Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Kvg válasza weri (#895) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez nem BIOS bug ja, úgy hívják hogy drop és nem túl erős VRM szett okozza.

(#902) Palinko válasza Cingáriusz (#900) üzenetére


Palinko
tag

A pár hét nekem is belefér, de túl sokat sem szeretnék, mert csak az elmúlt 2 héten olyan hírek jöttek ami miatt valszeg emelkedni fognak a RAM és SSD árak, ráadásul pletykálják hogy nem szeretnék tovább forgalmazni azt a videókártyát amit kinéztem, szóval a nagy türelemből hirtelen sürgetővé vált és nehéz felfogni ha már hónapok óta gyártanak, hogy fogy el. Rendben hogy világszerte kell teríteni, de hónapok voltak ennek megoldására és nem csak a csúcskategória fogyott ki hanem majdnem minden :D Kíváncsi vagyok nálunk egyáltalán mennyit adtak el és mennyit terveznek behozni, így nehéz kalkulálnunk. Nem sokat csinálhatunk a váráson kívül.

(#903) weri válasza Kvg (#901) üzenetére


weri
senior tag

a Vcore stagnal a beallitott feszen, a vid fesz droppol be 1.344-1.35-ig. 2600-nal nem csinalt ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#904) SECTORnooB válasza Palinko (#899) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem papíron kezdődött a szitu, csak nagy a kereslet ennyi....lehet az AMD-nél nem éppen megszokott,de sztem az előző genes megoldások eladásai is felpörögnek most, azért is mert kifli áron lehet vinni a 6/12-t.

(#906) Palinko válasza SECTORnooB (#904) üzenetére


Palinko
tag

Áh emlékszem hogy előző gen ryzeneknél is ez volt ezért is kritizálom hogy most felkészülhettek volna, de nem csak a ryzeneknél, nem is emlékszem mi a legkorábbi emlékem, de most a Fury X ugrik be és azóta szinte bármilyen új termékük, hónapokig hallunk róla aztán megjelenik de nem kapható mert nincs raktáron. Ezért mondtam hogy paper launch, mert oké, hogy pár gyors ember kapott, de nem 26 napra kéne ígérni a szállítást...

(#907) SECTORnooB válasza Palinko (#906) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Te a Ryzen családot nagyon összemosod a Radeon megjelenésekkel.
Az előző Ryzen generációnál a 2600X 69e-n nyitott a 2700X meg kerek 100e-n, végig volt kapható és nem igen volt belőle készlethiány.
Na bumm most van, mindenki venni akar,sajnos ez nem az AMD és a disztribútorok sara...

[ Szerkesztve ]

(#908) venom8888


venom8888
őstag

Az a fan am most van a procimon, azt lehet hasznalni majd a 3700x hez is?
be quiet pure rock

(#909) Alpi.


Alpi.
addikt

3800c14. :B
https://browser.geekbench.com/geekbench3/8792323

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13876687

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#910) SECTORnooB válasza venom8888 (#908) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha van hozzá AM4-es rögzítőd akkor igen.

(#911) siva


siva
aktív tag

Hát én a www.cpubenchmark.net -on nézem az árakat, tudom nem disztribútor, így nem is hivatalos, de a 3600-as ára 2 napja 210 USD volt, most meg 237.5 USD. Én is ezt aknák venni, aug elejére tervezve, de addig lehet már csak nagyon drágán lehet hozzájutni.

(#912) Leon77


Leon77
őstag

Mondjuk azért az nem semmi, hogy a 3600 simán alapból majdnem annyit megy cb r20-ban, mint az én 1700-asom all core 3,9ghz-n. Ahogy elnézem kábé 200 pont a difi. :R

Nekem elég durva vízhűtésem van (custom, overkill bármire, 5 darab 360-as 45 vastag radi plusz egy 240-es 45 vastag radi 14 darab akasa viperrel hűtve), kivi lennék, ha vennék egy 3700-ast lehet, hogy nem is kéne szórakoznom a manuális tuningal... :F

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#913) S_x96x_S válasza Palinko (#906) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ryzen 3900
> Ezért mondtam hogy paper launch, mert oké,
> hogy pár gyors ember kapott, de nem 26 napra kéne ígérni a szállítást...

