Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Cole86 válasza GRaul (#19950) üzenetére


Cole86
senior tag

Vram behalt rajta.. gari.. :U

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19952) Malibutomi válasza GRaul (#19950) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Melyik drivert használod? Tuning van?

[ Szerkesztve ]

(#19953) Prosector válasza Cole86 (#19951) üzenetére


Prosector
addikt

A "piros halál" vram tuning miatt is lehet?

Nekem csak nagyon ritkan jön elő, pl. egyszer most az új COD alatt.

(#19954) Cole86 válasza Prosector (#19953) üzenetére


Cole86
senior tag

Általában a memória (vagy vram) csíkoz vagy színes képeket dobál be, ha gáz van..

gpu elkezd szemetelni, kriszk-kraszk meg hasonlók, pötyöz, ilyesmi.. szal ja, kb úgy..

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19955) GRaul válasza Malibutomi (#19952) üzenetére


GRaul
őstag

14.9-es. Nincs semmi tunning. illetve csinal olyanokat h kidobal az asztalra jatek kozben, ugy h kozben megy csak vissza kell váltanom a jatekra... Eredeti jatokokkal jatszom (többnyire :D )

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19956) Malibutomi válasza GRaul (#19955) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem W8 vagy 8.1 véletlenül?

Red screenre azt írták az okosok, hogy kevés gpu vagy vram fesz miatt lehet, és W8 alatt sűrűbben jön elő.

Asztalra meg valószínű azért dob ki mert a driver összeomlik, de vissza tudja állítani a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#19957) Prosector válasza Cole86 (#19954) üzenetére


Prosector
addikt

Nálam csak teljesen homogén "red screen" van, semmi egyéb.

Akkor sztem az oc miatt van.

(#19958) deadwing válasza Cole86 (#19954) üzenetére


deadwing
addikt

És szerinted/szerintetek ez monitor vagy vga tuning/CF hiba?
Ma lesz tesztelve tuning nélkül, de addig is kíváncsi lennék 1-2 véleményre.
Játék alatt kb fél/1 óra múlva kezdi el csinálni, elég hoki tuning mellett, 1100-on.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#19959) GRaul válasza Malibutomi (#19956) üzenetére


GRaul
őstag

de-de. 8.1. ami szinten origi mert SSDhez kaptam :)

Ezt a VRamos dolgot mivel tudom lecsekkolni?
Van erre vmi modszer?
Ugye melegedos Asus 290esem van :C

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19960) GRaul válasza Malibutomi (#19956) üzenetére


GRaul
őstag

es hogyan tudok neki tobb feszt adni? milyen progival?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19961) Cseneles válasza deadwing (#19958) üzenetére


Cseneles
őstag

Ez monitor! Ilyent hogy elmossa a képet mint ez még gpu nálam nem produkált! Jó pár halott kártyát láttam személyesen, ez nem VGA! Próbáld ki egy tv-vel vagy másik monitorral, nagyot néznék ha azzal is ezt csinálna :U Gondolom magasabb frissítésű a monitorod...képből ítélve a vertikális és horizontális frissítést nem teszi szinkronba, persze tévedhetek :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#19962) Cole86 válasza deadwing (#19958) üzenetére


Cole86
senior tag

szerintem sem vga, de ki kell zárni.. erre jó egy másik kijelző/tv.. :K

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19963) deadwing válasza Cole86 (#19962) üzenetére


deadwing
addikt

No ez az ami nekem nincs. Pláne nem 144Hz-es. Ez egy Asus VG278HE.
De valahogy úgyis kiderítem mi a helyzet, köszi a segítséget mindkettőtöknek.
:R

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#19964) lowzor válasza Pacy (#19902) üzenetére


lowzor
veterán

Remélem neked a gariztatás után rendbejön...
Engem megint szopat. Egy ideig jó volt, de megint nem jön vissza a monitor a beta 2-vel sem. Pont most nincs pénzem lecserélni...

