Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) S_x96x_S válasza Walter_White (#45) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ugyhogy kb ugyan azt kell tudnia a 2 lapnak PCI-E-n kivül,

a félinformáció alapján - elméletileg.
várjuk meg azért a teszteket, végleges infókat.

imho: biztos kitalálnak a marketingesek még 1-2 funkciót ami csak az új chipset-ben ( X570 ) van benne.
- pl. mi lesz az XFR3 ; Precision Boost 3 -al az X470-es lapokban?
- lesz-e olyan új egyéb (PCI-E-n kivül) feature - ami hardveres supportot igényel és nem oldható meg BIOS frissítéssel ?

Mottó: "A verseny jó!"

(#52) Walter_White válasza S_x96x_S (#51) üzenetére


Walter_White
senior tag

XFR + PB csak tuning nélküli megoldás, amúgy meg szétfeszeli a lap általában a procit ilyenkor, ha egy egészséges Volt/Órajel kombó összehozható fixen All-Core akkor engem nem zavar ha nincs benne.

(#53) Walter_White válasza prokxy (#47) üzenetére


Walter_White
senior tag

(#54) X2N válasza S_x96x_S (#51) üzenetére


X2N
senior tag

Kellene pár jóárasított alaplap is amin chipset sincs, csak a szükséges minimális ramslotok, pci-e slotok, Audio, Lan, meg 1db M2 nvme M.2 SSD foglalat amit úgyis lekezel a proci. +normális vrm.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55) venom8888


venom8888
őstag

Vegre nyitva;)

(#56) ScomComputer válasza venom8888 (#55) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#57) venom8888 válasza ScomComputer (#56) üzenetére


venom8888
őstag

Ezt most miert ? :DD

(#58) ScomComputer válasza venom8888 (#57) üzenetére


ScomComputer
veterán

Semmi személyes,csak hogy ne kelljen visszaolvasni..legyen itt béke és nyugalom... :K :DDD

(#59) Cathulhu válasza prokxy (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az elso szeria gyorsan beesett, foleg mikor jott a masodik, de a masodik szeria eddig meg 10%-ot se esett tobb mint egy ev alatt (103-ert vettem a 2700X-et megjeleneskor, most ugyanott 95), de ehhez kellett az intel dragulas is kozben

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#60) prokxy válasza Cathulhu (#59) üzenetére


prokxy
veterán

Ok, kösz, akkor nem várok sokat a vásárlással. :) :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#61) Gunz4Hire válasza ScomComputer (#23) üzenetére


Gunz4Hire
csendes tag

A 3900x és 3800x nem épp olcsó, ha úgy vesszük. :D

Sőt drágább is pl. a 3800x mint egy 9700K bár több mag több szál.
Nem szeretnék vs témát indítani, de kíváncsi leszek, hogy ár/teljesitmeny arányban, hogy fog kinézni a dolog. Bár eddig ar alapján úgy néz ki, hogy vagy 3800x vagy 3600x. No meg még egyenlőre ez az egy ar, amit láttam így előre szóval kíváncsi leszek, hogy mennyi lesz majd máshol is. :)
Mindenesetre remélem valóban annyira jó lesz, mint amennyire szeretném, hogy az legyen. Bár év végére epitek majd gépet nem zarom ki, hogy AMD lesz (sőt :D eddig nagyon úgy fest). :) Nagyon várom már azokat a teszteket... 🤔🤔🤔

I live for the weekends, I live for Hard Styles, I live for hardstyle baby!

(#62) venom8888 válasza Gunz4Hire (#61) üzenetére


venom8888
őstag

3700x et miert hagynad ki?

(#63) Gunz4Hire válasza venom8888 (#62) üzenetére


Gunz4Hire
csendes tag

Mert arról nem láttam árat a felsorolásban, de menetkozben már láttam ÁK-n, hogy 123-128 körül van. Szvsz best buy lesz számomra, ha a teljesítménye olyan lesz. 😁

Bár csak gaming a cél így nem tudom mennyire kifizetődő egy 8/16-os proci. :) Majd meglátjuk. :D Úgy érzem gyakori olvasója leszek a topicnak. :D

I live for the weekends, I live for Hard Styles, I live for hardstyle baby!

