Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) fahrii válasza hokuszpk (#17999) üzenetére


fahrii
őstag

Igazad volt, ez volt a jó sorrend. Cmos reset, majd win reinstall. Beindult. :C

(#18002) fahrii


fahrii
őstag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R

(#18003) Albigator


Albigator
őstag

3600X-el első tapasztalatok játékkal úgyhogy, full auton vagyok csak XMP/DOCP profil van belőve:

GTA V olyan akadásaim vannak néha, hogy csak pislogok. 2600X-re mondták anno h proci limit van vele a GTA-ban és ott a VGA kihasználtság volt elég érdekes, főleg FHD-n de ilyen akadásokat én nem éreztem bár voltak korábban is... :F

Most 1440p-n játszok, V-sync ON/Offal is csinálja...

Órajel egyébként 4.25-4.275-4.3 GHz között ugrál.

Direkt nem is nyúltam még semmihez, egy ideig alapon akarom használni a rendszert...

(#18004) RECSKA válasza Albigator (#18003) üzenetére


RECSKA
veterán

windows 10 jatek mod kikapcsolva?
chipszet driver fent?
Csinalj logot, az megmondja mi lehet a zur... logold a ramhasznaltsagot, orajeleket, stb...

gta5 nem szereti az smt-t, megprobalhatod kikapcsol i... hatha. Lehetseges hogy az utemzo rossz magra dobja a szamitasokat....

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18005) Chaser válasza Chalez (#17985) üzenetére


Chaser
titán

én is így vagyok vele, nem olcsó, viszont teljesen más úgy játszani, szerencsére ehhez már a 3600 is elég
noctuából alzán ott a d15s 27e-ért, az elég korrekt, de ha vizezni akarsz akkor vizezz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18006) Albigator válasza RECSKA (#18004) üzenetére


Albigator
őstag

Alapértelmezetten be van kapcsolva a játék mód, most kikapcsoltam hátha.
Chipset driver fennt van még régről, mivel B450-hez pakoltam fel az nem változott.
Majd tervezek win újrarakást az sok mindenre gyógyír.

(#18007) hackeeeee válasza fudi2002 (#17986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt próbáltam, 38on nem indul. 48al igen.

A linket nem tudom megnyitni, valamiert. (Telóról vagyok)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18008) Toxy


Toxy
aktív tag

Na megrendeltem egy Arctic Freezer 34 eSports DUO hűtőt a 3600X-emre.

Remélem ezzel elégedett leszek. :)

(#18010) vg


vg
addikt

Üdv, 9-es ryzen-hez (3900x) dual vagy quad channel memória kiosztást javasoltok? Mindenhol mást írnak.

(#18011) snecy20 válasza vg (#18010) üzenetére


snecy20
veterán

Vehetsz 4 modult, csak nincs értelme, mert nincsen quad channel üzemmód ezen a platformon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18012) hokuszpk válasza Albigator (#18006) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hulye Windisgraetz kerdesem, amin mar biztos tulvagy, csak biztos ami biztos. A memoriak az ajanlott slotokban vannak ?
esetleg mint a szomszed topicban a nemregi eset ; veletlen nem az "also" slotban van elhelyezve a gpu ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18013) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

[link] ezt elolvasva az EDC 1 setup-al (3600 proci 1.435V-os peak értékek) lényegében kinyírom a procit szép lassan?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18014) hokuszpk válasza Aby_2014 (#18013) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugyan, ad az neki 1.5 -ot is, de ezeket csak ilyen 1-2 ezredmasodpercre kapja, ez tervezett mukodes az edc1 nemtervezett mukodese ellenere :D

** a cikk elejet atfutva, mintha azt irna, hogy a SOC fesszel foglalkozik, annak semmi koze ahhoz, hogy a cpumagok mennyit kapnak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18015) Aby_2014 válasza hokuszpk (#18014) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Itt látszik, hogy nem mélyültem el a rejtelmekben, tehát ez a SOC, amiről pedig én beszéltem az a VID...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18016) hokuszpk válasza Aby_2014 (#18015) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

es meg van tovabb, mert a VID az az, amit a proci _KER_. de hogy mennyit kap a laptol, az a hwinfoban mashol van, altalaban "Cpu Core Voltage" megnevezessel ha igy hajnalban jolemlexem.
Socnal az a fontos, hogy 1.2V folott nem ajanlott. Az esetek 90% -ban ha 1.1V nem stabil a memoria, akkor 1.15 vagy 1.2 sem lesz az, vagy inkompatibilis a ram ( eleg ritka manapsag ) vagy hibas.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18017) fahrii


fahrii
őstag

Nem hiszem el... Tegnap nagy nehezen elindult a gép, feltelepítettem a drivereket. Volt pár újraindítás is. Ma reggel inditanam és csak pörög a Windows logonal... :W