(#19965) kill3r23


kill3r23
csendes tag

Üdv Srácok!
Na ilyen hibával még nem találkoztam!
R9290-4GD5 Ez a kártyám!

A gép biosába belépve, hibás a bios képe, csak az egér jelenik meg, ha mozgatom akkor jön be a kép de összevissza...mindha szerencsétlen 640x480ba lenne és nem birná a kártya megjeleniteni...
fogalmam sincs mit tegyek...
Alaplap:
asus m5a97 evo r2.0
legfrissebb uefi biossal...

FULL HD tv-t használok, szerintem ez lesz a gond, hogy nem birja a 640x480at...
valaki valami 5let?

(#19966) odorgg válasza Malibutomi (#19949) üzenetére


odorgg
addikt

Naja. A 970-es szériának is meg van a maga baja. Pláne hogy ezek miatt rengetegen elálltak a vásárlástól, és csak gyűllenek a tücskök a boltokbban, amiket újból eladnak. Unokatesóm 980-a is nyekereg kicsit egyébként, bár annyira nem vészes.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19967) daveoff válasza odorgg (#19966) üzenetére


daveoff
veterán

NV-nek ez a 900-as szériája ebből a szempontból elég gyalázatos, még szerencse hogy az enyém nem cicereg. Emlékszem 79XX széria idején az NV-sek mennyit fikázták ezért az AMD-t(haverjaim állították, hogy az NV sokkal minőségibb tekercseket használ, ott nem fordulhat elő ilyen) , na hát ebből látszik, hogy ez egyáltalán nem márka specifikus probléma.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#19968) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok tudom nem ide tartozik de szerintetek elég lesz egy sima r9 290 asus oc kártya is ehhez a játékhoz maxhoz full hd-ban? Mivel azt írják fullhoz r9 290x kártya kell gondolom akkor az r9 290 kártyám mehet a levesbe. itt a gépigény pontosabban [link]

(#19969) brumi1024 válasza Malibutomi (#19949) üzenetére


brumi1024
veterán

A coil whine-t én is meg tudom erősíteni, a második 970-től fogok elállni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#19970) Cole86 válasza demmer123 (#19968) üzenetére


Cole86
senior tag

Hali, azonos órajelen 2-3% különbség van, nem éri meg az X-es az árát, bár vannak azok akik szerint jobb a chip rajta, szerintem ez teljesen szerencse függő (sok 290esen teljes értékű chip van és lehetséges a unlockolás is ,de nem olyan egyszerű mint korábban)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19971) odorgg válasza daveoff (#19967) üzenetére


odorgg
addikt

Az igaz, sokat szívtam annó én is a 7970-ekkel, egyedül az a DCII nem cicergett, amit tőled vettem, meg volt egy Mátrixom, (az is járt nálad is :D ) az is rendben volt. A refek nyávogtak, és a Giga Windforce is.

No de lényeg az, hogy NV-nél is készül szar bőven, csak ezt ott nem szeretik annyira reklámozni. Itt meg mindíg le vannak írva korrektül, az esetlegessen előfordulható problémák.

ALONSO11 Reakciója egyébként elég viccessen jött ki, mert leírtak neki pár felmerülhető probléma lehetőséget, ezért inkább NV kell neki. Ez nekem úgy hangzott, mintha ott aztán csak tökéletes termékek potyognának a futószallagról 100k+ért.

(#19968) demmer123

Ahova a 290x kell a max grafhoz, oda a 290 is elég lesz bőven. :K

Az is gáz hogy ajánlottba 680 van, Radeonból meg 290x :DDD
Akkor már 680 és 7970-et kellett volna írni. Mert ha NV oldalról a 680 is elég, akkor Radeonból is elégnek kell lennie egy 7970-nek is, pláne hogy 3 giga ram van rajt nem csak 2.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19972) Malibutomi válasza demmer123 (#19968) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vicces a gépigény, GTX 680 vagy 290X ami a 680-nál kb 30%-al gyorsabb mondjuk FC3-ban.
Szerintem elírták és 280X-et akartak írni.

