (#19025) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ha azt kikapcsolam is ugyan oda boostól, lényegtelen... :) Egyébként van 3 év gari, 2 még a 95W sem éri el a cpu fogyasztása, tehát mi baja is lenne?

Fudi: Scalart! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19027) fudi2002 válasza arnoldito (#19024) üzenetére


fudi2002
veterán

"Ez az EDC1 setup igazából nem más, mint kiengedi kicsit a TDP keretet"
He? :)

"Ha azt kikapcsolam is ugyan oda boostól, lényegtelen"
Ez sem igaz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19028) arnoldito válasza fudi2002 (#19027) üzenetére


arnoldito
senior tag

Kikapcsolni nem lehet a Scalart nálam, mert 2x a legkisebb, de ugyan oda Boostól mint 10X, vagy Autrora rakom. EDC1 mi is akkor szerinted? Mert szerintem kiengedi a TDP keretet, nincsenek korlátok a PBO algoritmusban, nincs folytás és mehet a boost ezerrel. Azért van folytás, mert vannak AVX alkalmazások, Y-Crucher és egyebek, amivel hosszú távon kinyírnád a procid. De nem játékokal és a BFV-el fogod... :) Itt a link, múltkor küldtem, de akkor nem olvastad el. :F :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#19029) fudi2002 válasza fudi2002 (#19027) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudom hogy a scalart, de fals. Tuti megint vagy egyszálas vagy allcore terhelést néztél. Csomószor leírtuk, hogy a scalar pont a két véglet közötti frekiket dobja meg nagyon. Pl játék, vagy részleges többszálas terhelés. Optimális kb 4x.

A tdp keret tökre gyári. Még edc1el is. Míg a ppt és edct nemntolod ki, nem változik. Ergo a 0,0,1 alap tdp. Más kérdés hogy asszem giga lapoknál a 0 az tényleg unlimited, ott más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19030) arnoldito válasza fudi2002 (#19029) üzenetére


arnoldito
senior tag

Leírhatod, de azt is, hogy én x370 lappal nyomom, minden lapnál másképp optimális. Akkor a 3800X miért evett 120W?

[ Szerkesztve ]

(#19031) fudi2002 válasza arnoldito (#19030) üzenetére


fudi2002
veterán

10x scalar miatt. 6 felett rátol egy jó adag feszt is. Frekit nem igazán viszont.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19032) Albigator válasza arnoldito (#19024) üzenetére


Albigator
őstag

Így már meg van a 4.4 GHz minden magon idle (persze külön-külön, nem egy időben).

De nem sokkal kapok több pontot, cserébe viszont jobban melegszik ám:

CPU-Z 535.9-4294.7 pont

CB R20 alatt single picit erősebb, de multi már gyengébb:

CB R20 multi 3722

CB R20 single 514

(franc betelt a PH-s tárhelyem... :W )

Szerintem maradok az alapbeállításoknál proci téren. (Majd másik lapban all core tuning fog érdekelni, ez a mostani lapomban nem nagyon megy offsettel.)

[ Szerkesztve ]

(#19033) GFerr56


GFerr56
aktív tag

Sziasztok!
Msi (elsősorban MAX) tulajok véleményét várnám. Most üzemeltem be az X470 Gaming Plus MAX lapot, 2019 novemberi bios van rajta. Érdemes-e frissíteni a legutóbbi mikrokódra?

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#19034) arnoldito válasza Albigator (#19032) üzenetére


arnoldito
senior tag

És ez meleg? Nekem is ugyan ennyi a hőfok tesztek alatt. Ha játszom akkor meg 58-62, BFV-nél lehet 65 is. :)

fudi2002: Nálad lehet, de nálam mindegy melyik Scalar, úgyan úgy 1.475V a max amit ad. Nem mindegy milyen lapban használod. Ezt a csávó is leírja.