(ha) A mercateo nézted akkor az ő - 26 napos idejűk nem releváns;
ők még az a.l.z.ánál kapható Ryzen 3600 -ra is "min. 16 munkanap" -ot irnak.
van pár bolt, akik nem csak a magyar nagykerekből szerzik be az árut,
ha sietős neked, akkor tőlük kell megrendelni.

Mottó: "A verseny jó!"

(#914) kireka


kireka
tag

Az AMD 07.07-edinén akarta rajtolni a 7 nm-t, függetlenül a készletek állapotától, vagy hogy Vasárnapra esik, várhattak volna még pár hetet, de így már itt ketyeg a gépemben, én nem bánom :)

Rájöttem hogy azért megy 4300-on, mert 100MHz az alap amit extrában ad a RyzenMaster, de lehetne ez bármi 0..200 között. Feszültség 1.5-öt nyaldossa (bakker) -0,1 Volt offset.

Végre szoftveresen kikapcsolható lett a Manuális tuning:

c:\Program Files\AMD\RyzenMasterSDK\AMDRyzenMasterCLI\bin-prebuilt\AMDRyzenMasterCLI -a Disableoverclocking

Ez (nekem) nagyon hiányzott az előző szériából.

(#915) SECTORnooB válasza Leon77 (#912) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem bizony, de ha kelleni fog 100-200mhz plusz hát ráteszed. :P

(#916) Puma K válasza Leon77 (#912) üzenetére


Puma K
veterán

Erre vágyom én is, hogy magától csinálja az adott komponens az órajel-feszültség emelést ha ott a hűtés.

Pont emiatt építettem vizet, hogy bármi amit bepattintok a gépbe CPU-VGA az hozza ki magából az elérhető maximumot gyárilag stabil keretek között.

Én még kivárom az ősz-tél idejét és akkor veszek valami alaplap-cpu duót (a DDR4 RAM-okat már berendeltem)... eddig nagyon a 3900X-re voltam ráállva, de várom ennek az all core boost órajeles és alaplap BIOS frissítős történetnek a végét... X470-nél...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#917) Leon77 válasza Puma K (#916) üzenetére


Leon77
őstag

Én x370-nél várakozom, valahogy nincsen kedvem lapot cserélni, olyan jó kis deszka ez.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#918) venom8888 válasza SECTORnooB (#910) üzenetére


venom8888
őstag

Lehet azt kulon venni ugye? Ha nem kell,akkor nem vennek masik ventit

(#919) syberia


syberia
veterán

:C

https://howbad.info/

(#920) venom8888 válasza syberia (#919) üzenetére


venom8888
őstag

Jaja Amazonon is,lappal ,memoriaval aruljak a 3700x et is

(#921) Palinko válasza S_x96x_S (#913) üzenetére


Palinko
tag

Tudnál segíteni hogy pontosan kinél? Annyira nem sürgős de 1-2 hónapon belül azért szeretném megoldani és megrémisztett a mostani állapot. Az én esetem annyiban speciális, hogy nem fix lakcímre kérném, hanem pick pack pontra és 100km-t kell utaznom hogy elérjem azt is és sajnos úgy néz ki a procit másik helyről kell mint a minden mást és jó volna elérni hogy egy napra érjenek oda és csak 1 szer kelljen utazni. Ezért szeretném raktáron látni mert A.l..z.a is csak rendelgeti ha kérsz belőle az meg bizonytalan.

