Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) apa111 válasza Kvg (#840) üzenetére


apa111
aktív tag

Bocsi LEZL fórum társnak szántam :) :R

(#852) Lezl válasza SECTORnooB (#847) üzenetére


Lezl
tag

Msi B450 Mortar Titanium

Mit kellene betartanom pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#853) Gróf... válasza apa111 (#849) üzenetére


Gróf...
aktív tag

"le fog menni 1800 mhz -g"
Az még mindig elég sok!!! Ezres - kétezres széria is ennyivel megy?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#854) kireka válasza Gróf... (#853) üzenetére


kireka
tag

1800 az alap az előző szériákon, nálam 3600al most 2200Mhz az idle, de a magok szépen parkolnak, sokszor 5 a 6bol. Energiasematol függően. De ennyi ugy néz ki nem elég, a soc nak és a cache eknek is el kell menni szunyálni hogy igazán jó legyen az idle. Az új driver javított nálam sokat.

(#855) Dragon3000 válasza Gróf... (#853) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 2600 1550Mhz-ig szokta visszavenni magát.

[ Szerkesztve ]

(#856) siva válasza Lezl (#852) üzenetére


siva
aktív tag

Nem az lehet a bibi, amit korábban linkeltek itt, hogy bizonyos esetekben már a monitorozása is kiveszi idle ből a CPU-t, lehet valamelyik állandóan futó progid is ezt teszi

(#857) xNAGOYAx


xNAGOYAx
tag

Sziasztok !

A kérdésem az lenne, hogy az alaplapom: Asus rog strix b450-e gamind elbírja az új 3. gen es procikat pl.: ryzen 5 3600 / 3600x - 3700 ? Ha jól olvastam ebben 8 fázisú VRM van ,de nem vagyok biztos benne.

Előre is köszi a válaszokat !

:R

(#858) fudi2002 válasza xNAGOYAx (#857) üzenetére


fudi2002
veterán

Kolléga korábban linkelte, köszönjük neki utólag is!
Amúgy vmi topikösszefoglaló féle lehet jóljönne, pl ilyen linkkel.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#859) Lezl válasza kireka (#854) üzenetére


Lezl
tag

Milyen driver az AMD oldaláról tölthető Juli 7es chipset driver mert én csak az msi-s július 1eit raktam fel

(#860) xNAGOYAx válasza fudi2002 (#858) üzenetére


xNAGOYAx
tag

Köszönöm ! Bocsánat a figyelmetlenségért ! :R :R

(#861) fudi2002 válasza xNAGOYAx (#860) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem a Te hibád, sok hozzászólás közt én sem találnám meg újra. Ezért is kéne lassan egy összefoglaló.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#862) Lezl


Lezl
tag

Talán az msis driverben még nincs benne a ryzen Windows profil?

(#863) Alpi. válasza Pro!Petya (#814) üzenetére


Alpi.
addikt

4.2-höz 1,35V volt asszem. Xfr-t nézegettem utána már. Simán megy 4.25-4.3-as max boostokkal úgy, hogy 1,375 alatt marad a fesz. Ram elsőre indult 3800 mhz-en 1:1 if-el. Eddig 3x olyan jó, mint számítottam rá. :DDD
Azt mondom, senki ne vegyen, mert befosás ! :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#864) Floyd80


Floyd80
addikt

Végre írásos review:

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#865) kireka válasza Dragon3000 (#855) üzenetére


kireka
tag

Igen, megkavartatok, 1600 az az 1800 az előző szériákon. De semmi értelme túl lassan menniük ha inkább megcsinálják a melót gyorsabban és teljesen lekapcsolnak.

(#866) apcsagi


apcsagi
csendes tag

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
tudja kezelni a ramokat 3600 mhz-en?

