Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1152) abridabri válasza schawo (#1150) üzenetére


abridabri
veterán

Optimum Tech minosegi tartalmat csinal, kizart,hogy hamisitvany . Biztos visszakerul majd

(#1154) venom8888 válasza Archttila (#1151) üzenetére


venom8888
őstag

Mi most ez a kapom,es adom us el mánia:) ?

(#1155) Kvg válasza Kvg (#1153) üzenetére


Kvg
senior tag

Jó hűtő volt rajta. A 7nm átka hogy nagyon kicsi a kupak allatt chip. Így is úgy melegedni fog.
Később 5nm a hűtés meg nagyobb probléma lesz, mert nő a tranisztor sűrűség. De legalább itt nő nem nem úgy mint az Intel nél.

[ Szerkesztve ]

(#1156) venom8888


venom8888
őstag

link

Azt mondja hogy ne upgradeld a biost.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Archttila válasza venom8888 (#1154) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Be lett rendelve mar elso nap a proci, de mivel folyamatosan tologattak a kiszallitas idopontjat igy fogtam es beszereztem mas forrasbol... Viszont nagy meglepetesemre tegnap jott a mail, h uton van a proci :DDD szoval ha valakinek kell akkor szivesen elhozom ugy, h egy fillert nem rakok ra.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1158) venom8888 válasza Archttila (#1157) üzenetére


venom8888
őstag

Valakinek lehet egy 3700x-e gyorsan:)

(#1159) prokxy válasza venom8888 (#1158) üzenetére


prokxy
veterán

Jah, most kaptam figyelmeztetést, h a topicban hirdetek...pedig csak jót akartam, nincs belőle hasznom, na mindegy... :(

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1160) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez valami vicc? [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1161) vaakuum válasza korren (#1127) üzenetére


vaakuum
addikt

A 2700x gyári ledes hűtőjét kapta, mert bár topflow, de a párhuzamos lamellázás miatt csak előre-hátra fúj, így arra gondoltam hátha kapna a vrm is belőle jobban (meg ott van a hátsó ventinek is a helye, ha gyorsabban kell elvinni a meleget), illetve talán így hatékonyabb lesz az oldallapra (vagy tetejére, attól függ hogy áll a ház) rakott nagyventi kiegészítés, mert az így pont belefújja a hűtőventibe a friss levegőt, mintha egy toronyhűtőnek a tetejét fújná, és kavarogna össze-vissza a levegő. a vga meg blower, azzal így nem kell foglalkozni, mert nagyrészt kiviszi a házból, amit termel. Mondjuk nyilván a hátlap is meleg kicsit, de nem annyira, mintha egyedi 3 ventis hűtés keverné a házban a vga melegét is.

Ram adott volt, ennyi volt a régi gépében is, és akinek menet a gép, annak 16 kellett bele és azon a lapon is csak 2 slot van, úgyhogy ez megmaradt. Játszani szerintem neki még elég.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1162) solfilo válasza Whysperer (#1160) üzenetére


solfilo
veterán

és oda merik írni, hogy akció :D

solfilo

(#1163) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

x370 lapokkal mennyire lenne bajos zen2-t építeni? [link] Asrock X370 Pro4-en gondolkozok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1164) vaakuum válasza Whysperer (#1160) üzenetére


vaakuum
addikt

Szerintem ez a PCI sebességnövelés és egyéb extra fejlszetések, amik az új Zennel jöttek, nem a gamer-netezős normál asztali szegmenst érinti, hanem azokat, akik tényleg dolgoznak a géppel aktívan, de nem akarnak nagyipari hardvert venni. Ez a köztes állapot szerintem. Átlagembernek még nincs rá szüksége vagy 2-3 évig.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1165) Ribi válasza Mr.Csizmás (#1163) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem a legjobb választás VRM szempontjából.
Inkább egy valamivel újabb B450. Ha nincs meg már a lap.
Persze lehet használni, csak lehet van jobb választás. Illetve hűteni kell megfelelően a VRM-et ha meg lesz hajtva a proci.