(#922) Yany válasza syberia (#919) üzenetére


Yany
addikt

Vannak ilyen upgrade kitek a német amazonon is, de nem igazán bejövősek. Egy gyári bundle discount jól esne, ami az első genes Ryzeneknél volt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#923) Palinko válasza Yany (#922) üzenetére


Palinko
tag

Persze hogy nem mert így akarják eladni a trágyát az arannyal. A linken szereplő bundleben pl a ram a gyenge láncszem amitől valszeg így szeretnének megszabadulni, de a lap is olyan hogy mi van ha nem épp azt akarod... Szóval felejtősek ja kár hogy az ilyen bundlek is elvesznek elérhető procikat, igazán várhatnának pár hónapot a bundlezéssel.

(#924) siva válasza syberia (#919) üzenetére


siva
aktív tag

mondjuk így nem is drága, 100e HUF, ennyiért én is venném. Valszeg az 570 lapokat nem nagyon akarják kapkodni

(#925) schawo válasza siva (#924) üzenetére


schawo
titán

ez nettó ár

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#926) Mate


Mate
nagyúr

Ramról van valami részletesebb írás, teszt, hogy elsődlegesen gamingre mi a legjobb választás?

Árban kb. ugyananyiból tudnék szerezni 4400-as cl 18-ast meg 3600 cl 16-ost. Mit érdemes választani? Nem teljesen világos számomra.

(#927) Palinko válasza Mate (#926) üzenetére


Palinko
tag

3600 cl16 ezek közül. 3000 feletti hertznél én úgy figyeltem meg hogy az alacsonyabb cl többet dob már rajta, mint akár hány száz Hz különbözet, egyébként sem fogsz észrevehető különbséget felfedezni meg még kevésbé melegszik. Én pl 3333 cl 16-al tervezem mert most ez a 3200-3333 van jó árban sztem.

(#928) vaakuum válasza Palinko (#927) üzenetére


vaakuum
addikt

Ma kalapáltam össze az msi b450i gaming pluszt egy 3600-os ryzennel, de előtte biost kellett frissíteni, nem ismerte fel a gyári biossal (januári dátumú) a procit. Az új biossal gyakorlatilag azonnal működött. A memóriákkal volt némi macera, mert elsőre lehet nem érintkezett rendesen az egyik, pedig a fülek bekattantak. Némi cserebere és egyesével bootolás után aztán egyszercsak elindult úgy, hogy már mindkettőt látja.
holnap szétkapom a gyerkőc gépét, és valahogy belepajszerozom az egészet.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#929) nejad


nejad
aktív tag

Am4-nél melyik gyártó törődik a legtöbbet a biosszal?

(#930) Whysperer válasza Yany (#922) üzenetére


Whysperer
addikt

Scan.co.uk meg a PC. UK tele van rendes bu ndelekkel

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#931) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Vásároltam egy MSI B450 Gaming Plus alaplapot és egy Ryzen 3600-at, viszont sajnos olyan problémával találkoztam, hogy a gép néha újraindul/kékhalálozik, prime 95 blend és large fft tesztje során kerekítési hibát ír ki vagy újraindul. Nem a ram okozza, 4 különböző stickel teszteltem, valamint ebben a lapban egy 1600x hibátlanul működik. A proci nem volt húzva, lehetséges hogy a proci hibás, vagy lehet hogy nem teljesen stabil az MSI által kiadott BIOS? Esetleg tapasztalt valaki hasonlót? Van valakinek pont ilyen alaplapja?

(#932) Ribi válasza Alpi. (#909) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én úgy tudom nem jó 3733MHz felett járatni a memót, mert onnantól visszavált 2:1-be 1:1-ről és lassabb lesz a memó elérés.

