Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) zzola


zzola
félisten

(#1402) KAMELOT válasza Kvg (#1400) üzenetére


KAMELOT
titán

Kereslet van rá csak éppen raktáron sincs sehol. Mondjuk azért valakik megmondhatnák miért nincs?! Erről nincs sehol egy betű hír. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1403) Kvg válasza KAMELOT (#1402) üzenetére


Kvg
senior tag

Vagy elszámolta magát az AMD a megrendelésekkel vagy a TSMC nem tud még eleget gyártani. Ez, már három chipes dizájn először a világon. Legyetek már kicsit türelmesebbek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1404) Alpi. válasza ScomComputer (#1387) üzenetére


Alpi.
addikt

Made my day ! :DDD
Lesz valami hamarosan. Legalábbis szeretnék. :B
Addig is egy kis 3733 C12 :

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1405) Johni5 válasza lovas001 (#1397) üzenetére


Johni5
őstag

Ipon .subaruwrc-t kérdezd ő melózik ott.
Alpi! 1701 em már volt. 4200 on.Geekre meg visszatolom a 2700-at. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1406) PitLee


PitLee
őstag

fél off
poén
http://img1.joyreactor.cc/pics/post/intel-AMD-ryzen-PC-Master-Race-5326283.gif

[ Szerkesztve ]

(#1407) Simi37 válasza PitLee (#1406) üzenetére


Simi37
őstag

:C

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#1408) Puma K válasza PitLee (#1406) üzenetére


Puma K
veterán

Ez qrva jó :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1409) weri válasza Puma K (#1408) üzenetére


weri
senior tag

De ennel nincs jobb :D [link]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1410) Alpi. válasza jokeph (#1368) üzenetére


Alpi.
addikt



[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1411) KAMELOT válasza Alpi. (#1410) üzenetére


KAMELOT
titán

4.4 a boost miért csak 4.2 megy?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1412) Alpi. válasza KAMELOT (#1411) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez nem X-es, csak "sima" 3600.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1413) zzola válasza KAMELOT (#1411) üzenetére


zzola
félisten

Tegnap megérkezett hozzám is az X570-es lap 3600X társaságában. Pár R15-ös tesztet futtattam csak, de én úgy láttam alap bios beállításokkal 4250 MHz körül mozog az órajel...

[ Szerkesztve ]

(#1414) Puma K válasza weri (#1409) üzenetére


Puma K
veterán

Ez sem rossz, de amit PitLee linkelt azon szakadok :D

(#1413) zzola

Milyen alaplapot választottál?

A chipset hűtőnek milyen hangja van pár órás terhelés után?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1415) koko52 válasza zzola (#1413) üzenetére


koko52
veterán

A melegedést figyelembe veszi és nem engedi a max boostot ha eléri a beállított értéket. Valamint a vrm is okozhatja. Nálam pl a 2600 a vízzel all core 3.9 ghz-ig boostol alap beállításokkal. (HWinfo, cpu-z is mutatja).
[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1416) zzola válasza Puma K (#1414) üzenetére


zzola
félisten

Asus Prime X570-P, annak a kis ventinek nem hallani a hangját, bár órákat nem terheltem csak fél óra BF1-et próbáltam...

(#1417) zzola válasza koko52 (#1415) üzenetére


zzola
félisten

Mondjuk full csupasz a házam belül, az összes venti ki lett szerelve. Kell pár nap, míg összerendezem, majd akkor nézem meg alaposabban a számokat...

(#1418) Piszmaty76 válasza KAMELOT (#1402) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Anno 2015-ben a 6700K-ék is igen nyögvenyelősen kezdtek. 140e volt az AQUA-nál és még örültem is, hogy viszonylag hamar hozzájutottam, nem kellett heteket várnom a birtoklására. Cserébe jóval drágább volt, mint egy hónappal később, amikor már kezdett stabilizálódni a kínálat.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#1419) Bastee


Bastee
tag

Nos én kipróbáltam a B350-es Ryzen 5 3600 kombót és tökéletes.
Egyetlen gondom van, a magas hőmérséklet. Ha alulfeszelem akkor 40-40 fok úgy, hogy semmi nem fut csak úgy elvan a Windows magában viszont a teljesítmény 10%-ot veszít legalább...
Ha nem piszkálom, akkor megindul mint az orrvérzés, de alapon 48-58 fok között ugrál de villámgyorsan
Ami azért érdekes mert terhelés alatt sem szalad 61-62fok fölé.

Mikor hazudik nekem ez a gép? :D Illetve mit lehet ezzel tenni? normális?

