Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) tailor74 válasza Don't Panic (#18400) üzenetére


tailor74
őstag

Gratula hozzá, előre is.. :K Eredmények, beszámoló jöhet róla..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#18402) szasanyi válasza Don't Panic (#18400) üzenetére


szasanyi
félisten

Hol / mennyi most az ára? Már ha publikus...

to all: Esetleg erre kvi?

(#18403) Cseneles válasza szasanyi (#18402) üzenetére


Cseneles
őstag

Nem rossz hűtés, halknak mondható :)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#18404) ÁdiBá válasza #35434496 (#18375) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ugy ahogy van hülyeség. Nem tudom. Lehet nálam valami baj van de pl a starcraft 2 is tükör sima az uj GTX 980assal. Amiket megnéztem már. Hát közelébe se tud érni a Radeon. Akadások? Hol? Most ha belinkelném az 1500mhz lemért TR avagy más játék alatt mért eredményemet. Mindenki fel lenne háborodba. Csunyán elveri a kártya 1500mhz a R9 290Xet.... pfffuu. Többit nv oldalon.

Ugy hogy felejtsük már ezt hogy akad a GTX. Vegyünk hozzá megfelelő rendszert illetve monitort...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18405) Don't Panic válasza ÁdiBá (#18404) üzenetére


Don't Panic
senior tag

jó oké , nekem elég a 290X is! főleg h HD5770 Hawk ról váltok :D bár azért a 290X olcsóbb mint egy 980-as ennek fényében nyiláván nem egy szinten mozog...

(#18406) ÁdiBá válasza Don't Panic (#18405) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nyilván. Mindenkinek az éri meg amiért pénzt ad. Most nekem is vannak tapasztalataim az R9 290X után hogy megint zöldet hajtok. Nincs különösebb baj egyikkel se...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18407) Don't Panic válasza ÁdiBá (#18406) üzenetére


Don't Panic
senior tag

100 szónak is 1 a vége , lehet ezt ragozni meg csűrni csavarni , mindenikek megvannak a lehetőségei és az igényei. és valahol egy józan ár/érték arányt lövök be, legalábbis én így gondolom de ha lenne rá biztos vennék konfigot 2.5 misiért! nyilván semmi értelme de legyen meg az az átlag 200fps últra mega hiper részletesen a 4k.s moncsin.
ámen! :R

[ Szerkesztve ]

(#18408) #35434496 válasza ÁdiBá (#18404) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezt szerintem nem nekem akartad írni. :)

(#18409) ÁdiBá válasza #35434496 (#18408) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hm... meglehet. :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18410) Milka 78 válasza ÁdiBá (#18404) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk nem láttam a hsz-t amire reagáltál (még keresővel sem),de 290x vs 980?Ne már!Hasonlitsd inkább a 6450 hez az is van ilyen reális.1 év és 60 ropi (ha ügyes vagyok 70) van a két kari között,de ha gondolod jön a másik 290x-em is.Ennyi erővel ahhoz is hasonlítgathatod,árban talán még közelebb is van.
Inkább az NV topickba ez ide nem kell (ahol tény hogy a 290x antitunig kohó,mindezt egy bűngyene eleve tervezési hibás DC2OC-ból).Örülök hogy jó a 980 elhiszem hogy erősebb a 290x től (még szép,ciki is lenne ha nem),haljak meg nekem is tetszik,használd egészseggel és még egyszer köszönjük az építő jellegű hozzászolásodat :R

[ Szerkesztve ]

(#18411) zack


zack
nagyúr

Olyan jó lett a Maxwell hype, hogy már a 780Ti-ket is cserélni akarják 980-ra. :B Hihetetlen.
Csak így alapból a 3GB leszámítva kb sokkal komolyabb hardver a 780Ti.
De mindenki azt vesz, amit akar.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18412) szasanyi válasza zack (#18411) üzenetére


szasanyi
félisten

Én ezt alpári módon úgy fogalmaztam meg, hogy mindenki úgy hülye ahogy neki jól esik. ;)

(#18413) lowzor válasza zack (#18411) üzenetére


lowzor
veterán

Nagyon rá vagy állva a papíron lévő, nyers adatokra...
Viszont a gyakorlatban a 970, 980 megoldása mégis jobban bizonyít.