(#18018) hokuszpk válasza fahrii (#18017) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mi a pontos konfig ?
van olyan diszk / ssd a rendszerben, ami regebben rendszermeghajto volt ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18019) Albigator válasza hokuszpk (#18012) üzenetére


Albigator
őstag

Természetesen jó helyen vannak a RAM-ok (A2-B2).
VGA is "fennt" a gyorsabb slotban van (PCIe 3.0 x16_1) :K

Amire még gondoltam h a monitorozó cuccokat lehet le kéne pucolni rendesen, akár registryben is.. (MSI AB, hwinfo, CPU-Z)

[ Szerkesztve ]

(#18020) fahrii válasza hokuszpk (#18018) üzenetére


fahrii
őstag

ASRock AB350 Pro 4
R5 3600x
5700xt red devil
Evga 550 G3
2 db merevlemez, egy régi 128as SSD (tegnapig ezen volt a Windows), egy nvme ssd (a2000) amire tegnap este telepítettem.

Csökkentett módban beindult.

[ Szerkesztve ]

(#18021) nyul105 válasza fahrii (#18020) üzenetére


nyul105
senior tag

Kipróbáltad a régi ssdre tenni a wint, nvme lehúzni?

(#18022) hokuszpk válasza fahrii (#18020) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha kiveszed a 128 -as ssd -t, akkor elindul ?
mondjuk klonozasnal szokta azt jatszani a windows, hogy ha elso inditasnal bennemarad a regi diszk, akkor meggajdul az uj.
illetve meg az lehet a trukk, hogy az uj procival meg nem ebred fel az oreg ssd, vagy valamelyik diszk, mire lefutnak a checkek.
Meg Msinek van egy olyan nyugje, hogy ha uj diszket raksz bele, akkor ujrarendezi a bootsorrendet, ez azert izgi, mert ha egyszer ugy bootol, hogy latja az osszes diszket, hidegbol meg nem, akkor majd o kitalalja, akarmit csinalsz, es az nemmindig jo. Ha van a lapod biosaban olyan, hogy "boot delay", akkor adj neki 5 mp -t.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18023) RECSKA válasza Aby_2014 (#18013) üzenetére


RECSKA
veterán

peak... tehat csak akkor, ha nem teljes terheles van. Nalam 1.48 peak is van... teljes terhelesre avx nelkul 1.37, avx mellett 1.339et ad... A festultseg onmagaban nem ol meg semmit, a szivargasi aram a veszelyes, az pedig csak teljes terheles mellett lehetseges, tul magas feszultseg mellett...

En szemely szerint meg nem lattam rosszat, de a forumokon olvasni ilyeneket, de azokat 1.4V allcore mellett cibaltak... Valamint az socnak ilyen 1.2voltokat adtak XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#18024) fahrii válasza nyul105 (#18021) üzenetére


fahrii
őstag

Én arra gyanakszom valami driver lehet a ludas amit telepítettem tegnap. Tegnap többször is újra lett indítva a VGA és chipset driverek telepítése alatt és nem volt gond. Azzal zártam a napot hogy futtattam egy driver boostert + Windows frissítést. Ma reggel pedig se kép se hang.
Megpróbálom lehuzni az összes sata kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#18025) edari válasza fahrii (#18024) üzenetére


edari
őstag

"driver boostert"
Most komolyan azt minek? Főleg akkor ha tudod hogy milyen drivereket kell felrakni.

(#18026) hokuszpk válasza fahrii (#18024) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtudom mi az a driver booster, de mar a neve sem tetszik.
altalaban a windowsra ralehet bizni a driverek telepiteset, a chipset drivert meg vagy a lapgyartonal vagy az AMD.com oldalon talalod, nemkell ehhez driverbuster. VGA detto, amd.com vagy nvidia.com oszt jonapot.

* ha valami speci driver kell, akkor drp.su , de azt is csak szakerto modban, mert kapsz az arcodba cirillbetus firefoxot, skypeot es hasonlo josagokat.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18027) nyul105 válasza edari (#18025) üzenetére


nyul105
senior tag

Én sose hallottam még erről, csak nem mertem rákérdezni, az mi. :)

Szerintem próbáld az elején csak a legszükségesebb dolgokkal tesztelni. És hidegindítással is teszteld 1-1 driver után, egyesével felrakva, akkor meg lesz a hunyó.