(#64) yagami01


yagami01
aktív tag

Ugyanazon spanyol oldalon felbukkant még egy teszt. Ryzen 5 3600 szintén, csak most az x470-es eredményeket összeveti az x570-essel teszteltekkel. Nincs eget rengető különbség. ( De lehet később ez is javul. ) A proci x570 alatt 5 fokkal hűvösebb volt, mint x470 alatt és 5-10W-al kevesebbet evett. Játékok alatt hozott pár FPS-t az x570.
[link]

(#65) Jacek válasza yagami01 (#64) üzenetére


Jacek
veterán

Érdekes, van itt jó is meg rossz is :) Memoria latencyvel mi történt? :) 570 vs 470 az kb úgy néz ki mintha egy jobb 470-et hasonlítanának egy rosszabb 470-hez, elhanyagolható, föleg a brutálsi áraikat nézve. Szerintem be fog hamar zuhanni a x570 ára de még mindig felesleges egy jó b450 jobb lap :)

(#66) SECTORnooB válasza Jacek (#65) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Szívemből szóltál, jó hogy nem váltam meg az X470-től, pedig erősen meditáltam rajta.
Már csak a tuning potenciál a kérdés, ha a valóságot tükrözi a teszt akkor elég derék egy motyo lesz. :DDD

(#67) Jacek válasza SECTORnooB (#66) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem nem lesz gond a tunningal( azzal a minimálissal), nálam is marad az x470 egyenlőre .

(#68) venom8888 válasza Gunz4Hire (#63) üzenetére


venom8888
őstag

Remelem tudni fogja az 5 Ghz et. Mert ha nem,akkor a gamerek nem nagyon fogjak venni.

(#69) Jacek válasza venom8888 (#68) üzenetére


Jacek
veterán

Az valami mérőszám a teljesítményben? Mert akkor vegyenek FX-et azt tudja az 5Ghz-et :D

Vagy rosszul fogalmaztál és nem a gamerek nem veszik majd hanem a kretének nem mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#70) SECTORnooB válasza venom8888 (#68) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Láttad azért a teszteket tesóm?
Amúgy kezdettől világos, hogy nincs 5Ghz-ről szó...
Ami azért lejöhet a korai tesztből, hogy a Rizsa 2 erőből megoldja az órajel "hiányát".
Neharagudj, de már unalmas az inkompetens "Rizsa" dumád minden topikba. :U

(#71) -vitya- válasza SECTORnooB (#70) üzenetére


-vitya-
őstag

Nem találom a linket, de nemrég láttam egy geekbench eredményről szóló kommentet, ahol 5.2GHz-re volt húzva a 16 magos 3000es Ryzen. Gondolom víz, vagy ln2.

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#72) Puma K válasza Jacek (#69) üzenetére


Puma K
veterán

Teljesítmény, FX és 5GHz egy mondatban. Ezen egy jót mosolyogtam :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73) solfilo válasza Puma K (#72) üzenetére


solfilo
veterán

nem voltak egy mondatban. :)

solfilo

(#74) palfitom válasza -vitya- (#71) üzenetére


palfitom
félisten

Nyilván lehetséges. A kékeknél pl. vannak 7GHz feletti eredmények, de ez nem jelenti azt, hogy átlagjúzernek, folyamatos használatra alkalmas.
Az 5GHz-es, vagy fölötti órajeleknek kicsi a realitása.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#75) Albigator válasza -vitya- (#71) üzenetére


Albigator
őstag

Folyékony nitrogénhez képest akkor az meg kevés is lenne, úgyhogy nem hiszem.
Mivel 2700X-et is lehet úgy 5 fölött járatni ráadásul a max 6 GHz volt. Egy itteni fórumtárs is tudott vele 5.6 GHz-et.
Azért remélhetőleg amit láttál "csak" vízhűtés volt.

(#76) westlake válasza -vitya- (#71) üzenetére


westlake
félisten

(#77) Pro!Petya válasza Albigator (#75) üzenetére


Pro!Petya
addikt

5,2GHz Leak

16c32t -ezt tuti nem vízzel hűtötték .. szerintem.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#78) Puma K válasza solfilo (#73) üzenetére


Puma K
veterán

;]

Valóban, akkor *1 hozzászólásban.

(#77) propetya85

Már a Ryzen 2000 szériánál is jó volt a forrasztás a kupak alatt. Azokat bontani sem volt érdemes, hogy újrakend, mert 5°C-nál többet nem nyertél vele mínuszban.

Ismerősnek már 2 éve...? építettem egy Ryzen 2600-al gépet, amire a gyári hűtését tettem, amit a CPU mellé csomagoltak.
Szépen, 3667MHz-re boost-olt terhelés közben a 6 mag amit masszívan tartott azzal a kis hűtővel. Ráadásul a hőmérsékletek is emlékeim szerint 60-65°C-nál nem is volt melegebb így ilyen melegben.