(#18414) zack válasza lowzor (#18413) üzenetére


zack
nagyúr

"Viszont a gyakorlatban a 970, 980 megoldása mégis jobban bizonyít"

Nálam volt 970, nem bizonyított jobban mint egy 290X. Akkor a 980 mennyivel lehet másabb azonos szérián belül azon kívül hogy "x" %-kal gyorsabb?
Játékokon belül azért megnéznék egy összehasonlító tesztet egy megrángatott 780Ti-vel. Nem hype-olt tesztre gondolok, hanem házilag.

Neked egyébként volt 970/980? Vagy mások véleményére alapozol? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18415) ÁdiBá válasza Milka 78 (#18410) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor kérnén hogy ne tegyünk már buta kijelentéseket hogy a 970/980 rossz. R9 290 jobb. Nem kell nagyon keresgetned, megtalálod a hsz. Ìgy necsodolkázzon senki hogy át téved egy két zöld és lobogtatja a zászlót. Nyilván tisztába vagyok vele hogy a maxwell 3 hete jelent meg a az R9 290 pedig egy éve. De akkor a kedves olvasoknak ne irkáljunk hülyeségeket... köszi. Részemről befejeztem.

Zack: Nekem még GTX 780 Ti sli teszt is van a gépen mérve Frapsal a játékok többsége. Tudok neked küldeni. GTX780Ti oc 1280 mhz en is van kb 25 programot mértem le rajta fullhd tól kezdve wqhd felbontásig.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18416) Erdei88 válasza zack (#18360) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem mások a tapasztalataim. Eddig 2 játékot próbáltam Metro LL Redux és Max Payne 3. A beállítások maradtak, és mindkét játékban egyenletesebben teljesített a 970.
Írtam is Metro LL-ben, hogy kinek, hogy bírja a 2X SSAA-t. A 970-nek ez nem okozott gondot.

Nem tapasztaltam fps droppot sem. Szerintem a 290-nél jobb a 970. 290X-et nem próbáltam az lehet erősebb

(#18417) zack válasza ÁdiBá (#18415) üzenetére


zack
nagyúr

Senki sem mondta hogy rossz. A gépem fórum szinten is igen jól össze van rakva, nem spóroltam semmin. Mégis FPS droppokat tapasztaltam 970-el, amit 290/290X-szel nem. Persze lehet driver is, meg sok minden más, de ezeket nem tesztben olvastam, és mások véleményére írtam, hanem én tapasztaltam.
Tehát nem irkálunk hülyeségeket az olvasóknak, pusztán azt, amit tapasztaltunk. Lehet ezzel egyet nem érteni, de ettől még a véleményem nem fog változni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18418) viktor82


viktor82
őstag

Nekem holnap érkezik az MSi 970-en egy asus Ref 290x-et vált kiváncsi leszek fájó szivel váltam meg az amd-töl nagyon tetszett bivaly erös kártya! :K

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#18419) ÁdiBá válasza zack (#18417) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az álltalad tapasztalt tényezőt, jelenséget rengeteg dolog befolyásolhatja. Nem kezdem itt el felsorolni mindenki tisztában van vele mik azok. Én rengeteg grafikont végignyálaztam mikor erről beszélgettünk, guru3d is ahol külön mérik mennyire stabil az fps nem csak az átlagot és a minimumot. De ott se tapasztalták ezt a jelenséget.

ÁdiBá

(#18420) MPowerPH válasza ÁdiBá (#18404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh, az lehet. Csak az a helyzet, hogy a ref. 980 aran ha ugyes vagy, veszel 2db 290X-et, es marad penzed. Nem is ertem az osszehasonlitast... Itt vegig a 970-el volt az osszevetes.
Egyebkent sok ember megtudna venni a 980-ast, van olyan akinek egy heti fizuja. Megsem veszi, mert baromsag kiadni annyi penzt. +£60, es az arabol megvan 2db nem ref. 970-es. Ez boven elmondja, hogy milyen tularazott termekrol beszelunk ismet. Soha nem eri meg megvenni a csucsot...

