Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Juzzie71 válasza joesz (#4998) üzenetére


Juzzie71
tag

Köszi joesz, akkor ez lesz a megoldás! :R

[ Szerkesztve ]

(#5002) jeni válasza DzsannyX (#4995) üzenetére


jeni
félisten

azt kell tudni ilyenkor,hogy kicsomagolva vagy tömörítve kell lennie a pendriven az új BIOS-nak?

(#5003) Thrawn válasza jeni (#5002) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerinted? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5004) DzsannyX válasza jeni (#5002) üzenetére

Kicsomagolva és a Renamer-rel átnevezve C8H-ra. Csak ez a fájl legyen a pendriv-on.

(#5005) fanti válasza DzsannyX (#4967) üzenetére


fanti
addikt

Köszi én is, kedves Tőled!

Igen, a Coolink SWIF2 120P a legkedvesebb ventim. Olcsó, relatíve halk, nagy légszállítású.

Így hűt a Phantom:

Játékok alatt 60-62 fok. (3700 XFR+PBO)

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5006) -=Jam=- válasza jeni (#5002) üzenetére


-=Jam=-
őstag

troll on: Jelszóval tömörítve :DDD :P

(#5007) mozso


mozso
senior tag

Eddig jutottam 3900X-el. A szobában most is 29-30fok van (emelet, nincs légkondi). Emiatt a vízhűtés is alapból 33 fokos. Ez van... Ennek ellenére egészen jó, 6 proci mag megugorja a 4500MHz-es alacsony terhelésen.

Másik aggodalmam a 4x8GB ram volt. Ehhez le kellett szerelni ismét a vízhűtést, mert a pumpa microUSB-s csatlakozója nem fért el a ramok felett.

Nem bíztam nagyon, hogy a 2X8GB ram timing stabil lesz és nem lassul az alrendszer 4X8GB-al. Ehelyett van ahol gyorsult is.

2x8GB GSkill ram:

4x8GB GSkill ram:

So far so good :)

[ Szerkesztve ]

(#5008) Kvg válasza mozso (#5007) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez brútális kettéhúgyózos eredmény. :C

(#5009) mozso válasza Kvg (#5008) üzenetére


mozso
senior tag

Köszi, de továbbra is semmi tuning-ot tolok, csak a megvett cuccok hivatalos határait figyelembe véve próbálok finomhangolni.

(#5010) Walter_White


Walter_White
senior tag

Akinek X570-es lapja van és legalább 2 NVME SSD - kisérletezzen ha van olyan beállítása akkor vegye le Chipset SOC Voltage-t 0.9-0.95V-ra, Chip CLDO-t 1V-ra, nálam 13 fokot javult a hőmérséklet :) 73 helyett 60 fokon, ugy hogy le van kapcsolva a Chipset venti.

(#5011) Puma K válasza mozso (#5007) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon szép kábeldzsungel :DDD
Ilyen gép mellé dukálna egy kábelelrendezés ;]

Javaslom a kábelkötegelő helyett a tépőzáras megoldást... annyival kevesebb szemetet termelsz és azt bármikor lehet egyszerűen nyitni-zárni.

Korábban 1,5-2cm széles és 15cm hosszú csíkokat vettem varró boltból 20db-ot.

Pontosan már nem emlékszem, hogy milyen szélesek ezek a szálak, de az tuti, hogy pont akkorák, hogy a házban lévő rögzítőpontokon át tudtam húzni így egy nagyon jó kis kábelmenedzsmentet tudtam összehozni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5012) Poplacsek válasza Walter_White (#5010) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi a tippet, holnap próbálkozok vele! :K

(#5013) mozso válasza Puma K (#5011) üzenetére


mozso
senior tag

Mutasd már meg hol van ott kábelkötegelő, talán 1db van az egész PC-ben.

(#5014) -=Jam=- válasza mozso (#5013) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Szerintem úgy értette, ha megfogadod a tanácsát, és rendet raksz a kábelek között, akkor ne gyorskötözőt, hanem tépőzárat használj ;)

(#5010) Walter_White: Holnap megpróbálom, kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#5015) Puma K válasza -=Jam=- (#5014) üzenetére


Puma K
veterán

Ön nyert! :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5016) mozso válasza -=Jam=- (#5014) üzenetére


mozso
senior tag

De nem használok gyorskötözőt...

(#5017) zzola válasza wwenigma (#4996) üzenetére


zzola
félisten

Nincsen! ;]

(#5018) Create. válasza mozso (#5016) üzenetére


Create.
Topikgazda

Azt szabad tudni, hogy miért nem használod ki a ház adta kábelnyílásokat? De gondolom nem üvegoldallapos a ház és nem érdekel. Nem kötekedésből kérdezem még mielőtt félreértenéd. Csak tényleg fura, hogy jó körülményeid lennének a kábelmenedzsemhez és nem használod ki a lehetőséget.