(#19973) Prosector válasza Cole86 (#19970) üzenetére


Prosector
addikt

Az unlockolást úgy érted, h amelyiket a Hawaiinfo szerint lehet?

Vagy vmi más módszer is van?

(#19974) Pacy válasza lowzor (#19964) üzenetére


Pacy
aktív tag

Tuti hogy vga memória fesz. hiba lesz a dologban. Amikor egy monitor van/volt csak rajta akkor rendszer indulást követően azonnal fekete kép vagy szürke. (kinek hogy tetszik) Amikor kettő akkor 4/10 esetben. Tv leválasztása után azonnal halál. 14.4 driver az tökéletes két megjelenítővel. Amikor csak a monitor van akkor jön a probléma. Nem kell sokat netezni vagy játszani. ( játékoknál az indítás ami necces. 50-50%) és jön is a fekete kép. Szeretem az Amd-t de ezzel most nagyot csalódtam bennük. 135e volt a kártya még újonnan. Ilyen árban nem erre számít az ember. Emlékszem Sonja kolléga vett még elsők között Sapphire tri-x et. (2014.02.--)Neki is gáz volt vele. Talán ugyan ez mint nekem. Három gépben próbáltam a kártyát. Kompatibilitási problémáról beszélni szerintem nincs értelme....három gépből ha egyben sem jó akkor üljenek bele hosszában szépen akik tervezték. :((( Olvasgattam Sapphire hivatalos oldalán erről. Ott egy srác ecsetelte EZT a supportnak. Neki új biost küldtek a kártyájára. Azóta elvileg szuperál neki.
Olvasgattam még a garanciális problémákról ezzel kapcsolatban. Amennyiben találnak hozzá egy működő drivert akkor valószínűleg gyorsan lesöprik majd az ügyet magukról. Akár lehet ez 13.2-is. Támadható ez valahogyan? Nehogy már ne frissítsek drivert mert egy őskövülettel működik. A friss játékok szinte követelik az újabb drivereket. (Shadow of Mordor, The Crew)

(#19975) Milka 78 válasza kill3r23 (#19965) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tv-nél sokszor ez van,nem a kártya hibája. A TV gyártója nem paraméterezi rendesen a felbontást.Kérdezz be a monitoros,tv-s(a tv-d gyártója) vagy a ati driveres topickbe,mert ha jól rémlik volt valami megoldás rá.

(#19976) Cole86 válasza Pacy (#19974) üzenetére


Cole86
senior tag

Alá tudom támasztani, a black screenek 60-70%ban memória feszültség ingadozás miatt lépnek fel, általában üresjáratban túl alacsony a feszültség a visszavett memória órajelhez képest vagy esetleg felugrik a memória órajele ,de a feszültség nem követi le, általában minimális feszültség emeléssel orvosolható a hiba (ha driveres a probléma és nem softveres, pl win 8.1 és társai..)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19977) HSM válasza TTomax (#19939) üzenetére


HSM
félisten

Már írtam, hogy ma is vannak 72Hz-re képes IPS-ek (a saját U2312hm-em is olyan volt, és a mostani P2414H is olyan), többeknél a P2714H a 80Hz-et is gond nélkül viszi, és természetesen képkihagyás nélküli, valós 80hz-es működésről beszélve. ;) Nem a panel a szűk keresztmetszet, hanem az elektronika úgy amúgy. ;)

(#19949) Malibutomi: Épp ezt akartam írni... Ha minőséget keresnék, sokmindenre gondolnék, de a legkevésbé a 970-ekre. :D

(#19971) odorgg: Pont a 970 az, ahol az olcsó jó sebesség ára a jóindulattal is középszerű építési minőség. Nem véletlen kerül az azért határozottan normálisabban összerakott (főleg refire gondolok) 980 jóval többe....

[ Szerkesztve ]

(#19978) Pacy válasza Cole86 (#19976) üzenetére


Pacy
aktív tag

Ezt orvosolják ők egy bios flash-el. Win7 x64-et használok. Amennyiben Msi Ab-t indítottam oc módban akkor 80% esélyem volt hogy jó lesz, de ez ugye nem egy természetes dolog lássuk be.