Es attol meg a kep amit nezel, ugyan ugy randa marad. Ez viszont vitan felul all.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18421) Cseneles válasza MPowerPH (#18420) üzenetére


Cseneles
őstag

+1 ez már sznobizmus :C :C De van aki megveszi, na meg a Gsync -et is...még szerencse különben csődbe menne az Nvidia...csak hogy elmondhassa neki a csúcs van, persze az nem szempont hogy 2db 290 körbehugyozza lazán :Y Az utolsó kártya amit az én szememben jól összerakott az Nvidia az a GTX Titan volt.. :R :R Én jókat nevetek mindig :C :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#18422) Cseneles válasza Cseneles (#18421) üzenetére


Cseneles
őstag

Az viszont tény, hogy a GTX 970 végre egy jól árazott kártya a teljesítményét figyelembe véve..de azt azért remélem senki nem vitatja, hogy az irányt az AMD mutatja...lásd PS4,Xbox One hardver, több magra való építkezés amit az intel is elmondott egy interjúban ,hogy ez a jövő mivel technikai akadályba ütközött a CPU ipar és a több block beépítésének viszont semmi akadálya nincs, erre jön a Mantle API...amire kénytelen volt a Microsoft szabad utat adva a hardvernek megalkotta a DirectX12 :C, jön a Freesync ami sokkal praktikusabb és okosabb a Gsyncnél nem beszélve ingyenes amit az Nvidia még politikailag nem enged meg magának hogy támogasson a jövőben mivel a nyakán marad a sok Gsync :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#18423) lowzor válasza Cseneles (#18421) üzenetére


lowzor
veterán

"persze az nem szempont hogy 2db 290 körbehugyozza lazán"

Az emberek jelentős része, akik használtak 2 GPU-s rendszert (pláne CF-et), hánynak tőle. Szóval 2 GPU-t azért ne hozzunk már fel ellenpéldának. Tény, hogy a 980 nagyon nem éri meg (de ez igaz az összes aktuális csúcsmodellre az AMD-nél is).

(#18420) BMW001:

"Es attol meg a kep amit nezel, ugyan ugy randa marad. Ez viszont vitan felul all."

Mi áll vitán felül? Hogy a te szubjektív véleményed szerint ronda az NV képe?

Az már inkább egy erősebb érv, hogy ott jóval komolyabb driveres support-ot kapsz, mivel sokkal többet is költ a driveres részre a cég.

(#18424) Erdei88 válasza lowzor (#18423) üzenetére


Erdei88
veterán

Azt amit én a 280X CF-el átéltem nem kívánom az ellenségeimnek se.
1 hétig tartott. far Cry 3-ban volt 100+ fps-em mégis nagyon durván micro laggos volt.

290X-ből is van/volt 150k feletti darab, mégis volt aki megvette

(#18425) Cseneles válasza lowzor (#18423) üzenetére


Cseneles
őstag

Pont hogy az R9 290 CF-el kapcsolatban legalább is az ismerősi körömből mindenki nagyon elégedett, nagyon stabil mindenkinél :K PCI-E kommunikáció, javított szinkron stb... :K

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#18426) Televan74


Televan74
nagyúr

Éljen a 290 -n!De a 970 -n is baromira jó! ;]

Be kellene fejezni ezt a vitát itt. Erre van külön topik, AMD vs NV. Ott mehet a cicabox. Hozok pizzát és kólát.És indulhat a műsor.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18427) MPowerPH válasza Erdei88 (#18424) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt ala tudom tamasztani, csak en a 7990+280X parossal eltem at. Viszont itt is a fejlesztoket okolnam, mert ezt laszamitva nem talalkoztam ilyennel. Vagyis de... Crysis 3-ban.
En csalodtam mind a CF, mind az SLi-ben. Ellenben nem is ertem, miert kell egynel tobb kartya a gepbe. Nekem a 3 monitorra eleg volt eddig a 7970 szint, valaki meg full HD-ra erolteti ezeket a dogoket.

