Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) HSM válasza TTomax (#18489) üzenetére


HSM
félisten

Az AMD honlapján sem ad meg órajelet a 290-es szériának. "Up to xxxMhz", ez a hivatalos specifikáció. ;) Itt találod a "Specs" fülön: [link]

(#18496) TTomax: Mindegyik ilyen.. Persze, van olyan kártya, amiből kiütik a hőfok korlátot, és csak TDP-re veszi vissza magát, de gondolom, ha berakod egy szellőzés nélküli házba a hővédelem akkor is megfogná 100 fok körül... :DDD

De feltételezem, bármelyik NV is ezt csinálná megsülés ellen. :DDD

(#18502) #35434496 válasza zack (#18500) üzenetére


#35434496
törölt tag

Valley [link]
És oc-val a ref 980 legalul a valley! [link]

[ Szerkesztve ]

(#18503) zack válasza #35434496 (#18502) üzenetére


zack
nagyúr

És szerinted ez u.a. mint ahogy mi tesztelünk? Ultra HD 1080p? Mert szerintem a vak is látja hogy nem. Vagy fake eredmények. Atom tuninggal mennek 2900 végét at X-ek, itt meg érdekes módon 1000p többet. :U

De vazze...A második link, 1440p. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18504) ÁdiBá válasza zack (#18503) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Valley azért nem tartom jónak mert a 780Ti OC könnyedén hozza a 83 fps. GTX 980 szerintem közelében sincs ennek az eredménynek. De megfogom nézni.

ÁdiBá

(#18505) Malibutomi válasza zack (#18503) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

0x AA

De a tuningot rosszul tudod, nekem van 3238 pontos eredményem is, 77.4fps :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18506) TTomax válasza HSM (#18501) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen pontosan erről beszélek... "Up to" pontosan ez a probléma...

(#18507) HSM
Ezzel az a probléma,hogy te olyan miatt nem viheted vissza kártyád hogy csak 900MHz-et megy, a másik oldalon meg igen.A másik probléma,hogy ez nem boost,hanem, anti boost.Amibe persze te belenyulhatsz csak hát azért az amd mossa kezét,ugye a túloldalt meg nem látsz egy olyan felhasználót aki azon problémázna,hogy a kártyája magasabb órejelen is képes járni mindenféle piszka nélkül mint ami a dobozon van,ellentétben pl itt ebben a topicban is elég sok embert olvastam akinek nem tetszett,hogy droppol az órajel...az hogy a tesztek ettöl mennyi lesznek relevánsak az már más kérdés,de itt nem is erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18507) HSM válasza TTomax (#18506) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel most mi a probléma? Ezt kifejthetnéd bővebben.... "Up to", azaz amíg a beállított TDP, ventilátor és hőfok nincs elérve, addig megy a ráírt órajellel... Egyszerű, mint a szög, és teljesen jó.

(#18508) asvald


asvald
senior tag

Hy

Tudom nem ide valo felig, de megkerdem...

XFX 550W TS Series (P1-550S-XXB9): tap eleg lesz az r9 290 es 4690 k hoz?

Elore is koszi es bocsi h itt tettem fel.

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#18509) TTomax válasza asvald (#18508) üzenetére


TTomax
nagyúr

Singel rail,45A...elég...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18510) Joshi válasza asvald (#18508) üzenetére


Joshi
titán

(#13813) Ez a volt a full amit ki tudtam hozni a rendszerből.

ui.: már mint fogyasztás tekintetében. :D

[ Szerkesztve ]

(#18511) daveoff válasza TTomax (#18506) üzenetére


daveoff
veterán

Nálam a 780Ti DC2 is ugyanúgy "anti boost"-olta az órajelet, bele kellett nyúlnom, hogy tartsa a maximális boost 2 órajelet. És engem az is ugyanúgy idegesített(mint a 290 anti boost), mert ott is teljesítményben az a mérvadó, nem a garantált órajel, mert az lófa...Tehát ilyen téren sincs nagy különbség a két gyártó közt.

AMD powertune-nak még annyi előnye van, hogy csak annyira használja a kártyát, amennyire kell. Ha Vsync-el játszol fix 60fps-el egy gyengébb grafikai képességű játékkal, akkor a kártya szépen visszaveszi az órajelet annyira, amennyi elég a 60fps-hez, és ez radikálisan látszik a fogyasztásban, és a hőmérsékletben is.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18512) asvald válasza Joshi (#18510) üzenetére


asvald
senior tag

Szep, mondjuk ennyit huzamosabban biztosan nem fog menni nalam .

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#18513) Joshi válasza asvald (#18512) üzenetére


Joshi
titán

Még lehetett volna emelni a proci feszültségét és vele az órajelét és persze ezekkel együtt a fogyasztást, de fontosabb a stabilitás mint a pillanatnyi villogás. Én azt mondom hogy egyenlőre elég lesz aztán ha rakoncátlankodik akkor lecseréled.