(#5019) DzsannyX válasza mozso (#5007) üzenetére

Tudsz dobni esetleg egy Part No.-t a ramodról vagy egy riportot a ramod adatairól? Érdekelne, hogy melyik az, amit ilyen jól elfogad a HERO VIII.

[ Szerkesztve ]

(#5020) -=Jam=- válasza mozso (#5016) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem érted ;] Nem mondta senki, hogy most azt használsz. Feltételezte, hogyha rendet raksz, akkor azt fogsz használni, és erre hívta fel a figyelmed, hogy van más megoldás is.

(#5021) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Próbálgatom ezt a 3800/1900 kombót ....
Eddig így alakulnak a dolgok :

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5022) Pro!Petya válasza Pro!Petya (#5021) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Alakul ;]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5023) mozso válasza DzsannyX (#5019) üzenetére


mozso
senior tag

G.Skill Trident Z RGB CL16 (2X8GB)
F4-3600C16D-16GTZR

Ezek szintén jól mennek (Ryzen cikkekben használták PH, Anandtech, stb):

F4-3600C16D-16GTZN Trident RGB Neo

F4-3600C16D-16GTRG Trident Royal Gold

F4-3600C16D-16GTRS Trident Royal Silver

Az Asus Memory QVL igazán részletes amúgy: https://www.asus.com/Motherboards/ROG-Crosshair-VIII-Hero/HelpDesk_QVL/

Én csak 3600-as 16-16-16 single rank-es modulokra koncentráltam Samsung B-die alapokon. Elsőre nem mertem a dual rank-es 2x16GB-os modullal indulni, de ahogy olvasom ezek is jól mennek.

(#5024) DzsannyX válasza mozso (#5023) üzenetére

Köszi!
Azért is kérdeztem mert én a G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4 3600mhz F4-3600C16D-16GTZ ramot használom, ami a tied RGB nélküli változata, és sehogy sem akar 4 modullal menni ugyanebben a típusú alaplapban.
Tudom ez nincs benne a QVL-ben de ha az RGB-s változat OK, akkor ennek is mennie kellene. Na meg 2 modullal megy is.

Van ötletetek, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#5025) Tomoty válasza mozso (#5007) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Jó amikor egy gépfejlesztés miatti vízhűtés szerelés gyorsan meg is van. Ez a nagy előnye a "kész" és lágy csöves vízhűtéseknek.
Nekem a processzor csere 4 órámba került :DDD

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#5026) snecy20


snecy20
veterán

MSI Meg Ace X570 tulajoktól kérdezem, hogy nálatok is lassú nagyon az egér a BIOS-ban?
A legújabb BIOS van fent, de már az első verziónál is ilyen volt. A Godlike-osoknak már javították állítólag egy friss béta BIOS-szal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5027) Kvg válasza snecy20 (#5026) üzenetére


Kvg
senior tag

Ja lassú. MSI MPG Edge wifi..
BIOS július 2.

[ Szerkesztve ]

(#5028) -=Jam=- válasza Kvg (#5027) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Gigabyte Aorus Pro-nál is használhatatlan az egér, olyan lassú a BIOS alatt.

(#5029) Puma K válasza snecy20 (#5026) üzenetére


Puma K
veterán

Az akadós BIOS-t leszámítva amit majd javítanak.

Milyennek érzed a MSI Meg Ace X570 + 3700 kombót az ASRock Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7 + 9900K után?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5030) snecy20 válasza Puma K (#5029) üzenetére


snecy20
veterán

Még nem volt sajna igazán időm belemerülni, egyelőre csak a gyári hűtő van ahol már alapon Windows alatt is majd 60 fokos a cucc, holnap jön meg a Dark Rock Pro 4, és utána tudok érdemben foglalkozni komolyabb dolgokkal is, de egyébként Windows betöltési idő, Windows-os reszponzivitás terén lényegében pont ugyanaz minden, ami jó jel, igaz, van a rendszer alatt egy 3200MB/sec-es 1TB-os m.2.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5031) Puma K válasza snecy20 (#5030) üzenetére


Puma K
veterán

Ahogy időd engedi megoszthatnád a további tapasztalataidat :R

Összehasonlítást csinálsz pár játékkal? ;]

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kérdem mindenkitől-esetleges tulajtól:

A Gigabyte X470 AORUS GAMING 7 WIFI tud BIOS-t frissíteni egymagában pendrive-ról?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5032) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

jött email, hogy holnap átvehető a Trident Neo Z (F4-3600C16D-16GTZNC). Kérdésem az lenne, hogy a mostani (F4-3200C16D-16GTZR) RAM-ot érdemes lenne-e erre lecserélni vagy nem nyernék vele annyit? Összességében magasabb működési frekvencia (3200Mhz vs 3600Mhz), de időzítés meg rosszabb lenne (16-18-18-38 vs 16-19-19-39).