(#1420) Lezl válasza Bastee (#1419) üzenetére


Lezl
tag

Nekem 35-43 közt ugrál a hőmérséklet...idleben ami zavar hogy nagyon hosszú ideig igazából nem megy is megy igazán idlebe, nagyon apró folyamatok is indokolatlanul felpörgetik a procit ilyenkor a fogyasztás is 25 w körül van mikor 10 alá is be tud nézni és ezen a tegnapelőtti BIOS sem segített sőt szerintem rosszabb lett. Máskor meg lassan éled a procit ami rendszerakadáshoz vezet olyan videók tudnak beakadni pillanatra ami intelen soha.
Játékban is előfordult szóval ez a reklámozott 1 ezredmásodperces reakcióidő valahogy nem állja meg...
Legtöbbször azért jól működik de még annyira nem kiforrott remélem ezek azért rövid időn belül orvosolva lesznek.

Terhelve ritkán megy 60 fölé de a ventik videokodoláskor már hangosak. Valszeg hétvégén eljátszok a ventik vezérléssel és inkább elengedem a hőmérsékletet 65-68 fokra egy kis csenddért cserébe

[ Szerkesztve ]

(#1421) Walter_White válasza Bastee (#1419) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nekem is vizzel, szerintem, azert mert amilyen hirtelen melegszik, nem tudja olyan gyorsan atvenni a blokk, azt a hirtelen keletkezett hőt, es ezt visszajelzi a rendszer, olyat is lattam 2700x-em 1.2v-al hasznaltam, 30 fok volt, raeresztettem egy tesztet, rogton 52-re felugrott, de azt tartotta
Most ez a 3600-as ugyan ugy 30-32 fok, viszont mivel 1.36v-ot kap, PB altal, igy hirtelen felugrik 60-62-re viszont tartja stabilan. Viszont epp hogy csak mennek a ventik

[ Szerkesztve ]

(#1422) Walter_White válasza Lezl (#1420) üzenetére


Walter_White
senior tag

Allitsd at Wint maximalis teljesitmenyre a vezerlopult/energiagazdalkodasnal. ha nem azon van.

[ Szerkesztve ]

(#1423) Lezl válasza Walter_White (#1422) üzenetére


Lezl
tag

Próbáltam de azzal az idle fogyasztás méginkább megugrott, ne egyen már 30 wattot úgy hogy semmit se csinál, valahogy még nem túl jók ezek a profilok mert ha meg takarékosba rakkom akkorát esik a teljesítmény hogy nem igaz szerintem-50%
Ballanced profilt használom állítólag azzal is 1 ezredmásodperces a reakció

[ Szerkesztve ]

(#1424) syler123 válasza Bastee (#1419) üzenetére


syler123
veterán

Milyen hűtő van rajta?

Nekem jövőhéten épül meg a gépezet, de én vettem rá egy Alpenföhn Brocken ECO Advanced-et. Remélem azzal rendben lesz a hűtés.

(#1425) Walter_White válasza Lezl (#1423) üzenetére


Walter_White
senior tag

Esetleg ha atszerkeszted a Balanced profilt, a minimalis es maximalis cpu teljesitmenynel? Hany %-on porogjon a proci, hatha tudnal talalni egy arany kozeputat ahol nem ugrik ugy az idle sem es nincs az a kis akadas

[ Szerkesztve ]

(#1426) Puma K válasza Bastee (#1419) üzenetére


Puma K
veterán

Összeszerelés előtt nézted a CPU kupakjának a tetejét hogy sík, domború vagy homorú?

Lehet ezzel van a gond, hogy homorú vagy domború.

Sajnos a CPU-knál előforduló jelenség az, hogy az IHS avagy a kupak domború vagy homorú és emiatt nem megfelelő a hőátadás a CPU hűtő aljával így melegszik-furcsa hőmérsékleteket produkál terhelés közben.

Ha 14 napon belül vagy akkor vígan visszaviheted a CPU-t vagy rögtön a garanciát érvényesítheted és cseréltetni kell az ilyen procit.

Vagy itteni vagy külföldi fórumon olvastam olyat, hogy ilyen domború kupakos CPU-t a tag visszaküldött és a 2. darab is domború volt így kapott egy harmadikat ami már jó volt azaz sík felületű.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1427) vandorr


vandorr
csendes tag

Elmesélem hogy jártam...