(#1164) vaakuum : Szerintem is ahogy mondod. X570 egy létező, de átlag usernek tök felesleges lap.
Lehetne tekinteni HEDT-nek avagy threadrippernek. Plusz a csak náluk meglévő PCI-e 4.0 magasabb árazásának. Mindig mondja mindenki, nem tetszik? Ne vedd meg. Drága? Ne vedd meg. Nincs is rá szükséged? Akkor meg mi a tökömnek sírsz, hogy drága. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1167) Mr.Csizmás válasza Ribi (#1165) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

igen, vrm szempontjából lett volna kérdés. köszönöm a linket.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1168) schawo válasza Ribi (#1165) üzenetére


schawo
titán

Abból én inkább pont azt olvasom le, hogy 8mag OC és 12 mag alapon gond nélkül mehet vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1169) Johni5


Johni5
őstag

Hogy ebből a PCI-e 4.0 ból mi igaz..?

(#1170) Whysperer válasza vaakuum (#1164) üzenetére


Whysperer
addikt

Tudom. 3D artis vagyok Technical Animator csak szimulációkat és rendereket tolok LION KING filmen dolgoztam és rengeteg AC, Destiny , Call of duty stb cinematicocon. Jelen pillanatban is Mayat - Houdinit Zúzok. Nem igazán gamer szegmensben gondolkozom. vaakuum ,de nem látom értelmét ebben a pillanatban venni egy 200.000+ os alaplapot.

Ahogy nézegetem a sok tesztet itt vagy veszek egy TR4-t vagy veszek egy 2700 at 60 ezerért vagy veszeke egy 3600/3700x . de nem tudnék kihasználni egy ilyen alaplapot úgy,hogy előnyét érezzem.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1171) Ribi válasza schawo (#1168) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért is írtam, hogy nyilván lehet használni, de igen hasonló áron van a pl B450 Tomahawk. Aminek erősebb a VRM-je, nagyobb bordával, újabb. Bár most pl alzán elég ócó az X370 Pro4.
Vagy pl a MSI B450-A PRO egész ócó. Több funkcionalitásban nem tudom mennyivel jobb az X370.
Nekem igazából azért szimpibb a B450, mert újabb.
Ez csak és kizárólag az én véleményem. Meg kell nézni az árakat és dönteni, hogy mi lesz benne.

[ Szerkesztve ]

(#1172) vaakuum válasza Whysperer (#1170) üzenetére


vaakuum
addikt

Akkor most megismertük egy komolyabb felhasználó véleményét is. :C Én eddig csak azt láttam, hogy az átlagembereknek (gamer+böngésző+fórumozó) nem éri meg. Ezek szerint még azoknak sem feltétlenül, akik azon a szinten használják, ahol te :Y . Mondjuk én kb. ilyesmi szintű felhasználásnál már feltételeztem volna, hogy visszahozza az árát, de ezek szerint még ott sem. Viszont biztosan van valami olyan réteg, akiknek jó lehet, mert annyi pci lane-t használnak, és köztük akad néhány early adopter, akik elkezdik használni.
Tippre átlagembernek ezekre az extrákra majd csak azután lesz szükség, amikor már az intel is elkezdte nyomni + utána 3 év.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1173) Whysperer válasza vaakuum (#1172) üzenetére


Whysperer
addikt

Vissza hozza vagy nem hozza. Mikor van mondjuk 50 artist egy helyen akkor nem szórod a pénzt 50x 250.000-es lapra, hanem veszel több gépet mondjuk.. érted veszek belől eegy rendes b450-t meg egy 3700x-t. és renderelek többet. sz.tem ahogy megnéztem így számolnak itt bent. Kiszámolják egy hardware-re,hogy mennyi dollár/másodperc/teljesítmény. Pont ezért lett az egész Server farm most 1 XEon kivételével teljesen lecserélve EPYC-re!