(#18514) TTomax válasza daveoff (#18511) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt vihetted is volna vissza,de ugye az " anit boost " nem abból állt hogy felment a dobozon szereplő órajelek fölé,és abból engedett le?Mert ha igen szavad sem lehet,ezt fizetted ki... ha meg nem akkor meg garis,na ez ami a mostani kártyádnál nincs... persze a referencián kívül minden gyártó igyekszik a célzott órajel stabil elérésre,de ez nem mindig sikerül...

Ehhez nem kell power tune... bármiféle vsync megteszi,hogy ne pörögjön a kártya...sőt ahol nem sync érzékeny egy sima frame lock is elég...én már ezekre dolgokra teljesen más aspektusból tekintek,ezért eltérö a véleményem,megértem amit irtok de nem ez a jövő,és meg is fogjátok látni miért...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18515) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném mért nem indul el ez a progi nekem? Msi Gaming App . Nem hinném azért mert a driver a ludas, igaz azt írja.
Stabil driverel akarom tesztelni a vga-t nem akarok feltenni olyat amivel vannak bajok 14.9 , 14.9RC1 .

Joshi : Ahogy olvasom azzal vannak ( 14.9 WHQL ) bajok azért jött ki pár napra rá ennek a javítása is. De valakinek a 14.9 WHQL -s javítás sem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#18516) Joshi válasza BullKoxa (#18515) üzenetére


Joshi
titán

Ki is írja hogy frissítsd a vga drivert :D , jelenleg a 14.9 whql driver a legújabb. ;)

(#18517) Joshi válasza BullKoxa (#18515) üzenetére


Joshi
titán

És milyen bajok vannak vele? Jelenleg is ez van fent és eddig nem tapasztaltam hibát. Szerintem próbáld ki aztán ha nem jön be akkor Display Driver Uninstaller-el leszeded és visszarakod a 14.4-et. ;)

(#18518) HSM válasza TTomax (#18506) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ez ízlés kérdése... Nekem sokkal jobban bejön ez a módszer, hogy nincs boost, csak anti-boost, ha nincsenek megfelelő dolgok megadva a karinak. :) Ami a reklamálást illeti, az mindig nehéz ügy, szerintem ebből kiindulni nettó hülyeség, pláne, hogy GTX-en is ott a TDP-limit ugyanúgy, tehát annak is az alapórajele is "Up to", ugyanúgy, ahogy itt is. Csak ott még meg is fejelték kis szerencsejátékkal, kinek mennyit boostol. :F

(#18515) ko-ko82: Nálam jó volt a 14.9. Bár nem lett a release notes alapján az év drivere, az is 100%. A 14.7rc3 sztem jobb volt. A 14.9 nálam néha csinál kis villanásokat a képre pl. netezésnél, amit korábban más driver nem, de nem zavraó, csak fura, mondjuk napi 1-2. A legstabilabb a 14.4, az nagyon eltalált driver, bár lassabb mint az imént felsoroltak.

[ Szerkesztve ]

(#18519) TTomax válasza HSM (#18518) üzenetére


TTomax
nagyúr

Neked minden nettó hülyeség ami nem egyezik a véleményeddel...de már megszoktam...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18520) HSM válasza TTomax (#18519) üzenetére


HSM
félisten

De most komolyan.... Visszaviszed, hogy 900Mhz helyett néha ledroppol 850-re? Képenröhögnek, és elhajtanak a csudába, jobb esetben teszt utám csinálják veled ugyanezt. :D Vagy ráfogják a házadra, a tápodra, az alaplapodra, vagy nem hajlandók azzal a programmal tesztelni, stb... :N
Nagyon durva hiba kell, hogy ilyesmiért cserét kapj, de olyan durva hibánál a Radeonon is levágós lenne, hogy valami nem kerek. ;)