(#933) Alpi. válasza Ribi (#932) üzenetére


Alpi.
addikt

Én mondom meg, mikor vált. :)
1:1-be ment simán 3800-at.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#934) vaakuum válasza Fehercsoki (#931) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha mondasz progit+beállításokat, akkor letöltöm és megkergetem vele. Mondjuk én egy ősrégi 3 hőcsöves toronyhűtőt tettem rá a gyári helyett (asszem még az athlon64-ről maradt meg), szerintem egy paraszthajszállal nagyon a hőleadó felülete, meg ugye vannak benne hőcsövek.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#935) fudi2002 válasza Alpi. (#933) üzenetére


fudi2002
veterán

Azért én is a helyedben néznék aida értékeket 3733-on és 3800-on is. Nehogy egy csoda bios szerint menjen csak az, ami a gyártó szerint nem megy... :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#936) Alpi. válasza fudi2002 (#935) üzenetére


Alpi.
addikt

Néztem. :DDD Meg benchmark eredményeket is. Javult szépen minden, ahogy kell ! ;)
cpu-z amugy mutatja, mint nb. clock. ha visszaváltasz, feleződik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#937) Fehercsoki válasza vaakuum (#934) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Prime 95, miután elindítottad válaszd a Blend-et vagy a Large FFT-t (nálam ennél a 2-nél száll el), semmi mást nem kell állítani, indíthatod is, futtasd pl 10 percig, aztán állítsd le, a végén pedig minden szálnál kírja, hogy hány error és warning volt. Engem ez érdekelne, vagy ha újraindul vagy kékhalálozik akkor az is egy eredmény. Neked is ilyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

(#938) fudi2002 válasza Alpi. (#936) üzenetére


fudi2002
veterán

Lődd be lécci a kedvünkért mind2-t. Ha nem túl nagy kérés. Már a latency miatt, érdekelne. Mert a gyári grafikon szerint a lat felfelé ível 3733 felett, a függőleges határvonal kb valóban 3800nál van, de elvileg gyengül az előbbi felett.

szerk: aida képmentést ha kérhetek

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#939) vaakuum válasza Fehercsoki (#937) üzenetére


vaakuum
addikt

MSI b450i gaming plus AC. Ez egy itx lap.
Ma már nemigen nézem meg, amit kértél, de holnap reggel akkor ezzel kezdek. Addig letöltöm a progit.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#940) venom8888


venom8888
őstag

3900x mar kaphato

(#941) vaakuum válasza vaakuum (#939) üzenetére


vaakuum
addikt

Na mégiscsak elindítottam a blend-et. Elsőre azt hittem, semmit nem csinál már vagy 3 perce, de a Task manager szerint a cpu terhelés 85 és 95% között ugrál, a hűtőnek viszont ugyan olyan hangja van, mint alapjáraton. Lehet megsül csórikám :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#942) fudi2002 válasza venom8888 (#940) üzenetére


fudi2002
veterán

Hole?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#943) venom8888 válasza fudi2002 (#942) üzenetére


venom8888
őstag

UK ban

(#944) vaakuum válasza Fehercsoki (#937) üzenetére


vaakuum
addikt

Ez lett a blend vége, 11 perc után:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#945) Dragon3000 válasza vaakuum (#944) üzenetére


Dragon3000
veterán

HWINFO-ban tetszik az intel pentium amd ryzen rész :D

(#946) Alpi. válasza fudi2002 (#938) üzenetére


Alpi.
addikt


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#947) fudi2002 válasza Alpi. (#946) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönjük, hasznos infó! :R

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#948) Dragon3000 válasza Alpi. (#946) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt lehet tudni, hogy miért ilyen gyatra az írás?
Amúgy nem lépet előre sokat hiába a nagy frekvencia és alacsony cl a késleltetés valahogy nem sokat változott.
Legjobb eredményem r5 2600-zal:

(#949) Alpi. válasza Dragon3000 (#948) üzenetére


Alpi.
addikt

Változott a felépítése a chip i/o részének is. Minden gyatrább Aida teszten, összességében mégis jobban szerepel a chip. Mármint eredményekben, a ram sebességek nem előnyükre változtak.
2600-ossal nálam is jobb volt az Aida teszt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#950) fudi2002 válasza Alpi. (#949) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha jól láttam akkor 3900xnél viszont magas érték van. Miért?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.