Rengeteg céget ismerek pl.: Digic pictures ahol az artistok 4790k-val dolgoznak stb. a mai napig. Londonban meg mindenki alatt egy XEOn volt,hogy amikor otthon vagy akkor azok is rendereltek.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1174) sittes79 válasza Whysperer (#1160) üzenetére


sittes79
addikt

Sőt PCX Mark azt mondja, hogy már rendeltek is belőle nem egyet...van itt pénz lóvéra :)

(#1175) vaakuum válasza Whysperer (#1173) üzenetére


vaakuum
addikt

Értem, csak azt nem tudom felmérni, hogy ez jobban visszahozza-e az árát azon a szinten, ahol pl. ti használjátok. Nem tudom megítélni, hogy egy ilyen deszka bepakolva ezer ssd-vel meg csúcs asztali procival tud-e annyival többet termelni, mint ebből az árból összerakva 2-3 egyszerűbb gép. Illetve hogy lehet-e a nálatok jellemző feladatokat annyira szétbontani, hogy több gépen is kényelmesen meg lehet csinálni.
Én kifejezetten örülök a véleményednek, mert egy másik felhasználói környezet nézőpontja is benne van, így sokkal teljesebb képet tudok kapni az új lapok "fontosságáról". Magyarán már azt látom, hogy csak egy szűk réteg mégszűkebb rétegének lehet rá ténylegesen szüksége. Meg dubajban néhány embernek, akik nem tudják mire költsenek.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#1176) Habugi


Habugi
addikt

Akinek 3700X-e van és némi kedve tesztelni.., nézne nekem egy olyat hogy SMT Off és 8/8-al de a lehető legmagasabb allcore OC-val egy Cinebench R20 Single/Multi pls?! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1177) Whysperer válasza sittes79 (#1174) üzenetére


Whysperer
addikt

Nézd meg ALZA-n mennyit adtak el a 3600-ból ... ott írja

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1178) Archttila válasza Habugi (#1176) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha mas nem, en holnap szivesen.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1179) vandorr


vandorr
csendes tag

Tegnap este berendeltem alzából 3700X-et, hogyha máshol nincs, végülis ott is jó áron van. weblapon holnapi napot jelöltek meg várható érkezésre. Megerősítő emailban 27.-ét. Majd ma reggel jött email, hogy valószínűleg holnap átvehető. Úgylátszik lesz készletük bőven :)

Azt hiszem leteszek a 3800X-ről. Semmi pozitív benyomást nem kaptam vele kapcsolatban, hogy megérné a ráfordított összeget.

[ Szerkesztve ]

(#1180) SECTORnooB válasza Whysperer (#1177) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Kutyának se kell :DDD

(#1181) Prof válasza Magnum PI (#1120) üzenetére


Prof
addikt

Sok sikert az iskolakezdéses árakhoz :D Annál már csak karácsonykor "jársz jobban". :C

(#1182) Altair77 válasza venom8888 (#1156) üzenetére


Altair77
tag

Abban az esetben ha raid-et használsz!De ez is csak részben igaz,mert az alaplap gyártók többnyire csak az olcsóbb lapjaikra pakolják a 16Mb-os bios eepromot,azoknál pedig ki kell venni bios funkciókat,hogy az egyre nagyobb Agesa verzió föl férjen.

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#1183) ziyan


ziyan
tag

MSI X570 promóció: [link] Magyarországon is érvényes :) a Creation az egyik legjobb X570 alaplap, ha valaki olyat szeretne. Össze van kötve a chipset hűtő a VRM hűtővel, így elvileg csak komoly tuning esetén kapcsol be a venti.

[ Szerkesztve ]

(#1184) Prof válasza Whysperer (#1160) üzenetére


Prof
addikt

Miért lenne vicc a webshop árak automata script által odaillesztett értékek. Csak tájékoztató jellegűek, soha semmi valóságalapjuk nincsen egy magyar webshop esetében.

(#1185) schawo válasza ziyan (#1183) üzenetére


schawo
titán

Magyarország ugyan fent van, mint regionálisan támogatott helyszín, viszont egyetlen hivatalos forgalmazó partner sincs, akinek a számláját elfogadnák. Magyarul nálunk ez kamu promó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1186) balage06 válasza vandorr (#1179) üzenetére


balage06
tag

Dettó. :) Holnap én is mehetek érte, ha minden igaz.

(#1187) korren válasza Mr.Csizmás (#1163) üzenetére


korren
aktív tag

Én pont ezért vettem egy AsRock X370 Taichi-t. Használtan, olcsón.

Engem ez győzött meg:

TechSpot

-I like the misery. -I like this world!

(#1188) Johni5 válasza korren (#1187) üzenetére


Johni5
őstag

Én most pont azzal szívtam.Multi vga-t nem viszi a ryzen 3600-al.2 rx 570 nem megy benne.Hol az egyiket látja,hol a másikat.Egyszerre a kettőt soha.Amint visszateszem a 2700-as procit,minden oké.Úgy berágtam,elmentem vettem egy 5700 xt-t. xd.Írtam Assrockéknak,csináljanak normális bioszt.