[ Szerkesztve ]

(#19035) fudi2002 válasza arnoldito (#19034) üzenetére


fudi2002
veterán

Próbáld ki játék alatti frekit nézegetve, ne cb20at. Nem a max fesz a lényeg.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19036) Albigator válasza arnoldito (#19034) üzenetére


Albigator
őstag

Relatív, de igen. Kb 5-6 fokkal, mint korábban. De ez nem itt CPU-Z-nél vagy CB R20-nál probléma, hanem ha ráküldök mondjuk egy Prime95 Small FFT-t vagy Blend testet, ahol már 81-82 fok körül jártam korábban, az már amúgyis a lélektani határom felett van. Akkor annál a terhelésnél már lehet közelebb lennék a 90-hez mint a 80-hoz...

Nekem 65-70 fok körüli max temp rémlik játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19037) arnoldito válasza fudi2002 (#19035) üzenetére


arnoldito
senior tag

Na holnap, bár lehet csak szombaton, csinálok tesztet, mondjuk a tag is Asus lappal tesztel és írja is, hogy nem minden márkánál ugyan az az eredménye. Ő is 10x scalart használ. Na de majd próbálom.

Albigator: És te Prime95 Small FFT-re használod a gépet? ;] Mindig azzal teszteljünk amire használjuk, én már csak játékra, ott meg jól muzsikál így, és a 3800X is jól szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#19038) hokuszpk válasza hokuszpk (#19006) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nos egyelore a minden auto + minuszoffset megoldas a legjobb ; -750mv stabil, teljesitmenyvesztest nem tudtam kimerni, prime95 "avx marad" allapotban 83 fokon tetozik, avx kikapcsolva 78.
Most megy a folding, ez perpill 77 -es csucsot tudott, a tegnapi 95 -hoz kepest elorelepesnek minositem, de majd reggel megtekintjuk, hogy ejjel az egyeb feladatok mit hoztak ossze. Enigmanak valahol igazalehet, prime avxxel 4.05 -ig boostol, avx nelkul 4.2-4.3 kozott.
Sajnos az ibt nemmux, mert a telepito pendrivemen valami okbol w2k16 van -- asszem kiserleteztem vele es ugymaradt -- , ennek megfeleloen a tesztek is w2k16 alatt mentek, de hiaba tolom fel neki a .net coret, akkoriskiakad. Majd idovel lesz ebbol Fedora, akkor egyeb tesztekre fogok idot pazarolni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19039) Alpi.


Alpi.
addikt

Prime small fft-t sztem itt az ideje nyugdíjazni ! Gondoljunk vissza, milyen korban, milyen cpukhoz készült, aztán keressünk hasonlóságot zen2-vel.
Cinebench R15 : 110w ppt-t, Cb R20 : 120w-ot, Prime small 140w-os fogyit okozott. Az átlag felhasználashoz még a könnyedebb, Cb R15 alatt látott orajelek sem igazán hasonlíthatóak, mit mutat akkor egy 140w-os "műterhelés" ?
Ráadásul alap boostos vagy pbos setuppal egy ennyire szintetikusan magra irányuló terhelés kb. értelmetlen, mert ha melegszik ? Visszavesz még egy picit. Kevés lenne a vcore ? Emelget rajta. Nem igazán kéne ezzel hibára fusson és általában ha fagy, kidob játékbol, stb., az mindig rammal kapcsolatos hiba miatt van. Akkor is ha ezt egy meleg proci által kiváltott imc instabilitás miatt kapjuk.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#19040) Albigator válasza arnoldito (#19037) üzenetére


Albigator
őstag

Én úgy szeretem és tudom használni a gépet nyugodtan, ha azt előtte szarrá teszteltem mindenféle CPU/RAM gyilkolós progikkal, igen. :K
IBT volt a kedvencem régen, de annak már lőttek. ;]

Mostani CL16 3600 MHz-es beálltásomat is 2-3 napig teszteltem (nem 48-78 óra, hanem amennyi szabadidőm jutott rá)

Aztán 3733 MHz-hez pedig még több idő kéne, mert az már macerásabb és nincs meg még a fejemben a kellő információ a tuningnak ezen fázisánál.
Itt már manuálisan kellett beírjam az infinity fabric órajelet 1866 MHz-re, mert auton nem ennyi volt, de ez lenne az ideális, viszont winen belül egyből kékhalálba ütköztem.
Valamint DRAM calc továbbra is CL16- vagy feljebb már CL18-as beállításokat ad meg nekem, pedig pont CL17 kéne.
Ugyebár 2600X-nél idáig nem jutottam (CL16 3333-3400MHz) és infinity fabric-el sem kellett babráljak.