(#19979) odorgg válasza Pacy (#19974) üzenetére


odorgg
addikt

Nem az AMD hibája, hogy hibás kártyák is forgalomba kerülnek :N Gariztasd ha hibás.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19980) dergander válasza Malibutomi (#19972) üzenetére


dergander
addikt

Nem írták el,az FC4 egy nvidia supportot élvező játék lesz.

(#19981) CsonkaImo válasza dergander (#19980) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Az engine ugyan az mint ami a 3-nál volt, és én próbáltam 290X-el. Maxon 80 fps körül volt az átlag, szóval nem hiszem, hogy a gépigény mérvadó lenne. Ha mégis akkor szándékosan nem fog jól futni Radeonokon ami nem túl fair. Bár nV-től kitelik... :(

(#19982) daveoff válasza Malibutomi (#19972) üzenetére


daveoff
veterán

Vagy 780-at akartak írni a 680 helyett.....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#19983) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na sikerült a maszek víz.

Majd még kap egy 8cm-es coolink ventit a hátsó VRM2-es rész meg majd rendezkedek még. Egyelőre netezés közben max. 30 fok a GPU és a VRM-ek.
Boldogság van, majd ha lesz időm letesztelem, hogy mit bír.
MX4 paszta van a GPU-n és Alpenföhn bordák. Hűtés gyári ventijét lecseréltem egy 12-es R2-es ventire.

Hatalmas köszönet odorgg fórumtársnak, aki privátban mindig segített ha valamit nem tudtam. :R ;)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#19984) odorgg válasza gyuromoj (#19983) üzenetére


odorgg
addikt

Grat ismét, csak összejött a dolog :C
Bővül a maszek kompakt csapat :D

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19985) zack válasza HSM (#19977) üzenetére


zack
nagyúr

Igen. Az enyém az egyik P2714H amelyik bírja a 80Hz-et. :)
Most beszéltem a monitoros barátommal, aki azért rendesen képben van szakmailag, és a véleményére mindig adok, mert országos szinten az egyik legnagyobb kereskedő.
Kérdeztem erről a 120 ill 144Hz-es dologról, érdemes lenne e cserélnem. Azt mondta Eizo-t nézett, és siralmas volt a látvány, pedig az Eizo nem xarral gurigázik ha monitorokról van szó. Azt mondta a jelenlegi mezőnyben egy ajánlható 120 ill 144Hz sincs, elsősorban a TN panel miatt. El vannak csúszva a színek, a színhelyesség még csak nyomokban sem fedezhető fel, tehát minőségben egy P2714H köröket ver az összesre, és egyelőre ne gondolkozzak cserén. Most fogja majd megkapni tesztre az Acer új G-Sync-es monitorát, arra nagyon kíváncsi, de egyebet nem tudott mondani róla, csak ha kipróbálta.
Azt mondta, globálisan jobban járok látványban egy P2714H-val 80Hz-en, és egyelőre maradjak a seggemen. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19986) HSM válasza zack (#19985) üzenetére


HSM
félisten

Osztom a véleményét, pláne a P2714H nagyon jó, és a 80hz is már eléggé kellemes. ;) Én is ezért várom nagyon-nagyon az A-synces monitorokat 2015 első negyedévében, mivel elvileg a Dell is fog ezzel kihozni monitort, és nagyon bízok benne, hogy egy jó kis IPS lesz, vagy akár többféle is. ;) Végre nem a gagyi TN-ek. Hiába gaming, meg gyors, az a képminőség nekem nem kell 2014-ben, amit egy TN panel tud. :N

[ Szerkesztve ]