(#1189) korren válasza Johni5 (#1188) üzenetére


korren
aktív tag

Hát ilyen veszélyek engem, sajnos nem fenyegetnek :DDD

Mindenesetre érdekes a probléma! Kíváncsian várom a support válaszát.

-I like the misery. -I like this world!

(#1190) Yany válasza ziyan (#1183) üzenetére


Yany
addikt

Annál eggyel olcsóbb és kisebb is az Ace, brutál jó lap(nak tűnik). Vazzer, ilyen promóra vártam!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1191) OgreImre válasza ziyan (#1183) üzenetére


OgreImre
senior tag

Néztem az MSI X570 ACE-t, kerestem teszteket és ezt találtam a redditen. Szimpatikus lap hosszú távra, de ilyet...
Hátrány ahogy nincs display kimenete, tehát mindenképpen kell hozzá vga kártya és csak 4 SATA csatlakozója van és a Clear Cmos gombot a hátlapra rakták...
A másik versenyző ebben az árban az Asrock X570 Taichi.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#1192) Yany válasza OgreImre (#1191) üzenetére


Yany
addikt

Ez valami sublimáló vegyület lehet, gondolom a feldolgozás során érintkezik vele a nyák. EVGA 1070Ti kártyákon láttam hasonlót (többön is), de mindegyik működött faszán. Szerintem nincs jelentősége, de lehet, hogy van, aki pontosan tudja mi ez.

Egyébként semmi olyasmit nem ír az akció, hogy hol _kell_ venni. Csak a review megírására vannak megkötései, hogy hol.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1193) Whysperer válasza Prof (#1184) üzenetére


Whysperer
addikt

Prof Én rétem amit mondasz . arra értettem ,hog y 250.000

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1194) worxland válasza Whysperer (#1193) üzenetére


worxland
addikt

Máshol is ennyi. Biztos van, aki megveszi. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1195) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Ismerős kispénzű frissen ballagok rokonának doba össze gépet, ebben kéri a segítséget, én azt mondtam neki, hogy 100k ból vegyek egy 3200-3400G-t 8GB 3200Hz-es rammal, olcsóbb B450-es lappal meg egy 240 es SSD-vel (ház-táp-monitor) elvileg nem kell, sehol nem találok releváns tesztet a 3200-3400G grafikai teljesítményére (ebben tudtok segíteni?) ,
Nyilván majd a későbbiekben vehet magának egy VGA-t is, de addig ellegyen vele.
Jó ötlet amit kitaláltam vagy inkább induljon más irányba.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1196) abridabri válasza L4mie (#1195) üzenetére


abridabri
veterán

Ugyan nem egy profi teszt ,de itt par jatekot ami meno a fiatalok koreben(pl pubg /fortnite) letesztelnek a 3400G vel:
pcx

[ Szerkesztve ]

(#1197) L4mie válasza abridabri (#1196) üzenetére


L4mie
veterán

szerintem bőven elég lesz köszönöm. :R

Whysperer: igen másik út a használt vadászat, de igazából engem is érdekelnek ezek a G-s procik VGA teljesítményei szóval pont kapóra jött az ismerős kérdése :) Átküldtem neki a videót, majd eldönti mit szeretne :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1198) Whysperer válasza L4mie (#1195) üzenetére


Whysperer
addikt

Figy ha ház táp nem kell akkor tegnap is votl fent Aprón IPON garis 2600 + Gigabyt b450 gigabyte aorus 50.000. + 35 RX 570 + 5 ezer SSD 120gb + 14 ezer. Én ezt venném. De lehet Én gondolom hülyén szóval Én csak ötleteltem. SSD-t mindig lehet venni még meg memóriát is.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1199) Whysperer


Whysperer
addikt

Bár azért azt hozzáteszem ,hogyha ilyennel játszik még ez is elég lehet! [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1200) schawo válasza Whysperer (#1199) üzenetére


schawo
titán

Ejha, a WOW még mindig ugyanolyan ronda, mint 10 éve. Ennek aztán minden elég kell hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.