WOT

(#867) Pro!Petya válasza Floyd80 (#864) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Végre 1440p -ben van tesztelve játékok alatt és nem LOW beállításokkal egy 2080ti-al :C
EZ azért már életszerűbb mint 720/1080-ban lowon toszogatni az anyjukat már bocsánat ... így 2020 küszöbén
Kis millió teszt van már cpu-ra nézzék azokon melyik jobb a másiknál....
Megnézném hány user használja az 1080/Ti , 2070/80Ti kártyáját 720/1080P-ben. (aki meg mégis ott meg valszeg elfogyott a lové a vga után a monitorra! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#868) R3laX válasza Pro!Petya (#867) üzenetére


R3laX
addikt

Vagy csak szimplán kell a 240FPS :P . Én egy Alienware 2518HF-fel használnám ;).

Szerk.: Nekem Quake Champions-hoz elférne még egy kis proci. Így DM-ben pl nincs meg az állandó 200FPS+ pedig lowon 1080p-ben a VGA vinné :U.

[ Szerkesztve ]

(#869) galaktikus válasza R3laX (#868) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Azt a moncsit én is kinéztem magamnak. Ryzen 3600 alá milyen vidkarit vegyek, hogy meglegyen ezzel a moncsival a 240 fps? A sima RX 5700-at néztem. Az eléggé szimpi.. meg hát szeretném kicsit támogatni az AMD törekvéseit🙈 Elég volt már az Intel és nvidia monopol helyzetből.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#870) R3laX válasza galaktikus (#869) üzenetére


R3laX
addikt

Ez erősen game/beállítás függő. Változó. Minél erősebb VGA-t, a határ a csillagos ég. 1080p ultrán sztem a 2080ti sem ad minden gémben állandó 240-et :).

[ Szerkesztve ]

(#871) Sirandrish válasza Floyd80 (#864) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon szépen szerepel a 3700x, és a 3600 is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#872) sittes79 válasza Dragon3000 (#841) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem megpróbálom így én is, ramok magassagat eddig nem is néztem, de ha így jó akkor felülre én is bepattitok egy két ventit és akkor marad a hűtő egyelőre

[ Szerkesztve ]

(#873) -FreaK- válasza Pro!Petya (#867) üzenetére


-FreaK-
veterán

Viszont csak átlag fps-t mértek, ami nem jelent túl sokat.. Mondhatni, hogy nem sok hasznos dolog derül így ki a tesztből. Kellett volna 1% és 0.1% low is..

(#874) galaktikus válasza R3laX (#870) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Ebből azt szűröm le, hogy ha maxra tolom a Csgo-t akkor azért necces.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#875) R3laX válasza galaktikus (#874) üzenetére


R3laX
addikt

Hát ha te egy múltszázadi játékmotorra gondolsz, akkor el vagy tévedve. Ahhoz elég már egy okostelefon is :U :)
CSGO sztem sima ügy.

[ Szerkesztve ]

(#876) syler123 válasza sittes79 (#872) üzenetére


syler123
veterán

Ez így biztos nem jó, ha a lamellákra fújod, akkor fűtöd a vga-t, ha elfele, akkor meg nem hűtöd a lamellákat rendesen. Én lecserélem a Pure Rockot.
Miért nem alulra tetted a ventit, úgy hogy a lamellákra, felfele fújja a levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#877) abridabri válasza sittes79 (#872) üzenetére


abridabri
veterán

Dobd ki azt a felso HDD ketrecet ,csak a levegot fogja le feleslegesen.

(#878) Gróf... válasza Alpi. (#863) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Lássuk csak: A 3200c15-ös ramod, szó nélkül elindul 3733c14-en Most pedig felhúztad 3800c16-ra. Nálam sehogy nem jön ki a matek!
Tehát; A valamilyen CSODA folytán álom értékeken működő ramok időzítését elbarmoltad plusz 67 MHz-ért???? Hogy is van ez?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#879) Alpi. válasza Gróf... (#878) üzenetére


Alpi.
addikt

Hogy micsoda ? :D
Bocsi, de nem igazán értem, hova szeretnél kilyukadni. :S
3800-on a lényeg az 1:1-es inf.fabric órajel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#880) Sirandrish válasza Alpi. (#879) üzenetére


Sirandrish
legenda

Aztat mondja hogy a 3733mhzCL14en > mint a 3800mhzCL16on
Ha jól értem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#881) Albigator válasza Alpi. (#879) üzenetére


Albigator
őstag

Gondolom arra gondol, hogy nem érdemes CL16-ra lazítani az időzítést CL14-ről 67 MHz-ért.