Én amúgy amd oldalárol tettem fel a legújabb chipset.

[ Szerkesztve ]

(#18028) fahrii válasza edari (#18025) üzenetére


fahrii
őstag

:B tolok egy újra telepítést aztán meglátjuk, ezt a lépcsőt pedig kihagyom. A sata lehuzasa nem segített, maradok ezen a nyomon.

(#18029) Timer válasza fahrii (#18028) üzenetére


Timer
veterán

USB-s eszközök a perifériákon felül ne legyenek fent. Nálam csinálja azt néha napján, hogy nem indul el úgy. Betölt, de nincs logon screen, csak feketék a monitorok. Chipset driver reinstall megoldja, vagy ha matatok valamit az UEFI-ben, mentem, akkor szintén továbblép. Ezért várom az új AGESA frissítést, az elvileg javít az USB kompatibilitáson.

(#18030) fahrii válasza Timer (#18029) üzenetére


fahrii
őstag

Igen ezt olvastam tegnap én is. Most megy egyébként újratelepítést után, most fogom először újraindítani a chipset driver telepítése után... rendesen félek tőle.

(#18031) Timer válasza fahrii (#18030) üzenetére


Timer
veterán

Hol olvastál még erről? Én is ránéznék.

(#18032) jovás válasza fahrii (#18020) üzenetére


jovás
aktív tag

Lehet hogy az Asrock lap, és az A2000-es nem klappol egymással.
Az egyik gépemben egy ASRock X470 Taichi lap van, és vettem bele egy Kingston A1000-es NVMe ssd-t, és bios babrálás után mentve a beállításokat, újraindítva nem akart betöltődni a winfos, csak ha a kikapcsoló gombot hosszan nyomtam, ekkor leállt, és utána már rendesen indult, szerencsére meg is jegyezte a bios beállításokat. Mivel nem szoktam sokat matatni a biosban, nem is tűnt fel először, ja és a winfost is klónoztam az előző ssd-ről, tehát nem tiszta telepítés volt, ezért sem volt feltűnő a dolog. Több hónap után jöttem csak rá, hogy nem kompatibilis a 2 komponens, átraktam a másik gépembe (ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO), amiben már hibamentesen működött.
Csak azért írtam le, mert esetleg nálad is ez lehet a probléma, meg hogy más is okuljon belőle. :)
Winfos újrahúzásnál tényleg csak az a meghajtó legyen a gépben amire telepítesz, mert az is bezavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#18033) fahrii válasza jovás (#18032) üzenetére


fahrii
őstag

Amikor tegnap elkezdődött ez az egész még a régi samu SSD-n volt a rendszer, később költöztem át az nvme-re. Most egyébként az alap driverek telepítése után még pöccre indult.
Reméljük ez így marad... Ha nem, akkor legközelebb arra telepítem vissza a rendszert.

Timer
Egy reddites topic volt, ahol hasonló töltő képernyőn ragadt szerencsétleneknek ajánlották az USB eszközök leválasztását. Igazából túl sok konkrétumot nem olvastam, illetve ez nem segített nálam sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18034) Aby_2014 válasza RECSKA (#18023) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Igen lassan tisztul a kép, alapfogalmakat kevertem SOC fesz, VID, Vcore, tehát ha nem is egészséges, de meghalni nem fog a processzor, allcore OC-nél fontos a sweetpot fesz biztosítása...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#18035) Timer válasza fahrii (#18033) üzenetére


Timer
veterán

Rendben, köszi. Én tapasztalati úton jöttem rá, sokáig az USB-s Creative hangkártyám ASIO driverérre gyanakodtam, mert először akkor jelentkezett ez a gond, amikor azt telepítettem, MS driverrel simán ment, viszont az volt az érdekes, hogy leszedtem teljesen, driverestől, majd visszatettem MS driverrel, és akkor is jelentkezett. Végül lehúztam, és úgy elindult. Aztán nem is tettem a gépre, de egy USB hoszttal is elkezdte játszani ugyanezt. Akkor felraktam a chipset drivert megint, és helyrejött.

(#18036) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nu, úgy néz ki haladunk.. megvan a 3800 3 kör fullos stabilra.. Haladunk.. Lehet így már menne fentebb is, de így megy az 1:1, 3800/1900/1900.