Ellenben a 9. szériás Intel-ekkel, amiket érdemes skalpolni és ott is 10-15-20°C-ot lehet nyerni mínuszban...

Így a fentiek fényében egy épített vízhűtéssel szerintem megfogható az a 12 mag 5.2GHz-en.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#79) SECTORnooB válasza Puma K (#78) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Sztem közelébe nem lesz az 5.2Ghz-nek.

(#80) subaruwrc válasza westlake (#76) üzenetére


subaruwrc
félisten

intel mellett 1600-as ramok voltak?
meg annak az órajeleit nem tudni.

de mindenképpen dicséretes hogy 2-vel kevesebb maggal is fogja.

(#81) Jacek válasza Puma K (#72) üzenetére


Jacek
veterán

Remélem az irónia átment azért :)

(#82) Ribi válasza Puma K (#78) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit szíttál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#83) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Arról van valamilyen pletyka/info, hogy a jelenlegi B450/X470 alaplapok az új Zen2 Ryzenekkel ki tudja hozni a max teljesítményt? Vagy az X570 alatt fogja csak teljesíteni a max-ot? Vagy annyira elhanyagolható lesz a különbség, hogy kb. hibahatáron belül marad a teljesítménykülönbség?
Egyáltalán a jelenlegi Ryzen szériánál tapasztalható teljesítménykülönbség a B450 és X470 között vagy ha van, az inkább az alaplap design miatt tudható be?
Bocsi a noob kérdésekért, de jeleneleg Coofee Lake-n csücsülök és madjnem nulla gyakorlati infóm van az AM4 platfromról. Viszont nagyon piszkálja a csőrőmet egy Zen2, ha már úgy is szívesen átépteném a PC-m egy kisebb mATX platformra. :R

Jevons paradox

(#84) Ribi válasza westlake (#76) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ebben a tesztben 1 dolog zavar, hogy nem tudni az intel milyen órajelent ment. Mert ha alapon akkor az nagyon gáz lenne AMD szempontjából. Így viszont az összehasonlítás eléggé értelmetlen. Maga az 5.2G egy szép szám.

Rákeresve pontszám alapján az intel kb 4.5G-n ment. Illetve vannak 70k értékek is. Ez az összehasonlítás így még inkább értelmetlen. :(

(#83) Aprósólyom: Még nincs teszt, úgyhogy csak leakekre lehet támaszkodni aminek lehet 0 a valóság alapja. Leak alapján alig van különbség 570 és 470 között.

[ Szerkesztve ]

(#85) westlake válasza Ribi (#84) üzenetére


westlake
félisten

Srácok, az ugye megvan, hogy egy 750$-os CPU-t versenyeztetnek egy 2.000$-os CPU-val? Mit számít, hogy az Intel CPU-ja 4.5, vagy éppen kétmilliárd GHz-en ment? Ez az Intelnek hatalmas fail minden tekintetben, az AMD-nek meg hatalmas siker. Pont. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#87) Ribi válasza westlake (#85) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt tudom, de valahogy annyira szarul néz ki, amikor odaraknak mellé egy ismeretlen órajelen menő intel procit, ami kevesebb pontszámot csinált. Ez annyira gagyi hatást kelt számomra, hogy elmondhatatlan. Ez pontosan azt tükrözi, hogy nem mernek pontos adatokat közölni, mert kiderül, hogy mégsem annyira fényes a dolog.
Hiszen van eredmény amiben megveri ezt a procit, de nyilván egy totál random pontszámos eredményt biggyesztenek oda. Ettől lesz gagyi az egész. Annyira unalmas, hogy ilyen befosi módon közölnek mindent. Mert hozzászoktak, hogy ilyen félig elkamuzott eredményeket kell posztolni, hogy jónak tűnjenek fel.

Majd rájönnek, hogy nyugodtan ki lehet biggyeszteni minden eredményt, úgy ahogy az volt, minden paraméterével, nem elsunnyogva bizonyos dolgokat, mert akkor is jobbak. Ha kiraknak egy ilyen eredményt, akkor szépen rá tudok majd nézni és azt mondani, NA ezt így kell. Egész addig viszont sajnos bennem van a "na má megint egy sunnyogós teszt".
Emellett nagyon is értem, hogy ár értékben körbehugyozza, de a fentiek miatt sajnos mindig ez jut az eszembe. Nem tehetek róla. :R

Puma K: Gondolom a 8. genre gondoltál, ahol nem forrasztva van a kupak, mert a 9.-nél nem sok értelme van delidnek és főleg nem nyersz 20 fokot vele. Valami videóban szerepelt, hogy vastag a chip maga és emiatt melegebb a kelleténél, de a delid ezen nem segít.