Amúgy az egy dolog h bootol ennyin, de stabil is? Engem az érdekelne. Mármint egy CL15-ös 3200-as kittől tényleg szép eredmény a CL14 3733 MHz.

[ Szerkesztve ]

(#882) Gróf... válasza Albigator (#881) üzenetére


Gróf...
aktív tag

" CL15-ös 3200-as kittől tényleg szép eredmény a CL14 3733 MHz." Ez lenne a másik kérdőjel a hozzászólásomban. Ráadásul jó nagy!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#883) Kvg válasza Alpi. (#879) üzenetére


Kvg
senior tag

milyen lapban megy ennyit a memória?

(#884) Pro!Petya válasza -FreaK- (#873) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kellet volna igen!
Viszont nekem már ez is többet mond mint a többi csillió 720/1080-ban lowon mért 1% és 0,1% , ugyanis nekem kell a 2k és a nem fullra lebutított grafika lowon.... ;] :P
Az sem mellékes hogy a userek 90%-a (köztük én sem) nem rendelkezik 2080Ti-al így az eredmény csak iránymutató a % -ok és frametime-ok tekintetében ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#885) vandorr válasza Pro!Petya (#867) üzenetére


vandorr
csendes tag

nálam valóban ez a helyzet: 2070-t rendeltem hozzá, és a config összeállítása után most nincs pénz komolyabb monitorra, mint egy FullHD. De én eleve hosszabb távra tervezek ezért veszek 2070-est, mert később vehetek monitort, vehetek VR-t is akár, és talán a jövőbeli játékokkal se lesz bajom egy ideig

[ Szerkesztve ]

(#886) Alpi. válasza Albigator (#881) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem egyértelmű. Infinity fabric órajel jó hatással van itt-ott a pontszámokra.
Hogy stabil-e ? 24/7-es környezetben nem teszteltem, indult, pár benchmarkot lefuttattam, azt szépen tudta. :)
3800c14 is lehetett volna, sőt c12 is, de nem arra voltam kíváncsi, csupán arra, hogy meddig engedi 1:1-be a ram:if órajeleket.
Komolyabb tesztek ezután várhatóak. Lesz 3800C12, nyugi ! :DDD

[Geekbench4@3800c16]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#887) Alpi. válasza Kvg (#883) üzenetére


Alpi.
addikt

Crosshair Vi nálam. Kialakítása miatt ez elvileg kevésbé alkalmas magas ram órajelekre, szóval egy sor lapban jóval magasabb órajel elérhető.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#888) vandorr


vandorr
csendes tag

Hamár pörög a memória téma, mit ajánlotok erre:
KINGSTON MEMÓRIA HYPERX DDR4 16GB 3333MHZ CL16? GByte B450 lapba lesz. (3700X vagy 3800X mellett)
Majd próbáljak állítani rajta?

[ Szerkesztve ]

(#889) sittes79 válasza syler123 (#876) üzenetére


sittes79
addikt

Ja nem saját gép, a neten találtam a képet, de gondolkoztam nekem se szimpi így, tök hülyeség, amúgy 2018 9 után gyartottakhoz már adnak am4 hez való bracketet vagy mounting bigyot amivel ugye el lehet forgatni. Írtam nekik hátha küldenek :) ha nem akkor noctua.

(#890) syler123 válasza sittes79 (#889) üzenetére


syler123
veterán

Elvileg, ha megveszed az AM4 keretet, akkor is így fog állni. Tehát nem hátulra nyomja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#891) Milka 78 válasza S_x96x_S (#815) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#892) Altair77


Altair77
tag

Egyelőre ennyit sikerült kisajtolni a vasból. :) Kíváncsi vagyok mikor adják ki az új Agesa verziót az Asus lapokhoz.Remélem,hoz majd valamennyi gyorsulást és a memória kompatibilitásra is ráférne egy kis refresh.