GTX970 egy baromi jo ar-ertek, teljesitmeny-fogyasztas aranyu kartya, es ezen sincs mit csavarni. Irtam is, hazon belul allitottak olyan konkurenciat a 980-nak, hogy azt jelenleg sznobizmus megvenni. 970 eleg mindenre... Ha nem jon be a most erkezo 290X konfiguracio, akkor en is valtok 970-re.

Errol jut eszembe. Neztem teszteket, alapon a Kraken olyan 50 fok kornyeken megtartja a GPU-t siri csondben. Huzva 60 fok a felso hatar, 4 ventivel, kozepes fordulaton. Kivancsi leszek. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18428) Abu85 válasza #35434496 (#18367) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tipikus probléma a shader újrafordítás, ami elengedhetetlen, és biztosan fájni fog. Egyszerűen akkor derül ki, hogy kell az újrafordítás, amikor már késő van. A driverek shader fordítói nem ugyanolyan gyorsak, és nem ugyanolyan hatékony kódot fordítanak. Az Intel és az AMD gyors fordítókat fejleszt, aminek az eredménye, hogy nem lesz gyors a kód. Az NVIDIA inkább gyors kódot akar, és lassú a fordítójuk. Ha shader újrafordítás kell, akkor az NV-nél nagyobb lesz az időveszteség. Ez viszont idővel elmúlik, mert a lefordított shader el lesz mentve, így be lehet tölteni. Szóval ez a probléma csak az első végigjátszásnál él, vagy multi esetén pár napig. De hangsúlyozom ez nem hiba, hanem egy döntés. Leginkább azért van ez a jelenség, mert elavult a DX11.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18429) ÁdiBá válasza MPowerPH (#18427) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Minden Single csúcs gpu sznobizmus?

Mondja ő a BMW nick-el... Most nézem... ;]

(#18428) Abu85 Akkor amit tapasztalt Zack, az a jelenség nem a 256 bit miatt van?
Sok emberben felmerült itt az a tény hogy semmire nem elég már a 256 bit, főleg a next gen játékokra.
Jó lenne ezt a vitát lezárni.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18431) deadwing válasza lowzor (#18423) üzenetére


deadwing
addikt

Te néha azért olvasod a hozzászólásaimat?
290 CF tökéletesen megy most. Kutya baja, teszi a dolgát ahogy kell.
Legrosszabb esetben is 90-95% a skálázódás, szerinted ez nem jó?

Nem hányok tőle, sőt :) Imádom. Rohadt gyors és emellett nem drága.

Szerk: bírom, jönnek rendszeresen emberek -nem rád értem- akik a 2-3 évvel ezelőtti tapasztalataik alapján még mindig véleményt mondanak. Jajj a CF annyira szar húúú. Ennek semmi értelme. Nekem is bajom volt anno a 6970 sőt a 7970 párossal is, de ha nem lenne most ilyen tapasztalatom, akkor sem ordítanám tele a topicot 2 éves, akkor jogos szívás miatt!
Ez az idő elmúlt, kész, nincs.
Fogjátok fel CF ellenesek, és fejezzétek be.
Próbáljátok ki, MOST, és az után lehet magyarázni.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#18432) MPowerPH válasza ÁdiBá (#18429) üzenetére


MPowerPH
félisten

980-as teren most igen. Mint mondtam, itt sokan 1 heti fizubol megvehetnek. De nem teszik, mert badarsag.