(#89) Jacek válasza Ribi (#87) üzenetére


Jacek
veterán

De gondolom az sem zavar hogy 2mag/4 szállal több van az intelben :D

[ Szerkesztve ]

(#91) S_x96x_S válasza Aprósólyom (#83) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Arról van valamilyen pletyka/info, hogy a jelenlegi B450/X470 alaplapok
>az új Zen2 Ryzenekkel ki tudja hozni a max teljesítményt?
>Vagy az X570 alatt fogja csak teljesíteni a max-ot?

akinek igazából a maximum kell, az úgyis új alaplapot fog venni X570-el.

Kockázat:
- Nem lehet tudni, hogy a régi alaplapokban a >5Ghz memóriák hogy fognak menni
- Nem lehet tudni az 400-as végleges BIOS mit fog tartalmazni, milyen extra ficsöröket tiltanak le, amelyek megvannak az X570-ben. ( pl. A PCIe4 támogatást a régebbi alaplapokban az AMD nemrég visszavonta, mert nem ment minden 400-as lapban )
- Nem lehet tudni, hogy lesz-e 16 magos támogatás ...

Adatkapcsolat
- Valószínüleg a játékok 5% -nál már most is ki lehet majd mérni pici eltérést, de 1-2 éven belül biztos lesznek olyan grafikus kártyák is, amelyeknél már a PCIe3.0 ( ami a 470-ben van ) már korlátozó tényező.
lásd:
Abu:"Megérkezett a PCI Express interfész teljesítményét elemző 3DMark teszt"
https://prohardver.hu/hir/megerkezett_a_pci_express_interfesz_teljesitmenyet.html

És az X570-es alaplapokban "3 x PCI Express 4.0 x16 Slots" -van, több grafikus kártyát tudsz belerakni.

Mottó: "A verseny jó!"

(#92) solfilo válasza Ribi (#90) üzenetére


solfilo
veterán

Kire/kikre gondolsz, mikor azt írod, hogy "miért kell sunnyogni", vagy hogy "nem merik beírni, hogy az Intel milyen frekin ment?"

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#93) S_x96x_S válasza Aprósólyom (#83) üzenetére


S_x96x_S
őstag

II.

>Arról van valamilyen pletyka/info, hogy a jelenlegi B450/X470 alaplapok
>az új Zen2 Ryzenekkel ki tudja hozni a max teljesítményt?

ha ugyanaz a memória ( G.Skill FlareX DDR4 @ 3200 MHz ) és a videókari (2080 Ti ),
akkor nem mindenhol mérhető és nem akkora eltérés.
( ebben a példában 142.7 vs. 147.4 - az X470-es alulról a második az ábrán )

https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x570-review/

de miért ne raknál az X570-be jobb memóriát és később PCIe4.0-ás grafikus kártyát?

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#94) hokuszpk válasza Ribi (#84) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre azert ment 4.5-on az Intel, mert a 18 magot magasabban mar nemtudtak huteni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#95) hokuszpk válasza Ribi (#87) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ezt tudom, de valahogy annyira szarul néz ki, amikor odaraknak mellé egy ismeretlen órajelen menő intel procit, ami kevesebb pontszámot csinált."

nemtom mit varsz, wccftech.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#96) Jacek válasza Ribi (#90) üzenetére


Jacek
veterán

No problemo, de nem is hivatalos AMD-s dia.

(#97) Ribi válasza hokuszpk (#94) üzenetére


Ribi
nagyúr

28 magot is lehűtöttek 1 teszt lefutásáig.
De itt csak találtak 1 teszt eredményt igazából ismeretlen, de sejthető prociról és mellé raktak egy másik random intel teszt eredményt.

Én se tudom mit várok tőlük, biztos triggerelt a melegfront. Vagymi.

Csak pont az ilyenekből lesznek a hovalettek az 5G-s AMD procik amit megígértek hsz-ek.
Eleve odaírták: With 5.2 GHz All-Core Clock. Amit onnan vettek, hogy 5.2G volta max freki, de az nem is biztos, all core-ra vonatkozik, hanem sokkal inkább single core tesztre. Vicc ez ahogy van...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.