A konfig: B450 Aorus Pro, Ryzen 7 3700X, MSI RTX 2070 Super, Kingston 16GB 3333MHz (1 modul)

Úgy kezdődött, hogy az Bios B40 helyett B2-es firmware-t tartalmazott! Az azért elég komoly :)
Aztán kiderült,hogy a RAM sem mindegy hol van, csak a processzorhoz legközelebbi foglalat jó neki a 4 közül, ha egyedül van. (Eddig sose tapasztaltam ilyet).

A windows szépen feltelepült, de amikor már használni kezdtem, minden alkalommal 1perc után lefagyott a windows! 50-50%-ban vagy volt kékhalál, vagy csak egyszerűen többé nem reagált semmire. A kék halálkor, ez volt a hibaüzenet: Clock_Watchdog_timeout. Kicsit utánaolvasva ez ismert AMD hiba, a processzor szálkezelésére utal.
Ezt szerencsére egy nagyon friss windows telepítővel (amibe szinte az összes update bennevan) sikerült elhárítani.
Esélyem se volt windowsban frissíteni, olyan hamar lefagyott mindig.

Most úgy tűnik rendben vagyunk, azóta (pár órája) már nem volt fagyás. De azért rendesen leizzasztott.

[ Szerkesztve ]

(#1428) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Megvolt az első tesztem az új géppel! :)

Régi gép : Anthem Full LOW 40-50FPS
Új gép: Anthem Full ULTRA 80-90FPS

Meg vagyok nyugodva :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1429) Puma K válasza vandorr (#1427) üzenetére


Puma K
veterán

- A B450 chipset az előzőgenerációhoz készült így meg van az esélye annak, hogy a raktárban rekedt darabok még régi BIOS verzióval vannak ellátva. Akár az első BIOS-ok valamelyikével.

Megoldás: Mivel az ember tudja, hogy a szóban forgó alaplap régebbi szériához készült így tudható hogy szükséges a BIOS frissítése. Vásárláskor az adott boltot meg kell kérni, hogy frissítsék a BIOS-t. Ezt vagy ingyen vagy valamennyi összeg fejében megcsinálják.

- A RAM természetes, hogy nem mindegy hogy hol van. Ez gyártónként-alaplaponként eltérő.

Megoldás: Mint minden termék üzembe helyezése és használata előtt a kézikönyvet érdemes átfutni. Pár perc alatt meg van az ember az átolvasással és a hasonló kellemetlenségektől megkímélheti magát. Lehet semmi újat nem fog olvasni, de ártani nem fog.

(#1428) Sirandrish

Milyen alaplapról, prociról és memóriáról váltottál a mostanira?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1430) lovas001


lovas001
aktív tag

Akit érint ROG STRIX B450-F GAMING hez kijött az új biosfrissítés 2406 verzió

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#1431) Sirandrish válasza Puma K (#1429) üzenetére


Sirandrish
legenda

B150M+6500+16g 2133 ram :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1432) KAMELOT válasza Sirandrish (#1428) üzenetére


KAMELOT
titán

Felbontás milyen mert azt nem írtad?
Assassin's creed anthem a game?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1433) Jacek válasza KAMELOT (#1432) üzenetére


Jacek
veterán

Nem, simán Anthem. Bethesda game mármint gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1434) KAMELOT válasza Jacek (#1433) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi. Otthon letöltöm megnézem én is @4k. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1435) Bastee válasza syler123 (#1424) üzenetére


Bastee
tag

Itt nem a hűtő a kérdéses, idle-ben nem lenne szabad 50 fokra mászkálnia a gyári hűtővel sem.
Az 1500X-em 35fokos volt akkor is mikor a szoba 30 :D
Egyébként AMD Wraith Prism hűti..
1,2V-on is elmegy akkor stabil nem ugrál a hőfok.
Gyárilag ilyen 1.45-öt lő be neki az alaplap is, Ryzen Master is.
Na és így villámgyorsan ugrál a hőmérséklet. Kap egy kis pöccöt és 50fok felett van. Viszont terhelve a hűtő megállítja a melegedést. Sok helyen olvastam hasonlót, de kell a megoldás. Addig lehet silent venti módban használom :)

(#1436) Sirandrish válasza KAMELOT (#1432) üzenetére


Sirandrish
legenda

1440p..
És nem AC, simán Anthem :)
Nagyon nem teszteltem, mert a játékra nem voltam ráhangolódva, de majd a TR-t alaposabban meglesem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1437) apcsagi


apcsagi
csendes tag

A memóriának és a CPUnak mi a maximális feszültség amivel nem károsodik?

