Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Sirandrish válasza MPowerPH (#1550) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekem okosok aztat mondták hogy VRM szempontjából a sima is pont ugyanazt tudja mint az ultimate.
Illetve ha erről van szó, akkor várjuk meg az X570ból is az Ultimate verziót :))

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1552) KAMELOT válasza MPowerPH (#1550) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek ilyen gyenge felszereltségű lapok rohadt drágán.
Kiadok egy procit biosok meg nincsenek is megírva. Ez egy kínlódás ahogy olvasom.

Sirandrish: GTA 5 megtudnád nekem nézni min max fps?!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1553) HIJ


HIJ
őstag

Ha csak úgy újraindul a gép (kékhalál nélkül) az mi a franc lehet? Minden alapon van. Én tápra gyanakszom (Corsair 520w), de nem tudom hogy ha ilyen van akkor újraindul vagy kikapcsol a gép?

szerk: Azért is gondolok tápra, mert játék közben hallok egy kis fázis cicergést, de nem tudom eldönteni, hogy a VGA -ból vagy a tápból jön...
Ez a táp egyébként előtte egy i7-4790 konfigot hajtott ezzel a VGA -val. Lehet nagyobb a fogyasztása ennek a konfignak? (Asus b450-f, 3600x, 1070 g1)

SECTORnooB: Lap, RAM, BIOS új. RAM -ot lehúztam totál alapra (2133).

[ Szerkesztve ]

(#1554) SECTORnooB válasza HIJ (#1553) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Lap CPU Ram BIOS?

(#1555) jeni válasza HIJ (#1553) üzenetére


jeni
félisten

kék halál az szoftver hiba vagy alaplap,SSD,vagy memória és nem utolsó sorban VGA hiba. Amúgy van ilyen program ami nem engedi elbontani és kilistázza a hibajelenséget.

Ha pedig simán elbont vagy újra indul terhelésre az nagyobb valószínűséggel tápegység fáradás állhat mögötte.

Lehet bármilyen nagyságú egy tápegység,ha már nem bírja a terhelést.

RAM kompatibilitási hiba esetén (nem tetszik neki) az több esetben kék halál lesz. Memória teszt meg volt?

Simán bontásra jelzés nélkül nem jellemző rá.

[ Szerkesztve ]

(#1556) KAMELOT válasza HIJ (#1553) üzenetére


KAMELOT
titán

520w ide bőven elég. Milyen típus a táp és mennyi idős?
Ahogy a kolléga írja valami azok közül. Teszteld le a ramot lehet az hibás.
Nekem BS nélkül restartolt. Kiderült egyik modul hibás volt a 4-ből.
Itt most mehetsz sorba mi lehet a hiba :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1557) RaVal válasza szente (#1491) üzenetére


RaVal
tag

Jó tudni, hogy nem csak egyedi eset, mondjuk így is megérte, mert akciósan 26k volt :))

(#1558) HIJ válasza KAMELOT (#1556) üzenetére


HIJ
őstag

Hát igen, a táp már elég idős 9+ éves, de minőségi darab volt (Corsair HX520). Éppen ezért nagyon gondolkodtam a kofig váltás során, hogy lecseréljem e (le kellett volna...). Igazából ez a cicergés sem tetszik és egyébként is talán ideje egy cserének, így megrendeltem az újat (Evga 750 g2). Egyelőre akkor máshoz nem nyúlok, legfeljebb nem játszok addig.

Egyébként a RAM tudna ilyen teljes restartot? Nekem eddig az mindig kékhalállal jelentkezett... Talán még megpróbálok egy single tesztet.

(#1559) Jacek válasza HIJ (#1558) üzenetére


Jacek
veterán

Ram is simán tud így restartokat dobálni, de nekem ha instabil siman elöször kilépeget game/progiból.
De simán van hogy oda megyek és látom hogy újra indult a gép 7\24-ben megy, ezt akkor is csinálja ha egyébként stabilnak érzem.

(#1560) Walter_White válasza HIJ (#1553) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én inkább Ramra gyanakodnék, az a táp bőven elég kell legyen, (én egy Hexa 450w-os FSP-vel hajtottam egy 2200g-t 1080Ti-vel + 2hdd + 2 vizes pumpa, és még maxon se járt mert a ventije se hallatszott.)