Nem ertem a BMW nicknek mi koze van ehhez?! Azt egy markaszeretet szulte, ami ossze nem hasonlithato azzal, hogy irrealis penzeket koltsek el olyanra, ami maximum Verpistaknak lehet jo vagizni a forumon. Holnap bemegyek a boltba, veszek 3db 980-ast... Elorebb leszek? Itt a forumon igen, kinyalnak a hatsom az NV topikban... :D Lenne annyi FPS-em, aminek az 1/3-ada is boven eleg lenne.
Akkor lenne ertelme, ha vagy multi monitoron jatszol(bar mint mondtam, oda boven eleg volt eddig is a 280X szint), vagy benevezel a 4K-ra. Alatta Verpista. :)

En mar eljutottam oda, hogy nem erdekel a gyarto, csak jo legyen, ar/ertekben szinten, es ne bukjak rajta sokat. Ezert irtam, hogy a GTX970 bestbuy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18433) gainwardgs válasza ÁdiBá (#18429) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem akarom itt tovább görgetni a hullámokat de 9-es szeriahoz még egyelőre 2 használható driver van míg a 780as / 290es széria már elég kiforrott driver téren.
Szerintem ez is sokat számít. KB mint a forma 1 a fejlesztések terén

(#18434) lowzor válasza deadwing (#18431) üzenetére


lowzor
veterán

Nem is mondtam, hogy mindenki, de elég sokan azok közül, akik már próbálták. Te lehet, hogy nem vagy annyira háklis a frametime-ra sem.
Attól is függ, mivel játszol.
Az a szép, mikor az AMD csak hónapokkal a megjelenés után optimalizálja a driveresen a CF-et egy adott játékhoz.

(#18435) MPowerPH válasza lowzor (#18434) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent ebben is van valami. Marmint az AMD driverek teren nem uti meg a kivant szintet. Lasd, ez elott fent volt az uj Beta, amivel tok jol mukodott az Eyefinity mod ki-be kapcs, monitor cserek, ellenben egyes netes videok alatt, oldalak megjelenitesekor azonnal dobalta a kekhalalt. Most feltettem a Beta elotti veglegest, amivel nincs ilyen problema, ellenben a multi monitor management egy kalap sz@r. Igy arra kenyszerultem, hogy hardveresen deaktivalom a ket szelso monitort, ha eppen nem akarom hasznalni. Ez is gaz... De egyutt lehet vele elni.

Don't Tread On Me

(#18436) deadwing válasza lowzor (#18434) üzenetére


deadwing
addikt

Tearingre gondolsz?
Frametime egész mást jelent.
De nincs tearing sem. Meg semmi sem. 144Hz-en játszom, ott ha vannak is ilyen problémák, nálam nem érzékelhetőek.
Azt aláírom, hogy 60Hz-en másképp festhet a dolog.
Erre teszt kell, amit nem én fogok megcsinálni. Okádok a 60Hz-es frissítéstől játék közben :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#18437) Joshi válasza deadwing (#18436) üzenetére


Joshi
titán

Csak nehogy jöjjön egy Gipsz Jakab aki egy leharcolt PC-én pillanatok alatt likvidál a lövöldözős pisztolyos játékban. Vannak ám kockák akiknek nem kell az űberkirály konfig hogy ügyes legyen. :D

(#18438) ÁdiBá válasza MPowerPH (#18432) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Te most miről beszélsz?
Inkább nem írok erre semmit, mert hatalmas flamet indítanánk el.
Tudtad hogy az R9 290X 4% jobb az R9 290 sima kártyánál, amit gond nélkül fellehet húzni addig?
Ezt azért mondom mert neked ugye R9 290X - van ahogy olvasom.
Mellesleg az összes csúcs kártyán bukni fogsz, teljesen mindegy milyet választasz.
Amíg az ipar ilyen, és így fejlődik.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18439) Milka 78 válasza ÁdiBá (#18415) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mutasd a h.sz-t,mert én tényleg nem találtam...azaz a 970 eseknél mintha lenne egy ilyen (players vs. Zack :DDD ).Ha eltaláltam akkor nem értem miért ide referálsz.
Butaság?Meglehet...mint a te álltalánositásod a 290x-re.Te mondhatod más nem?
Szerintem ereszdel ezta témát :)
Ki van írva,a 970 be hogy no flame ésreferálsz.Én nem is megyek át oda szítani,főleg mert a 970 es kari (bár cserélni nekem nem éri meg) tetszik,elismerem és tiszteletben tartom a tulajok lelki világát.Javaslom próbáld ki.