:R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#5033) -FreaK- válasza Skynet258 (#5032) üzenetére


-FreaK-
veterán

Önmagában az órajele nem jelent semmi előnyt. Az a kérdés, hogy milyen chip-ek vannak rajtuk, mert abból lehet tudni, hogy milyen időzítésekre képes valójában, ehhez a Dram calculatort kell megnézni. Az időzítések finomhangolása hoz jelentős gyorsulást a Ryzen 3000-nél.
Majd egy hozzáértőbb megmondja, hogy a két ram milyen chipekkel rendelkezik, és kb. mi várható időzítések terén, az alapján lesz érdemes dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#5034) wwenigma válasza Puma K (#5031) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Feltételezem azzal kezdted hogy az user manualt elolvastad és mivel abban nincs ilyen képességre utalo bejegyzés ugyanugy mint a specifikaciok között csak holmi Dual Bios kapcsoló szerepel, ezert kerdezel masokat hogy hatha valahogy sutyiba tudja e?

Csak azert mondom mert nem szeretem ha valaki nem nez utana. Dual biost tud kapcsolóval, az a bios bootol és update-el amire kapcsolsz es inditasz. Qflash Plus-t nem tud ami lehetove tenne proci nelkul.

Szoval remelem hasznaltad a google-t...én azt tettem. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5035) Juzzie71 válasza Skynet258 (#5032) üzenetére


Juzzie71
tag

Szia!

A Neo-s (F4-3600C16D-16GTZNC) az SK Hynix chip.

[link]

(#5036) subaruwrc válasza Juzzie71 (#5035) üzenetére


subaruwrc
félisten

cjr gondolom

(#5037) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Próbáltam reprodukálni a Computer Base tesztjét , de valahol valami nem stimmel.
konfigjuk : r5 3600 pbo nélkül, 1070Ti alapon. win 10 1903
Enyém 3600X@4,4GHz, 1080 OC, win 10 1903

Ennek ellenére már az alap mérésnél is kevesebbet kapok 3200cl14 , 1600/1600-nál.

[link] a teszthez. <---

Erre voltam kíváncsi én is hogy valóban hozza-e a fenti pluszt a ramok állítása. (hát nem, vagy legalább is nem olyan szinten...)

3200CL14 1600/1600

3600CL14 1800/1800

3800CL14 1900/1900

Összegezve :
3200 : 144FPS
3600 : 152FPS
3800 : 156FPS

Nem tudom hogy hol van az a nagy ugrás mint a tesztben. :(((
Egyedül az Nv driver ami a régebbi náluk. Viszont nem hiszem hogy az zavarna be és ráadásul ennyire...
Az elképzelhető hogy azért nem egyezik mert én Demo verziót használtam ők meg valszeg nem? :B

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5038) joysefke válasza Pro!Petya (#5037) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

VGA - driver - játékverzió - RAM subtiming -alaplap :)

(#5039) Puma K válasza Pro!Petya (#5037) üzenetére


Puma K
veterán

Náluk lehet, hogy friss a Windows 10 meg az NVMe SSD (1800 MB/s írás, 3200 MB/s olvasás) is dob a dolgon.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5040) joysefke válasza joysefke (#5038) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

légkondis tesztszoba, bika hűtés...

(#5041) Pro!Petya válasza joysefke (#5038) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Már az alapmérés sem stimmel, a ramjaim ugyanazok G.Skill Flare-X mint a tesztben, xmp is ugyanaz így a subok is. Ezzel a cpu-val plusz vga-val már csak nyers erőből is fölé kellett volna mennem mint nekik. Alaplap jó hogy nálam csak c6h a c8h - val szemben de ugyanaz a bios.
Este teszek egy próbát a régebbi nv driverrel.
25fps ugrás egy átlag ~150def mérésnél azért csak baxxa a csőröm mivel ramokra van fokuszalva és annak van betudva a tesztben így annak nyomokban reprodukálhatónak kéne lennie hibaszázalékon belül szerintem a subok ellenére is.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5042) joysefke válasza Pro!Petya (#5041) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, nekem úgy tűnik, hogy az ő mérésük vallószínűleg még a tiednél is kevésbé GPU limites. El tudom képzelni, hogy tényleges képi beállítások amelyeket a játék használ különböznek a Te és az ő mérésükben.

Pld mert ők egy aktuálisabb verziót használtak, te meg egy bétát, esetleg az nV driver valahol belenyúl a képi beállításokba.

Az ő általuk használt beállítások az első oldalon láthatóak, a képeket scrollozva (CSGO van előbb).