[ Szerkesztve ]

(#1561) KAMELOT válasza HIJ (#1558) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor táp az első. G2 jó darab, de V850 vettem volna. Hiába minőségi, ha lejárt az ideje cserélni kell. 9+ jól bírta.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1562) HIJ válasza Walter_White (#1560) üzenetére


HIJ
őstag

Kezdek elszomorodni, de nekem még mindig gyanús az erőteljes fázishang. Egyébként ez az előző konfigban is meg volt, de szerintem halkabban. Ebből is gondolom, hogy ez most többet eszik és ez már sok a tápnak. Ettől függetlenül kikapok egy-egy RAM -ot és meglátom mi lesz a gémben!

KAMELOT: Miért ajánlanád jobban a V850-t?

[ Szerkesztve ]

(#1563) KAMELOT válasza HIJ (#1562) üzenetére


KAMELOT
titán

Memtestet tegyed ott biztosan kimutatja ha rossz a ram. Természetesen külön külön csináld.
V850... Egyik legjobb belső van és olcsó.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1564) HIJ válasza KAMELOT (#1563) üzenetére


HIJ
őstag

Úgy érted a memtestet is külön modulonként??

(#1565) KAMELOT válasza HIJ (#1564) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1566) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!

Elkészült az összefoglaló,ha bármi észrevételetek van, illetve ötletetek mivel lenne érdemes tovább bővíteni szóljatok!
Köszönöm :)

(#1567) Beast007


Beast007
aktív tag

Van olyan akinek B450-es asus lappal megy a manual tuning?
Minden auton kb 30%os terhelésig boostol az összes mag 4,2Ghz-re amint ez túllépi beáll 4Ghz-re nálam átlag 50 - 65% terheltséggel. (játéka válogatja)
Jelenleg 62 fokig láttam melegedni viszont szerintem ez a 4ghz karcsú, 2600-al megvan a 4,1Ghz kb. ugyanilyen hőfokokkal de kevesebb fesszel. Most átlag 1,35 -1,36V-ot látok gamek alatt amikor beáll 4Ghz-ra.
Viszont így is AC és divison 2 alatt jobbak a min fps-eim egy gtx 1080 Ti-vel.
Örülnék ha asus összekapná magát megnézném, hogy a menne all core 4,2 Ghz-t akkor mit mutatna...

[ Szerkesztve ]

(#1568) Albigator válasza SECTORnooB (#1566) üzenetére


Albigator
őstag

Szia! Szerintem jó lett.
Talán annyi, hogy a "Board and Vrm list" linkjét lehet érdemesebb lenne cserélni erre a driveos táblázatra mivel ez folyamatosan frissül, míg a linkelt kép "változatlan marad". Már most is van különbség: a kép v1.1-es, 2019.07.02. A táblázat pedig már v1.2-es, 2019.07.10-ei dátummal. (Konkrétan nem ellenőriztem le mi változott azóta).

Egyébként üdv itt is topikgazdaként. :)

[ Szerkesztve ]

(#1569) zzola válasza SECTORnooB (#1566) üzenetére


zzola
félisten

VRM list-ből van újabb: [link]

Amúgy szép munka!

[ Szerkesztve ]

(#1570) Sirandrish válasza SECTORnooB (#1566) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönjük :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1571) L4mie válasza Walter_White (#1560) üzenetére


L4mie
veterán

Szintén inkább ramra gyanakodnék, de simán lehet táp is,
Nekem B450M Gaming Plus lapban nagyon nem szerette a 4 modult 29xx Mhz felett, random újraindulgatott amíg nem cseréltem 2-re. De ezt mondjuk a kompatibilitási listán is írják :( sajna

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1572) Jacek válasza SECTORnooB (#1566) üzenetére


Jacek
veterán

:R

(#1573) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Fontos dolog....
[link]

(#1574) syler123 válasza ScomComputer (#1573) üzenetére


syler123
veterán

Ráadásul MSI alaplappal... Jövőhéten fogom összerakni a gépet.

Használja valaki a Ryzen 3600-at MSI B450 Tomahawk-al? Melyik biossal?

Én beta biost nem is látok az MSI oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#1575) ScomComputer válasza syler123 (#1574) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért is tettem be,mert előfordulhat ilyen is..és akkor gond van ám... :K

(#1576) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Már majdnem boldog vagyok, csak a 3700X-em jelenleg idle-ben 55 és 65 fok között van. :(
Pedig azért rendesen rászorul ezzel a kapcsos megoldással a stock.
Kicserélem valami minőségi pasztára inkább ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#1577) HIJ válasza L4mie (#1571) üzenetére


HIJ
őstag

Most lement a memtest egyenként hiba nélkül. Most megnézem együtt is... Egyelőre tápnak tűnik.