(#18521) TTomax válasza HSM (#18520) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vissza,és nem csak én hanem elég sokan... ki is cserélik,fél órán belül,és nem ilyenért hanem kisebb dologért is.Az egyik haverom vett egy ilyet... [link]...egy hulladék,és finoman fogalmaztam.... a 145X-re boostolt,de elérte a 80C fokot,és elkezdett akadozni...haverom azt gondolta biztosan a paszta gyenge,kapott uj pasztát,meg a thermal limit ki lett tolva 90Cfokra a saját szutyok OC programjukkal (ami egyébként megint egy nagy kuka),erre a kártya szépen felment 90Cfokra ugyanolyan órajel mellett és megint laggolt... persze még levelezett egy kört a Zotackal hogy hogy is van ez,onnan meg azt írták ez így rendben van 105Cfok a thermal limit addig nincs gond,csakhogy ez nem igaz,mert a 980ra az Nv nem ezt az értéket adta meg... közben elment pár hét teleszalad neki,visszavitte Scanba,fél órán belül a számláján volt a pénz...mert nem azt kapta amiért fizetett,most néz újat éppen...ennek így kellene működnie.. az én classimat is 30percen belül cserélték,mert elkezdett csíkozni...kaptam egy kpe-t ráfizettem 30fontot,de adtak egy Borderlands Pre-t,ami 30font a steamen...a monitormon pl 30nap pixel gari van,ha csak egy pixel hibázik azonnal cserélik,persze nem a legolcsóbb helyekröl vásárolok,megvehettem volna 6XXfontért is,de nem tettem mert ott semmi ilyen gari nem volt,így került 700ba... nem bánom,mert tudom ha valami gond van azonnal cserélik...és még sorolhatnám.Persze volt olyan is,hogy elnéztem egy egeret.rossz cikkszámot adtam meg .. már a kocsiban láttam,hogy ez nem az amit akartam,de nem volt pofám vissza vinni,mert tudtam én hibáztam és ki is bontottam...Sajnos tudom otthon nem így mennek a dolgok,tapasztaltam magam is,de az nem normális...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18522) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Az új driverrel sem jó! Ebből OP csere lesz! majd ma du, úgyis lapora is telepítek.

(#18523) Joshi válasza BullKoxa (#18522) üzenetére


Joshi
titán

A Display Driver Uninstaller progit használod a régi driver lepucolására?

(#18524) HSM válasza TTomax (#18521) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen ez jogos. :K De ahogy írtam, ilyen komolyabb gondnál szerintem AMD-nél is járna a csere egy normálisabb helyen. :R A leírt esetekben sem azért cserélték, mert a ráírt "garantált" órajel nem volt meg, hanem mert más probléma lépett fel.

(#18532) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Na össze jött ! Innen szedtem ( msi oldala, Utility , GAMING APP ) le és működik!! Szóval lehet 14.4-l is jó lenne , de mára befejeztem ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#18533) Joshi válasza BullKoxa (#18532) üzenetére


Joshi
titán

Az a lényeg hogy működik, mindenesetre user error-nak tűnik a dolog. ;]

(#18534) mazacar válasza BullKoxa (#18532) üzenetére


mazacar
tag

Gondolom kaptal a kari melle a dobozban egy lemezt nem?
Netrol letoltve nekem se akart semmit csinalni..ugyanaz volt a hiba mint neked..aztan felraktam lemezrol...es voala..korabbi verzional is mukodott..

(#18535) DroiDMester válasza TTomax (#18521) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt el felejtetted írni hogy itt nálunk a jó Magyar Országon ilyen és hasonló csere-bere/reklamáció -t el lehet felejteni!

Még akkor is elhajtanak a búsba, ha tényleg hibás cuccot viszel vissza(és neked kell be bizonyítani ha egy olyan hibával viszed vissza ami nem egyből láthatóan jön elő), jobb esetben átveszik bevizsgálásra ülnek rajta 2-3.hétig és nem csinálnak vele semmit, és vissza kapod hogy ennek semmi hibája nincs!
Nem ilyen indokkal hogy nem lehet OC -zni mert laggol!
Itt nálunk jól körbe röhögnének ha ilyen indokkal vissza vinnél egy VGA -t, bárhol is veszed, bármennyiért!

Sajnos nálunk nem mindenki teheti meg hogy kintről rendel, több okból is, de ezt nem részletezem inkább!

Szóval örülj, hogy nálatok Angliában van ilyen lehetőség! :K

[ Szerkesztve ]

(#18536) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Végre volt egy kis időm,hogy finomítgasak,drivert frissítsek és találjak egy stabil 24/7-es beállítást a kártyára.
Az új driver teszi szépen a dolát.Eddig stabilnak tűnik,nincs böngésző alatt fagyás,ETS2,TR alatt sem érzékeltem semmi gondot.
1170/1600-nál járok +100mv-t(1.260-1.284 valós feszl) adva neki,de úgy fest +93 is elég lesz amivel 1-2 fokot nyerek vrm terén.BS,Artifact nyomát sem láttam.Szerintem a memóriában is van még egy kevéske,de a gpu tuti tudja az 1200+ csak nem érkezett meg az extra VRM bordám,a mostaninak meg ez a határa ami 88-89 fok 30 perc terhelés után ami szép és jó,de nyáron is tudnia kéne tartania magát...amúgy is 24/7-re megyek nem látványpékség,bench beállításra. Az még érdekes,hogy a Heaven egy ponton mindig megbicsaklik,nem értem az okát :F

Egy kis Tomb Raider is belefért a stabilitás tesztelése végett.

Egy kicsit megcsipegeti az OC-s 780ti eredményeket TR alatt(azért egy kicsivel még mindig erősebb a TI),de az OC 980 azért odébb van (az alapot perpill lelépem). Viszont 970-re tuti nem cserélem le ezt a karit.

