Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Asbee válasza HSM (#18797) üzenetére


Asbee
veterán

Pár komoly játék nálam is jobban be tud fűteni. Erre mostanság a metro redux 2033 volt a kedvencem. :D Az bizonyos helyeken brutálul fűtött. Kis bf4 multi sem rossz, bár ott nem minden pálya. Természetesen V-sync nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#18802) Anubris válasza HSM (#18785) üzenetére


Anubris
őstag

És a Powercolour illetve Vapor kártyáknál alacsonyabb a hőmérséklet játékok alatt?

(#18803) hadde


hadde
tag

Én szeretem az AMD termékeit de ezek a hőfokok és egyedi hűtések nem az igaziak kivéve a Vapor Tri-x és komolyabb társaik, nagyon komoly erejük van, elégedett is vagyok de lemondtam róla, meglesem a köv generációt, el is adtam... :R

[ Szerkesztve ]

(¯`·._)H@®ÐÇ()®€_)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

(#18804) HSM válasza Anubris (#18802) üzenetére


HSM
félisten

Igen, főleg a Vaporon. Halkabb, hűvösebb az áttervezett tápkör és a komoly, méretes hűtő okán. :K
A PCS+ is nagyon jó hűtő, de az csak egy megfelelően telebordázott referencia NYÁK-ra épít, azzal tapasztalatot sem olvastam annyit, de az is jól ki van találva.

(#18805) szasanyi


szasanyi
félisten

Srácok erről van itt tapasztalat? Jelenleg a legolcsóbb 290X ami közel áll az általam maximum árban meghatározott összeghez, mint ez - ami biztos jó, scak -1 év gari +10k ár ellenében az. Illetve nézzetek már bele a varázsgömbötökbe, hogy várható-e további árcsökkenés a közeljövőben? :D

(#18806) Anubris válasza HSM (#18804) üzenetére


Anubris
őstag

Esetleg tudnál pár konkrét hőfokot írni, tehát például a 290X vapor is felmegy 80 fokra?

(#18807) HSM válasza szasanyi (#18805) üzenetére


HSM
félisten

Gondolkozás nélkül a Vaport vinném. Nem egy ligában játszik a két termék. :N
Sajnos a -1év gari az viszont nem a legjobb. :( Szerintem az X-es Vapor már sokat nem fog olcsósodni mostanában, külföldi árak elvileg kb. a 2/3-ukra estek, mikor utoljára meglestem, és 120K-ért az itthoni is. Persze, nincs minősített varázsgömböm sajna. :B

(#18806) Anubris: Zack-ot kérdezd, de szerintem simán alatta marad.

[ Szerkesztve ]

(#18808) Montesantos válasza szasanyi (#18805) üzenetére


Montesantos
senior tag

Nekem az van, 80 fok körül üzemel játékok alatt, 1030-on használom. 1100-on tesztek lefutottak alapfeszen, játékban viszont kellett neki adjak +25mv-ot. a stabil működéshez... csendes kártya..... igaz a h110 elnyomja a hangját.

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#18809) Ghoula válasza HSM (#18791) üzenetére


Ghoula
senior tag

Valley alatt melegebb volt, mint pl Crysis3-ban, de sajnos most kényszerpihenőn van a kártya, így tesztelni nem tudom. De még van egy kis tartalék a ventiben, ~70%-on ment, szóval az elszállástól talán nem kell tartani, a hangjától viszont annál inkább :P ( Azt meg írtam, hogy X-es, és ez az Asus-ok közül szerencsére átlag feletti eredmény. :) ) De ettől függetlenül, a nagy átlagnak megfelelő lehet.

(#18811) bladegery


bladegery
senior tag

Nem csinalok semmit es megis elkezdett huteni a kartya, hwinfoban megneztem es folyamatosan 947 mhz-en uzemel.
Mitol lehet ez?
Tudtok ajanlani valami progit amivel meg tudom nezni hogy mi hasznalja ennyire?

gergely-szabo.com

(#18812) Malibutomi válasza bladegery (#18811) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

bányászvírus?

(#18813) bladegery válasza Malibutomi (#18812) üzenetére


bladegery
senior tag

Nekem is az volt az elso otletem, de nem telepitettem semmit, most ujrainditsa utan jonak tunik.

gergely-szabo.com

(#18814) ingalls


ingalls
senior tag

Tudnátok javasolni egy programot, ami mantle mellett kis képes on-screen monitorra? Afterburner-rel nekem nem megy. De már Bf3-ban sem tudom kitenni képernyőre:(

(#18815) HSM válasza ingalls (#18814) üzenetére


HSM
félisten

Tudtommal nem létezik még ilyen.

(#18816) ingalls válasza HSM (#18815) üzenetére


ingalls
senior tag

Akkor Ti mivel mértek fps-t?

(#18817) HSM válasza ingalls (#18816) üzenetére


HSM
félisten

BF3-BF4 nekem DX módban megy, Afterburner OSD-vel. Mantle alatt BF4-ben ki lehet tenni az FPS-t egy konzol parancs segítségével, gráfot is rajzol neked. Google-val meg tudod találni, én sem tudom fejből a parancsot.

(#18820) zack


zack
nagyúr

Tegnap Sniper Elite 3-mat toltam órákon keresztül. Még mielőtt bárki is igyekszik megcáfolni, nálam átvette a VGA tesztelést a BF4-től. 605-615W között ugrált a konnektorból mért fogyasztás (DX11). Brutál.
VGA is 79 fokig melegedett +160mW mellett, ami eddig egy játék alatt sem sikerült, 75-76 fok volt a plafon.
Amit ez a játék elbír tuningban, na az a stabil órajel.
A Rebellion odatette magát de rendesen. Szerintem simán van olyan szép mint a Crysis 3 single. Bár néhol, bizonyos pályarészeknél igénytelenek a textúrák, bizonyos élek, úgy jelennek meg, mintha -4-es szinten lenne az élsimítás. Ettől eltekintve igazán páratlan alkotás lett. :K
Mantle megint nem jött be, mert voltak anomáliák játék közben, bár meg kellett volna néznem azt a pályaszakaszt, ahol gond volt az élsimítással bizonyos helyeken, mert lehet Mantle alatt ez nincs.
DX11 alatt ettől eltekintve nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18823) zack válasza zack (#18822) üzenetére


zack
nagyúr

Itt vannak az adatok terheletlenül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18832) Daffchy


Daffchy
őstag

Van egy olyan gondom, hogy BIOS-ban azt írja, hogy GPU running X8 native...

GPU-Z szerint 16x-osba megy.

A hűtőm miatt a második PCI-E slotba van a kártya. Most akkor mi az aigazság, elvileg a második is 16x-os, csak CFX-be 8-as... :F

(#18833) HSM válasza Daffchy (#18832) üzenetére


HSM
félisten

Akkor 8.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.