(#1578) Leon77


Leon77
őstag

Én arra várok, hogy valaki 3700x és asus x370 pro párosról megírja a tapasztalatait, mert lapot nem szeretnék váltani. Ha ebben jól megy a 3700x, akkor kicserélem a cpu-t, ha nem, akkor marad a mostani konfig.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1579) Leon77 válasza HIJ (#1577) üzenetére


Leon77
őstag

Én is a tápot próbálnám először, ez tipikusan táp hiba jelenség. Egyik ismerősöm pont nemrég futott bele ugyanebbe. Random restart minden előjel nélkül, tápcsere után pedig minden szép és jó lett. de majd meglátod az új táppal.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1580) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Érdekes amúgy, idleben ugrál mint a nyúl, terhelés alatt meg stabil 65 és kész :D
Lehet feleslegesen aggódom.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#1581) Feriboy2 válasza Kinsiinoo (#1580) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

ebben a hozzászólásban írtam a magas idle feszekről, hátha segít.

(#1582) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Az összefoglalóban mért nincsen benne az X370-s lap? Eza lap nem támogatja teljesen a 3xxx-s Cpu-t? Gondolom ebben sem megy rendesen az XFR (turbó) ha 2xxx vagy 3xxx-s Cpu megy bele.
És az X450, X470-s lapban megy rendesen a 3xxx-s Cpu-k XFR-je ( turbó vagy mi fenének hívják )?

(#1583) wwenigma válasza BullKoxa (#1582) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

VRM listában van egy csomó. Elmeletileg megy rendesen ha van bios hozza.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1584) ScomComputer


ScomComputer
veterán

3600 smt on vs. off
[link]

(#1585) zzola válasza ScomComputer (#1584) üzenetére


zzola
félisten

Érdekes!

(#1586) jokeph válasza ScomComputer (#1584) üzenetére


jokeph
nagyúr

Túlnyomórészt az SMT@OFF hozta a több min és avg FPS-t. ;] (nem lepődnék meg, ha egy 9600k-val ugyanez jönne ki HT@ON/OFF viszonylatban :DDD ).

Ugyanakkor a differencia nem jelentős, némely esetben marginális, akár mérési hibahatárnak is betudható. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#1587) Kvg válasza zzola (#1585) üzenetére


Kvg
senior tag

Semmi meglepő nincs ebben, egyszerű logika. Ez nem elméleti fizika, hanem elméleti logika. :)
Azért az ilyen durva fejlesztéseket miért nem tesztelik alaposabban? :F Egy nagyságredel okosabb emberek ezeket chipeket kifejlesztik nekünk és még sem tudjuk le tesztelni alaposan? Nem baj, némi lelkesítés után magán user ek befejezik a munkát. NP.

[ Szerkesztve ]

(#1588) Milka 78 válasza jokeph (#1586) üzenetére


Milka 78
nagyúr

8700K vagy 9900k-ra gondoltál ;) Viszont 8700k-nál nem olyan sima a megjelenítés, hiába magasabb az fps és a 9900k-nál is igaz ez, bár ott elvétve jön ez elő. Az SMT off inkább 3900-nél ér valamit, ott egész jól megugrik és játékok alatt sok esetben hozza is a stock i9-et ennek köszönhetően.

(#1589) Alpi.


Alpi.
addikt

Low volt 3600c16 setup. Lehet, ez lesz az uj 24/7. 1.0125 soc eleg beteg ! :) Es Y-cruncher elsore lefutott 14gb-os mem terhelessel ! :O

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#1590) wwenigma válasza Kvg (#1587) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az hogy a játék/oprendszer képtelen normálisan allokalni a szálakat nem a proci baja :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1591) nejad


nejad
aktív tag

Hellosztok! Frissítet valaki msi tomahawk-ot usb-vel? Próbáltam frissíteni a bios-t úgy ahogy az msi-s videoban volt, de amikor megnyomtam a gombot nekem csak kettőt villant utána folyamatosan világított. Vártam vagy 15 percet de csak világított, megnyomtam még egyszer után elkezdett villogni pár percig és abbahagyta ahogy a videoban is. De amikor összeraktam a gépet a cpu hiba led világított.
Van erre valami megoldás vagy kinyírtam a lapot? :W