WOT

(#1438) Alpi. válasza apcsagi (#1437) üzenetére


Alpi.
addikt

Cput egy magas pll-lel vagy az imc-t egy kevéséb magas fesszel előbb meg lehet ölni, mint vcore-al. Plusz ezek más tényezőktől is nagybna függnek. pl. hőfoktól. Ramnál típusa válogatja. Van ddr4, amin 1.8-2V sem hagy nyomot.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1439) jokeph válasza Alpi. (#1410) üzenetére


jokeph
nagyúr

Köszönöm a részletes eredményeket neked és a többieknek is. :C :R

Elég meggyőző, hogy télre átálljak (azaz vissza) a vörös oldalra. ;]

Sok-sok év után végre van kalács az AMD CPU-kban ismét. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1440) apcsagi válasza Alpi. (#1438) üzenetére


apcsagi
csendes tag

GSkill 3200 cl14 .Ma raktam össze 12 év után intelről váltottam.
Alapból 1.480 volt a vcore

[ Szerkesztve ]

WOT

(#1441) zzola


zzola
félisten

3600X-et nálatok mekkora feszültséggel kínálja meg az alaplap?

(#1442) weri válasza zzola (#1441) üzenetére


weri
senior tag

Msi ~1.2

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#1443) abridabri válasza Walter_White (#1421) üzenetére


abridabri
veterán

Pontosan, a jelenlegi cpu blokkok nem ryzenre lettek tervezve, Ryzen 3xxx nel 2 vagy 4 cpu chip talalhato (a sarkokban) az IHS alatt . A Mostani blokkok meg ugy vannak tervezve, hogy kb az CPU kupak kozepere van iranyitva (jetplate ) a viz .
De a nemsokara lesznek uj blokkok az uj Ryzen szeriahoz :[link]

(#1444) Gunz4Hire válasza abridabri (#1443) üzenetére


Gunz4Hire
csendes tag

Akkor hülye kérdés, de ezek szerint egy x62-es Kraken jelenleg szintén ugyan ezt produkalja az új Ryzen-t hutve? :/

OFF:
Úgy néz ki laikus baráti koromben lassan csak AMD-s lesz a gép. :D Egyik haverom most tervez gépet összerakni Es úgy néz ki egy Ryzen 3600 1660Ti lesz a befutó nála (bár másik haveromnak koszonhetoen meg így is overkill hűtést stb választott hozzá) ezért is érdekel a fentebb említett Kraken (a másik egy DH15 lett volna legbol).
Illetve egy másik srác is bar ő csak 2600x-el gaming és videoszerkesztes miatt. :D

Aztán év végén én is.😁
Hozzáteszem :D Örülök neki, hogy oda jutottunk, hogy ha ar értékben mondani akar valaki valamit igazából lehet ajánlani mindket gyartotol terméket. Bár a budget miatt esett választás mindkét esetben a Ryzenre, de végre legalább van lehetőség, hogy az ember válasszon, ha jó processzort szeretne.

I live for the weekends, I live for Hard Styles, I live for hardstyle baby!

(#1445) subaruwrc válasza Bastee (#1435) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert mi baja lesz az idle 50 foktól egyébként ?

(#1446) abridabri válasza Gunz4Hire (#1444) üzenetére


abridabri
veterán

Az osszes jelenleg kaphato vizblokk /jatekviz regi design tehat igen; a Kraken is ugyanazt produkalja .De ,ha nincs szarra hajtva (200+W ) akkor nem hiszem ,hogy lennenek olyan nagy megugrasok a homersekletben.

(#1447) Puma K


Puma K
veterán

Redditről:

"That's a bit unfair to ASUS to be honest.

I mean that one college intern they have making all their BIOSes must be pretty overwhelmed."

Forrás: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1448) Leon77 válasza Bastee (#1435) üzenetére


Leon77
őstag

Én egy ismerősömnek 1600-ra tettem egy olyan hűtőt, amit használsz 8az 1700-ashoz kaptam) , nem győzött meg, ezért vettem egy ilyen hűtőt, eredmény -10 fok.

és azért ez a hűtő elég gagyi bagyi. szerintem egy jó hűtésre érdemes beruházni, mert örök darab, max. a ventit kell néha cserélni rajta.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1449) SECTORnooB válasza Puma K (#1447) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Adom. :C

(#1450) Yany


Yany
addikt

Ha valaki esetleg még nem olvasta:

MSI MEG X570 Ace Review @ anandtech.com

Azért az audio szekció tesztjét picit hiányolom, meg az accessory is egy kvázi egyszerű felsorolás. Mindenesetre a cuccot már megrendeltem, jó volt olvasni, hogy nem döntöttem rosszul.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.