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#893) kireka


kireka
tag

Bekapcsoltam egy auto overclock nevű fület a RM-ben, reboot után megvan az első 200 feletti CB R15 pontszám, stabil 4,3-on dolgozik egy szálon.
Valami nagyon nem kerek nekem ebben a 3600 vs 3600x témakörben, mert csak 2% a különbség a userbenchmarkon.
Olyat hallani hogy az X-es verzión nem igazán megy a 4,4 single boost, nálam a sima verzión meg lazán 4,3-ra tolja egy kattintásra?
Nálam még 2133-on megy a RAM, nem tudom mi ez a mizéria, amikor így is repeszt, mint a szél :D
100mv undervolt van beálltva, ha az csalás, mert az segííheti a boostot. (és a soc-on is van uv)

Ahol a 2200g húzva is vért izzadt ez a cucc parkolja a magokat, mert unatkozik :Y

(#894) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!

Sajnos a 4.3-4.4Ghz-s tesztek egyenlőre elmaradnak,mert sajnos a jelenlegi 5007-as verziójú BIOS-om gyomra, nem igen fogadja be manuális beállításaimat, illetve bármire állítom a feszültséget, az órajelet stb...
nemes egyszerűséggel nem tölt be a Windows.
Legyen az 4Ghz 1.4Vcore-ról vagy 4.3Ghz 1.5Vcore-ról.. semmi.
Köszönöm Asus.....

(#895) weri válasza SECTORnooB (#894) üzenetére


weri
senior tag

Nalam egy fokkal jobb a helyzet. MSI-nel olyat tapasztaltam hogy 1.4Vcore-nal a valos feszultseg 1.35-36, es ha emelem akkor ilyen vissza szamolassal tudom mennyi a valos. Eleg erdekes egy bug, de meg mindig jobb mintha felfele tenne a feszt :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#896) Altair77 válasza SECTORnooB (#894) üzenetére


Altair77
tag

Nem sikerült valami fényesre ez a verzió,az pedig véleményes,hogy csak az 1.0.0.2-es Agesa van benne.

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#897) SECTORnooB válasza Altair77 (#896) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Türelmes vagyok :DDD

(#898) Altair77 válasza SECTORnooB (#897) üzenetére


Altair77
tag

Én sem sietek.Most stabil a vas és szépen hasít. :DD

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#899) Palinko


Palinko
tag

Tud valaki valami infót mikor lesz normál körülmények között elérhető a proci? Engem a 3900 érdekelne és sajna azt kell tapasztaljam alig árulják helyeken ahol van meg 26 napos várakozással. Láttam nem hazai sajátosság külföldön is mindenhol kifogytak stb. Szeretném ha lenne végre több helyen raktáron készlet mert az nem csak az áron segítene pár ezret, de nem kéne izgulni hogy mikor kapnak.

Nem értem az AMD-t se már hónapok óta hypolja meg gyártja is miért sikerül mindig ilyen paper launchokat csinálni? Pedig most mindenki sorban áll értük szó szerint folyhatna be a pénz, de nem, sokan meg is gondolhatják magukat elkapkodják vesznek inkább intelt stb én türelmesebb vagyok, de szeretnék augusztus folyamán vásárolni mert félek őszre felmennek az árak és most egész tűrhető árban van a többi komponens viszont proci nélkül semmit nem ér az egész.

(#900) Cingáriusz válasza Palinko (#899) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Várható volt, hogy pillanatok alatt elkapkodják az első szállítmányokat. Én türelmesen megvárom, amíg a sok türelmetlen ölre megy az utolsó darabokért, jó drágán, aztán pár hét múlva kényelmesen veszek egyet, bármelyik boltban, olcsóbban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.