[ Szerkesztve ]

(#18537) Sogron válasza BullKoxa (#18532) üzenetére


Sogron
tag

Jó sokat szenvedtél egy 0 értékű progiért! Nekem, ha beállítom az oc módot, utána nem működik a másik kettő, egyszerűen nem veszi vissza az órajelet 1007 MHz-ről! :(

(#18538) Televan74


Televan74
nagyúr

Én most beállítottam a kártyámat +50 offsetre, 1100/6000 -re.Lefuttattam egy két tesztet, kipróbáltam két - három játékkal. Remekül elboldogult velük.
Annyi van ezért hogy mindig kézzel,indítás után töltöm be a profilt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18539) Sontir Fel válasza Televan74 (#18538) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Tud valaki linkelni egy olyan tesztet ahol mondjuk alap és 1000-1100-1150-1200 stb beállításokkal tesztelik a kártyát?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#18540) Milka 78 válasza Sontir Fel (#18539) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha a különbségekre vagy kíváncsi az egyik (nem emlékszem pontosan) Lightning tesztben végig van alap és OC-s eredény abból nagyjából lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#18541) Televan74 válasza Sontir Fel (#18539) üzenetére


Televan74
nagyúr

3DMark FireStrike.

1030MHz 9708pont
1100Mhz 10413pont
1200Mhz 10916pont

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18542) MPowerPH válasza Milka 78 (#18536) üzenetére


MPowerPH
félisten

Min. FPS miert esik le ennyire? Nalam az OC -s 7970 Matrix 27.5 -el hozta a minimumot. Es az azert joval gyengebb VGA, meg 1300MHz-n is. Vagy ez kifejezetten a Valley bench hibaja lenne?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18543) HSM válasza MPowerPH (#18542) üzenetére


HSM
félisten

Valley-ban sosem szabad a minimumot nézni, eléggé összevissza méri.

(#18544) Milka 78 válasza MPowerPH (#18542) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van egy pont (20-as teszt első másodperce amikor elindul a hídon,mondhatni a 19-20 közti képváltást nem szereti) ahol meg bicsaklik a teszt.Teljesen mindegy milyen beállítást,drivert használok, nem vágom az okát. Átlag fps sokkal reálisabb,sehol máshol nincs ilyen...
Más is ránézhetne,mert egy modolt,majd egy éves rendszerem van (rainmeter+doksi hegyek)lehet ez a baj.
Ebben a nagy NV hypeban kezdtem bebeszélni magamnak,hogy gyenge kártyám van és szabadulni kell tőle,de alulbecsültem rendesen. :)

HSM:Mármint a Heavenben :D

[ Szerkesztve ]

(#18545) Gyuri09


Gyuri09
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Tegnap vásároltam egy MSI R9 290x Gaminget.
Néha nem mindig csinál egy olyat hogy játék alatt (BF4 multy) leáll az egész gép, majd ujra indul.
És amikor bejön a windows a képen látható szöveget irja ki. Eddig egy 7970-est pörgettem gondolom táp ennek is elég. Chieftech modular 750W. Catalyst legujabb 14.9.1-es és az áramfelvételi korlát 20%-ra felvéve.....
Esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm előre is! Jah tuning még semmi csak alapjárat

https://www.twitch.tv/gyurma8609

(#18546) MPowerPH válasza Milka 78 (#18544) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, azert ott kijon. Nalam az atlag FPS csak 53,7, es ez a vege a kartyanak ezzel a hutessel. Pedig egy vizesblokkal csunyan lenne benne meg kraft, sajnalom is eladni, de sajna eljrat felette az ido.

Don't Tread On Me

(#18547) Sogron válasza Gyuri09 (#18545) üzenetére


Sogron
tag

Üdv!
A DipAwaymode az Asus AI Suite része, esetleg szedd le, én sose raktam fel a teljes Asus csomagot. (Asus fórumon elég sok Z87 Asus lappal szenvedtek eme program(csoport) miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#18548) zack válasza Gyuri09 (#18545) üzenetére


zack
nagyúr

Gyanús hogy valamiért kevés a táp. Ez a leállás terhelésen tök egyértelművé teszi

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18549) A.C.E. válasza Gyuri09 (#18545) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Szia.akkor csinál ilyet ha túlmelegszik a gpu vagy a vrm, a védelem lekapcsolja a gépet.. Hőfokokat nézted játék közben?

F.P.S. FOREVER!

(#18550) Sogron válasza zack (#18548) üzenetére


Sogron
tag

Ennyire gyenge lenne a tápja? (Adatlapján: Chieftech Smart 700W) Mondjuk elég keveset tudonk, ahhoz, hogy bármiben is segíteni tudnánk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.