4%??? 290 és 290x em is volt azonos gyártó álltal.Újjabb példa arra,hogy általánosítasz. :U

[ Szerkesztve ]

(#18440) Erdei88


Erdei88
veterán

Eddig tartott a nagy 290/290X leárazás Magyarországon? :U

(#18441) #35434496 válasza Erdei88 (#18440) üzenetére


#35434496
törölt tag

A lightning nagyon jó áron van. :DDD [link]

(#18442) szasanyi válasza Erdei88 (#18440) üzenetére


szasanyi
félisten

Most nézem én is, és nagyon úgy tűnik... én meg vártam, hogy lejjebb megy az ár. :W

(#18443) Abu85 válasza ÁdiBá (#18429) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 256 bit mint szám önmagában semmit sem jelent. A fontos paraméter a GB/s. Ez az amit először el kell fogadni.
Azt pedig játék válogatja, hogy a sávszél mennyire fontos. A Frostbite 3 esetében például nem igazán. A CryEngine-nél már annál inkább. Ezzel nem azt akarom írni, hogy a Frostbite 3-nak ez mindegy, csak nem annyira érzékeny rá.
Minden játékban vannak apró akadások, vagy esetleg a frame-time megugrik, de akadáshoz még nem vezet. Ezeket 90%-ban a DX11 elavult működése okozza. Érdemes megnézni egy Mantle-t mennyire sima lehet a frame-time. [link] - az a kis zöld vonal a sárga alatt piszok egyenes, és hardvert nem cseréltél, csak API-t.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18444) Erdei88 válasza Abu85 (#18443) üzenetére


Erdei88
veterán

"A 256 bit mint szám önmagában semmit sem jelent. A fontos paraméter a GB/s. Ez az amit először el kell fogadni."

Ezt ki kellene írni több helyre is, mert állítólag ez a 970 gyengesége...

(#18445) HSM válasza Abu85 (#18443) üzenetére


HSM
félisten

De a GB/s se releváns, mert alatta a textúratömörítés, ami egy kérdőjel, nem tudod beleszámolni, mert változó a hatékonysága.

"...vagy esetleg a frame-time megugrik, de akadáshoz még nem vezet"
Pedig ez pontosan a mikrolag fogalma maga, amikor hirtelen rövid időre a korábbihoz képest megugrik a frametime. :DD

(#18446) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Egy kérés a jelenlegi jól bevált asus r9 290 dc2oc kártyát lenne értelme lecserélni egy Giga gtx 970-re?

Üdv,
Szinyák

Szinyák

(#18447) szasanyi válasza Szinyák (#18446) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztosan lesz, aki magabiztosan rávágja az igent / nemet de én nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű. Lesz ahol (sokkal) jobb lesz? Igen. Lesz olyan, ahol egyáltalán nem? Igen. Annyival jobb lesz mint amennyit rá kell fizetned (a 290-es buktát nem is számolva)? Aligha. Számít-e ez utóbbi neked? IGEN- nem cserélsz, NEM - cserélsz.
Én röviden így tudnám levezetni ezt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18448) Szinyák válasza szasanyi (#18447) üzenetére


Szinyák
őstag

Köszi a választ igen ,elég sokat kellene rá fizetni ,szerintem annyi pluszt nem nagyon ér pár FPS .

Szinyák

(#18449) Milka 78 válasza #35434496 (#18441) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyááá...ez még viccnek/elírásnak is erős.😨

(#18450) lowzor válasza deadwing (#18436) üzenetére


lowzor
veterán

Nem, nem a tearing-re. 144hz-en nem tudom mi a helyzet.
A nagy ajánlgatások közepette azt se felejtsd el, hogy neked le van vizezve. 2 léghűtéses 290 CF-be kötéséhez egy nagy, nagyon jól szellőző ház, meg egy olyan lap kell, amin nagyon sok hely van a pcie slotok között. Ez sem kevés pénz.
A szoftveres anomáliákról már ne is beszéljünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.