Simán el tudom képzelni, hogy van 1-2 beállítás, képi finomhangolás ami nincsen kivezetve a user interfészre és ezért nem látjuk, de ténylegesen különbözik a béta és a release verziók között.

Egyébként igazad van, az általatok kimért alapórajeles vs RAM-OC-s gyorsulások között akkora a különbség, amit nem lehet a VGA erejére meg hasonló dolgokra fogni. Szerintem a beállítások mások.

Ez az egész tesztelés egy mozgó célpontra lövöldözés ahogy változnak a szoftververziók, BIOS-ok, beállítások...

(#5043) Puma K válasza wwenigma (#5034) üzenetére


Puma K
veterán

Ahogy írod.

Köszi!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5044) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nálatok milyen lap,proci, ram combo vált be. Az esetem kicsit kényes, mert 64gb ram-ra van szükségem, a feladathoz (cfd szimuláció) és esetenként lehet egy hétig is menne nagy terhelésen a cucc.

AMD:
Lap: Itt bizonytalan vagyok. Vagy egy komolyabb lap, ami jól bírja az OC-t vagy egy közép kat.(amivel még mindig lehet oc-zni) és a maradék pénzt minél jobb ramra költöm.
Proci: Ryzen 3600, (6 mag után dual channel esetén nincs tovább scaling a codeban, amit használni fogok, ezért cél inkább egy stabil OC lenne 24/7) v. 3700x olcsóbb lap?
Ram: 64gb magas órajellel (3600-4000) jó időzítés

(#5045) joysefke válasza ∂яσнυη (#5044) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha tényleg egy hétig mennének a számítások én platformtól függetlenül elfelejteném a tuningot, még az automatikusat is.

Ha évente egy két alkalommal elvesztesz a nem kellően stabil tuning miatt fél-fél hétnyi számítást, az több mint bosszúság és könnyen nagyobb kiesést jelenthet mint amennyit egy értelmes keretek között tartott tuninggal egyáltalán nyerhetsz.

Én hagynék mindent a gyárilag támogatott értékeken, ahol ráadásul a fogyasztás is kedvezőbb.

6 mag után dual channel esetén nincs tovább scaling a codeban, amit használni fogok, ezért cél inkább egy stabil OC lenne 24/7) v. 3700x olcsóbb lap?

Ha hat magig már skálázódik, akkor jó eséllyel van elvi lehetőség, hogy tovább is skálázódjon a szoftver, tehát én hagynék egy kis mozgásteret a jövőre (3700X a 3600 helyett), hátha jön egy jobban skálázódó verzió, mert az instant 33% pluszt jelenthet.

(#5046) CPT.Pirk válasza ∂яσнυη (#5044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 3700X + olcsóbb lap párost választanám erre a célra. Ha egy hétig megy a feladat, akkor ott már komoly előnye van a +4 szálnak, miközben nem kell manuális OC-val bajlódnod. win-win szituáció

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5047) ∂яσнυη válasza joysefke (#5045) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

+CPT.Pirk:
Általánosan olvastam, hogy az ilyen jellegű szimulációk esetén dual channel megléte mellett 6 mag fölé nincs értelme menni, mert elfogy a sávszélesség és úgysem lesz gyorsabb, sőt még lassulhat a dolog. Ha megtelik a ramom, úgy szintén megáll az élet és elkezdi a dolgokat ssd-re tölteni. Nagy OC-k nem lesznek szerintem sem, a fentiek miatt, de a ramok helyes időzítése nagyon sokat tud hozni a konyhára.

Meglátom mik lesznek a tapasztalatok a kóddal. Mindenesetre köszönöm az észrevételeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#5048) solfilo válasza ∂яσнυη (#5047) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor lehet neked érdemes elgondolkodni TR4-en ott megy a quad channel. :)
Itt van pl egy 12 magos proci 91k-ért. :D
Tapasztalatom nincs vele, csak eszembe jutott, mert elég sokat írtad ezt a dual channeles korlátot.

solfilo

(#5049) joysefke válasza ∂яσнυη (#5047) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát meg lehet próbálkozni valami 3600-as RAM-mal, ott már elég komoly a sávszélesség (hivatalosan ugye a Matisse 3200MHz-t támogat) és a fórumtapasztalatok alapján jó eséllyel bírni is fogja a lap+proci.

Ha ennyire sávszélesség limites a dolog -amit számomra igen nehéz elhinni- és sok a pénz, akkor ott vannak még a HEDT platformok QC memóriával, ott alapból duplázódik a teljes sávszél.

Ha összeraktok egy tesztverziót, biztos lesz a fórumon aki leméri, hogy fut...

(#5050) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Ma hozták meg a vizes fiúk 32 mátyásért a 3600Mhzs Sniperx-et, megnézném mit tud mutatni az Lpx - hez képest. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.