(#19987) deadwing válasza zack (#19985) üzenetére


deadwing
addikt

Béefnégyben nem teljesen mindegy a színhelyesség? Nem fotókat szerkesztesz szerintem játék közben ;]
Inkább mérvadó a lagmentesség és az fps szám ilyen játékok alatt.. Igaz, az szerintem is gáz, hogy meg kell alkudni, mert vagy ez, vagy az...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#19988) HSM válasza deadwing (#19987) üzenetére


HSM
félisten

Egy 72-80hz-en hajtott Dell IPS szerintem elég jó kompromisszum, és igen gyors. Szerintem ami még érdemi előrelépés lesz, az az A-sync. :K

[ Szerkesztve ]

(#19989) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

na nekem megoldodott ugylátszik a bs probléma. simán csak szarul volt felhuzva procim az uj bios után+a memoria is 2000mhz helyett csak 1600ra volt állitva totál srossz idözitésekkel xD probakép toltam egy 3orás bf4-et és alt tabbal ki be lépkedtem,aztán totál letettem tálcára és hiába ugrált a memoria hibátlanul ment 77fokon 1140-en :D

(#19990) Cole86 válasza fatal1ty1984 (#19989) üzenetére


Cole86
senior tag

Ennyi.. :)) :C

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#19991) fatal1ty1984 válasza Cole86 (#19990) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:DDD

(#19992) zack válasza deadwing (#19987) üzenetére


zack
nagyúr

Nem igazán. Ennyi erővel jó egy fekete-fehér monitor is mert minek a színes. A színek mélysége és helyessége az összkép része. Nem a játékhoz kell, de ahhoz hogy minőségi legyen amit látsz, hozzátartozik ez is. Ezen kívül egy 27-es monitort nem tudsz pont középről nézni, mert ahhoz már nagy, ha onnan nézed, ahonnan kell, és nem 1,5 méterről. A TN színei viszont úgy torzulnak ilyenkor, hogy az szó szerint hányinger keltő.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19993) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok ! Az normális ha netezés közbe a gpu 600-800 mhz-en működik és 50fokos a gpu? Mi lehet a gondja a videokártyámnak?

(#19994) HSM válasza szokika66 (#19993) üzenetére


HSM
félisten

Böngésző hardveres gyorsítás. :D Kapcsold ki és jó lesz. A villanyóra (és a GPU) felesleges tekergetésén kívül sok haszna nincs. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19995) deadwing válasza zack (#19992) üzenetére


deadwing
addikt

Kb 70 centiről nézem, így nem annyira vészes a torzulás, horizontálisan. Igaz, hogy vertikálisan már sokkal rosszabb a helyzet.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#19996) HSM válasza deadwing (#19995) üzenetére


HSM
félisten

Ja, csak vésd kőbe az ülőpozíciódat, és merevítsd halálra a nyakad, mindened, mert pár centivel odébbról nézve már mások a színek... Persze, van akit ez nem zavar, de egy kalibrált színhelyes IPS-hez képest elég röhejes egy TN, na.... :DDD No, meg én tudok olyat csinálni, hogy barátnőmmel filmezünk, én a székemről kényelmesen elnyúlva, ő az ágyból, és egyikünk se inverz színekkel látja. ;] Ezt ne próbáld meg egy TN-el. :N

[ Szerkesztve ]

(#19997) lowzor válasza HSM (#19994) üzenetére


lowzor
veterán

Azért nálam szépen belassul a görgetés, ha kikapcsolom...

(#19998) HSM válasza lowzor (#19997) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, nálam nem. Kicsit "darabosabb", ha gyorsan görgetek, de ugyanolyan fürge. Ugyanez volt a 7900-asokkal is. Legalábbis a FF, amit használok.

[ Szerkesztve ]

(#19999) lowzor válasza HSM (#19998) üzenetére


lowzor
veterán

Ezt már megszoktuk, hogy nálad nem :C
Amúgy már az is elég ok, ha darabosabb, hogy be legyen kapcsolva.

(#20000) HSM válasza lowzor (#19999) üzenetére


HSM
félisten

Gondolhatod, mennyivel lehet darabosabb, ha a legkevésbé sem zavar, hogy kikapcsoltam. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.