(#1592) apa111 válasza SECTORnooB (#1566) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Jó lett az összefoglaló ,csak hiányolom az x370 lapokat az ajánlóban :)

(#1593) warcat válasza nejad (#1591) üzenetére


warcat
veterán

90%, hogy nem nyírtad ki, nyugalom.
Ajánlom ennek a topiknak az átnyálazását redditről

Nyilván a te lapodhoz való biossal;

Különös tekintettel erre:

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1594) hokuszpk válasza syler123 (#1574) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Én beta biost nem is látok az MSI oldalán."

mert nem betanak irja.
[link]

7C02v19
Date
2019-07-10

- Update AMD ComboPI1.0.0.3ab

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1595) apa111 válasza BullKoxa (#1582) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Nagyon jól megy a 3xxx ryzen is az x370 lapokban.Kettőben próbáltam ki /ASUS X370 PRO ,ASROCK X370 KILLER SLI/ .Lassan két hete megy benne /ASUS/ R5 3600 .Előtte r5 2600 az előtt r7 1700 .Nagyon sokat változott és gyorsult és ennél már nem látom értelmét biosban túl húzni.Van rá lehetőség ki is próbáltam ,de azt kell mondjam gyári beállítás a nyerő.Való színű majd még itt is lesz nagyon sok javítás a biosokkal ahogy az első második gennél történt ,és itt ajánlom minden kedves fórum társnak türelemmel legyenek AMD nem alszik és két hetente fogja dobálni az új biosokat / persze ez inkább az új lapokra értendő x570/ ,de a régebbiekre is fognak finomítani majd.Szóval asus lett a nyerő egy kicsit komolyabb lap /beállítás terén mint az asrock/ A memória kezelés teljesen jó ,most 2x8g patriot viper 3733 cl17 ram van mellette és 3800 cl 18 al is megy persze felezett fclk beállítással .Itt már nem igényli a ramnak a több feszt mint az elődöknél / 1-2 gen/ a gyártó szerinti 1,35v be éri .Most nálam 3600 cl 16 megy és érdekes amit AMD ajánlott 3733 cl 17 azzal nem megy feljebb igen ,és ezért is mondtam hogy türelem kell a biosok majd orvosolják.Felrakok egy pár bios képet LEON 77 fórumtársnak ,neked láttam hogy ugyan olyan lappal vagy mint én. HW infó képen a hőmérséklet eredménye 4óra használat után még a gyári beállítás mellett se melegszik túl egy majd 30 fokos 10 emeleti panel lakásban az átlag hő :)

(#1596) BullKoxa válasza apa111 (#1595) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszönöm szépen ! Azt hittem nem fog rendesen menni az x370-s lapokban. Akkor ezek szerint Auton hagytad a CPU-t szerintem a Vcore-t is .
A Vcore-t is vissza veszi, meg az órajelet is?
És ha jól olvasom akkor a 3xxx szériának nem kell a ramnak annyi fesz ha Oc-t akarsz a ramra tenni?pl nekem 3066-n mennek 1.39v-l , de erre csak ritkán ugrik fel.

[ Szerkesztve ]

(#1597) korren válasza BullKoxa (#1596) üzenetére


korren
aktív tag

Hogy nem fog-e? Még B350-ben is!

:DDD

TechSpot

Amúgy volt már linkelve párszor, a cikk is és a YT videó is

-I like the misery. -I like this world!

(#1598) syler123 válasza warcat (#1593) üzenetére


syler123
veterán

De jó lesz, ha még majd ilyen szíváson kell keresztül mennem. Megkérdezem az eladót, hátha frissít biost... Nekem csak össze kelljen rakni.
A 7C02v19-es biost ma tették fel, gondolom ezzel kezdeném. Nem teszek bele se cpu-t, se ramot úgy frissítek, remélem nem lesz gond, kedden / szerdán jönnek meg az alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

(#1599) syler123 válasza syler123 (#1598) üzenetére


syler123
veterán

Elnéztem:

Release Date
2019-07-10

(#1600) nejad válasza warcat (#1593) üzenetére


nejad
aktív tag

Kösz, hogy segíteni próbáltál, sajnos nem működik próbáltam az usb-s megoldást, kivettem az elemet de az sem segített. Jumperem vagy mi az nincs azt nem tudtam megpróbálni.
Most küldhetem majd vissza és lehet jó sem lesz. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.