Lassan jöhet a proci. :)

Véleményem szubjektív...

(#18037) fudi2002 válasza hackeeeee (#18036) üzenetére


fudi2002
veterán

Na látod, megy ez. Egy alvás rá csodákat művel :)

Ui legyen 5 kör :D úgy van meg 1 órán túl

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18038) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Most szeretnék 3900x-et rendelni!
Innen rendelném: [link]
Az a kérdésem miért van itt 3 különböző 3900x különböző áron? :Y
1 narancssárga dobozos 1 év garral, ugyanaz a doboz 3 év garral és a 3. dobozos a legdrágább de az fekete!
Az a legújabb? Gondolom akkor abban újabb steppinges proci van, az itt olvasottak szerint jobban tartják a turbó órajelet a mostanság vásárol procik. Szerintetek megéri azt a +10 ezer forintot a fekete dobozos? Esetleg elég a narancssárga dobozos vagy abban még a régebbi stepping lapul, ami kevésbé boostol?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#18039) nyul105 válasza MrTwister (#18038) üzenetére


nyul105
senior tag

Mielőtt megrendelnés, várd meg a többiek válaszát, de szerintem az 1 évesre 1 év van, azért olcsóbb a 3 évesnél.
A fekete szerintem nem stepping lesz....
google nem dobott semmit?

(#18040) fudi2002 válasza MrTwister (#18038) üzenetére


fudi2002
veterán

Compker nem játszik?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#18041) nyul105 válasza nyul105 (#18039) üzenetére


nyul105
senior tag

Az 1 éves tray verzió, a 3 éves box.
Ha mezei user vagy, akkor az 1 évest hagyd figyelmen kívül, ha céged van, akkor pedig tudod, mi a különbség a kettő között.
A fekete rejtély....

[ Szerkesztve ]

(#18042) MrTwister válasza fudi2002 (#18040) üzenetére


MrTwister
őstag

Ott vajon fekete dobozos van, illetve a kérdés, hogy a fekete dobozos újabb dizájn mint a narancssárga, vajon csak a dobozt cserélte az AMD vagy ami nyilván engem jobban izgat, hogy abban újabb gyártású tehát újabb stepping lapul? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#18043) MrTwister válasza nyul105 (#18041) üzenetére


MrTwister
őstag

Ja gondoltam, hogy az -3 ezerért egyszerű tálcás lesz és akkor -2év gar, ez így rosszul hangzik. :K Viszont ha megnézed az oldaluk ott is szerepel a Box a sima tray-esnél is szóval rejtély. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#18044) DzsannyX válasza MrTwister (#18038) üzenetére

Az a fekete elég fura. Kamu szagú az a fotó a csomagolásról. Amit eddig láttam az mind kemény dobozos kiszerelés volt, ez meg nem annnak néz ki. Olyan mintha nem lenne hozzá hűtő (keskenyebbnek tűnik a doboz, amiben nem férne el), közben meg a leírás szerint van. :F

(#18045) hackeeeee válasza fudi2002 (#18037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam.. :)

Aztán, hogy stabil marad-e, azt nem tudom, de eddig jónak tűnik..

Véleményem szubjektív...

(#18046) nyul105 válasza MrTwister (#18043) üzenetére


nyul105
senior tag

Kérdezz rá a boltnál, mi a különbség a fekete és a narancs között. Mindkettő box, ugyanaz a gyári cikkszám.
Az egy évesnél más a gyári cikkszám, ami a trayesnek felel meg.

Csodálkoznék, ha fekete újabb lenne. Emailben vagy telefonon megmondják, vagy nem...

(Szerintem meg fogják, mivel nem egy 100 ftos egérpadról van szó.)

(#18047) hackeeeee válasza hackeeeee (#18045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Scalar: 4*
+200mhz

Még megy, nem fagyott meg, majd meglátjuk. :)

Véleményem szubjektív...

(#18048) GIORGIONE76 válasza hackeeeee (#18047) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

hackeeeee azért csinálj majd valami játéktesztet is,
csak hogy lássuk a valós hasznát! ;) ;]

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#18049) ScomComputer válasza GIORGIONE76 (#18048) üzenetére


ScomComputer
veterán

Neki ez a játék...nem látod(?), már régóta... :D

(#18047) hackeeeee : toljad neki Papa, lesz még az jobb is ahogy téged ismerlek... :D :K

(#18050) fudi2002 válasza hackeeeee (#18045) üzenetére


fudi2002
veterán

Alakul, örülők hogy szépen haladsz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.