(#19039) Alpi.

Akkor CB-ken kívül már csak a Y-Cruncher marad? :D

[ Szerkesztve ]

(#19041) Alpi. válasza Albigator (#19040) üzenetére


Alpi.
addikt

Miért kéne c17 ? Bizonyos esetekben nem is lehet c17-es ramot zen2 imcnek. Jó az c16 vagy 18-nak, setuptol függően, nem para.

Y-cruncher 100x alkalmasabb kideríteni bizonyos instabilitási hajlamokat az tuti, mint a prime, linx, ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#19042) Albigator válasza Alpi. (#19041) üzenetére


Albigator
őstag

Ez a kép járt a fejemben, amit már ezerszer láttam:

3733 CL17 lenne a legideálisabb késleltetés szempontjából.

Régi Ryzenek nem szerették a páratlan időzítésű beállítást (CL15, CL17), de úgy tudom Zen2-nél már mindegy, nem?

Jelenleg ez a CL16 3600 MHz-es beállításom, 2*8 GB HyperX Predator CL16 3200 MHz (HX432C16PB3K2/16) Hynix CJR kittel:

3733 MHz-re még CL16-ot dob, 3800 MHz-re már CL18-at. Szóval ezért is gondoltam (+ bluescreen miatt), h CL17-es beállítások lennének ideálisak de a calculator nem számol nekem ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#19043) Qtya123 válasza Albigator (#19042) üzenetére


Qtya123
őstag

Teljesen jó a 3733 mellé a cl16. Jobb lesz az érték, mint az amd grafikonján:

(#19044) Albigator válasza Qtya123 (#19043) üzenetére


Albigator
őstag

Elhiszem, hogy jobb. A CL14 meg még annál is. :DD

De nálam a 3733 MHz 1866 fClk-vel már winen belül fagyott CL16-on. Safe presettel.
Valamit még nagyon állítgatni kell vagy még lazítani az időzítéseken szerintem.
Viszont nem akarom nyúzni túlságosan, mert rendelés alatt van egy jó áras G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz (F4-3600C16D-16GTZRC) ami szerintem jobb OC lehetősekkel fog bírni.

[ Szerkesztve ]

(#19045) hokuszpk válasza Alpi. (#19039) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat felejtsd. en szeretem minel tobb teszttel stabilnak nyilvanitani a vasat. ne melo kozben fagyjon, mert akkor falramaszok.
es most megtehetem, mert a 2700X is vastagon eleg, szoval legalabb 1 honapig kapni fogja az ivet a cucc, lesz y-cruncher meg minden, de eloszor ezekkel az "elavult" cuccokkal legyen stabil picit normalisabb hofokok mellett.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19046) bozont válasza Albigator (#19042) üzenetére


bozont
veterán

Az is lehet az IMC nem bírja az 1866MHz-es órajelet. De tuning az türelemjáték, főleg a memória tuning, mert itt rengeteg értékkel lehet játszani (és AMD esetében kell/érdemes).
Én egyelőre így állok 1.4V mellett:

Ez meg egy nagyon jó irányadó, hogy melyik értékekkel érdemes játszani: [link]

(#19047) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

G-Skill Aegishez (3000) van valakinek Ram calculator beállítása ?

(#19048) hokuszpk válasza Zicokuka (#19047) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs, mert minek :D
tökjólmukodik by XMP , csessze el, aki akarja.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19049) Zicokuka válasza hokuszpk (#19048) üzenetére


Zicokuka
senior tag

:D Csak hajt a kíváncsiság :D

(#19050) Qtya123 válasza Albigator (#19044) üzenetére


Qtya123
őstag

A hyperx nálam is egy antituningos példány volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.